Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

new mammy σε ευχαριστω.η αληθεια ειναι οτι μου μοιαζουν!!!!

τωρα ηρθαμε απο την απογευματινη μας βολτα.

τις ταισαμε στις 8 κ τωρα θα τις κανω μπανιο κατα τις 11 παρα κ μετα φαγητο κ υπνο.για να δουμε τι θα γινει το βραδυ!!

α πηγα στα καρφουρ κ ειχε απιστευτες προσφορες ρουχαλακια της Disney!!τους πηρα μπλουζακια,παντελονακια τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τις καλημερες μας!!!

λοιπον να σας πω πως πηγε χτες βραδυ.

γενικα εκανα πολλες βλακειες μου φαινεται.

τις ταισαμε εννια παρατεταρτο. τις αφησαμε στα ριλαξ στο σαλονι.φυσικα κοιμηθηκαν.τις ξυπνησαμε στις 11:30 και τις καναμε μπανιο!μεγα λαθος.ειναι ωρα αυτη να κανουν μπανιο τα μωρα;οχι.κ συνεχιζω.

αφου δεν πειναγαν τα παιδια εφαγαν μονο 70 γρ η καθεμια περιπου.λογικο.δεν ειχαν περασει καν 3 ωρες απο το τελευταιο γευμα.αφου η μικρη πλανταξε στο κλαμα.τσαντιστηκε φαινεται που την αναστατωσαμε.με το που την βαλαμε στην κουνια ησυχασε αμεσως.αν μιλαγε θα μας ειχε ριξει πολλα μπινελικια!!!

τις βαλαμε στην κουνια και κοιμηθηκαν αμεσως.η ωρα ειχε παει 12.

κ πειτε μου τι ωρα ξυπνησαν....3:15!!!!

δεν μπορουσα να το πιστεψω.τοση προσπαθεια για να μου ξυπνησουν στο τριωρο.βεβαια δεν εκλαιγαν κ δεν πειναγαν αλλα ηθελαν πιπιλα.

λοιπον τελικα τις ταισα 5 κ 5:30 αλλα μεχρι εκεινη την ωρα μπαινοβγαιναι στο δωματιο ανα δεκα λεπτα να τους βαζω την πιπιλα.

εσας οταν λετε οτι κοιμουνται σερι μεχρι τις 6 7 δεν ξυπνανε καθολου μεσα στη νυχτα εστω κ για να τους βαλετε πιπιλα;

μετα βεβαια ξυπνησαν στις 10 κ απο τοτε ακομα κοιμουνται!αφου βαριεμαι.δεν τις πηγα κ βολτα σημερα το πρωι κ δεν περναει η ωρα!!!

ακουω γνωμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

Παρ' όλο που οι διδυμούλες μου γεννήθηκαν Δεκέμβριο του 09 θα με παίξετε και μένα, έτσι για να παίρνω θάρος απο άλλες διδυμομανούλες; :)

Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια μου ειναι απλα τελειεςςςςςςςς. Καραμελένια καλώς ηρθες στην παρεα μας κ βεβαια κ θα σε παιξουμε κ θα βοηθαμε η μια την αλλη. Βλεπω εχεις κ εσυ 3 ζουζουνακια.

Λοιπον Ελευθερια μου τι να σου πω εγω τους κάνω νωρίς μπανιο κ 9 τους βαζω στην κουνια τους κ ας γκρινιαζουν παω κ τους βαζω πιπιλα μεχρι να κοιμηθουν. 12 τους θηλαζω αλλη μια φορα κοιμισμενους κ μετα παμε το πρωί. Συνηθως δεν ξυπνανε για πιπιλα κ αν ξυπνησουν θα ξυπνησουν κατα τις 6 κ μπορει να τους την βαλω για να τους παω μεχρι 7 με 7.30 κ μετα ξανακοιμομαστε μεχρι 9,30 με 10.

ΜΠανιο τους κανω το απογευμα η εκει λιγο πριν τους βαλω στην κουνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 3.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 9.00 ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ!!! ΕΙΧΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ. ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΛΑΨΑΝΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΚΑΡΑΜΕΛΕΝΙΑ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

Λιονταράκι νομίζω ότι είναι καλύτερα να κανεις τα παιδάκια νωρίτερα το μπανάκι τους.

εγώ έχω ξαναπεί τα κάνω αρκετά νωρίτερα από σενα, δηλαδή 7 η ώρα κάνουμε τα μπανάκια μας και μέχρι τις 8:30 το αργότερο κοιμόμαστε. δεν ξαναξυπνάνε κανονικά μέχρι το πρωί.εννοω για παιχνιδι, κτλ.

θα ξυπνήσουν για φαι μόνο. στην αρχη ξυπνουσαν μεχρι και 4 φορες, κι εγω καθε φορα τα ταιζα, δεν εδωσα πιπιλα ή χαμομηλι που λενε οτι τα κοβει απο το φαι. τωρα εχουν μειωθει τα ξυπνηματα γιατι τρωμε καλυτερα, αλλα ξυπναμε δεν μπορω να πω. απλα τωρα ειναι καλυτερα γιατι θα τυχει να ξυπνησουν και μια φορα. συνηθως ξυπνανε 2 φορες. μια στις 2 περιπου ή στις 4 και μετα κατα τις 6 και κατι.

αληθεια το τετη απο που βγαινει?

καραμελενια καλωσορισες, και να σου ζησουν οι φατσουλες σου!!!ολες!!!

ζετουλα να τον καπαρωσω τον "καρφακια"? μ΄αρεσει τρελα!!!τον θελω για γαμπρουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααα

αμε κοριτσακι εκλεισε η κουμπαρια κ που να τοδεις σχεδια που κανει το σκατο.

Κ εγω εκει περιπου τους μπανιαρω παντως οχι πιο αργα.

Σημερα ο ενας μου κοιμαται ολο το απογευμα κ ακομα δεν εχει ξυπνησει οποτε φανταζομαι οτι θα χω δυσκολο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε λοιπον συμπεθερα εκλεισε! χαχα!! γιε πες τι σχεδια κανει???

να δω τι θα κανω κι εγω πρεπει τωρα να σου δειξω τη νυφη...!

ευχομαι να εχεις καλο βραδυ παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε περιμενω φωτογραφια απο την νυφη συμπεθερα ε? κανονισε. Βασικά το σκατοπαιδο γελαει πονηρά συνεχεια κ οταν θελει να τον σηκώσω απο την κουνια του μου γελαει κ σηκωνει ολο το κορμακι του στον αερα στηριζεται στα ποδαρακια του κ σηκωνει την πλατουλα του το σκατο σαν να κανει γεφυρα κ μετα βγαζει κ φωνουλες σα να μου λεει ¨κοιτα κοιτα τι κάνω, σηκωσε με τωρα μανουλαααααα¨ χιχι.

Λοιπον δεν ξυπναγε με τιποτα να φαει το σκατο κ ειχε να φαει απο τις 6,30 κ τελικα 11,30 το εβγαλα με θηλαστρο κ του το εδωσα αλλα κ παλι με το ζόρι εκατο γραμμαρια γαμωτο. Δεν ειχε διαθεση να ξυπνησει. Εφαγε κοιμισμενος κ μετα τον εβαλα στην κουνια κ προς το παρον συνεχιζει τον υπνο. Ελπιζω να μην σηκωθει μες στην νυχτα μες στο τσακιρ κεφι. Παντως λογικα αυτος θα ξυπνησει νωριτερα το πρωι για μαμ.

Καληνύχτα κοριτσακια μου κ ευχομαι να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ ολες μας.

New mammy κανονισε να δω την νυφη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

οποτε εχω γραψει οτι ξυπναμε λιγο θα ξυπνησουμε τρεις φορες!

δεν ξαναγραφω τιποτα!

ξυπνησαμε στις 11 φαγαμε μετα 3 ξαναφαγαμε και μετα 6 παλι φαι.

τι να κανουμε!! ματιαστηκαμε!!!

αληθεια λεω να ανοιξω ενα θεμα για ξεματιασματα!οποια ξερει καμια ευχουλα να την γραφει!

ζετα θα κανω οτι μπορω! μην χασω και τον γαμπρο!

εχω και ενα κολημμα ξερεις με φωτο στο ιντερνετ αλλα κατι θα βαλω.

σας φιλω, καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα αυτο με τη γεφυρα το εκανε και ο δικος μου αλλα τωρα σχεδον ποτε πια δεν το κανει.

βγαλτο βιντεο να το εχεις γιατι εγω δεν το προλαβα!

και ειναι γλυκας οταν το κανει φανταζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας !

Τι όμορφα μωρα είναι αυτά!!!!!!!!!!

Σας βρίσκω πολύ κουλ και ανετες, μπράβο! Εγώ σε αυτούς τους μήνες ήμουν μεσα στον πανικό με το τάισμα και το μπάνιο. Και δεν είχα και βραδυνα ταϊσματα εκτός τους 2 πρώτους μήνες :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ!

Κλεισαμε κ ξενοδοχειο για τη Ρωμη κ ειμαστε ετοιμοι!!!Αχ να πανε ολα καλα κ να παμε!!

Καρμεν πηγα απο τη Βιλμα σημερα κ σας περιμενει τσουρμο λεει!!!

Λοιπον το προγραμμα μας χτες.Εφαγαν στις 5 το απογευμα κ μετα περιμενα πως θα πεινασουν κατα τις 8.αλλα κοιμοντουσαν μεχρι τις 9.τις καναμε μπανιο κ φαγακι.επεσαν ξερες μεχρι τις 3 παρα.τις ταισα κ μετα παλι στις 7 κ στις 10.που θα παει θα το βρω.δεν μπορει.

new mammy το βραδυ οταν ξυπνανε μονο φαγητο θελουν ουτε κλαινει ουτε τιποτα.κ μετα κοιμουνται αμεσως.κανα δυο φορες αν καποια δεν κοιμαται αμεσως απλα καθεται κ μιλαει με τα παιχνιδια στην κουνια της!!!κ εκει εχουν πολυ πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΠΟΛΥ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΣΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΗΣΑΝΕ ΣΤΙΣ 2, ΣΤΙΣ 4 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΟΠΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΣΤΙΣ 6. ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝΕ ΛΙΓΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυ. Εμεις ευτυχως φτου φτου παρολο που περιμενα γκρινια την νυχτα τελικά κοιμηθηκε ο μπεμπης μεχρι 6,30 κ μετα 9,30 κ ο αλλος ξύπνησε 7 κ μετα 10 τους μπανιαρισα πρωί σημερα για να παμε βόλτα.

Ελευθερια μου μας περιμενει αλλα παιζει ακομα αν θα ρθω γιατι η μικρή ειναι συναχωμενη κ μου ειπε η Βιλμα οτι αν ειναι ετσι δεν ειναι αξιοπιστες ουτε οι εξετασεις αιματος αλλα δεν θα μπορεσουμε να κανουμε κ το εμβολιο. Ετσι θα δειξει τελευταια στιγμη τι θα γινει. Κ παρακαλαω να μην μου κολλησει τους μπεμπηδες. Ακουω λιγο ρουθουνισμα κ βηχα μια δυο φορες την ημερα κ παρακαλαω να μεινουμε εκει κ να τους περασει ολονών μεχρι το σαββατοκυριακο αλλιως δεν κανω τσαμπα ταξιδι.

Ποτε με το καλό θα φυγετε για Ρώμη?

Θα στρωσουνε ολα τα μωρουλινια με το βραδυνο λιγο λιγο. Αν κ να σας πω την αληθεια μου τωρα που κοιμουνται ολο το βραδυ θα μου κακοφανει μετα με τα δοντια αν θα ξυπνανε. Παρακαλαω να τα περασουμε ανωδυνα αλλα με δυο μωρα λιγο χλωμο το κοβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μας! Τα αγόρια είναι πια 3 μηνών και 4 ημερών. Χαίρομαι πολύ που διαβάζω ξανά τα νέα σας. Τώρα που χαλαρώσαμε με το πρόγραμμα κι έχω χρόνο, θα τα λέμε πιο συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

και εμείς έχουμε μπει σε καλό πρόγραμμα η μικρή κοιμάται κατά τις 12-1 το βράδυ και ξυπνάει 6-7, ενώ η μεγάλη κοιμάται κατά τις 10 και ξυπνάει 4 και μετά 8. Το καλό είναι οτι εγώ ξυπνάω για τη μεγάλη και η μαμά για τη μικρή και έτσι χορταίνουμε ύπνο και οι δύο. Το πρωί είναι πολύ ήσυχες, μετά τις 5 έχουμε λίγες γκρίνιες, αλλά μωρά είναι τι να κάνουμε.

Έχω ένα προβληματάκι με τη μικρή κάνει πολλές αναγωγές, έχει καμιά παρόμοιο πρόβλημα?

Εμβόλια δεν κάναμε ακόμη. Ο άντρας μου αρρώστησε και εγώ και η μαμά μου έχουμε συνάχι και τριγυρνάμε όλοι με μάσκες στο σπίτι.

Είμαστε 2,5 μηνών τώρα και τρώμε από 600 μέχρι 850 ml ημερησίως, εσείς πως τα πάτε?

Από βόλτες τίποτα φοβάμαι μήπως τις κρυώσω, είμαι υπερβολική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Lilaloy καλως ηρθες...ξανα!

εμεις καλα!παιρνουμε το μεσημεριανο μας υπνο.ξυπναμε που κ που νιαουριζουμε κ ξανα κοιμομαστε.

λοιπον χτες.τις ταισαμε στις εννια παρα κ μετα κοιμησμενες στις 12.ξυπνησαν στις 6 παρα.καλα ειναι.θα το συνεχισουμε ετσι κ βλεπουμε.γενικα τα γευματα τους τωρα ειναι στο τετραωρο.αλλα τη νυχτα εχω παρατηρησει οτι πανω απο 5:30 ωρες δεν πανε.αλλα καλο ειναι κ αυτο.δεν με πειραζει.αρκει να μην κλαινε!!!!

εγω σημερα θα παω σε φυσικοθεραπευτη να κανω μασαζ στην πλατη μου.εχει διαλυθει κοριτσια.αφου χτες απο τον πονο μου ερχοταν εμετος.γενικα εχω πολλα θεματα με την πλατη μου κ γενικα με το μυοσκελετικο μου συστημα κ απο παλια παιδευομαι.τωρα με δυο μωρα εχει ισοπεδωθει.

θα παω να με φερει λιγο στα ισα μου.

εχω να κανω κ τη δευτερα ενα σφραγισμα!αφηστε ειμαι υπο ανακατασκευη!

παω καποια νιαουριζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα ακομα δεν βγαζεις τα παιδια εξω!δεν κρυωνουν τα μωρα απο τη βολτα.πιο επιφοβοι ειστε εσεις τωρα που ειστε κρυωμενοι παρα αν τα πας εξω στον καθαρο αερα.αυτη ειναι η γνωμη μου.

αναγωγες εμενα δεν μου κανουν οποτε δεν μπορω να βοηθησω.ξερω οτι υπαρχουν ειδικα γαλατα γι αυτο.ρωτα τον παιδιατρο σου.

και μενα μεσο ορο 850 γρ πινει η καθεμια.αλλοτε λιγοτερο αλλοτε περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Εμεις εδω παλευουμε εχει η μικρη μου συναχι κ γκρινια τρομερη κ προσπαθω με νυχια κ με δοντια να την βοηθησω να της περασει μπας κ παμε δευτερα πατρα για εξετασεις κ φοβαμαι κ μην μου κολλησει κ τα μωρα. Αν ειναι αρρωστοι δεν γινονται ουτε εμβολια ουτε εξετασεις. Αν κ δεν ειναι κ τιποτα σιγουρο γιατι με την κωλοαπεργια θα μεινουν και τα καραβια συντομα οποτε ολα παιζουν.

Κατα τ αλλα εχω ενα σωρο δουλειες σημερα γιατι περιμενω επισκεψεις κ τρεχω σαν την τρελη. Τωρα καθησα λιγο γιατι γκρινιαζει λιγο ο ενας μου ο μπεμπηνος. Μου χαρησαν κ ενα μαρσιπο κ ετσι αν παω ταξιδι θα παρει η μαμα μου ενα μπεμπη στον μαρσιπο κ εναν εγω που εχω απο την μικρη μου. χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...