Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πω πω ουτε κ εγω μπορω να το βαλω το τικερακι.

θα ξαναπροσπαθησω.

σημερα πηγαμε για καλλιεργεια που σας ελεγα.ο μικροβιολογος μου ειπε πως δεν ειναι μυκητες αλλα σμιγματα απο την πανα αλλα αυριο θα ξερουμε σιγουρα.μακαρι να μην ειναι τιποτα γιατι μια γνωστη μου που επαθε η μικρη της ταλαιπωρηθηκε για μηνες λεει μεχρι να της φυγουν.

κατα τα αλλα εχουμε λιγη γκρινια αλλα υποφερτη.η μικρη οταν την βαλεις στην κουνια της ή στο ριλαξ ολο κατι θελει.μια θα της φυγει η πιπιλα,μια θα θελει αγκαλια,μια δεν ξερει κ αυτη τι θελει.η μεγαλη παλι οπου την αφησεις καθεται.ειδικα στην κουνια καθεται και χαζευει τα παιχνιδακια της απο πανω κ χαζογελαει!!!!!

καρμεν εχω σκασει με το καροτσι.δεν μπαινει στο ανσασερ.εχω σκασει σου λεω.ειναι τοσο τελειο.εχω παθει πλακα.ρε γμτ δεν το πιστευω.θα δω τι θα κανω.εγω παντως αυτο το καροτσι θα το χρησιμοποιησω!!!!!θα βρω τροπο εγω!!!!

θα το κατεβαζω τεσσερις οροφους απο τις σκαλες.θα το βαλω στο γκαραζ κ θα κατεβαζω με το μακ λαρεν κ θα τα αλλαζω στην πυλωτη.δεν ξερω τι θα κανω...αλλα θα το πετυχω!!!εγω μ αυτο το καροτσι θελω να παω βολτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα εχω ξεπατωθει στο γελιο Ελευθερια μου. Ναι ειλικρινα ειναι πολυ βολικο καροτσι κ θα δεις οτι στριβει πανευκολα κ ολας λοιπον θα κοιταξω γιατι ειχα παραγγειλει στα mothercare κατι πραγματα κ τους ειπα οτι μου χαλασαν οι υπνοσακοι του καροτσιου κ μου ειπαν οτι θα κοιταξουν να μου στειλουν αλλους οποτε θα σου τους στειλω απλα ειναι κοκκινοι ομως ειναι βολικοι μολις τους λαβω θα μου στειλεις διευθυνση κ θα σου τους στειλω.

vasiliki ειναι τι τριροδο της mothercare.

ευχομαι να μην ειναι τιποτα της μικρης σουυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου τελικα τωρα που καθομαι κ σκεφτομαι το πως θα καταφερω να ερθω Πατρα με εχει πιασει πανικός. Οταν παω Κεφαλλονια εκτος του οτι δεν εχω πραγματα κ το ταξιδι με το καραβι ειναι μονο μια ωρα τους ανεβαζω πανω με τα καθισματακια αυτοκινητου. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τους παρω Πατρα με αυτα γιατι μετα πως θα κανω. Στο σπιτι δεν εχω που να τους βαλω να κοιμηθουν οποτε δεν γινεται αλλα κ τοσοι που θα ειμαστε δηλ κ η μαμα μου κ ημικρη δεν θα μας παιρνει κ ταξι με τα καθισματα. Απο την αλλη το καροτσι παλι ειναι ενα θεμα. Πως τα ανεβαζουν στο καραβι? κ λεω οκ τον εναν στον μαρσιπο κ τον αλλον αγκαλιά κ η μαμα μου να παρει την μικρη κ το καροτσι αλλα γινεται? κλαψ τι ανχος. Και θα ερθω σε δυο εβδομαδες αλλα καθομουν κ το σκεφτομουν και ανχωθηκα με την σκεψη. Κ μετα λεω ωραια κ παιρνω καροτσι ποιο παιρνουνε? το τριροδο ειναι το καλυτερο κ με βολευει απιστευτα αλλα ποιος το αναιβοκατεβαζει στο καραβι. Κ θα χωραει σε ταξί? στο αμαξι μου χωραει μια χαρα αλλα συνηθως οι ταξιτζιδες εχουν πισω ενα σωρο σκατα. Το μακλαρεν απο την αλλη που ειναι πιο μικρο μου φαινεται θεοβαρο κ για να κοιμηθουν τα παιδια μεσα σ αυτο το βραδυ θα πρεπει να τα εχω δεμενα. Κλαψψψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε ολες;;;;

εμεις πηγαμε για τον πρωινο μας καφε,γυρισαμε φαγαμε κ κοιμομαστε.

εγω ζυμωσα,μαγειρευω φακες,σιδερωσα,τακτοποιησα λιγο το σπιτι κ τωρα καθομαι μεχρι να ξυπνησουν να φανε παλι κατα τις 4:30.

η μικρη τελικα δεν εχει μυκητες!!!!

ουφ ευτυχως.καποιο κολοβακτιριδιο εχει απο τα κακακια μωρε.τιποτα δηλαδη.κ να πω οτι δεν τις πλενω ρε γμτ.συνεχεια.μακαρι να περασει.θα παω βεβαια κ στη δερματολογο αυριο να δω τι θα μου πει κ αυτη.

παρειγγειλα απο το ebay κρικους για να φτιαξω ring sling.απ οτι βλεπω ολο κ καπου θα χρειαζεται να πηγαινω με το ενα παιδι κ δεν εχω μονο καροτσι.ελπιζω να με βολεψει το σλινκ.

καρμεν θα το σκεφτω κ θα την οργανωσουμε την αποστολη "Μεταβαση στην Πατρα".Τι στο καλο τρια παιδια κουμανταρεις μονη σου δεν θα καταφερεις να τα φερεις στην πατρα;;;;;;

οι υπολοιπες καλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ενημερωστε την ασχετη πως θα βαλω το κ..ο τικερ να εμφανιζεται.παω στην υπογραφη το βαζω αλλα τιποτα.

δηλαδη εμεις δεν θελουμε γκλιτερακια;;;;;με αστερακια;;;;μονο η καρμεν;;;;;εεεε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου τι μου κάνετε? εγω μαλλον θα αδιαθετησω. Ειμαι πρησμενη σαν μπαλονι κ εχω αιμα στο σκουπισμα. Αυτο με το σκουπισμα μου χει ξανατυχει αλλα τωρα ειναι κ το πρηξιμο. Το κακο ειναι οτι κ με την κορη μου που θυμαμαι οταν αδιαθετουσα μου μειωνοταν το γαλα για 3-4 μερες. Κ τωρα ειναι κ δυο τα μωρα.

Αχ κ εμενα τα τικερακια με την ηλικια ομως δεν μου τα εβγαζε κ θα ξαναδοκιμάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ.

ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 12.10 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5.45 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΒΙΑΣΤΗΚΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ FRISOLAC COMFORT ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΛΕΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΥΡΙΟ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 2 ΜΗΝΩΝ!!! ΓΙΝΑΜΕ ΚΟΤΖΑΜ ΠΑΙΔΙΑ :lol: :lol: :lol:

Α, ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΑΙΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΛΟΧΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ. ΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΛΙΤΩΣΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΜΕΝΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε κοριτσακια μου? 2002 θα στρωσετε λιγο λιγο θα το δεις κ απο υπνο κ απο ολα.

Λιονταρακι μου τη εγινε η μπουμπου ολα καλά?

Εγω βρηκα την λυση εβαλα τωρα το απογευμα τους μπεμπηδες μες στο παρκο για να κανω δουλειες λοιπον ο πιο μπουλουκος εφτιαχνε συμφορα χερια ποδια κ ετσι απο το πολυ κουνημα που εκανε στο παρκο αποκοιμησε τον αδερφο του κ αποκοιμηθηκε κ αυτος χιχι. Τωρα κανω δουλειες αλλαξα κρεβατια σκουπισα εβαλα πλυντηριο κ μαζεψα ενα αλλο, ταισα λιγο την μικρή κ μαζευω γυρω γυρω. Απο περιοδο τι να πω. Δεν ξερω τι ειναι αυτο το πραγμα μια παω τουαλετα κ εχω στο σκουπισμα αιμα κανονικο κ μια παω κ εχω ροζακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι τι μου κανεις? ευχαριστουμεεεε. Πατα διπλα που εχει την φωτο σου κ το ονομα σου κατω απο το μπλε που λεει ανακοινωση μολις πατησεις πανω εκει θα σε βγαλει σ ενα μενου που λεει κ αλλαγη φωτογραφιας προφιλ κ πρεπει να ανεβασεις μια πατας δηλ σε μια κ στην φτιαχνει αυτοματα οσον αφορα το μεγεθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγες αλλαγή φωτογραφιας προφίλ? κανεις ανεβασμα σε μια κ μετα μεταφόρτωση κ σου δειχνει απο κατω πως ειναι η φώτο σου κ μετα παρακατω σου δειχνει την μικρογραφια κ πιο κατω εχει υποβολή αν σου αρεσει κ μολις πατησεις υποβολή σου τη βγαζει. Εκει που λεει μεταφορτωση θα περιμενεις λιγο να σου αλλαξει το μεγεθος κ μετα σου τα βγαζει παρακατω να δεις αν σου αρεσει. Αυτο εκανες? για δοκιμασε παλι κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εμείς δεν έχουμε και τόσο καλά νέα. Πήγαμε χθες τη μεγάλη μας σε παιδοκαρδιολόγο, γιατί η παιδίατρος μας είπε ότι άκουγε ένα φύσημα στην καρδιά της. Οπότε ο καρδιολόγος μας είπε ότι έχει μεσοκολπικη επικοινωνία. Δεν πάρα πολύ σοβαρό, αλλά δεν παυει να είναι μια καρδιοπάθεια. Θέλει μεγάλη προσοχή από τις λοιμώξεις και όταν φτάσει με το καλό 3-4 χρονών κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να κάνουμε μια επέμβαση. Μου είπε ότι όσο τρώει καλά και αναπτύσεται δεν υπάρχει πρόβλημα.

Πριν κανένα 10 ημερο η μεγάλη μου έτρωγε 700-750ml ημερησίως και η μικρή 650-700, τώρα η μικρή τρώει 800-900 και η μεγάλη έπεσε στα 650-700, λέτε να άρχισε να τις κόβετε η όρεξη? Εσείς έχετε τέτοιες διακυμάνσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Σουλα μου δεν ξερω τι να σου πώ αλλα αφου σου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι σοβαρο μην ανχωνεσαι κ θα πανε ολα καλά. Καλα τρεμει η ψυχή μας για τα αγγελουδια μας. Εγώ τις 27 εχω ραντεβου σε παιδιατρο κ ελπιζω να καταφερω να παω γιατι πρεπει να παω ταξιδι κ παλι τρεμω τι θα μου πει γιατι εμεις εχουμε κ αρκετη διαφορα βαρους. Ενώ γεννηθηκαν ιδιο βαρος ακριβως 2400 τώρα ο ενας μου μπεμπης ειναι 6 κιλά κ ο αλλος 5. Ενα κιλό διαφορά. Παιρνει βεβαια κ ο μικρος βαρος αλλα οχι τοσο οσο ο μεγαλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας.

τα μωρα καλα ειναι.ε εχουν τις γκρινιες τους αλλα μια χαρα.ολο βολτες κ κακο.αφου στο σπιτι μονο το μεσημερι ειναι που κοιμουνται!!!τους λεω ευχαριστηθειτε οσο προλαβαινετε καλο τον καιρο γιατι αμα χειμωνιασει τα κεφαλια μεσα!!!!

ολο εξω τις εχω!

απο το φουρνο μεχρι τον οαεδ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυ.ετοιμαζομαι να βγω για βραδυ με τον αντρα μου για φαγητο με τους κουμπαρους μου κ με εχει πιασει ψυχοπλακωμα. Ειμαι χαλια κ απο την περιοδο αλλα σημερα τα παιδακια μου ηταν τελεια. Τωρα το απογευμα εκλαιγα συνεχεια ηταν τοσο καλοι ολοι τι να πω. Η μικρη μουπηγαινε κ τους φιλουσε κ αυτοι της γελουσαν κ μετα ο ενας που του τραγουδουσα οτι ακουγα στο ραδιο ειχε παρει μια τοσο γλυκια εκφραση κ δεν σταματουσε να γελαει που με πεθανανε σας λεω. Αφου δεν θελω να παω να ντυθώ να φυγωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΛΤΑ ( ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ) ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ. ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΜΒΟΛΙΟ; ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ; ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΦΕΡΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

εμεις ειχαμε αγρυπνια το βραδυ.... πανω απο δεκα λεπτα δεν προλαβαινα να κατσω... εσκουζαν εναλλαξ....

ωστοσο αντι να αραιωνουν τα γευματα τους, πεινανε πιο συχνα!!!!!!!!!!!!!!!

τι θα κανω????? δεν προλαβαινω να κανω τιποτε αλλο, η θα ταιζω η θα κραταω να ρευτουν η θα αλλαζω....

τι κανω λαθος ρε κοριτσια????????

εσεις πως τα καταφερνετε και κανετε και αλλα πραγματα??? εμενα δεν κοιμουνται τα ατιμα!!!

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλημέρα. Μην ανχωνεσαι ειναι παρα πολύ μικρουλια τα νινακια σου ακομα. Μην ακους εμας που κανουμε κι εμεις ολες τα ιδια περασαμε λιγο πολύ. Απλα μεγαλωνοντας στρωνουν κ τα ωραρια τους κ ολα. Κ εγω αποψε εκανα βλακεια εγω τους εχω προγραμμα κ τους θηλαζω γυρω στις 9 το βραδυ κ μετα κατα τις 11.30 με 1200 που παω κ εγω για υπνο κ μετα το πρωί παλι γυρω στις 7. Χθες ομως που βγηκαμε ειχα την φαεινή ιδεα τις 2,30 που γυρισαμε να τους ταισω μιας κ δεν τους ειχα ταισει τις 12. Το κακο ειναι ομως οτι μαλλον δεν επρεπε να το κανω γιατι μετα ιδιως ο ενας ξυπναγε καθε λιγο κ λιγακι αφου εφτασα σε σημειο κ λεω του αντρα μου μη μου ξαναπεις να παω πουθενά δεν το κουναω ρουπι.\

Και σημερα βεβαια ενω ο ενας κοιμαται ταβλα ο αλλος ειναι μες στην γκρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

κ εγω χτες ειχα βγει μονη μου με τους φιλους μου.εκατσε ο κωστας με τα μωρα!!!τα ταισαμε στις εννια κ ξεραθηκαν στον υπνο κ ετσι δεν τον ενοχλησαν καθολου.αφου στη βολτα καθε ενα λεπτο κοιταγα το τηλεφωνο κ ελεγα:δεν μπορει τωρα θα με παρει να μου πει ελα δεν μπορω!!!αλλα ολα οκ!!

βεβαια επειδη εφαγαν νωρις ξυπνησαν στις 2 τις ταισα κ μετα παλι στις 6 κ στις 10:30.μια χαρα ηταν κ δεν κουραστηκα.αποψε θα τις παω στην πεθερα μου να κοιμηθω λιγο το βραδυ.

2002 εμενα τρελαινονται για το μπανιο.γουρλωνουν τα ματια κ το κατααπολαμβανουν!κ εμεις μαζι που τους κανουμε μπανακι.αφου κανα βραδυ μου λεει ο αντρας μου αστες σημερα μην τις κανουμε αλλα εγω του λεω οχι μ αρεσει κ εμενα!!!

βασιλικη υπομονη!το παν ειναι να μην σε παιρνει απο κατω.ή τουλαχιστον να μην το λες καθολου.εγω αυτο εκανα.οταν ενιωθα εξαντληση,καταθλιψη κ.λ.π. πιεζα τον εαυτο μου κ ελεγα οχι δεν συμβαινει τιποτα ολα ειναι μια χαρα.βεβαια να πω την αληθεια βραδυ δεν με εχουν απασχολησει ποτε εννοω σε κλαμα κ τετοια.μονο το φαγητο τους που κ αυτο οταν πεινανε δεν κλαινε απλα ακουω ενα γουργουρητο κ παω.

καρμεν οργανωθηκες για το ταξιδι;;;

να σου πω εχω ενα στρωματακι παιδικο.μηπως θες να στο φερω να κοιμησεις κανα παιδι εκει το βραδυ;αμα βαλεις μαξιλαρια γυρω γυρω θα ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...