Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

aggelike. έγραψε:

gia na mi parexigithw den ennow oti de tou exw empistosini, tifli malista tha elega kserw oti me latreuei alitheia apla egw exw kollima kai exoume tsakwthei para polles fores epeidi sinexeia thimwnw me parelthontika pragmata tote pou oute kan me iksere, to korifaio re koritsia o antras mu ta eixe me mia sto panepistimio otan itan dld 18 xronon tote pou egw pigaina nipiagwgio :P:blush::blink:

Έχετε 13 χρόνια διαφορά???? :blink: Νομίζω ότι οι άντρες δεν θέλουν καθόλου αυτή τη ζήλεια. Όσο πιο αδιάφορη δείχνεις (και ας βράζεις από μέσα σου), τόσο καλύτερα είναι. Μην του λες αυτά που σκέφτεσαι για τις πρώην. Φυσικά και θα είχε και άλλες πριν από σένα όπως και εσύ...Αυτά δε μετράνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

an-n έγραψε:

αχ κοριτσια.....ποναω...... νιωθω σαν να ανοιγει ο κολπος(σαν να με τραβανε απο τις 2 πλευρες) και εχω πονο στη μεση που ερχεται και φευγει..ποτε δεν πονουσα στη μεση.... λετε να ειμαι εγω η πρωτη???χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!αχ δεν μπορωωω...εχω μπερδευτει!

Αναστασία μου, μάλλον σε βλέπω πιο νωρίς από την Κατερινούλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, μάλλον σε βλέπω πιο νωρίς από την Κατερινούλα

αχ μου κανει τσαλιμακια το καραμελακι μου!!!!για να δουμε!!ντερμπι ..κατερινα-αναστασια ..χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, λες να σε φάει στην στροφή η Kuo τελικά :cheer:;)

Kuo, τα συγχαρητήρια μου για τα αποτελέσματα. Το τζουτζουκάκι σου στα 2.200 και η μαμά στα +12, μια χαρά σας βρίσκω :) Ως προς την περιποίηση του στήθους η μαία που μας μίλησε εμάς μας είπε ότι το ιδανικό είναι να αφήνουμε λίγο μητρικό γάλα να στεγνώνει επάνω και να μην βάζουμε τίποτα άλλο εκτός από νερό επάνω (ούτε σαπούνια ούτε χαμομήλια) Να προσέχουμε τα επιθέματα του εμπορίου γιατί κολλάνε και μπορεί να τραυματίσουν τις θηλές. Αν μπορούμε να φτιάξουμε δικά μας από ύφασμα βαμβακερό ή να χρησιμοποιούμε τα λεγόμενα κοχύλια και ιδανικά αυτά που έχουν τρυπούλες για να αερίζονται και να στεγνώνουν οι θηλές. Επίσης μας είπε να προσέχουμε να μην φοράμε σφιχτούς στηθόδεσμους (καλύτερα καθόλου). Η παραγωγή γάλακτος δεν εξαρταται από την κατανάλωση υγρών που κάνουμε.

Τώρα, ως προς τα δημόσια μαιευτήρια, μας είπε ότι μάλλον δεν υποστηρίζουν τον αποκλειστικό θηλασμό λόγω έλλειψης προσωπικού (και η ίδια σε δημόσιο δουλεύει). Εκεί όπου δουλεύει εκείνη (Θεσ/νίκη) σέβονται μεν την επιθυμία της μητέρας περί αποκλειστικού θηλασμού αλλά πρέπει να πηγαίνει η μητέρα να παίρνει το παιδί όποτε πιστεύει ότι πρέπει να θηλάσει. Αν κλάψει το μωράκι δε θα το φέρει κανένας παραμόνο αν είναι η ώρα για να τα πάνε στους θαλάμους έτσι κι αλλιώς.Μας εξήγησε ότι δεν υπάρχει η γνώση στις περισσότερες μαίες και ότι η συμπεριφορά τους είναι αρνητική λόγω ασχετοσύνης. Ελπίζω να μην σας μπερδεύω με τις αντικρουόμενες πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Αγγελικουλα μου γιατι σε νιωθω τοσο πολυ?Ειμαι κι εγω το ιδιο ζηλιαρα χωρις να μου εχει δωσει δικαιωματα ο καημενουλης.Το εχω στο αιμα μου ρε παιδι μου.Στο γαια μαλλον ε?Λες να γεννησω στην αρχη του μηνα μου και να ειμαστε μαζι?Καλα θα ήταν.Νιωθεις καλυτερα τωρα?

Αναστασουλα,καλομελετα κι ερχεται!Καποιος θα δεχτει επισκεψεις πολυ συντομα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Αναστασία μου, λες να σε φάει στην στροφή η Kuo τελικά :cheer:;)

Kuo, τα συγχαρητήρια μου για τα αποτελέσματα. Το τζουτζουκάκι σου στα 2.200 και η μαμά στα +12, μια χαρά σας βρίσκω :) Ως προς την περιποίηση του στήθους η μαία που μας μίλησε εμάς μας είπε ότι το ιδανικό είναι να αφήνουμε λίγο μητρικό γάλα να στεγνώνει επάνω και να μην βάζουμε τίποτα άλλο εκτός από νερό επάνω (ούτε σαπούνια ούτε χαμομήλια) Να προσέχουμε τα επιθέματα του εμπορίου γιατί κολλάνε και μπορεί να τραυματίσουν τις θηλές. Αν μπορούμε να φτιάξουμε δικά μας από ύφασμα βαμβακερό ή να χρησιμοποιούμε τα λεγόμενα κοχύλια και ιδανικά αυτά που έχουν τρυπούλες για να αερίζονται και να στεγνώνουν οι θηλές. Επίσης μας είπε να προσέχουμε να μην φοράμε σφιχτούς στηθόδεσμους (καλύτερα καθόλου). Η παραγωγή γάλακτος δεν εξαρταται από την κατανάλωση υγρών που κάνουμε.

Τώρα, ως προς τα δημόσια μαιευτήρια, μας είπε ότι μάλλον δεν υποστηρίζουν τον αποκλειστικό θηλασμό λόγω έλλειψης προσωπικού (και η ίδια σε δημόσιο δουλεύει). Εκεί όπου δουλεύει εκείνη (Θεσ/νίκη) σέβονται μεν την επιθυμία της μητέρας περί αποκλειστικού θηλασμού αλλά πρέπει να πηγαίνει η μητέρα να παίρνει το παιδί όποτε πιστεύει ότι πρέπει να θηλάσει. Αν κλάψει το μωράκι δε θα το φέρει κανένας παραμόνο αν είναι η ώρα για να τα πάνε στους θαλάμους έτσι κι αλλιώς.Μας εξήγησε ότι δεν υπάρχει η γνώση στις περισσότερες μαίες και ότι η συμπεριφορά τους είναι αρνητική λόγω ασχετοσύνης. Ελπίζω να μην σας μπερδεύω με τις αντικρουόμενες πληροφορίες.

Ξέχασα να γράψω ότι αν κολλήσει το επίθεμα το βρέχουμε καλά για να ξεκολλήσει. Δεν το τραβάμε. Και δεν πίνουμε φασκόμηλο γιατί μειώνει το γάλα. Μπέλλα, έχεις ακούσει κάτι επ'αυτού; Επίσης δεν δίνουμε στο μωρό γάλα με μπιμπερό (ούτε καν το δικό μας γάλα) και δεν του δίνουμε πιπίλα που επίσης προκαλεί σύγχιση θηλών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα που μας ειπες..ευχαριστουμε πολυ!!!!

ας ειναι γερα τα μωρακια μας και ας γεννησει πρωτη η κυουλα μας!!!χαχαχαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια έχετε πλάκα το πως περνάτε απο το ένα θέμα στο άλλο.

Δεν μπορώ να σας παραακολουθήσω,αλλά δεν πειράζει!

Απ'ότι καταλαβαίνω είναι το πρώτο σα νινάκι...Φοβερή εμπειρία & απερίγραπτα συναισθήματα μοναδικά θα δείτε...κάθε μέρα θα είναι & κάτι πιο όμορφο & καινούριο απο την προηγούμενη φορά.

Αγγελική σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση περί λαδιού.

Κατρίνα είχες γράψει προ ημερών για το πόσο όμορφη παρέα έχετε κάνει κλπ.η αλήθεια είναι πως μερικές κοπέλες σιγά σιγά θα αποχωρίσουν η καθεμία για δικούς της λόγους,αλλά δεν πειράζει ,όλα κάνουν τον κύκλο τους.

Σας κούρασα ε?Δεν το ήθελα & κάτι Ασχέτο ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou mou makari na genname mazi :woohoo:

eutixos twra pou efaga ligo eimai kalitera, alla mi fantasteis :P

katerinaki mou 12 xronakia exoume gia tin akrivia :P

sou fainontai polla e? :blush:

egw eimai 23 kai o antras mou 35 alla esy pou ton exeis dei de moiazei mikroteros kaneis de ton kanei panw apo 30, to gonidio paidi mou ama deis ton pethero mou idios les kai de ton pianei o xronos :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

katerinaki mou 12 xronakia exoume gia tin akrivia :P

sou fainontai polla e? :blush:

egw eimai 23 kai o antras mou 35 alla esy pou ton exeis dei de moiazei mikroteros kaneis de ton kanei panw apo 30, to gonidio paidi mou ama deis ton pethero mou idios les kai de ton pianei o xronos :P

:blink::blink: Κουφάθηκα τώρα! Είναι 35??? Καθόλου δεν του φαίνεται!!28-30 θα τον έκανα!! Ποιό είναι το μυστικό του??? Λογική διαφορά ηλικίας είναι αντικειμενικά... εμένα μου φαίνεται μεγάλη γιατί όπως είχα δηλώσει και παλαιότερα είναι τεκνατζού :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna mou poio thriller??????

katerinaki mou elpizw i kori mas na parei ta gonidia tou :P

otan ton gnwrisa prwti fora kai mou eipe ilikia de pisteua sta autia mou :P:P:P

de tou fainete pou na deis otan itan fouskotos apo to gimnastirio kai fainotan kai to tatouaz milame pws ton koitousan etsi :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

anna mou poio thriller??????

katerinaki mou elpizw i kori mas na parei ta gonidia tou :P

otan ton gnwrisa prwti fora kai mou eipe ilikia de pisteua sta autia mou :P:P:P

de tou fainete pou na deis otan itan fouskotos apo to gimnastirio kai fainotan kai to tatouaz milame pws ton koitousan etsi :angry:

dvd, "case 39". Νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου διαβάζω απο την σελίδα 64 και μετά γιατί οι προηγούμενες κόλλησαν, και απαντάω σε αυτά... :P

CrazyMummy με γειά τα πραγματάκια σας... με το καλό να τα χαρείτε με το μωράκι σας!

soupitsa χαίρομαι που είσαι καλά... και φτιάχνεις και γλυκάκια μιαμ... :) καλή σας όρεξη!! και όπως διάβασα στις παρακάτω σελίδες είσαι και τεκνατζού!!! :silly: :woohoo: και εγώ 5 μήνες τον περνάω τον δικό μου χεχε λες να είμαι και εγώ? :P:P

VASOMITS το λεύκωμα θέλει προσοχή αλλά μην αγχώνεσαι... άμα προσέχεις το αλατάκι μια χαρά θα είσαι ;)

Αγγελικούλα μου, ζηλιάρα μου εσύ που ζηλεύεις τον αντρούλη σου!! :P:P μη μασάς καλό μου... με τα χρόνια όλα αυτά θα τα θυμάσαι και θα γελάς... και άμα έρθει και η μπεμπούλα σας... τότε είναι που δεν θα σκέφτεσαι τίποτα απο αυτά!!

Αναστασία μου όπως τα περιγράφεις σε βλέπω να γεννάς πιο πριν απο τη kuo χεχε άντε να δούμε ποιά θα είναι αυτή που θα κάνει την αρχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo μου πολύ καλά τα νέα σας πολύ χάρηκα... άντε έμεινε πολύ λίγο και μετά θα ζουζουνίζετε με την μπέμπα!!

kuo28 έγραψε:

Γελίζ, τι γατίιι;;; Τον τυχερούλη :)

Κεραμιδόγατα :P:P αλλάαα κούκλος!!! (παλιότερα είχα Αγκύρης αλλά πολύ σνόμπ βρε παιδί μου...απαπα δεν μου ταίριαζε καθόλου!! και μετά που την "χάσαμε" προτίμησα κάτι απο τον "δρόμο" και δικαιώθηκα!!! :laugh: ) τον έχω 7 χρόνια και είναι το μωρό μας, ποολύ αγάπη, άσε είμαστε τρελλά in love οικογενειακώς μεταξύ μας.. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου λες???το θεμα ειναι οτι ερχονται για λιγο και φευγουν για πολυ..χιχιχιχιχιχιχι!

ο γατος σου πανεμορφος και πεντακαθαρος φαινεται!εχω αδυναμια στα σκυλακια το λεω αλλα η συγκεκριμενη δινει ρεστα!βασικα τις φοβαμαι τις γατες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

yeliz mou ti kouklos gatis einai autos :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kale polu lordos eidika to mousaki to mauro super ;)

Αχ ναι αυτό το μουσάκι του έχει πολύ σουξέ!! Βαρώνο τον φωνάζει η μάνα μου γιατί έχει το μουσάκι!!! Αλλά το όνομα του είναι Goody.. γιατί είναι πολύ καλούλης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Γιελιζ μου λες???το θεμα ειναι οτι ερχονται για λιγο και φευγουν για πολυ..χιχιχιχιχιχιχι!

ο γατος σου πανεμορφος και πεντακαθαρος φαινεται!εχω αδυναμια στα σκυλακια το λεω αλλα η συγκεκριμενη δινει ρεστα!βασικα τις φοβαμαι τις γατες..

Αναστασία μου δεν ξέρω κοριτσάκι μου... όπως τα περιγράφεις, έτσι μου φαίνεται... πόνους στην μέση και λίγο στην πλάτη, πονάνε και τα πόδια πάνω απο τα γόνατα λίγο, μαχαιριές απο μέσα προς τα κάτω, τα έχω πρόσφατα και κάπως έτσι ήταν... :P:P λεεεες?

Ας γίνει ότι είναι καλύτερο για σενα και το μωρό!!

Όσο για το γατόνι μου καθαρίζεται μόνος του, κάθεται και γλύφεται με τις ώωωωρες!! Κανά 2 φορές που επιχείρησα να τον κάνω μπάνιο.... :blink: άσε αποτυχία με έκανε αυτός μπάνιο!!! (έγινα μούσκεμα γιατί δεν κάθεται) και όταν το είπα στον vet μας έβαλε τα γέλια και μου είπε τις γάτες δεν τις πλένουμε...γιατί της προσβάλουμε!!! :blink: γιατί οι γάτες θεωρούν ότι τίποτα δεν μπορεί να τις κάνει πιο καθαρές απο το δικό τους γλύψιμο...έμεινα μόλις μου το είπε και δεν επιχείρησα ποτέ ξανά να τον κάνω μπάνιο...

Και εγώ αγαπάω και τα σκυλιά αλλά αν βρείς τη σωστή γάτα να ταιριάζεις είναι άλλο πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...