Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

an-n έγραψε:

Αννουλα μου χαιρομαι για την εξελιξη των πραγματων!!!γουρλης ο πατερουλης σου????αντε να πανε μεχρι το τελος καλα ευχομαι!!!!!!

Ευχαριστω πολυ Αναστασια μου, και εγω ελπιζω και ευχομαι να πανε ολα καλα, νομιζω οτι εγινε κατι θετικο σημερα! Ο μπαμπας μου ειναι ανθρωπος που τα κυνηγαει αυτα, δεν τα αφηνει και αυτη τη φορα θα το φτασει μεχρι τελους μου ειπε! Οταν προκειται για τα παιδια του, δεν καταλαβαινει και δεν υπολογιζει τιποτα!!! Τι θα εκανα χωρις αυτον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσια το φανταζεστε.....

αυτη η κοπελα περιμενε τοσες μηνες πως και πως να παρει αγκαλια το μωρακι της... και δεν προλαβαι να το δει....

επειδη καποιοι δεν ξερουν να κανουν τη δουλεια τους αλλα δεν τους ελεγχει και κανεις... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μπραβο του μπαμπα σου!!!!στην τελικη διεκδικει αυτο που σου ανηκει..που καταντησαμε ε??να διεκδικουμε πραγματα τα οποια θεωρουμε δεδομενα!!!!!α ρε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:( Τι πράγματα ακούει κανείς... Κρίμα για το κορίτσι... Βέβαια πόσα αντίστοιχα συμβαίνουν κάθε μέρα και σε ιδιωτικά και σε δημόσια νοσοκομεία και δεν μαθαίνουμε τίποτα :(

Αννούλα, πολύ χάρηκα για τα καλά σου νέα! Μακάρι να βρεις μέχρι τέλους το δίκαιό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου γειά σας... δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω με τίποτα τις προηγούμενες σελίδες που γράψατε γιατί η σύνδεση μου η το mammy σέρνεται!! γιαυτό sorry αν παραλείψω να αναφερθώ κάπου.. πριν που μπήκα για λίγο διάβασα το θεματάκι της Άννας και Αννούλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και μακάρι να καταφέρεις να θηλάσεις το μωράκι σου... (προσπάθησα να σου απαντήσω στο άλλο αλλά εδω και μισή ώρα προσπαθεί να το ανοίξει και..δεν)

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? ελπίζω να είστε όοολες μια χαρα και τα μωράκια σας επίσης... αργά το βράδυ που "αδειάζει" λίγο το mammy και γίνεται λίγο πιο γρήγορο θα προσπαθήσω να σας διαβάσω... προς το παρόν αυτά!!

θα προσπαθήσω να σας παρακολουθώ όσο μπορώ γιατί είμαι και στο άλλο ποστ και παντρολογώ τον γάτο μου!!! :P:P:P του βρήκα και μια νύφη μούρλια!! :P:P (και όταν έχω 2 σελίδες ανοιχτές σέρνεται ακόμα πιο πολύ)

Ελπίζω με όσα έγραψα να μην είμαι εκτός θέματος (αν είμαι sorry)

Φιλιά σε όλες τις κούκλες μέλλουσες μανούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ρε κοριτσια το φανταζεστε.....

αυτη η κοπελα περιμενε τοσες μηνες πως και πως να παρει αγκαλια το μωρακι της... και δεν προλαβαι να το δει....

επειδη καποιοι δεν ξερουν να κανουν τη δουλεια τους αλλα δεν τους ελεγχει και κανεις... :(

άσε Βασιλική, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, τα ξαναγράφω γιατί τα έσβησα μόνη μου το ζώον :angry:

Η μπεμπούλα μας πήγε 2.200, κουνιόταν συνέχεια, έκανε θηλαστικές κινήσεις και μας έκανε την τιμή να... χασμουρηθεί (πρώτη φορά το είδα αυτό)! Big news: γεννάμε 27 με 30 του μήνα! Κατά πάσα πιθανότητα 30, Παρασκευή. Καισαρική όπως είχαμε πει από την αρχή, αλλά ευτυχώς μάλλον τη γλιτώνουμε την ολική και πάμε με επισκληρίδιο. Ο πλακούντας ακόμη grade 0 είναι!

Όσο για αυτό που έβγαλα, το "σαν ελιά", δεν ήταν κονδυλώματα (είμαι ηλίθια ε), αλλά μάλλον μια τρίχα που γύρισε και μου έκανε σημάδι :blush::blush:

Άννα μου, σ' ευχαριστώ πολύ για τα περί θηλασμού. Κάναμε μια κουβέντα και με το γιατρό και το συμπέρασμα είναι ότι η καθεμιά μας μπορεί να απαιτήσει να θηλάσει και να της φέρνουν το μωράκι της κάθε φορά που θα κλαίει, ακόμη κι αν πέσει σε περίπτωση που... προσπαθούν να την αποτρέψουν :angry: Εγώ θα το ξεκαθαρίσω σε όλους τους τόνους κι ελπίζω να πάει καλά.

Κατερινάκι, γιατί στα δημόσια είναι πιο περίπλοκο; Νόμιζα ότι εκεί τον προωθούν κιόλας το θηλασμό :dry:

Αναστασία, το φόρεμα είναι τρέλα :woohoo: Η σκατομαζώχτρα μου φαίνεται κι εμένα αστεία :blush: Καλά εδώ αποκλείεται να έχει 10 ευρώ, αν είναι αυτή που νομίζω (που τα συμπιέζει).

Θέκλα, το απροσδιορίστου φύλου μικρό σου ( :P ) έχει ακόμη λίγο χρόνο για ακροβατικά. Όλα τους θεωρητικά μπορούν να γυρίσουν/ξαναγυρίσουν!

Πάω να δω τι άλλο γράψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα!! Πολύ χάρηκα που είχατε θετικές εξελίξεις. Μπράβο στον μπαμπά σου και εύχομαι από την καρδιά μου να κερδίσεις το αυτονόητο τελικά χωρίς άλλη ταλαιπωρία, σωματική και ψυχική. Κωλοσύστημα ρε γαμώτο, και σ' τα παίρνουν χοντρά όλη σου τη ζωή και όταν έρχεται η ώρα δεν βγάζεις άκρη :angry:

Ώστε έτσι με το Μητέρα ε; Με πείσμωσες κι άλλο τώρα. Με τσαμπουκά θα πάω. Άσε που θα είμαι η κακιά του θαλάμου. Θα τα πάρω έτσι και παρελαύνουν θείτσες την ώρα που θηλάζουμε!

Γελίζ, τι γατίιι;;; Τον τυχερούλη :)

Βασιλική μου, η διαίσθησή μου λέει ότι οι ζημιάρηδες μπογιατζήδες της Κατερίνας έκοψαν και το καλώδιο κι έμεινε χωρίς σύνδεση :PΚατερινάκι υπομονή! Πέρασαν ήδη δύο μέρες!

Σχετικά με τα γλυκά (εσείς φταίτε, εγώ δεν είχα πρόθεση να επανέλθω στο θέμα :P ), μόλις έφτιαξα κι άλλο κορμό, αχαχαχαχ! Νομίζω ότι αυτός βγήκε καλύτερος. Μιλάμε τον τσάκισε τον άλλο! Ευτυχώς πρόλαβα να φάω μόνο ένα κομμάτι! Το άλλο γλυκό που λέγατε ωραίο ακούγεται. Next time.

Όσο για κιλά, πήρα τελικά άλλο ένα (στα +12 είμαστε), αλλά οκ με λίγη προσοχή άντε να πάμε στα +13 τις 3 εβδομάδες που έμειναν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθα κι εγώ, έριξα έναν ωραιότατο υπνάκο και τώρα είμαι σούπερ!

τα λινς που έχει βάλει η Αγγελικούλα δεν τα διάβασα,καθώς διάβασα τα σχόλιάσας σχετικά με αυτά και είπα να το αποφύγω!

τι έγινε με τα αποτελέσματα της Μπέλλας?

Μπέλλααααααα που είσια?

Ρε Κατερίνα εσύ γεννάς σε λίγες μέρες :blink::blink: πωπωπωπω!στις 30 τελικά ε? Με το καλό.

Ας σας πω λοιπόν κι εγώ τα νέα μου.

χθες παραγγείλαμε το κρεβατάκι μας και το στρωματάκι του! :silly:

χρώματα λαχανί με κίτρινο, δεν ξέρω εάν έκανα καλά αλλά ο άντρας μου, μου πήρε το κεφάλι με το λαχανί...τι κόλλημα κι αυτό. εγώ θα το προτιμούσα σε σκούρο καρυδί όλο,αλλά επέμενε να πάρουμε ένα χαρούμενο χρώμα! τι να κάνω κι εγώ η φουκαριάρα...ακολούθησα :huh:

επίσης οι γονείς μου, μας αγοράσανε καροτσάκι ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

ένα σχετικά ουδέτερο χρώμα θα σας βάλω φώτο να το δείτε.

από κοντά δεν το είδα,καθώς γνωρίζετε ότι οι γονείς μου ζούνε στο εξωτερικό και θα το δώ όταν με το καλό έρθουν ;) λίγο πριν γεννήσω δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα μου, τις διευθύνσεις τις παρέθεσες ως εικόνες, γι' αυτό δε φαίνονται. Αν θέλεις, βάλ' τες στο πεδίο που σου βγάζει το διπλανό εικονίδιο (ανάμεσα σε ... δηλαδή). Με γεια κιόλας! Αν και δεν το βλέπω, το λαχανί ακούγεται πολύ ωραίο B)

Τα links δεν τα διάβασα ούτε εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυο μου υπεροχα τα νεα της μπεμπουλας σου!!!!!μπραβοοοο!!!!!μεγαλωσε το κοριτσακι σας!!!!!μου φαινεται πως θα γεννησεις πρωτη απο μενα και ας ειμαι 2 εβδομαδες πιο μπροστα εγω..με το καλο να ειναι και οποτε ειναι ας ερθουν τα γιαβρακια μας!!!!

ευχαριστω για το φορεματακι...μας το εκανε δωρο μια φιλη σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως τα κατάφερα από χάκερ που ήμουν να μην ξέρω πουπανε τα τέσσερα....δεν μπορώ να καταλάβω :huh::huh:

δεν μπορώ να βάλω τις φωτο, τις έχω αποθηκευμένες στο πσ αλλά :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Κατερινάκι, γιατί στα δημόσια είναι πιο περίπλοκο; Νόμιζα ότι εκεί τον προωθούν κιόλας το θηλασμό :dry:

Και εγώ έτσι νόμιζα!!Μιλούσε βέβαια για θηλασμό αμέσως μετά τη γέννα και έλεγε ότι στα ιδιωτικά επειδή πληρώνεις δεν σου λένε εύκολα όχι αν πεις ότι θέλεις το μωρό λίγες ώρες μετά να του δώσεις γάλα... Στα δημόσια ίσως το αμελούν ή στο φέρνουν αρκετά αργότερα... δεν ξέρω... Εγώ πάντως θα το πω αρχικά στο γιατρό μου και μετά σε όποιον βλέπω μπροστά μου στο νοσοκομείο! Θα βαρεθούν να με ακούνε και φαντάζομαι να μου κάνουν τη χάρη!

Βρε Κατερινάκι, τώρα συνειδητοποιώ ότι έφτασε ο καιρός :woohoo: :woohoo: :woohoo: 30 του μηνός???! Δηλαδή σε 23 μέρες?? Σε 550 ώρες??? Απίστευτο!!!!

Μόλις έφτιαξα το γλυκό και το έβαλα στο ψυγείο. Πρόσθεσα και φρούτα (καλοκαιρινή παραλαγή), να δούμε πώς θα βγει :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα μου, το url απευθείας δεν μπαίνει;!

Αναστασία, για να είμαι ειλικρινής, όσο πιο μετά τόσο το καλύτερο! Να πάρει και λίγο βάρος ακόμη :dry: Πάντως είναι just around the corner η στιγμή που θα αγκαλιάσουμε με το καλό τις μικρές μας!

Κατερινάκι, καλοφάγωτο ;) Ο καιρός φτάνει για όλες, είναι απίστευτο πόσο γρήγορα περνά ο χρόνος. Για πότε έμενα κάπως έτσι... :blink: με το τεστ, για πότε φτάσαμε ως εδώ... ούτε ξέρω!

Χαχαχαχ σε φαντάζομαι στο νοσοκομείο να λες σε νοσοκόμες και ανυποψίαστους μπαμπάδες "εγώ θέλω να θηλάσω αποκλειστικά" :lol::lol::lol: Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι το κομβικό σημείο θα είναι τι θα κάνουμε αν δούμε ότι χάνουν βάρος. Εκεί θέλει ψυχραιμία το πράγμα.

Παρεμπιπτόντως, η μαία χθες στο Prenatal (στο Έλενα εργάζεται) μας έλεγε ότι το οινόπνευμα στη θηλή "απαγορεύεται". Πρέπει λέει να πλένουμε το πρωί το στήθος με σαπούνι με ουδέτερο ph, να το σκουπίζουμε με χωριστή πετσέτα και να το πλένουμε με νεράκι πριν και μετά το θηλασμό. Έλεγε επίσης για τη διατροφή κατά το θηλασμό, ότι η κατεξοχήν "ενισχυτική" τροφή είναι οι σούπες (όχι Knorr :P), οι χυμοί (κατά προτίμηση ανάμεικτες "μπόμπες" :woohoo: και όχι πορτοκάλι) και τα γαλακτοκομικά (για εμάς αυτό, για να μη μας λείψει το ασβέστιο)...

Α, Κατερίνα, θυμάσαι τη σελίδα που είχες βάλει από το Amazon με τα βιβλία για τον πρώτο καιρό; Μου ήρθε χθες (και το άρχισα) το "Heading Home with your Newborn"! Λέει πολύ όμορφα και πρακτικά πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατεριναι μου θα μας φας όλες δηλαδη;!!!

Στις 30!!!!

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Με το καλό σε όλες μας κορίτσια!

2200 η νυφούλα μας!!!

Κορμαρα θα είναι το πουλάκι μου!!!

Εμείς πριν 10 μέρες είμασταν 2100 αλλά είμαστε και άντρες!!!

Αγγελικούλα έχασες κιλακια;

Κι εγώ θέλωωωωω...Αν και αυτές τις που έχω ρίξει στα ροδάκινα ελπίζω κάτι να καταφέρω!Μας έδωσε μια σακκούλα ένας θειος του Ακη που έχει δέντρα και τα τσακίζω κυριολεκτικά!!!

Αννα μου σχετικά με την πίεση, πάντα είχα υπόταση και συνεχίζω να έχω...Απλά μου είπε να προσέχω γιατί το Λεύκωμα μπορεί να ανεβάσει την πίεση.

Αχ με τα γλυκά σας θα με τρελάνετε :S:S:S

Δεν σας παίζω... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Παρεμπιπτόντως, η μαία χθες στο Prenatal (στο Έλενα εργάζεται) μας έλεγε ότι το οινόπνευμα στη θηλή "απαγορεύεται". Πρέπει λέει να πλένουμε το πρωί το στήθος με σαπούνι με ουδέτερο ph, να το σκουπίζουμε με χωριστή πετσέτα και να το πλένουμε με νεράκι πριν και μετά το θηλασμό.

Α, Κατερίνα, θυμάσαι τη σελίδα που είχες βάλει από το Amazon με τα βιβλία για τον πρώτο καιρό; Μου ήρθε χθες (και το άρχισα) το "Heading Home with your Newborn"! Λέει πολύ όμορφα και πρακτικά πράγματα!

Και εμάς για το οινόπνευμα το ίδιο ακριβώς είπε! ότι η φύση φροντίζει μόνη της, κτλ...

Αλήθεια, είναι καλό το βιβλίο???!!Θα το πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou sas eriksa ligo ekeini tin wra me ta link :(

sokaristika kai gw ma einai dinaton, pou zoume :angry:

telos pantwn egw eixa paei dipla sti theia mou kai ekana volta tin koukla anipsia mou me to karotsi ;) proponoume kai gw gia manoula :)

kuoula mou megalwsate kai seis ante na dw kai i dikia mou pire kana grammario? :dry:

prwti tha genniseis telika i esy i i anastasia mas :woohoo:

na rwtisw kati asxeto pou mou exei karfwthei sto mialo? :blush:

koritsia thimwnete me tis prwin twn antrwn sas?? :blush:

egw kathe fora pou vlepw kamia estw kai sto facebook vgazw afrous :angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

na rwtisw kati asxeto pou mou exei karfwthei sto mialo? :blush:

koritsia thimwnete me tis prwin twn antrwn sas?? :blush:

egw kathe fora pou vlepw kamia estw kai sto facebook vgazw afrous :angry::angry::angry::angry:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

όχι, γενικά δεν είμαι ζηλιάρα. Ποτέ δε ζήλευα, και τώρα μάλιστα είμαι ακόμα πιο απαθής... Η φιλοσοφία μου είναι ότι είτε ζηλεύεις είτε δε ζηλεύεις, είτε τον παρακολουθείς στενά είτε όχι, αν θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει :blush: . Εμείς είμαστε αρκετά ανεξάρτητο ζευγάρι (ο καθένα βγαίνει μόνος του, σπάνια τηλεφωνιόμαστε μέσα στην ημέρα εκτός και αν θέλουμε κάτι, ο καθένας έχει το χώρο του, γυρίζει ότι ώρα θέλει, βγαίνει με όποιον θέλει, κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Είμαι σπίτι με τη μαμά μου κ την έχω βάλει να μου φτιάξει καρμπονάρα... :blush::blush::blush:

Κι εμείς μια απ΄τα ίδια Κατερινάκι..στον κόσμο του ο καθένας συνήθως! Πιστεύω όμως ότι ίσως να έχει να κάνει κ με το πέρασμα του χρόνου(εμείς 9 χρόνια κοντεύουμε),πλέον έχουμε αποκτήσει εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον κ όπως λες κι εσύ αν θέλει να τη κάνει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou exeis apolito dikio alla egw arrostenw kai mono stin idea oti ton akoumpousan alles :angry::angry::angry:

loipon noiwthw xalia mou erxete emetos kai zalizomai kai to xeirrotero molis metrisa ti piesi mou, einai 8 kai 5 :blink::blink::blink:

xeirrotera apo xtes re gamoto giati :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

katerinaki mou exeis apolito dikio alla egw arrostenw kai mono stin idea oti ton akoumpousan alles :angry::angry::angry:

loipon noiwthw xalia mou erxete emetos kai zalizomai kai to xeirrotero molis metrisa ti piesi mou, einai 8 kai 5 :blink::blink::blink:

xeirrotera apo xtes re gamoto giati :dry:

Τι έπαθες βρε Αγγελικούλα? ελπίζω να μην είσαι μόνη σπίτι ε? Ξάπλωσε λιγάκι να ηρεμήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Καλησπέρα μανούλες!!

Είμαι σπίτι με τη μαμά μου κ την έχω βάλει να μου φτιάξει καρμπονάρα... :blush::blush::blush:

Κι εμείς μια απ΄τα ίδια Κατερινάκι..στον κόσμο του ο καθένας συνήθως! Πιστεύω όμως ότι ίσως να έχει να κάνει κ με το πέρασμα του χρόνου(εμείς 9 χρόνια κοντεύουμε),πλέον έχουμε αποκτήσει εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον κ όπως λες κι εσύ αν θέλει να τη κάνει.....

kat' arxin kalispera elpidaki mou :):):)

gia na mi parexigithw den ennow oti de tou exw empistosini, tifli malista tha elega kserw oti me latreuei alitheia apla egw exw kollima kai exoume tsakwthei para polles fores epeidi sinexeia thimwnw me parelthontika pragmata tote pou oute kan me iksere, to korifaio re koritsia o antras mu ta eixe me mia sto panepistimio otan itan dld 18 xronon tote pou egw pigaina nipiagwgio :P:blush::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφουλες!!!!!!

αχ κοριτσακια μου εγω δεν ζηλευω αλλα εχουμε τρομερη εξαρτηση ο ενας απο τον αλλο..για πχ.οταν ειναι στη δουλεια (οχι μονο τωρα που ειμαι εγκυος, αλλα ανεκαθεν) μιλαμε τουλαχιστον 20 φορες την ημερα στο τηλ.δεν φευγει απο το σπιτι αν δεν με φιλησει,δεν θα βγει μονος του ποτε εξω.αυτο δεν σημαινει πως αν θελει καποιος να την κανει δεν θα στην κανει εστω και υπο αυτες τις συνθηκες..

κυο μου εχεις δικιο..τι ανυπομονησια μας πιανει????

αγγελικη μου παρολο που ειμαι πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη εγω πιστευω πως η κυουλα μας θα μας κανει την εκπληξη πρωτη...

αχ κοριτσια.....ποναω...... νιωθω σαν να ανοιγει ο κολπος(σαν να με τραβανε απο τις 2 πλευρες) και εχω πονο στη μεση που ερχεται και φευγει..ποτε δεν πονουσα στη μεση.... λετε να ειμαι εγω η πρωτη???χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!αχ δεν μπορωωω...εχω μπερδευτει!

ελπιδακι φαε καμια πιρουνια και για μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
    • Εχθές ήμουν 22+1 που έκανα την β επιπέδου!  καλά το βάρος στο περίπου το βγάζουν με στατιστικά από τις μετρήσεις.  Στην μεγάλη ειχε πέσει αρκετά κοντά στο βάρος γέννησης, στον δεύτερο μου είχε πει 3500 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) και βγήκε σχεδόν 4 κιλά ζωή να έχει! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...