Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ειχα παρει και εγω μερος στη συνταγη!!!

Μονο που εγω αντι για πτι μπερ βαζω μπισκοτα σαβαγιαρ, τα οποια βουταω στο σιροπι της κομποστας που θα βαλω (πχ ροδακινο). Με αυτα κανω μια στρωση σε ενα γυαλινο πυρεξ. Ταυτοχρονα ετοιμαζω και την κρεμα, εγω παιρνω την ανθος αραβοσιτου της Γιωτης με γευση βανιλια (2 φακελακια)και την ριχνω πανω απο τα μπισκοτα. Απο πανω βαζω τα ροδακινα κομποστα και κατευθειαν στο ψυγειο. Μολις κρυωσει το γλυκο και πηξει εντελως η κρεμα, ριχνω απο πανω το ζελε και ξανα ψυγειο μεχρι να πηξει και το ζελε.

Καλη ορεξη!

Αννούλα, είσαι θησαυρός!!!! Ευχαριστώ!! Είναι πολύ δροσερό για το καλοκαίρι!! Σε λίγο θα το φτιάξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικουλα με γεια το καροτσι σας, μου αρεσει παρα πολυ! Τι εγινε με την κοπελα στο Ελενας? Χαμπαρι δεν πηρα...

Αναστασια μου, επαναλαμβανω οτι το συστημα υγειας που εχουμε εδω ειναι τριτοκοσμικο (απο ολες τις αποψεις) ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο και σου ξανατονιζω το ποσο τυχερη εισαι που δεν ζεις εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

πως γινεται να μην χρειαζεται ανταλλακτικα???τα παμπερς θα μυριζουν και υπαρχει περιπτωση να ανοιγουν μεσα.ε?

Βάζεις δική σου σακούλα-π.χ. από σούπερ μάρκετ ή ότι έχεις στο σπίτι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

aggelike. έγραψε:

Τι έγινε?? Εγώ δεν άκουσα τίποτα...[/quote:1ldxullx]

τι εγινε ρε κοριτσια???

μην με τρομαζετε και θα γεννησω εκει :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα,crazy mammy και Ελενα καλως σας βρήκα.Αχ ειμαι πολυ χαρουμενη που ειμαι στην παρεουλα.Ναι εχω ενα κοριτσακι ακομα 15 μηνων το οποιο πειραζει το πληκτρολογιο αυτη τη στιγμη.χιχι!Αγγελικη κιεγω λαχανι το εκανα το δωματιο αυτη τη φορα.Μου αρεσει παρα πολυ.Οσο για το θηλασμο, εγω περυσι που γεννησα στο μητερα σιγουρα της δινανε και ξενο παρολο που ειχα πει για αποκλειστικο θηλασμο.Μου τη φερνανε μονο οταν τα πηγαινανε και στις αλλες κοπελες.Βεβαια αμα καποια την πιασουν οι πονοι ειναι ετοιμος ο οργανισμος να θηλασει αν και το μωρακι τις πρωτες 24 ωρες δεν πειραζει αν μεινει νηστικο.Ετσι μου εχουν πει.Οσο για τη μαια χιλιες φορες να εχετε μια δικη σας.Εμενα μου τη συστησε ο γιατρος.Μονο και μονο η ψυχολογικη στηριξη φτανει και περισσευει.Α, για το κοψιμο μη φοβαστε.Εκτος το οτι δεν το καταλαβαινετε,ιδιως αν εχετε κανει επισκληριδιο, το κανει ο γιατρος την ωρα που πιεζετε για να βγει το μπεμπε.Αδικα αγχωνεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Αννούλα, είσαι θησαυρός!!!! Ευχαριστώ!! Είναι πολύ δροσερό για το καλοκαίρι!! Σε λίγο θα το φτιάξω![/quote:7quwkovi]

Να σαι καλα Κατερινακι μου, ειμαι σιγουρη οτι θα ξετρελαθεις...Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη τι εγινε???

επαναλαμβανομαι αλλα πολλα χρηματα ρε κοριτσια...

η σκατομαζωχτρα δεν ειναι μονο για τις ασχημες μυρωδιες αλλα και για να μαζευει τα παμπερς ολα σε ενα σημειο και μετα τα πετας ολα μαζι.απο το να εχεις για πχ επισκεψεις και καποιος να παει στην τουαλετα και να δει στον καδο παμπερς και το χειροτερο να βγαινει ασχημη μυρωδια δεν ειναι και οτι καλυτερο.το παθαινα εγω αυτο σε μιας φιλης μου το μπανιο..

αννουλα αυτη ειναι η συνταγη????μου ακουγεται πολυ δροσιστικη..κατερινακι μου λογικα αυτη ειναι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat6 έγραψε:

Η ΣΚΑΤΟΜΑΖΩΧΤΡΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΟΣΜΕΣ???

Δε μυρίζουν καθόλου οι πάνες, δε χρειάζεται να αγχωθείς να πετάξεις άμεσα τα σκουπίδια και είναι και κινητός αεροστεγής σκουπιδοντενεκές (π.χ. αν αλλάζεις το μωρό στο δωμάτιό σου τη βάζεις εκεί την πάνα χωρίς να χρειάζεται να πας στην κουζίνα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη συνταγη και γω θα την κανωωω!!!!μιαμ μιαμ!!!!!!ευχαριστω αννουλα και κατερινα!!!!

καλη και αυτη η σκατομαζωχτρα που λες κατερινα!!!

αννουλα εχεις απολυτο δικιο για το συστημα υγειας!!!

αγγελικη περιμενουμε το αρθρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/21_07.html

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/21_6336.html

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/bl ... _3615.html

koritsia endiktika sas vazw merika, simera to troktiko exei anartisei polla sxetika, krima polu krima :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα φουφου και εγω στο μητερα ειχα γεννησει τον 1ο μου γιο και μου επιβεβαιωσαν οτι του εδιναν ξενο γαλα χωρις καν να με ρωτησουν! Με τη δικαιολογια και καλα οτι τις πρωτες 2-3 μερες δεν εχει κατεβει ακομα το δικο μου και το μωρο πειναει. Μετα απαιτησα αποκλειστικο θηλασμο και το σημειωσε η μαια στο καρτελακι στο πυρεξακι του μωρου.

Παλι εκει θα γεννησεις? Εγω ναι, αν και αυτη τη φορα θα παω ετοιμη, τσαμπουκαλεμενη και προετοιμασμενη οσον αφορα το θηλασμο, μονο που μενει μονο μια εκκρεμοτητα σχετικα με αυτο, αλλα νομιζω οτι εγινε κατι θετικο σημερα που πηγε ο μπαμπας μου, θα σας πω νεοτερα σε λιγες μερες που θα ξερω σιγουρα.

Οσον αφορα την τομη, και εγω εκανα επισκληριδιο, αλλα μαλλον δεν με επιασε γιατι καταλαβαινα τα παντα. Το μονο που δεν καταλαβα καθολου ομως ηταν το ραβε-ξηλωνε του γιατρου, μαλλον γιατι εκεινη τη στιγμη ειχα αγκαλια το νεογεννητο μωρακι μου και ημουν αποκλειστικα εκει, δεν ξερω...Και βομβα να εσκαγε διπλα μου εκεινη τη στιγμη, ουτε που θα το καταλαβαινα, ειχα αφοσιωθει αποκλειστικα στο αγγελουδι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια,αν ειναι δυνατον!Σε τι χωρα ζουμε δηλαδη?Να σας πω κατι?Χαλαλι οσα λεφτα και να δωσουμε.Δε μου περισσευουν,αλλα τουλαχιστον θα νιωθουμε πιο ασφαλεις και για εμας και για τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φτανουν ολα τα αλλα εχουμε και τον καθε ανευθυνο που παιζει με ανθρωπινες ζωες!!! :angry::angry::angry::angry::angry:

αν ειναι ποτε δυνατον!!!

η αληθεια ειναι οτι σε αυτο το μπου...λο οι περισσοτεροι υπαλληλοι ειναι τοσο αναισθητοι και τεμπεληδες οσο σε μια εφορια...

μονο που εκει δεν εχουν να κανουν με κωλοχαρτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μπραβο κοριτσακι μου!Επιτελους καιρος να σταματησεις να αγχωνεσαι και θα σκεφτεσαι πιο αισιοδοξα τελεια!Αυτη τη φορα υπαρχει πιθανοτητα να γεννησω στο γαια.Εχω ακουσει πως ειναι και πιο οικονομικο,με πολυ καλο προσωπικο και ασφαλες επισης.Ο γιατρος μου μου εδωσε την εναλλακτικη.Εχεις ακουσει κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Αντε μπραβο κοριτσακι μου!Επιτελους καιρος να σταματησεις να αγχωνεσαι και θα σκεφτεσαι πιο αισιοδοξα τελεια!Αυτη τη φορα υπαρχει πιθανοτητα να γεννησω στο γαια.Εχω ακουσει πως ειναι και πιο οικονομικο,με πολυ καλο προσωπικο και ασφαλες επισης.Ο γιατρος μου μου εδωσε την εναλλακτικη.Εχεις ακουσει κατι?

Δυστυχως ο γιατρος μου ειναι μονο μητερα (καθολου μα καθολου ευχαριστημενη δεν ειμαι απο εκει)και ιασω, μακαρι να ηταν και στο γαια, και εγω εκει θα ηθελα να γεννησω...Οχι, δεν εχω ακουσει κατι για εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα μολις διαβασα το αρθρο και φρικαρα κυριολεκτικα! Την καημενη την κοπελα... :( για χαρες ετοιμαζοντουσαν και ποιος την περιμενε αυτη την εξελιξη! Πωπω πως εχω νευριασει τωρα με το κωλοσυστημα αυτης της χωρας, κυριολεκτικα μπου...λο με ολη τη σημασια της λεξης! Τι πρεπει να γινει δηλαδη??? :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...