Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάρες!

Πρωινές και πάλι σήμερα εμείς.. :dry:

Χάθηκα λιγάκι γτ Δευτ πρωί έτρεχα να κάνω τόσες δουλειές που είχα,ήταν και οι μαστόροι σπίτι.Και μετά την έκανα για χωριό στη μαμά μου και επέστρεψα χθές το βράδυ.

Η ντουλαπίτσα μας είναι έτοιμη,το τραπέζι κουζίνας ήρθε,έβαλαν κ τα ράφια.Τώρα περιμένω τέλος βδομάδας να έρθει κ η ταπετσαρία της μπέμπας για να ξεκινήσω με το δωματιάκι της! :) Οπου γίνεται ένα χάος απο πράγματα,το απόγευμα όμως περιμένω τη γυναίκα να τα φτιάξουμε.

Θα πάω κ μικροβιολογικό σήμερα για εξετ.αίματος.

Αυτά τα νέα μας για όσο λείψαμε! Τα δικά σας είναι πολλά κ δεν τα πολυθυμάμαι(Αλτσχαιμερ είπαμε!)

Να ευχηθώ στην Αναστασία μας πολύχρονη,το δώρο σας βρίσκεται σε εξέλιξη κυρία μου!!!

Και Σουπίτσα μου,χαίρομαι που είσαι καλύτερα,πρόσεχε κ μην αγχώνεσαι ε?Ολα καλά θα πάνε,έχω φίλινγκ!

Σε όλες τις υπόλοιπες πολλά πολλά :kiss: ! Μου λείψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

foufou καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ είμαι η... Κατερίνα :laugh: και περιμένω την μπέμπα μου όπου να 'ναι. Το καλό είναι ότι δε χρειάζεται να ξεχωρίζουμε, απλώς απευθυνόμαστε η μία στην άλλη ως "Κατερίνα" και τελείωσε η υπόθεση :P:P

Α ρε Γελίζ με την ονοματάρα σου! :kiss: Οι μισές Κατερίνες και Άννες είμαστε μου φαίνεται! Έχουμε και δύο Ρόζες :silly: Αλήθεια, η Ρόζη έχει να φανεί από τότε που μας έλεγε ότι έχει πρόβλημα να μπαίνει; Έχει καμία νέα; :(

soupitsa έγραψε:

Α... τελικά το planet δε μυρίζει ωραία :( Όοοοταν με το καλό τελειώσει θα πάρω το προδέρμ ή το αρκάδι...

Ναι ρε γαμώτο, αυτό ήθελα να σας πω κι εγώ τις προάλλες. Και είχα χαρεί τόσο που βγήκε τέτοιο! Ευτυχώς είχα τσιμπήσει κι ένα προδέρμ!

Το Flexibath το είχα παραγγείλει πριν 3 εβδομάδες και το πήρα χθες τελικά. Μια χαρά μπανάκι φαίνεται και σίγουρα είναι πολύ πολύ βολικό. 40 ευρώ είχε, αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει αυτή είναι μια μέση τιμή για μπανάκι. Ξεκινούν από 15-20 και φτάνουν... όσο θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Μα τι κορίτσια είστε εσείς; Από το πρωίσ το πόδι; Εγώ σήμερα ξύπνησα με ένα αίσθημα κόπωσης και με ελαφρύ πόνο στα πόδια, χωρίς να είναι πρησμένα. Παραδόξως, τις τελευταίες μέρες δεν πρήζονται πολύ :)

Κι εγώ σήμερα θα πάρω απορυπαντινό και όταν καταφέρω να πάω τελικά στην μαμά μου θα ξεκινήσουμε τα πλυσίματα και τα σιδερώματα. Θέλω όταν γυρίσω (σε καμιά δεκαριά μέρες με το καλό) να είναι όλα έτοιμα γιατί λίγο μετά μπένω στον μήνα μου :):):):)

Λέω να πεταχτώ να ψωνίσω για να μαγειρέψω και να επανέλθω αργότερα που θα ξυπνήσετε και οι υπόλοιπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια.Ξυπνησα απο τα αγρια χαραματα λογω της μπουμπους της μεγαλης (15 μηνων).Ευχαριστω για τα καλωσορισματα ολες τις κουκλες.Ηθελα να σας πω το εξης.Μολις διαβασα για το φοβο σας σχετικα με την τομη.Μη φοβαστε καθολου.Ενα κοψιμο στο χερι ποναει πιο πολυ.Εγω τουλαχιστον ετσι το βιωσα.Συχνες πλυσεις με σκετο νερακι τις περισσοτερες φορες και καλο στεγνωμα και ολα καλα.Λογικο ειναι την πρωτη μερα να τραβανε λιγο τα ραμματα αλλα οχι τιποτα το φοβερο.Το μυστικο ξερετε πιο ειναι?να μη φοβαστε να σηκωθειτε απο το κρεβατι.Απο τη στιγμη που θα σας επιτρεψουν να σηκωθειτε,εκμεταλλευτειτε το. Ειναι και λιγο ψυχολογικο το ζητημα.Εγω φοβομουν την πρωτη φορα να σηκωθω.Μετα ομως πηρα φορα.Ουτε βοηθεια ουτε τιποτα.Μονο και μονο για να ξεχνιεμαι και να μη νομιζω οτι ποναω.Μιλαμε για φυσιολογικο τοκετο ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα με φοβίζει η τομή μπρρρρρρ....

Η μαία στα μαθήματα μας είπε ότι είναι καλό να κάνουμε τις ασκήσεις Kegel τόσο για πρόληψη όσο και για γρηγορότερη ανάρρωση. Επίσης για ανάρρωση λέει ότι βοηθάει το σέξ (για να επανέλθει ο κόλπος στα φυσιολογικά) και για πρόληψη δε βλάπτει, λέει, το μασάζ με ελαιόλαδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,αυτο δεν το ξερω.Για να το λεει ετσι θα ειναι.Η δουλεια της ειναι αυτη.Η αληθεια ειναι πως ειναι λιγο ανατριχιαστικη η σκεψη οτι εχουμε ραμματα σε εκεινη την περιοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, τι κανετε?

Να καλωσορισω και εγω την Κατερινα-φουφου! Καλως μας ηρθες, ειμαστε πολυ καλο παρεακι εδω, και περναμε πολυ καλα, θα το διαπιστωσεις και μονη σου. Βοηθαμε και συμβουλευομαστε η μια την αλλη και κραταμε καλη παρεα. Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου και το επομενο. Ειμαι η Αννα και περιμενω το 2ο αγορακι μου.

Σουπιτσα και Ελπιδακι χαθηκατε βρε κοριτσια, ευτυχως ομως δωσατε παρον!Σουπιτσα πως τα πας εσυ? Περαστικα να ειναι ολα, λιγο υπομονη, και θα πανε ολα καλα. Προσπαθησε να ηρεμησεις, οκ? Κανεις ακομα ενεσουλες?

Ελπιδακαι χαρηκα που εισαι καλα, ξεκουραστηκες στη μανουλα σου? Πολλες ετοιμασιες βλεπω, με το καλο τα πραγματακια σας και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου.

Αννουλα καλα ψωνια, εγω ευτυχως εχω τελειωσει με πλυσιματα-σιδερωματα, τα εχω ολα ετοιμα! Σου εχω στειλει πμ.

Κουακο μου, τι κανεις? Καλο το μπανακι? Καλα πλατσουρισματα στην μπουμπουκα σου! Σιγουρα θα το ευχαριστηθει!

Ηθελα να σας ευχαριστησω ολες σας για την συμπαρασταση σας στο προβλημα μου, ειναι πολυ σημαντικο καποιος να σε ακουει και να σε στηριζει. Σημερα θα πηγαινε ο μπαμπακας μου απο εκει να δουμε τι θα γινει, ελπιζω να εχω καλα νεα, αν και καθε φορα που χτυπαει το τηλ. φοβαμαι μηπως ακουσω κατι και ταραχτω παλι. Οσο για το ποστ, ειπα να ανοιξω ενα ξεχωριστο θεματακι και να μην κανω καταχρηση του χωρου μας εδω.

Πολλα φιλια :kiss::kiss::kiss: σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

καλως ηρθες "νεα" κατερινα!!!

τωρα ειστε περισσοτερες οι κατερινες απο εμας :P

θεκλα και κατερινακι εσεις που δοκιμασατε αυτο τον κορμο, για να επανελθουμε στο θεμα μας :P , εγινε σφιχτος?????

εμενα δεν εγινε σφιχτος σαν την αλλη συνταγη που κανω και οταν εβγαλα να φαω ελιωσε πολυ γρηγορα... :blush:

κατι δεν εκανα καλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,κοριτσαρες.Ομολογω πως απο τις πρωτες κιολας ωρες νιωθω πολυ ανετα κι ευχαριστα στο παρεακι σας.Θελω πολυ να γινω μια απο εσας.Ευχαριστω για τα καλωσορισματα και τις ευχες και φυσικα ανταποδιδω.Μαννουλα αν δε γινομαι αδιακριτη τι προβλημα ειχες η πες τον τιτλο του ποστ.Εαν θες φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα με το μαγείρευμα. Η σημερινή μέρα προβλέπεται να βγει δύσκολα. Γι'αυτό λένε άλλωστε η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται... Εχω πονάκια και τρομερή εξάντληση. Και δεν αντέχω πλέον πολύ ώρα όρθια. Μέχρι να τελειώσω το φαγητό μου ήρθε 3-4 φορές να πέσω κάτω. Εσείς ρε κορίτσια το έχετε αυτό με την ορθοστασία; Αναστασία μου, μου φαίνεται ότι θα έχω τις δικές σου εξελίξεις.

Αννούλα έχεις pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,Αννα.Παθαινω κι εγω το ιδιο εστω κι αν μεινω ορθια για λιγα λεπτα.Πεφτει η πιεση και το σακχαρο.Παιζει ισως και το ρολο της η ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Γεια σου,Αννα.Παθαινω κι εγω το ιδιο εστω κι αν μεινω ορθια για λιγα λεπτα.Πεφτει η πιεση και το σακχαρο.Παιζει ισως και το ρολο της η ζεστη.

Το φαντάστηκα Κατερίνα ότι δεν είμαι η μόνη... Αφού σκεφτόμουν ότι ίσως πρέπει να αποφεύγω την ορθοστασία όσο είμαι μόνη στο σπιτι μήπως σωριαστώ καμία ώρα και δεν υπάρχει άνθρωπος να με βοηθήσει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το ιδιο.Και οχι τιποτα, εχω και την αλλη μικρη μου.Αρα ενας λογος παραπανω να μην πολυζοριζομαι οσο ειμαι μονη μου.Κι εσυ προσεχε.Να εχεις παντα νερο κοντα σου να καταβρεχεσαι.Βοηθαει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!!!

ti kanete?den sas prolavenwwww!!!!!!!!!

emeis fiaxame ligo to spitaki,ksekinisa na plenw kai na sideronw ta royxalakiia toy mpempi :woohoo: :blink::P , olo to spiti mirizi mwrooooooooooo!!!kala akwma den mporw na to pistepsw oti 8a exoyme ena mwraki sto spiti mas :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ayrio 8a pame pali se giatro,na doyme poso megalwse mpempakos se 1 vdomada!! :) kai tin paraskevi 8a mas feroyne ti koynia kai to karotsi!!!!!!!!!!!!! :laugh:

katerina eida tis foto poy evales apo to spiti soy :( -kala pws andexeis? :( se mas eir8ane 2 kopeles gia na voi8isoyne na mazepsoume to spiti-kai otan arxiksane me ti xlwrini,to azax,detol moy erxotan na pesw kato...........den andexa!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ti gnwmi exete gia to elaiolado??? pisteueis oti tha mporouse na kanei zimia??? fovamai para polu auti ti tomi kai perissotero tin epoulwsi tis, polles gynaikes isxirizontai oti ponanai gia para polu kairo meta

Έχω χάσει επισόδεια,τι σχέση έχει το ελαιόλαδο?

Η τομή της καισαρικής δεν πονάει σχεδόν καθόλου,λίγη φαγούρα ίσως ,αλλά & πάλι σου δίνουν αλοιφή.

Όσον αφορά το ράψιμο σε φυσιολογικό τοκετό μου έχουν πει πως πονάει λίιιιγο ,αλλά σε 1εβδομάδα είσαι περδίκη.Βέβαια παίζει ρόλο ο οργανισμός, το μέγεθος του σκισίματος & ο -η γιατρός κατα πόσο είναι καλοί στην κοπτοραπτική! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou glika :kiss::kiss::kiss:

jennybill to eleolado to vazeis proliptika,apo tin 34 evdomada stin perioxi tou perineou gia na ginei poio elastiko etsi wste na mi xreiastei na se kopsoun ;)

kuoula mou ti kaneis pws pige to mathima???? :kiss::kiss::kiss:

annoula mou glikia mi stenaxwriesai egw pisteuw oti tha vrethri lisi, allios kseftilise tous sta kanalia, emeis mazi sou imaste :)

elpidaki ti xrwma tapetsaria pirate telika??? perimenoume foto kai apo to dwmatiaki sas ;)

yeliz mou ti kalo paidi pou eisai pragmatika :)

katerinaki mou exeis kseanxwthei katholou?? elpizw nai giati thimasai ti legame gia to anxos :dry::kiss::kiss::kiss:

katerina new pws tha se fwnazoume kale esena???? olo katerines einai edw :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Ρε κοριτσια,κατι ασχετο.Προσπαθω να βαλω φωτογραφια στο προφιλ μου και δεν τα καταφερνω.Τι μπορει να κανω λαθος?

καλως ηρθες!!!θα περιμενεις μεχρι η Λενα να δωσει εγκριση για την φωτο,ολα καλα τα εκανες εφοσον βγαινει ρολογακι επανω!!

τι μου κανετε;;;;πηγα για εξετασεις αιματος,να δουμε ο αιματοκριτης ανεβηκε καθολου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...