Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

ολα τα στρωματακια πιστευω ειναι καλα πλεον,κοκοφοινικας γιατι αναπνεει,ειναι υποαλλεργικο και αυτο απ'οτι λενε,ειναι αντιακαρεα κοινος,κατι σκατουλακια που μαζευονται συνηθως οπου καθομαστε και κυριως στα στρωματα,τρεφονται με νεκρα κυτταρα (δερματος)και ευθυνονται για αλλεργιες,αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εμεις αυτο πηραμε τελικα!!

ειχαμε παραγγειλει καποια αλλα με μεμονωμενα ελατηρια και λατεξ αλλα ηταν πολυ μαλακο και το αλλαξαμε .

αυτο εχει απο την μια πλευρα λατεξ που ειναι μαλακο για το πρωτο διαστημα και απο την αλλη κοκοφοινικα για αργοτερα που ειναι πιο σκληρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλιστα, οπότε θέλουμε να είναι από την μία πλευρά μαλακό για το πρώτο χρονικό διάστημα και κοκοφοίνικας από την άλλη για αργότερα.

στο λατεξ μέχρι πότε κοιμάται, ας πούμε τον πρώτο χρόνο και μετά το γυρίζουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως ουτε τοσο...

θα πρεπει να ρωτησουμε και τον/την παιδιατρο μας φανταζομαι..

παντως νομιζω και ο αντρας της αναστασιας ειχε πει να ειναι σχετικα σκληρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούφ μετά απο 2 ώρες σας διάβασα .... :blink: αν και δεν θυμάμαι τίποτα (το αλτσχάιμερ εγκυμοσύνης μου έμεινε κουσούρι μάλλον!!! :P:P )

Θυμάμαι ότι η Αναστασία μας είχε γενέθλια στις 4/07 (Καρκινάκι!! το αγαπημένο μου) Να ζήσεις κουκλίτσα μου χρόνια σου πολλάαααα πολλάαααα και ευτυχισμένα μαζί με τον αντρούλη σου και την καραμελίτσα σου!!! και εύχομαι όποτε το θελήσεις να έρθουν και άλλες καραμελίτσες και καραμελίτσοι!!! Φιλιά γλυκιά μου (και να προσέχεις με την πίεση και τρώς το φαγάκι σου στην ώρα του!!)

Επίσης θυμάμαι που η Κατρίνα έχει ξεπατωθεί με τις δουλειές... αχ βρε Κατρίνα μου μακάρι να ήμουν γειτόνισσά σου (θα είχα και πισίνα!! :P )

να μπορούσα να σε βοηθήσω...κουράγιο και όταν τελειώσουν οι δουλειές θα κάθεσαι να χαίρεσαι το σπιτάκι σου καθαρό και φρεσκοβαμμένο και μετά το μόνο που μένει να κάνεις είναι ν α περιμένεις να έρθει το μωράκι σου!! Να προσέχεις τον εαυτό σου και όλα τα υπόλοιπα γίνονται :kiss: (Για την αδερφή σου δεν θα σχολιάσω!! :angry: )

Κορίτσια sorry αλλά δεν θυμάμαι τίποτα άλλο :(:( κάνει 3 ώρες να πάει απο τη μία σελίδα στην άλλη και μέχρι τότε ξεχνάω τα προηγούμενα...

Εύχομαι τα καλύτερα σε ότι έχετε να κάνετε (εξετάσεις - υπέρηχους - κτλ.) σε όλες σας!!!

Υπομονή και περαστικούλια σε όσες έχετε παραπονάκια-προβληματάκια, όλα περαστικά θα είναι και θα πάνε όλα μια χαρά!!

Με γειά σε όσες κάνατε ψώνια...

και...χμμ τι άλλο..Α ναι, θέλω να σας πω ότι και εγώ με θεωρώ πολύ πολύ πολύ πολύ τυχερή που βρέθηκα στην παρέα σας...Σας χαίρομαι και σας καμαρώνω... και μου δίνετε αφάνταστη δύναμη... να είστε όλες και τα μωράκια σας καλά...

Φιλάκια σε ΟΟΟΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ισως ουτε τοσο...

θα πρεπει να ρωτησουμε και τον/την παιδιατρο μας φανταζομαι..

παντως νομιζω και ο αντρας της αναστασιας ειχε πει να ειναι σχετικα σκληρο

Νομίζω ότι το αντίθετο κάνουμε. Τον πρώτο καιρό στην σκληρή πλαυρά. Αν θυμάμαι καλά αυτό πρέπει να μου έχουν πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουυυφφφφ, φάγαμε, τακτοποίησα και την κουζίνα και είμαι ένα πτωμα. :(

Έχω να απλώσω ακόμα ένα πλυντήριο και δεν μου έχει μείνει κουράγιο. Διαβάζω και στις μανούλες Ιουλίου πόσο δύσκολος είναι ο ένατος και με πιάνει απελπισία :blink:

Κατρίνα, που είσαι; Τελειώσαν οι μπογιατζίδες; Όλα καλα;

Yeliz, πάντα με την καλή σου την κουβέντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι εξαφανίστηκα :( Τις 5-6 τελευταίες σελίδες μόνο διάβασα. Αναστασάκι, έστω και πολύ καθυστερημένα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, πολύχρονη και όχι επιιθυμείς!

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα (ακόμα δεν μου έχουν φύγει οι συσπάσεις :angry: απλά έχουν βελτιωθεί). Πήγα εχθές στο γιατρό, μου είπε καλύτερα να μη φύγω διακοπές γιατί είμαι σε κίνδυνο ακόμα :( . Το θετικό που είδε... ότι το μωρό μου κατάφερε να γυρίσει από εκεί που ήταν σφινωμένο με το κεφαλάκι πάνω (καλά μου το λέγατε εσείς ;) )

Αυτές τις μέρες είμαι με πολλάαααα νεύρα! ΠΑΡΑ πολλά :S Μου φταίνε τα πάντα και δεν ξέρω αν είναι επειδή δε βγαίνω συχνά ή από τις ορμόνες...

Για παράδειγμα, σήμερα είχα κανονίσει με μία φίλη μου να πάμε για καφέ (το περίμενα πως και πως γιατί δεν βγαίνω καθόλου τελευταία). Την πήρα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε και δεν με πήρε πίσω να μου πει έστω ότι θέλει να το ακυρώσουμε :blush: . Σε άλλες περιστάσεις ούτε που θα με πείραζε το γεγονός... τώρα έχω κάτι νεύρα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Οι παρενέργειες που μπορεί να έχει μια επισκληρίδιος νάρκωση είναι οι εξής:

• Ίλιγγοι, ζαλάδα, κρυάδες από την πτώσης της πίεσης που προκαλεί, αλλά και τρέμουλο.

• Πονοκέφαλος μετά την αναισθησία, που κρατάει λίγες ώρες.

καλησπέρα κορίτσια.

Εγώ η μόνη παρενέργεια που είχα απο την επισκληρήδιο ήταν η έντονη φαγούρα που με έπιασε μετά.

Για να μου περάσει πήρα κάτι φάρμακα μέσα στον ορό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε γλυκές μανούλες; Σας διάβασα πολύ βιαστικά γιατί ψιλο-έτρεχα όλη μέρα, sorry.

Κατερινάκι, ήταν πολύ συγκινητικά αυτά που έγραψες το πρωί. Κι εγώ αισθάνομαι έτσι και θα είναι πολύ κρίμα να διαλυθούμε. Σίγουρα δεν θα προλαβαίνουμε να είμαστε με τις ώρες μέσα, αλλά πρέπει όσες θέλουμε να επιδιώξουμε να κρατήσουμε όσο το δυνατόν πιο στενή επαφή :kiss:

Αγγελικούλα, ακόμη κι αν σέρνομαι (όπως σήμερα :unsure: ), θέλω πάααααρα πολύ να βρεθούμε όταν έρθεις και πριν γεννήσουμε εννοείται! Mall είναι ωραίο μέρος για συνάντηση (και δροσερό), αν και κάτι παίζει με τα τρένα τελευταία...

Αννούλα μου, πολύ πολύ στενοχωρήθηκα με αυτά που τραβάς :ohmy: Τι ζώα είναι αυτά ρε συ; Μέσω Συνηγόρου του Πολίτη δεν παίζει να γίνει κάτι; Ή αν επικοινωνούσες με το ελληνικό παράρτημα της La Leche League; Το λέω περισσότερο γιατί -χωρίς να είμαι σίγουρη- νομίζω ότι ο θηλασμός θεωρείται ανθρώπινο δικαίωμα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, το αίτημά σου να σου αλλάξουν θεραπεία αποκτά... νομική διάσταση. Και από LLL ίσως γνωρίζουν να σου πουν πώς να κινηθείς πιο αποτελεσματικά, με δεδομένο κιόλας ότι έχει μείνει λίγος καιρός. Μακάρι να μπορεί να γίνει κάτι γμτ :dry:

Σουπίτσα μας, πολύ χάρηκα που είσαι καλύτερα! Και ποιος δεν θα είχε νεύρα στη θέση σου! Λίγη υπομονή ακόμη θέλει και σύντομα θα ανταμειφθείς ;)

Φιλάκια και στις υπόλοιπες! Πάω να διαβάσω λίγο γιατί σήμερα τα φόρτωσα στον κόκορα (που έλεγε και η μαμά μου όταν ήμουν μικρή). Πήγα στο σεμινάριο του Prenatal. Το πρωί θα σας γράψω τι μας είπε η μαία για το θηλασμό. Παρεμπιπτόντως, προβλέπω να γίνεται μάχη στο μαιευτήριο γι' αυτό το θέμα :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα κι εγώ.

Κατερίνα συγχαρητήρια. Είδες που πάνε όλα καλά; Πήρε και θεση και όλα καλά. Όσο γι'αυτούς που μας στεναχωρούν...βρε δε μας :x

Καλώς ήρθες foufou και με το καλό το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω.πραγματικα ειστε πολυ ωραια παρεα και πολυ καλη συντροφια.παιρνω κουραγιο διαβαζοντας τα μηνυματα σας.ετσι αποφασισα να γινω κι εγω μελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ γω παλι!!!

νιωθω λιγο καλυτερα.. :( κοριτσακια μου ευχαριστω για τα περαστικα σας!!ειστε πολυ γλυκειες!!!

Γιελιζ μου τι καλη κοπελα που εισαι μωρε????πραγματικα εισαι παραδειγμα προς μιμηση για μενα τουλαχιστον!!!να εισαι παντα παντα καλα!ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σου και σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις συντομα αυτο να παρει με η' χωρις εισαγωγικα μορφη!

κατερινακι μπραβοοοο!!!συνεχισε την ξεκουραση και ολα θα πανε καλα!!!

αχ ποια κοπελα ειπε οτι ειναι δυσκολα στον 9ο???δεν ειναι και τοσο τραγικα !βασικα το δυσκολο ειναι η αναμονη..περιμενεις πως και πως και περασουν οι μερες και αυτες δεν περνουν!

φουφου καλωσηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!!

βασιλικη ο αντρουλης μου συστηνει ενα μετριο στρωμα προς το σκληρο για να ειναι το κεφαλι σε ουδετερη θεση,το σωμα πρεπει να ειναι στην ιδια ευθεια με το σωμα.κατι που πρεπει να γνωριζουμε ολες οι μανουλες ειναι οτι δεν επιτρεπεται μεχρι τα 2-3 ετη το μωρο να κοιμαται με μαξιλαρι.ο λαρυγγας και η τραχεια ειναι πολυ κοντοι σε μηκος και χρησιμοποιωντας μαξιλαρι δεν διανεμεται σωστα το οξυγονο στα πνευμονακια του μωρου με αποτελεσμα να δημιουργουνται σοβαρα αναπνευστικα προβληματα.

αννα μου εχει ανοιξει ενα θεματακι η αννουλα σχετικα με τον θηλασμο.μπορεις να πας να το διαβασεις.το θεμα εχει τιτλο με καταδικαζουν να μη θηλασω.

αγγελικη μου εχεις πητ την ημερομηνια της επετειου του γαμου μου!!!πριν ενα χρονο 23/8 παντρευτηκα τον αντρα της ζωης μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...