Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΝΟ 5 !!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα!!

Καλα εγραψα ενα κατεβατο και μου βγαζει δεν ειστε συνδεμενοι :x:x

Εμεις ειμαστε καλυτερα ολοι.

Γιωτα περαστικα σας!

39 ε;πω πω δυσκολα!

Σοφακι κι εγω δεν αφηνω να πατανε στα χαλια με τα παπουτσια.

Οσο για το μαλλι ψηφιζω καστανα η ξανθα.

Μαυρα πιστευω θα σε αγριεψουν.

Χρυσουλινι χρονια πολλα!!!

Να σαι γερη και να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!

Εγω αποθηλασα σχετικα ευκολα παντως.

Στην αρχη εδινα το δικο μου γαλα με το μπιμπερο για να μαθει.

Το δεχτηκε απο μενα ευτυχως γιατι με τον αντρα μου τσιριζε.

Μετα επειδη δεν μπορουσα να βγαλω με το θηλαστρο εδινα στηθος και μετα συμπληρωμα ξενο ωσπου μερα με την μερα εκοψα να δινω στηθος και εδινα μονο μπουκαλι.

Οταν πια επινε μονο ξενο αποφασισα να κοψω τους νυχτερινους θηλασμους μιας και ξυπνουσε ακομα.

Και αποφασισα μια ωρα να του δινω και το πρωι μπουκαλι και τελος.

Χαπια δεν πηρα ουτε εγω και νομιζω δεν χρειαζεται.

Εγω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με το στηθος.

Μια μερα μονο το ενιωσα βαρυ και την επομενη τελος,ολα κανονικα!

Αυτα κοριτσια μου δεν θυμαμαι τιποτα αλλο!

Παω να μαλωσω τον Μιχαλη γιατι τον εχω βαλει να φαει εδω και μιση ωρα και το πιατο του ακομα εχει φαι μεσα!!!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιωτού σε έχω δει μέσα τόση ώρα και περιμένω να μας πεις για το τεστ, κι εσύ δεν το 'κανες? Φτου σου :-p Κάνε βρε πουλάκι μου να δούμε τι γίνεται...

Ιωσούλα ο Ιάωνας πάλι :cry: περαστικά σας!

Εμάς έσκασε και το 7ο δοντάκι και υποπτεύομαι ότι γιαυτό είχαμε πυρετο και γκρίνια τις ροηγούμενες μέρες. Κι εγώ έβριζα την πεθερά :lol: Αλλά δε βαριέσαι, κάτι άλλο θα κάνει κάποια στιγμή οπότε δεν πάει χαμένο το βρίσιμο :mrgreen:

Και τώρα που λέω για πεθερά...πού είναι η Ρένα? Μιλάει καμία μαζί της? Καλά είναι?

Χρυσουλίνι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!! :ymparty: Πολύχρονη! Να είσαι πάντα καλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Πόσα γεύματα θηλάζεις τώρα? Καλό είναι να αποφύγεις τα χαπάκια... Κόβεις έναν έναν τους θηλασμούς και βγάζεις με το χέρι σου (μπορείς?) λίγο γαλατάκι αν νιώθεις το στήθος σου βαρύ και σε πονάει. Λίγο, ίσα να ανακουφιστείς. Θεωρητικά τώρα όλα αυτά, γιατί εγω όπως ξέρεις ακόμα θηλάζω. Πάντως κι εμένα με γρατζουνάγανε τα δοντάκια όταν πρωτοβγήκανε (τα πάνω). Θέλει λίγο υπομονή μέχρι να τα "λιμάρει", να μην είναι τόσο κοφτερα και να συνηθίσει κι αυτή να θηλάζει - διάβαζα ότι και για τα μωρά είναι ξένη η αίσθηση να θηλάζουν με δοντάκια και θέλεουν λίγο χρόνο να συνηθίσουν.

Εμείς προχτές είπαμε να προσπαθήσουμε να τη βάλει για ύπνο ο άντρας μου. Να την κάνει μπάνιο, να της δώσει με μπιμπερό γάλα που είχα αντλήσει και να προσπαθήσει να την κοιμίσει. Δε φαντάζετσε τι έγινε. Δεν έπαιρνε με τιποτα το μπιμπερό και έκλαψε τόσο δυνατά που έκανε εμετό :shock: Όταν την πήρα εγώ ηρέμησε αμέσως, θήλασε και κοιμήθηκε...

Πασχαλάκι κι εμένα ξεκεπάζεται. Πέρισυ την έβαζα σε υπνόσακο (σακί) αλλά τώρα δεν το θέλει με τίποτα. Κοιμόμαστε μαζί και τη σκεπάζω με το δικό μου πάπλωμα αλλά και πάλι το κλοτσάει. Δεν ξέρω κι εγώ τι να κάνω. Θα περιμένω να ηρεμήσει λίγο από δόντια κλπ... και να αρχίσω να την ξαναβάζω στην κούνια της πάλι σε υπνόσακο. Αυτούς με τα πόδια δεν τους έχω δοκιμάσει... Είναι πολύ χοντροί?

Ξανθιά, να σου ζήσει ο Πέτρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω μιας και κοιμαται ακόμα το λουλούδι μου :D

Σοφία καλή μου....αυτές οι συνταγές...οι ¨με το μάτι¨ ...είνια για κάτι προκομένες νοικοκυρές σαν κι εσένα κι όχι για κάτο άχρηστες σαν κι εμένα :lol: Γιαυτό θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά που θα κάνεις τα κουλουράκια να μετρήσεις να μου πεις τις ποσότητες που βάζεις. Είδα και στο ιντερνετ μια συνταγή αλλά ήταν με φρουτόκρεμα και φοβάμαι να της βάλω για το γάλα...

Επίσης, το σπίτι εμάς είναι κανόνας να μην μπαίνει κανένας με παπούτσια! Παλιά θα μου φαινόταν υπερβολικό αλλά τώρα με τη Μαρκέλλα να κοιλιέται κάτω, να γλύφει το πάτωμα και να βάζει στο στόμα της ότι βρωμίτσα βρει το θεωρώ απαραίτητο. Πάντως γενικώς στη Νορβηγία όταν μπαίνεις σε σπίτι βγάζεις παπούτσια στην είσοδο! Κανόνας παντού κι ας μην έχουν παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδουλα κοιμαται η μικρη και σεργιανιζεις ε;;;;;;;χαχαχα...εμενα παλι ουτε κατα διανοια...μα τι σκατα εχει παθει αυτο το παιδι και δεν κοιμαται...

οσο για το τεστ σορυ αλλα δεν καταφερα να προμηθευτω ενα...θα προσπαθησω να παρω σημερα....

σοφακι για τα παπουτσια και μενα ειναι κανονας απαραβατος....για να καταλαβεις στη βεραντα εχω αλλες παντοφλες οταν βγαινω...γιατι εξω το χειμωνα ειναι βρομικα...χαχαχα...τρελαρα λεμε....χιχιχι.... :lol::lol::lol::lol:

χρυσουλινι μου χρονια πολλα...παντα ευτυχισμενη και με το καλο και μενα δευτερο ζουζουνι...αντε γρηγορα 2 γιους εχω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά...μη νομίζεις...κοιμάται εδώ και 1μιση περίπου ώρα με 2 διαλείματα για μαμ... Και αφού ξύπναγε το βράδυ καθε 1 ώρα τουλ...Κ#λ%δόντια :evil:

Πήρες σκυλάκο βλέπω? Τι είναι? Θέλω κι εγώ!

Χρυσουλίνι το βρήκατε το δικό σας που είχε χαθεί?

Λεμονίδου, μη το μαλώνεις το παιδί! :-p:D:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Μαγδα!!!

Δεν τον μαλωσα αλλα πηγα απο πανω του να τον θυμησω να φαει :P

Κοριτσια εγω τον Μιχαλη εβαζα υπνοσακο και δεν ειχε προβλημα.

Χθες μαλιστα τον βρηκα και λεω να αρχισω να τον βαζω κι εγω στον μικρο γιατι κι αυτος κανει πολυ ατσαλο υπνο.

Αυτοι με τα ποδια Μαγδα ειναι πιο βολικοι πιστευω κι εχει διαφορες ποιοτητες.

Οι μαλλινοι ειναι πιο ζεστοι και συνηθως αυτους περνουν.

Εμενα μου χε παρει ενα η πεθερα στην αρχη για τον Μιχαλη που ταν 1 χρονων και μου φερε το νουμερο 5 ρε παιδια!!!Για 5 χρονων!!!

Ακομα ετσι καθεται!!

Μα ειπαμε να ναι ανετος αλλα οχι κι ετσι!

Τελικα πηρα μονη μου ενα νουμερο 2!

Πλακα πλακα τωρα που τον θυμηθηκα μηπως να τον βαζω στον Μιχαλη μιας που ξεσκεπαζεται ακομα; :lol::lol:

Α ο μικρος αρχισε να μας κανει και ελα ελα με το χερακι του! :P

Αντε παω να στρωσω τραπεζι να φαω κι εγω!!

Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Μαγδα...λοιπον ακου βαλε μισο φλυτζανι του τσαγιου αλευρι αν ειναι μικρη η κουπα βαλε ολοκληρη κ μετα ανγκαστικα το νερακι παει με το ματι,βελε στην αρχη ενα φλυτζανακι του ελληνικου κ λιγο λαδακι οσο θελεις εσυ κ ζυμωσε το να μην κολλαει στα χερια,αν χρειαστει θα προσθεσεις νερακι η αλευρι αν ειναι πολυ νερουλο,αναλογως θα το δεις αυτο.κ εγω σου ειπα αν θελεις προσθετεις κρεμα ετσι για την γευση,διαλεξε αν θελεις μια στα βιολογικα σχεδον καμια δενε χει γαλα ουτε γλουτενη,εγω εβαλα μια φορα μια της HOLLE που ειναι βρεφικο μουσλι κ εχει κ κανα δυο φρουτακια μεσα κ ειναι πολυ ωραια,κανει κ γουρμπαλακια πανω στα μπισκοτακια αν θελεις να βαλεις μια κουταλια αλλα μετα τι θα κανεις ολοκληρο κουτι?? λοιπον ανεπροκοπη αν δεν καταλαβες κ παλι πες μου!! =))

Γιωτου ξεχασα να σου πω οτι ειχαμε κ εμεις βελγικο ποιμενικο αρκετα χρονια μαλιστα το ειχαμε παρει απο την αστυνομια που ηταν ο πατερας μου κ ηταν εκπαιδευμενο..φοβερο σκυλι! αλλα να ξερεις τα σκυλακια αυτα μυριζουν το εχει το δερμα τους αυτο δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

οσο για τις παντοφλες ετσι κανω κ εγω!!! αντε κ νομιζα οτι ειμαι μονο εγω τρελη!! :D

Χρυσα δες στο φεις που τα εχω μαυρα τα μαλλια,δεν με αγριευει απλα με κανει πιο σοβαρη νομιζω κ ισως με μεγαλωνει κ λιγο αλλα η αληθεια ειναι οτι μου παει..δεν ξερω τι θα κανω...εχω μπερδευτει..

σημερα 10 παρα 10 το βραδυ εχει το πρωτο επεισοδιο απο ΤΟ ΝΗΣΙ θελω να το δω ,να δουμε θα τα καταφερω???

Χρυσα μου εμενα κανει ελα ελα εδω κ αρκετο καιρο!! πολυ μαρεσει οταν το κανει!!!

υπνοσακο εγω εχω εναν απο τα ικεα ειναι ο μοναδικος που βρηκα κ ειναι βαμβακερος,δεν το δοκιμασα ακομα ομως...οταν το δοκιμασω θα σας πω!!

φιλουθκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!Τι κανετε;

χειμωνιασε κ μαζευτηκατε παλι ολες σιγα σιγα ε;

Σοφακι μου εγω θα συμφωνησω με τη φιλη μου Χρυσα για το μαλλι.κ μαλλον κλεινω προς το καστανο η ενα γλυκο μελι κ ισως να ριξεις λιγες ανταυγειες ξανθειες να φωτισει.

Χρυσουλινι μου κ εγω σου ευχομαι χρονια πολλα,να εισαι παντα ευτυχισμενη κ παντα υγεια σε σενα κ την οικογενεια σου!οσο για τον αποθηλασμο..εγω αν θυμασαι αποθηλασα πολυ γρηγορα κ θυμαμαι μειωνα τα γευματα δε θυμαμαι λεπτομερειες κ μια μερα μου ειπε ειχε πει ο γυναικολογος να πιω το χαπι που ειπε κ η πασχαλια κ μετα τελος.απλα αυτα τα χαπια εμενα μου εφεραν παρενεργειες κ ειχα πολυ εντονη ζαλαδα κ ταση για εμετο.αυτο ομως κρατησε δυο μερες.

οσο για τα χαλια εμεις ετσι κ αλλιως δε παταμε ποτε με παπουτσια αλλα οταν ερχοταν καποιος επισκεπτης δε του λεγαμε να τα βγαλει αν κ οι πιο πολλοι τα βγαζουν απο μονοι τους.ε,φετος θα λεμε με ωραιο τροπο να τα βγαλουν γιατι κ εγωλεω αντε να στρωσουμε να τον βαζω κατω.

γιωτου ειτε καλοκαιρι ειτε χειμωνα...σκατουλες,το θεμα ηταν να γινοταν να μη πηγαινα καθολου για δουλεια! :) α,περαστικα κ στα παιδακια σου!

εμεις γενικα καλα ειμαστε,ο αντωνακης τωρα κοιμαται κ ο αντρας μου εχει ρεπο κ πηγε τη πεθερα μου λιγο στον γιατρο να κανει γαστροσκοπηση.

εχω κ εγω πλυντηρια κ ολο τα αφηνα λογω καιρου αλλα δε παει αλλο γιατι ολο ετσι θα ειναι ολη την εβδομαδα κ θελω τη κυριακη να σιδερωσω να μην τα εχω για την αλλη εβδομαδα που θα παω δουλεια.επισης θελω κ να βγαλω χειμωνιατικα ρουχα κ να στρωσουμε αλλα πρεπει να παρουμε τηλ να μας τα φερουν.

μαγδουλα εγω μιλαγα με τη ρενα καποια στιγμη πριν πολυ καιρο μεσω φεις μπουκ κ γενικα αλλα τωρα εχει χαθει τελειως κ απο εκει,μπαινει σπανια κ ετσι εχουμε πολυ καιρο να μιλησουμε.

κ εγω δε ξερω με τι να τον σκεπαζω οταν κοιμαται.ετσι κ μενα ξεσκεπαζεται κ πρεπει ολο να εχω το νου μου.παντως του φοαρω ενα ολοσωμο φορμακι κ τον σκεπαζω με μια κουβερτουλα πικε αλλα χοντρη.χθες μου ερχοταν να βγαλω το παπλωματακι του εχει νομιζω λιγο κρυο πια μεσα στο σπιτι.βεβαια ηταν λιγο ιδρωμενος σημερα που ξυπνησε.δε ξερω με αυτο το ντυσιμο τον χειμωνα παντα δε ξερω τι να κανω,ειτε σπιτι ειτε αν βγουμε εξω.γι'αυτο δε θελω τον παλιοχειμωνα... :-q

αυτα κ απο μενα κοριτσακια μου,ισως τα πουμε μετα! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια έγραφα τόση ώρα και με πέταξε έξω

και έπαιζε και ήσυχα η μικρή ...

Πάτσυ να σου ζήσει ο Πετράκης σου, καλοφώτιστος γερός και ευτυχισμένος πάντα

Χρυσουλίνη πολύχρονη και ότι επιθυμείς σου εύχομαι τα καλύτερα σε σένα και στην οικογένειά σου!!

Γιώτα περιμένουμε νέα σου.

Σοφάκι τα μπισκοτάκια πρέπει να΄ναι τέλεια θα δώσω τη συνταγή σου στη μαμά μου να μας τα φτιαξει.

Εμείς απο τότε που αφησα την Αγγελική κάτω να σουλατσάρει στο σπίτι δεν μπαίνουμε με παπούτσια, το ίδιο κάνουν και οι γονείς μας αλλά για τους τρίτους είναι ένα θέμα. Μάγδα μακάρι να είχαμε τη νοοτροπία των νορβηγών σε αυτό το θέμα. Θυμάμαι όταν ήμουν εκεί μας είχε καλέσει ένας νορβηγός στο σπίτι του που έκανε κάτι σαν πάρτυ και ήταν όλοι με τις καλτσούλες.

Αυτά απο μένα,δεν θυμάμαι τι άλλο να σχολιάσω γράψατε και τόσα πολλά σε δυο μέρες, καλά λέει το βικάκι χειμώνιασε και μαζευτηκαμε όλες μέσα.

Φιλια πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα ενα τα θυμάμαι αυτά που είχα γράψει...

Περσι την σκέπαζα με υπνόσακο σακί και με είχε βολέψει γιατι είχα το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα ξεσκεπαστει όπως και να στριφογυρίσει.

Φέτος την σκεπάζω προς το παρόν με σεντονάκι και κουβερτούλα αι τις 3-4 τελευταίες μέρες της βάζω και ολόσωμο φορμάκι.

Αργότερα αν δω οτι ξεσκεπάζεται και κρυώνει μάλλον θα της πάρω πάλι υπνόσακο

Φιλάκια και πάλι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou eixa toso kairo na mpw pou alla3e to mammy!!!XAXA!

diabasa ta mhnumata sas sto facebook kai den ginotan na mhn mpw!sas euxaristw polu gia tis euxes sas kai ap oti diabazw eiste oles opws sas afhsa!geres ki eutuxismenes me ta mpempakia sas!

egw otan me afhnei o taliban(sugnwmh pou sou faga giwtaki to "xaideutiko") o gios mou mpainw gia ligo facebook kai meta pali pisw!mono to bradu koimatai to skasmeno!xaxa!einai sth fash twra pou prospa8ei na perpathsei(alla tipootaa) kai prepei na eisai se etoimothta!ase pou olo se polumpriza kai hlektrikes suskeues exei to mualo tou!

giwtaki kati gia test akouw!xaaxa!

patsoulini kalofwtistos o mpoumpoukos sou!

filakia pollaa se oles sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

ειδα το νησι και μολις τελειωσε μπηκα,πολυ κλαμα εριξα ρε κοριτσια ,συγκλονιστικο επεισοδιο ιδιως με το παιδακι που ειχε λεπρα και αποχωριστηκε απο την οικογενεια του πολυ με πονεσε,πολυ δυσκολα περασανε εκεινοι οι ανθρωποι που το ζησανε αλλα γενικως δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα να χανεις εναν δικο σου ανθρωπο απο μια αρρωστια ,υγεια πανω απο ολλα ευχομαι σε ολλες μας και στους δικους μας ανθρωπους,πολυ κλαμα θα ριξω ολο το χειμωνα

χρυσουλινι να σου ευχηθω και εγω χρονια πολλα πολυχρονη γερη και ευτηχισμενη,να σε χαιρεται η οικογενεια σου,για τον αποθηλασμο τωρα εγω στην αρχη ειχα απογοητευθει γιατι δεν επινε καθολου γαλα οταν του εδινα εγω εκλαιγε και χτυπιοταν και σιγα σιγα συνηθισε με τον αντρα μου,και αποθηλασαμε πολυ ομαλα αν και δεν το περιμενα

σοφακι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,για τα παπουτσια και εμεις τα βγαζουμε φυσικα ολοι πριν μπουμε και τωρα ενας λογος παραπανω με το δημητρη που ειναι συνεχεια στα πατωματα και γιωτα δεν εισαι καθολου υπερβολικη και εγω εχω αλλες παντοφλες για την αυλη και αλλες για μεσα

ολια και γιωτα ελατε να σας κερασω μπισκοτακια και καφεδακι και οτι αλλο προκυψει σας περιμενω και ολλες τις αλλες φυσικα

οσο για το βραδυ που λετε εγω εχω να σκεπαζω εις τριπλουν και οι τρεις κανουν ατσαλο υπνο και ολη νυχτα ειναι ξεσκεπαστοι αλλα δεν τους εβαλα ποτε σε υπνοσακο αναμενα τα καλοριφερ και αν ξυπνησω το βραδυ παω και τους σκεπαζω,βικακι εμεις εδω και καιρο με παπλωματα ολοι η πικε κουβερτουλα ειναι για το καλοκαιρι εδω μονο

λενα καλωςηρθες και παλι,τι κανει ο μανος σου καλα;

δεν θυμαμαι να σχολιασω κατι αλλο πολλα φιλια σε ολες καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!Που ειστε σημερα ?

Εμεις εδω μεσα .Παλι βρεχει και δεν μπορουμε να βγουμε .Ευτυχως εχει ο αντρας μου ρεπο .Θελω να παω σημερα να κανω εξετασεις για το θυροειδη μου.

Εγω παντως το βραδυ τον βαζω στο σακο και κοιμαται μια χαρα.Στην αρχη δυσκολευοταν να γυρισει αλλα τωρα μια χαρα.

Πατσουλινι ειδα τις φωτο σου στο φεισ.Κουκλαρα και σου παει το νεο μαλλι.

Κατερινακι μακαρι να ησουν κοντα να ερχομουν για καφε...

Το νησι το ειδα και γω .Πολυ μου αρεσε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κλοτοπουλα.ευχαριστω κ παλι για τις ευχες σας.νησι ολα τα λεφτ.κλαμα,,,,καιρο ειχα να κλαψω κ μ αρεσε...ειναι ενα ειδος ψυχοθεραπειας.εγω παλι δεν συγκινηθηκα με το παιδακι αλλα με την λεχου....τι νεα?θα σας γραψω τα του μαλακα παπα το απογευμα.τωρα θα παω σουπερ μαρκετ να παρω κιμα κλπ να φτιαξω γιουβαρλακια....να λουστω κι ολας γιατι ειμαι με το γκλιτερ στο κεφαλι ακομα..φιλια.α οσο για το σκεπασμα εγω δεν βαζω υπνοσακο.τα σκπεαζω απλα ολη νυχτα τα σκατιαρικα.η νεφελη την νυχτα ανεβασε 39 πυρετο κ τωρα εχει 38..αντε παλι.τι γινεται πια.δεν την προλαβαινω φετος με τιποτα....φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε;

το νησι οντως τελειο παρολο που ειχαν ερθει οι νονοι μας εκεινη την ωρα αλλα παρολα αυτα το παρακολουθησαμε ολοι μαζι απλα με καποιες διαλειψεις λογω παιδιων...παντως με ψυχοπλακωσε λιγο,παρολα αυτα μου αρεσε πολυ κ αν προλαβαινω κ ειμαι σπιτι εκεινη την ωρα λογω δουλειας θα το παρακολουθω.

κατα τα αλλα καλα ειμαστε,μου εχει σπασει τα νευρα ο καιρος.μουντιλα,υγρασια χαλια ειναι.

τωρα περιμενω τον μπιλακο να σχολασει να φαμε.εχω αρακα σημερα αλλα τον εβραζα ποση ωρα κ δε μαλακωσε τοσο πολυ οσο αλλες φορες.

παω να καπνισω τωρα που κοιμηθηκε κ ο αντωνης γιατι ολη μερα ηθελε αγκαλιτσες κ δεν ευχαριστηθηκα καφε!

θα τα πουμε μετα!μουτς μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hellooo!!!!!!!

βρηκα 5 λεπτα και μπηκα!!!!!! :D:D:D:D

το νησι δεν το ειδα.... :cry: πιστευω οτι θα το βαλει σε επαναληψη να το δουμε!!!!!!!! ;)

συμπεθερουλα,μου μιλησες χτες αλλα ειχα βγει..... :oops::oops::oops:

χρυσουλινι,χρονια πολλα και απο δω!!!!!!! :D:D:D:D:D

ουτε χρονο για να δω τις φωτο στην ομαδα δεν εχω..... :cry::cry::cry::cry:

με φωναζει η κορη..... :geek::geek::geek::geek:

μακιααααααααααα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Όλες καλά? Αναρρώνουν τα μωράκια?

Εμείς ετοιμαζόμαστε και για το 8ο δοντάκι κι η γκρίνια πάει σύννεφο... Πρέπει να πονάνε πολύ κι αυτά τα καημένα μωρέ... Έχει τη γλωσσίτσα της συνέχεια στο κάτω ουλάκι και νιαουρίζει όλη την ώρα. Ουφ, άντε να βγούνε να ξεμπερδεύουμε.

Το νησί το είδα κι εγώ στη σελίδα του μέγκα! Βασικά δεν είχα ιδέα για τη σειρά αλλά αφού το είδαε όλες έψαξα να δω κι εγώ τι είναι... Πολύ κλάμα...

Γκρουσίτσα μπορείς να το δεις κι εσύ ον λάιν στη σελίδα του μέγκα ;)

Σοφάκι πώς τα ψήνεις τα κουλουράκια? Σε τι θερμοκρασία? Αέρα ή αντιστάσεις? Για πόσο περίπου? Πόσο χρώμα να πάρουν? Αφού σου είπα...είμαι εντελώς ανεπρόκοπη κι εσύ μου δίνεις μισές πληροφορίες :ymblushing:

Φιλιά κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

σημερα εκανα shopping therapy πηρα ενα παντελονι,πουκαμισο,αμανικο και μπουφαν ειχα καιρο να ψωνισω με τα παλιοκιλα μου με πιανουν τα νευρα μου οταν δοκιμαζω ρουχα ,αλλα βολευτηκα νομιζω δεν εχω να φορεσω τιποτα και βαρεθηκα συνεχεια τα μπλουζοφορεματα απο την εγκυμοσυνη

σοφακι μου τοση ωρα μιλουσαμε χτες για τα μαλλια σου δεν σου ειπα γνωμη που ρωτησες,εγω θα σου ελεγα σοκολατι αν τα κανεις ξανθα θελει συνεχεια ριζα και ειναι σπαστικο εκτος αν κανεις ανταυγιες,θελεις να σου γραψω τη συνταγη για το ψαρονεφρι;

πατσυ περαστικα σας παλι,δεν σηκωσες κεφαλι με τους πυρετους συνεχεια τι πραμα κι αυτο

εδω μας εχει σαπισει ο παλιοκαιρος εχει τρελαθει να βρεχει αυτες τις μερες πολυ βροχη

ολια μου δεν ειμαστε και πολυ μακρια ισως καποια φορα να μπορεσουμε να πιουμε καφε παρεα

πολλα φιλια σε ολες καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!!!

κοριτσια μου εχω βρει ασχημο μπελα με τον μικρο...οπως σας εχω ξαναπει ξυπναει το βραδυ και καθεται ξυπνιος κανενα 2ωρο και μετα μπορει να ξυπνησει παλι 6.30 το πρωι και ν ακοιμηθει παλι στις 11....το βραδυ ποτε δεν επινε πολυ γαλα αλλα τωρα το χει παρακανει...μονο 140 μλ...ε πως να μην ξυπνησει....και αν ξυπνησει μετα του φευγει ο υπνος και δε λεει να ξανακοιμηθει.εντωμεταξυ δεν παιζω καθολου μαζι του για να μην το ζηταει δηλ τον βαζω ή στο καροτσι ή στο κρεβατι μας και προσπαθω να τον κοιμησω...αυτος εντωμεταξυ στριφογυριζει παιζει μιλαει φωναζει...εγω κανω οτι κοιμαμαι δεν του δινω σημασια αλλα αυτος το χαβα του....τι να πω ρε παιδι μου ειχε στρωσει πριν κανενα μηνα ξυπναγε μονο στις 5 το πρωι για γαλα και μετα απο καμια ωριτσα το αργοτερο κοιμοταν,...τωρα τι κατασταση ειναι αυτη....;;;;;;εντωμεταξυ σημερα που δεν πολυνυσταζε προσπαθησα να του δωσω περισσοτερο γαλα και το εσπρωχνε....ουφφφφφφφφφφφφφφφ...γι αυτο λεω οτι το παιδι ετσι ειχε μαθει με το θηλασμο να τρωει λιγο και να ξυπναει οποτε γουσταρει για να φαει....τελοσπαντων δε ξερω τι να κανω...ειναι μερες που κουτουλαω...φυσικα αυτος τη μερα ξεκουραζεται και κοιμαται αλλα εμενα με περιμενουν ενα καρο δουλειες.

κατι τελευταιο..εχω τα μπιμπερο της nuk με τη φαρδια θηλη exv parathrhsei oti to bazei pollew φορες απο το στομα και το ξαναβαζει.αυτο σημαινει οτι θελει μεγαλυτερη ροη;;;;μηπως ετσι καταπινει πολυ αερα και φουσκωνει το στομαχι του και γι αυτο δε θελει αλλο;;;το πρωι βεβαια πινει τουλαχιστον 220...ειναι μεγαλη αναστατωση γι αυτον να του δοκιμασω σε αυτη την ηλικια αλλο μπιμπερο και ποιο προτεινετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

Πάτσυ καλοφωτισμένος και γερός ο Πέτρος! Να σας ζήσει!

Χρυσουλίνι να τα εκατοστήσεις! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου κορίτσι μου!

Τί μέρα κι αυτή σήμερα!!! Να πάει και να μην ξαναγυρίσει, ούτε στον εχθρό μου, που λένε! Ανακάλυψα στην πάνα της Μαρίας μαζί με τα κακάκια (όχι μέσα στα κακάκια, στάμπα επάνω στην πάνα) της κάτι που έμοιαζε με πορτοκαλί-ρόζ κηλίδα και φυσικά γυάλισε το μάτι μου. Κατευθείαν στο κέντρο υγείας γιατί ήταν μεσημέρι και δεν βρίσκαμε την παιδίατρό μας. Από κει μας παρέπεμψαν στο Λοιμωδών στην Θεσ/νίκη...άρον-άρον εμείς και να ρίχνει καρεκλοπόδαρα, φυσικά σε όλο τον δρόμο εγώ έκλαιγα. Στο Λοιμωδών δεν βρήκαν κάτι να αξιολογήσουν (ξαναέκανε κακά της εκείνη την ώρα και μας είπαν ότι ήταν απολύτως φυσιολογικά) και το μικροβιολογικό δεν εφημέρευε για να μας κάνουν μάγιερ κοπράνων, οπότε μας έστειλαν στο ιπποκράτειο στο παιδοχειρουργικό. Και εκεί μας είπαν ότι η μικρή έχει ραγάδα στο πωπουδάκι της (δεν το είδαν οι άλλοι) και μάλλον αυτό δημιούργησε το χρώμα αλλά και πάλι το παιδί είναι μια χαρά και να μην ανησυχούμε...Πάντως αν θέλουμε να κάνουμε και μάγιερ κοπράνων για να αποκλείσουμε και το ενδεχόμενο να έχει αιματάκι που δεν φαίνεται. Δεν μπορώ ακόμα να ηρεμήσω, τέτοια ταραχή που πήρα!

Αυτά κοριτσάκια μου,

δεν είμαι στα καλά μου σήμερα για να σχολιάσω κάτι άλλο

φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΚΑΛΑ ΠΑΛΙ ΒΡΕΧΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ,ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΩ..ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΡΙΛΕΡ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΣΕΝΑ ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ..ΕΓΩ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ CHICCO,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΛΟΞΟ,ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ ΠΑΛΙ!!ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΤΡΟΜΑΡΑ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΙΞΕΙ,Ε?ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,Ε?ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΡΑΓΑΔΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ?

ΠΑΤΣΥ ΚΑΛΟΓΩΤΙΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ!!

ΚΑ1ΚΑΙ ΟΛΙΑ ΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΟΚ?

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΛΙ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

πασχαλια μου κ εγω της νουκ χρησιμοποιω απλα δε καταλαβα τι εννοεις μωρε,δε ξερω αν φταιει το ξανθο μαλλι =))=)):-? αλλα αν θες καντο πιο λιανα! =)) εμενα παλι εχει αλλαξει κ κοιμαται μεχρι τις 8.30 περιπου το πρωι,ξυπναει για γαλα κ μετα μπορει να κοιμηθει μεχρι τις 11 η 11.30!απλα παρασυρομαι κ κοιμαμαι κ εγω κ απο τη μια ειναι το καλυτερο μου αλλα δε με συμφερει γιατι μετα τρεχω να φτιαξω φρουτοκρεμα,τα φαγητα μας κ γενικα τις δουλειες.κ η ωρα περναει χωρις να το καταλαβεις!αλλα λιγες μερες μου εμειναν κ λεω να τις ευχαριστηθω! :D

νασια μου ξερω πολυ καλα απο τετοιυ ειδους εμπειρια μιας που οταν γενηθηκε ο αντωνακης κ απο 7 ημερων κ μετα παρουσιασε αλεργεια στο γαλα κ ολο εβγαζε αιματακι κ βλενες.οι μαγιερ πηγαιναν κ ερχονταν κ περασα μεγαλη στεναχωρια,αστα.οποτε σε καταλαβαινω απολυτα.

δημητρουλα καπου εχει σκιστει ο πωπακος της,ισως απο δυσκοιλιοτητα;;δε ξερω,η νασια θα μας πει κ γι'αυτο ματωνει το πουλακι μου.

κατερινακι μου με γεια τα ψωνια,καλα εκανες κ ψωνισες κ εγω πηρα σημερα ενα ζευγαρι παπουτσια για τη δουλεια σε μαυρα που δεν ειχα αλλα θελω κ τζιν κ πολλα ακομα..

εν τω μετξυ νιωθω οτι παλι ποναει λιγο ο λαιμος μου,ειχαμε κατεβει πειραια για μια αλλαγη του μωρου κ οταν τελειωσαμε κατσαμε για ενα καφεδακι κ ενιωσα οτι κρυωνα.τι εχω παθει μετα τη γεννα,μη νιωσω λιγο οτι κρυωνω,αμεσως ο λαιμος! [smilie=angry5.gif]

οσο για τα πλυντηρια κ εγω εμεινα πολυ πισω,μα τι υγρασια ειναι αυτη...εχω απλωμενα απο χθες κατι ριχταρια κ ακομα να στεγνωσουν...

μαγδουλα τα φιλια μου...υπομονη με τα δοντακια...αντε κ του χρονου ραντεβου στο αλντεμαρ! [smilie=laughing6.gif] :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΤΟΝ ΤΑΙΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΟΥΝΑΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΩ..ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙΣ..ΑΧ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ..ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..

ΒΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΞΑΝΘΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ,ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΩΓΑ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟΥ..ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΡΑΓΑΔΕΣ?ΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ?ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ..ΑΣΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΤΗ Μ'ΑΥΤΑ,ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ..ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΛΑΚΤΟΖΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ..ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΣΕ ΓΑΛΑ,ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΠΟΙΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΟ ΗUMANA2 TΩΡΑ..

ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...