Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΝΟ 5 !!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!

Παλι ολες χαμενες;

κι εγω απο το πρωι τρεχω!

Να τους ταισω να βγουμε για κατι ψωνια να πλενω να μαγειρεψω....

Ουφ...τωρα καθησα λιγο!

Εμεις με τον αποθηλασμο συνεχιζουμε μια χαρα!!

Τωρα του κοβω και τα νυχτερινα γευματα και εχουμε φτασει να τρωμε μονο κατα τις 430 θηλαζω δηλαδη και κατα τις 630.

Ξυπναει φυσικα και νωριτερα αλλα τον περνω αγκαλια και τον ξανακοιμιζω.

Κατερινακι εσεις πως πατε;

Τι εγινε με τον γιο σου και το αλλο θεμα;

Βικακι αντε φτασαν οι μερες!

Λογικο ειναι να σε πιανει μελαγχολια ειδικα αν σκεφτεσαι οτι θα επιστρεψεις και στην δουλεια..

Αστα βραστα ειναι.

Παλι σε πιασαν τα λαιμα σου;

Μου φαινεται ειναι τοε υαισθητο σημειο σου ο λαιμος!

Αυτα απο μας κουκλες!

Τα ξαναλεμε!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια,

Κατερίνα, Βάσω, Πάτσυ καλώς σας βρήκα!

Η μικρή μου σήμερα είναι πολύ ανήσυχη και γκρινιάρα και θέλει όλο αγκαλιά.Δεν λέω καλές οι αγκαλίτσες αλλά πρέπει να κάνω και καμιά δουλειά, φαγητό για το μωρό, φαγητό για τον άντρα μου, να απλώσω δύο πλυντήρια ρούχα, να σκουπίσω λίγο... Κι όλα με ένα χέρι γιατί στο άλλο έχω την μικρή που δεν κάθεται ούτε στο πάρκο ούτε στο καρεκλάκι φαγητού, ούτε στο καρότσι ούτε πουθενά!!!! :(:(:(

Το απόγευμα έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο, να δούμε τί θα μας πεί κι αυτή. Κάθε φορά που είναι να πάμε στην παιδίατρο με πιάνει φοβερό άγχος, γενικά έχω φοβία με τους γιατρούς, όποτε πρέπει να πάω με πιάνει κρίση πανικού στη κυριολεξία.

Ο καιρός είναι αρρωστιάρικος κορίτσια γι'αυτό και ευννοούνται οι ιώσεις πιστεύω, κι εγώ δεν είμαι πολύ καλά, αισθάνομαι λες και θα με πιάσει γαστρεντερίτιδα.

Περαστικά στις αρρωστούλες, πάω να αλέσω το φαγάκι της ζουζούς, θα τα πούμε αργότερα,

φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου γεια σας

χτες πηγαμε θεσσαλονικη στο παπαγεωργιου για τον νικο μου,μας ειδε ενας παιδοχειρουργος και μας ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να κατεβουν μονα τους τα αρχιδακια μας και προς το παρον δεν ειναι για επεμβαση οταν τον ειδε ηταν κατω και θα ξαναπαμε σε 6 μηνες,ολα καλα ευτυχως εμεις ειχαμε προετοιμαστει για εγχειρηση μου εφυγε ενα βαρος,χρυσα μου ελπιζω να πανε ολα καλα και για τον μιχαλακη σου,με τον αποθηλασμο τα παμε μια χαρα δεν το περιμενα να στρωσουν ετσι γρηγορα τα πραγματα,τον θηλαζω μονο το βραδυ και ναι!!!!!! φιλες μου κοιμαται ολο το βραδυ ο δημητρακης επιτελους φτου φτου μην τον ματιασω μονη μου

πατσυ μου να χαιρεσαι την νεφελη σου να τα εκατοστισει και περαστικα στον μικρουλη σου και κουραγιο

να συστηθβω και εγω στην καινουργια φιλη μας ,γεια σου νασια ειμαι η κατερινα απο κοζανη και εχω τρεις γιους να χαιρεσαι την κορουλα σου και καλωςηρθες

βικακι μου περαστικα σου,τι πραμα κι αυτο με τις ιωσεις

ευακι μου συμπεθερουλα μου μεγεια το δοντακι σας ειναι καλα η νυφουλα μου η λουκουμαδιτσα μου;;;;

ολια μου μπραβο 6 δοντακια τουλαχιστον τα βγαζει ανωδυνα η μεσα στην γκρινια κι εσεις;ο δικος μου εβγαλε και το τεταρτο χθες

σοφακι το ειπαμε αυτο ο πρωτος βυζακιας ειναι ο δικος σου :P:P ξερει αυτος ;) αντε καλη αρχη κοπελα μου αφου αρχισε να τρωει μη φοβασαι τιποτα

κατερινακι υπομονη θα βγουν και τα αλλα θα ηρεμησετε για λιγο

αυτα απο μενα πολλα φιλια σε ολλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου γεια σας και απο μενα..Οι εξετασεις μας ευτυχως βγηκαν πολυ καλες..Σημερα βγηκα στην αγορα και ψωνισα το φορεμα για τη βαφτιση αλλα το αφησα για να μου το στενεψουν .Μολις το παρω θα το βγαλω φωτο.Αυριο θα βγω για παππουτσια και τελος τα ψωνια.Ψωνισα και για το μικρο τα ρουχα που θα του βαλω πριν τη βαφτιση.Πολυ κουραση και μετα το απογευμα πηγαμε στην παιδιατρο για απλη εξεταση.Το γιγαντακι μου εφτασε 76,5 σε υψος και 10400 σε βαρος.Και σημερα εσκασε και το εβδομο δοντακι και ειναι ετοιμο και το ογδοο.Κατερινακι ευτυχως με τα δοντια δεν εχει πολυ γκρινια.

Πατσουλινι να χαιρεσαι τη Νεφελη και τον αντρα σου.Ναστε παντα ευτυχισμενοι..Ο μικρος πως ειναι με τον πυρετο?

Νασια καλωσηρθες στην παρεα μας.Ειμαι η Ολια και εχω ενα γιο οκτω μηνων περιπου.Βαφτιζω και γω το γιο μου στις 5 σεπτεμβριου και ειμαι απο χαλκιδικη αλλα απο το αλλο ποδι .

Βικακι με το καλο να γυρισετε..Πως ειναι ο ξανθουλης??

Χρυσα μου ο μικρος ακομη δεν κοιμαται το βραδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!!!

Νασια καλωσορισες!ειμαι η Πασχαλια κια εχω ενα αγορακι που γεννηθηκε 19/12.

Εμεις σημερα γυρισαμε απο κορινθο καιετοιμαζομαστε για τη βαπτιση την Κυριακη.Ευτυχως το ΣΚ θα πεσει αρκετα η θερμοκρασια!!!!

Βρε κοριτσι οσες εχετε αγορακι τι σας εχουν πει η παιδιατροι για το πετσακι στο πουλακι τους;;;Εμας το κατεβασε λιγο τον προηγουμενο μηνα και μας ειπε καθε μερα στο μπανιο λιγι λιγο να το κατεβαζουμε και ειπε το Σεπτεμβρη ή μας το κατεβαζει αυτη ή περιμενουμε κι αν δεν κατεβει μονο του εως 3 ετων το παμε για να μας το κατεβασει παιδοχειρουργος με ναρκωση....κι εχω μπερδευτει την αλλη φορα πουτο κατεβασε λιγο εκεινη ην ωρα δεν ενοχληθηκε αλλα το ιδιο βραδυ πλανταξε στο κλαμα....

εσεις τι θα κανετε με αυτο το θεμα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

τζίφος με την παιδίατρο σήμερα,τζάμπα αγχωνόμουν όλη μέρα,δεν κάνει ιατρείο τις Τετάρτες. Τόσον καιρό πηγαίνουμε, πρώτη φορά μας το είπε αυτό. Τσατίστηκα γιατί ήθελα να ξεμπερδέψω και μ'αυτό το ντέρτι, τελοσπάντων θα πάμε την Παρασκευή.

Πάτσυ ο μικρός πώς είναι? Κατέβηκε ο πυρετός?

Πασχαλιά το αντράκι σου γεννήθηκε στις 19/12 ε? 10 μέρες μετά από την ζουζούνα μου!

Όλια από την Κασσάνδρα είσαι? Από ποιό χωριό? Η κολλητή μου είναι παντρεμένη στο Πολύχρονο. Στις 5 Σεπτεμβρίου έχω γάμο (πέρυσι κάναμε πολιτικό λόγω εγκυμοσύνης) και βάφτιση μαζί αλλά τις ετοιμασίες τις έχω τελειώσει εδώ και μέρες, μόνο η άδεια από την μητρόπολη έμεινε.

Κατερίνα με τέσσερεις άντρες στο σπίτι φαντάζομαι τί θα γίνεται! Ευτυχισμένη αγορομάνα!

Κοριτσάκια μου να σας ζήσουν τα βλαστάρια σας και να τα καμαρώνετε να μεγαλώνουν και να προοδεύουν!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ολια.αντε επιτελους.εγω κοντευω να π[αθω κριση πανικου.δεν πεφτει αυτος ο πυρετος.τι σκατα εχει το αγγελουδι μου.....σορυ που δεν γραφω αλλα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.πας με το καλο κ η βαφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια μου δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι παιδιατροι ταλαιπωρουν ετσι τα παιδια,η δικη μας και τα δυο τα ανοιξε στα 2 χρονια χωρις πονους και κλαμματα και μεχρι τοτε δεν τα πειραξαμε καθολου και οσους εχω ακουσει να το ανοιγουν τοσο νωρις γινεται επιπονο για το παιδι,και οι δυο μια χαρα ειναι και τωρα πια τα ανοιγουν μονοι τους,αφου σας το ανοιξε να προσεχεις στο μπανιο του να το ανοιγεις οπωσδηποτε γιατι υπαρχει περιπτωση να κλεισει και μετα χρειαζεται χειρουργειο

νασια γιατι τοσο αγχος με τον παιδιατρο;

πατσυ μου στο γιατρο τον πηγες τον μικρο σου;πηγαινε τον ρε κοπελα μου να μην ταλαιπωρηται αλλο και αυτος και εσεις

ολια μου θηριακι το μικρουλι σου μπραβο με το καλο να τον βαφτισεις

καλο βραδυ σε ολλες τις μανουλες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου δεν έχω άγχος μόνο με τον παιδίατρο, έχω θέμα με τους γιατρούς γενικά. Ίσως γιατί με λαχτάρησαν πάρα πολλές φορές στη ζωή μου (ευτυχώς άδικα τελικά, τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά μου έμεινε η φοβία! Όποτε πάω σε γιατρό για οποιονδήποτε λόγο ιδρώνω, φυσάω-ξεφυσάω, λαχανιάζω, πνίγομαι, νιώθω σαν να μου κόβεται ο αέρας. Τι να πω!!! Αυτό είναι το κουσούρι μου! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

τι κανετε κοριτσια μου??

Πατσυ μου ακομα?? τι γινεται??????? :(:(

Πασχαλιτσα με το καλο κοπελα μου κ καλως ηλθατε!!

κοιτα εμενα πριν απο 2 μηνες που ειχαμε παει για εμβολιο τον ρωτησα αν πρεπει να κανω κατι στο τσουτσουνι του κ μου ειπε οχι ακομα κ το κατεβασε εκεινη την στιγμη κ εβγαλε κ λιγο αιμα κιολας αλλα δεν εκλαψε καθολου κ μου ειπε να μην κανω τιποτα εγω.να σας πω το εχω κ λιγο αγχος γιατι ειχε παθει φημωση ο αδερφος μου κ ειχε κανει επεμβαση κ θυμαμαι ειχα ταλαιπωτηθει λιγο. αλλα αν καταλαβα καλα Κατερινα ειπες οτι αν το κατεβασει μια φορα πρεπει εμεις μετα να το κανουμε συνεχεια??? γιατι εμενα μου ειπε οχι κ δεν το εχω πειραξει ποτε.

Ολια μου θηριο πραγματικα το μαναρι σου!!! νομιζω εχουμε τα μεγαλυτερα αγορακια αλλα εσενα ειναι ακομα ψηλοτερος!!!με το καλο κ εσεις την βαπτιση!!

Νασια μου πιστευω θα το ξεπερασεις με τον καιρο. κ εγω εχω μεγαλο προβλημα με τους γιατρους για να φτασω στο σημειο να παω πρεπει να υποφερω πραγματικα αλλιως με τιποτα...

εχτες ξυπνησε μονο καμια 10ρια φορες....να πω οτι κουραστηκα??? αυτονοητο πιστευω...χαλια χαλια κ χαλια.....

παω να φτιαξω φρουτοκρεμα απο την οποια ζητημα αν θα φαει μια κουταλια....

φιλακια πολλα πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!!! :silly:

πως ειστε????εμεις καλυτερα!!!!! ;) αρχισαμε να τρωμε παλι λιγακι επιτελους!!!!! :) 3 μερες ουτε που δοκιμαζε.... :(

χρυσα, τωρα που θηλαζεις μονο βραδυ το στηθος σου ποσο καιρο εκανε να προσαρμοστει????ποτε πας αθηνα????

κανγκουρακι μου,η μικρη σου ειναι αστερι!!!!!!!!!! :woohoo: τελειες φωτο!!!!!!! ;)

κατερινακι,χαρηκα με τα νεα σας!!!!!!! :silly: ελπιζω τελικα να μη χρειαστει επεμβαση!!!!!!! ;) αποθηλασες εντελως????μπραβο θηριο!!!!!!!!!!! :)

ολια και πασχαλακι,με το καλο οι βαφτισεις σας!!!!! :lol: περιμενουμε φωτο!!!!!!!!!!! :woohoo:

νασια,κι εγω θα κανω γαμοβαφτιση 8 ιανουαριου!!!!!!οποτε θα μου δωσεις τα φωτα σου!!!!!!!! :lol:

σοφακι,εγω χτες την κουρασα και ξυπνησε μονο μια φορα στις 5 για λιγο μεμε και μετα υπνο μεχρι τις 8:30!!!!πηρες στρατα????καθεται????

ελπιζω να μην ξεχασα κατι!!!!μακια σε ολες!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα και απο μενα.Ζεστη και παλι ζεστη.Ο μικρος μου γινεται μουσκεμα .Τα σεντονια του και το μαξιλαρακι του σταζουν .Ελπιζω να δροσισει λιγο.

Σοφακι οντως τα μωρακια μας ειναι γιγαντακια.Χιχχι

Ευακι μπραβο που η μικρη ειναι καλυτερα.

Εμεις σημερα φαγαμε μοσχαρι πρωτη φορα με λαχανικα και του αρεσε.

Πατσουλινι τι κανει ο μικρος ?Του περασε ο πυρετος ?

Αυτα φιλες μου παω να κανω ενα ντουζακι γιατι εσκασα.....

Ματς μουτς σε ολες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουρτσούδια (που λέμε και στο χωριό μου),

πώς είστε? Πότε πια θα τελειώσει αυτός ο καύσωνας, έχουμε λιώσει!!!!!

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα τελικά γιατί αύριο έχω ένα σωρό δουλειές και πρέπει να πάω στα Μουδανιά και δεν θα προλάβαινα να επιστρέψω εγκαίρως για την παιδίατρο. Είμαστε 8,780 γρμ. και 73 εκατοστά. Καλή είναι νομίζω ε? Ανησύχησα λίγο γιατί έβαλε μόνο 350 γρμ. από την προηγούμενη φορά αλλά η παιδίατρος μου εξήγησε ότι είναι μια χαρά και δεν χρειάζεται να βάζει πλέον 800-1000 γρμ. κάθε μήνα όπως πριν αν δεν θέλουμε να γίνει παχουλή. Κατά τα άλλα, είναι μια χαρούλα!!!!!!

Πάτσυ τί έγινε με το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα ότι θες για την γαμοβάφτιση εδώ είμαι, εγώ πάντως τα έκανα όλα πάρα πολύ απλά γιατί δεν ήθελα να επιβαρύνω κανέναν οικονομικά (η τσιγκούνα η πεθερά γκρίνιαζε για όλα), εδώ στην Χαλκιδική έχει πάρα πολλά έθιμα που δεν θέλαμε να τα κάνουμε ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε οι κουμπάροι μου. Να φανταστείς δεν θα βάλω νυφικό (ποτέ δεν μου άρεσε η ιδέα του νυφικού), έραψα ένα ωραιότατο εκρού φόρεμα σε αρχαιοελληνικό στυλ με έναν ώμο.

Με το καλό και η δική σου γαμοβάφτιση!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου,ουτε εγω θελω νυφικο....θελω να ραψω ενα φορεμα οπως το εχω στο μυαλο μου αλλα δεν εχω μοδιστρα εμπιστοσυνης.... :S ποσο σου πηγε????πολλα λεφτα βρε παιδι μου.... :blink: τραπεζι θα κανετε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μου, το φόρεμα το πήρα από Θεσ/νίκη, βασικά εκεί μέσα είχαν πάρα πολλά και μου είπαν όποιο διαλέξω μπορούν να μου το ξαναράψουν σε ότι χρώμα ήθελα και να κάνω ότι αλλαγές ήθελα. Τελικά ενώ η αρχική τιμή του ήταν 400 ευρώ εμένα μου κόστισε 600 αλλά χαλάλι γιατί έγινε πολύ καλύτερο από τα νυφικά και θα μείνει σε μένα δεν θα χαλάσω ένα κάρο λεφτά για ένα νυφικό που θα πρέπει να το επιστρέψω την επόμενη του γάμου, είναι δικό μου. 110 ευρώ έδωσα για παπούτσια, είναι σαν σανδάλια με πολλά στρας όμως (ταιριάζουν με το αρχαιοελληνικό).

Τραπέζι θα κάνουμε, τα πεθερικά μου έχουν εστιατόριο-ταβέρνα και θα γίνει εκεί το γλέντι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου,μια χαρα σε βρισκω!!!!!!!!!!θα το ψαξω κι εγω λιγο παραπανω το θεμα...μηπως βρω κατι οικονομικο γιατι ειναι πεταμενα λεφτα δυστυχως!!!!! :angry: τα εξοδα των κουμπαρων ποια ειναι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται πάντα κι από τα έθιμα και ποια θα κάνεις και ποια όχι. Οι δικοί μου κουμπάροι πήραν για την βάφτιση ρουχαλάκια, σταυρό, λαμπάδα μεγάλη και τρεις μικρότερες να κρατήσουν κι άλλα παιδάκια (αυτό το τελευταίο δεν το είχα ξανακούσει), στεφάνι για την κολυμπήθρα...μόνο για τις μπομπονιέρες μοιραστήκαμε το έξοδο γιατί ήθελα λίγο καλύτερες από αυτές που ήθελε η κουμπάρα μου.

Για τον γάμο πλήρωσαν τις λαμπάδες (μου πήρε επιδαπέδια φωτιστικά που υπάρχει χώρος και για μεγάλο κερί), τα στέφανα (ασημένια με στρας), κρυστάλλινη καράφα και ποτήρι για το κρασί (εγώ της είχα πεί να μην κάνει περιττά έξοδα γι'αυτά αλλά επέμενε), στολισμό στην εκκλησία δεν θα κάνω (αυτό είναι επίσης του κουμπάρου).

Μαλλιά θα μου κάνει η αδερφή μου που είναι κομμώτρια και μακιγιάζ θα μου το κάνει μια φιλενάδα μου δώρο,είναι αισθητικός (έτσι είπε αλλά κάτι θα της δώσω - δεν μπορώ τελείως τζάμπα).

Εμείς αρχικά είχαμε οργανώσει μόνο την βάφτιση για τις 23 Μαϊου που ήταν και τα γενέθλιά μου αλλά 20 μέρες πριν την βάφτιση κι ενώ ήταν όλα έτοιμα πέθανε η γιαγιά του άντρα μου και το αναβάλαμε. Επειδή όμως τα είχαμε πάρει όλα και ο γάμος αποφασίστηκε μετά, και για να μην μοιράζουμε διπλές μπομπονιέρες θα δώσουμε μόνο της βάφτισης απλά για τα παιδάκια οι μπομπονιέρες είναι παιδικοί κουμπαράδες-τρενάκια ενώ οι μεγάλοι θα πάρουν πιπίλες κρυσταλλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΥΡΕΤΟΣ ΤΕΛΟΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΠΛΑ ΕΧΕΙΟ ΚΑΤΙ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΝΘΗΜΑ.ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΝΑΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΑΤΣΥ.ΕΙΜΑΙ 33 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 4 ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ 6 ΚΑΙ 3 ε.ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΦΟΡΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΝΔΑΛΙΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΛΑ ΘΕΙΚΟ.ΕΙΝΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ....ΚΑΙ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ??ΣΟΥΠ[ΕΡ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!!!ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΥΣΗΞΕΙ ΛΙΓΟ...ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ.Α.ΚΑΙΝΕ ΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάτσυ μου καλησπέρα, χαίρομαι πολύ που ο μικρούλης σου είναι καλά επιτέλους. Η παιδίατρος μου είπε κάποια στιγμή παλιότερα ότι τα μωράκια γενικά αργούν να αναρρώσουν σε σχέση με τους ενήλικες κι αυτό γιατί δεν έχουν ανεπτυγμένο ανοσοποιητικό σύστημα ακόμα. Περαστικούλια σας!

Εγώ είμαι 35 (πότε έγινα τόσο? αισθάνομαι 25 ακόμα) και μένω στο Μεταγγίτσι, κοντά στα Πυργαδίκια και τον Αγιο Νικόλαο, Σιθωνία, ξέρεις ως Θεσσαλονικιά. Έζησα στην Θεσσαλονίκη από το 1994 (ήρθα για σπουδές και κόλλησα - ήμουν και λίγο αιώνια φοιτήτρια) ώς το 2008 που αρραβωνιάστηκα κι επέστρεψα στη Χαλκιδική. Αλλά η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλος έρωτας πάει και τελείωσε...

Πού έχει φωτιά? Γιατί εμείς εδώ δεν έχουμε πάρει χαμπάρι και στο τοπικό κανάλι δεν λένε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΝΑ ΧΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ Κ ΕΙΔΙΚΑ 2 ΠΟΔΙ!!!!!ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠ ΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΣΤΗΝ Ν.ΦΩΚΑΙΑ ΕΧΕΙ ΦΩΤΙΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΣΒΗΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?πως περνάτε?τα μωράκια σας μεγαλώνουν ε?

αχ αχ και εμείς αρχίσαμε και ζωηρεύουμε!

κλείσαμε σχεδόν όλες τον 8ο έ?????πως περνάει έτσι ο καιρός!!!!!!

φιλάκια πολλά, σιγά σιγά θα προσπαθώ να μπαίνω ποιο συχνά πάλι τώρα!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!!! Τι ζεστη ειναι και αυτη?

Περασαμε πολυ ωραια στις διακοπουλες μας.Αρχικα πηγαμε 6 μερες στην Ανδρο οπου η μικρη Χρυσανθη εκανε μπανακια στη θαλασσα παρ ολο που ηταν παγωμενα τα νερα,βεβαια το αποτελεσμα ηταν να την πιασει δαιρροια την καημενη για 2μερες και ετρωγε μονο ρυζαλευρο και αραιωμενο γαλα.Μετα πηγαμε στην Λιμνη Πλαστηρα(στο χωριο του αντρα μου).

Γυρισαμε τη Δευτερα στην Αθηνα και ψηνωμαστε!!!

Δημτρουλα τελικα δεν καταφεραμε να βρεθουμε ,κριμα :(:(:(:(

Νάσια* καλωσόρισες και να σου ζησει το μπεμπακι!!!Εγω εχω μια μπεμπα 7 μηνων,γεννησα 16/1.

Βλεπω ολα τα μωρα λιγο πολυ εχουν βγαλει δοντακια.Εμεις ουτε 1 για δειγμα,εχει βεβαια συναχεια τα χερια στο στομα της αλλα δεν βλεπω να βγαζει συντομα ετσι οπως τα κοιταζω!!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Μαράκι μου, κρίμα που δεν βρεθήκαμε αλλα είμστε πολύ μακρυα...

Εσυ Χαιδάρι εγώ ήμουν Αγιο Δημήτριο...κρίμα που δεν ήρθατε για μπάνιο, πηγαμε στη λίμνη της Βουλιαγμένης! Την επόμενη φορά που θα έρθω, Οκτωμβριο δηλ. θα το κανονήσουμε που δεν θα έχει τόσες ζέστες, να σου πω την αλήθεια αυτό με προβλημάτιζε ποιο πολύ για να κάνουμε τόσο δρόμο!

τα φιλιά μου στη μικρή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
    • Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;
    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...