Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΝΟ 5 !!!!!!!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!

τι κανετε κοριτσια μου??

Χρυσα μου σε καταλαβαινω καλη μου...εμενα ακομα θηλαζει πανω απο 10 φορες μερα νυχτα,δεν σταματαει!! σταθερος τυπος! ειμαι εξαντλημενη κ το προσωπο μου εχει αλλαξει πολυ αλλα τι μπορω να κανω?? υπομονη μονο!!

Λενα καλως ηρθατε καλη μου κ καλο χειμωνα! κριμα το μαναρακι σου...

Καγκουρουλα καλως ηρθες κ εσυ κοπελα μου!!

Πατσυ 2 φορες σημερα εβγαλε αυτο το χρωμα στην πανα εκει μπροστα στα τσισα του..τι πραγμα ειναι αυτο?? :angry:

Κατερινακι εαν προλαβω να παω να δω φωτο ;)

Να ρωτησω...χρησιμοποιητε βιολογικα φρουτα-λαχανικα η κανονικα απ τον μαναβη??

εγω βιολογικα αλλα επειδη δεν τρωει ακομα τα λυπαμει που τα φτιαχνω κ τα πεταω συνεχεια...κριμα ειναι...

ΑΧ!ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙ ΚΑΤΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΕΡΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!

φιλακια πολλα πολλα πολλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια,αρρωστησαμε.... :( σηκωσε 39 πυρετο η μικρη χτες....εγω εννοειται οτι ειμαι αυπνη...ελπιζω να ειναι μονο ιωσουλα γιατι με το ντεπονακι πεφτει ο πυρετος....συγνωμη που δε σχολιαζω αλλα ειμαι κομματια...καλη αυριανη...φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας και απο μενα.Σημερα το μεσημερι γυρισαμε απο Χαλκιδικη .Περασαμε πολυ ωραια .Ο μπεμπουλινος μου εκανε αρκετα μπανακια αλλα ειχαμε θεμα παλι με τα ουρα και δευτερα θα ξανακανουμε εξετασεις.Πολυ ζεστη στο σπιτι.Συμμαζεψα λιγο τα πραγματα και μπηκα να δω τα νεα σας.

Χρυσα και Σοφακι χρονια πολλα για τις "επετειους".Σοφακι νομιζω ειναι νωρις για στρατα.Στα αγορακια λενε δεν κανει .Εγω εχω μια της chico αλλα δεν ξερω αν θα την χρησιμοποιησω .Θα ρωτησω τη γιατρο.

Πατσουλινι τι κανει ο μπεμπης?Γιατι βγαζει σομον στην πανα?Ρωτησες τον γιατρο?

Ευακι περαστικα .Πως ειναι η μικρη?

Κατερινα 1 φανταζομαι κουραση οι διακοπες με τρια παιδια.

Βικακι τι κανει ο ξανθουλης?

Εγω σημερα το πρωι τρομαξα παρα πολυ.Τον ειχα δεμενο στο μικρο καροτσι και γυρισε να πιασει κατι απο το τραπεζακι και επεσε μαζι με το καροτσι στο πατωμα . Ευτυχως ολα καλα .Το καρουμπαλακι βεβαια δεν το γλυτωσαμε.Θελουν πολυ προσοχη τωρα.Εμενα καθεται αρκετη ωρα και θελει να πιανει οτι βρισκει μπροστα του.

Αυτα κοριτσακια μου φιλακια πολλα σε ολες και καληνυχτα.Παω να κοιμηθω γιατι κουραστηκα ολη τη μερα !!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα,χρονια πολλα σε ολλες και σε οσες γιορταζουν οι δικοι σας ανθρωποι να τους χαιρεστε

χθες ειχε γενεθλια ο γιωργακης μου εκλεισε τα 4 το μαναρακι μου ποτε περασαν,αλλα δεν τα καναμε ακομη να δουμε τι θα γινει την τριτη με τον μεγαλο και θα κανονισουμε να του κανω ενα παρτακι

ευακι μου περαστικα στην νυφουλα μου,που την αρπαξατε την κολοιωση καλοκαιριατικα κι εσεις,μονο να περασει γρηγορα καλο κουραγιο κοπελα μου,ευχαριστω για τα καλα σου λογια πολλα φιλια συμπεθερουλα μου :kiss:

σοφακι εγω κανονικα φρουτα του βαζω,ροδακινα ειχαμε δικα μας αλλα τελειωσαν και τωρα του βαζω κανονικα,τα λαχανικα ειναι ολα δικα μας απο τον κηπο μας

ολια μου καλως ηρθατε κι εσεις,ασε πολυ κουραση εμεις τα παιξαμε,φανταζομαι τρομαρα που θα πηρες κι εσυ και ο μικρος θελουν πολλη προσοχη ασε,μακαρι να βγει αρνητικη παλι και να μην ειναι τιποτα

πατσυ τι ειναι αυτο παλι μηπως εφαγες εσυ κατι και τον πειραξε;

εμεις με τον αποθηλασμο παμε λιγο καλυτερα αρχισε να τρωει περισσοτερο απο το μπουκαλι που θα παει θα συνηθισει

αυτα απο μενα,παμε για φαι στην πεθερα σημερα πολλα φιλια σε ολες και να περασετε καλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα στη γιωτα ,στις μαριες στους αντρες στα μωρα κλπκλπ.να σας χαιρονται οι δικοι σας και να χαιροσαστε κ εσεις που χαιρεστε τους δικους σας που γιορταζουν ;αν γιορταζουν κ χρονια πολλα σε ολους κ στην παναγια.αμην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι να χαιρεσαι τον μικρο σου.....χρονια πολλα!!!!!κι εμενα η νεφελη εχει γενεθλια την τριτη κ θα χουμε παρτακι.ευακι περαστικα.ολια τι εγινε παλι με τα ουρα???τι γινεται πια?τι σας λενε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ Η ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ!

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΤΡΟΜΑΞΑ..ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?? ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΟΤΣΙ...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΠΟ 5-6 ΜΗΝΩΝ Κ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΑΛΛΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ Κ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟ 8-9 ΜΗΝΩΝ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ...ΟΥΦ...ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΚΑΠΟΥ Κ ΚΑΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.

Α! Κ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΠΟΥ ΞΥΠΑΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΝΥΧΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ Κ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ....ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΘΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΝΑΝΟΥΡΙΣΩ Κ ΜΟΝΟ ΟΡΘΙΑ ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΟΠΟΤΕ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ Κ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ....ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΥΠΝΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΙΑ????

ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΖΩ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ...ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΠΑΣ Κ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΛΟΓΙΚΑ 1-2 ΦΟΡΕΣ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΦΤΥΣΕΙ....ΑΛΗΘΕΙΑ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ....ΑΜΑΡΤΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα.Χρονια πολλα και απο μενα σε ολους οσους γιορταζουν και στη Γιωτα μας που ειναι ακομη διακοπες.

Κατερινακι να χαιρεσαι το Γιωργακη σου..

Πατσυ αυριο θα ξανακανω εξετασεις ουρων γιατι στη χαλκιδικη που τον εκανα εβγαλε λευκωμα και υποψια για ουρολοιμωξη.

Σοφακι μου απορω πως αντεχεις.Γιατι δεν του δινεις λιγο ξενο μπας και κοιμηθει το βραδυ ?Ποσο θα αντεξεις ακομη?Οσο για το καροτσι ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως επεσε.Τωρα δεν τον αφηνω στιγμη μονο του στο καροτσι μονο στο παρκο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

σημερα η μπουμπου ειναι μια χαρα ευτυχως!!!!!!! :laugh: μαλλον ο πυρετος ηταν απ το δοντακι που εσκασε μυτη επιτελους!!!!!!!! ;)

πατσυ,που εισαι??τι εγινε ρε????? :angry:

κατερινακι,να χαιρεσαι τον γιωργακη μας!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: πολυ ωραιες οι φωτο!!!!!!τελειο το φορεμα!!!!!!!!!!!!!μου αρεσε πολυ!!!!!! :silly: :silly: :silly:

ολια,πραγματικα....εμενα πως εχει γλιτωσει την τουμπα ακομα...απορω.... :blink:

σοφακι,υπομονηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κι εγω εχω αρχισει και κουραζομαι πολυ.............εχει γινει πολυ απαιτητικη η μικρη.... :S και δεν κοιμαται σχεδον καθολου.... :dry:

κανγκουρακι μου,τι κανετε??????ειναι αστερι η μικρη σου!!!!!την κυνηγας απο επιπλο σε επιπλο?????? :laugh: :laugh: :laugh:

μακιαααααααααααααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου καλημερα !!!Πολυ ζεστη .

Σημερα απο το πρωι προσπαθω να τον παρω ουρα .Τελικα μετα απο δυο σακουλακια που του εβαλα κατουρησε .Το απογευμα θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα.

Ευα χαρηκα που η μπουμπου σου ειναι καλυτερα.Εμεις βγαλαμε μεχρι τωρα 6 δοντακια .Μες τη ζεστη το καμαρι μου τα βγαζει..

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολια,6 δοντια?????????? :woohoo: μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: εμεις ενα και με το ζορι!!!!!!!!!!!! :P ειχε και η μικρη μιας φιλης μου ουρολοιμοξη και την πηγε στον παιδων.... :( απο τι κολλανε ρε γαμωτο?????εδω εχουμε φοβηθει και τη θαλασσα.... :S

κατερινακι,ειχα βγει...τωρα ειδα το μην σου.... ;) ποτε θα σε πετυχω να τα πουμε!!!!!!!! :)

ρε κοριτσια,δεν τρωει τιποτα παλι η μικρη....το πρωι με το ζορι εφαγε λιγο φρουτοκρεμα....τα υπολοιπα μονο ενα με δυο κουταλακια....φανταζομαι απο τη ζεστη και τα δοντια....και το γαλα το εχει μειωσει καπως.... :dry: και ειναι συνεχεια ιδρωμενη...μουσκεμα...εχω και τον αντρα μου με πυρετο.... :blink:εγω εχω αρχισει κοιλιακους,καθε πρωι ενα 5λεπτο.αντε,να κανουμε σωματαρες!!!! :lol::lol::lol: αυτα τα νεα μας....!!!!!!!! μακιααααααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες μου!

Τι κανετε;

Ολια καλωσηρθες!!!

Ευχομαι να μην εχετε τιποτα παλι!

6 δοντια ε;

Εμεις κολλησαμε στα 2 αλλα εχει αλλα 6 πρισμενα ουλα!

Αντε να σκασουν να ηρεμησουμε!!

Εμεις με τον αποθηλασμο τα παμε μια χαρα!

Εχει δυο μερες που τον θηλαζω μονο την νυχτα που συνεχιζει και ξυπναει!

Χθες ζητημα να κοιμηθηκε 2 ωρες το βραδυ,ολο κατι τον ενοχλουσε..

Ρε κοριτσια ειναι δυνατον να πινει 210 μλ γαλα και να ξαναξυπναει να φαει;

Θελω να κοινηθω λεμε!!!!!!

Α ρε Σοφια εγω δεν θα αντεχα με τιποτα αυτο που περνας!

Ειλικρινα θα δινα συμπληρωμα για το βραδυ μονο.

Εντωμεταξυ εχω και ωορηξια και εχω ενοχλησεις στην κοιλια και στις ωοθηκες.

Πριν γεννησω δεν ειχα τετοιες ενοχλησεις και με παρεξενευει αυτη η αλλαγη.

Αυτα κοριτσακια μου απο μας

Τα φιλακια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι νέο μέλος στο mammyland, είμαι από Χαλκιδική και έχω ένα κοριτσάκι 8 μηνών. Μανούλα Χριστουγέννων(σχεδόν) κι εγώ αφού η ζουζουνίτσα μου γεννήθηκε λίγο πρίν τα Χριστούγεννα.

Έχετε πολύ ωραία παρεούλα και είπα να συστηθώ κι εγώ ελπίζοντας να τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ.ΧΑΧΑ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 38 ΜΙΣΟ ΜΕ 39 ΑΠΟ ΧΤΕΣ.ΓΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κουκλες!

Πατσυ μου να σου πω κι απο δω να χαιρεσαι την κορουλα σου,την νυφουλα μου και τον αντρα σου!

να ναι παντα γερη και να προσεχετε ο ενας τον αλλων!

Ευχομαι ο μουριτσας να ναι περαστικα..

Νασια καλως μας ηρθες.

Εγω ειμαι η Χρυσα και εχω δυο παιδακια.

Πες μας λιγα για σενα.

Ειναι το πρωτο σου παιδακι;

Να την χαιρεσαι κιολας!

Οι αλλες που χαθηκατε παλι;

Ευα ακομα σε περιμενω απο χθες!!

Ειπαμε θα παμε για ποτο κι εσυ κοιμηθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου, κι εσύ να χαίρεσαι τους δύο θησαυρούς σου!

Είμαι από την Χαλκιδική, από το Βατοπέδι (όχι το γνωστό μοναστήρι εννοείται!!!)είναι ένα πολύ μικρό χωριό κοντά στην Ορμύλια πηγαίνοντας προς την Σιθωνία. Εδώ και ένα χρόνο είμαι παντρεμένη στο Μεταγγίτσι (άλλο μικρό χωριό) και πρίν 8 μήνες απέκτησα την κορούλα μου.

Έχοντας ζήσει το μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου σε μεγάλες πόλεις, Αθήνα και Θεσ/νίκη (επέστρεψα στην Χαλκιδική πρίν 2 χρόνια λόγω...έρωτα!) και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι αρκετά να προσαρμοστώ στην νοοτροπία της μικρής κοινωνίας. Δεν είμαι σνόμπ, απλώς έμαθα διαφορετικά. Στις 5 Σεπτεμβρίου ετοιμάζομαι για τον θρησκευτικό γάμο και την βάφτιση της ζουζούς. Θα την πούμε Μαρία(στην μαμά μου).

Παρακολουθώ εδώ και λίγο διάστημα το φόρουμ και μου άρεσε πολύ η επικοινωνία που έχετε μεταξύ σας, έτσι σκέφτηκα να συμμετάσχω κι εγώ.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!

τι κανετε???

Χρυσα μου εαν επιανε μπιμπερο θα του εδινα το βραδυ μητρικο αλλα ξερεις σε πιο πολυ ποσοτητα μπας κ κοιμοταν λιγο αλλα δεν πιανει με τιποτα μεχρι κ στο εκπαιδευτικο του εβαλα το γαλατακι μου αλλα δεν θελει με τιποτα.εαν εχει νερακι μεσα δεν τον νοιαζει αλλα εαν τολμησω να του βαλω γαλα αστα να πανε....ειναι βυζακιας το μαναρι μου!!!! το εχω ξαναπει!

Πατσουλινοοοοοοοοοο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΛΑ!!!!!

Νασια καλως μας ηρθες! ολοι οι καλοι χωρανε στο παρεακι μας!!

εγω ειμαι η Σοφια εχω ενα αγορακι που γεννηθηκε 23 Γεναρη κ κανονικα ανοικω σε αλλο ποστ αλλα καθομαι εδω κ μιλαω με αυτες επειδη τις λυπαμαι! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κατα τα αλλα ολα καλα!! δεν κοιμομαστε καθολου οπως παντα εχτες εκλαιγα απο την κουραση αλλα δεν βαριεσαι σημερα ειναι αλλη μερα!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΙ ΕΦΑΓΕ!!!!!!! του εκανα κοτοπουλο με ντοματουλα κ τραχανα δικο μου σπιτικο κ εφαγε!!!!!!!! σχεδον 150 γρ!!!!ζητωωωωωω

δοντακι τιποτα ακομα φαφουτης ολε!!! εχει γκρινια ατελειωτη αλλα δεν λενε να βγουνε με τιποτα... :angry::angry: μονο εμενα εμεινε ουλακιας????

Α! ΝΑΣΙΑ κ εγω επαρχια μενω 2 χρονια τωρα Αθηνα εχω μεγαλωσει κ ειναι τρομερα δυσκολα για μενα οποτε καταλαβαινω ακριβως πως νοιωθεις!

αγαπημενες μανουλες γυριστε μαγουλακια.......μουαααααατς!!!!!! κ φιλακια στα πατουσακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια,καλως ηρθες!!!!!! :laugh: εγω ειμαι η ευα και γεννησα τη μπουμπου μου 29 δεκεμβριου!!!!! :laugh: επαρχια μενω κι εγω... ;)

πατσουλινι,χρονια σας πολλα κι ευτυχισμενα!!!!!!!!! :woohoo: με υγεια πανω απ ολα!!!!!!!!!! :silly: :woohoo: :silly: τι εχει ο μουριτσας???? :(

σοφακι,τωρα που εφαγε εσενα σταματησε εμενα....σημερα με το που εβλεπε κουταλι γυριζε το κεφαλι χωρις να δοκιμασει τιποτα.... :( εστω πινουμε γαλατακι.... :dry:

χρυσα,τα επινα μονη μου χτες!!!!!!!!χαχαχαχα :laugh: :laugh: :P:P :laugh: :laugh: παμε μπουζουκιαααααααααα??????παμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly:

σημερα μας καλεσαν σε ενα σπιτι να παμε και ηταν ολοι κρυωμενοι και ηθελαν συνεχεια τη μικρη αγκαλια......τα νευρα μου.... :angry::angry::angry: λες και δεν εχουν μεγαλωσει παιδια ρε γ@@@μωτοοοοοοοοοοοοοοοοο :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την θερμή υποδοχή κορίτσια!

Η ζουζού μου κανονικά ήταν να γεννηθεί γύρω στις 23 Δεκεμβρίου αλλά μόλις μπήκα στον μήνα μου ανέβαζα πίεση, 16αρια παρακαλώ,δεν ξέρω γιατί αφού δεν φοβόμουν καθόλου και δεν είχα και συμπτώματα. Πάντως εξαιτίας αυτού του προβλήματος (ο γιατρός μου φοβήθηκε για προεκλαμψία) τελικά γέννησα στις 9 Δεκεμβρίου 2009 με πρόκληση αλλά φυσιολογικά και όχι καισαρική.

Μην αγχώνεστε για τα φαγάκια κορίτσια, η ζουζού που δεν θήλασε καθόλου (δεν είχα καθόλου γάλα-άλλη ατυχία κι αυτή)και ξεκίνησε πιο νωρίς από τα λουλουδάκια σας τις στερεές τροφές, ακόμα δεν έχει καλοσυνηθίσει.Υπάρχουν μέρες που φτιάχνω φαγάκια και τα πετάω, δεν λέω, χαλάλι της αλλά κρίμα να πετιέται. Είναι γλυκατζού και τρελαίνεται για το ριζάλευρο το οποίο τις πρώτες μέρες δεν ήθελε ούτε να το δεί.Της αρέσει πολύ και το γιαούρτι. Μην στεναχωριέστε,σιγά σιγά θα συνηθίσουν, τώρα έχει και πάρα πολύ ζέστη...πού όρεξη για φαί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλίτσες! τώρα τελευταία μπαίνω κάτι μεταμεσονύχτιες ώρες αφού την κοιμήσω γιατι την υπόλοιπη μέρα που χρόνος

Να πώ περαστικά στα άρρωστα μωράκια...

Πάτσυ να χαίρεσαι τη Νεφέλη και τον άντρα σου να είστε όλοι ευτυχισμένοι.

Να ευχηθώ αν και λίγο καθυστερημένα χρόνια πολλά στη Γιώτα και στο Μαράκι!

Νάσια καλώς ήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι την κορούλα σου. Εγώ είμαι η Κατερίνα και η μικρή μου γεννήθηκε 17 Δεκέμβρη.

όλια βγάλατε κίολας 6 δόντια, η δικιά μου έχει βγάλει τα δύο κάτω και είναι έτοιμα να σκάσουν και δύο πάνω και βάζουμε τα πάντα στο στόμα με μεγάλη μανία.

Σοφία και Χρύσα σας καταλαβαίνω, υπομονή και εγώ δεν εχω κουράγιο να κάνω τίποτα στο σπίτι, περιμένω πότε θα κοιμηθεί ολόκληρη νύχτα, δεν παραπονιέμαι πάντως με μια ή δύο φορές που ξυπνάει ;) είμαι πιο τυχερή

Κοριτσάκια πάω για ύπνο, καληνύχτα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ!!

ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ..

ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ Κ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ ΤΗ ΝΑΣΙΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΒΑΣΩ Κ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ.

ΟΥΤΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙ ΑΝ Κ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΑ.

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΜΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΧΑΛΙΑ,Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΒΗΧΑ Κ ΣΥΝΑΧΙ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ Κ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ ΓΑΡΓΑΡΑ ΜΕ ΘΑΛΑΣΟΝΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.

ΠΑΤΣΥ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!ΣΕ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΛ Κ ΤΟΕΙΧΕΣ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΑΠΟ ΤΟΥ ΜΠΙΛΑΚΟΥ ΣΕ ΕΠΑΙΡΝΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12.30 ΜΕ 1.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΤΟΝ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ!

ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ,ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΕΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια.να ειστε καλα κ εσεις.χρονια πολλα σε ολους μας.Νασια καλως ηρθες.θα συστηθω αλλη ωρα.εχω μωρο αγκαλια .ειναι 5 κ 20.ανεβασε 39 μισο.αχ.πολυ αγχος......ευα πηγαμε γιατρο ικα κ ειπε ιωση απο λαιμο.αλλα περα απο πυρετο δεν εχει τιποτα αλλο.παμε 3 εικοσιτετραρο γαμωτο,.....αν ειναι κατι αλλο?θα δουμε...το πολυ να τον παω αυριο νοσοκομειο.βικακι την ειδα την κληη.ημουνα σουπερ κ δεν εχει σημα εκει.το ξερω οτι ηταν μπιλ δηλ εσυ.το χω το τηλ του.μου χε πει παλια να το αποθηκευσω αν χρειαστω να ρωτησω κατι για γαλατα..αλλα δεν μπορω να σε παρω.στο κινητο δεν εχω μοναδες κ μας κοψαν κ το σταθερο χτες,ευτυχως εχουμε ιντερνετ.αυτο το κοβουν οταν κοβουν εξερχομενες.φιλια πολλα.παω να σκεπασω μωρο κ να ξαπλωσουμε.αναποδα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
    • Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 
    • Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο! Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο! Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?  
    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...