Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΝΟ 5 !!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

Βλέπω έχουμε πολές απουσίες λόγω του καλοκαιριού και λογικό μου φαίνεται... άντε να μαζευτούμε με το καλό τον Σεπτέμβριο να τα λέμε πάλι... Μου έλειψε η παρεούλα μας..!!

Βασιλικούλα σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες που μου έδωσες για την Λευκάδα.. στα περισσόετρα από τα μέρη που μας είπες πήγαμε τα υπόλοιπα δυστυχώς δεν προλάβαμε ... αλλά που θα πάει θα το ξανα κανονίσουμε να πάμε... ααααα πήγαμε και μια "κρουαζιέρα" και είδαμε πεταχτά Κεφαλλονιά ,Ιθάκη και Σκορπίο!!!Ωραία ήταν!!!!

Φιλάκια σε όλες και στα γλυκά σας μωρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρυσάκι μου , εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον Μιχάλη σου!!! Να του δώσεις πολλά φιλάκια!!!

Σοφάκι , να τα εκατοστήσετε με τον Κωστή σου και να είστε αγαπημένοι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι μου,χρονια σας πολλα κι ευτυχισμενα!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χρυσα,τι εγινε με το παιδων τελικα??????

συμπεθερααααααααααααα,μπες τσατ να τα πουμε!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;

Μπηκα βιαστηκα να σας πω οτι η Δημητρα θα ειναι Αθηνα κι ειπε οποια θελει να βρεθειτε.

Θα συναντηθει με το Μαρακι.

Οποια θελει ας συννενοηθειτε!

Τα φιλια μου!'

Τα ξαναλεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΣΤΕ ΚΛΟΤΕς ΡΕ!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ!!!!ΕΥΑΚΙ ΕΤΣΙ Ε?ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΩ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ε???ΚΑΛΑ..ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΩ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ....ΒΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΧΑΜΕΝΗ..ΘΑ ΣΕ ΧΕΣΩ..ΛΕΥΚΑΔΑ ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ?ΚΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΑΝΤΕ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΟΙΛΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ..ΠΗΡΑ ΠΑΡΠΕΜΠΤΙΚΟ ΑΠ ΤΟ ΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ.ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ.ΝΕΟΙ ΠΟΡΟΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΑΥΤΑ..ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!ειχα πολυ καιρο να μπω!σας ελειψαααααααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ειμαστε διακοπες στον κ.Άσσο κοντά στο Βραχατι κορινθιας και μπαινω που και που μ'ενα στικακι...χαλια σερνεται το ιντερνετ.

χαιρομαι που ειστε ολες καλα.Χρυσα μου ολα να πανε καλα με το Μιχαλη σου.

Βικακι αν την εβλεπα την σαρανταποδαρουσα θα ειχα λιποθυμησει στανταρ

Εμεις ειχαμε κι ενα ατυχημα εχθες...με πηρε ο υπνος και επεσε ομικρος απο το κρεβατι....δε σας λεω τι περασαμε...ευτχως το κρεβατι ειναι χαμηλο .τον παρακαολουθησαμε και δεν ειχε ουτε εμετους ουτε υπνηλια κλπ...κοριτδσια πολυ προσοχη θελει...δευτερολεπτα εκλεισα τα ματια μου και βρεθηκε απο τη μεση του κρεβατιου στην ακρη...αφου οταν τ'ανοιξα τον ειδα στην ακρη του κρεβατιου να γυρναει...ουφ...τεσπα.ολα καλα.

σας φιλω!!θα προσπαθησω να μπαινω συχνοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!! :)

ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΕΓΩ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ..ΠΟΣΟ ΤΡΕΜΩ ΜΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ.Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΝΤΕΨΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΘΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΤΣΙ.ΔΕ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.. :(

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΠΗΓΑ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΕΧΕΙ ΑΕΡΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΥΜΑΤΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΚΥΜΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΛΟΓΩ ΙΟΝΙΟΥ ΠΕΛΑΓΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΕ Κ Ο ΘΕΡΜΙΣΟΩΝΑΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΝ. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!

Τι κανετε;

Σοφακι χρονια σας πολλα!!

να στε παντα γεροι κι αγαπημενοι!

Εμεις σημερα κλεινουμε 7 χρονια σχεσης!!

Αμα σου πω τωρα το θυμηθηκα :P

εμεις πηγαμε για μπανακι το πρωι.

Ωραια ηταν!

Πασχαλια εμενα ετσι δυο φορες εφυγε απο το κρεβατι!!!

Πως ξεφευγουν,ασε...

Βικακι εμαθα γυρνουσες χτες το βραδυ ε;

Φτου σου δεν ντρεπεσαι!!!

Αυτα απο μας!

Φιλακια σε ολες!

Κατερινα μου να δω ποτε θα σε πετυχω να τα πουμε για τις τσουτσουδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα χρυσα!!!!!!!!!!!!!7 χρονια φαγουρα ε??????χαχχαχαχα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: καλοκαιρι τα φτιαξατε ε???????????? :laugh:

τσελινκα,ασε τα παραπονααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly:

πασχαλακι,φανταζομαι τρομαρα... :blink: εμεις εχουμε και ψηλο κρεβατι..... :S πολλες φορες την εχω βρει στην ακρη αλλα ευτυχως εχει γλιτωσει ακομα...!!!!! :)

βικακι,ενταξει ο θερμοσιφωνας??????????????? :laugh:

εδω εχει ωραιο καιρο και παμε καθε μερα θαλασσα!!!!!! :) τωρα η μικρη μπαινει και της αρεσει πολυ!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Πασχαλάκι , άσε έτσι την πάτησα και εγώ με την μικρή ...

Σας τυχαίνει και εσάς να σκέφτεστε ότι καθώς κρατάτε τα μικρά σας, σας συμβαίνει κάτι κακό?? π.χ. σκοντάφτετε κ.λπ. Δεν ξέρω εμένα μου συμβαίνει συχνά και καμιά φορά με κυριεύει αυτός ο φόβος.... Τέλος πάντων θέλει προσοχή .....

Βικάκι μου , εδώ έχει τόση ζέστη που νομίζω ότι ούτε ο θερμοσίφωνας χρειάζεται για να κάνεις μπανάκι....Περνάτε ωραία, πότε θα έρθει και ο μπιλάκος σου να είστε όλοι μαζί??

Χρύσα να είστε ευτυχισμένοι , αγαπημένοι ,ερωτευμένοι ......

Ευάκι , συνέχιζε να κάνει βουτιές και για μας.. μην μας ξεχνάς... Εμείς θα πάμε στο εξοχικό σήμερα το απόγευμα και θα γυρίσουμε την Πέμπτη αλλα δεν θα πάμε για μπάνιο έτσι σκ@τ@ που έχουμε κααταντήσει τις παραλίες μας .. αφού καμιά φορά βλέπω κόσμο που σβήνει τα τσιγάρα του και θέλω να του κάνω παρατήρηση όταν φεύγει και δεν τα μαζεύει... Εντάξει δεν λέω και εγώ μπορει να το έκανα παλιά (από απερισκεψία ) αλλα τώρα η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο και οι τηλεόραση νομίζω ότι έχει αφυπνήσει περισσότερο τον κόσμο και ολοένα και προσέχουμε τις παραλίες αλλα ... θέλει κι' άλλο....

Δεν ξέρω πότε θα προλάβω να ξανά μπω γιατί την Παρασκευή θα φύγουμε για διακοπές και στα μέρη που θα πάω δεν έχει ιντερνετ... Θα προσπαθήσω σε κανένα ίντερνετ καφε... αν βρω... μέχρι να τα ξανα πούμε , εύχομαι όλες να περάσετε όμορφα , τα μωράκια σας και η οικογένειά σας να είναι καλά και να ξέρετε ότι θα μου λείψετε .. Σας φιλώ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες

εχθες εσκασε και το τριτο μας δοντακι,κατα τα αλλα τα ιδια την πεμπτη εχουμε παιδιατρο και την αλλη πεμπτη εχουμε ραντεβου στο παπαγεωργιου στην θεσσαλονικη να δουμε αν θα χρειαστει εγχειρηση ο νικολακης μου,σκεφτομαι να αποθηλασω σιγα σιγα γιατι αν χρειαστει τωρα εγχειρηση πρεπει να μεινω κοντα του και τον μικρο θα τον αφησω στην πεθερα μου

χρυσα να τα εκατοστισετε και να εισται ευτυχισμενοι

χρυσα να περασετε καλα,καλα μπανια και καλη ξεκουραση

πασχαλακι μου φανταζομαι τρομαρα που θα πηρατε κοπελα μου,αφου ειναι καλα ο μικρος ενταξει θελουν πολλη προσοχη παντως

πολλα φιλια σε ολλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Χρυσα καλες βουτιες!!!

Κατερινα μου περιμενω νεα σας!!

Κι εγω αποφασισα να αποθηλασω και αφορμη ειναι ο ιδιος λογος με σενα!

Αναγκαστικα θα πρεπει να αφησω κι εγω τον μικρο στην πεθερα οταν θα παμε Αθηνα.

Μαλιστε σημερα εβγαλα με το θηλαστρο και ηπιε απο το μπιμπερο μια χαρα!

Ενθουσιαστηκε κιολας!

Μιλησα και με την παιδιατρο μας και μου πε να περασω αυριο να μου δωσει δειγματα γαλα για να δουμε πιο θα δεχτει ο μικρος.

Μου πε οτι θα αρχισουμε πρωτης βρεφικης ηλικιας και μετα 2ης.

αυτα απ μας.

Βρε Κατερινα μου να σε ρωτησω,τον μεγαλο πολυ δεν τον αφησατε με το θεμα αυτο;

Η σας ειχαν πει αργοτερα;

Ρωταω γιατι εμενα μου παν να μην το καθυστερησω αν και ο γιατρος που μιλησα απο το παιδων μου πε οτι κατα 99% δεν χρειαζεται εγχειρηση..

Τι να πω..

Αυριο θα τον παρω τηλ να δουμε.

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες,πολλους αποθηλασμους ακουω!!!!!!!! ;) μονη μου θα μεινω στο τελος και δεν θα μου μεινει και η αριστερη ρογα....χαλια ειναι ακομα....τιποτα δεν εκανε η αλοιφη...αν δε δω βελτιωση θα παω και σε ενα κεντρο μαστου να το κοιταξουν... :dry:

χρυσα και κατερινακι,ελπιζω να μην ειναι τιποτα τελικα...!!!! ;) κι εμεις για νοεμβριο λεμε να κανουμε την επεμβαση στο φρυδακι της μικρης να τελειωνει κι αυτο.... :huh:

χρυσουλινι μου,καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλακια στη ζουζουνιτσα σου!!!!!!!!!!!!!! :kiss:

βικακι,οταν ξανα πας σε μπαρ θελω να με παρεις μαζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

μακια σε ολες!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου οταν τον ειχε δει πρωτη φορα παιδοχειρουργος 3 χρονων ηταν περιπου μας ειπε να το αφησουμε γιατι υπαρχει περιπτωση να σταθεροποιηθουν και ισως γλιτωναμε την εγχειρηση και τωρα τον ξαναπηγαμε τον νοεμβριο και τον ειδε ενας παιδοχειρουργος στο παπαγεωργιου μας ειπε οτι μαλλον θα χρειαστει εγχειρηση και οτι θελει παρακολουθηση και ειπαμε να γεννησω εγω πρωτα τοτε και να τον ξαναπαμε,τωρα θα δουμε παλι τι θα μας πει,μηπως κι εσεις πρεπει να περιμενετε λιγο ακομη γιαυτο σας ειπε οτι δεν χρειαζεται εγχειρηση;

ευακι μου ακομη ταλαιπωρησε με το στηθος σου και βεβαια να πας να το κοιταξεις

ρε κοριτσια πως θα αποθηλασω ομαλα εχω αγχωθει του εδωσε ο αντρας μου ξενο γαλα ειπιε λιγο μετα δεν ηθελε αλλο και μετα εψαχνε εμενα και δεν κοιμοταν εδω και δυο νυχτες τωρα την μερα του δινω στηθος πως θα γινει δεν ξερω θα ανοιξω θεμα

καλο βραδυ σε ολες φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!

Τι κανετε βρε κοριτσια μου?? ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

Πασχαλιτσα μου ανατριχιασα...πω πω εχω μεγαλη φοβια με αυτα...φανταζομαι πως ενιωσες...

Χρυσουλινι μου τυχαινει ναι κ εχω τετοια φοβια που απο την εγκυμοσυνη ακομα εχω ονειρευτει κ εχω φανταστει καθε πιθανο τροπο που σκοτωνομαι η τραυματιζομαι πολυ ασχημα κ φυσικα παντα κατι παθαινει κ το μωρο μου...ψυχακιας εχω γινει...εχω πεθανει στον υπνο μου με καθε πιθανο τροπο :S:S:S:S αστα να πανε....

αυριο θα παω τζαμπο να παρω στρατα δεν αντεχω αλλο αγκαλια,ειναι κ βαρυς κοντευει τα δεκα κιλα...με εχει τρελανει η μεση μου η πλατη μου ...ολα πονανε :( αλλα θα κοιταξω να παρω αυτη που εχει ποδαρακι κατω κ ετσι δεν θα περπαταει ακομα απλα μηπως καθησει λιγο εκει κ μου φυγει απο την αγκαλια να απασχολειτε με τα παιχνιδακια που εχει επανω...οι παλιες μανουλες εχετε χρησιμοποιησει?? εχω κ με αυτην μια φοβια για να τον αφησω να την περπατησει πρεπει να αλλαξω ολη την διαρηθμιση(το σκοτωσα??) του σπιτιου...

Κατερινα μου κ Χρυσακο καλο αποθηλασμο ευχομαι....

εγω κ να ηθελα δεν θα εκοβε με τιποτα ακομα! ειναι τρελος βυζακιας το μαναρι μου!!!!!! :laugh: :laugh: ουτε μπιμπερο ουτε φαγητο ακομα!!ζητω τα μεμε της μαμας!!!!

φιλακια πολλα πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.τι κανετε?κ εμενα η νεφελη ειχε πεσει καποτε απ το κρεβατι.μαλλον γι αυτο δεν ακουει την μανουλα.εγω ποναω πολυ στην κοιλια κ εκλεισα υπερηχο την παρασευη κ περιμενω πως κ πως να δω τι σκατα εχω.ο γιος μου λεει ητα ολη μερα.αυτα.δεν εχω διαθεση.σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

Εμεις παμε μια χαρα προς το παρρον με τον αποθηλασμο.

Χθες δοκιμασα να βγαλω με το θηλαστρο και καταφερα μονο 20 μλ και τον εβαλα στο στηθος.

Μετα του δωσα συμπληρωμα δοκιμασε ο αντρας μου και δεν ηθελε και τον πηρα εγω αγκαλια και ηπιε 80 μλ.

Να σας πω οτι ενιωθα πολυ περιεργα...

Αν δεν ηταν να παμε Αθηνα για τον Μιχαλη δεν θα αποθηλαζα αλλα δεν γινεται αλλιως.

Ουτε με το θηλαστρο καταφερνω να βγαζω εστω για να τον αφηνα καποια γευματα..

Τελικα κοιμηθηκε ο μικρος και ξυπνησε μονο στις 5 για φαι και μετα 630.

Οποτε κατι ειναι και αυτο!

Τουλαχιστον θα μειωσει τα βραδυνα ξυπνηματα!

Κατερινακι μην απογοητευσαι θα τα καταφερεις κι εσυ!

Τελικα Αθηνα θα παμε αρχες Σεπτεμβρη για τον Μιχαλη,να δουμε τι θα γινει και με αυτο το θεμα!

Σοφακι εγω τον Μιχαλη τον ειχα βαλει στην στρατα απο 9 μηνων.

Δεν μπουσουλουσε αλλα στεκοταν μονος του μια χαρα οποτε ηταν ο μονος τροπος να μετακινηται εκτος της αγκαλιας!

10 μηνων περπατουσε πια μονος του!

Κι τον ικρο σε κανενα μηνα θα αρχισω να τον βαζω.

Αυτες συνηθως εχουν ρυθμιση για το υψος του παιδιου,μπορεις να το βαλεις ετσι ωστε να μην ακουμπαν τα ποδια τεντωμενα αλλα λυγισμενα.

Πιστευω θα του αρεσει η αυτονομια που θα εχει.

Εγω ειχα βαλει γυρω γυρω αφρολεξ παντως γιατι μου κατεστρεφε ολα τα επιπλα ο Μιχαλης και ολες μου οι γωνιες απο τα επιπλα ειναι χτυπημενες!!

Αυτα απο μας κοριτσακια μου!

Φιλακια σε ολες!

Βικακι τι εγινε;

Ηρθε η κουνιαδα και μας ξεχασες ε;

Αυτα απο μας κοριτσακια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

δεν βλεπω να αποθηλαζουμε το πρωι του εδωσα μπιμπερο και το εσπρωχνε με ποδια και με χερια και αρχισε να κλαιει με αποτελεσμα να καταληξουμε παλι στο στηθος τωρα του εδωσε ο αντρας μου και το ηπιε τι να πω μαλλον μαμα και στηθος παει αντε να δουμε τι θα γινει

χρυσα μια χαρα φαινεται να αποθηλαζετε εσεις,εμενα και με το στηθος μια φορα ξυπναει το βραδυ,ευχαριστω που απαντησες στο ποστ μου

σοφακι εγω ηδη τον εχω βαλει στην στρατα και εχει μαθει και πηγαινει περα δωθε αλλα δεν τον αφηνω πολλη ωρα,αν ρωτησεις παιδιατρο παντως θα σου πει μετα τον 9 μηνα

ευακι μου σε ευχαριστω και σενα συμπεθερουλα μου πολλα φιλιααααα

αυτα τα νεα μας πολλα φιλια σε ολες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete????

hmastan diakopes kai kalopernousame alla twra ta kefalia mesa!ase pou exw kollhsei me kati paixnidakia sto facebook ki opote mou menei xronos mpainw k paizw!de sas 3exasa omws!diabasa osa nea mporousa...xairomai pou eiste oles kala kai to idio kai ta mpempakia sas!

emeis phgame sta merh mas.krhth(pou einai o mpampas) kai xio pou eimai egw!sthn krhth omws mas tsimphse sfigka kai meta kapaki pa8ame gastrederitida!to mwraki mou mphke sto nosokomeio!!!meiname 3 meres kai meta bghkame kai gurisame a8hna!kata ta alla kala htan...mia empeiria htan ki auto gia na mas trelanei!

egw korotsia mou ton exw sthn strata edw ki ena mhna(mporei kai parapanw).den ton afhnw polu wra alla trelainetai!oute emena mpousoulaei!8elei na perpathsei amesws o xamenos!xixi!8a sas balw mia foto twra apo thn xio pou kaname diakopes!

filakia se ooooles!xxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε λενακι????????αντε,να γυριζουμε σιγα-σιγα.....!!!!! :P:P:P ειχατε και περιπετειες.... :( φιλια στον κουκλο σου!!!! :kiss:

συμπεθερουλα,τι γινεται??????πως παει ο αποθηλασμος??????με το θηλαστρο βγαζεις καθολου?????

χρυσα,εσυ ολα καλα?????εσενα φαινεται πιο βολικος ο μικρος ε??????για να δουμε πως θα τα πατε να παιρνουμε ιδεες!!!! ;)

πατσυ,τι εγινε???εκανες υπερηχο?????? :dry:

σοφακι,πηρες στρατα????του αρεσει????? :)

εμεις ζεσταινομαστε και γκρινιαζουμε.... :angry: δεν λενε να βγουν κι αυτα τα δοντια.... :angry: φαγαμε και φακες χτες και σημερα ρυζακι με αρακα και καροτακι...τσιμπαμε δηλαδη ακομα αλλα τουλαχιστον τρωει πολυ τα φρουτα της!!!!!! :laugh:

κατερινακι και χρυσα,εσεις που αποθηλαζετε...το στηθος σας πως ειναι????εμενα τι να πω...τρεχει ολη την ωρα....ταιζω απο το ενα και τρεχει απο το αλλο....μαλλον επειδη εχει μειωσει αρκετα τους θηλασμους... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

σημερα πηγαμε παιδιατρο ο δημητρακης ειναι 8200 και 74 ποντους,η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα εξαλλου δεν βαζουν πολυ βαρος τωρα,

με τον αποθηλασμο μια απο τα ιδια του εδωσε ο αντρας μου το πρωι μπουκαλι και ηπιε 60 ml με το ζορι,και μετα παλι το εδιωχνε και μετα παλι βυζι τωρα το βραδυ ειχαμε παει μια βολτα με το αυτοκινητο και τον πηρε ο υπνος και τον εβαλα λιγο στο βυζι παλι μολις ηρθαμε γιατι κοιμοταν ορθιος,πηγα και τους μεγαλους στον οφθαλμιατρο για τα σχολεια τους να παρουμε βεβαιωσεις ολα καλα και εχουμε οδοντιατρο και τον μεγαλο καρδιολογο ακομα

λενακι καλωςηρθες απο τις διακοπες σου ο καημενουλης ο μανος σου θα ταλαιπωρηθηκε λιγο ε;

ευακι μου με θηλαστρο δεν εβγαλα καθολου σκοπος μου ειναι να μειωθει και λιγο το γαλα μου παντως δεν τρεχει το στηθος μου αφου ετσι κι αλλιως μεχρι τωρα απο το στηθος τρωει ακομη,και εσενα σιγα σιγα θα ρυθμιστει το στηθος σου και θα κατεβαζει οταν τραβαει το μωρο,δεν τρωει καλα ακομη ε;εμεις δοκιμασαμε τραχανα και αστρακια αλλα δεν ενθουσιαστηκε ενω τις κρεατοσουπες αδειαζει ενα πιατακι γεματο,οταν βγαλει δοντακι και σενα θα ηρεμησει και θα τρωει καλυτερα πιστευω

χρυσα μου πως τα πατε,εγω του πηρα και το aptamil να δοκιμασω αν και δεν νομιζω να φταιει το γαλα τελοςπαντων,και την τριτη εχουμε ραντεβου για την τσουτσου μας αντε να δουμε τι θα κανουμε κι εμεις

καλο βραδυ και πολλα φιλια σε ολες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες τι κάνετε :laugh:

έχω μέρες να μπω, φύγαμε τέσσερις μέρες την προηγούμενη βδομάδα, πήγαμε στο χωριο της μαμάς μου και ξεκουράστηκα λίγο και είχα όλη μέρα την ζουζουνίτσα μου μαζί. Την πήγα και για μπάνιο στη θάλασσα και ξετρελάθηκε κουνούσε χέρια πόδια και μέσα με τη μία σα να μη συμβαίνει τίποτα, ενώ εγώ έκανα πόση ώρα να μπω

Διάβασα και τα νέα σας συγχωρέστε με αν ξεχάσω και κάτι...

πολλές ευχές στη Σοφία και στη Χρύσα για τις επετείους σας

Χρύσα και Κατερίνα εύχομαι ότι καλύτερο για τα αγοράκια σας και καλούς αποθηλασμούς.

Εύα θα σου κάνω παρέα εγώ στον θηλασμό, συνεχίζουμε κανονικά, και το βράδυ ξυπνάει δυο φορές :unsure: ουφ, να έκοβε τους βραδυνους τουλάχιστον.

Πασχαλιά τρομάρα που θα πήρες, παραλίγο να την πάθω και εγώ. Εμένα ξύπνησε το βράδυ κατα της 4 την θήλασα και μας πήρε μετά και τις δύο ο ύπνος. Κατά τις 6 ξυπνάει η μαμά μου και την βρίσκει άκρη άκρη στο κρεβάτι και την βάζει στο παρκοκρέβατο χωρίς να πάρω χαμπάρι.

Οσο για την στράτα έγω έχω κάτι σαν στράτα, στέκεται δηλαδή μόνη της αλλά δεν κινείται έχει ένα περιστρεφόμενο κάθισμα και γυρνάει γύρω από τον εαυτό της (θα σας βάλω φώτο αν μπορέσω)Την έβαζα εκεί από 6μιση 7μηνών περίπου και νομίζω την βοήθησε στο να στέκεται όρθια, γιατι τώρα μπουσουλάει και πιανεται από τα έπιπλα και σηκώνεται μόνη της. Οπότε Ευα όπως καταλαβαίνεις δεν περπατήσαμε ακόμα αλλά πλησιάζει αυτή η στιγμή... :silly:

πολλά έγραψα...

πολλά φιλια σε όλες,θα τα πούμε από βδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Τι κανετε;

Αντε αρχισατε βλεπω να μαζευεστε!!

Ελενακι μου περασατε περιπετεια ε;

Αντε τελος καλο ολα καλα!

Εγω ρε κοριτσια αρχιζω και απογοητευομαι..

Ο μικρος πιανει το μπιμπερο κανονικα και απο μενα.

Πινει το βραδυ πριν κοιμηθει γυρω στα 180 μλ αλλα το βραδυνο ξυπνημα κανονικα!

Θηλαζουμε 3 4 φορες στανταρ..

Εχω κουραστει πραγματικα!

Εχω και τον Μιχαλη καθε μερα 7 παρα να ξυπναει μεσα στην ενεργεια!

Ποτε θα αρχισει να κοιμαται σερι;

8 μηνων εχουμε κλεισει και τιποτα!

Πως θα επιστρεψω στην δουλεια με δυο παιδια να φροντιζω,το σπιτι και χωρις να εχω κοιμηθει;

Θελω να τον παω και στο δωματιο του πια αλλα πως αφου ξυπναει συνεχεια;

Δεν ξερω τι να κανω πια;

Κι αν προσπαθησω να τον ξανακοιμησω χωρις να θηλασω δεν πιανει με τιποτα!

Κλαιει και δεν γινεται να τον αφηνω και πολυ γιατι θα ξυπνησει και τον Μιχαλη.

Αχ...εχω απογοητευτει.

Καλος ο θηλασμος δεν λεω σε πολλα αλλα αυτη η εξαρτηση του παιδιου απο τη μαμα ειναι πολυ δυσκολη...

Σκεφτομαι και την Σοφια με την Μαγδα που ειναι ετσι και χειροτερα και απορω πως αντεχουν..

Εγω αρχιζω και εξαντλουμαι ειλικρινα.

Δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα ολη μερα ουτε δουλειες ουτε να μγειρεψω...

Μεχρι και ο αντρας μου με εκανε ''παρατηρηση'' χθες για το σπιτι και εχει δικιο απο μια μερια αλλα δεν εχω ορεξη καθολου.

Εχω και τον Μιχαλη ολη μερα με μια ορεξη για κουβεντες και αμα δεν απαντω επιμενει...

Αυταααααααα

Τα πα και ξελαφρωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελοου γκερλς.σας αρεσε???χαχα.τι κανετε?εγω εχω νευρ με τον αντρα μου.μου την σπαει μολις ανοιγω τα ματια να μου φωναζουν.κ την ψωνισα.κ ξεσπαω ολη μερα στις δουλειες.ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.ωραια..τι κανετες?μην ανησυχεις ευακι κι εγω θηασμος μεχρι 2 χρονων οεο.εδω θα ειμαι.συμπαρασταση.αλλωστε δεν χρειαζεσαι συμπαρασταση για κατι τετοιο...πρεπει ν κανω κ γενικη γιατι την τριτη εχει γενεθλια η νεφελη κ ο κωστας κ θα κανουμε ενα παρτακι..λενακι περστικα σας...τελος καλο..εμεις εχουμε αλλο θεμα πλι.η πανα του συνεχεια εχει σομον χρωμα εκει που κατουραει..θα ανοιξω ποστ μπας κ ξερει καμια κατι.ασε που πρεπει να παρω την γιτρο να ρωτησω κ για τα αιμοπεταλια του που ειναι πολυ ψηλα περα απ τα ορια..οποτε 2 σε ενα.εγω εκανα υπερηχο κ ηταν οκ.αλλα πρεπει να κανω κολονοσκοπηση γιατι εκει που ποναω ειναι εντερο κ ο υπερηχος δεν δειχνει εντερο.αλλα ειπε ο γιατρος οτι πολυ πιθανο ν ειναι σπαστικη κολιτιδα απ το αγχος,...πντως την καλοπεραση του να βαλω το σωληνακι στον κωλο δεν την γλιτωνω..αυτα.σας φιλω και καλως ηρθατε.ματσα μουτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

επιτελους εβαλα φωτο στην ομαδα,περιμενω σχολια

χρυσα μου εμεις τα ιδια με τον αποθηλασμο,παντως κατα την γνωμη μου κακως τον εχεις ακομη στο δωματιο σας,μπορει να ξυπναει το βραδυ και να σας βλεπει γιαυτο ξυπναει συνεχεια σας ψαχνει,για τα αλλα μην απελπζεσαι και εγω συνεχεια δουλειες κανω και χαλια ειμαστε ο χαμος γινεται

πατσυ περαστικα σου ρε κοπελα μου ακομη παιδευεσαι τι πραμα κι αυτο

κατερινακι σε ευχαριστω,αλλα δεν βλεπω να αποθηλαζουμε συντομα

αυτα απο μενα κοριτσια πολλα φιλια και καλο βραδυ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;
    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...