Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

Φροσω περαστικα και από εμας...να μην ταλαιπωρειται το αγορακι σου!!!!

Μαρια θα συμφωνησω με τη Νανα..μην αγχωνεσαι με τις καμπυλες..πολλα παιδια ειναι φοβερα λιτοδιαιτα μεχρι καποια ηλικια και μετα δεν τα προλαβαινεις...ασε που οι μικροι ειναι μια χαρα...

Σωσω εγω θα δωσω αυριο για πρωτη φορα αυγο..σκεφτομαι να το δωσω ουτε μελατο ουτε σφιχτο..μια ενδιαμεση κατασταση..και βλέπουμε..επειδη εχει δειξει καλη "διαθεση" σε ο,τιδηποτε καινουριο ειμαι αισιοδοξη...

Ελενη καλα αποτελεσματα με δουλεια γενικα...

Αλεκα τι αλλο δινεις στη μικρη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φροσω οσα περαστικα κ αν πω θα ειναι λιγα...τοση ταλαιπωρια κ για τον μικρο κ για σενα που φανταζομαι δεν κοιμασαι καθολου...θα περιμενουμε να μας πεις νεα απο τπν γιατρο..

κ εμας η μικρη οταν κοιμηθει με κλιματιστικο σε πολυ χαμηλη ενταση κ με ανοιχτο παραθυρο κ με φανελακι το πρωι ειναι λιγο μπουκωμενη..αλλα κανει απελπιστικη ζεστη εδω στην αθηνα...δεν παλευεται..

την παρασκευη ειχαμε παιδιατρο για εμβολιο..9250γρ κ 73εκ..πηρε 3 ποντους κ 1 κιλο σε ενα μηνα...παλι μου εβαλε χερι η γιατρος να μην την πιεζω να φαει...καλε ποιος την πιεζει?????αυτη θα φαει κ εμας..

μονο γαλα δε θελει..

μαρακι καλα η δουλεια....ξεσυνηθισα βεβαια κ ειναι καπως αλλα γενικα νιωθω καλα....βεγγος βεβαια αλλα οκ..

σωσω ειδα αυτο που μου ειπες...χαχα πολυ καλα τα σχολια σου!!!

μαρκερ θα προτιμουσες να σου εβαζε χερι ο γιατρος να μην τα ταιζεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαρακι πες...κανω κατι λαθος...στο 10λεπτο που λες ειναι ακομα πολυ ασπρα...αληθεια πες...εκτος και ανα ετσι πρεπει να ειναι..

της εδωσα πρωτη φορα γιαουρτι με τη πετσα αγελαινο..χωρις τη πετσα..δε τρελαθηκε..εφαγε λιγοτερο απο μισο..να δουμε και αυριο.

στραγγιστο μπορω να δινω;;ξερει καμια;;

πολλες ερωτησεις κανω,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ... Χρυσουλα... δεν επιασε η ευχη σου!!!

της μουρλης γινεται απο το βραδυ! το κεφαλι μου καζανι! τι να τα κανω δεν ξερω! ως τωρα ηταν μονο ο Σπυρος. τωρα αρχισε και η μικρη και επιδη ξερω οτι δε γκρινιαζει χωρις λογο, (εκτος αν μας δουλευει) στεναχωριεμαι περισσοτερο.

απο τισ 1:30 ειχαμε το Σπυρο στο κρεβατι μας, κοιμηθηκε ως τις 4. μετα αρχισαν τα οργανα. ως το πρωι.και με το που ξυπνησε και η μικρη... αρχισε στεροφωνικη η γκρινια.

εχουμε και απο διπλα τα γιδια ολο τρυπανε. απο το πρωι. και τωρα ξαναρχισαν! μα ουτε το απογευμα δε θα ησυχαζουμε! το πως το εχουμε βρισει το πισω σπιτι... και τι δεν εχουμε πει! αλλα δεν αντεχουμε αλλο!

Σωσω τα μπισκοτα τα εψησα 22' για να παρουν χρωμα. απο τα 10' και μετα εβαλα και αερα για πιο γρηγορα.. ειναι πολυ σκληρα, αλλα οταν τα πολυγλυφουν μαλακωνουν. μην την αφηνεις να τα μασουλαει χωρις να τη βλεπεις. ασε που γινονται χαλια! οπου ακουμπαει κολαει. αλλα τους αρεσαν πολυ. αν του το παρεις του Σπυρου ή του πεσει τσιριζει! οχι κατι πρωτοτυπο για αυτον τις τελευταιες μερες... :(

εμεις γιαουρτι δινουμε advance. μας ειχαν στειλει κουπονια. η Μαριαννα δεν τρωει. ο Σπυρος το ξεσκιζει. χθες του δωσαμε και με φρουτα. μια χαρα. μετα για συμπληρωμα τρωει και λιγη κρεμα απο της Μαριαννας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα ψιλοεκαψα!χαχαχαχαχα!Ειναι καφε και δεν λιωνουνε με τιποτα!χαχαχχαα!

Αφηστε τα μεχρι να γινουνε καφε!

Πω πω εχω αποβλακωθει αυτες τις μερες!

Αντε να μου ρθει περιοδος γιατι σερνομαι!Δεν εχω ορεξη ουτε να γραψω!

Αφου δεν ξερω και με το μπλογκ πως ασχοληθηκα.

Οταν περιμενω με πιανει μια βαρεμαρα!Τι ειναι αυτο το πραγμα βρε παιδια?Τεμπελοορμονες!

Αυγο μετα τον χρονο εμεις.

Σωσω δωστο με ψωμακι!

Ο μπεμπης εφαγε σκορδαλια προχθες!χαχαχα!Με πατάτα!Κορδα τη λενε εδω.Πατατουλα λαδι σκορδο.

Λετε γι'αυτο να ειχε κοψιμο χθες!χαχαχαχα!Καηκε ο κωλος του!

Του δωσα και ντοματα και αγγουρακι!χαχαχαχα!

Τα δοντια μας ενω φαινονται δεν σκασανε εξω ακομη!Τον εχουνε λιωσει!Τα ουλα εχουνε κρεμασει απο το πρηξιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας δεν μας αφηνει ο ντοκ καθολου γιαουρτι αλλα εγω δινω που και που τα απογευματα!

Νουλακ παιρνω αλλα ο αντρας μου πηρε αντβανς προχθες και του τα δωσα.Δεν ειχα ακουσει κατι...... :dry:

Αληθεια δινετε ακομη ρυζαλευρα κλπ.

Εγω καθολου εδω και καιρό.Μονο τις μερες που δεν ετρωγε εδινα μεσα σε βραστο μηλο ή κολοκυθα ή στο γαλα.Και παλι 2 μεζουρες.

Να του χω δωσει 10 φορες ολες κι ολες.Δεν το τρωει κιολας.Οποτε δεν επιμενω.Επιμενω στα άλλα.Φρουτα,φαγητα κλπ.

Τωρα το απογευμα δινω καροτακι με μηλο βρασμενα.Κανα γιαουρτι.Εχει τυχει και γαλα.

Αλλα σταθερα δεκατιανο φρουτα μεσημερι φαι.

Τωρα εχω φουλ κοτοπουλα ντοπια και τρωει συνεχεια κοτοπουλο!Λετε να κανει βυζια?χαχχααχαχα!

Αλλα δεν εχουνε ορμονες!

Μιλαμε τιγκα η καταψυξη.Εχει ο πεθερος μου και η αδελφη της πεθερας.

Μωρε ας τρωει κι ας ειναι κοτοπουλο μονο.Την αλλη εβδομαδα μοσχαρακι!

Απο λαχανικα βαζω τα παντα στο φαγακι.

Ολα απο κηπο.Παλι πεθερος και αδελφη πεθερας.

Και πολυ κραμμυδακι φρεσκο.

Αυτα με το φαι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι σας ζηλευω με τα ζαρζαβατια σας..μπραβο..ιλικρινα..αν ημουν κοντα θα σας εκλεβα λιγα καθε φορα..οποτε 1 χα;ρα που ειμαστε μακρυα.χαχα

ηρε η ελενη σκ στο σπιτι μας..με τη μικρη..1 χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΛΕΜΕ...

ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

το μονο που μου μενει ειναι να το φαει...δε χρειαστηκε κουβερτα..ο μπαμπας ειπε με 1 πετσετα και για 8-10ω ωρες...

σοφια εσενα το τρωει κανονικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοο Σωσω!!!!!!

Ναι ειμαστε τυχεροι με την πρασιναδα! :laugh:

Τωρα τρωω συκα!

Αλλα άνοιξε ενα μαγαζι που λεει οτι εχει βρωμικα(σαντουιτς) Μαβίλης και καλα!Παω να παρω!χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχεεχεχεχχεε!

Πωπω σαβουραααααααααα!

Εεει γινατε μελη στο γκρουπακι μου στο φεισμπουκ?Σας εστειλα προσκλησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ευχαριστω που μου απαντησατε ειναι πολυ σημαντικο για μενα ξερω οτι εχω εσας που με σκεφτεσται ευχαριστω.

πηγα να βρω πουγγακια αλλα δεν βρηκα πουθενα τα νευρα μου πως θα φτιαξω της προσκλησεις τωρα θα παω αυριο στα τζαμπο να δω αν εχουν εκει αλλιως θα δω τη αλλο πρεπει να βρω.

πηρα τον παιδιατρο του ειπα οτι οταν τρωει το αυγο κανει εμμετο και ειπε να μην του ξαναδωσω ποτε γιατι εχει αλλεργια στο αυγο.

καλε μαρακι σκορδαλια στο παιδι απαπαπαπα

και στην ζακυνθο την φτιαχνουν τελεια μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε!Σας ειδα!Γραφτηκατε! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Εφαγα το βρωμικο!χαχα!

Αλλα δεν ξαναπαω εκει!

Πηγα εγω γιατι ο ανδρεας βλεπει μουντιαλ.Λεω ασε αφου κοιμαται το νινι παω μια γρηγορη!

Περιμενα περιμενα.....

Φιλαρακιιιι εχουμε και μωρο στο σπιτι! :laugh:

Τωρα ανοιξε το μαγαζακι και ειχε μαζεψει πιτσιρικαρια!Που να ξαναπαω...Με κοιταζανε περιεργα.

Ολο μηχανακια κλπ.Και σκαω μπροστα στο μαγαζι με το τζιπ!χαχαχαχα!Και με το iphone στο χερι.Σου λεει τι ειναι αυτη?

Καλα το τζιπ ειναι του αντρα μου (ενταξει και δικο μου αλλα πιο πολυ δικο του!χαχα)και το iphone δωρο.Μη νομιζετε....

χαχααχαχα

Και μου λεει το μικρο που ητανε μεσα..

Απο δω ειστε?

Αντε ρε!Πηγαινε φαε το αυγο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα...και γαμω τα σκηνικα πρεπει να ητανε...μη μου πει οτι ειχες και φουξ βερνικι στα νυχια;;

ξεχασα να σου πω τοι μπορει να κοριδευω τα μπισκοτακια σου αλλλα η μικρη τα εγλυφε σα τρελο...χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello κοριτσαρες

εχω εναν πονοκεφαλο.... δεν παιζεται

ξερει καμια να ξεματιαζει?

εμας σημερα μας περασαν για αγγλους. κοκκινισα και εγω φακιδιασα περισσοτερο και τα μικρα κοκκινομαλλικα.... μονο σκωτσεζους δεν μας ειπαν.

για ξαναπεστε την συνταγη για τα κουλουρακια please

μαρακι μηπως σου κανε καμακι ο μικρος? χεχεχεχχε

φροσω μου εμενα ετσι ηταν ο δημητρης απο 1 1/2 μεχρι τα 3

την πρωτη φορα που ειχε τραβηξει πολυ η βροχιολιτιδα πηραμε στο τελος αντιβιωση για να μην κανει κανα χρονιο ασθμα. απο τοτε οποτε βηχει κατευθειαν αερολιν μασκουλα. μαλιστα η παιδοπνευμονολος που τον πηγαμε μας ειχε δωσει και κατι χαπακια σαν καραμελιτσες. δεν θυμαμε το ονομα αλλα ηταν λιγο τσουχτερες. στα μικροτερα παιδακια νομιζω το δινουν σε σκονη.

καλυψω κουραγιο

η μικρη μου δεν θυμαμαι αν σας το γραψα ξυπναει απο τις 6 καθε μερα(οπως και ο δημητρης στην ιδια ηλικια, εδω στην χαλκιδικη) και η πλακα ειναι οτι "τραγουδαει και ξυπναει και τον μεγαλο. καλο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα για τα μπισκοτάκια

http://egwkaisymazi.blogspot.com/2010/07/d_01.html

Εδω και γω εφαγα κανα 2!χαχαχα!Τα έκανα χοντρα και ειναι μαλακα μεσα!

Παντως μεχρι να πετυχεις το μιγμα βάζεις παραπάνω αλευράκι ή φαρίν λακτέ.Για να γινει λειο και σφιχτό.Εγω έβαλα τις αρχικες ποσοτητες και εβαζα μετα οσο ηθελα για να βγει.ΓΙα το ψησιμο θα προθερμάνετε τον φουρνο και θα τα αφησετε εως οτου να γίνουν καφέ.οκ?

Σωσω ειχα αλλά τα ειχα ξεβαψει τη Κυριακή!χαχαχχαα!

Και μιας και ειπα Κυριακη!Χρονια ΠΟλλαααααααααα ντομ!χεχε!Να χαιρεσαι το νινάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααα

που ειστε ολες καλε

εμεις δεν ειχαμε ηρεμο βραδυ ξυπνησε αρκετες φορες. τωρα κοιμαται.

σημερα δεν ξερω τη να μαγειρεψω και πρεπει κατι γρηγορα γιατι ο αντρας μου δουλευε βραδυ ηρθε 8 το πρωι και θα ξαναπαει στις 5 το απογευμα οποτε πρεπει να του φτιαξω κατι γιατι αλλιως θα φαει της πετρες χαχαχαχαχα

προσπαθω εδω και ωρα να γραψω αλλα κολλαει το στελνω μην ξανακολληση και μετα γραφω και τα αλλα που θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!

Χρονια πολλα, να ειναι καλα η Ντομ και ας μη μας διαβαζει...

ο Σπυρος δεν αντεξε χθες αλλο ξενυχτι! κοιμηθηκε ως τις 6:30 με 1 ξυπνημα μονο αναμεσα! τι καλα που κοιμηθηκαμε!!!

καλα τα μπισκοτα τρελη επιτυχια τελικα!

τους δινω οταν τρωμε και μας αφηνουν ησυχους! για ωωωρα!!!

και χθες που ηταν και η ξαδερφη μου εδω, δωσαμε και στα 3 και φαγαμε τοσο ανετα! ειναι το μονο πραγμα που ο Σπυρος ασχολεται μαζι του πανω απο 2-3 λεπτα!

γεια σου ρε Μαρακι με τις συνταγες σου!!!

και τα καμακια σου!!!

Σωσω για αυγο δε μου εχει πει κουβεντα ακομα η γιατρος.

οσο για το advance, η γιατρος δε μου ειπε μαρκα. ειπε μονο να παρω τα παιδικα. λογω των κουπονιων τα πηρα.

τι αλλη μαρκα ναπαρω τωρα που τελειωνουν;;;

Γεννησε η ξαδερφη μου στην Κρητη!!!

εφαγε μια ταλαιπωρια!!! αρχισε να ποναιε προχθες βραδυ, αλλα ο γιατρος ειπε να μην ξεκινησει για το νοσοκομειο. οταν εφτασαν οι πονοι ανα 10λεπτο και να ποναιε και η μεση της ξεκινησαν γιατι ειναι και ποση ωρα δρομος απο το Τυμπακι (νοτια Κρητη) στο Ηρακλειο. ο γιατρος βεβαια αφαντος, αν και της ειχε πει οτι θα κανουν καισαρικη επιδη η μικρηαν και κατεβαινε με το κεφαλι ηταν το μπρος πισω.

στο νοσοκομειο, επιδη δεν ειχε διαστολη 3, δεν την εκαναν εισαγωγη!!!! ακους Σωσω;;;; και την ειχαν ολη νυχτα να ποναει σε ραντζο στο διαδρομο!!!!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!!! το πρωι τελικα γυρισε η μικρη τελευταια στιγμη και γενησε φυσιολογικα!!! 3200 η μικρουλα!!! εγω γυριστρουλα τη λεω! για επισκληριδιο βεβαια ουτε λογο! δεν κανουν στονοσοκομειο! τρως ολους τους πονους!

να τους ζησει η κοπελια. η θεια μου εχει 5 αγορια εγγονια! ειναι η πρωτη εγγονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας

ααα

κοριτσια εν με καταλαβαινεται σας λεω

δεν λεω οτι ειναι αδυνατα

λεω οτι για να εχουν σωστο βαρος γινεται της τρελλης για να φανε

ενε τρωνε σαν ανθρωποι σας λεω

ειδικα το μικρο

τερατιδιο

καλα μια μερα θα τραβιξω βιντεο να δειτε πραγματικα ομως

γενικα πλην της βαγκ βλεπω κεφια

γιατι μωρε τα μικρα μας ετσι

συμπασχω σμπεθερα μου συμπασχω

θα σε σκεφτομαι και θα βαλω και τον πεθερο μου να τα ξεμεατιασει οταν τον δω

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΟΡΦΟΙ για αυτο

Μαρίες μου

η δουλευτερου μας καλα τα πάει

αληθεια Μαρια μου ξελαμπικαρεις καθόλου με την δουλεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σμπεθερα εμενα μο ειπε οτι το advnace ειναι το καλυτερο με τα λιγοτερα προσθετα και να μην δωσω καθολου πριν τον χρονο ατα με τα φροτα γιατι εχουν χρωματα

οσο μου τρωνε το σκετο - το φαριν και τα δημητρικα δεν τους δοκιμαζω τιποτε αλλο

αλλα ατο με την πετσα σωσωκα μου αληθεια πρωτη φορα το ακουω

βεβαια κατι θα ξερει

κι εμεις αυγο μετα το χρονο

ξερετε τι συζηταγα με τον αντρα μου

οτι γενικα μου φαινεται οχι οτι τα πολυπροσεχουμε αλλα ή οικαιροι αλλαξανε ή προσπαθούν να μας βαλλουν σε τρυπακια οι γιατροι

αυτο με το ψαρι αλλοι ετσι αλλοι αλλιως

σκεφτομαυν γιατι αυτοι που μενουν στα ξωτικονησια τι τα ταιζουν τα μωρα τους;

τα γελαδια που τα βρισκουν

λογικα ψαρι δεν τους δινουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι αληθεια!

σιγουρα καποιο γιατροι οταν σου λενε να παρεις συγκεκριμενη μαρκα, πα παιρνουν απο την εταιρια.

την ξαδερφη μου, ενω το μωρο δεν εχει κανενα πεπτικο προβλημα, την ειπε για ρυζαλευρο να παρει απο το φαρμακειο νοβαλακ, σαν το γαλα που παιρνει, και να το φτιαχνει με γαλα της ιδιας εταιριας. φυσικα διπλασια τιμη απο αυτα του εμποριου. βεβαια η ξαδερφη μου απο την επομενη φορα θα αγοραζει απο το σουπερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από μας.

Ο Χριστόφορος είναι καλύτερα από την βροχιολίτιδα.

Αλλά βρε κορίτσια έλεος............

Κόλλησαν και 3η ίωση στη σειρά.

Η πρώτη ήταν με τον υψηλό πυρετό, η δεύτερη με τον βήχα και το συνάχι και τώρα Αλέξανδρος και Χριστόφορος όλη την νύχτα ξέρναγαν και Φίλιππος όλη τη νύχτα βήχα και διάρροιες.

Κι όλα αυτά γιατί ο δον πάει στον παιδικό.

Και πάει στον παιδικό γιατί θύμωσαν όλοι με τα ονόματα και με παράτησαν μόνη μου.

Και παίρνει τηλ. τώρα η πεθερά και καλά να δει τί κάνουμε, μετά από 2 μήνες και λέει να έρθω να βοηθήσω. Ο Αντώνης λέει πότε να έρθει;

Τον χωρίζω τώρα ή όχι; Πείτε μου ειλικρινά. Τί να σε κάνω τώρα κυρά μου που ξεπατώθηκαν τα παιδιά από τις ιώσεις; Θα έρθει σαν ωρολογιακή βόμβα εδω μέσα έτοιμη να σκάσει.

Αφού με έβρισε και είναι η 4η φορά που το κάνει. Και όλο δίνω τόπο στην οργή.

Τώρα όμως νισάφι πια. Φυσικά εγώ κι ο άνδρας μου πα΄λι θα σκοτωθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαζι σου Φροσω μενομε και κοντα

ερχομαι κι εγω στο ΞΥΛΟ

μεσα ειμαι χα χα

δεν επιραζει Φροσω μου δεν εχεις και ποχρεωση σε κανεναν βεβαια αυτη η χρονια θα ειναι ταλαιπωρια για ολους

αλλα θα περασει που θα [αει

εγω παντως δεν θα την αφηνα να ερθει

ελπιζω να μην βαζω λαδι στη ΦΩΤΙΑ χα χα

το κακο ειναι οτι ο αντρας σου μας κερδιζει και τις 2 μαζι αλλα θα βαλω εγω τα ουρλιαχτα και θα την κανει με ελαφρα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κουλουρακια ενε με πετυχαν

βγηκαν πολυ μαλακα

βεβαια να πω την μαυρη αληθεια μπεδευτικα και εβαλα μια κουταλια λαδι παραπανω

αλλα λετε να εφτεξε τοσο πολυ αυτο;

θα τα ξαναδοκιμασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai apo mas...εμενα ξυπνησε 4.30 -5.30 και ηθελε παιχνιδια..τελικα την ταισα,αλλα δεν ηπιε γαλα..εχω 1 εντυπωση οτι ελει να κοιμσται με γαλα..θα το τσεκαρω και α σας πω..τελικα σηκωθηκε 9 παρα...και απο τις 12 κοιμαται ως τωρα..στι 2,30..α σαλταρω..

πηγα κεντρο για κατι δουλειες..

φροσω με ποιον βριστηκες;;

ε καλα ειναι να μη βριζεις;;και να σιχτιριζεις;καλυτερα να σας επαιρνε η πεθερα οτνα πηγαιναν σχολειο..

αντε ρε συ φροσω να ειναι το τελευταιο..

εχει και τα αρνητικα του ο παιδικος..

βαγκ να χαιρεσια το καινουργιο μπεμπε..σε ποιο νοσοκ γεννησε;;

εγω νυσταζω..

χρονια πολλα ντομ..ανοιξα και ποστ εννοειται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
    • Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα. Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?
    • Ναι, μαζί θα μεγαλώσουν!! Πολύ χαίρομαι 🤗🤗
    • Ωω μπουλουκακι μου φαίνεται το μωράκι σου! 🤗 Εμένα ο μπέμπης ήταν 1.500 τότε.. Σου είπε ο γιατρός να κόψεις το αλάτι; Μου είπε ότι γερνάει τον πλακούντα! Εμένα είναι grade 1 ακόμη αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει ξαφνικά νομίζω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...