Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο ρε Καλυψω!!! αντε καλη αρχη και φτου φτου, ολα καλα να πανε!!

καλε τη δινεις κορα ψωμιου; εμεις φοβομαστε μην κοψει κοματι και πνηγει. ασε που τωρα που το σκεφτομαι... εμεις δεν αγοραζουμε ψωμι, μονο οταν ερχεται η μαμα μου... μονο ψωμακια για να κανουμε κανενα τοστακι τα βραδυα...

αυριο θα φερω παλι τη μαμα μου. ασχετο, αλλα το θυμηθηκα γιατι αν δε μ' αφησουν να μπω το πρωι... θα τα ξαναπουμε Κυριακη-Δευτερα...

θα φτιαξει και ντολμαδακια!!! και κολοκυθοκεφτεδες, που εγω δεν τους τρωω. θα φαει ο αντρας μου.

Αλεκα... μπανακι μανακι;;; η μικρη αρεστηκε στη θαλασσα;; δε μας ειπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη καλο μου θα κανω τα τηλ μου σε οδσους γνωστους ςεψω και θα σε πω..θα παρω κανενα φγιατρο στο βενιζελειο να μου πει..μιλαμε για ιδιωτικο η σε νοσοκομειο;;γιατι νομιζω σε νοσοκομειο θελει ραντεβου..θα σε πω..

καλυψω δστειλε αυτες που εβγαλες ρε..

καλα ρε ξενερωτες δε βγαλατε φωτο οι υπολοιπες;;;τι να σας πω..

ισμηνη 30 ευρω καπελακι;;τι μαρκα ητανε καλε;;

και γω εψω σκουσει διαφορα για παιδικους..αλλα ειναι να τρελαινεσαι οτνα δε το επιστρεφουν οι γονεις..

στα λαγυνα ληστεια,ες;;;μαγκεψανε και στα λαγυνα..

καλυψω μπραβο για τη δουλεια...πολυ χαρηκα αληθεια..

ποτε ξεκινας;;;

ντομ που βρισκεσαι;;στη κουζινα ,ε;;εγω μολις βγηκα!

καλε απαντηστε στις ερωτησεις μου..

νερο και πιπερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σωσω... νερο, οπωςισως θυμασαι και οταν ειμασταν στο σπιτι της Αλεκας, δινα με λιγο τσαγακι μεσα για γευση, για να το πινουν. η Μαριαννα πινει 100-170μλ μπορει και 200 καμια φορα και ο Σπυρος 100-120 την ημερα.

οσο για την πιπερια εγω δε βγαζω φλουδα. μονο τα σπορακια, πριν τη βαλω στην κατσαρολα. βαριεμαι, να πω την αληθεια. της ντοματας τη βγαζω, γιατι ξεχωριζει μονη της. αλλα τα σπορακια δεν τα βγαζω.

κατι αλλο...;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακου Σωσώ εγώ δεν τρώω μόνο στη κουζίνα!Κι αν θες να ξερεις το σπιτι μας ειναι κουζινοκαθιστικοσαλόνι.Οπότε παίρνω το φαϊ από την κουζίνα,κανω πεντε βηματα και πάω καθιστικό να το φάω.Χα!Που μας το παίζεις και Σαλονικιά!Και δεν τρως κρέας!Θα τρίζουν τα κόκαλα της Λωξάντρας!Αν θες να ξερεις με τον μικρο έπαιζα!Προσπαθώ να τον μάθω να μπουσουλίσει αλλά κουνάει μόνο τα πόδια του, τα χέρια άκαμπτα, κι έτσι παίζουμε το γύρω γύρω όλοι αφού σέρνεται σαν τους δεικτες του ρολογιού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!και για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου.Πιπεριά δεν του έχω δώσει ακόμα, δεν μου έχει πει η παιδίατρος αλλά η λογική μου λέει όπως και δήποτε ξεφλούδισμα γιατί είναι πολύ βαριά για έναν μεγάλο η πιπεριά και πολλοί την ξεφλουδίζουν, πόσο μάλλον ένα μωρό.Και νερό δε θέλω να σε ανησυχήσω αλλά πίνει πολύ λίγο,50μλ.Εμένα πίνει 2-3 120ρια μικρά μπιμπερό της κικο!Ισως δεν της πολυαρέσει.Αυξησε της το σιγα σιγά και αν δε γουστάρει βάζε της λίγες σταγονίτσες πορτοκάλι-αν της αρέσει το πορτοκάλι γιατί του δικού μου του ξινίτσα δεν του αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασ'την ρε Ντομ... απο τοτε μαλλον που πηγε Κρητη κανει Μεσογειακη υγεινη διατροφη για να φτασει τα χρονια του Επιτιμου!!! χιχι!! :laugh: :laugh: :laugh:

λετε απο τη γρουσουζια που τον ανεφερα να με πεταξει εξω και να μη γραφτει το ποστ;;; :laugh:

να περασεις καλα στον καφε

εμενα οπου να'ναι ξυπνανε, θα φανε και περιμενουμε τη νουνα με την κορη της.

ξυπνησε ο πρωτος.....

φιλακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

ασ'την ρε Ντομ... απο τοτε μαλλον που πηγε Κρητη κανει Μεσογειακη υγεινη διατροφη για να φτασει τα χρονια του Επιτιμου!!! quote]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

I rest my case!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε παιδιά, τι πήρε το μάτι μόλις τώρα.Η σουζανίτα που έγινε μανουλα3,μετά μανούλα1 και μετά σουζανίτα έφτιαξε ομαδούλα ¨Πολύ μικρές μανούλες ας μαζευτούμε εδώ¨ κι επειδή δεν διευκρίνησε τι ακριβώς εννοεί πολύ μικρές, έχουν μαζευτεί η Αρτα και τα Γιαννενα!Α!Αμέσως μπήκε και η Γαία-με τα 4 παιδιά-τυχαίο δε νομίζω! :P

Αει συγχτήρ, ήθελα κι εγώ να γράψω αυτό το ¨τυχαίο δε νομίζω¨ μια φορά!Ολο εσεις το γράφετε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετεεεεεε.....

Καλυψω αυτό είναι ο,τι καλυτερο..ΜΠΡΑΒΟ!!!

Θα σου κανει πολύ καλό η δουλειά και το χειμωνα που θα είναι λιγότερες ωρες..τελεια!

Πήγαμε παιδιατρο..είμαστε 8 κιλά και 72 ποντους...

Καναμε και 2 εμβόλια..πάνε τα μπουτακια μας..και το καημενο μια κραυγη εβγαλε μονο και σταματησε..

Ειπε οτι μπορουμε να τρωμε τα πάντα εκτός από μελι και αυγό..

Εφαγε κι ενα γιαουρτι πριν..

Κι αυριο ψαρόσουπα επιτελους να ξεκολλησουμε απο κοτοπουλο-μοσχαρι..

Σωσωκα Timberland ήτανε το καπελακι..

Από τοτε που γεννηθηκε του παιρνω καθε καλοκαιρι ενα λευκο πάντα..και με βολευει πολύ..δε μου αρεσει άλλο χρωμα..το λευκο παει με ολα..

Αχ τι το θυμηθηκα..τσαντιστικα πάλι..

και να σκεφτειτε γραφει και το ονομα του πανω..δεν εχει καμμια δικαιολογια αυτη που το βρηκε..

Παρελθον..πάμε παρακατω..

έκανα μια αλλαγη σε ενα δωρο και πήρα στη μικρη ενα παιχνιδι της fisher price που λέγεται το πρωτο μου γραφειο..το οποίο ειναι σαν τραπεζακι αλλα τα ποδια τα βαζεις όταν μεγαλώσει λιγο και στεκεται..

Τρελάθηκε η μικρή..αλλά τρελαθηκε και ο μικρός και δεν της το αφηνε..χαμός έγινε..

Αχ τι εχω να περασω..

Πάντως σας το συστηνω το παιχνιδι..είναι το πρωτο που της παιρνουμε..η καημένη βολευεται με τα παλια του Ορεστη..

Αλέκα??

Γεια σου Δομ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenique suzanita ειναι το πραγματικο μου ονομα και μου ειπαν πως δεν πρεπει να βαζω το πραγματικο,μανουλα3 επειδη νομιζα πως ο καθενας βαζει οτι νουμερο θελει,μανουλα1 γιατι παλι σχολιασατε οτι εχω τελικα 3 παιδια....και αποφασισα να το αφησω suzanita γιατι δεν καταλαβαινατε ποια ειμαι...στις μικρες μανουλες ειχα γραψει την ιδια μερα που εγραψα και εδω...τυχαιο????δεν νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...τσακισα σαντουιτσακι,πεπεονακια και παγωτακι..

τα γραγω σε μικρα για να φαινονται λιγοστα..

νεορ τι να κανω..με το ζορι;;καλε ειμαι εγω να στυβω ποροτλοκαλια;;βναριεμαι..

οκ για τη πιπερια..θα την ξεφλουδιζω..

ντομ παιρνεις ακυρο γιατι αυτο το θεμα εχει ανοιχτει εδω και καιρο..οποτε ερχεσαι δευτερη και καταιδρωμενη..βουρ στο ψυγειο για παγωτακι..

ισμηνη δε πειραζει για το καπελο..να το βαλει στο πωπωτης η μοανουλα...και να στουμπωσει!!κριμια κιολας γιατι ειναι και ασπρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψούλα, συγχαρητήρια!!!

Τέλεια!

4 ώρες είναι ό,τι πρέπει!!!

Να ρωτήσω...

Αυτό το ... τυχαίο... δε νομίζω... πώς έχει ξεκινήσει;

Πιπεριά δεν έδωσα ακόμη... λάθος μου, γιατί έχει πολύ βιταμίνη c...

Αλλά σίγουρα θέλει ξεφλούδισμα...

Νερό πίνει πολύ!

Δεν το έχω μετρήσει ποτέ, αλλά σίγουρα θα πιει 2- 3 μπιμπερό τη μέρα...

Μη μιλάτε για θάλασσα κι ακόμη δεν κάναμε μπάνιο...

Αυτό και το επόμενο ΣΚ δουλεύει ο Πετρής μου...

Λοιπόν, Σωσώ και Ντομ...

Πήγαμε σε 1 συνάδελφο του άνδρα μου...

Έφαγα...

2 κομμάτια πίτσα, 2 φτερούγες κοτόπουλο, λίγο ψωμάκι και 3 κομμάτια τούρτα παγωτό!!!

Έρχομαι σπίτι και λέω ΤΕΛΟΣ!!!

Δεν πάει άλλο, πρέπει να κάνω δίαιτα!!!

&εκεί που είμαι βυθισμένη στον πόνο της δίαιτας χτυπάει το τηλέφωνο μου...

Η θεία του Πετρή...

Την Τρίτη είμαστε καλεσμένοι για φαγητό...

μαγειρεύει τέλεια αυτή η θεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιαααααα

σημερα του εδωσα παλι αυγο, και μετα απο 4ωρες εκανε παλι εμμετο τελικα τον ενοχλει το αυγο θα παρω τον παιδιατρο να δω τη γινεται αλλεργια δεν μου εκανε μονο εμμετο εσεις τη λετε;

καληνυχτα νανανουκαααα

αχ βρε ισμηνη κριμα με το καπελακι σιγα καλε εσυ να εισαι καλα να του παρεις αλλο.

κυριακηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ISMHNH το πραγματικο μου ειναι Σουζανα ,το χαιδευτικο του Σουζανα ειναι το Σουζανιτα ετσι με φωναζουν και καποιοι φιλοι μου,ετσι ειναι το πραγματικο μου,ειναι αμερικανικο ονομα,αρεσε στους γονεις μου και πριν γεννηθω ειπαν πως αν ειμαι κοριτσι ετσι θα με λενε Σουζανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε να ιρε συ ισμηνη..2 ειμαστε δηλαδη;;μη τρελαθω..3 ειμαστε κοπελια...συνελθε..

μου θελεις και διαιτα.

χαρα καλο μου εγω σου ειπα..μπορει να του καθεται βαρυ κατι..η να τον ενοχλει κατι..δε ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα!!! σας τσακωσα ζουζουνες μου!

ειχε ο αντρας μου ανοιχτο τον σταθερο υπολογιστη για να φυλαει τα μωρα, δηλ το Σπυρο μην ξυπνησει ΠΑΛΙ!!! ηδη τον ξανακοιμησε 2η φορα! μπηκε να κανει μπανιο και φυλαω εγω τωρα. σα δεσμοφυλακας νιωθω!!! τι να κανουμε με αυτο το παιδι;;; ακουω προτασεις. αλλα να μην ξεχνατε στο πλανο να υπαρχει και η Μαριαννα.

η κουμπαρα μας που ηρθε το απογευμα ειπε να κοιμαται ενας στο δωματιο τους σε ραντζο. δεν ηθελα τιποτα να μας χωρισει απο το κρεβατακι μας με τον αντρουλη μου, αλλα τι να κανω θα το δοκιμασουμε και αυτο. απο βδομαδα. αυριο ειναι νυχτα, Σαββατο ειναι ο γαμος...

οσο για την πιπερια εγω ποτε δεν τη βγαζω και δε δειχνουν να παθαινουν κατι.

βρε Χαρα αυγο απο τωρα;;; ασε'το για λιγες μερες και αν δεν ξανακανει εμετο και ξανακανει μολλις του ξαναδωσεις... θα ειναι απο το αυγο! ΤΥΧΑΙΟ; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!

χαχα... ολες το ειπατε. να ην το πω και εγω;;;

αυτα. το ντουζακι το τελειωσε το μωρο μου11!!!

παω να πλυνω μπουκαλια κλπ και ... βλεπουμε!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει ρε Σουζανίτα μη βαράς ρε παιδί!Αλλά...να...είδες τι κάνεις κι εσύ;Μας διαβάζεις καλά καλά αλλά δε μας γράφεις!Χάθηκες και πήγες σε άλλη ομάδα αλλά κοιτάς κι από δω.Το ότι ήμασταν καχύποπτες δε σημαίνει ότι είμαστε και σνομπ.Δεν είμαστε καμια κλίκα, όσοι πιστοί προσέλθετε.Αλλά συμπτωματικά φύγατε και μαζί με τη Γαία, μετά από αυτά μπήκαν ψύλοι στα αυτιά μου :unsure: Ηταν και μια άλλη φέικ που είχε μπει λίγο παλιότερα σε μας και υποπτεύτηκα κρούσμα.Γραψε λάθος βρε αδερφέ! :kiss:

Χαρά τελικά ο άντρας μου τον παρατησε τον υπολογιστή, αν θες τσατ στο σκαιπ οκ.

Σάββατο φεύγω κι εγώ για καμια 10ρια μερες Εύβοια στα πεθερικα.Ελπίζω να κλείσω για τη βάφτιση αυτή τη φορά.Φανταρο θα το βαφτίσω.Εν τω μεταξύ σκέφτομαι τη λύση catering έξω από μια εκκλησίτσα σε δασάκι.Θα ειναι πιο οικονομικά υποθέτω ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σωσώκα!!!

Μην το παίρνεις προσωπικά βρε!!!

Απλώς είπα τη μαμά της νυφούλας μας να την αφήσω απ’ έξω...

Ξέρεις... για να προσέχουν τον κανακάρη μου... χαχαχα!!!

Όσο για τη δίαιτα...

Πρέπει να χάσω 6 κιλά για να ξαναθυμηθώ τον παλιό καλό μου εαυτό!!!

Αν τα αφήσω, θα βάλω κι άλλα... κι άλλα... κι άλλα...

Απλώς, είμαι γουρούνα και δεν μπορώ να κάνω δίαιτα...

Βαγκ μου, χθες κοιμήθηκα με τον άνδρα μου, μετά από 2 βδομάδες!!!

Ο ένας από τους 2 κοιμότανε στο δωμάτιο του μικρού...

Χθες ήρθε η κοπέλα που με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού και μάζεψε τον καναπέ για να σφουγγαρίσει...

Βαριόμασταν να το ξαναστρώσουμε, οπότε ήταν ευκαιρία...

Δε θέλαμε να τον αφήσουμε μόνο, αλλά έτσι πρέπει να γίνει...

Ντομ!!!

Το καλό που σε θέλω!!!

Να έχει ίντερνετ η πεθερά!!!

Πού πας κυρά μου 10 μέρες;

Μας ρώτησες εμάς;

Δε μου απάντησε καμία πώς ξεκίνησε το τυχαίο... δε νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...