Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

καλημερα Ζαχαροκαλαμο μου .... καλα κοιμηθηκα σαν το βοδι...... χαχαααχα

Ωραια αυτα που μου εγραψες στο ποστ μου.

Και κοψε τη πολυ πολυ ζαχαρη στο καφε, πααίνει λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εϊ πειρατηηηηηηηηηηηη!!!!!!!! Το τοπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πηγα κ εδωσα αιματακι κ το μεσημερι θα εχω τα

αποτελεσματα της χοριακης!Ααααααα και για 2η φορα κερασμενη ;) !!!!

Ρε κοριτσια.....τι μοναδες πρεπει να δειξει η χοριακη για να θεωρειτε θετικη κ να πεις οτι προς το παρον ειναι ολα οκ???

Ρωταω γιατι μεχρι τωρα ολο αρνητικες επερνα :( κ δε με ενοιαζε να μαθω κατι παραπανω :ohmy:

Gioulaki παω να δω το post σου :kiss:

ΖΑχα τσακω μια φραπεδια :kiss:

Καλε το Ευακι ακομα διακοπολογει???? Ζουλευωωωωωωωω!!!!!!!

Αντε ελατε να πουμε καμια επιστημονικη βλακεια :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα ρε λολι...ευχομαι ολοψυχως!!! τςςςςςςς καλοοο???

Νομιζω πανω απο το 5 ειναι θετικο...ίσως πανω απο 10 το πολυ 15.

Αντε βρε παλι βοηθησα!!!

ΑΣΧΕΤΟ...αλλα ΚΡΙΣΙΜΟ : γρεις ανατομι βλεπουτε?βλεπατε?

ειδα χθες σε σαιτ το τελυταιο επεισοδιο του 7ου κυκλου!!! τι καλοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΗΚΑ ΜΠΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΘΕΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@#%^!!!!*&^%##@%!!!!(*&?":!@$%%^

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

ολο πορτα τρωω απο το φορουμ!!!!!!

ή δεν περναει κ η ωρα να μαθω τα αποτελεσματα ή εμειναν απο μπαταρια ολα τα ρολογια του σπιτιου!!!!!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

ΜΠΗΚΑ ΜΠΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΘΕΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! :woohoo: :woohoo: Σας παρακολουθω εδω και λιγες μερες και ειπα να γινω κι εγω μελος της παρεας σας! συγχαριτηρια σε οσες εχουν αποτελεσματα και καλη επιτυχια στις υπολοιπες! ειμαι κι εγω σε αναμονη,χθες μου εβαλαν 2 εμβρυακια στην κοιλιτσα μου κι ελπιζω εστω το ενα να μεινει. :S:S

Να σας ρωτησω κοριτσια.... με το καπνισμα τα καταφερνετε??συνεχεια θελω ενα τσιγαρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α πεταει και εσας????? κι ελεγα οτι τα χει παρει με μενα

επειδη μιλησα προστυχα σε ενα αλλο ποστ!!!! :laugh: :laugh:

Καλη επιτυχια εμμυ.Καλα αποτελεσματα να χεις!

Λολι...μετρα την ωρα με τον ηλιο..σαν τους ινδιανους τους φιλους μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμυ79 ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.

Με το κάπνισμα ΔΕΝ τα καταφερνουμε :laugh: :laugh: :laugh:

Αν θέλεις να κάνεις κανενα τσιγαράκι δεν πειράζει. Η στερηση και τα νευρα που σου προκαλούνται ειναι οτι χειρότερο. Βεβαια καλο ειναι να μη το παρακάνεις. Εγω τις δυο-τρεις πρωτες μερες δεν κάπνιζα, μετα αναβα 3-4 την ημερα. Αλλα με τη νυστα που μου ηρθε με το + τα απογευματα δεν ειχα και πολλα περιθώρια.

Χθες που πηρα τη χοριακή αναψα ένα τσιγαράκι, ζητησα συγγνωμη απο το σπορακι μου :laugh: και ευχαριστηθηκα το τελευταιο μου τσιγαρο.

Σημερα περιεργως πως, δεν μου ελειψε απο το πρωι. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμυ ελα στην παρεα μας φανταρε

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh:

Καλως ηρθες κ καλο γραπωμα στα σπορακια σου! Τωρα με το τσιγαρο ανοιξες μεγαλο θεμα!!!!!!!Εγω στην 1η προσπαθεια εκανα 2-3 τη μερα (και τα νευρα μου σερπαντινες) ενω τωρα καποιες μερες ξεφευγα κατα πολυ :blush::blush: .Καλο θα ηταν να μην καπνιζουμε...αλλα με τοση αγωνια δεν ειναι ευκολο να το κοντρολαρεις(για μενα μιλαω).

Η 1η σου προσπαθεια ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

ΑΝΤΕ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΑΚΙ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ????

Oυφφφφφφφ κοντευει να σπασει η καρδια μου!!!!!! Δεν ξερω τι ωρα ακριβως...μου ειπαν μεχρι τις 3.30 θα μου τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι η 1η μου προσπαθεια!!!! εσυ lollipop ποτε περιμενεις αποτελεσματα?

εσυ gioulaki απο οτι καταλαβα χθες πηρες την χοριακη σου ε? συγχαριτηρια και να πανε ολα καλα σου ευχομαι!! κι εσυ zaxarenia περιμενεις αποτελεσματα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOLLIPOPAAAAAAAAAAAAKI

ΠΑΡΤΟΥΣ ΒΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ

ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ

ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΒΑΛΑΜΕ :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΙΔΑ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΟ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

LOLLIPOPAAAAAAAAAAAAKI

ΠΑΡΤΟΥΣ ΒΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ

ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ

ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΒΑΛΑΜΕ :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΙΔΑ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΟ!!!!!!!!!

σακο??????τι σακο ? του μποξ?????

ααααααχαχαχαχα αθτειακι!!!

και ειχε δωρακι μεσα??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΡΤΥ ΑΥΡΙΟ. ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΤΙ ΣΚΑΣ ;).

ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΓΑΝΤΖΩΘΗΚΕ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμυ79 έγραψε:

Ναι ειναι η 1η μου προσπαθεια!!!! εσυ lollipop ποτε περιμενεις αποτελεσματα?

εσυ gioulaki απο οτι καταλαβα χθες πηρες την χοριακη σου ε? συγχαριτηρια και να πανε ολα καλα σου ευχομαι!! κι εσυ zaxarenia περιμενεις αποτελεσματα ε?

περιμενω αποτελεσματα ολυμπιακος - παο, μηπως ξερετε ποσο ηρθε???

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλο μου εμμακι ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ τιποτα πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κουκλες σε αλλη περιπτωση θα τηλεφωνουσα αλλα σημερα ειναι η τελευταια μερα που λειτουργουν (κλεινουν κ αυτοι για διακοπες για 1 εβδομαδα) κ γινοταν χαμος απο κοσμο....ασε που οπως σας ειπα και αυτη η χοριακη ειναι κερασμενη...ε ειναι λιγο γαιδουρια να τους παρω (ειμαι κ ευγενικο ατομο :P:P ).

Παντως μου ειπε ο λατρεμενος μικροβιολογος οτι απο την στιγμη που ανιχνευτηκε στα ουρα θα ειναι θετικη,γιατι πρωτα "φαινεται" στο αιμα κ μετα στα ουρα.

Απο την αλλη ο γιατρος μου,μου ειπε χτες οτι μπορω να χαρω...

Μπορειτε να μου πειτε εσεις γιατι εχω παθει πανικο??????

Ααααα και κατι ακομα....αν βγει θετικη λογικα θα πρεπει να την επαναλαβω Δευτερα-Τριτη κ αναγκαστηκα θα παω σε αλλο εργαστηριο.Τι γινεται με τις μοναδες?Εχουν αποκλειση απο το ενα εργαστηριο στο αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου χουν πει οτι εχουν αποκλιση...απο κεντρο σε κεντρο.

Θα τα λες εσυ ολα στον γιατρο σου και ολα θα πανε γκουντ, θα σου εξηγει αυτος!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμυ79 έγραψε:

Ναι ειναι η 1η μου προσπαθεια!!!! εσυ lollipop ποτε περιμενεις αποτελεσματα?

εσυ gioulaki απο οτι καταλαβα χθες πηρες την χοριακη σου ε? συγχαριτηρια και να πανε ολα καλα σου ευχομαι!! κι εσυ zaxarenia περιμενεις αποτελεσματα ε?

Χτες εκανα τεστ απο το φαρμακειο κ βγηκε θετικο κ σημερα πηγα για χοριακη (οπως μου ειχαν πει απο το κεντρο εξωσωματικης)κ περιμενω κ περιμενω κ περιμενω κ περιμενω.

Ποσα εμβρυακια εβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

LOLLIPOPAAAAAAAAAAAAKI

ΠΑΡΤΟΥΣ ΒΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ

ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ

ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΒΑΛΑΜΕ :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΙΔΑ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΟ!!!!!!!!!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΒΓΑΛΑΤΕ??? ΤΕΛΕΙΑ. ΑΧ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αϊντε αϊντεεεεεεεεεεεεεε

τωρα διαβασα για την Ηλιαχτιδα.Μπραβο κοριτσακι μου!!Τι καλα!!!!Ολα οκ ε? Φανταζομαι την φατσα σου εκεινη την στιγμη!!!!!!! :):)

Ετσι οπως σουρνεται σημερα η συνδεση μου,οταν ξαναμπω θα εχει γεννησει το Gioulaki :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσι μου γλυκο καλο μηνα με υγεια κ υπομονη.  Σφιξε τη καρδια σου και προχωρα στο επομενο βημα. Ευχομαι αν παρεις την αποφαση της εξωσωματικης ,και γω αυτη θα παρω, ειναι οντως μονοδρομος για καποιες απο εμας. Ευχομαι ο,τι αποφαση παρεις του χρονου τετοιο καιρο να κρατας αγκαλια το μωρακι σου...οσο για την αποβολη στην εξωσωματικη ονυως κανεις δε μπορει να μας εγγυηθει αλλα εσυ θα κανεις αυτο που γεμιζει κ σε κανει να νοιωθεις καλα. Ειναο δυσκολος ο δρομος της εξωσωματικης τ ξερω κ απο το περιβαλλον μου αλλα ολα θα πανε καλα γτ υπαρχει η επιστημη....παρε το χρονο σου να ηρεμησεις ψυχικα κ βρςς τη δυναμη να προχωρησεις . Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια  κ ευχομαι να ερθει το θαυμα με οποιο τροπο🙏🙏❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!!!  στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα κ εγώ καφέ υγρά κ ήταν από αποκόλληση. Συνήθως τα καφέ υγρά λένε δεν είναι ανησυχητικό αλλά εγώ έκανα το λάθος κ δν έδωσα σημασία με αποτέλεσμα η αποκόλληση να μεγαλώσει (κ εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα).  Κολπικά έπαιρνα κ εγώ προγεστερονη 3 φορές την ημέρα κ όντως είχα κομματάκια από το χάπι.  Γεννήθηκε υγιέστατος ο γιος μου κ όλα πήγαν καλά.  στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη τώρα πάλι είχα λίγο καφέ αίμα  ευτυχώς προς το παρόν δν υπάρχει κάποια αποκόλληση αλλά θέλει προσοχή λόγω ιστορικού.    Τώρα στην περίπτωσή σου αφού κάνατε υπέρηχο ξέρεις ότι το αίμα είναι από τις μικρές αυτές αποκολλήσεις κ αφού ο/η γιατρος  είναι ενήμερος/η τότε θα σε παρακολουθεί στενά. Όλα θα πάνε καλά κ να κάθεσαι όσο μπορείς ή να ξαπλώνεις.  μεσα σε 3 εβδ εμένα είχε υποχωρήσει η αποκόλληση.    γραψε μας τα νεα σου ❤️ έχε πίστη! Πολλές γυναίκες αντιμετωπίζουν αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο! 
    • Καλησπέρα! Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.
    • Καλησπέρα εγω είχα καφέ υγρά από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ τα είχα στο σκούπισμα όταν πηγαινε τουαλέτα το πρωί την υπόλοιπη μέρα δεν έβγαζα.. απλά ήταν διαφορετικά αυτά τα υγρά σε σχέση με την περιόδου τα καφέ.. δεν ήταν τόσο σκούρα..  εμένα μου είχε πει επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας έβλεπα αυτά τα υγρά και να μην ανησυχώ.. έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα τωρα είμαι 8 μηνών και περιμένω τον Αύγουστο να γεννήσω Με το καλό 😊 
    • Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε    γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...