Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vaster έγραψε:

Θεκλα μου τι θελεις να τα κανεις;σε γαλλικο ή χρωμα με σχεδιο;για να βρω φωτο να δεις

κάτι σε γαλλικό σκέφτομαι αλλά είμαι ανοιχτή και σε άλλες τεχνοτροπίες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

labrini ηθελα να γραψω ευχαριστω και εγραψα Lina ... τι να πεις ?? εγκυος !!!!

Labrini τι τιμες σου ειχαν βρει οταν εκανες την καμπυλη και ποσα γραμμαρια γλυκοζης πηρες θυμασαι ?????

κι εγω το βραδυ ειχα φαει δυο τοστ και πατατακια !!!

τωρα στην γενικη αιματος που εκανα το ζαχαρο μου ηταν 69 με φτ απο 70 εως 100 δηλαδη απο οτι μου ειπε η γιατρος ηταν κατεβασμενο ..

για αυτο εχω μπερδευτει !

Wendy μου έκανα καμπυλη με 100 γλυκόζη και οι τιμές ήταν οι εξής :

0΄ : 87 (60-115)

60΄: 214 (120-170)

120΄: 130 (60-115)

180΄: 83 (60-115)

αλλά είπαμε... είχα φάει πίτσα αρκετή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας και πάλι κοριτσάκια!!γυρίσαμε και εμε΄ςι είχαμε γβει βολτίτσα να περπατήσουμε με τον άντρα μου και μας έπιασε και η βροχή..ευτυχώς δεν κράτησε πολύ!!και μετά πήγαμε μια βόλτα να δούμε τα πεθερικά μου και τώρα γυρίσαμε!!!

Κατερινάκι τυχερή είσαι!!!τελειώνεις επιτέλους τη δουλειά!!τώρα θα κάθεσαι και απολαμβάνεις!!!

καλέ τι μου κάνατε με τα ΙΚΕΑ!!!εγώ τρελαίνομαι για τα Hot dog... δεν υπάρχει περίπτωση να πάω και να μην τσακίσω 2 τουλάχιστον...είναι τόσο αφράτα!!!!

Άννα μπορώ να έρθω και εγώ στα μαθήματα στο Ιππικράτειο;;αν ναι στείλε μου και εμενα πμ να συνεννοηθούμε!!

Αναστασία μου σίγουρα η μικιρή σου σε πιέζει γι'αυτό και ο ΄πνος..το έχω πάυει και εγώ..άσε που τις προάλλες που είχα ξαπλώσει και με πήρε ο ύπνος ανάσκελα με πίεζε τόσο που με έπιασε δύσπνοια..

Μαράκι σε κούρασε η μικρή σου που δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι..ευτυχώς κοιμήθηκε έστω και λίγο το απόγευμα..μάλλον σε βλέπω για ξενύχτι το βράδυ...

αυτά προς το παρόν..πάω μέσα να φάω τπτ και θα επιστρέψω αργότερα!!φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia na rwtisw kati? to gaia giati de to skefteste? einai nomizw i kaliteri epilogi apo ta idiotika, leitourgei kapoious mines einai olokainourgio kai ftinotero, ena tha sas pw kathe krevati exei diki tou tileorasi kai prosopiko ixio panw apo to kathe krevati :blink: akiro alla mou ekane entipwsi :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia na rwtisw kati? to gaia giati de to skefteste? einai nomizw i kaliteri epilogi apo ta idiotika, leitourgei kapoious mines einai olokainourgio kai ftinotero, ena tha sas pw kathe krevati exei diki tou tileorasi kai prosopiko ixio panw apo to kathe krevati :blink: akiro alla mou ekane entipwsi :P

Μάλλον γιατί δεν είναι θέμα επιλογής, αλλά πού είναι ο γιατρός της καθεμιάς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

milame ta xw paixei :woohoo: pote tha teleiwsoume epitelous :angry:

Τελειώνει καλό μου και σε λίγο θα αράζεις στους δικούς σου να σε περιποιούνται :) Λίγη υπομονή και άσε τους άλλους να κάνουν τα χοντρά εεε!

Λαμπρινή, DO IT! Πήγα πριν κάτι εβδομάδες. Απίστευτη φάση, ειδικά τώρα που δεν μπορούμε να σκύψουμε και πολύυυυ ανακουφιστικό για τα ταλαίπωρα ποδάρια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑ..ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ..ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΟ..ΕΚΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΤΟ ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ..ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ VERDE...ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ..ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΕ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΑΣ!!ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!!ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ!! :S:S:S ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

ΑΑΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ..ΤΟ ΧΑΡΤΙ HARTI EXEI ΠΡΟΣΙΤΕς ΤΙΜΟΥΛΕΣ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou phgame kai kaname kardiotokografo!!!

h mpempoula mou einai ugeiestath!eixe kai loksugka to manari mou kai ekei pou evlepes mia omorfh grammoula me mikres diakumanseis tou sfugmou ths sto xarti pou siga siga evgaine apo to mhxanhma ksafnika anupswnotan mia grammh apo to pou8ena..htan to loksugkaki ths!!!agaph mou!!!!!

egw den exw ka8olou suspaseis..tpt leme omws!afou mou eipe h maia:den se vlepw na gennas shmera.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

apla exw xamhlh piesh.auto mou thn kanei olh th douleia!!prepei na pinw polla ugra kai na trww polu alati!!!!!!!!!ma trww..pou paei omws to alati oeo??????eutuxws ta neakia mas einai kala koritsia.polu kourash omws,adunamia kai den exw dia8esh.

vlepw eseis nuxakia ftiaxnete e???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

koritsakia mou phgame kai kaname kardiotokografo!!!

h mpempoula mou einai ugeiestath!eixe kai loksugka to manari mou kai ekei pou evlepes mia omorfh grammoula me mikres diakumanseis tou sfugmou ths sto xarti pou siga siga evgaine apo to mhxanhma ksafnika anupswnotan mia grammh apo to pou8ena..htan to loksugkaki ths!!!agaph mou!!!!!

egw den exw ka8olou suspaseis..tpt leme omws!afou mou eipe h maia:den se vlepw na gennas shmera.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

apla exw xamhlh piesh.auto mou thn kanei olh th douleia!!prepei na pinw polla ugra kai na trww polu alati!!!!!!!!!ma trww..pou paei omws to alati oeo??????eutuxws ta neakia mas einai kala koritsia.polu kourash omws,adunamia kai den exw dia8esh.

vlepw eseis nuxakia ftiaxnete e???

Αναστασία μου τι καλά τα νέα σας!!! Μα δεν ήταν τέλεια που είχε λόξυγγα?? Κι εγώ την έχω πετυχει τη δικιά μου και έλιωσα που την έβλεπα..... Τον καρδιοτοκογράφο γιατί τον κάνεις?Εμας δεν μας έχει πει κατι τετοιο.Εγώ αντιθέτως έχω υψηλή πίεση κ δεν πρέπει να τρώω αλάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

σας βαζω κι εγω μια ..οταν εμεινα εγκυος στον μπεμπουλη τα χριστουγεννα ...

πως ημουν ..... :(:(:(

πως εγινα αλλη φορα :laugh: :laugh:

μολις βρω μια αξιοπρεπη φωτο :laugh: venezia.jpg

Basoyla moyu...kai ta makrua mallaki sou pane polu!!kortsaki lukeiou fainesai!!Na se xairomaste!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

koritsakia mou phgame kai kaname kardiotokografo!!!

h mpempoula mou einai ugeiestath!eixe kai loksugka to manari mou kai ekei pou evlepes mia omorfh grammoula me mikres diakumanseis tou sfugmou ths sto xarti pou siga siga evgaine apo to mhxanhma ksafnika anupswnotan mia grammh apo to pou8ena..htan to loksugkaki ths!!!agaph mou!!!!!

egw den exw ka8olou suspaseis..tpt leme omws!afou mou eipe h maia:den se vlepw na gennas shmera.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

apla exw xamhlh piesh.auto mou thn kanei olh th douleia!!prepei na pinw polla ugra kai na trww polu alati!!!!!!!!!ma trww..pou paei omws to alati oeo??????eutuxws ta neakia mas einai kala koritsia.polu kourash omws,adunamia kai den exw dia8esh.

vlepw eseis nuxakia ftiaxnete e???

Μπραβο Αναστασια..μου τι καλα νεακια!Μακαρι να ηταν κι εμενα ετσι μ ετο αλατι..εγω αντιθετως δε πρεπει να τρωω..γιατι πρηζομαι..και ανεβαινει η πιεση!!συγνωμη..πηγαινες για να γεννησεις σημερα?? Αααα εχω χασει επεισοδια..πρεπει επειγοντος να διαβασω τα νεα...20-25 σελιδες πισω!!ουφφφ!

πρεπει να ειναι αστειο..να βλεπεις το εμβρυο με λοξυγγα εε?χαχαχα!!

εγω αυριο εχω DOPPLER!θα τον δω πρωι πρωι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia egw thelw masaz milame trello piasimo :angry:

αχχχ και ποιος δε θελει...!!μια μερα ηρθε η φιλη μου μου εκανε στα ποδαρακια για να ξεπρηστουν..και μου εταξε (απο μονη της..) να ερχεται οσο πιο τακτικα γινεται..να μου κανει..χαρηκα κι εγω....κι απο τοτε..μην τη ξαναειδατε μην τη ξανακουσατε..Αλλα βεβαια δεν τη παιρνω εγω..μη γινομαι και ξεφτιλα! :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

aggelike. έγραψε:

Τελειώνει καλό μου και σε λίγο θα αράζεις στους δικούς σου να σε περιποιούνται :) Λίγη υπομονή και άσε τους άλλους να κάνουν τα χοντρά εεε!

Λαμπρινή, DO IT! Πήγα πριν κάτι εβδομάδες. Απίστευτη φάση, ειδικά τώρα που δεν μπορούμε να σκύψουμε και πολύυυυ ανακουφιστικό για τα ταλαίπωρα ποδάρια μας![/quote:27dyudge]

μαναρακι μου σε σκεφτομουνα σημερα...που θα γυρναγες στη δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινάκι, με το καλό να δείτε το μπεμπούλη σας αύριο!! Πήγες για καφεδάκι, ε??Αχ, τι ωραία αίσθηση!! Εγώ σήμερα λόγω καιρού και λόγω πεσμένης διάθεσης δεν είχα όρεξη να κάνω τίποτα! Λίγο δούλεψα και μετά σερνόμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι και από το κρεβάτι στον καναπέ. Είδα και στο birth stories για ένα μωράκι που δεν είχε γυρίσει να πάρει θέση και η μαία πρότεινε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο να βάλεις ένα φακό και μουσική στο κάτω μέρος της κοιλιάς (με τη μουσική το έλεγε και η αγγελικούλα!). Μη με δουλέψετε αλλά... θα το κάνω!Δεν έχω να χάσω τίποτα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι, τι καλά αποτελέσματα!! Είναι τόσο γλυκό να βλέπεις ένα τόσο δα πλασματάκι να έχει λόξυγγα...αχ, καρδούλες μου!!!

Wendy, εγώ σε προτιμώ με τα πιο κοντά μαλλιά! Σου δίνουν περισσότερο στυλ-πιο ρομαντικό look!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou na tou valeis mousiki tou mpempi me akoustika oxi polu dinata kai ksekoufathi to paidi :P sto nero diadidete diaforetika o ixos, akougete dinatotera a! kai na tou valeis motzart, aresei sta mwrakia kai voitha stin anaptixi tou egkefalou ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...