Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

καλημέρες!!

είδες τι μου'κανες πέπη; ζήλεψα κ έβαλα τη μαμά μου να μου κάνει λαχανοντολμάδες κ έφαγα 1 κουβά!!! :oops::oops::oops::oops: από εχθές το μεσημέρι δεν μπορώ να συνέλθω... έχω ένα στομάχι βαρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ κ ασήκωτο!!!

γιατί καλέ έλενα να κάτσω σπίτι;...ήδη πολύ κλειστήκαμε...νομίζω!!! άντε να καλοκαιριάσει να μη μας δει καθόλου το σπίτι!! :lol::lol::lol: κάτι σκεφτόμαστε κ για τις 25 μαρτίου τώρα αλλά ακόμα δεν έκλεισε...

η εβελίνα εχθές στο σουπερ μαρκετ μ΄εκανε ρεζίλι....

ήθελε να πάρει "μομούλη" (χυμούλη) της λέω "υπομονή 1 λεπτό να πάρουμε τυράκι και θα πάμε στους χυμούς" κ επί 3 λεπτά μέχρι να πάμε στους χυμούς φώναζε

"υμομουνίιιιιιι" (κατά το υπομονή) .... ω ναι παιδί μου είναι!!! :lol::lol::lol: 3 διάδρομοι με μας γελούσαν...κ δεν έχει κ καμμιά ήρεμη φωνούλα....η ψυχή μου!!1

μετά βγήκαμε έξω...

- μαμούλα πάμινο ντεντο!!!! (πράσινο δέντρο)

- ναι αγάπη μου, μόλις βάλουμε τα πράγματα στο αυτοκίνητο θα πάμε να το δούμε

- γιατί πάμινο;;; (γιατί πράσινο;)

- επειδή πίνει νεράκι από τη βροχή κ γίνεται πράσινο (εεεε μη βαράτε αυτό μου'ρθε αυτό είπα :oops::oops::oops::oops: )

- μαμούλαααααααα νενάκι πίνει νινίνα πάμινη!!!! (μανούλα νεράκι πίνει εβελίνα να γίνει πράσινη)

εεεεεεε σε όλο το δρόμο μέχρι το σπίτι κλαιγόταν να γίνει πάμινη!!!

"νινίνα πάμινη, νινίνα πάμινη" μπορεί να το είπε 300 φορές :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ε ήρθα με κ εμείς κ της έκανα τη μούρη πράσινη με νερομπογιές κ ησύχασε!!! καθόταν μπροστά στον καθρέφτη 20 λεπτά κ έλεγε...

"πάμινη νινίνα, πάμινο ντεντο"!!!! :lol::lol::lol::lol:

εν τω μεταξύ όοοοοολα αυτά ούτε που τα φανταζόμουν ότι θα συμβούν!!! κ σκέφτομαι...ε ρε τι έχουμε να τραβήξουμε ακόμαααααααααααααα!!

πέπη πώς είσαι; φουσκώνεις φουσκώνεις;;;;

η δουλειά πώς πάει ελεν; σφάχτηκες με κανένα ή είσαι ήρεμη δύναμη;

ράνια αν μας διαβάζεις...μας λείπεις....κάνε ένα λογαριασμό με άλλο νικ κ μπες να μιλάς μόνο σε μας κ εμείς θα κάνουμε ότι δε σε ξέρουμε!!!! :oops::oops:

αυτααααααααα άκουσα ότι ανοίγει κ ο καιρός...οπότε πεπάκι...κανόνιζουμε καμία παιδ.χαρά κ καφεδάκι (λέμε τώρα)..τι λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουφ! Εχω τα νευρα μου!!!

Σημερα εβαλα μια ζακετα του Στρατου στο πλυντηριο και μεσα ειχε ενα πακετο τσιγαρα..... :cry::cry::cry::cry::cry:

Τι θα κανω????????

Γκρρρρ....

Δεν το πιστευω πως δεν κοιταξα πριν την βαλω....

:?:?:?:?

ΥΓ: Μαρινα 'μεσα' για την παιδικη χαρα αλλα θα πρεπει να ερθει και ο μπαμπας μας γιατι εγω δεν την παλευω μονη μου πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια !! Εισαστε καλα??

Τα μωρα σας ??

Ρανια γυρνα πισω!!! Αυτες οι δυο κανουν απεργια απο το mammyland για να ξαναερθεις ,μου φαινεται.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!

πέπη τέλεια ιδέα να πάρουμε κ τους μπαμπάδες...επίσης μπορούμε να αφήσουμε τις μικρές με τους μπαμπάδες να τρέχουν πάνω κάτω κ εμείς κυρίες να πιούμε τα καφεδάκια μας ΚΑΘΙΣΤΕΣ!!!εεεεεεεεεεε!! καλό;;;;

Μες στο σαββατοκύριακο υποθέτω ε; για να μη δουλεύουν κιόλας...

εν τω μεταξύ στο άλλο φορουμ δεν μπορώ να μπω...λεει οτι member request οτι ήθελα να απενεργοποιηθώ ...αλλά εγώ δεν ήθελα....μάλλον με το καινούριο σερβερ που έκαναν κάτι μπερδεύτηκε...ι :evil::evil: κ δεν μπορω να στείλω κ πμ στον διαχειριστή αφού είμαι απενεργοποιημένη :shock::shock: αραααααααα είμαι μια διωγμένηηηηηηηηηηη 8-)8-)8-) χαχαχα

τέλος πάντων μικρό το κακό...αν πούμε τελικά για συνάντηση θα κανεις εσύ τις διευθετήσεις ναι; θα είσαι γενικός γραμματέας σε διορίζω από σήμερα!!! μόνο μη μου ζητήσεις άδεια γέννας κ λοχείας..γιατί δε βγαίνω!!! :lol::lol::lol::lol:

εχθές έγινε χαμός...είχα ένα δικαστήριο 10 λεπτών κ έγινε 3 ώρες!!! μαλλιοτραβήχτηκε μια με τον άντρα της, ήρθε η αστυνομία, η πεθερά φώναζε τη νύφη πουτ....α!!! ο πεθερός σκαρφάλωσε στην έδρα να δείρει την πρόεδρο, σόδομα κ γόμορα!!! η αστυνομία δεν μπορούσε να τους σταματήσει..2 αδερφιά πλακώθηκαν στο ξύλο άσχημα...ο ένας δεν ξέρω αν τελικά θα την βγάλει καθαρή...και όλα αυτά γιατί;

είχαν 2 χωράφια με σύνορο 1 ρυάκι....κ αυτό το ρυάκι σε πιανού το οικόπεδο θα είναι...

(τους κοιτούσα με λύπηση....μα είναι δυνατόν...να είναι 2 αδέρφια κ να τσακώνονται γι αυτό....;) εμείς είμασταν η επόμενη υπόθεση...κ μέχρι να φτάσει η σειρά μας κοντέψαμε να φάμε ξύλο κ εμείς....

ελενάκι που είσαι; μας απαρνήθηκες άπονη;

κατά τα άλλα η εβελίνα καλά...η γνωστή γλωσσοδιάρροια καλά κρατεί!!! τη μαμά έμοιασε!!!!! :lol::lol::lol:

πέπη θυμάσαι που κάναμε κακά στην τουαλεττα; έχει 2 μέρες που αποφάσισε ότι μονο η κούκλα κάνει κακά στην τουαλέττα κ η εβελίνα στο παμπερς...πάει λοιπόν στην τουαλέττα στερεώνει την κούκλα στο καθισματάκι κ αυτή κάθεται από δίπλα κ τ ακάνει στο παμπερς.... :cry::cry::cry:

δεν την πιέζω εννοείται...αλλά τι ανάποδο παιδί έχω...ε;

αυτααααααααααα....είναι μην αρχίσω να γράφω....τελικά :lol::lol:

κ η αλήθεια έίναι ότι κάνω προσπάθειες να σταματήσω!!! έχω κ άλλα να πωωωωωωωω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι μπαμπαδες να τρεχουν και εμεις να πινουμε καφε καθιστες!!!!! Τελειο ακουγεται... :D:D:D

Και ΝΑΙ θα πιω καφε...αν ειμαι ξεκουραστη no problem... μαλλον

Αχ τι βλεπουν και σε σενα τα ματια σου στα δικαστηρια βρε Μαρινα.... :roll::roll::roll:

Πωπω....

Χμ... με τα ραντεβου δεν τα παω ιδιαιτερα καλα αλλα κατι θα κανουμε... ;)

Μηπως να πουμε την Βαλια να ερθει απο 'δω???

Χαχα το Εβελινι αποφασισε οτι ειναι καλυτερα να τα κανει η κουκλα στη τουαλετα ??? Χαχαχα!!! Γιατι όχι????

ΥΓ: Μαρινα μην καταπιεζεσαι... Γραψε οσα θες... Εγω θα σε διαβασω σιγουρα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo!!

πώς είστε κοπελιές;

περάσατε καλά; τα μωράκια σας;

κιάλλο καρφούρ έλενα στη νάουσα; ήδη άνοιξε ένα το καλοκαίρι... :roll::roll: τόσο κόσμο έχει πια...που ανοίγει κ άλλο; :roll::roll::roll: περίεργο...τι να πω...

από ότι βλέπω εδώ γύρω...μόνο το λιντλ δουλεύει...ο κόσμος λεφτά δεν έχει...

αυτάααα

πείτε κ εσείςςςςςςς

Ελενα στα Carrefour στη Ναουσα δουλευει και η νονα μας!! Και περιμενει να μεταφερθει στο καινουριο που ειναι μεσα στην πολη (εκει που ηταν τα Dia)..

γιατί καλέ έλενα να κάτσω σπίτι;...ήδη πολύ κλειστήκαμε...νομίζω!!! άντε να καλοκαιριάσει να μη μας δει καθόλου το σπίτι!! :lol: :lol: :lol: κάτι σκεφτόμαστε κ για τις 25 μαρτίου τώρα αλλά ακόμα δεν έκλεισε...

η δουλειά πώς πάει ελεν; σφάχτηκες με κανένα ή είσαι ήρεμη δύναμη;

;

Kαλημερα κοριτσια !! Εισαστε καλα??

Τα μωρα σας ??

ελενάκι που είσαι; μας απαρνήθηκες άπονη;

ελενάκι νομίζω ότι μιλάς άδικα... :cry:

δεν βρήκα ούτε μια απάντηση που να μη γίνεται αναφορά σε σένα...ή να ρωτάει κάποια γενικά τι γίνετε...;

μήπως λίγο το πήρες στραβά χωρίς λόγο..;

μην ξεχνάς ότι κ εγώ κ η πέπη από τότε που έφυγε η ράννια ουσιαστικά για σένα μιλάμε κ εδώ...αφού μπορούσαμε να μιλάμε κ αλλού κ αυτό επειδή -μιλάω για τον εαυτό μου τώρα-...σε συμπαθώ πολύ κ εσένα κ τον χρηστάκη...

ελπίζω απλά να είναι μια μέρα που έχεις τα νεύρα σου...κ να το ξεχάσεις αμέσως οκ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις Ελενα με την Μαρινα μιλαμε και σε αλλο φορουμ.

Στο Mammyland μπαινουμε για να μιλησουμε με σενα και παλιοτερα και με την Ρανια. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΨΑΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΩΣ!!!!!! ΕΙΠΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΝΗΣΩ ΜΠΑΣ Κ ΜΠΕΝΕΤΕ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ΕΙΔΑΤΕ???? ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!! 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ ;);););););) ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΝΙΑΡΑ :D ΑΠΛΑ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΠΛΑΚΙΤΣΕΣ!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΦΕΥΓΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΩ!!!! ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΣ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ???? ΧΙΧΙ

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΝΑ ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΕ ΕΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΡΕΠΟ Κ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ!!!!

ΚΑΛΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!!!! Η ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ Η ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.....ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΙΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΕΡΙΑΖΟΥΝ Κ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΟΛΛΗΤΕΣ :D

ΜΑΡΙΝΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΑ ΔΗΚΑΣΤΙΡΙΑ?????? ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΑΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΔΕΣ ΤΟ Κ ΕΤΣΙ!!!!!

ΠΕΠΗ ΤΟΣΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ??? ΕΤΣΙ ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Η Σ ΑΥΤΗ ΑΛΑΞΕ???

ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΞΕΡΑΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ...ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΤΟΥΣΑ!!!!! ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα : ΜΟΥΤΖΑ!!!!!

άιντε από εδω κ μας στεναχώρησες...ΧΑΖΗ!!!

Θα ξανάρθω μετά να γράψω (δεν την γλιτώνετε :lol::lol::lol: ) γιατί έχω λίγη δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!! Χθες πηγα για καμπυλη ζαχαρου... Τρεις ωρες με κρατησε :?

Δεν θα τον δω τον γιατρο μου?? Θα του πω εγω...

Εν τω μεταξυ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχε γινει μπερδεμα και την παρελειψα. Κι ετσι δεν ηξερα και ηρθε μαζι μου και η Κασσανδρα και ο Στρατος...

Ευτυχως ειχε καλη μερα και πηγανε πολλες βολτες ... ;)

Τα αποτελεσματα βγηκαν μια χαρα.. Αρα μπορω να συνεχισω να την πεφτω στα γλυκα?? :oops::oops:

Ααα!! Εκει στην μικροβιολογο ηταν αλλες 2 κοπελες στον 7ο μηνα εγκυμοσυνης που εκαναν την καμπυλη και ειχα και παρεα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν ειμαι duracell στην εγκυμοσυνη.. :|

Και στην πρωτη δεν υπηρχε προβλημα γιατι αν κουραζομουν απλα ξαπλωνα ;) αλλα τωρα εχω την Κασσανδρα και εχει τεραστια διαφορα να εχεις να μωρο και να εισαι εγκυος...

(Γι'αυτο το λογο ο γιατρος μου μου εδωσε την προηγουμενη εβδομαδα να παρω και μαγνησιο... )

Αλλα που θα παει θα τελειωσει και αυτο και θα βρω τον παλιο καλο μου εαυτο ...

Παντως σε κανα μηνα θα ψαξω να βρω μια γυναικα να ερχετε να κανει καμια δουλεια μια φορα την εβδομαδα γιατι οι σκαλες εχουν ηδη αρχισει να με φρικαρουν.. :D:D

Μαρινα ξερεις καμια γυναικα ???

ΥΓ: Μαρινα ειδα τον καιρο για την Κυριακη και μαλλον θα βρεχει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω καλά...εγώ την εγκυμοσύνη όοοοοοοολη την πέρασα στο κρεββάτι....

μια εξαιτίας εμετών...μια εξαιτίας αποκολλήσεων...μια εξαιτίας αδυναμίας....

9 μήνες ξάπλα....η πέπη μια χαρά είναι!!!

εγώ έχω μια γυναίκα για τις δουλειές που έρχεται κάθε μέρα 2-3 ώρες το πρωί κ κάθε παρασκευή όλη μέρα..σάββατο δεν έρχεται αν θέλεις μπορώ να τη ρωτήσω αν θέλεις εσύ σάββατο βέβαια ή αν θέλεις τη ρωτάω αν γνωρίζει κάποια άλλη...

Έλεναααα...αυτό είναι το θέμα πάντα με τις μανούλες....

αν θυμάσαι το είχα γράψει κ εγώ πριν λίγο καιρό...εννοείται ότι δεν θα κάνει ότι της πεις...μην έχεις αυταπάτες...ή θα το ξέρεις κ θα τσακώνεστε..ή απλά δεν θα το ξέρεις...

η λύση είναι μιά...υπομονή!!! (ή υμομουνί κατά το εβελίνι!!! :lol::lol: )

όσο για την ευχή σου να γίνουν κολλητές οι κόρες μας με της πέπης...απ'το στόμα σου κ στου θεού ταυτι!! μακάρι να έχει τέτοια αγγελούδια φιλενάδες η κόρη μου (κ με τέτοιους εξαιρετικούς γονείς) κ να μη μου κουβαλάει στο σπίτι τίποτα...φτου φτου μην βλαστημήσω!!!

δικαστήρια έχω καμμιά 40αριά που εκκρεμούν...μετά είναι τα καινούρια της δουλειάς μόνο..σε καμμιά 2ετία πιστεύω να έχω ξεμπερδέψει εντελώς απ'τα παλιά..

Για την κυριακή μάλλον άκυρο ε;...είδα κ εγώ βροχές...

δεν εχω διαβάσει το μηνυμα...αλλά έτσι που το σκεφτομαι σαν να γραφω ασυναρτησίες είναι...σωστά;;; δεν πειράζει..με λίγη προσπάθεια θα με καταλάβετε!! σήμερα καφέ δεν ήπια...με πονούσε το στομάχι...οπότε μια έλειψη συγκέντρωσης είναι λογική...ε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D:D ευχαριστω μαρινα μου!!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΝΤΖΑ ΕΝΝΟΩ!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ΧΘΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΗΓΕ ΣΚΑΛΩΣΕ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΟΥ ΡΟΥΤΕΡ Κ ΤΑ ΞΕΠΑΤΩΣΕ!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!!!! ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΕΝΟΥΡΙΑ ΜΠΡΙΖΑ :shock::shock::shock: ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ!!!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΜΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΥΡΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ ΩΩΩΩΩ ΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣΤΕ!!!! :lol::lol::lol: ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Τ!!!!

ΚΑΛΑ ΚΙΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ 3 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΩΣΑ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΕ! ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ!!!!! ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗΖΑΧΑΡΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!!!! ΝΑΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΨΩΜΙ ΟΛΙΚΗΣ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑ Κ ΚΑΝΑ ΠΡΟΦΙΤΕΡΟΛ!!!! Ε ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ Η ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ :oops::oops::oops: ΟΠΟΤΕ ΠΕΠΗ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΑΝΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!! ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ (ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ :oops: ) ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!! ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΩΣ ΛΕΙΠΕΙ!!!!! :lol::lol: ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΝΑ ΦΥΤΡΩΣΟΥΝ ΧΟΡΤΑΡΙΑ!! :mrgreen:

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!! ~x(~x( ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ!!!!! ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΖΕΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΩΡΙΣ ΛΕΕΙ!!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΩΩ ΕΓΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!!! ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ...... Σ ΑΥΤΗΝ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ~x( ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ Κ ΣΥΓΚΑΜΕΝΟ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!!!

ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ :shock::shock::shock: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙ ΠΑΜΠΕΡΣ ΑΝΑ 4-5 ΩΡΕΣ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΑΤΟΥΡΟ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ!!!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ Κ ΜΑΣ ΜΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!! Ε ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟ!!!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΟΧΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ???? ΜΥΘΗΣΤΟΡΗΜΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΑ ΣΗΜΕΡΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ βρε Μαρινα!! Ευχαριστουμε για τα κομπλιμεντα !!! Με εκανες να κοκκινησω... :oops:

Εννοειται οτι θα'ναι τελειο να γινουν φιλες οι κορες μας!! :x Αν και η δικη μου δεν ειναι αγγελουδι οπως νομιζεις ...Χιχι!!

Θα σε ειδοποιησω για την γυναικα που σε βοηθαει στο σπιτι σε καμια εβδομαδα.. Αν θελεις μονο ρωτα την αν ενδιαφερεται ..

Η αληθεια ειναι οτι εχω ενα χαζο κολλημα και μου τη δινει που δεν μπορω να φροντισω μονη μου το σπιτι.. Αλλα θα ειναι για λιγους μηνες ...ελπιζω!! Σημερα εκει που αλλαζα σεντονια κοντεψα να μεινω ετσι σκυμμενη.. Και φωναξα τον Στρατο να ολοκληρωσει ... :oops::oops: Γκρρρ.... :oops::? Ειχα φρικαρει..πολυς πονος..

Γι αυτο Ελενα don't worry.. Οι περισσοτερες σε αυτη την φαση εχουν ενα 'θεμα' με το σπιτι...

Τα πιο ζορικα προβληματα ειναι αυτα που μας λες με την μαμα σου...Ναι μεν βοηθανε πολυ που κρατανε τα παιδια αλλα κανουνε του κεφαλιου τους .. Και ειναι σιγουρες οτι κανουν το σωστο...

Πανω σε αυτο το θεμα ..δεν ξερω τι να πω..

Εδω με τον μπαμπα της Κασσανδρας δεν συμφωνουμε παντα για την ανατροφη της μικρης...Πού να τα βρεις με γιαγιαδες κτλ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!

τι κάνετε;

σήμερα ήλιος οπότε άντε να ξυπνήσει το ταρζανάκι να πάμε καμμιά βολτίτσα!!

Πέπη ξέχασα να σου πω ότι κ εγώ στην καμπύλη ζαχάρου τα ίδια με σένα είχα βγάλει...στα όρια υπογλυκαιμίας.. αλλά εγώ ποτέ δεν τρώω γλυκά...είναι το μοναδικό που μου ξεφεύγει.... :lol::lol::lol:

αν είναι να αδιαθετήσω καμμία σοκολάτα κ αυτό ένα κομματάκι άντε 2...

τώρα βέβαια αν απορείς από τί έγινα ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ είναι από ΟΟΟΟΟΟΛΑ τα υπόλοιπα!!χαχαχα!!!

Πέπη τη ρώτησα την κυρία που καθαρίζει κ είπε για μένα ό,τι θέλω!!!χαχαχα!!! οπότε αν θέλεις το ξανασυζητάμε τότε...

Εγώ πάλι τέτοια κολλήματα -να τα κάνω όλα εγώ!!!- δεν είχα ποτέ!!!!

ας είναι καθαρά κ ας τα κάνει όποιος θέλει!!! :lol::lol::lol: (ο οποίος βέβαια δεν λέγεται μαμά ή πεθερά...για να μην εχουμε ντράβαλα - με πιάνετε;;;;)

Ελεν για τη μαμά σου....σαν πιο έμπειρη κ παθούσα θα στο πω....δεν υπάρχει λύση....

έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν γίνεται τίποτα!!!

Μια κάποια λύση είναι, στο θέμα φαγητού κλπ...να λές οτι το επιβάλλει ο παιδίατρος επειδή κάαατι βρήκε στο μικρό και είναι πολύ σοβαρό να ακολουθήσουμε τη συμβουλή του...(μπούρδα δλδ αλλά για να φοβηθεί)

κ για το θέμα του ύπνου...να είσαι σαν καημένο που ζητάει στοργή κ προδέρμ από τη μανούλα του κ να λες κάτι...σαν...

πωπωπω μανούλα μου τώρα σε καταλαβαίνω που έκανα παιδί....εχθές δεν είχε κοιμηθεί κ στην ώρα του κ ήμουν κ κομμάτια από τη δουλειά κ με έκανε χάλια...είμαι πτώμα...κλπ κλπ...αν κοιμόταν τουλάχιστον (την ώρα που σε βολεύει) κάτι θα κατάφερνα να κάνω...κλπκλπ το έπιασες το νόημα....

Αμα πας επιθετικά δεν καταφέρνεις τίπτοα (ωωωω ναι το δοκίμασα και αυτό)

και είναι ακόμα μικρός ο χρηστάκης...κάτσε να γίνει εκεί 15-18 μηνών που έχουν και απαιτήσεις κ τα ξέρουν όλα...κ εκεί να δείς γλέντια αν δεν υπάρχει το πρόγραμμά που έβαλες εσύ...!!!

φιλιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????????

ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ?????? ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ??????? ΠΕΠΗ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ?????

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!!! ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΣΒΑΡΝΑ ΟΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΜΑΙΚΟ!!!!!! ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΠΕΣΑΝΕ!!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΩ ΓΚΑΡΙΖΩ!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΠΟΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΚΑΡΟΤΣΙ!!!!

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΕΡΕΓΚΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ Μ Κ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΓΩ!!!!! ΠΟΙΟ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!

έχουμε σαπίσει στη βροχή γμτ!!

εγώ καλοκαιρινό καρότσι είχα πάρει ένα maclaren αλλά είναι ακριβό..περίπου 450 ευρώ αν θυμάμαι καλά..γιατί ήθελα κ burberry τρομάρα μου :oops::oops::oops::oops:

αυτό:

http://strollersandprams.com/strollers/ ... roller.jpg

τότε που κοιτούσα είχε η chicco με 100 αν θυμάμαι...http://www.chicco.gr/index.php?page=sho ... Itemid=240 αυτό και σε κόκκινο υπάρχει..

εγώ την εβ. την έβαλα στο καλοκαιρινό 6,5 μηνών...το άλλο το βρεφικό δεν παλευόταν...πολύυυυυυυ βαρύ κ δύσχρηστο...

βέβαια και το καλοκαιρινό χρησιμοποιήθηκε από 6,5 μηνών μέχρι 11,5 που περπάτησε...μετά 3-4 φορές μετρημένες στα δάχτυλα κ αυτό στις καλοκαιρινές διακοπές...

Αν κ στο βρεφικό κοιμόταν κανονικά επειδή είναι πολύυυυυυυυυυ του ύπνου η μικρή μόλις περπάτησε ύπνος κ καρότσι δεν υπήρξαν ποτέ ξανά σε συνδυασμό...

τώρα το καρότσι το έχουμε πεντακάθαροοοοοοοοοο!!! :lol::lol::lol: στο πορτ μπακάζ του αυτοκινήτου μου για περίπου 4-5 μήνες χωρίς να έχει χρησιμοποιηθεί...

Οοοοολα τα παραπάνω στα έγραψα για να σου πω...μη δώσεις λεφτά πολλά για καλοκαιρινό...

πάρε το πιο φτηνό κ πιο ελαφρύ!!

λίγα τα ψωμιά του!!

ρε πέπη, υπάρχει μεγάλη έξαρση ηπατίτιδας Α στη νάουσα...

το νοσοκομείο γεμάτο από μωράκια... Με πήρε τλφ ο παιδίατρος να προσέχω πολύ κ αν θέλω να επισπέυσουμε το εμβόλιο που κανονικά γίνεται μετά τα 2...

εσάς σας είπε τίποτα..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!! :roll:

ΤΟ ΜΑΚΛΑΡΕΝ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 350 ΕΤΡΩ ΑΛΛΑ ΑΝ Κ ΜΟΥ ΓΥΑΛΙΣΕ ΠΟΛΛΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 450 ΤΟ ΠΕΡΕΓΚΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ Μ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΕΓΩ!!! ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!!!!ΟΠΟΤΕ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ

ΤΟ ΚΙΚΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=10712 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΚΙΛΑ!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΑΦΡΥ?????

ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΒΡΕΙ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΥΛΑΔΙΟ!!!!!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?????

ΕΧΕΙ Κ ΑΛΛΑ ΜΕ 40-50-70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΟΙΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ 5 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ Κ ΠΟΛΛΑ!!!! ΕΝΩ ΑΥΤΟ Μ ΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟ!!!

ΠΕΠΗ ΕΣΥ????? ΤΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΕΧΕΙΣ????

ΗΠΑΤΙΤΗΔΑ Ε???? ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΩ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΕΞΩ!!!!! ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΣΙ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7 κιλά είναι βαρύ καρότσι μην το προτιμήσεις κατά τη γνώμη μου...

τώρα για το αν ξαπλώνει το καρότσι...κ εγώ πέρισυ το θεωρούσα σημαντικό αλλά όπως βλέπω κ με όσες μαμάδες μιλάω...(και είναι πολλές :lol::lol: ) καμμία δεν ξαπλώνει το καρότσι από το έτος κ μετά..

δεν θα έχει ίδια συμπεριφορά ο χρηστάκης μόλις χρονίσει, δεν θα κάθεται πολύ στο καρότσι κ αν θα κοιμηθεί καμμιά φορά θα είναι μετά από πολύυυυυυυυυ εξάντληση κ αυτό μια χαρά θα κοιμηθεί σε μισοξαπλωμένη θέση που έχουν όλα τα καρότσι....θα με θυμηθείς σε αυτό.....

το δικό μου καρότσι είναι 4,5 κιλά.. κ πάλι βαρύ το θεωρώ :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!! Ειχα γραψει κι εγω μυθιστορημα την Κυριακη αλλα με πεταξε το mammy και μετα δεν μπορουσα να γραψω...

Λοιπον, εγω δεν αγορασα ποτε καλοκαιρινο, αρα δεν μπορω να βοηθησω..

Χρησιμοποιησα το κανονικο, το perego που εχω κι εγω.

Παντως 7 κιλα δεν μου φαινεται ιδιαιτερα ελαφρυ...

Αληθεια, Ελενα πως και δεν εχεις χρησιμοποιησει ιδιαιτερα το καροτσι? Καταφερνεις να τον κουβαλας στην αγκαλια σου βρε θηριο?? :roll:

Μαρινα τι κακα νεα ειναι αυτα? Ηπατιτιδα Α?? Ο δικος μας παιδιατρος δεν με ειδοποιησε παντως. Αλλα εχει νοημα να το κανουμε τωρα?? Προλαβαινουμε? Τι σου ειπε ακριβως ο γιατρος ?? Γιατι θελει 1 μηνα τουλαχιστον το εμβολιο για να εχει καποιο αποτελεσμα. Και νομιζω οτι δεν σε καλυπτει ιδιαιτερα αν δεν εχουν ολοκληρωθει οι δοσεις...

Ουφ!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεπη μου δεν μασ αφησαν οι αρρωστιεσ αν θυμασαι ολο το χειμωνα για να βγουμε!!! ΕΞΑΛΟΥ ΟΠΟΥ ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ Κ ΔΕΝ ΠΟΛΥΧΡΙΑΣΤΗΚΕ!!!!! ΟΣΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΟΚ!!!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΚΛΑΡΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ 7,5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 5 ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΠΟΛΛΥ ΨΕΥΤΙΚΑ :oops: ΤΩΝ 40 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΚΛΗΣΗ!!!!!

ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛ ΗΠΑΤΗΤΙΔΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΕ 2 ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 6 ΜΗΝΩΝ!!!! ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ!!!???? ΑΝ Κ ΣΥΜΦΩΝΩ Μ Ε ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΕΠΗ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΕΜΒΟΛΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΡΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΝΟΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ!!!!! ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ!!!!

ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΒΓΕΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ Μ ΕΙΠΕ! ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΟΥΝ ΜΕ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΒΗΧΑ ΚΤΛ!!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΕΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ!!!!!! :twisted:

ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ 10,100 Κ 76 ΠΟΝΤΟΥΣ!!!! ΚΟΤΖΑΜΑΜ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ :lol::lol::lol:

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ :D ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ Κ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΥΓΑΜΕ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΠΗ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΔΕΙΡΕ(ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ) ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ ΜΙΝΙΓΓΙΤΙΔΟΚΟΚΟΥ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΥΠΕΡ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΕΙΩΝ :cry: ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΚΟ Σ!!!!

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΨΑΡΑΚΙ ΜΑΡΙΝΑ ΣΥΝΤΑΓΟΥΛΑ :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα πεπάκι κ ελενάκι!!!

ηλιος;; ήλιος;; Η Λ Ι Ο ΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

άντε να απολαύσουμε το τριημεράκι μας!!!!

όχι ελενα δεν θα καθίσουμε σπίτι μας!!!! θα την πάμε την βολτίτσα μας προς Καβάλα μεριά!! άντε ανυπομονώ!!

για το εμβόλιο..έχεις δίκιο αυτό γράφει το βιβλιάριο έλενα, όμως..

υπάρχει ένα πρόγραμμα εμβολιασμών..δλδ

αν κάνεις πχ μηνιγγίτιδας.΄..πρέπει να περάσουν τλχ 5 μήνες για να κάνεις mmr κλπ κλπ..

παρ΄ όλο που δικαιούται να το κάνει ένα μωρό μετά το έτος, δεν πρέπει να συμπέσει με άλλες ανοσοποιήσεις..

ε εμείς είναι να το κάνουμε σύμφωνα με το πρόγραμμα των δικών μας εμβολιασμών τον Ιούνιο...κ είπε ο ντοκ αν είναι να το κάνουμε απρίλιο που θα έχει περάσει 3μηνό από αυτό της ανεμοευλογιάς..

τώρα σίγουρα θέλει κανα μήνα για την ανοσοποίηση...όπως λέτε, αλλά...

η ηπατίτιδα α δεν είναι αρρώστια ιάσιμη...δλδ δεν παίρνει το παιδί ένα σιροπάκι κ γιατρεύεται.... μπορεί να το έχει για πολλά χρόνια κ είναι κ εξελίξιμο σε άλλες αρρώστιες...

οπότε η επίσπευσή του αυτή τη λογική έχει...ό,τι προλάβεις κέρδος είναι!!

αυτααααααααα....ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε αν κ μάλλον ό,τι λέει ο ντοκ θα κάνουμε..απλά κορίτσια μου είπε προσοχή σε κανόνες υγιεινής..

δλδ στο σουπερ μαρκετ στο καρότσι πχ σκουπίζετε πάντα το χερούλι με ντετόλ μαντηλάκια, ή στις κούνιες προσοχή να μη βάλουν χέρι στο στόμα, αν χρειάστεί να αλλαχτεί έξω να μην ακουμπήσει πουθενά κλπ κλπ..

αυτά μου είπε πάνω κάτω...

μην πέφτεις βρε Πέπη!! άντε σήμερα έχει σουπερ καιρό...πάρε την κασ. για μια κοντινή βολτίτσα να ανέβει κ η ψυχολογία σου!! θα ήθελα να πάμε κ μαζί αν βόλευε...άλλα ενοψει τριημέρου έχουν σκυλιάσει όλοι να γίνει η δουλειά τους ΤΩΡΑ!! λες κ τελείωσαν οι μέρες... :twisted::twisted::twisted:

αυτά κουκλίτσες!!

μάααααααααακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...