Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μανουλεεεεεεεςςςςς τι μου κανετε?? :P:P:P:P:P αργησα εε????επρεπε να κανω αισθητη την απουσια μου να δω αν θα σας λειψω..πλακα κανω αλλα απο χθες ημουν στην τσιτα...

λοιπον ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ο μπεμπης χαιρει ακρας υγειας ειναι 509 ολοκληρα γραμμαρια ειναι και 4 μερες πιο μεγαλος απο την ημερολογιακη ημερομηνια του...και πολυ υπναρας επισης...κοριτσια τον ειδα να χασμουριεται ημουν ετοιμη να κλαψω...θα προσπαθησω να σας βαλω και το βιντεο να δειτε και εσεις στο τελος που χασμουριεται...τα εχει ολα στην εντελεια ποδαρακια χερακια πατουσακια δαχτυλακια και μια δυνατη καρδουλα...μου φαινεται απιστευτο που εχω αλλον εναν ανθρωπο να μεγαλωνει μεσα μου...μου φαινεται απιστευτο οτι θα γινω μανουλα..ειμαι τοσο χαρουμενη δεν εχω παψει να ευχαριστω το θεο για το δωρο που μου χαρισε μετα απο τοσο κοπο πικρα στεναχωρια και προσπαθεια...μετα πηγα να δω και τον γιατρο μου και τον ρωταω σε καποια στιγμη μα καλα εγω τελικα ποτε θα γεννησω και μου λεει μετα τις 20-22 οκτωμβριου ανα πασα ωρα και στιγμη..οποτε κοριτσια μου μπορει να ανηκω και στις εγκυουλες του οκτωβρη αλλα δεν με νοιαζει εγω θα μεινω εδω..πειραζει???? :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

κοριτσια σας αφηνω να τελειωσω το φαγητο γιατι σε λιγο ερχεταικαι το αντρακι μου...το απογευμα θα διαβασω και οσα εχετε γραψει τωρα δεν προλαβαινω...σας αγαπωωωωω :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟ ,ΑΝΤΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙς ΝΑ ΒΑΖΕΙς ΧΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΑς....ΡΟΖ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΑΛΑΖΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΩΣ ΑΔΕΙΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ???? ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρινα,δεν ξερω κατι για αυτο που ρωτας...ειμαστε πολυ κοντα στην ημερομηνια εγω ειμαι σημερα 16 και 5 ημερ απλα θα γεννησω 7//12 λογω καισαρικης.τι μωρακι εχεις?εγω μαλλον αγορακι και εχω και τον παναη μου που ειναι 2 ετων και κατι ψιλα! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Γεια σου Μαρινα,δεν ξερω κατι για αυτο που ρωτας...ειμαστε πολυ κοντα στην ημερομηνια εγω ειμαι σημερα 16 και 5 ημερ απλα θα γεννησω 7//12 λογω καισαρικης.τι μωρακι εχεις?εγω μαλλον αγορακι και εχω και τον παναη μου που ειναι 2 ετων και κατι ψιλα! :silly:

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ---ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ---ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ---ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ--ΕΧΩ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΠΕΣΩ ΜΕΣΑ??? ΘΑ ΣΑ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΩ---ΛΕΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΑΛΛΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA 2006 έγραψε:

Καλημερα κοριτσακια Αν και ηταν μια αγανακτηση η εξυπηρετηση χθες Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΚΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ στο επιπεδο που μπορουν να δουν.Βεβαια μας ειπε οτι ειναι πολυ ζωηρη,πηρε ολες τις απαραιτητες ποζες χωρις προβλημα και πρεπει να τσατιστικε γιατι μεχρι να σταματησει να με κλοτσαει περασε ωρα.Ειναι μονο 400 γρ υψος ξεχασα να ρωτησω αλλα ειναι φυσιολογικη.

Αυτα απο μενα περιμενουμε τη Μαρια να μας πει εντυπωσεις απο το μωρο της. Η Εβι ειναι την Πεμπτη Ποια αλλη περιμενουμε συντομα? Καλη επιτυχια και μην πατε με αγχος γιατι θα ξαναδειτε το μωρο σας μετα απο πεντε μηνες.Εγω δεν χορταινω να το βλεπω!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΙΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ---ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ---ΕΓΩ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Αχ τι τελεια που ειναι το εξοχικο????

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ-- ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΗΡΕΜΙΑ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa έγραψε:

μαμα Παναη έγραψε:

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ-- ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΗΡΕΜΙΑ.......[/quote:rt13a65o] παρε με και εμεναααααααα θα ειμαι φρονιμη :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki kai ina mrabo koritsia exoume kanei mia poli kali arxi!!!xairome pou ta mwrakia mas siga-siga exoume wraia nea!!!fiore egw genisa ta 2 mou paidia sto aleksandra giati oikonomika den me eperne gia alou....kai trofoblasth pou ithela nakanw ekei thn ekana kai den plirwsa mia!!!glitosa 700 eyro pou eixa plirwsei stis alles!!gia to b den kserw giati menw kw kai tha to kanw sthn rodo idiotika giati thn epoxh pou thelw na to kanw to nosokomeio ths rodou den eixe rantebou na mou dwsei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Εμένα με ξεχάσατε? Σήμερα είχα την β-επιπέδου. Χθες βράδυ μπήκα να σας το θυμήσω αλλά μετά από τα ποστ που διάβασα δεν είχα κουράγιο να γράψω τίποτα. Μαύρισε η ψυχή μου :(:( Ο άντρας μου θύμωσε πολύ που τα διαβάζω και επηρεάζομαι τόσο πολύ.

Λοιπόν παρά το άγχος μου όλη νύχτα, και αφού έβαζα χίλια κακά στο μυαλό μου ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ ΕΊΝΑΙ ΑΨΟΓΟ :woohoo: :woohoo:

Και εμάς είναι κομπλέ, χεράκια, ποδαράκια, μυτούλα, ματάκια κτλ. Είχε πολύ πλάκα το βλέπαμε να τραβάει το λώρο λες και έκανε αναρήχηση σε βουνό :P:P Μετά έβαζε το χεράκι και έτριβε τα ματάκια του!!! Κορίτσια αυτός δεν ήταν υπέρηχος ήταν σαν όνειρο!!!!!!!!! Θέλω να το ξανακάνω. Υπήρχε περίπτωση να ξαναπάμε γιατί δεν γύριζε να μετρήσει κάτι ο γιατρός και μου είπε να περπατήσω λίγο και να φάω και κάτι γλυκό μπας και γυρίσει, αλλιώς θα ξαναπηγαίναμε την Παρασκευή. Πολύ μου άρεσε η ιδέα ;);) αλλά το σκατούλι δεν μου την έκανε τη χάρη. Γύρισε και τα μετρήσαμε όλα και έτσι δεν θα ξαναπάμε :(:(

Από βάρος είμαι ψωμομένα μωρά 511 γρ.

Από φύλο έχουμε τα πάντα εκτός από πουλί γιατί............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΥΝΑΙΚΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ιδια η μάνα της είναι η κοράκλα μου :silly: :silly: :silly:

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη και ευτυχισμένη και θέλω να σκέφτομαι θετικά και μόνο θετικά.Ο σημερινός υπέρηχος ήταν άλλο ένα βήμα προς το μωράκι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Γεια σας κοριτσάρες!

Εμένα με ξεχάσατε? Σήμερα είχα την β-επιπέδου. Χθες βράδυ μπήκα να σας το θυμήσω αλλά μετά από τα ποστ που διάβασα δεν είχα κουράγιο να γράψω τίποτα. Μαύρισε η ψυχή μου :(:( Ο άντρας μου θύμωσε πολύ που τα διαβάζω και επηρεάζομαι τόσο πολύ.

Λοιπόν παρά το άγχος μου όλη νύχτα, και αφού έβαζα χίλια κακά στο μυαλό μου ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ ΕΊΝΑΙ ΑΨΟΓΟ :woohoo: :woohoo:

Και εμάς είναι κομπλέ, χεράκια, ποδαράκια, μυτούλα, ματάκια κτλ. Είχε πολύ πλάκα το βλέπαμε να τραβάει το λώρο λες και έκανε αναρήχηση σε βουνό :P:P Μετά έβαζε το χεράκι και έτριβε τα ματάκια του!!! Κορίτσια αυτός δεν ήταν υπέρηχος ήταν σαν όνειρο!!!!!!!!! Θέλω να το ξανακάνω. Υπήρχε περίπτωση να ξαναπάμε γιατί δεν γύριζε να μετρήσει κάτι ο γιατρός και μου είπε να περπατήσω λίγο και να φάω και κάτι γλυκό μπας και γυρίσει, αλλιώς θα ξαναπηγαίναμε την Παρασκευή. Πολύ μου άρεσε η ιδέα ;);) αλλά το σκατούλι δεν μου την έκανε τη χάρη. Γύρισε και τα μετρήσαμε όλα και έτσι δεν θα ξαναπάμε :(:(

Από βάρος είμαι ψωμομένα μωρά 511 γρ.

Από φύλο έχουμε τα πάντα εκτός από πουλί γιατί............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΥΝΑΙΚΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ιδια η μάνα της είναι η κοράκλα μου :silly: :silly: :silly:

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη και ευτυχισμένη και θέλω να σκέφτομαι θετικά και μόνο θετικά.Ο σημερινός υπέρηχος ήταν άλλο ένα βήμα προς το μωράκι μου!!!!!

AX ΤΕΛΕΙΑ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ---ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ :cheer::cheer::cheer: ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπραβο για τα νεα σας!!!

Οσο μπορειτε μη διαβαζετε ασχημα.Και εγω στην 1η εγκυμοσυνη τα ειχα παιξει. :(

Οσες ειστε εγκυες στο 2ο μωρο ποτε περιπου αρχισατε να καταλαβαινετε τα κουνηματα του;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Γεια σας κοριτσάρες!

Εμένα με ξεχάσατε? Σήμερα είχα την β-επιπέδου. Χθες βράδυ μπήκα να σας το θυμήσω αλλά μετά από τα ποστ που διάβασα δεν είχα κουράγιο να γράψω τίποτα. Μαύρισε η ψυχή μου :(:( Ο άντρας μου θύμωσε πολύ που τα διαβάζω και επηρεάζομαι τόσο πολύ.

Λοιπόν παρά το άγχος μου όλη νύχτα, και αφού έβαζα χίλια κακά στο μυαλό μου ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ ΕΊΝΑΙ ΑΨΟΓΟ :woohoo: :woohoo:

Και εμάς είναι κομπλέ, χεράκια, ποδαράκια, μυτούλα, ματάκια κτλ. Είχε πολύ πλάκα το βλέπαμε να τραβάει το λώρο λες και έκανε αναρήχηση σε βουνό :P:P Μετά έβαζε το χεράκι και έτριβε τα ματάκια του!!! Κορίτσια αυτός δεν ήταν υπέρηχος ήταν σαν όνειρο!!!!!!!!! Θέλω να το ξανακάνω. Υπήρχε περίπτωση να ξαναπάμε γιατί δεν γύριζε να μετρήσει κάτι ο γιατρός και μου είπε να περπατήσω λίγο και να φάω και κάτι γλυκό μπας και γυρίσει, αλλιώς θα ξαναπηγαίναμε την Παρασκευή. Πολύ μου άρεσε η ιδέα ;);) αλλά το σκατούλι δεν μου την έκανε τη χάρη. Γύρισε και τα μετρήσαμε όλα και έτσι δεν θα ξαναπάμε :(:(

Από βάρος είμαι ψωμομένα μωρά 511 γρ.

Από φύλο έχουμε τα πάντα εκτός από πουλί γιατί............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΥΝΑΙΚΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ιδια η μάνα της είναι η κοράκλα μου :silly: :silly: :silly:

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη και ευτυχισμένη και θέλω να σκέφτομαι θετικά και μόνο θετικά.Ο σημερινός υπέρηχος ήταν άλλο ένα βήμα προς το μωράκι μου!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μπραβο Αντωνια μου με την ωραια σου κορη.....ευχομαι ολα να πανε καλα σε ολες μας.... :silly:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas!! Pos eiste? Katarxas sygxaritiria se ola ta koritsia gia ta teleia apotelesmata!! Me to kalo na kratisete ta morakia sas!! Ante kai stis ypoloipes siga siga.

Eixa mpei kai to proi, alla meta apo tis apoleies pou diavasa den eixa kouragio na grapso. Eidika gia ti Rafael, pou eixa diavasei apo palia tin istoria tis trelathika.. :( Den exo logia........

Pantws oses protimate na apexete apo to forum gia ligo kairo den exete kai adiko, ti na po..

Ego aurio exo rantevou me mia giatro. Einai mia episkepsi routinas mou eipe i maia, epeidi exo gennisei kaisariki kai tora me entharynoun gia fysiologiko. Den xero ti tha mou kanei, tha sas po aurio. Ti Deutera exo kai rantevou gia yperixo, gia to thema tou plakounta. M'exei faei i agwnia, alla prospatho na kano ypomoni. Liges meres emeinan..... :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika έγραψε:

Koritsia geia sas!! Pos eiste? Katarxas sygxaritiria se ola ta koritsia gia ta teleia apotelesmata!! Me to kalo na kratisete ta morakia sas!! Ante kai stis ypoloipes siga siga.

Eixa mpei kai to proi, alla meta apo tis apoleies pou diavasa den eixa kouragio na grapso. Eidika gia ti Rafael, pou eixa diavasei apo palia tin istoria tis trelathika.. :( Den exo logia........

Pantws oses protimate na apexete apo to forum gia ligo kairo den exete kai adiko, ti na po..

Ego aurio exo rantevou me mia giatro. Einai mia episkepsi routinas mou eipe i maia, epeidi exo gennisei kaisariki kai tora me entharynoun gia fysiologiko. Den xero ti tha mou kanei, tha sas po aurio. Ti Deutera exo kai rantevou gia yperixo, gia to thema tou plakounta. M'exei faei i agwnia, alla prospatho na kano ypomoni. Liges meres emeinan..... :S:S:S

KAI ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ---ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ---ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panagiota, ego exo niosei kati "fterougismata", alla den eimai kai sigouri, ki as einai deuteri fora.. :S Pantos rotaga tin koubara mou tis proalles kai mou eipe oti sto deutero, kapou sto telos tou 4ou eniose ta fterougismata kai meta apo peripou 2 evdomades eniose kanoniki klotsia. Kai i Evi eixe grapsei 16h evdomada to eniose proti fora. H alitheia pantos einai oti ki ego perimeno san treli!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα!

χθες πηγα στο καθιερωμενο ραντεβου με τον γιατρο,κανονισαμε να κανω αμνιο (λογω ηλικιας)την ερχομενη Τριτη,μακαρι να πανε ολα καλα...

το πιο κουφο ειναι οτι ο γιατρος μου δινει ενα 90% οτι εχουμε αγορακι,ενω ο γιατρος που μου ειχε κανει την αυχενικη ειχε δωσει 80% για κοριτσακι...

ο γιατρος μου εξηγησε οτι στον 5ο μηνα γινονται τα πιο πολλα λαθη στην αναγνωριστη του φυλου,γιατι συμβαινει στα κοριτσακια η κλειτοριδα τους να ειναι καμια φορα υπερτροφικη,αλλα ετσι οπως το κοιτουσε ειπε οτι παραειναι μεγαλο το μεγεθος για να περισσευει ετσι!!!

Θα με τρελλανουν!!τι ειναι το παιδακι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια σε Ίνα, Μαρίακρήτη και kataifaki για τα ευχάριστα αποτελέσματα!!! Ελπίζω το ίδιο και για όλες τις υπόλοιπες κοπέλες, που είμαστε στην αναμονή..

Και εγώ το ίδιο πράγμα έχω πάθει με τις απώλειες που διαβάζω, από εχτές είμαι πολύ χάλια, όλο σκέφτομαι πόσα πολλά μπορούν να πάνε στραβά εκεί που δεν το περιμένει κανείς. Εντωμεταξύ, εχτές το απόγευμα για 3 περίπου λεπτά ένιωσα έναν πολύ έντονο πόνο χαμηλά δεξιά στην κοιλιά και παράλληλα αίσθημα ναυτίας. Τρόμαξα πολύ, γιατί πόναγα περισσότερο από τα συνήθη τραβήγματα που κάνει η μήτρα. Σημερα δεν έχω νιώσει καθόλου τα φτερουγίσματα που νιώθω εδώ και 1 εβδομάδα και όπως καταλαβαίνετε έχω χε..ί πάνω μου..Το έχει πάθει καμία αυτό? Σκέφτομαι να περιμένω και αύριο και να πάω για υπέρηχο μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΙΦΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ :):):):) ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙς ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΒΡΕ???? :P:P:P ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ...ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ...ΜΑΡΙΝΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑς ΝΟΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΚΛΟΤΣΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΝΙΑ???ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΕΙΠΕς???ΘΕΣ ΠΑΓΩΤΑΚΙ????ΜΜΜΜ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ :P:P:P:P:P:P

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΠΩς ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΓΟΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ????ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...