Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

μονο μην μεγαλωσει και μου βγει emo και με βριζει για το ροζ κοκκινο τρισχαριτωμενο δωματιο της.Τα λεμε αυριο κοριτσια.Ευχομαι να περασουμε και να ξεχασουμε ευχαριστα την β επιπεδου ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

emena pantos ayto to epiplo me ta surtaria kai na alazeis kai to pedi ekei de me bolepse katholou..

egw eixa pari ayto pou einai me rodakia kai panw panw einai h alksiera kai apo katw me ta rafakai ta plastika kai bazeis oles tis kremes tis panes kai ta petsetakia tou mwrou kai to kilas to pas opou thes sto mpanio kai outo kathe eksis apla den thimame pws to lene...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ψηφιζω νεραιδουλα...ειμαι του πιο ρομαντικου και στο κατω κατω της γραφης τι δουλεια εχουν εφτα αντρες ας ειναι και νανοι στο δωματιο μιας πριγκιπισσας????εεεε???? :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: αν και να σας πω την αληθεια προτειμω πιο ουδετερα θεματα...και για αγορια και για κοριτσια....εγω εφτιαξα το δωματιο με θεμα τον γουινι απο το καλοκαιρι και κοριτσι να ηταν παλι μια χαρα θα ηταν...παντως ινα και εγω αν μεγαλωνα σε ενα ροζ κοσμο μαλλον θα ημουν καπως... :P:P:P:P:P

αχ παναγια μου και πως θα περασει η μερα σημερα??? :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια να μην ξεχασω να σας πω,να γινετε μελη στο www.babyspace.gr kai sto www.babylino.gr και μας στελνουν βαλιτσουλες με δειγματακια :woohoo: !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου και ΙΝΑ μου ολα τέλεια θα είναι αυριο.Θα δείτε τα γερά και δυνατά μπουμπουκάκια σας!

Λοιπον εγω οταν γεννησα δεν ειχα καμια φοβια ημουν μια χαρα ,χαλαρη και δεν μου φανηκε τιποτα δυσκολο.Δεν ξερω τι αναισθησια ηταν αυτη?Λετε να το πάθω τωρα με το 2ο παιδι???

Τωρα οσο για τις αγορες...δεν εχω και πολλα να παρω εκτος απο μερικα ρουχαλακια γιατι θα γεννηθει άλλη εποχη απο το προηγουμενο και μια αλλαξιερα σαν αυτη που λεει το Μαρακι γιατι δεν ειχα παρει στο 10 επειδη δεν ειχα χωρο να την βάλω αλλά τωρα εχω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες και καλή εβδομάδα!!

Καλή επιτυχία στα κορίτσια αύριο με το β-επιπέδου. Εγώ είμαι την Τετάρτη και έχω αγωνία τρελή :dry::dry: Αλήθεια που θα κάνετε τον υπέρηχο? Εγώ κανόνισα να πάρω και cd :P:P

Ρε κοριτσάρες εγώ για τις αγορές έλεγα να πάω αυτόν τον μήνα γιατί μου είπαν ότι τον Αύγουστο όλα τα εργοστάσια είναι κλειστά και μετά θα αργήσουν να τα φέρουν. Μπαίνω στον μήνα μου 2/10 και μου είπαν ότι καλό είναι να τα έχουμε με το που θα μπω στον 9ο. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως τον Αύγουστο έχουν εκπτώσεις. Άλλες λένε ότι δεν κάνουν στα χοντρά (έπιπλα κτλ) και άλλοι ότι κάνουν. Εσείς τί λέτε?

Εμείς λέμε να ψάξουμε για βιοτεχνίες που τα έχουν πιο οικονομικά οπότε δύσκολο το βλέπω για εκπτώσεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

κοριτσακια να μην ξεχασω να σας πω,να γινετε μελη στο www.babyspace.gr kai sto www.babylino.gr και μας στελνουν βαλιτσουλες με δειγματακια :woohoo: !!!!![/quo

ΕΧΩ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ BABYSPACE ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ---ΕΓΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ??ΤΙ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ- :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 έγραψε:

re koritsia apo sumtomata ti exete?ti niothete ayton ton kero?

ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΜΕ ΚΛΟΤΣΑΕΙ-- :laugh: :laugh: :laugh:

ΟΙ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΛΑΤΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ---ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx auta ta nevra, nomizw pos oles mas exoume provlima sthn egkumosunh. Kai egw den sikonw miga sto spathi mou teleutea, vevea gia na pw thn alithia sthn arxh htan polu xirotera den tolmouse na mou milisei o antras mou kai ton arpaza apo ta moutra...Eftixos exei gaidourinh ipomonh alios tha maloname sinexia..Me ton giatro pou milisa mou eipe pos einai fisiologiko kai ston antra mou euxithike kalo kouragio ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.d εμένα ο γιατρός είπε στον άντρα μου αν μπορεί κάπου να βρει να μείνει για τους επόμενους 6 μήνες :P:P:P

Απλά και δημοκρατικά ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ότι δεν θα πάει πουθενά και θα με ανέχετε για να μάθει άλλη φορά να θέλει να γίνει μπαμπάς :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pali mou kanei entiposei den mpwro na pw oti exw idietera neyra kai brisko ton eafto mou arketa se kalo bathmo...den kserw an epidi einai h triti egymosini....h epidi olh mera o antras mou lupei gia douleia kai etsi den exw me pion na tsakotho.......nomizw stis ales eixa pio pola neyra!!!!gia na doume tha bgei aytos pio hremos...giati oi aloi einai arketa zwhrh!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Να κάνω μια ερώτηση, έχετε αρχίσει να χρησιμοποιείτε κρέμες για ραγάδες, στήθος ή κάτι άλλο? Γιατί η μάνα μου και η πεθερά μου με έχουν πρήξει ότι κάτι πρέπει να κάνω, που δεν κάνω...γιατί γενικά είμαι χαλαρή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι κανε αυτο που θες αγαπη μου και μην ακους κανενα...δικο σου σωμα ειναι...και αν εχεις και καλο δερματακι και πινεις και πολυ πολυ νερακι δεν νομιζω να σου χρειαστουν...μολις εφαγα πιτσα και ο μικρος χοροπηδαει.. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

οσο για τα νευρα δεν εχω και τοσο εκεινο που εχω ειναι πολλες στεναχωριες..ρε κοριτσια ο τελευταιος μηνας ηταν γεματος εντασεις φωνες κλαμματα λετε να δημιουργησα προβλημα στον μπεμπη???αυριο θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth μην αγχώνεσε μια χαρά θα είναι το μωράκι σου. Καλό είναι να αποφεύγονται οι εντάσεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά σίγουρα δεν μπορεί να του έχεις κάνει κακό.

Απλά τα μωράκια μας νιώθουν αυτό που νιώθουμε και εμείς και καμιά φορά αγχώνοντε. Αν αυτό συμβαίνει καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τότε πιθανόν να έχουμε ένα υπερκινητικό και νευρικό μωράκι.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :laugh: πρωινή πρωινή σήμερα μετά απο μέρες που απουσίαζα, μα πότε προλάβατε και γράψατε τόοοσα πολλά?. mariakrhth και ΙΝΑ2006 περιμένουμε τα νέα σας από την Β επιπέδου, όλα καλά θα είναι :laugh: να καλωσορίσω και τις νέες στη σελίδα.

mariakrhth πρόσθεσε και εμένα στη λίστα με ΠΗΤ 12/12 :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια,...αλλα ειδικα σημερα ,ευχομαι το μαρακι και η ινα να εχουν την πιο πιο ομορφη ,γλυκεια και ξεγνιαστη μερουλα!!!!περιμενω νεα σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε; Να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου καλή επιτυχία στην Μαρία και την Ινα για σήμερα και περιμένουμε νέα με ανυπομονησία. Evi καλή επιτυχία και σε σένα για την Πέμπτη. Εύχομαι να είναι όλα τέλεια μέχρι και το τέλος της εγκυμοσύνη σου και να είσαι μια τρισευτυχισμένη μανούλα.

Εγώ ετοιμαζομαι για διακοπές. Είμαι σπίτι και μαζεύω ρούχα και συμπράκαλα για να φύγουμε αύριο για το εξοχικό μας στο Γύθειο. Θα έχω και το laptop μαζί για να μαθαίνω νέα σας.

Μόλις γυρίσω απ' τις διακοπές θα πάω να κάνω κι εγώ την β' επιπέδου στις 17 Ιουλίου. Άντε να φύγει κι αυτή να ηρεμήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια αυριο θα εχετε νεα απο μενα γιατι το ραντεβου ειναι απογευματινο.Σημερα πηγα για εξεταση ζαχαρου αλλα δεν τα καταφερα με το υγρο πηγε στο πεζοδρομιο.θα δουμε.Φιλια στις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia eyxome kai egw me th seira mou se sas kai ola ta koritsia pou eimaste sthn lista na exoume kala apotelesmata na arxisei na feugei ligo-ligo ayto to stress.....epitelous na hremisoume ligaki....as kourastoume as ta perasoume ola arkei me to kalo na exoume sta xerakia mas oles ugiestta mwrakia!!!!pistebw me dunamh psyxhs oles mazi tha litourgisoume mia megalh thetiki energia kai THA PANE OLA KALA!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...