Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια,καλε εχετε γραψει πολλα και δεν εχω παρει χαμπαρι.

Οσο αφορα στον θηλασμο η καθεμια κανει αυτο που θελει και μπορει.Δεν μπορει καμια να επιβαλει στην αλλη τι θα κανει.Και εγω ηθελα να θηλασω και τα καταφερα και θηλασα 6 μηνες αλλα απο κει και περα αφου μπηκαν και οιτροφες δεν ηθελα αλλο.Για μενα ηταν αρκετο μεχρι εκει.Για μενα ειπα μην παρεξηγηθω...

Νικα μου περαστικουλια.

Lovie και ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ καλως ηρθατε στην παρεα μας!

Λοιπον εγω απο συμπτωματα δεν εχω και πολλα πλεον.Μονο οταν τρωω φουσκωνω πολυ ευκολα και δεν μπορω να χωνεψω....Θα μου πειτε καλυτερα για να μην τρωω...ελα ομως που θελω να τρωω :blush:

Αυτη την εβδομαδα νιωθω πολυ εντονα το μωρακι μου.Την Παρασκευη που πηγα στον γιατρο φανηκε ολοκαθαρα το πουλακι του ;) χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nika ton peiges sto giatro?aftes h kalokerines h iwseis einai h xeoroteres!!!na xrisimopeihs oinopneyma sta xeria sou giati den eise na kolas kai esu kamia iwsh twra...upomonh tha kanei ton kuklo ths kai tha gygei...elisa mou etsi einai afta!!ta ergalia mas prepei na fenonte...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsakia mou ti kanete??Vlepw exoun anapsei ta aimata me ton thilazmo...Den nomizw pos einai dikeo na krinei kanenas kapion alon sauta ta themata giati o kathenas pigenei analoga me thn krish tou kai tis antoxes tou...Egw ithela PARA POLU na thilasw alla den ta katafera, eixa agorasei soutien, rouxa katalila gia meta thn gena alla distixos alios ta eixe programatisei to paidaki mou kai o theoulhs..Otan gennuthike evaze thn glosa ths pano ston ouranisko me apotelezma na mhn mporei na parei thn thilh mou,pou outos h alos einai aniparkth..To deftero 24:oro epidi den eixe faei akomi to paidi kai sto maieftirio (sthn Souhdia)prospatousan me kathe tropo na ths dosoun to gala mou me alous tropous (oxi mpoukali)eftase o ikteros sto 24 kai to zaxaro ston pato me apotelezma na einai to mwro anesthito..Ekei ta ida ola paidia, tromokratithika kai arxisa na fonazw na ths dosoun na faei kai den me endiefere me pion tropo, alla htan polu arga htan idi anesthith opote mas evala 1 lastixaki apo thn mith gia na thn taizoume me sirigga kai dromo gia thn ethousa idikhs frontidas vrefon kai prowron mwron..Mia evdomada argotera eixame vgei apo ekei kai eimastan mia xara..Egw sinexisa na vgazw me to thilastrw kai na ths dinw me mpoukali to diko mou gala kathe 2 wres..25 hmeron kolaei mia gastrenteritida kai ftanei to paidi se athlia katastash, pali isagogh sto nosokomio gia mia evdomada mexri na sinelthei me orous kai ta aparetita..Me to pou erxomaste sto spiti arostenw egw me pireto,diaries emetous....Opos katalavenete htan adinaton na sinexisw, outos h alos to gala mou eixe paei peripato kai egw eimoun polu xalia psixologika gia na ksanaprospathisw...Elpizw authn thn fora na ta kataferoume giati den sas krivw pos einai o megaliteros tromos mou mhn tixon kai den trwei kai pathoume pali ta idia....Sorry sas epriksa :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια...τι κανετε????αυριο παω για την β επιπεδου και δεν εχω μυαλο για τιποτα...καντε μωρε μια προσευχουλα για μενα και τον μπεμπακο μου και αυριο να ειναι ολα απλα τελεια...σας παρακαλω κοριτσια μου...εχω τρελο αγχος και αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre koritsia thelw na sas rotisw kati...Otan gennhsate to paidaki sas pos niosate?? Ektos apo thn aperanth xara kai thn anakoufish pou ola pigan kala....Egw amesos eniosa TROMO,,,,fovithika para polu kai esthanthika san na epese o ouranos na me plakosei mias kai eixa authn thn mikrh psixoula sta xeria mou kai an ekana kati lathos mporousa na thn vlapsw,esthanomoun polu ligh kai oti den tha ta katafero.Thimame na lew ston antra mou pos exw apotixei epidi den katafernw na thn thilasw kai oti eimai axristh...Eutixos tote mou eipe kati pou den tha ksexasw pote mou..."Kita auto to plazma" mou leei "Esu to ekanes,kapios pou kanei ena tetio plazma den einai apotiximenos EINAI SPOUDEOS KAI SE EUXARISTW".....Eniose kapia sas etsi h eime mono egw???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

καλημερα κοριτσουδια...τι κανετε????αυριο παω για την β επιπεδου και δεν εχω μυαλο για τιποτα...καντε μωρε μια προσευχουλα για μενα και τον μπεμπακο μου και αυριο να ειναι ολα απλα τελεια...σας παρακαλω κοριτσια μου...εχω τρελο αγχος και αγωνια...

Μαρια μου και γω αυριο παω για β επιπεδου αλλα σημερα ξυπνησα με το ερωτημα πως θα βγει ο χειμωνας?αν θα καταφερω να ξανα βρω δουλεια ?και πολλα ακομα ?????Δεν ξερω.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ινα μου ενα ενα βημα την φορα...τα μωρακια μας ειναι η προτεραιοτητα μας τωρα και μετα ολα τα αλλα εγω τουλαχιστον ετσι το σκεφτομαι αλλα θα μου πεις εγω δεν εχω και οικονομικο θεμα για να με απασχολει...να εισαι υσηχη και κατσε πρωτα να περασει το καλοκαιρι και μετα βλεπουμε για τον χειμωνα...καλη μας επιτυχια για αυριο και ολα να πανε τελεια για ολες μας...

βασικα αυτο το ακριβως νομιζω πως ποτε δεν ειναι ακριβως και μονο το μωρακι μας ξερει ποτε ειναι η ωρα του...και τωρα που το σκεφτομαι τα μωρα μας κανουν κουμαντο απο πριν ακομα ερθουν στην ζωη μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To akrivos pote tha gennhthei to mwro to kserei mono o theos Ina mou.. Panta pithanh mera toketou sou lene...Emena oloi mou elegan 16-18 augoustou kai h kuria eskase mith 1 augoustou...Alla vash ths periodou sou kai to megethos tou paidiou sou vgazei arketa akrivh hmerominia gennhshs o uperixos kai autoi pou kanoun thn b-epipedou einai oi pio idikoi ipotithete opote rotise tous...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia kai apo mena!!!evi kai egw otan genisa to prwto ektos apo thn xara kai pou to koitas kai den to pistebeis oti einai diko sou....megalo fobo!!!fobomouna na to taiso...etrema elega tha ta kataferokai oso pernaei o keros blepeis oti ta katferneis kai apoktas aftopepithesi kai o fobos siga-siga feygei...idika otan mou pnigotan apo to gala giati eixa megali roi apo to sththos...fobomouna na to taiso!!!twra omws me thn phra pou exw einai asteio!!! Maria kai Ina sas euxome na einai ola teleia ayrio kai na mporesete na xalarosete ligo kai na exete megala xamogela!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πουμε και τιποτα χαρουμενο.Αρχισα να αδειαζω το δωματιο που θα μπει η μπεμπουλα!!!!Ποτε να ορμισω σε μαγαζια με παιδικα λετε?Σεπτεμβριος ειναι νωρις ή αργα?(πητ 10/11/10)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo Septemvrio nomizw einai mia xara, pantos arga den einai sigoura..Emeis tha vapsoume to domatio ton augousto kai tha valw ta epipla pou exoume apo thn korh mou..Xriazome mia sirtariera alaksiera pou tha agorasw kainouria kai fisika agoristika rouxalakia pou den exw katholou...Apo thn mia lew krima pou den tha mporw na xrisimopihsw tosa orea rouxalakia pou eixame filagmena apo thn alh xerome pou tha ta parw ola kainouria.. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βαλω αντιστροφη μετρηση για την εναρξη των αγορων!!!!!

Φοβαμαι τις αλλαξιερες συρταριερες θα προτιμησω σκετη συρταριερα.Θα εχει το πιο τελειο δωματιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βαλω αντιστροφη μετρηση για την εναρξη των αγορων!!!!!

Φοβαμαι τις αλλαξιερες συρταριερες θα προτιμησω σκετη συρταριερα.Θα εχει το πιο τελειο δωματιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια στα κοριτσακια με την β επιπεδου!!!αντε μια χαρα θα ειναι τα μωρακια,και μια μια να ηρεμησουμε και να συμπληρωσουμε την λιστουλα μας με το φυλο των παιδιων μας!!!!!!!!!!!περιμενουμε νεα αυριο ,μην χαθητε και αγωνιουμαι!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai oi 2 einai polu oraies h tapetsaries alla egw exw mia adinamia sthn xionath... :):) Sthn korh mou den eixa alaksiera..Ths eixa agorasei ena stromataki pou to evala panw sto plintirio mesa sto mpanio htan kolita me to kalorifer kai voleve mia xara, eixa konta ton neroxiti thn eplena ton kolariko h meta to mpanio eixe zestoula mexri na thn ntisw.. Alla twra den ginete exoume ena ntoulapi pano apo to plintirio kai prepei na alazoume alou..Pantos mhn kaneis thn vlakia na alazeis to mwro sto krevati sou tha spaseis thn mesh sou einai polu xamila kai tha to kaneis gia polous mhnes kathimerina.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...