Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

mariakap75 έγραψε:

etsi akrivos einai opws ta leei h evi!!!kai otan tha exeis mia poli megali kilitsa kai de tha bolebese kai tha gyrnas mia apo aristera kai mia apo deksia kai epitelous kapia stigmh boleftis...den tha exei boleftei to mwro kai tha se sproxni kai meta tha psaxneis pali gia thesei...ase tha exoume plaka!!![/quote

χαχαχαχα....σοβαρά ; ; ; χμ...καλα που μου το είπες...εννοώ οτι θα μπορω να ξαπλώνω στο πλάι...γιατί νόμιζα δεν κάνει καθολου απο ένα μήνα και μετά...και δυστυχώς μόνο στο πλάι βολευομαι...παντως κοριτσια ο γιατρος πριν ενα μηνα μου ειπε σε ποια βδομάδα ημουν αλλα το ξέχασα....α! θα μιλησω μαζι του αυριο..γιατι εχουμε ραντεβου για το a test 1 Ιουλιου και θα σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kataifaki έγραψε:

Καλέ πείτε μου για το μαξιλάρι!!!

Τί έγινε σας πήρε όλες ο ύπνος???? :P:P:P:P

kataifaki το name σου μας δημιουργει πρόβλημα...δεν μας λυπάσαι ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mono sto plai tha ksaplonete argotera, anaskela den kanei tha piezete thn kentrikh artiria sas..Kapou exw diavasei pos einai kalitera apo aristera...Kataifaki egw kai me ena kanoniko maksilari volevome,exw idi 3 maksilaria to ena kato apo thn kilia mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μelitini το θέμα του nick μου έχει ξανατεθεί στην ομάδα μας και απλα και δημοκρατικά ΕΓΩ αποφάσισα να το διατηρήσω :P:P:P:P

Αν επιμένετε πάντως και δημιουργώ τόσο μεγάλο πρόβλημα θα το αλλάξω. Από αύριο θα μπαίνω μέσα σαν NUTELA :silly: :silly: :silly:

Επίσης και τουλουμπάκι θα μπορούσα να με πω :dry::dry:

Πω πω είπα όλα τα αγαπημένα μου και λιγόθηκα βραδιάτικο. Πάω να φάω μια μικρηηηηηηηη κουταλίτσα (της σούπας noutela). Eλπίζω να μην ξυπνήσει ο άντρας μου και με τσακώσει :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki to idio problhma exoume..kai egw eimai poli duskoli ston ypno..mono mproumita koimomouna...asta brasta oso pernei o keros kai xeirotera tha einai...kai egw pantos me 3 maksilaria eimai kai fisika ton dioxno ton antra mou na paei sto allo dwmatio THELW XWRO DEN MPWRO!!!a kai mhn nomizeis oti otan geniseis tha mporeis na koimitheis mproumita giati kai egw etsi nomiza...tha se ponane toso ta bizia sou pou tha exoune ginei toumpano gemato gala pou kai pali mono sto plai tha mporeis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!! Ti kanete? Popo, syzitisi gia glyka anoixate vlepo.. Simera meta apo arketo kairo eftiaxa cookies me kommatakia sokolatas (me frouktozi kai margarini gia ligotera lipara tromara mou...) kai "xtypisa" dyo molis ta evgala zesta zesta apo to fourno... Ax Theouli mou, den thelo na paro pali 16kg... :S:S:S Kataifaki sygratisou!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA kataifaki twra tha malosoume...Giati les teties kakes leksois edw mesa :silly: :laugh: Emena pou doulevei o antras mou pios tha me sigratisei otan tha xosw thn mouri mou mesa sthn merenta???????????? Ta kataifia kai ta touloumpakia den me pirazoun katholou alla otan milame gia sokolata alazei to pragma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 έγραψε:

kataifaki to idio problhma exoume..kai egw eimai poli duskoli ston ypno..mono mproumita koimomouna...asta brasta oso pernei o keros kai xeirotera tha einai...kai egw pantos me 3 maksilaria eimai kai fisika ton dioxno ton antra mou na paei sto allo dwmatio THELW XWRO DEN MPWRO!!!a kai mhn nomizeis oti otan geniseis tha mporeis na koimitheis mproumita giati kai egw etsi nomiza...tha se ponane toso ta bizia sou pou tha exoune ginei toumpano gemato gala pou kai pali mono sto plai tha mporeis....

Εεεεετσι έεεεετσι δίνε μου θάρρος να συνεχίσω :P:P:P

Νικα ντροπή σου :blush: τώρα το χοντρένεις το θέμα. Και λίγες σταγόνες baleys θέλει μέσα στην κρέπα :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas afinw klinoun ta matakia mou...AN KAI TO ENA ANIKSE LIGO PONIRA MAUTA POU DIAVAZW ;) Krepes gemistes me noutella pire to mati mou :P:P Egw me merenda,mpiskoto miranta kai indokarido thn trow.... Paragelia se pia dinw (2 sto 5 parakalo) :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Μelitini το θέμα του nick μου έχει ξανατεθεί στην ομάδα μας και απλα και δημοκρατικά ΕΓΩ αποφάσισα να το διατηρήσω :P:P:P:P

Αν επιμένετε πάντως και δημιουργώ τόσο μεγάλο πρόβλημα θα το αλλάξω. Από αύριο θα μπαίνω μέσα σαν NUTELA :silly: :silly: :silly:

Επίσης και τουλουμπάκι θα μπορούσα να με πω :dry::dry:

Πω πω είπα όλα τα αγαπημένα μου και λιγόθηκα βραδιάτικο. Πάω να φάω μια μικρηηηηηηηη κουταλίτσα (της σούπας noutela). Eλπίζω να μην ξυπνήσει ο άντρας μου και με τσακώσει :blush::blush:

κατάλαβα :( καλα που δεν εχεις βάλει φωτο με καμια τουρτα....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Εγω κορίτσια στο γλυκό μπορώ να κρατηθώ ...στο φαγητό ομως...

Νικα και εγω 16 κιλα ειχα βαλει και θελω να μην παρω τοσα σ αυτην την εγκυμοσυνη.Λετε να τα καταφερω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!ειμαι σχετικα καινουργια στο forum και μολις ειδα το θεματακι,χαιρομαι πολυ που θα μπορω να μιλαω απο δω με εγκυουλες νοεμβριου δεκεμβριου(εγω ανηκω στις Δεκεμβριου)μου εχουν βγαλει δε ΠΗΤ

25 Δεκεμβριου,εντελως χριστουγενιατικο το μωρακι ε?εχω περασει δυσκολα στο παρελθον (μια παλλινδρομη και μια βιοχημικη)ειναι η πρωτη φορα που εχω κανει αυχενικη και ολα πανε καλα!!!!!ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη(με μια κρυφη αγωνια βεβαια μιας και μου φαινεται απιστευτο που αυτη τη φορα εφτασα ως εδω!!!!ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη τη φορα και ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες καλη λευτερια!!αυτη η ιστοριουλα μου!!οσο για το θεμα με τα γλυκα που ανοιξατε...ανοιξατε μεγαλο θεμα!!!εγω ποτε δεν ημουν γλυκατζου,ημουν παντα του αλμυρου.ε μολις εμεινα εγκυος τα πραγματα αντιστραφηκαν.αν δε φαω λιγο γλυκακι την ημερα...ειμαι του θανατα..ανακατοσουρες ατονια και τα σχετικα.ελα ομως που ο γιατρος μου εκοψε εντελως τα γλυκα???και μαλιστα χωρις να εχω κατι!!δε μπορω ακομα να καταλαβω γιατι μου το έκανε αυτο!τωρα βεβαια ντρεπομαι που το λεω :blush::blush::blush: αλλα απο τοτε που μου εκοψε τα γλυκα τρωω τα διπλασια απο πριν!ειναι που το απαγορευμενο ειναι πιο γλυκο βρε κοριτσια!!το εχω παρει αποφαση ομως και στο εξης κομενα τα γλυκα.....τουλαχιστον θα προσπαθησω!!! :dry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!! Telika efaga ligo giaourtaki xthes to vrady (aisthanomoun typseis meta ta cookies...) kai meta "xtypisa" kai ligo pasatempo gia na allaxo ti geysi mou... Katalavainete.. ;)

Elisa, elpizo na ta kataferoume na paroume ligotera kila. Me 11-12 tha imouna poly eyxaristimeni. Mou eixan meinei kai 2,5-3 apo tin proigoumeni egymosini giati imouna sxetika adynati..tote. Apla den prepei na tsibologame. Nomizo pos auto einai to mystiko se proti fasi.

Fiore kalos mas irthes, kali leyteria kai ola na pane kala. Se ligous mines na kratiseis ena gero moraki!!!!

Vre koritsia, peite kamia idea gia fagito simera. O antras mou leipei se taxidi ki eimai me to gioka mou, ta dyo mas romantika. Exo ferei kati loukanika Nikas, apo tin teleutaia fora pou imouna Ellada. Xoriatika me praso kai i syskeuasia grafei mia syntagi gia spetsofai... :woohoo: :woohoo: :woohoo: Kontevoun kai na lixoun ta atima. Na ta ftiaxo? Den ta tiganizo pantos, tha ta kano sto grill na fygoun ta polla lipi kai meta tha prostheso ta ypoloipa ylika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koitsia kalos eirthes fiore kai ola kala tha pane mhn stenaxoriese kai oles mas apo kati exoume perasei den eisai h monh apla ola mesa sth zwh einai kai opws eipes kai esu poli kala den simenei oti epeidei thn pathame mia fora tha thn patame sunexia....oles kanoume to stauro mas kai proxorame!!!!re koritsia kai egw sta 16 kila eperna kai thelw kai egw na parw ligotera parolo pou to blepw xlomo..posa exete parei mexri twra?egw 4 kila!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου τικανετε?εμεις εδω αναρρωνουμε....σημερα ειμαι 15 εβδ ,δεν θα επρεπε να εχω νοιωσει το μωρακι μιας και ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου ?εσεις ποτε τα νοιωσατε????σημερα θα φαμε φακιτσες....δεν μου πολυ αρεσει το κρεας ,ουτε τα γλυκα και βασικα δεν εχω πολυ ορεξη,για αυτο δεν εχω παρει κιλακια ακομη!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kataifaki σ' ευχαριστώ. Είμαι πολύ καλύτερα σήμερα. Ξαναήρθα στην δουλειά αλλά δεν με πείραζε που ήρθα γιατί από Δευτέρα έχω 2 βδομάδες άδεια και θα ξεκουραστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia..Egw shmera efaga auga matia kai apo tote exw mia anakatosoura alo pragma, afiste pou apo exthes exw piastei les kai eskava olh mera, ponane ta podia mou h mesh mou perpataw san xezmenh :dry::dry: Shmera eklisa rantevou kai gia thn B-epipedou, 1 Iouliou, elpizw ola na pane kala kai na isixazoume kai apo auto........ Mama Panah egw to eniosa proth fora sthn 16:h evdomada kai katharh klotsia eniosa sthn 18:h apo tote paizoume podosfero :):) Fiore25 kalos hrthes sthn parea mas,me to kalo to mwraki sou...Anastasia mou xerome pou eisai kalitera, oti aporia exete sxetika me stomaxia kai gastrenterika edw oti iparxei to exw pathei kai exw ginei idikos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,τι κανετε?

Fiore καλως ηρθες στημν παρεα μας.

Μαμα Παναη εγω αυτη τη φορα το ενιωσα γυρω στην 14 εβδομαδα και τωρα που ειμαι 17 το νιωθω αρκετα.Μην ανησυχεις οπου ναναι θα το νιωσεις!

Σημερα πηγα στον γιατρο,δεν αντεξα να περιμενω μεχρι την Τριτη.Ολα καλα ,το μωρακι συνεχεια κουνιοταν...δεν εχω ελπιδα να μου βγει το ενα παιδι ησυχο χιχι. :unsure:

Τωρα θα το ξαναδω στην β επιπεδου που θα ειναι 19 Ιουλιου.

Αφηστε που εχω παρει 2 κιλα και δεν τρωω κιολας οποτε δεν εχω ουτε εδω ελπιδα να μην φτασω παλι τα 16. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ---ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας..δεν μπηκα καθολου σημερα ειχα προβλημα με το ιντερνετ...και παρα πολλες δουλειες...ελπιζω να τα πουμε αυριο...ανανεωσα την λιστα οποια εχω ξεχασει με χαστουκιζει και μου το υπενθιμιζει :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: καληνυχτα κοιλιτσες και μωρακια :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! :)

Ειρήνη πως είναι ο μικρός;; Συνήλθατε;;

Εγώ είμαι ακόμα στο πατρικό μου - απολαμβάνω ξεκούραση και φροντίδα κι όπως φαίνεται το χρειαζόμουν γιατί κοιμάμαι πολύ! Είχα πολλή δουλειά τον τελευταίο καιρό και οι "αναγκαστικές" διακοπές μου έκαναν καλό! :)

Κάποιες στιγμές νιώθω κάτι, ακόμα δεν είμαι σίγουρη, αλλά μάλλον είναι το μπεμπάκι μου! :)

Από όρεξη μπορώ να πω ότι είμαι σε νορμάλ καταστάσεις. Ούτε τρελές πείνες, ούτε αυτό το χάλι των προηγούμενων μηνών, που δε μπορούσα να φάω τίποτα..

Μήπως έχετε ξεχάσει κάτι;;; Λέω μήπως;;;;

Εγώ γιατί δεν είμαι στη λίστα;;;; Εεεε;;;; :dry::huh:

ΠΗΤ 29/11 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...