Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

ωωωω...δεν εχω χειροτερο απο τα καλοκαιρινα συναχια...και εμενα με επιαναν μου λεει η μανα μου και ανεβαζα τρελους πυρετους...

μην στεναχωριεσαι θα περασει και αυτο..τωρα ειναι καλυτερα??αυτα με τρομαζουν για αργοτερα με βλεπω να ανεβαζω πιο πολυ πυρετο εγω απο τον μπεμπη μονο και μονο απο την τρομαρα μου...αληθεια εσεις που εισται μανουλες πως το πρωτοαντιμετωπισατε???αγχωνομαι απο τωρα...και οσο προετοιμασμενη και αν θελω να ειμαι μου φαινεται εκεινες τις ωρες θα πελαγωσω :blink::blink::blink:

4 μερες μεχρι την τριτη αλλος πανικος απο κει... :huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mariakrhth έγραψε:

ωωωω...δεν εχω χειροτερο απο τα καλοκαιρινα συναχια...και εμενα με επιαναν μου λεει η μανα μου και ανεβαζα τρελους πυρετους...

μην στεναχωριεσαι θα περασει και αυτο..τωρα ειναι καλυτερα??αυτα με τρομαζουν για αργοτερα με βλεπω να ανεβαζω πιο πολυ πυρετο εγω απο τον μπεμπη μονο και μονο απο την τρομαρα μου...αληθεια εσεις που εισται μανουλες πως το πρωτοαντιμετωπισατε???αγχωνομαι απο τωρα...και οσο προετοιμασμενη και αν θελω να ειμαι μου φαινεται εκεινες τις ωρες θα πελαγωσω :blink::blink::blink:

4 μερες μεχρι την τριτη αλλος πανικος απο κει... :huh::huh::huh::huh::huh:

αχ Μαρακι μου ,το αγχος της μανας για το παιδι της ξεκιναει απο την πρωτη μερα που μαθαινει οτι ειναι εγκυος!!!!ενα θα σου πω,φαντασου ποσο φοβασαι για το νινακι σου ,πριν το γνωρισεις και δεθεις μαζι του ενω ακομα βρισκεται στην κοιλιτσα σου....σκεψου μετα που θα σε κοιταει στα ματια και ολος του ο κοσμος εισαι εσυ!!!!!δεν υπαρχει ωραιοτερο δωρο για μια γυναικα και μεγαλυτερη ολοκληρωση απο τα παιδια της......με ενα τους χαμογελο η αγκαλια ξεχνας και αγχος και προβληματα ,ομως η μητροτητα εχει αρκετες ευθυνες και δυσκολιες,οσο πιο ετοιμη ειναι μια μανα για ολα αυτα ,...τοσο πιο καλα τα χειρηζεται!!!!ειμαι σιγουρη οτι θα τα πας πολυ καλα,ο καλος γονιος για ενα παιδι ειναι αυτος που προσπαθει και ωριμαζει μεσα απο τα λαθη του,τελειος δεν υπαρχει!!!! :kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΣΑΝΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ...ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti egine bre marina mou kai sou spasane ta neura sth douleia??pantos kai egw bazw ta klamata poli eykola einai oi ormones mas!!ti na kanoume upomoni...maria krhth kali epitixia gia thn exetash sou kai olh thn idia agonia exoume...egw pantos thn prwth fora pou sikose pireto o gios mou trelathika poli agonia eixa balei kai ta klamata giati den epefte me tipota kai fusika den eixa kai thn empiria...twra kserw o poli ipsilos piretos sinithos einai amigdalitida....siga siga ta matheneis ola...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia..Mia mera elipsa kai ginete xamos den sas prolavenw vre...Shmera piga ston giatro kai ida ton paidaro mou, exei megalosei para polu..Vizene kai ton antixira to poulaki mou, ola kala mou eipe o giatros megalonei akrivos opos prepei.Mono o plakountas frazei elafros ton traxilo mou kai an den figei apo ekei tha exoume provlima..Ton trelana stis erotisois shmera ton giatro... :):) Marinapapa singekrimena ton rotisa ti simvenei otan sinxizete mia egkuos kai mou eipe pos paragei perisoterh adrenalinh me apotelezma na anxonete to mwro giauto kai esu grapse tous sta palia sou ta papoutsia tous anoitous pou den sevonte thn katastash sou :angry::angry: Rotisa kai ala pola alla den thelw na sas zalisw :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Geia sas koritsia..Mia mera elipsa kai ginete xamos den sas prolavenw vre...Shmera piga ston giatro kai ida ton paidaro mou, exei megalosei para polu..Vizene kai ton antixira to poulaki mou, ola kala mou eipe o giatros megalonei akrivos opos prepei.Mono o plakountas frazei elafros ton traxilo mou kai an den figei apo ekei tha exoume provlima..Ton trelana stis erotisois shmera ton giatro... :):) Marinapapa singekrimena ton rotisa ti simvenei otan sinxizete mia egkuos kai mou eipe pos paragei perisoterh adrenalinh me apotelezma na anxonete to mwro giauto kai esu grapse tous sta palia sou ta papoutsia tous anoitous pou den sevonte thn katastash sou :angry::angry: Rotisa kai ala pola alla den thelw na sas zalisw :blink::blink:

αυτο εκανα απλα συγχυστικα στιγμιαια....δεν ξαναασχολουμαι.... :cheer: εγω θα παω αρχες ΙΟΥΛΙΟΥ ξανα στον γιατρο κασι ελπιζω να δουμε το φυλο αν και δεν με πολυαπασχολει κιολας γερο να ειναι εχω την διαισθηση οτι ειναι κοριτσι για να δουμε θα πεσω μεσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα έχω ταλαιπωρηθεί πολύ. Σηκώοηκα το πρωϊ με πόνους στην κοιλιά. Προ στιγμήν φοβήθηκα αλλά όταν έπρεπε να τρέξω στην τουαλέτα... κατάλαβα ότι ήταν το έντερό μου. Καθηλώθηκα εκεί για αρκετή ώρα και όταν συνήλθα κάπως πήγα στην δουλειά. Έφυγα νωρίτερα όμως γιατί πάλι πονούσε η κοιλίτσα μου. Πήρα την γιατρό και για να ηρεμήσω πήγα από εκεί.

Η μπέμπα είνα μια χαρά. Μάλλον κάτι με πείραξε από αυτά που έφαγα εχτές (και δεν ήταν και λίγα).

Γύρισα και ξάπλωσα αλλά μου ήρθε εμετός. Έτσι σηκώθηκα και φτιάχνω σουπίτσα τώρα αλλά νιώθω πολύ εξαντλημένη. Τι να κάνω! υπομονή. Ελπίζω να μου περάσει γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia perastika kopela mou...Kai egw shmera me to enteraki exw ena thema..Eutixos adiase kai apo tote den me ksanaenoxlise...Anastasia fae rizaki me giaourti kai mavro tsai einai to kalitero saftes tis periptosois...Oxi laxanika,galaktokomika,frouta...Giaourti kanei giati exei kapies kaliergies apo vaktiridia pou voithane...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες και μωρακια μεσα στις κοιλιτσες...και μωρακια εξω απο αυτες...εφτιαξα την λιστα την ειδατε???αν ομως εχω ξεχασει καμια να μου το πειτε να την ενημερωσω...φιλιααααα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα.

Αναστασία περαστικά σου! Αύριο εύχομαι να νιώθεις καλύτερα. Γιατί βρε κοριτσάκι μου πήγες στη δουλειά? Κάτσε λίγο σπίτι να ξεκουραστείς.

Μαρίνα γράψτα όλα και άσε αυτούς να τσαντίζοντε :angry::angry: Ξέρω ότι και οι ορμόνες δεν βοηθάνε στην διατήρηση της ψυχραιμίας αλλά όταν πας να φουντώσεις χάιδεψε την κοιλίτσα και θα περάσουν όλα μαγικά ;);)

Μαράκι μου εμένα με ξέχασες :(:( ΠΗΤ 2/11/2010.

Σπάνια σας βρίσκω μέσα τις ώρες που μπαίνω εγώ. Κορίτσάκια κοντεύω για την β-επιπέδου :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχίσει να ανησυχώ πολύ αν και με τα λεγόμενα του γιατρού εχω πολύ καλή εγκυμοσύνη....είμαι ήδη στον 4 μήνα....(23/11 γεννάω με το καλό) ομως ακόμη δεν καταλαβαίνω να κινείται το αγοράκι μου :( εσεις ; ; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Γεια σου Μελιτίνη.

Σε ποια εβδομάδα είσαι?[/quote

τώρα θα σε γελάσω....δεν θυμάμαι καθόλου...την τελευταία φορά που πήγα στον γιατρό μου με μπέρδεψε με τις βδομάδες...ξερω πάντως επειδή μου το εξήγησε οτι καθε 23 αλλάζει ο μήνας κύησης....δηλαδή χθες έκλεισα 4 μηνών....δεν θα έπρεπε να το νιωθω ηδη να κινείται ; ; ; στον υπέρυχο μια χαρα κινείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Logika eklises olo ton 4:o kai mpikes ston pemto...Einai to proto sou ee ?? opou nane tha arxisei mhn anisixeis..Mporei kai na kouniete kai na mhn to katalaveneis akomi...

το βλέπω οτι κουνιέται καθε φορα που κάνω υπέρυχο....μέχρι και σταυροπόδι τον είδα να κάθεται :woohoo: και οτι είναι αγοράκι το είδα 3 μηνών που αλλες γυναίκες δεν το βλεπουν πριν τον 4 μηνα...ετσι εχω ακουσει τουλάχιστον...το θεμα ειναι να το νιωθω οτι κινειται...για να χαιρομαι πιο πολυ σαν χαζο μαμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Malon lathos to ethesa egw.Sigoura kouniete apla esu den to exeis niosei toso entona akomi kai otan einai to proto sou mporei na kathisterisei ligaki..PANTOS MIA MERA KSAFNIKA THA ESTANTHEIS MIA KLOTSIA KAI THA EISAI SIGOURH POS EINAI TO MWRO SOU, meta mhn anisixiseis an den to niotheis sinexia sthn arxh meta tha einai kathe mera molis ksekourazese..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etsi akrivos einai opws ta leei h evi!!!kai otan tha exeis mia poli megali kilitsa kai de tha bolebese kai tha gyrnas mia apo aristera kai mia apo deksia kai epitelous kapia stigmh boleftis...den tha exei boleftei to mwro kai tha se sproxni kai meta tha psaxneis pali gia thesei...ase tha exoume plaka!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 τί πλάκα που είχε η περιγραφή σου! Ανυπομωνώ :woohoo: :woohoo: ή μήπως όχι??? :blink::blink:

Πάντως για να είμαι ειλικρινείς εγώ ούτε τώρα βολεύομαι στον ύπνο. Μία με πονάει η μέση μου, μία ζεστένομαι, μία δε βολεύομαι γιατί πάντα κοιμόμουν μπρούμητα και δεν μπορώ τώρα..... ουφ!

Αλήθεια το μαξιλάρι θηλασμού που λένε άλλα κορίτσια βοηθάει καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...