Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτούμε. Ποιές (δεν) περιμένουμε? Νο 11


Recommended Posts

κοριτσια,κοριτσια!!!εκανα κι αλλο τεστ μολις πριν λιγο και ειναι καραθετικοτατο!!εκανα και χωριακη το απογευμα,θα βγει το πρωι. ειναι σιγουρα οκ το τεστ?παλι predictor εκανα. τι χαρα που εχω!!σας αγαπω!!σας αγαπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπον,καταρχην προσπαθουσαμε 1,5 χρονο.με λαθος γιατρο στην αρχη που δεν ενδιαφεροταν.τον προηγουμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια,πηρα και serpafar και εκανα 3 ωοθηλακια,οπου παρακολουθωντας τα,εγινε η ωορρηξια στα 2(αρα υπαρχουνβ πιθανοτητες και για διδυμα!).

τωρα απο συμπτωματα adria,νιωθω σαν να περιμενω περιοδο.ποναει η κοιλια,στηθος.τπτ το παραξενο.θα σιγουρευτω αυριο,μην απογοητευτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!!!!

Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!

Πολλές-πολλές ηλιόλουστες καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι επειδή στο άλλο θέμα "δεν επιτρέπεται"...............

Έχουμε ήδη ξεκινήσει την αντίστροφη μέτρηση για την επόμενη περίοδο.............21η μέρα σήμερις.......

Λίγο χθες, κάποια στιγμή, πήγε να......... "με πάρει από κάτω"............ αλλά δεν το άφησα.....................

Χ............!!!!!!!!!!!!!! Ας έρθει!!!!!!!!!!!!!! Ούτως ή άλλως............ απρόσκλητη είναι........... και το ξέρει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια..εγω για καλημερα ειδα ενα κατακοκκινο αιματακι στην τουαλετα...τσαμπα τα τεστ.πηρα και τη μικροβιολογο,θα ττη βγαλει τωρα τη χωριακη και θα με παρει τηλ.μου ειπε βεβαια πως κι αλλη κοπελα ειχε κανει το διπλο τεστ της predictor και ενω δεν ηταν εγκυος,ηταν θετικο.θα τους ξεχεσω στην εταιρια,ειλικρινα.παιζουν με τον πονο μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις με πηρε η κοπελα.αρνητικη. δεν γ...ται,πρωτη φορα ειναι?απλα ηταν η πρωτη φορα που το πιστεψα τοσο πολυ,ειδα και τα σκατοτεστ θετικα..δεν ξερω αν θελω να το ξαναπερασω ολο αυτο.αν θα ξαναπαρω χαπια,αν θα πηγαινω ανα 2 μερες να κοιταμε την ωορρηξια..μηπως να το αφησω στην τυχη του και οποτε και ΑΝ ερθει?τελικα ολα ειναι στο χερι ΤΟΥ.τι χαπια,τι ωορρηξιες.δεν μπορουμε να καθορισουμε τπτ.

και στην τελικη,δεν μπορει ολη μας η ζωη να γυριζει γυρω απο αυτο.καποιοι απο μας δεν θα γινουμε ποτε γονεις.πρεπει να το συνειδητοποιησουμε και να περναμε καλα με τον ανθρωπο μας...σας ζαλισα.αυτα!!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και απόδω,,

έγραφα σέυα άλλο θέμα για τις μεταπτώσεις και την διάθεση μου... Από Δευτέρα ξεκινάμε με το γιατρό για να παρακολουθεί την ωορρηξία μου χαίρομαι πολύ αλλά ανυπομονώ, χαίρομαι, στεναχωριέμαι, προβληματίζομαι.. Όλα αυτά.....

Θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά απλά δεν ξέρω πως θα το καταφέρω..

Εσείς το παθαίνετε .. τι κάνετε και σας φεύγει? :S:S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια28 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια..εγω για καλημερα ειδα ενα κατακοκκινο αιματακι στην τουαλετα...τσαμπα τα τεστ.πηρα και τη μικροβιολογο,θα ττη βγαλει τωρα τη χωριακη και θα με παρει τηλ.μου ειπε βεβαια πως κι αλλη κοπελα ειχε κανει το διπλο τεστ της predictor και ενω δεν ηταν εγκυος,ηταν θετικο.θα τους ξεχεσω στην εταιρια,ειλικρινα.παιζουν με τον πονο μας...

Ναι....... ναι......... φιλενάδα............

Ρίξε ένα καλό ξέχ........... σε όλους!!!!!!!!!!!!!!

Τους απατεώνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπομονή........... θα έρθει............... όταν θελήσει ο Θεούλης μας...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στρουμφάκι μου..........

Όταν με παίρνει από κάτω..............

Το ρίχνω στην τρελή..............

Μουσική στη διαπασών κι αγκαλιά το βιβλίο μου............ διαβάζω με τις ώρες...............

Αλλάζει κάπως η διάθεση μπορώ πω..........

Και κανένα κλαματάκι πού και πού........... δεν είναι κακό!!!!!!!!!! Φοβερή εκτόνωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ράνια μου............

Αυτά ακριβώς μου έλεγε κι ο αντρούλης μου τις προάλλες..............

Να είμαστε καλά με το ταίρι μας, να περνάμε καλά.............. κι αν θελήσει θα έρθει!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ρε συ ζουζουνοπιπιτσα,αλλα βλεπω πως αν οχι 1,5 χρονο,αλλα και για πανω απο ενα εξαμηνο,ασχολουμαστε μονο με αυτο(και με κηδειες και μνημοσυνα).η σχεση μας κινειται γυρω απο αυτο.οχι πως δεν μας εχει δεσει περισσοτερο,αλλα βλεπω πως κανουμε οτι κανουμε συμφωνα με αυτο.να χασω κιλα να ειμαι πιο "οκ", αν κανουμε κοριτσι να το βγαλουμε το ονομα της αδερφης του που πεθανε,να μην κανονισουμε διακοπες μακρια,γιατι μπορει να ειμαι εγκυος,να κανουμε κοκο σωνει και ντε τις μερες της ωορρηξιας...και ποσα αλλα πραγματα.εχουμε χασει την ουσια μας.το ποσο ερωτευμενοι ειμαστε και επιλεξαμε να ειμαστε μαζι σε οτι και να μας φερει η ζωη.ας μεινουμε και οι 2 μας,αρκει να με αγαπαει οπως και τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια28 έγραψε:

δεν ξερω ρε συ ζουζουνοπιπιτσα,αλλα βλεπω πως αν οχι 1,5 χρονο,αλλα και για πανω απο ενα εξαμηνο,ασχολουμαστε μονο με αυτο(και με κηδειες και μνημοσυνα).η σχεση μας κινειται γυρω απο αυτο.οχι πως δεν μας εχει δεσει περισσοτερο,αλλα βλεπω πως κανουμε οτι κανουμε συμφωνα με αυτο.να χασω κιλα να ειμαι πιο "οκ", αν κανουμε κοριτσι να το βγαλουμε το ονομα της αδερφης του που πεθανε,να μην κανονισουμε διακοπες μακρια,γιατι μπορει να ειμαι εγκυος,να κανουμε κοκο σωνει και ντε τις μερες της ωορρηξιας...και ποσα αλλα πραγματα.εχουμε χασει την ουσια μας.το ποσο ερωτευμενοι ειμαστε και επιλεξαμε να ειμαστε μαζι σε οτι και να μας φερει η ζωη.ας μεινουμε και οι 2 μας,αρκει να με αγαπαει οπως και τωρα

Όχι.............. όχι κουκλίτσα μου.............

Πάρτο λιγάκι αλλιώς...............

Για χαλάρωσε βρε λιγάκι......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια καλημέρα,

πολύ λυπήθηκα που δεν είχες θετικό αποτέλεσμα.....

Και μεγάλο κρίμα που πέρασες αυτό τον ψυχολογικό γολγοθά με τα τεστ και τις μ@#$%%$...... Κατάσταση που βιώνουμε όλες μας βέβαια...

Καταλαβαίνω πολύ τον προβληματισμό σου, αν θα πρέπει να συνεχίσεις προσπάθειες, αν αξίζει να προσπαθείς έτσι εντατικά, κάνοντας τα νεύρα σου και του άντρα σου τσατάλια... Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι και εγώ, έχω ψυχολογικές μεταπτώσεις αφάνταστες, δεν με ενδιαφέρει τίποτα εκτός από τη δουλειά μου και φοβάμαι, που θα με οδηγήσει όλο αυτό? Σήμερα έχω ραντεβού για παρακολούθηση ωορρηξίας, και δεν έχω καμία όρεξη να το κάνω..Αφού ξέρω το αποτέλεσμα εκ των προτέρων......

Το ισχυρό μου κίνητρο και το σκεπτικό μου για τις εντατικές προσπάθειες ήταν αφενός ότι θέλουμε μωρό σαν τρελλοί, αφετέρου η ηλικία μου... Σκέφτομαι επίσης, τι διάλο, για τόσα πράγματα έκανα θυσίες, δεν μπορώ να κάνω και γι' αυτό? και να ξυπνήσω μιά μέρα άτεκνη και γριά???

Λυπάμαι πολύ για τον εαυτό μου, αυτή η διαδικασία έχει γίνει τυρρανική, ενώ θα έπρεπε να μας γεμίζει χαρά...Αλλά μετά από τόσο καιρό, ποια χαρά και ποια διάθεση????

Σορρυ, πήγα να σου φτιάξω λίγο τη διάθεση και έκανα το αντίθετο... κατάληξα να γράφω την ιστορία της ζωής μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω mywish μου.μηπως τελικα θελουμε μωρο γιατι πρεπει?γιατι ειναι η φυσικη εξελιξη ενος γαμου?και στο λεω εγω που δεν αφηνω μωρο για μωρο ησυχο,εχω τρελα.ρε γμτ,μηπως αφου βλεπουμε πως δεν μπορουμε με φυσικο τροπο και κανουμε ενεργειες για χαπια,σπερματεγχυσεις,εξωσωματικες,μηπως θα ηταν καλυτερα αφου θελουμε τοσο πολυ ενα παιδακι,να υιοθετουσαμε?τοσα παιδακια μονα,που τα παρατανε..αλλα ειναι μακροχρονια διαδικασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είμαι 36....

Κοριτσάκι μου λυπάμαι που περνάς όλα αυτά τόσο μικρή...Μήπως βιάστηκες??? ναι ξέρω, η επιθυμία για μωρό...αλλά έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου, φοβάμαι μήπως τρελαίνεσαι άδικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...