Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτούμε. Ποιές (δεν) περιμένουμε? Νο 11


Recommended Posts

Ελα Κιμωνακι μην πεφτεις!!!!

Κανε τις εξετασεις σου,να σου φυγουν και οι κακιες σκεψεις και βουρρρρρ για τον επομενο μηνα!

Για να δω χαμογελο...... :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελα κοριτσούδια !!! μην απογοητεύεστε !!!

όλα καλά θα πάνε !!! :):):):):):):)

εγώ γύρισα από την γυναικολόγο μου και εμαθα και κατι καινούριο για την ανατομία των γυναικολογικών μου...

εκτός από οπίσθια κλίση που εχει η μήτρα μου, είναι και λοξή !!!! :silly: :blink:

αλλα κατα τα άλλα όλα τελεια ! πάχος ενδομητρίου 7 !!!

gooooooood !!!

καλοκαιράκι, βράδινο μπανάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίμον λυπάμαι πολυ!!! το καλοκαιράκι θα μας βοηθήσει όλες κ το Σεπτέμβρη θα γυρίσουμε με γεμάτες κοιλίτσες!! έχε πίστη κ όρεξη για πολλά ντοιν !!!!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi δεν μου το βρηκαν.., δεν με είδε ο γιατρός ακόμα απλώς ήθελα να μάθω!

Γενικότερα για να ξέρω, θα παω και την Δευτέρα στο γιατρό για να ξεκινήσουμε παρακολούθηση της ωορρηξίας και όσο να ναι θέλω να ξέρω κάποια πράγματα γιαυτό και σας ρώτησα.

:):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf80 έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Έχω μια ερώτηση....

Το ενδομήτριο τι πάχος πρέπεει να χει για να ναι καλό??????

Καλησπέρα stroumf80 !

Και γώ το έψαχνα γιατί κοίταζα εναν υπέρηχο που έκανα πέρσι ενώ έπαιρνα αντισυλληπτικά και τότε ήταν 4 mm.

Σήμερα που πήγα (εχω 9 μήνες που τα εχω κόψει) και ήταν 7 mm.

Κάπου μέσα στο ιντερνετ διάβασα οτι καλό είναι 7 - 14 mm, δεν ξέρω αν είναι σωστό όμως.

Διάβασα επίσης οτι "παχαίνει" στη διάρκεια του μήνα μέχρι να φτάσει το καλύτερό του (ανάλογα τον οργανισμό) και οτι σημασία εχει μαζί με το πάχος και η ποιότητά του.

Καλύτερα όμως να τα αφήσουμε στους γιατρούς μας αυτά, γιατί είναι πονοκέφαλος...ε;

για ξεκίνα και πές μου για την παρακολούθηση της οωρηξίας, γιατί το συζητήσαμε και μεις σήμερα με την γιατρό μου, αλλα είπα να το κοιτάξω από Σεπτέμβρη !

Καλή σου επιτυχία !

:woohoo: σε όλες βεβαίως βεβαίως !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στρουμφακι μου αν θυμαμαι καλα καλα πρεπει να ειναι γυρω στα 8-12 χιλ.σε συνδιασμο με τα 18-20 χιλ.του ωοθυλακιου να γινει η ωορηξια και να βρει προσφορο εδαφος να φωλιασει...αλλα δεν ειμαι σιγουρη :blink::blink::blink::blink: ...αλλα αν ειναι νωρις φυσικα και θα ειναι πολυ πιο μικρο...τοσο ανεβαινει στις γονιμες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μεγαλη αγκαλιτσα και απο μενα Κimon.τοοοοοοοοοοοοοοοσο μεγαλη :):) .Μην απογοητευσε θα ερθει που θα παει :)

Ρανια28 εχουμε ευχαριστα :):):):)

Εγω πηρα τα αποταλεσματα μου εχτες και ειναι χαλια!με τετοια μοναδα TSH και FT4 ουτε στο ονειρο μου σπορακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυρίες μου, μαζευτείτε!! Ποιές δεν περιμένουμε???

1. aerini 14/6

2. μηλινα 16-18/6

3. lollipop 17/6

4. morouli 17/6

5. marilou85 21/6

6. ρανια 28 23/6

7. Kimon 25/6

8. Μωρουλινι 26/6

9. RIRO 27/6

10. help mammy 30/6

11. ROULA 26 30/6

12. wannabemom 30/6

13. συννεφακι( μεσα στον ιουλιο 4 ivf)

14. happy 1/7

15. pipitsazouzouna 1-2/7

16. tinkerbel25 3/7

17. andria 3/7

18. papakimou 5/7

19. ΕΦΣ 5/7

20. tetoulina 8/7

21. giwtaki 8/7

22. rose25 9/7

23. "μαριακαβαλα"10/7

24. mywish 12/7

25. cuando 14/7

26. elmi 15/7

27. barb 15/7

28. chri 20/7

29. rena9 23/7

30. maimoudaki 30-31/7

31. maria+fotis 31/7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ CUANDO MOY.ΠΗΓΑ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΡΜΟΝΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΣΜΕΝΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ.ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ 'ΞΕΧΑΣΩ' ΓΙΑ ΛΙΓΟ.ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon rena mou kai kiries mou genika..leo na to kleisoume ligo to as mazeutoume..mporoume na anoixoume ena allo..'as xehastoume'..kai na milame gia ta mpania mas ,tis diakopes mas..kai na deite tsoup tsoup..mia mia tha leei..'vre paidia..mallon eimai egios eho tin entiposi pos edo kai 15 meres itan na adiathetiso alla den adiathetisa...mipos??..mpaaaaa...' kai na deite oles tha eimaste :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

arxisa na to skeftomai sovara kai na mi sas po leo na to kanoume :woohoo: ..s'ekeino to post opoia milisei gia akatanomastes ormones..ntoin kai loipa tha ti stelnoume xana se allo post..s ekeino to post tha leme idees..pragmata pou kanoume..alla themata pou mas apasxoloune .. :laugh: kai tha milame peri anemon kai idaton..na gnoristoume kai kalitera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ CUANDO MOY.ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...ΠΡΙΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...ΓΕΝΙΚΩΣ ΝΑ 'ΞΕΧΑΣΤΩ'.ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ 'ΤΗΝ' ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i alitheia einai pos den peirazei an de meineis egios tous epomenous mines..to oti tha meineis einai to simantiko..tora dio mines prin dio meta den peirazei..tha deis..ki ego auto mou leo..ego leo to kalokairaki na to apolausoume na afisoume ta pragmata na kilisoun..i alitheia einai pos to metrima ton imeron kai olo auto to aghos mono ta antitheta apo ta apotelesmata pou theloume fernei..polles fores ama vazeis oli sou tin energeia na piaseis kati vazeis tosi poli energeia pou mporei na to spaseis kiolas..an to kaneis irema..me mono osi energeia xreiazetai tha erthei kai mono tou..

koitaxe na pistepseis vatheia mesa sou oti tha gineis manoula kai asto na simvei otan thelei..ta pio omorfa pragmata ginontai otan den to perimenoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ!ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ 'ΔΟΥΛΕΙΑ' ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΟΥΜΕ.ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ 'ΣΚΕΨΕΙΣ'!ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ POSΤ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ 'ΞΕΧΑΣΤΟΥΜΕ' ΛΙΓΟ :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok..alla eipame sto kainourio thema min akoustei oute ena ponao..ax ax..les?..oorixia...akatanomasti..ntoin..gonimes..lexeis tabu..opoia tis pei kaike!!!!xaxaaxaxa...tha vriskoume alla themata na milame..ok?pao na to anoixo..elate oses thelete na xehasteite.. sauto edo mporeite na sinehisete tis klasikes sizitiseis an den antexete allo sto allo post isixia!!!epitrepetai mono i anakoinosi egimosinis ki auto meta apo polles meres kathisterisis pou apla xehastikate oti perimenate tin akatanomasti!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...