Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτούμε. Ποιές (δεν) περιμένουμε? Νο 11


Recommended Posts

happy Πολύχρονη να είσαι και γρήγορα μανούλα!!!

andria είναι λογικό να αγχώνεσαι παραμονές της αναμενόμενης

περιόδου, το καλό όμως είναι ότι είσαι καλά τις άλλες μέρες.

Κι εγώ νομίζω ότι πρέπει να κάνω πράγματα που θα με βοηθήσουν να φύγει το άγχος αυτό. Νομίζω ότι είμαι αγχωμένη 24 το 24ωρο...

Σκέφτομαι να ψάξω να δω αν έχει κάποιο γυμναστήριο μαθήματα γιόγκα ή κάτι που να βοηθήσει...η kelly μου πρότεινε χορό..το σκέφτομαι.

Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να βελτιώσω την ψυχολογία μου και να ευχαριστηθώ το καλοκαίρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Yioka ekana 2-3 ma8imata..Mou arese poli, to stamatisa giati etrexa me tis proetoimasies tou gamou k den prolavena...K egw prospa8w na gemizw tis wres mou me kati endiaferon...Ta savvatokiriaka na pigainoume ekdromoules...Twra na doume ti kataferame!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μελλουσες γκαστρουλες!!!!

που ειναι η κιμον και η κελυ να μαθω νεα η κουτσομπολα θελω!!!!!!!

αααααα και μια και περασα

:whistle: φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα happy αντε και διπλη. :):):)

Το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα.Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να ερθει ενα μπεμπακι.Αντε δεν μπορω αλλο.ΟΥΦ! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά και happy γλυκούλα!

και φυσικά 2πλή!!!

αλήθεια πού είναι τα κοριτσούδια ;;;!!!

ελα περιμένουμε ανακοινώσεις super !!!

Rebbeka αγαπημένη !!! όλα καλά ;;; φιλάκια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου ευχαριστω πααααρα πολυ για το ενδιαφερον!ουτε οι δικοι μου ανθρωποι δεν κανουν ετσι για μενα!! :) ....σνιφ...συγκηνιθηκα παλι!ειχα πολλες δουλιτσες,αλλα θα περιμενω λιγουλακι ακομα,30η σημερα ,τιποτα ακομα,τα συμπτωματα καλα κρατουν!παντως πολυ υψηλη θερμ!ουτε πυρετο να ειχα!μακαρι να μην ερθει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια..εγω σημερα ποναω πολυ,σαν 2η μερα περιοδου και μολις εκανα ενα τεστ φαρμακειου.βεβαια εδεν εχω ακομα καθυστερηση(ειμαι 27η μερα),αλλα τρωγομουν.ρε κοριτσια,βλεπω μια πολυ αχνη γραμμη στο τεστ.οι οδηγιες λενε πως αν φαινεται εστω και αχνα ειναι εγκυμοσυνη,απλα μπορει να ειναι νωρις και να μην δειχνει.λετε να ειναι της φαντασιας μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως ειναι νωρις για χωριακη?ποτε αρχιζει να δειχνει?εγω σημερα-αυριο περιμενω κανονικα.εχω αγχωθει.κι αν εχω μπεμπεκακι γιατι ποναει τοσο η κοιλια και το στηθος?μηπως δεν ειναι αξιοπιστο το τεστ?ουφ,σας ζαλισα..δεν ξερω τι να κανω,να χαρω η να περιμενω 2-3 μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου σου εύχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ

αλλα τον προηγούμενο μήνα είχα μια χαζή περίπτωση όπως περιγράφεις με predictor !

αχνή ροζ γραμμή το Σάββατο, Κυριακή (δεν κρατιόμουν!!) ξανακάνω πάλι αχνή ροζ γραμμή πάλι με predictor.

επειδή είμαι φοβιτσιάρα με τις βελόνες, ξανακανα αλλα 2 τεστ Self clear (νομίζω) και ήταν αρνητικότατα...

Τελικά μου ήρθε η περίοδος ΠΟΛΥ καθυστερημένα, αλλα ήταν κανονικότατη...

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι, αλλα τα predictor δεν ξέρω τι επαθαν ...

το διάβασα και σε άλλη κοπέλα τον τελευταίο καιρό, πάλι με αυτό το τεστ!

να φταίει η συγκεκριμένη παρτίδα ;

τους χρειάζεται μύνηση ;; τι να πω...

καλύτερα μια χοριακουλα να είσαι 100% σίγουρη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουλινη έγραψε:

μολισ ειρθε η κυρια :angry::angry::angry::angry:

απορω ποιος την καλεσε :angry::angry::angry::angry:

χιχιχι ! και γω το ίδιο σκέφτομαι κάθε μήνα

ή κάθε 1,5 αφού το παίζει ανεξάρτητη η κυρία και

έρχεται κάθε 40 μέρες...!!

πού πας κυρία μου ακάλεστη ;;;!! εεεε;;!

φιλενάδα, πάμε μαζί τον αλλο μήνα ! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω.θα περιμενω και αυριο,με τοσο πονο αν ειναι πιστευω μεχρι αυριο θα μου εχει ερθει.δεν θελω να παραμυθιαστω γιατι το προσπαθω 1,5 χρονο τωρα.τοσα φαρμακα,τοσες επισκεψεις στο γιατρο,τοσο δυσκολες στιγμες που εχουμε περασει(θανατοι κτλ).αυτο θα ηταν ενα μικρο θαυματακι για εμας,ειδικα τωρα.οποτε θα περιμενω για να ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου παντως ουτε εγω το εμπιστευομαι το πρεντικτορ με αυτα που ακουω αν και ευχομαι σε σενα να ειναι αληθινο.κανε υπομονη μεχρι την καθυστερηση και μετα χορικαη για σιγουρα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον το πηρα αποφαση!η αληθεια με..τσουρομαδησαν και οι φιλεναδες... :laugh: με πολυ σπρωξιμο λοιπον,λεω αυριο να παω για χοριακη μιας και δεν την βλεπω προθυμη!δυστηχως η ευτυχως το ειπα του αντρουλη-πραγμα που δεν ηθελα για να μην αγχωθει-γιατι πρεπει καποιος να ειναι με το παιδι!θελω πολυ θετικη ενεργεια,και τυχερες ευχουλες!!για να δουμε....!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες μου οι προσευχες θα ναι κοντα σου..θα γυρισεις με πολυ ευχαριστα νεα κ αμεσως θα τρξεις στην αγκαλια του αντρουλη σου για τα ευχαριστα,,,το νιωθω στο χω ξαναπει....εισαι εγκυος.......σου ευχομαι αυριο να ειναι η δευτερη ευτυχισμενη μερα της ζωης σου μετα βεβαια απο την γεννηση του γιοκα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
    • Από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι , έχω κλειστεί στο δωμάτιο, δεν θέλω να με βλέπει η μικρούλα μου μέσα στα κλαματα. Πήρε ο άντρας μου τον γιατρό και του είπε ότι δεν θα μου κάνει καλό τώρα ναε βάλει στο νοσοκομείο για 3-4 μέρες και να πάρω κάτι χάπια για να αποβάλλω. Στην προηγούμενη παλινδρομη είχα μείνει λίγες ώρες στο μαιευτήριο,όπου φυσικά πονούσε η ψυχήου να βλέπω γυναίκες ετοιμογεννες. Τώρα γιατί να χρειαστούν 3-4 μέρες; Λόγω της εβδομάδας που βρίσκομαι; Δεν ρώτησε ο άντρας μου και δεν ήθελα να τον καλέσω ξανά για λεπτομέρειες. Φοβάμαι πολύ την αποβολή στο σπίτι... Από την άλλη δεν θα αντέξω ψυχολογικά να ξαναπεράσω τη διαδικασία βλέποντας και ακούγοντας μωράκια νεογέννητα. Αχχχ βρε κορίτσια, ενώ έχω τον θησαυρό μου, πονάω τόσο πολύ. Μου έχει μείνει η εικόνα του υπερήχου, με το μωράκι κουλουριασμένο σχεδόν, ενώ διέκρινα ξεκάθαρα τα ποδαράκια του. Ήταν εκεί ακίνητο και σκέφτομαι ότι δεν θα το αγκαλιασω ποτέ. Η καρδιά μου έχει γεμίσει πληγές από τις απώλειες, και απλά αναρωτιέμαι γιατί;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...