Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Εμένα δεν κοιμάται χωρίς αγκαλιά (δυστυχώς) παρά σε σπάνιες περιπτώσεις. Μας έχει μείνει κουσούρι από τους κολικούς (τί εφιάλτης θεε μου). Δεν ξέρω πως να το αλλάξω αυτό - σίγουρα πάντως δεν θα τον άφηνα να κλαίει, όπως μία γνωστή μου που είπε χαρακτηριστικά "του έκοψα τον τσαμπουκα". Αν είναι δυνατόν να έχει τσαμπουκά ένα μωρό μηνών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι της αποψης να το δινεις το απογευμα για να μπει απο τωρα σε ενα προγραμμα.Οταν ξεκινησουν φρουτακια κ φαγητο θα πηγαινει η κρεμα το απογευμα.

να ρωτησω ποσα ml δινεται κρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Τι κανετε?Εμεις ζεσταινομαστε παρα πολυ :x

Σοφια μην περιμενεις να σε καταλαβαινουν οτι εχεις μικρο παιδι ....Εγω παντως οποιος θελει να καπνισει μονο στο μπαλκονι και οχι απο την πλευρα που ειναι το δωματιο της μπουμπους.Για να την παρουν αγκαλια μετα βεβαια αποκλειεται.Εδω η πεθερα μου που κανει κανα τσιγαρο οταν ερχεται το πρωι σπιτι δεν εχει κανει πριν εννοειται.Και πριν ημουν καπνιστρια :blush: Οταν εκανα το τεστ ωορηξιας και ημουν σε γονιμες μερες και μετα τσιγαρο παπαλα....και οσο θηλαζω ακομα εννοειτε πως οχι.Ισως ειμαι λιγο περιεργη αλλα ετσι πιστευω ετσι κανω.Και σιγα μην γινονται μιγιαγκιχτα ετσι :angry::angry::angry:

Μαρια Σ.Περαστικα στο μπεμπεκι σου και υπομονη...

maraki85 και εμενα η γιατρος μου ειπε οτι θα ξεκινησουμε το απογευμα.Με δικο σου γαλα την φτιαχνεις?

Οσο για την αγκαλιτσα για το υπνο ουτε που να το συζηταμε...Οταν νυσταζει θελει το κρεββατακι της.Ορισμενες φορες βεβαια εχει αποκοιμηθει και στο στηθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του δίνω ρυζάλευρο το απόγευμα 150 ml νερό με 4 μεζούρες. Βεβαια δε τρώει ούτε το 1/3. Όσο για τον ύπνο αν κοιμηθεί πάνω μου θα είναι μόνο στο τελευταίο γεύμα. Τις άλλες φορές μπρούμυτα με λίγο κούνημα και την ωραία πεταλούδα ή ανάσκελα στην κούνια και αφού λύσει το κυπριακό με τα ζωάκια που έχει από πάνω του αποκοιμιέται.

Μακάρι τα παιδιά των ανεύθυνων γονιών να μεγαλώσουν καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokoraki έγραψε:

Εμένα δεν κοιμάται χωρίς αγκαλιά (δυστυχώς) παρά σε σπάνιες περιπτώσεις. Μας έχει μείνει κουσούρι από τους κολικούς (τί εφιάλτης θεε μου). Δεν ξέρω πως να το αλλάξω αυτό - σίγουρα πάντως δεν θα τον άφηνα να κλαίει, όπως μία γνωστή μου που είπε χαρακτηριστικά "του έκοψα τον τσαμπουκα". Αν είναι δυνατόν να έχει τσαμπουκά ένα μωρό μηνών....

ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ :angry::angry: ΚΑΛΑ...ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ Η ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΙΤΑΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΘΑ ΜΕ ΘΕΛΕΙ. ΗΔΗ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΙΑΝΕΤΑΙ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Αθηνά μη νομίζεις ότι δε με κουράζει το θέμα ύπνος του μπέμπη (το έχω ξαναγράψει άλλωστε) αλλά κι εγώ είμαι της γνώμης ότι θα στρώσει από μόνος του (ήδη έχουμε κάνει βήματα προς το να κοιμόμαστε τουλάχιστον χωρίς κούνημα, απλά με αγκαλίτσα και τραγουδάκι) και επίσης ότι σε λίγο θα τον κυνηγάω για αγκαλίτσα και τρυφεράδες και θα μου φεύγει!! Εννοείται ότι θα ήθελα να είναι το μωράκι μου πιο βολικό στον ύπνο αλλά τί να κάνω? Τουλάχιστον κοιμάται στο δωμάτιό του χωρίς πρόβλημα, το βράδυ ξυπνάει μόνο κατά τις 5-6 για γάλα και μετά πάλι νάνι και κοιμάται εύκολα το βράδυ με το γαλατάκι του. Μην είμαι και αχάριστη, άλλες κοπέλες ξενυχτάνε ακόμα και ξέρω πόσο κουραστικό είναι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα εγω της τραγουδαω τη νεραιδα!!Τι λεμε βρε κοριτσια εννοειται πως δεν πρεπει να αφηνουμε τα μωρα να κλαινε!!Τι πιο φυσιολογικο απο την αγκαλιτσα της μανουλας!!!Οταν ημουν εγκυος ειχα αυτη τη συζητηση με πολλες αλλες μαμαδες που διαφωνουν,ελεος, η μικρη πρεπει να ακουγε :P:P:P:P:P:P και για αυτο κοιμαται μονη της!Το μονο που κανω ειναι χαδακια στο κεφαλακι!

Μαρακι85 λογικο ακουγεται αυτο για το απογευματινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοπελιές μου!!!!

Συμπεθερούλα μου, δυστυχώς κάθε ζευγάρι έχει τέτοιους "καλούς" φίλους... μου έτυχε παρόμοια περίπτωση και εγώ πήρα το μωρό και έφυγα. Ήμουν καπνίστρια (αχ αυτά τα Ντάβιντοφ...! ) και μόλις αρραβωνιάστηκα το ελλάτωσα σε 1 πακέτο την εβδομάδα. Αυτό το κράτησα για εναμισι χρόνο περίπου και μόλις έμαθα για την εγκυμοσύνη μου το έκοψα μαχαίρι... όπως και ο γλυκός μου ο αντρούλης! Να μου φιλήσεις τη νυφούλα μου και να μου την προσέχεις!

Μαρία Σ. περαστικούλια στο νινάκι... :kiss:

Αθηνούλι μου, εμένα σχεδόν πάντα μου κοιμάται στον θηλασμό. Ειδικά τώρα με τις ζέστες, δεν μπορώ να τον έχω αγκαλιά για να τον θηλάσω και πηγαίνουμε στο κρεβάτι μου και τον θηλάζω ξαπλωτό οπότε ο ύπνος έρχεται μόνος του! Όταν τον κατεβάσω λίγο στη μαμά μου, τον κοιμίζει στο καρότσι αλλά κάνοντάς τον μια βόλτα στην αυλή.

Ελενα και Ιωάννα, μια που θηλάζετε και εσείς, με τι γάλα κάνετε τις κρεμούλες;; Εμένα ο μπέμπης επειδή εχει αλλεργία στα αγελαδινά προϊοντα, θα φάει μόνο ρυζάλευρο που θα το φτιάχνω με δικό μου γάλα.

Εχω μια απορία και παρακαλώ όποια γνωρίζει να με βοηθήσει:

Επειδή όπως είπα θα κάνω την κρέμα με δικό μου γάλα, πρέπει με κάποιον τρόπο να το αντλώ. Εχω ένα θήλαστρο χειρός της κίκο αλλά είναι μάπα. Βγάζω 50ml σε 20 λεπτά :S . Ξέρετε κάποιο καλό και γρήγορο; Γνωρίζετε μήπως από που ενοικιάζοντε τα νοσοκομειακά θήλαστρα;

Μήπως να μην του δώσω τελικά ρυζάλευρο και να δώσω λαχανικά (θα ρωτήσω και την γιατρό αν κάνει) για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία μια που δεν έχει να του προσφέρει τίποτα το σημαντικό παρά μόνο θερμίδες;;;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Συμπεθερούλα μου http://parents.gr/forum/showthread.php?t=20862

Σοφάκι μου σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!

Εδώ στο ΜΗΤΕΡΑ του Ηρακλείου δεν ξέρω αν έχει θήλαστρα προς ενοικίαση, θα ρωτήσω. Αν δεν βρω, θα πω στην ξαδερφούλα μου που μένει Αθήνα να μου ενοικιάσει ένα και να μου το στείλει... ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια....

Maryloo μου, δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να νοικιάσεις νοσοκομειακό θήλαστρο για κάποιες περιστασιακές αντλήσεις που θέλεις να κάνεις (π.χ. 1-2 φορές τη μέρα). Μπορείς να αγοράσεις το Swing της Medela το οποίο είναι super για τη δουλειά αυτή ΚΑΙ ηλεκτρικό (μη σου βγαίνει και το χέρι). Εγώ προσωπικά είχα το Mini Electric της Medela, εκανα τη δουλειά μου μια χαρά (έδινα στο μπέμπη συμπλήρωμα καμιά φορά) απλά το Swing ξέρω ότι είναι καλύτερο. Αν πάλι θέλεις να διατηρήσεις την παραγωγή σου όταν πας δουλειά η να βγάζεις πολύ γάλα κάθε μέρα (π.χ. 4-5 αντλήσεις ή και παραπάνω - που δε νομίζω να σε αφορά κάτι τέτοιο), τότε να πάρεις νοσοκομειακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΑΙ ΧΑΡΑ. ΒΕΙΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ( ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΩ) ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΡΟΣΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Ο μπεμπης μου τελικα δεν εφαγε την κρεμα του.Δεν του αρεσε .Δοκιμασα την κρεμα βανιλια της Μιlupa .Shμερα θα δοκιμασω καποια αλλη .Εχω αρκετα δειγματα .Η γιατρος μου εδωσε πολλα.

Εγω παντως την κρεμα την δινω το απογευμα .Μaryloo 28 εγω οταν θηλαζα τον μικρο μου εβγαζα το γαλα με το mini electrik της medela .Kαθε φορα εβγαζα περιπου 100-120 μλ.Εμενα με εξυπηρετησε παρα πολυ.Μπορεις να αγορασεις σκετο ρυζαλευρο και να το κανεις με το δικο σου γαλα.Εγω στην αρχη του εδινα ρυζαλευρο με το δικο του γαλα και το ετρωγε μια χαρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Μαρία Σ. χαίρομαι που είσαστε καλά. Τι κανει η όμορφη Καβάλα μας? Έχω να έρθω απο πέρσι το καλοκαίρι και την έχω νοσταλγήσει. Σε ποιά παιδίατρο πας την μικρή σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΜΑΡΑΚΙ Σ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Σ.Κ. ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΡΡΩΣΕΙ ΠΛΗΡΩΣ. ΤΥΧΕΡΟΥΛΗΔΕΣ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΔΡΟΣΙΣΤΗΚΑΤΕ, ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΤΩ. ΗΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΧΤΕΣ ΠΑΝΤΩ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΜΕ. ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΡΕΜΟΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ ΜΕ ΤΗ ΣΤΡΙΤΖΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΠΕΣΙΜΑΤΙΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΝΑΛΕΙ ΕΣΤΩ ΣΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ?

ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΛΑΠΟΡΔΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ? ΠΑΛΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΦΥΓΑΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Σ. έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΑΙ ΧΑΡΑ. ΒΕΙΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ( ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΩ) ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΡΟΣΙΑ.

Περαστικούλια του μπέμπη σου Μαρία. Φαρμακάκια κάποτε θα πάρουν, αφού έχει βηχαλάκι, δώστου σιροπάκι μη γίνει χειρότερα ο μικρός. Μην ανησυχείς. Τυχερή που είσαι Καβάλα (πανέμορφη)....Εδώ είναι καμίνι.

Αθηνούλα...χαχα δεν είναι στρίτζω η παιδίατρος, αφού η μπέμπα σου είναι μια χαρά από βάρος, τί να την κάνει την κρέμα? Φρουτάκι κατευθείαν. Εδώ εγώ το σκέφτομαι ακόμα να την παρακούσω και να μη δώσω ρυζάλευρο (σιγά το μεζέ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία η μαμά μου είναι απο εκεί και εγώ πήγα μέχρι και την 3η δημοτικού. Εχω συγγενείς φίλους και τη γιαγιά μου εκεί και έρχομαι όποτε βρώ ευκαιρία, κυρίως καλοκαίρι. Έχω δυσκολία με το parking γιατί μένω κέντρο και το σκέφτομαι τώρα με το μωρό. Απο παιδίατρους ξέρω μόνο τη Γαβριηλίδου που πήγαινα και εγώ παιδί, η οποία δουλεύει ακόμη και ήταν πάντα πολύ προχωρημένη και όχι κολλημένη.

Πάντως εμένα εξακολουθεί να μη τρώει το ρυζάλευρο αλλά δε στεναχωρίέμαι και πολύ γιατί είναι και λίγο κενές θερμίδες. Πρόβλημα με το βάρος δεν έχουμε αλλά ο γιατρός έδωσε τις κρέμες νωρίτερα γιατί λέει οτι τα θηλάζοντα δεν λαμβάνουν επαρκή σίδηρο μετά απο ένα σημείο. Πιστεύω οτι θα φάει καλύτερα τη κρέμα βανίλια και μετά την φρουτόκρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα αν δεν μας πει αυτη δεν καιγομαι να του δωσω κρεμες νομιζω οτι παιρνει ολες τις βηταμινες απο τη στιγμη που θηλαζει. λογικα θα μας πει αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και μωρουλια!!Πηραμε τα diorπαπουτσακια μας οι ψωναρες! :laugh: :laugh: :laugh: Τα βρηκα στον Πειραια 66ευρω!!Εστειλα την πεθερα μου και τα πηρε γιατι που να παμε με τετοια ζεστη!!!Το βραδυ θα περασει να τα παρει ο Κωστας!!!Ετοιμα τα ρουχαλακια για τη βαπτιση...τωρα πρεπει να ψωνισει και η μαμα με το μπαμπα! :)

ΜαριαΣ μπραβο, ωραια νεα!!Να μας το φιλησεις!!

Αθηνα "ζηλεψα" με το νερακι και ειπα να παρω ενα τηλ. την παιδιατρο μηπως την πεισω αλλα.....μπα!!!Απο 7/7... :(

Οσο για την κρεμα γιατι να την φαει αφου δεν την εχει αναγκη το λουλουδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ!!! ΛΕΥΚΑ Ή ΡΟΖ ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ; ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ ΤΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!! ΤΗΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑ ΑlOUETTE ΛΕΥΚΟ ΜΕ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΣΤΡΑΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ ΜΕ ΛΕΥΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ. ΜΟΝΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ. ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ. ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλες μου τι κάνετε;

Κική μου και oliax73 μου σας ευχαριστώ για την ενημέρωση! Μόνο για τις κρεμούλες θέλω να αντλώ γαλατάκι, άντε να βάλω και 3-4 μπουκαλάκια στην κατάψυξη σε περίπτωση που χρειαστούν. Οπότε θα κοιτάξω να πάρω αυτό που μου είπατε!

Συμπεθέρα έτοιμο το νυφάκι μου έ;;;;; Αντε με το καλό να γίνει Χριστιανάκι!!!!!

Μαρία Σ. ναι μαζί γεννηθηκαν τα μπεμπόνια μας!!!! Επίσης και η Τσελιγκας γέννησε 29/01 και θηλάζουμε και εμείς αποκλειστικά!

Συνήθως ξεκινούν τη διατροφή τους με ρυζάλευρο βανίλια για να προετοιμαστεί στο στομαχάκι τους. Τις περισσότερες φορές 5 ή 5μισι μηνών βάζουν στερεες τροφές. Αν δεν σου είπε κάτι ο γιατρός, στο επόμενο ραντεβού θα σου πει σίγουρα, αν τυχει και δεν αναφέρει κάτι, ρώτα τον!

Αθηνούλι μου θα φάτε και εσείς καλέ! Μην στεναχωριέσαι!!!! Απλά ο κάθε γιατρός έχει τη σειρά του και τον δικό του κανόνα. Εμείς απλά πρέπει να ακούμε το γιατρό μας! Βέβαια αν κάτι δεν μας αρέσει πολύ απλά τον αλλάζουμε (όπως έκανα και εγώ με την πρώτη παιδιάτρο που είχαμε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...