Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Αθηνα ξερω οτι η περιοδος μετα απο γεννα κανει κατι τρελά!!!!!Εμενα ενω μου ερχοταν σταθερα για δυο μηνες μετα τιποτα και μου ξαναηρθαν τωρα!!!!Οσο αφορα τις ημερες εγω εχω σταθερα λιγες(3-4).Εγω την επομενη εβδομαδα παω στην γυναικολογο για εξεταση και παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια μου!!!!Τι κανετε?Λοιπον εμας χθες μας εσωσε η τεμπελια μου να σιδερωσω επιτελους τα 3 πλυντηρια που εχω παρκαρει διπλα στο το κρεβατι μου.....γιατι η Αλεξια επεσε πανω σε αυτα και οχι στο πατωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κοριτσια ακομα δεν μπορω να ξεπερασω αυτο που εγινε!Ο Κωστας ηταν στη δουλεια και εγω με τη μικρη ξαπλωσαμε στο διπλο κρεβατι οπως κανουμε καθε μερα!Την παιρνει ο υπνος, βαζω γυρω της μαξιλαρια και κοιμαμαι και εγω...γυρναει ο Κωστης καθεται λιγο στο pc και εγω παω να ξαπλωσω διπλα στη μικρη με σκοπο σε 5-10 λεπτα να την παω στην κουνια της...με παιρνει λοιπον παλι ο υπνος και ξαφνικα ακουω το μπουπ!!!!!!!!!Ποτε ξυπνησα ποτε την αρπαξα ποτε τσιριξα Κωστααααα ουτε που καταλαβα!!!!Ευτυχως βοηθησε η Παναγιτσα και δεν χτυπησε γιατι της εκοψαν τη φορα τα ασιδερωτα!!!Πιο πολυ το τρομαξα εγω το μωρο που αρχισα να κλαιω σα την τρελη!!Μετα καθησαμε καμια ωρα ξυπνιοι(αφου καναμε ελεγχος παντου) χορευε και χοροπηδουσε στο κρεβατι μεχρι που κουραστηκε της εδωσα λιγο γαλατακι και κοιμηθηκαμε!!!Αυτα τα νεα μας............

Κατα τα αλλα...σημερα ξεκιναμε αυγο και μπροκολο!Με το αφεντικο στη θεωρια ολα καλα...στην πραξη να δουμε!Αν και καλα καλα δεν εχω επιστρεψει αρχισε να ζηταει χαρες!

Αθηνουλα,Ιωαννα πως ειναι τα λουλουδακια σημερα???Συμπεθερουλα υπομονη θα σκασουν τα ατιμα και θα ηρεμησει το αγορι σου!!!

Νανα μου απο οτι ειδα και στο fcb δεν εισαι καλα,ε?Περαστικουλια!!!

Starangel στη Παρνηθα εχει πολλα μαγαζια!Αλλα μπορεις να κοιταξεις κ αιθουσα ξενοδοχειου!Googlaρε να παρεις ιδεες!!

Η Κικη τι εγινε βρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, οσο για το μαμα στην αρχη ηθελα να το κανω ringtone..............αλλα κρατηθηκα :)):)):)):)):))[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Αθηνα δεν μου ακουγετε φυσιολογικο αυτο με τη περιοδο!!Να πας στο γιατρο........καλα μιλαω εγω τωρα....ουτε εγω εχω παει!!Καθε μερα μα καθε μερα με κραξει η κυρα-μαμη μου ποτε θα αξιωθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου εμένα απ'οταν μου ηρθε την εχω κάθε μήνα για 4 μέρες (εκτός από τον Ιουλιο που δεν μου ηρθε καθόλου) αλλά εχει χαλάσει ο κύκλος μου και ερχεται κάθε 35μέρες περίπου ενω πριν είχα σταθερά κάθε 28.

Να πας στο γυναικολόγο σου αλλά όχι μόνο γι'αυτό, αλλά και για το ΠΑΠ. Εμένα μου είχε πεί να πάω για ΠΑΠ 2 μήνες μετά που γέννησα και εννοείται πήγα! Φοβάμαι πάρα πολύ μην πάθω τίποτα γυναικολογικό και δεν τα αφήνω αυτά τα θέματα .... η νύφη μου ειχε σοβαρό γυναικολογικό πρόβλημα και δεν το ηξερε λόγω αμέλειας του ΠΑΠ...οταν τελικά αξιώθηκε να πάει μετά από 4 χρόνια που είχε να κάνει ήταν πλεον πολύ αργα... :( αν ηταν συνεπής θα εκανε μια επεμβασούλα και όλα θα ηταν καλά.... όμως τωρα αναγκάστηεκε και εκανε αφαίρεση μήτρας και ωοθηκών... :( Από αυτό το περιστατικό και μετά τρεμω....

Είδες ωραία αισθηση το "μαμα";;;; Εμένα με φωνάζει μόνο οταν κλαιεί ή οταν θελει να περάσει από κάπου που δεν χωράει και νευριαζει.... :( τον πατέρα του όμως και την γιαγιά του κάθε 5 λεπτά στο στόμα τους εχει! χαχα!

Σοφία μου ευτυχώς όλα καλά με το πέσιμό της μικρής ε; Πωπω...φαντάζομαι τον πανικό σου....

Και με το αφεντικό οκ, ε; Καλά τωρα οτι ζήτησε κατευθείαν χάρες.... είναι συνηθισμένο... ! Εσυ κάνε την πάπια όπου μπορείς ;)

Θα ξεκινήσετε αυγουλάκι σήμερα;;;;; Αντε με το καλό!!!!!!!!! Εμας μας είπε αυγό στον 11ο μαζί και το ψαρι. Μαλλον επειδή εχει την αλλεργία ο μικρός.... περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις και οδηγίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Ευχαριστώ και πάλι όλες σας για τις ευχές σας!!! Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα παιδιά σας!!

Σοφία πάλι καλά που είχες τα ρούχα δίπλα στο κρεββάτι! Τυχερές και οι δύο!

Οι αρρωστούλες καλά σήμερα???

Χαίρομαι που η περίοδος δεν επηρρεάζει πολύ το θηλασμό, ώστε να βρώ τουλάχιστον και ένα γάλα που θα του αρέσει. Για παπ θα πάω όταν σταματήσω τον θηλασμό (εντολές γιατρού!!).

StarAngel δεν γνωρίζω και πολλά απο βόρεια προάστια, αλλά πιστεύω οτι αυτά που έγραψαν οι προηγούμενες ισχύουν. Άντε με το καλό και μην αγχώνεσαι!!

Πότε θα βρεθούμε????????!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.

ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΟΦΟΥΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΣΙΜΟ, ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΟΒΗ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΕΦΤΕΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2 ΠΑΝΤΕΣ, ΔΗΛ. ΕΧΩ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ. ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ. ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ; ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ;

ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΚΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ;;; ΚΙΚΗ......ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

ΚΑΙ Ο ΦΙΡΦΙΡΙΚΟΣ;; ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΫΠΝΙΑ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου ομορφα!!!

Ελενα να ζησει ο Λεωνιδας σας!! καλος Χριστιανος κ να ειναι παντα καλα το μαναρι μου!!

Σοφακι τι εγινε με το μπος??? χαμος η οχι ακομα??

κοριτσια μου συγνωμη που χανομαι αλλα ξερετε πως ειμαι με τον μικρο μου...καθημερινα αυπνη εδω κ τοσους μηνες..ειναι μερες που δεν εχω διαθεση για τιποτα απολυτως...

συγνωμη δεν θυμαμαι ποια μανουλα ρωτησε αλλα οχι δεν παθαινει τιποτε το μεμεδογαλατακι! οσο για την γευση ναι μπορει να αλοιωθει ειναι θεμα ορμονων αλλα κ παλι θα φαει...εγω ακομα ακατανομαστη γιοκ!!

ΣΤΑΡ ANGEL εχει δικιο η Νανουκα δες σε καμια αιθουσα ξενοδοχειου..συνηθως ειναι πολυ ομορφες!

Αθηνα μου κ εμεις με τα δοντια πολυ ταλαιπωρια...ακομα δεν εχει βγαλει κανενα κ ειναι μερες που βλεπω τα ουλα του πιο πρισμενα κ μετα παλι καπως ξεφουσκωνουν παλι κ δοντι πουθενα...τι να πω???

συμπεθερουλα δωσε ενα φιλακια ζουφηχτο στην νυφουλα μου!!!

παω να τον κοιμησω κοριτσακια μου...φιλακια πολλα!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ..ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΘΑΝΟΣ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΝΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΜΙΑ ΓΚΡΙΝΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ!!!!ΜΟΥ ΣΥΝΑΧΩΘΗΚΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΑ'ΠΑΙΞΑ!!ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑ..ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ!! :x:x:x:o:o ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ?ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΤΕ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Σ'ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΟ ΕΥΤΗΧΩΣ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Χ-ΜΑS EΡΧΕΤΑΙ.ANYWAY EKANA YΠΟΜΟΝΗ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΕΛΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ Κ ΣΥΝΑΧΙ Κ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΗΔΗ!

ΝΤΙΜΑΚΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΕΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ 15 ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ Κ 12 ΣΤΕΝΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ...ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΣΑΝ ΕΧΤΕΣ...ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΟΥΒΑΛΙΕΤΑΙ Κ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΕΙΠΑΜΕ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΚΕΡ! ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΧΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 33 Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 30!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕΝΤΑ...!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ!

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΠ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΗΝΑ!

ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ Κ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΧΟΡΗΓΕΙ Κ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΕΧΡΙ Κ ΦΕΤΟΣ!ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!ΞΕΡΕΤΕ ΤΠΤ ΣΧΕΤΙΚΟ?

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ!!!ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ!Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ !ΤΠΤ ΑΚΟΜΗ!ΜΙΑ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΜΙΑ ΚΑΛΑ!!!

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ?

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΤΕ ΦΤΑΣΑΜΕ 92 ΣΕΛΙΔΕΣ???ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμας

εχουμε ..νυχτερινα ρεσιταλ ερμηνειας με την Αριαδνη πιο εντονα αυτο τον καιρο ..Τι θα κανω μ'αυτο το μπουλουκακι δεν ξερω ..Εν μερει το εχω αποδεχτει οτι το μωρο μου ετσι ειναι και απλα θα πρεπει να κανω υπομονη αλλα ποσο πια βρε κοριτσια ..Απο τις 9 χτες βραδυ που την εβαλα για υπνο μεχρι τα μεσανυχτα ξυπνησε 3 φορες και μετα ξανα στις 0320 και ξανα στις 0545που την ταισα και μετα στις 0830..συνολο καφεδων 4 (-|~o) Φιρφιρικο κατι αναλογο περνας και συ με το μικρο σου ?

Ποια ειπε την λεξη πεθερα ?! Ελεος πρωι ειναι , αγριευομαι... 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ξερω γιατι αλλα εχω τρελα κεφια σημερα 8-}8-}8-} (παιζει να παρουμε μια καλη δουλεια!)

Anyway.....

Η Δαναη μου ευτυχως δεν ανεβασε παλι πυρετο και ηρεμησαμε λιγο.Βεβαια εκεινα τα δοντακια μας ταλαιπωρουν απιστευτα (-|(-|:-s:-s

Ευα κατι αναλογο μαλλον περνας και εσυ με την Αριαδνη.Υπομονη.Που θα παει θα περασει ;)

Σοφια και εγω την εχω πατησει ετσι και το ειχα γλιτωσει στο παρατσακ το εμφραγμα!!! ~x(

Εμενα για αυγο μου ειπε μετα τον 11ο!Δεν μπορουν να συνεννοηθουν αυτοι οι γιατροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Good morning everybody!!!!

Dimi σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Ευτυχώς ο δικός μου δεν ξυπνάει και δεν έχει πιά γκρίνια την ημέρα. Βγήκε και το έκτο δόντι για τα καλά και πλέον ηρέμησε.

Κοριτσάκια είμαι μέσα για τον καφέ!! Θέλετε το άλλο Σάββατο 2-10??? Αν είναι να το κανονίσουμε!!

Η πεθερά μου έιναι ευτυχώς καλή και διακριτική. Τους πηγαίνω το παιδί σπίτι τους ή έρχονται αυτοί πολύ σπάνια. Δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΗΡΕΜΗΣΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΧΕΙ 2 ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΤΙΣ 9-9.30, ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 :D ΖΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΛΙΔΕΣ. ΤΟ ΣΚ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙ ΑΛΛΑΓΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ. ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΔΗΛ. ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΙΣΩΔΡΟΜΗΣΑΜΕ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.

ΕΥΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ Η ΑΡΙΑΔΝΗ!! ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ. ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΤΙΣΤΟ. ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ =))

ΙΩΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ 6/8!

ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΚΑΙΡΟΣ ΜΩΡΕ, ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΙΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΣΙΣΣΑΚΙ. ΕΓΩ ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες μου!!!!!!

Τόσο καιρό δεν είχα σκεφτεί καθόλου να σας πω για ένα φιλανθρωπικό παζάρι που γίνεται για το "ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ" εδώ στο Ηράκλειο. Ανάρτησα και θέμα ειδικά γι'αυτο σήμερα (λίγο αργά βέβαια... :oops: )

Είναι ένα κέντρο όπου φιλοξενεί μωράκια και παιδάκια εγκαταλελλημένα ή που έχουν υποστεί βία από την οικογένειά τους. Στον σύλλογο αυτό είναι γραμματέας η πεθερούλα μου!!!!

Λοιπόν γίνετε ένα τριήμερο παζάρι (22-23-24 Σεπτεμβρίου) στο Ηράκλειο και συγκεκριμμένα στην Λότζια. Είναι από τις 09:00 ως τις 21:00 ανοιχτό και με παρα πολύ λίγα χρήματα μπορούμε όλοι να συμβάλλουμε! Εχει παιχνίδια, ρούχα, διακοσμητικά,κλπ.

Επίσης αν έχετε δικά σας πράγματα σε πολύ καλή κατάσταση αλλά δεν τα χρειάζεστε άλλο παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μου με πμ έτσι ώστε να βοηθήσουμε αυτά τα αγγελούδια!

Ας ερθουμε τώρα στα δικά μας!

Αρχικά Ευούλα και Φιρφιρίκο εύχομαι πραγματικά να συντομεύσει αυτή η κατάσταση και να στρώσουν λίγο τα προγράμματα των μικρών σας μπας και ξεκουραστείτε λιγουλάκι!

Συμπεθέρα μου, τι εγινε με το αυγουλάκι; πως της το έδωσες; το έφαγε;

Νανα μου, πόσο χρονων είσαι καλή μου; Νομίζω μέχρι τα 25 γίνεται το εμβόλιο που λές. Οι ιδανικές ηλικίες είναι από 13 ετών και μέχρι το κορίτσι να είναι ...παρθένο :oops: ! Οι ανηψιές μου (16 του αδερφού μου και 14 της αδερφής μου) έχουν εμβολιαστεί. Ηταν σε 3 δόσεις αν θυμάμαι καλά. Εαν σε παίρνει ηλικιακά να το κάνεις!!!!!!

Αθηνά μου δεν την πηγαίνεις την μπουμπού κάθε μηνα στον παιδίατρο;;; Εμείς έχουμε τελειώσει τα εμβόλια από 6 μηνών αλλά πηγαίνουμε κάθε μήνα για να κάνουμε τον απαραίτητο έλεγχο.

Φιλάκια στα αρρωστούλια μας και περαστικούλια!!!!

Πάω να μαγειρέψω του κανακάρη μου (κατσικάκι, πατατούλα, καρότο, ντομάτα, κρεμμύδι, μελιτζάνα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΖΑΡΙ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ; ΟΠΩΣ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ Π.Χ.; ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ P.M. ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΣΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ, ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΥ; ΓΙΑ ΛΕΓΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.

ΠΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΛΟΓΩ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕΕΕΕΕΕΕΣ

Πόσο σας σκεφτόμουνα αυτό τον καιρό δε λέγεται. Και μετά μεγάλης μου χαράς είδα ότι με ψάχνατε (Αθηνούλα μου φιλάκια), άρα σας έλειψα κι εγώ (μα τί ψωνάρα!!). Όσο για το καφεδάκι, εγώ είμαι μέσα και αυτό το ΣΚ αν θέλετε (προς το νωρίς όμως γιατί έχουμε και θέμα, ο κανακάρης μας κοιμάται με τις κότες, από τις 9).

Λοιπόν,χάθηκα γιατί είχα πρόβλημα με τη μεταφορά του μαμυ σε νέο σερβερ :evil::evil: , με τους κωδικούς :evil::evil: , έπρεπε να αλλάξουν :evil::evil: , μπλα μπλα και είχα αλισβερίσια με τον administrator. Πρόβλημα ελύθη, είμαι και πάλι κοντά σας - και θα είμα καθημερινά :lol: .

Επειδή είναι πάρα πολλά τα νέα σας και δεν μπορώ να τα διαβάσω όλα (θα με απολύσουν), ξεκινάω με ευχές για τη μικρούλα τη Γλυκεριάννα της Αθηνάς και το Λεωνίδα της Έλενας. Να είναι καλοφώτιστα, να είναι πάντα γερα και πάνω απ' όλα να αγαπάνε τη μαμά και το μπαμπά που τα αγαπούν κι αυτοί. Χίλιες ευχές κορίτσια. Επίσης όλες σας ανεξαιρέτως να δώσετε ένα φιλί στα ζουμερά μπουτάκια των μικρών σας. Οι φωτό που έχετε τα λένε όλα. Ιδιαίτερα της Ιωάννας, πολλές δίπλες, για τσίμπημα.

Ο κανακάρης μου είναι μια χαρά. Από φαί του σκασμού, από παιχνίδι μέχρι τελικής πτώσεως και από...... γκρίνια άλλο τίποτα. Τώρα τελευταία, όλη μέρα με τη γιαγιά και τον παππού είναι μες στην καλή χαρά. Μόλις μπω στο σπίτι, λες και βλέπει το :twisted: . Βάζει τα κλάματα. Μετά από 5-10 λεπτά του περνάει και είναι ΟΚ. Η μαμά μου πιστεύει ότι του λείπω επειδή είμαι στη δουλειά και γι' αυτό μόλις με δει κάνει παράπονα. Ξέρω 'γω???? Βρίσκεις άκρη?? Γενικά τώρα τελευταία εκεί που κάθεται και γελάει και παίζει, αρχίζει και κλαίει.....Μήπως ετοιμάζει τα πάνω δοντάκια?? Ευτυχώς δεν έχουμε θέμα με ύπνο. Κοιμάται 9-9:30, ξυπνάει 8, γάλα, παιχνίδι, 10-11:30 ύπνος, φρούτα, 1-2:30 ή 3 ύπνος, μαμ και μετά σερί μέχρι το βράδυ παιχνίδι. Εάν διανοηθώ να τον βάλω για ύπνο το απόγευμα, γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ. Ο νους του είναι στο παιχνίδι, να γυρίζει όλο το σπιτι σβούρα και να μου ανοίγει τα ντοσιέ με τα φορολογικά (πρέπει να τα μετακομίσω σε ψηλότερο ράφι αλλιώς με βλέπω φυλακή).

Σας ζάλισα....Άντε, περιμένω τον καφέ με ανυπομονησία. Παρεμπιμπτόντως, να έρθουν και οι μπαμπάδες ή όχι???

ΑΑΑΑΑ, επιτέλους θα βαφτιστούμε στις 7/11 (εκλογές αλλά δε με νοιάζει). Ετοιμάζομαι λοιπόν.

Και το δυσάρεστο: Απολύθηκε ο άντρας μου :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΝΤΕ ΒΡΕ ΚΙΚΗ!!!!!!!!!!!! ΑΝΥΣΗΧΗΣΑΜΕ!!!!!! ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ, ΔΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ. ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ, ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 5, ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΤΕΖΑΡΟΥΜΕ. ΟΥΤΕ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΧΑΜΟ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΣΟΥΜΕ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΙΧΛΙΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ :D ΑΥΤΟ ΣΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΔΥΝΑΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΔΩΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΝΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ-ΦΑΪ-ΚΑΦΕ-ΓΛΥΚΟ! ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ; ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΛΩΝΙΖΕΙ, ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ; ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΣΤΡΑΤΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλάκια!!!!!

Αθηνά μου σ'ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Μπορείς να δώσεις οτιδήποτε έχεις και δεν το χρειάζεσαι αρκεί να είναι σε πολύ καλή κατάσταση (δηλ. να μην είναι σπασμένο, χαλασμένο,κλπ). Ακόμα και κουζινικά (κουτάλες, κατσαρόλια,κλπ), οτιδήποτε! Τα πράγματα που μαζεύουμε από εδώ και πέρα θα πάνε για το επόμενο παζάρι, οπότε δεν επείγουν. Με την ησυχία σου κάτσε και βρες οτι μπορείς και οταν είσαι έτοιμη πες μου να σου δώσω διεύθυνση και τηλέφωνο για να τα στείλεις!

Κική!!!!! Καλωσήρθες και πάλι στην παρέα!!!!! Αντε γιατί καλη μέρα χωρίς να λαλίσει ένα κοκοράκι, δεν γίνεται! Λυπάμαι για τον αντρούλη σου.... :cry: ευχομαι σύντομα να βρει κάτι καλύτερο! Φιλιά στο ζουζουνάκι σου! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την καλημερα μας !

εμεις ειμασταν πολυ πρωινες σημερα η Αριαδνη απο τις 0700 εχει το ματι γαριδα και χοπ χοπ σαν ελατηριο ..Τι να πω ...Εμεις χτες δοκιμασαμε το αυγουλακι και εκανε τετοιες γκριματσες αηδιας που δεν αντεξα γελουσα ....

αχ για να δουμε πως θα παει η μερα σημερα γιατι την βλεπω ετοιμοπολεμη απο πολυ νωρις ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!

Κοκοράκι δεν μας απαρνήθηκες!!! Κρίμα θα ήταν να μίκραινε η παρέα. Λυπάμαι για τον άντρα σου και ελπίζω να βρέι κάτι άλλο γιατί οι εποχές είναι δύσκολες.

Αν δεν μπορείτε αυτό το ΣΚ το κανονίζουμε για το άλλο. Και η ώρα είναι καλή. Βέβαια θα τα ξαναπούμε μέχρι τότε. Έχω και εγώ ενα σωρό δώρα για αλλαγή και βαριέμαι!!! Αφήστε που πρέπει να ασχοληθώ και λίγο με την εργασία του μεταπτυχιακού μου.

Θα τα πούμε και αργότερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας....

Μαριλού, έχω κι εγώ πράγματα για το παζάρι (κυρίως ρουχαλάκια) αλλά θα τα ξεσκαρτάρω όταν φτιάξω ντουλάπες και συρτάρια - ξέρεις, η σπαστική δουλειά που όοοοολες κάνουμε όταν αλλάζει η εποχή. Θα σε ειδοποιήσω όταν είμαι έτοιμη για να μου πεις κι εμένα τρόπο αποστολής. Να ρωτήσω, στο παζάρι αυτό δέχονται και ρούχα για ενήλικες? Γιατί κι απ' αυτά θα έχω σίγουρα. Ίσως για εφήβους (λέω τώρα).

Αθηνούλα, περαστικά στη Γλυκεριάννα. Είναι η εποχή μυστήρια, κι εγώ κρυωμένη χάλια είμαι και φοβάμαι μην κολλήσει ο μικρός. Μέχρι στιγμής δεν έχει πάθει τίποτα. Όσο για τον καφέ εννοείται ότι θα κανονίσουμε το πρώτο ΣΚ που θα μπορούμε ΟΛΕΣ ;) . Απ΄ό,τι βλέπω, Γιώργος και Γλυκεριάννα έχουν κάνει κόμμα με τον απογευματινό ύπνο!!! Ξέρεις, δεν παίζει αυτό που λες με το Γιώργο, το κλάμα και το παιχνίδι γιατί όταν αναλαμβάνω εγώ είναι που παίζει περισσότερο (η μαμά μου λόγω ηλικίας δε μπορεί να είναι συνέχεια στο πάτωμα και να κάνει διάφορα...όσο μπορεί η γυναίκα παίζει αλλά όταν αναλάβω εγώ δράση γίνεται το σώσε :P ). Γι' αυτό τεζάρει 9 η ώρα και ξυπνάει το πρωί. Κι εγώ τον πάω βολτίτσα το απογευματάκι και παίρνω μαζί το γιαουρτάκι του και του το δίνω στις κούνιες της γειτονιάς. Μια χαρά τα περνάει, τσίφτικα. Κάτι άλλο τον χαλάει μόλις μπω στο σπίτι αλλά μετά όπως είπα του περνάει. Who knows?? Επίσης όταν λέω αλωνίζει εννοώ κάτω στο πάτωμα μπουσουλώντας. Δεν του έχω πάρει στράτα. απλά φροντίζω να έχω το πάτωμα όσο γίνεται πιο καθαρό και τον αφήνω να πάει ΟΠΟΥ θέλει. Έχω απομακρύνει διάφορα επικίνδυνα πράγματα (κιθάρες, επιδαπέδια βάζα και φωτιστικά κ.λπ.) και τον έχω συνέχεια κάτω. Πέφτω κι εγώ και κυνηγιόμαστε. Τώρα βέβαια έχει αρχίσει να ψιλοκρατιέται από έπιπλα και από εμάς και θέλει συνέχεια να κάνει βήματα. Κουραστικό μεν αλλά έχει και την πλάκα του. Όταν είμαι δε στην κουζίνα, τον βάζω κι αυτόν κοντά μου στο πάτωμα, του δίνω κουτάλες και τάπερ και παίζει. Τα μόνα μέρη που δεν του επιτρέπωνα πάει και είμαστε συνέχεια με το ΟΧΙ ΕΚΕΙ (όχι ότι ακούει αλλά κάποτε θα το εμπεδώσει) είναι στα ντουλάπια και στο μπάνιο (μανία έχει ρε παιδιά με το πιγκάλ, καμιά ώρα θα φάει τα σκ......νερα :geek: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Που ησουν βρε Κικη...νομιζαμε μας εγκατελειψες!!!Να σου πω μου περασε απο το μυαλο να ρωτησω τη παιδιατρο αν εισασταν οκ...αλλα τι να ελεγα...η Κικη...με το Γιωργακη....!!

Τα νεα μας:Πρωτη μερα με το αυγο=αηδια, δευτερη μερα σαφως καλυτερα το εφαγε σχεδον ολο!Δε θυμαμαι,sorry, πια κοπελα μου ειπε για αυγο στον 11ο αλλα αυτο ισχυει για το ασπραδι!Σημερα εχει μουρμουρα απο το πρωι, πραγμα παραξενο για την Αλεξια και μου μυριζεται 4ο δοντακι!Το απογευματακι της δινω 2 μερες γιαουρτακι και το τρωει μια χαρα!Βαλαμε και μπροκολο και απο αυριο πορτοκαλι!Κοριτσια εσεις το πορτοκαλι πως το δινετε?

Ευα τι τελεια φωτο!!!!! [smilie=wav.gif] !Εμενα παλι καθε μερα στις 7.00 σηκωνεται..κανει ενα 2ωρο το μεσημερι ομως και πατσιζουμε!!

Για καφε ειμαι οκ εκτος απο 3/10 το πρωι που βαπτιζει η κοπελα που γεννησαμε μαζι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου χαίρομαι που τα ξαναλέμε....Να σου πω, τελικά πήγες στην παιδίατρο αυτή??? Καλή δεν είναι?? Ερώτηση 2η: Το αυγό πώς το δίνεις (και οι άλλες κοπέλες δηλαδή)? Εμένα μου είπε βράσιμο καλό, βγάζουμε το ασπράδι, λιώνουμε με το πηρούνι τον κρόκο και βάζουμε λίγο λαδάκι. Μία φορά το επιχείρησα και μόνο που δεν ξέρασε το παιδί. Κι εγώ που το δοκίμασα, μου ήρθε απίστευτη αηδία. Τί να κάνω?? η παιδίατρος μου είπε αν δεν το θέλει έτσι, να το αλέθω μέσα στη σούπα. Μάλλον θα δοκιμάσω κανα δυο φορές ακόμα να το δώσω σκέτο και αν δω τα σκούρα....στη σούπα φίλες μου, στη σούπα.

Ερώτηση 3η: Κάθε μέρα αυγό??? Πολύ δεν πέφτει? Και πότε το δίνετε? Π.χ. μετά το φρούτο, πριν την κρέμα? ΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ, ΜΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτη πηγαινα απο την αρχη βρε....δηλαδη απο 20ημερων που σουταρα τον πρωτο!!!!Αλλα εχω βαλει τη μικρη στο δικο μου βιβλιαριο(ικα)...και εγω την πληρωνω!Εμβολια κτλ μου τα γραφει βεβαια!

Τα ιδια ειπε και σε μενα οπως καταλαβαινεις μετα το φρουτο πριν το μεσημεριανο!Κικη τον κροκο καθε μερα εχει πολυ σιδηρο και ειναι σουπερ για τα μπεμπακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...