Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ;

ΣΟΦΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΓΙΑ ΝΟ3. ΟΛΟ ΤΟ ΣΚ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.......50 ΛΕΠΤΑ!!!!!!! ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ!!! ΚΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΡΑΚΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΤΙΓΡΕ ΚΑΝΑΠΕΣ;;;; ΠΟΛΥ ΚΙΝΚΥ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ :)

ΝΑΝΟΥΚΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ ΒΡΕΦΙΚΟ. ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ; ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΕΙΣ; ΚΟΛΛΑΝΕ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΙΝΕΤΑ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙ ΤΟΥ ΛΟΥΜΠΙΕ ΚΑΤΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝΕΤΑ BEACH. ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ ΜΠΑΝΙΟ!!! ΑΦΟΥ ΠΗΓΕΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΑΛΛ ΡΕ ΓΜΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΜΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ :( ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ. ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΛΕΙΦΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΛΑΤΙ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕ, ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕ :) :) :) ) ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΗΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΣΩΣΙΒΙΟ ΝΕΜΟ! ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΑ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια μου!Σημερα γιορταζει η νεραιδουλα μου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εχω κατι να σας πω:4 ημερες καθυστερηση και 1 βημα πριν το εγκεφαλικο!!!!!!!!!! :S:S:S:S:S:S:S:S

Αθηνα μου κανουν αναβαθμιση στο mammy για αυτο κολλαει ετσι!

Σοφακι αντρας σωστος ο Βασιλης!!!

Κοριτσια αληθεια με εχει πιασει πανικος αν μεχρι το απογευμα δεν εχω αδιαθετησει παω για χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες!!

γινονται διαφορα στο μαμμυ κ για αυτο κολλαει ετσι! θα γινουν υπεροχες αλλαγες!!

σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!

Αθηνα μου δεν ειναι δικος μου ο καναπες,ειναι ριχταρια κ ειναι στο σπιτι του αδερφου μου! εγω εχω ζεμπρε!!χαχαχαχα

Σοφακι μου γιατι τετοιος πανικος καρδια μου?? κ εαν εισαι με το καλο να ερθει μαναρι μου γιατι στεναχωριεσαι ετσι??? δεν το θελεις?

Νανουκα ουτε εγω εχω σκοπο για βρεφονηπιακο,αφου ειμαι σπιτι τωρα πια κ δεν δουλευω καλυτερα μωρε να τον εχω εγω...ασε κ τις αρρωστιες..χαμος!

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουλα μου αν ο Θεος μου εχει στειλει αλλο μωρακι δεν το συζητω καν...με το καλο να ερθει και πανω απο ολα να ειναι γερο!!Αλλα δε θα πω ψεματα αν ειμαι(γιατι ακομα δεν το ξερω) θεωρω οτι ειναι λιγο νωρις!!Η Αλεξια δεν περπαταει καλα καλα...το οικονομικο...2η γεννα στο καπακι...η δουλεια...βεβαια ειμαι σιγουρη πως οπως τα εχουμε καταφερει με τη βοηθεια του Θεου ετσι θα τα καταφερουμε και τωρα!!Πιστη και αγαπη χρειαζεται και ολα γινονται!Ειμαι της αποψης οτι οσο ειμαστε γεροι ολα μπορουμε να τα καταφερουμε φτανει να το θελουμε!

Ας μην κανω λοιπον υποθεσεις αλλο...δεν υπαρχει λογος ειμαι πρακτικος ανθρωπος.Αν μεχρι αυριο το πρωι δεν εχω αδιαθετησει παω για χοριακη, σημερα δε μπορω 6.30-13.00 ειναι το ωραριο αιμοληψιας στον ασκληπιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΗΚΑ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ; ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΣΟΥΛΑΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΟΥΦΟΥΛΑΣ, ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΡΙΚΑΡΕΙ, ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ. ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΨΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΓΑΜΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΟΣΟ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ;

DIMI ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΖΛ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ, ΟΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΙΣΩ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΞΤΡΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΠΑΝΤΟΥ. ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΙΚΕΑ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑΤΕ; ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ, ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΣΟΦΟΥΛΑΣ. ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΧΑΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρεσαι την νεραιδουλα σου SOPHIAK,polyxronh na einai!!Μην αγχωνεσαι για την πιθανη εγκυμοσυνη,αν εισαι δεν ηρθε και η συντελεια του κοσμου,ολα γινονται για καποιο λογο...Αν και σε καταλαβαινω γιατι και εγω δεν νιωθω ετοιμη ακομα για δευτερο..θελω να χαρω λιγο αυτο και φυσικα να χασω και τα κιλα της εγκυμοσυνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους μπαίνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουφ...αντε να τελειώνουν αυτές οι εργασίες γιατί έχω λίγο χρόνο να σας "βλέπω" μην μου το κόψετε και αυτό! ;)

Συμπεθερούλα μου γλυκιά να χαίρεσαι την υπέροχη και πανέξυπνη κορούλα σου!!!!

Τι έγινε τελικά με την περίοδο οεο; Που πήγε; Μήπως άφησες το πρόβατο του άντρα σου να βοσκήσει ελεύθερα; χαχαχαχα!!!! Μην με παρεξηγείς ε; πλάκα κάνω! χαχα! Περιμένουμε αποτελέσματα! Εύχομαι τα καλύτερα!

Φιρφιρίκο είναι απίθανος ο Βασίλειος!!!! Φοβερό τυπάκι!

Αθηνούλι μου εγώ σκέφτομαι για το επόμενο νινί αμέσως μετά την γαμοβάφτιση...5 Μαρτίου το μοτεράκι του Γιώργου θα πάρει φωτιά! χαχαχα!

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα και μας είπε πως μάλλον μέχρι 11 μηνών θα έχει περπατήσει μόνος του! :silly: :woohoo: Είναι 73εκ και 8.530γρ! :woohoo: Πήραμε μόνο 320γρ αυτό το μήνα αλλά δεν πειράζει. Τελικά για απογευματινό μου είπε να του δίνω λίγη φρουτόκρεμα (γύρω στα 100γρ) αφού δεν δέχετε κάτι άλλο. Μας επέτρεψε να τρώμε ότι λαχανικά και ότι φρούτα θέλουμε!!!!! Όσπρια θα μπούν τον επόμενο μήνα αλλά αυγό και ψάρι τελικά στον 11ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Επιτελους αρχισε καπως να λειτουργει!Το τεστ αρνητικο και μετα απο καποιες ωρες ηρθε και η περιοδος...δυστυχως μαζι με ενα πονοκεφαλο!!!

Κατα τα αλλα 2 μερες μου κανει κολπα με την φρουτοκρεμα, πραγμα παραξενο αφου την ετρωγε παντα, αλλα δε τη πιεσα...μπορει να βαρεθηκε!!Σημερα της εδωσα γαλα το ιδιο θα κανω και αυριο και απο μεθαυριο πρωτα ο Θεος γυρναμε στα φρουτακια μας!!!Βεβαια η καινουρια της αγαπη ειναι να πιανεται απο οπου βρει και να σηκωνεται ορθια!!Χαχαχαχαχαχαχα πολυ γελιο!Αυριο θα παω να παρω και γιαουρτακι να της δωσω, πηρα και σημερα αλλα δεν της το εδωσα τελικα!

Αυτα τα νεα μας...ελπιζω να τελειωσει συντομα η αναβαθμιση!!Καλο βραδυ kiss kiss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΣΑ Κ ΜΠΗΚΑ!!!

ΚΑΛΕ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΓΑΜΠΡΟΥΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???

ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ PRIVATE ΑLBUM ΣΤΟ ΦΑΤΣΟΤΕΦΤΕΡΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ...ΣΕ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ...

ΕΧΤΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...

ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΠΑΛΑΤΖΑΡΕΙ ΑΚΟΜΗ!!!

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...ΕΔΩ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΛΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΝΤΥΣΩ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΡΙΝ ΤΑ 3 ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΙΩΣΕΩΝ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΑ ΠΑΕΙ 1,5-2 ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ!Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΕΝΤΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ!

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Σοφια καταρχην να χαιρεσαι το αγγελουδι σου!

Νανα εγω δεν θα την στειλω βρεφικο γιατι την κρατανε τα πεθερικα μου.

Χθες η ζουζουνα μου με ειπε μαμα και τρελαθηκα!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Ενταξει οχι και πεντακαθαρα αλλα εγω ελιωσα!!!

Αθηνα οσο για το δευτερο που ειπες λεμε μετα το χρονο να προσπαθησουμε και σε καποια περιοδο που να ειμαστε χωρις αγχος(κοινως οταν εχουμε δουλεια!!!!) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Όντως είχε κάποια προβληματάκια το site και ελπίζω να λύθηκαν. Όταν πάμε για Νο 3 να ειδοποιήσετε, ok?!

Πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 8800 (μόνο 200 gr πήρε) και 73 πόντους. Το εμβόλιο έκανε και μια μικρή αδιαθεσία χθες το πρωί με 37,4 αλλά μετά πέρασε. Τώρα όλα καλά!

Αθηνά αν έχει καλό καιρό το Σαββατοκύριακο μπορούμε να τα πούμε. Αλλά γενικά να κανονίσουμε και όλες μαζί να βρεθούμε!

Το κόλπο με το μπισκότο στο φαγητό πιάνει!!!!!! Ανοίγει για να φάει το μπισκότο και του χώνω το κουτάλι!!! Έχει πολλή πλάκα!!!

Για δεύτερο όχι ακόμη, πιστεύω έχει κούραση. Εξάλλου θέλω να ασχοληθώ μόνο με τον μπέμπη μου!! Κάποια στιγμή... το συζητάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

ειστε καλα??

θα κανει διαφορες αλλαγες η Λενα εν καιρω θα τις δουμε.ολα σουπερ μου ειπε θα ειναι!!

εμενα κ μπισκοτακι να του βαλω για να ανοιξει το στομα μολις μπει μεσα φαγακι το φτυνει οποτε δεν μας κανει αυτο το κολπο... :(

Νανακο περιμενουμε να δουμε φωτο!!

Σοφακι μου χαιρομαι που τα αποτελεσματα ηταν αυτα που ηθελες τελικα! :kiss:

δεν τρωει καθολου..τιποτα ακομα...τα εχει κοψει ολα δεν ξερω τι αλλο να κανω πια...

παω να δοκιμασω φρουτοκρεμα παλι...αντε κ Ο Θεος βοηθος!!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ απο εμας ..

εμεις δεν ειμαστε καλα , η Αριαδνη απο την Τριτη παιρνει παλι αερολιν , παλι φυσιολογικο ορο στην μυτη , παλι δυσπνοια κτλ..Παρολα αυτα ευτυχως γλιτωσαμε την αντιβιωση , προς το παρον τουλαχιστον ...Ειναι αυπνη απο την Τριτη το βραδυ με μικρα διαλειματακια υπνου για να μην εξουθενωθει το κοτοπουλακι μου κλαψ..

Κοριτσια εμενα γιατι δεν καθεται απο μονη της , αν δεν της κραταω το χερι δεν ισοροπει ..Θα ξαναρωτησω τον παιδιατρο μαλλον ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΤΑΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ....ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ;)

ΕΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ. ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΘΙΣΤΗ :) ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ. ΔΕ ΛΕΜΕ ΟΜΩΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ! ΤΙΠΟΤΑ!!! ΟΥΤΕ ΜΠΑ ΟΥΤΕ ΜΑ. ΜΟΝΟ ΚΟΥ, ΧΟΥ, ΓΚΙ...ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ. Α, ΚΑΙ ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ :laugh: ΒΛΕΠΩ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!!! ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΥΛΟΥ. ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΜΟΝΟ. ΟΛΑ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ :P:P

ΕVA ΜΟΥ, ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΕΡΟΛΙΝ; ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΤΗΣΕΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΥΛΑ; ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΕΡΕΩΘΗΚΕ ΚΑΘΙΣΤΗ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΟΤΙ ΕΠΑΘΕ ΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ. ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ;; ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ. ΚΑΙ ΛΕΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ Ο ΙΟΣ ΚΑΙ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΤΟΣΑ ΑΝΗΨΙΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΙΟΣ. ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΝ ΟΥΡΑ. ΦΡΙΚΗ!!!!

ΕΛΕΝΙΤΣΑ, ΕΙΔΕΣ ΚΟΛΠΟ ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ;;;; ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ ;);) ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΚ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΥΡΕΤΩΔΩΣ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΡΟΣΙΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ! ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΜΠΟΥΚΩΣΕ Η ΜΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ. ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΜΕ ΜΑΝΙΚΙ.

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΔΡΟΣΙΡΤΗΚΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ Ε; ΖΗΛΕΥΩ!!!!! ΘΕΛΩ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΕΝΙΤΣΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΟΥΛΑ.

ΕΛΕΝΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν στο άρρωστο μπεμπάκι περαστικά!! Μαμα Eva υπομονή, θα περάσει.

Αθηνά δρόσισε λίγο αλλά λέω να συνεχίσουμε μπάνια όσο η θάλασσα είναι ακόμη ζεστή. Τώρα είναι τα πιό ωραία μπάνια!!

Όσο για μετά το μυστήριο θα έχουμε στο προαύλιο catering κυρίως στο όρθιο και με λίγα τραπέζια και καρέκλες. Το προαύλιο έχει και κούνιες και παγκάκια και αρκετό χώρο. Είναι ψηλά και έχει θέα θάλασσα και βλέπεις μέχρι την Αίγινα. Με catering δεν το έψαξα και πολύ αλλά στις τιμές βαράνε αλύπητα!

Εμένα ο μικρός κάθεται για λίγο και μετά κάνει μετάνοιες!! Στηρίζεται και στα πόδια του και ο γιατρός είπε να τον βάλω στη στράτα για 1 1/2 μήνα και μόνο μια ώρα το πρωί και μια ώρα το βράδυ, στην ψηλότερη θέση για να ακουμπάει ίσα ίσα το μπροστά μέρος του πέλματος. Μπορεί και να πάρω μία απο περιέργεια για το εάν θα προσπαθήσει να περπατήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!Εχω σκασει...εκαψα το πατουσακι του παιδιου η ηλιθια!Την ωρα που πηγαινα να της πλυνω το ποπουδακι στο νιπτηρα ετρεξε στο ποδι της καυτο νερο!!Ευτυχως δεν εκανε φουσκαλα θα τρελενομουν!!!

Νανα περιμενουμε φωτο!!!Καλο συστημα αυτο με το prive και εγω τα 2 αλμπουμ της μικρης ετσι τα εχω!Κατι παλιοι φιλοι και απλοι γνωστοι δεν ειναι αναγκη πια να βλεπουν το παιδι μου...ε, και εννοειτε κατι σελιδες ασχετες τυπου βαπτιση, γεννηση, κοσμηματα κτλ κτλ!

Αθηνα ξερω παιδακια που 20-24 μηνων και δεν λενε τιποτα αλλο εκτος απο μαμα, μπαμπα, ατα, μαμ, κακα και εσυ προβληματιζεσαιι απο τωρα?:):):):):):) Δηλαδη εγω τι να κανω που δε λενε να μακρυνουν τα μαλλια της???Εσεις βαζετε και κοκκαλακια οεο!!!

Σοφουλα και εμενα εχει ελλατωσει τις τελευταιες 3 μερες το φαι ειναι τα ατιμα τα δοντια!Μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα φαει!

Ευα περαστικουλια!!

Ελενα κατι για 15λεπτα το πρωι ειχα ακουσει και 15 λεπτα τοαπογευμα!Ψεματα το ειχα διαβασει στο net καπου!Μια ωρα μου ακουγεται πολυ....ασε που σε μια ωρα με βεβαιοτητα ενα μωρο προλαβαινει να κατεδαφισει ολο το σπιτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό φθινόπωρο....Αχ, μου λείψατε και είδα τόοοοσα πολλά νέα που διάβαζα, διάβαζα και τελειωμό δεν είχα. Είδα ότι όλα τα μπεμπάκια έχουν κάνει προόδους, μπουσουλάνε, βγάλανε δοντάκια...Μπράβοοοοο!!!!

Ελπίζω να περάσατε όλες καλά. Εμείς φέτος για πρώτη φορά στην επαγγελματική μας ζωή είχαμε 3 εβδομάδες άδεια και το καταευχαριστηθήκαμε. Κάναμε τα μπανάκια μας, έκανε κι ο μπέμπης, ήπιαμε τα μπυρόνια μας, κάναμε τις βόλτες μας, μια χαρά. Βέβαια δεν βγαίναμε αργά το βράδυ αλλά αρκετές φορές την αράξαμε σε ουζερί-μεζεδοπωλεία ή παραλιακά μπαράκια μέχρι 12-12:30 και ο μικρός κοιμόταν στο καρότσι. Η θάλασσα του άρεσε πάρα πολύ, μόνο την πρώτη φορά έκλαψε γιατί φοβήθηκε. Τις επόμενες, ούτε καν τον βρέχαμε λιγάκι, μπαίναμε κατευθείαν και αυτός πλατσούριζε και γέλαγε το μωρό μου. Έτρωγε και το φρουτάκι μετά το μπάνιο και το αργότερο 1 το μεσημέρι σπίτι για ξεκούραση, μεσημεριανό νάνι και το απόγευμα βόλτα. Στις διακοπές μπουσούλησε, έκατσε στον ποπό σταθερά, έβγαλε και 2 δοντάκια.Όλα μαζί τα έκανε. Μας έβγαλε λίγο το λάδι με το φαγητό, δεν έτρωγε παρά λίγες κουταλιές με αηδία αλλά ίσως να έφταιγαν και τα δόντια, τί να πω. Τώρα κάπως έστρωσε το πράγμα και τρώει και το μοσχαράκι και το κοτόπουλο αλλά μη φανταστείτε τρελές ποσότητες. Το μόνο που τσάκιζε και τσακίζει είναι το φρούτο. Τρώει ένα μήλο, ένα αχλάδι και μία μπανάνα. Από φαί, το πολύ πολύ να φάει μισή πατάτα, μισό καρότο, μισό κολοκυθάκι και ένα μικρό κομματάκι μοσχάρι ή κοτόπουλο. Μάλλον είναι λίγα....

Σοφάκι καλοφώτιστη η Αλεξάνδρα....(εμένα μου αρέσει πολύ το όνομα, να τη φωνάζεις έτσι). Παντα να είναι τυχερή στη ζωή της και να έχει υγεία.

Αθηνούλα είστε πάνω στις ετοιμασίες τώρα ε? Άντε καλή δύναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?

Κικη μου καλως ηρθες!!!

Σημερα φαγαμε ξανα(επιτελους) τη φρουτοκρεμα μας...με τη βοηθεια της καμιλας...της κατσικας...του ακαντου κτλ κτλ!!!Το τριτο δοντι το εχει τσακισει το μαναρι μου!Χθες ξυπνησε 3-4 φορες παλι απο την ενοχληση :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ !ΕΓΩ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΠΙΤΙ!

ΕΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Κ ΠΑΓΩΣΑΜΕ!ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΤΣΑΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Κ ΦΥΓΑΜΕ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΑΔΝΗ!!!ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΛΑ!!!

ΚΙΚΗ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!BACK TO REALITY!ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ, ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΜΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΤΛ!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΣ ΠΡΟΧΤΕΣ?ΑΝ ΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ...!!! ΤΗΝ ΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΔΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΝΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΤΛ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ , ΔΟΝΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΤΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ? ΤΟ ΘΕΜΑ Μ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΖΗΣΑ Κ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ - ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ...ΑΥΤΟΣ ΣΤΟΥΣ 5,5 ΜΗΝΕΣ ΕΒΓΑΛΕ ΔΟΝΤΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΜΙΛΟΥΣΕ...ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!

ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ 10 ΜΗΝΩΝ ΕΒΓΑΛΕ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΕ...ΑΡΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!

ΕΛΕΝΑ ΤΙ ΦΑΓΗΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ? ΠΡΟΤΙΝΩ FINGERFOOD ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΕ ΜΠΟΥΦΕΔΕΣ!

ΑΑΑΑΑΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΑΣΤΡΑΚΙ???ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΜΕ 7 ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ, ΜΠΑΝΑΝΑ Κ ΓΑΛΑ Κ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΞΑΝΑ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΟΠΑΤΑΤΑ?

ΤΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΜΟΛΙΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΡΞΙΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ. ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!

ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ! ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ (ΓΙΟΡΤΑΖΕΣ ΕΤΣΙ; Ή ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ; ) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ FINGERFOOD ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΟΛΟΙ . ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΕΤΡΙΝΟ ΠΑΓΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΡΘΙΟΙ. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΑΧΑΙΡΙ. ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ ΔΗΛ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΤΙΒΑΧΤΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΑΓΚΑΛΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ :laugh: :laugh:

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ! ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΟΔΟΥΣ!! ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΥΣΗΧΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ, ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ. ΑΦΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟΨΕ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ. Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ :P

ΣΟΦΟΥΛΑ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΑΧΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑΚΙΑ! ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΦΟΡΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΕΣ ΒΡΕ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ; ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΦΟΡΑΜΕ ΨΙΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΟΡΔΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΙ ΣΑ ΠΛΥΣΤΡΑ ΜΕ ΦΑΚΙΟΛΙ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Επιστρέψανε και οι τελευταίες απο τις διακοπές. Τώρα για όλους τα κεφάλια μέσα! :(:(

Αθηνά μου χρόνια πολλά (για προχθές) και ό,τι επιθυμείς!!!

Σήμερα το πρωί η θάλασσα ήταν άπαιχτη!!!

Για φαγητό κοιτάζω finger food αν και θα έχω μερικά τραπέζια. Είναι σίγουρα πιο βολικό. Ελπίζω ο καιρός να είναι καλός γιατί αλλιώς θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!!!

Το άτιμο το δόντι δεν λέει να βγεί και μας ταλαιπωρεί!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζούνες!!!!!

Ευα μου περαστικά στο νινί σου... το καημένο ταλαιπωρείται ε; Εύχομαι σύντομα να γίνει καλα!

Αθηνούλα και Ελενα με το καλό να γίνετε Χριστιανάκια! Λίγες μέρες σας έμειναν, σίγουρα θα είναι και οι πιο ζόρικες αλλά θα φτάσει εκείνη η μέρα και είμαι σίγουρη πως θα το ευχαριστηθείτε!!!

Εδώ έκανε την πρωτομηνιά μια βροχή....μα μια βροχή! Ηταν τέλεια!!!! Μου είχε λείψει αφάνταστα! Αλλά έχει δροσούλα από τότε και δεν ξέρω πως να ντύσω τον Χριστόφορο.... τη μια του βάζω σορτσάκι την άλλη του βάζω τζίν, μετά κάνει λίγο ζέστη και τον έχω με το φανελάκι και το απογευματάκι βάζουμε και καλτσούλες :blink: φοβάμαι μην τον αρρωστήσω έτσι που τον ντυνω - γδύνω όλη μέρα... :(

Εκεί βέβαια που λέγαμε πως ηρέμησε με τα δοντάκια μιας που έχουμε και τα 4, χθες βράδυ κοιμήθηκε πολύ ανήσυχα... όλο ξυπνούσε και ήθελε αγκαλίτσα και το βυζί πάλι με μανία το πιπιλούσε.... είναι φουσκωμένα 4 δοντάκια και έχω την εντύπωση πως εντός των ημερών ίσως σκάσει κανένα... από την μια χαίρομαι που θα τα βγάλει τάκα - τάκα να ξεμπερδεύει αλλά από την αλλη ταλαιπωρείται σερί τόσο καιρό... :(

Νανα μου το απογευματινό με την γλυκοπατάτα είναι:

γλυκοπατάτα, μήλο και λίγο γάλα. Βράζουμε την γλυκοπατάτα αφού την έχουμε καθαρίζει και κόψει σε κύβους, μετα από λίγα λεπτά προσθέτουμε το μήλο επίσης καθαρισμένο και κομμένο και μόλις μαλακώσουν τα πολτοποιούμε προσθέτοντας γάλα για να αραιώσει.

Επίσης άλλο ένα ωραίο απογευματινό είναι :

γλυκοκολοκύθα, ρύζι, 1/3 κουταλάκι γλυκού ζάχαρη (προεραιτικά)

Τα βράζουμε και τα πολτοποιούμε. Στο μπλέντερ προσθέτουμε τη ζάχαρη (αν βάλουμε). Είναι πιο γευστικό από την γλυκοπατάτα αλλά ούτε αυτό τρώει ο μικρός μου... :(

Εσύ Σοφάκι που της δίνεις την γλυκοπατάτα και την τρώει, για δοκίμασέ το να μας πεις!!!!

Κική καλωσήρθατε!!! Οι διακοπές σας ανανέωσαν όλους ε; Και το μπεμπάκι σου μιά χαρά ξετσούμησε! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

Τα εχω δει όλα!

Δε τρωει με τιποτα την φαριν λακτε που της δινω το απογευμα!

Αρχικά δοκιμάσαμε εκείνη της Νουνου έτρωγε γύρω στα 120 γρ. Την άλλαξα και πήρα εκείνη της Γιώτης. Τιποτα! Με το ζορι 60γρ.

Δε ξέρω τι να κάνω !

Εσεις πως τα πάτε με τη φαριν λακτε?

Θα μιλήσω και με τη παιδίατρο να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

StarAngel ουτε εμενα τρωει τις ετοιμες κρεμες με τιποτα και ετσι της φτιαχνω μονη μου απογευματινο!

Αθηνα γιορταζες??? :blush::blush::blush::blush: Χρονια πολλα σου ευχομαι ολοψυχα ο,τι καλυτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι να υποθέσω ότι της φτιάχνεις αυτή που λέτε με τι γλυκοπατάτα και το γάλα?

Αυτή τη κρεμα τη τρώει ευχάριστα?

Αθήνα και απο εμένα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...