Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

KALHMERA NANABILL!S'EYXARISTO POLY KAI KALOS SAS BRHKA!NA MAS ZHSOUN OLA TA ZOUZOUNIA MAS!!EGO STIN FROUTOKREMA EXO MEINEI AKOMA STIN BANANA STATHERA KAI META PAIZO ME MHLO KAI AXLADI..DEN EXOUME PROXORHSEI SE TOSA FROUTA GIATI EINAI POLI EYAISTHITOS KAI ME TO PARAMIKRO MOU BGAZEI ALLERGIES,OPOS ME TO PORTOKALI..TOY BAZO NUTRICIA BANILIA GIA NA THN FAEI KAI KAPOS KALITERA THN TROME..ASE OSO GIA TO SPITI SIGA SIGA OLA THA GINOUN,MHN AGXONESAI..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHMERA NANABILL!S'EYXARISTO POLY KAI KALOS SAS BRHKA!NA MAS ZHSOUN OLA TA ZOUZOUNIA MAS!!EGO STIN FROUTOKREMA EXO MEINEI AKOMA STIN BANANA STATHERA KAI META PAIZO ME MHLO KAI AXLADI..DEN EXOUME PROXORHSEI SE TOSA FROUTA GIATI EINAI POLI EYAISTHITOS KAI ME TO PARAMIKRO MOU BGAZEI ALLERGIES,OPOS ME TO PORTOKALI..TOY BAZO NUTRICIA BANILIA GIA NA THN FAEI KAI KAPOS KALITERA THN TROME..ASE OSO GIA TO SPITI SIGA SIGA OLA THA GINOUN,MHN AGXONESAI..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΑΙΣΙΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ!!!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠ'ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΝΕΑ :):) ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΑΜΕ. ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΣΑΜΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΕΛΤΕΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΚΥΜΑΤΑΡΕΣ 3 ΜΕΤΡΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΩ. ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΞΩ. :( ΑΤΥΧΗΣΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΟΥΤΟΥΣΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΙΖΕ ΑΠΟ ΧΑΡΑ. ΑΡΧΙΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΧΤΗΚΕ ΓΟΝΑΤΙΣΤΗ. ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΜΑ :cheer: ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ :cheer::cheer: ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ ΟΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΝΑ. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΤΗ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ. ΤΟ 4ΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟΝ ΑΗ-ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΕ ΝΟΥΝΟΥ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΤΟ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΕ ΟΟΟΟΟΛΟΟΟΟΟ!!ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ :laugh: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΤΑ ΠΑΧΥΝΤΙΚΑ :laugh: :laugh:

ΣΟΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΑΛΕΞΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΓΩ , ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΗ ΝΑΝΟΥΡΙΣΩ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ. ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ :P ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ;;;; ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ;;;;

ΝΤΙΜΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ :)

ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΟΣΠΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΒΑΖΟΥΜΕ; ΕΜΕΙΣ ΣΕ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ 8 ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ 20/9. ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΗ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΓΟ;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σαν τα χιόνια Αθηνούλι μας!!!!!!! Επιστρέψατε; Αντε και του χρόνου με το καλό! Μπράβο η ζουζούνα σου! Τελικά την θάλασσα και ποιος δεν την λατρεύει, ε; Χαίρομαι που τρώει όλο της το φαγάκι γιατί εμείς ακόμα με το στανιο.... :( ... μόνο το μεσημεριανό τρώει μια χαρά. Για τα όσπρια νομίζω από 8 μηνών μου είχε πει, αλλά δεν χάνεις κάτι να την ρωτήσεις! Νομίζω τα βάζουμε αντί κρέας.

Εμάς το αυγό είπε στον 10ο μήνα όπως και το ψάρι!

Όσο για την ενδοεπικοινωνία, έχει την ακτινοβολία της και αυτή γι'αυτό την χρησημοποίησα για καμιά βδομάδα μόνο. Μετά που κατάλαβα τους ρυθμούς του μπέμπη στο δωμάτιό του, την έβγαλα και είχα εννοείται ανοιχτες τις πόρτες για να τον ακούω. Πήγαινα βέβαια κάθε 3 και λίγο να τον δώ, αλλά πλέον κοιμάμαι του καλού καιρού! :P

Συμπεθέρα μου μπράβο ρε συ που την έφαγε! Εδωσα και εγώ χθες στο Χριστόφορο και αηδίασε πολύ... :( Τρια κουταλάκια κατάφερε να φάει. Εμένα πάντως δεν με χάλασε, είχε καλή γεύση.

Εμείς αρχίσαμε πάλι τα ξενύχτια.... εκεί που ηρέμησε τώρα είδα και σκάει το 4ο δόντι και ο καημένος έχει τρελαθεί. Πονάει το παιδάκι μου... το βλέπω και το νιώθω.... :( Στα καλά καθούμενα ρίχνει ένα κλάμα μερικών λεπτων με μαύρο δάκρυ... Το βράδυ ξυπνάει και κλαίει... αχ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να του βάζω ένα τζελ στα ούλα που τον ανακουφίζει για λίγη ώρα. Δεν θέλω όμως να του βάζω συνέχεια. Πριν κοιμηθεί το μεσημέρι και το βράδυ του βάζω. Τουλάχιστον να κοιμάται πιο ήσυχα και να ξεκουράζεται λίγο.

Επίσης εδώ και λίγες μέρες στέκεται στα τέσσερα και προσπαθεί να μπουσουλήσει! Αλλά κάνει σαν λαγουδάκι... χαχα! :silly: Στέκεται και κάνει με φόρα σαν πήδημα μπροστά και πέφτει μπρουμυτα. Γελάει, ξανασηκώνεται ξαναπηδάει και ξαναπέφτει! Αυτό αν τον αφήσω μπορεί να το κάνει με τις ώρες!!!! :woohoo:

Δεν ξέρω αν σας είπα πως επιτέλους είπε "ΜΠΑΜΠΑ"! 2-3 μέρες πριν της Παναγίας το ξεφούρνησε πλεον ξεκάθαρα και όχι τυχαία! Και αυτό που μου αρέσει είναι οτι λέει μπαμπα και οχι μπαμπαμπαμπα! Είπε και "γιαγια" προχθές αλλά ήταν εντελώς τυχαίο γεγονός την ώρα που μάλωνε ένα ποντικάκι και το κακό είναι οτι ηταν η μαμά μου μπροστά και το άκουσε και μας έχει ζαλήσει όλους οτι την φώναξε και το διαδίδει παντού! Αντε να την συμμαζέψω τώρα! χαχα! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες! B)

σας εχασα τελειως..Τι κανετε , τι κανουν τα ζουζουνακια σας ? Το μπουλουκακι μου θα γινει 7 μηνων αυριο πως περασε ο καιρος αληθεια..

Ακουω για δοντακια να λετε αλλα εμεις δυστηχως ουτε για δειγμα δεν εχουμε ακομα .. :blink: Τις τελευταιες μερες βεβαια εχουμε παρα πολυ γκρινια ισως ξεκιναμε? Δεν ξερω ..Παντως δεν φαινεται να εχει σαλια παρολα αυτα τα ουλα στην κατω γναθο ειναι λιγακι φουσκωμενα ..

Εσεις κοιμαστε τα βραδυα ? Εμεις ακολουθουμε το ρεπερτοριο που ειχαμε σαν νεογεννητα .Δυστηχως η μπουλουκα μου ξυπναει αρκετες φορες μεσα στην νυχτα , ξεπερασε το σταδιο που ηθελε οπωσδηποτε γαλα για να ξανακοιμηθει αλλα η ουσια παραμενει..

Γαλα δεν πινουμε πολυ με την εισαγωγη των στερεων τροφων το μειωσε ακομα περισσοτερο με το ζορι100μλ .Λατρευει ομως την φρουτοκρεμα ..ισως ειναι το μονο πραγμα που τρωει μπορω να πω..

:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Κανω απο το πρωι δουλειες και το σπιτι συνεχιζει να ειναι σε μαυρο χαλι :( !Εχω ξεκινησει τη λατρεμενη μεθοδο του "πεταω οτι βρω μπροστα μου"!!!!!Τωρα κοιμηθηκε το λουλουδι και ειπα να μπω λιγο!!

Αθηνα welcome back!!!!Αντε και του χρονο να ειμαστε ολοι καλα να ξαναπαμε διακοπουλες!!Πως ηταν το πρωτο βραδυ στο δωματιο της?

Συμπεθερα μου η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι και πολυ γευστικη..αλλα αφου την τρωει...χθες που ειχαμε παει στο grand resort της εδωσα φαριν λακτε και την εφαγε...για να δουμε σημερα!Λεω να της δινω σκονη μονο οταν ειμαστε εκτος!!

mama eva σε χασαμε!!Εμενα δυο μερες δεν επινε το γαλα της το βραδυ και την τριτη εσκασαν δυο δοντακια :laugh: ...μαλλον ερχεται και η σειρα σας!

Χθες της εβαλα καρπουζι στη φρουτοκρεμα αλλα εγινε πολυ νερουλη(Μπαμπινιωτης) τι να βαλω μεσα?Μπισκοτακι ή μπισκοτοκρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΝΙΑ ΜΟΥ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΣΗΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΑΧΑΡΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ ΤΩΝ ΡΟΥΧΩΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ!!! 4 ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ!!!!

ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΡΩΜΕ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 1 ΦΡΟΥΤΟ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ 1 ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΙΡΑΝΤΑ ΜΕΣΑ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!

ΜΑΜΑ EVA ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ;; ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑΜΕ!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΤΕ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΣΑΣ!

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ :unsure::unsure: ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ. ΣΟΦΙΑ 5ΗΜΕΡΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΕΣ;;; ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΤΗ ΒΑΛΩ...ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΕΝΙΩΣΑ ΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΑ :laugh: :laugh: ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ :laugh: Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΖΑΛΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ. ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΔΗΛ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ :cheer: ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΧΕΤΕ; ΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ 1 ΤΗΣ FISHER PRICE, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ; ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΜΠΟ; ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ; 1 ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΟΜΟΔΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΚΛΑΙΓΕ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως σαν ξαναβρηκα κοριτσια ..

μια ερωτησουλα σας εχω..Τα μπεμπακια σας τα εχετε βαλει σε δικο τους δωματιο η ακομα ? Εγω ακομα μαζι μας την εχω την μπουλουκα και ισως ειναι καιρος σιγα σιγα να την μεταφερω στο δωματιο με τις αδερφες της ..Δεν ξερω :ohmy: φοβαμαι οτι ισως γινει χαμος εκει μεσα γιατι τα ωραρια της στον βραδυνο υπνο δεν εχουν στρωσει ακομα ..Βεβαια εχω παρατηρησει το εξης κουφο¨κατα την διαρκεια της μερας οταν γκρινιαζει την βαζω στο δωματιο τους κ ηρεμει..Πως γινεται αυτο ? Αυτες βεβαια την θελουν το ζητουν απο τοτε που αρχισε να αντιδραει να γελαει να τους κανει χαρουλες κτλ αλλα φοβαμαι..Τι λετε ? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

Καλό χειμώνα σε όσες επέστρεψαν απο διακοπές!

Αθηνά, και εγω της Fisher Price έχω αλλά την απλή (οχι με τη καμερα).

Εμένα έχει δύο συχνότητες. Προσπάθησε να βάλεις και το μπομπο και τον δέκτη στην ίδια. Έχω την εχω δίπλα στη κούνια και πραγματικα ακούγεται μια χαρα. Διάβασα όμως πριν τα σχόλια των κοριτσιών περι ακτινοβολίας και προβληματίστικα. Δεν το είχα σκεφτει καθόλου. Μήπως να τη κόβω σιγα σιγα?? Άλλωστε κοιμάται μια χαρα το βράδυ και αν κλα΄ψει πιστέυω πως θα την ακούσω ....θα δώ.

Μόλις κλείσαμε και εμείς τον 7ο και θα φάμε φαριν λακτε! Τέρμα αυτο το χαζο ρυζάλευρο. Ο παιδίατρος σε ερωτηση μου περί κριθαρακι ή ρυζιού είπε ότι αν θέλω να βάλω θα βγάλω τη πατατα αλλά και πάλι τις συγκεκριμένες βιταμινες θα τις πέρνει απο την φαριν λακτε. οπότε και δεν χρειάζεται ακόμα.

Εσεις ποια μαρκα χρησιμοποιείται..... κάποια κοπέλα είπε ότι φτιάχνει μόνη της... πως το κάνετε?

Στη φρουτοκρεμα μπορούμε πλέον να προσθέσουμε βερικοκο, πεπονι, ροδακικο.

Δοντάκια τίποτα ακόμα...και μάλλον έχουμε μέλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω της chicco και πραγματικα ακουγεται καμπανα!Για αρχη τη βαζω πανω στην κρεμαστρα της βαπτισης που την εχω στολισει διπλα απο την κουνια!Επειδη ακομη νιωθω τρελλη ανασφαλεια τη βαζω, αν και ακομη δεν καταφερνω και κοιμηθω καλα!Πω πω πως κανω ετσι η γυναικα!!!Παντως οντως αυτα εχουν ακτινοβολια!

Κοριτσια απο προσωπικη εμπειρια μη τη βαζεται μες την κουνια!Δε θυμαμαι αν σας το ειχω πει..πριν ενα 2μηνο περιπου ειχα παει στην κουζινα να κανω καποια δουλεια και την αφησα μεσα στην κουνια και οταν γυρισα...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....ειχε τυλιξει το καλωδιο γυρω απο το λαιμο της!!!!ΣΟΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ!!!!

mama eva εγω θα σου προτεινα να τη βαλεις!Καλυτερα απο τωρα να απορροφησει απο μικρη τους ηχους του δωματιου και των κοριτσιων!Κανε μια προσπαθεια και αν δεις οτι εχετε θεμα...το ξαναδοκιμαζεις σε ενα μηνα!

StarAngel εγω πηρα τη νουνου!Η νεστλε ειναι απαισια καθως και ακαταλληλη!Η νουτριτσια ειναι οκ αλλα θελεις μισο κουτι για να φτιαξεις 200μλ(της Αλέξιας δεν της αρεσε ομως).Της εχω δωσει μια φορα βεβαια γιατι φτιαχνω μονη μου το απογευματινο!Αυριο που ανοιγει το μαγαζι με τα βιολογικα θα παω να ριξω και εκει μια ματια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΑ EVA ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΤΗΣ. ΑΦΕΝΟΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ "ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΟΥΝ" ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΑΛΛΟ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΗ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΩΡΙΜΑΖΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΩΝ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2;.....ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΝΕ. ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ, ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ.

STARANGEL (ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ; ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΟ ΕΧΩ. ΤΟΝ ΔΕΚΤΗ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ Ή ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ; ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΝ 2 ΜΠΑΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΛΗΤΑ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΧΟΝΤΡΟΚΟΛΛΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ. ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΨΑΧΝΕΙ. ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΞΑΝΑΠΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.

ΤΙ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ Η ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΡΕΜΑ; ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΤΗΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΤΙΒΩ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ. ΕΣΕΙΣ ΔΙΝΕΤΕ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ; ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΥΛΙΓΜΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΕΡΙ ΚΙΝΔΥΝΩΝ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ: ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ; Η ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΤΟΙΧΟ. ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝ ΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ; ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ ΤΗΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΠΟΜΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥΣ ΛΟΓΩ ΚΑΜΕΡΑΣ, ΠΡΟΒΟΛΕΑ ΚΤΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα το δοκιμασω να την βαλω , εχω αρχισει ηδη και την αφηνω λιγο μονη μαζι τους εδω και καποιες μερες ετσι για να συνηθιζει λιγουλακι βεβαια με το ματι γαριδα γιατι παιδια ειναι μπορει καταλαθος να εχουμε θεμα..

αυτο που λετε για το απογευματινο τους γευματακι εμεις τρωμε φρουτοκρεμα γιατι ειναι η μοναδικη κρεμα που της αρεσει , δοκιμασα ολες της μαρκες απο κρεμα βανιλια , φαριν λακτε ακομα και μπισκοτοκρεμα και δεν τις θελει .Ο γιατρος μας ειπε να ξαναπροσπαθησω λιγο αργοτερα για την φαριν λακτε για τις υπολοιπες να το αφησω εφοσον δεν τις συμπαθει .Σε λιγες μερες θα μας δωσει κ γιαουρτακι κ ελπιζω να τις αρεσει αυτο τουλαχιστον .Την φρουτοκρεμα παντως την τσακιζει πρωι απογευμα .Το μεσημεριανο δεν μπορω να πω οτι τρωει καλα ομως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, το όνομα μου είναι Σοφία.

Την ενδοεπικοινωνία την έχουμε στη πρίζα. Καλό είναι και για να νιώθεις εσυ πιο σίγουρη να τη βάλεις στην αρχή. Είναι και σε μια απόσταση....δε ξέρω αν θα την ακούς αμέσως μόλις γκρινιάξει.

Εμένα είναι σε διπλανο δωμάτιο αλλά την έχω την ενδοεπικοινωνία για μεγαλύτερη σιγουριά. Γενικά όμως έχω καταλάβει ότι με το που θα κάνει κάποιο ήχο θα ξυπνήσω.

Καταλαβαίνω το προβληματισμό σου σχετικά με το ξύπνημα της για να σας δει αλλά όσο το καθυστερείς τοσο χειρότερα. Εγώ με το που κατάλαβα ότι άρχιζε να το κάνει την άλλαξα δωμάτιο (όταν έκλεισε τους 5) και το πηρε μια χαρά. Θα ξυπνήσει βέβαια μια δυο φορές τη νύχτα, θα τις βάλω τη πιπίλα και αμέσως θα κοιμηθεί. Ευτυχώς τη φτύνει μετα μόνη της τη πιπίλα.

Απ' ότι κατάλβα δεν της έχεις δώσει ακόμα ρυζάλευρο για απογευματινό. Ο γιατρός τι σου έχει πει να δίνεις για εκείνο το γεύμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!

χαθηκα λιγο αλλα ειχα 3 μερες τον μικρο μου αρρωστο.ειχε πυρετο κ πηγα εχτες παιδιατρο κ ειναι λεει ερεθισμενος ο λαιμος του οποτε απο εκει λεει ειναι ιωση...ευτυχως σημερα ειναι πολυ καλα!

Σοφακι εγω οπως εχεις καταλαβει δεν δινω ετοιμα πραγματα εκτος απο το βιολογικο ρυζαλαυρο που εδωσα αλλα κ αυτο λιγες φορες.μαγειρευω καθε μερα κ δινω σπιτικα πραγματα,εδω πηγα να παρω μπισκοτακια παιδικα κ εφριξα με αυτα που αυτα που εχουν μεσα.μια ουσια δεν θυμαμαι ονομα αυτη την στιγμη την χρησιμοποιουν για να φτιαξουν κολλα για φακελους κ γραμματοσημα κ την δινουμε να την φανε τα παιδακια μας.συγμωμη βρε κοριτσια μου αν ειμαι υπερβολικη αλλα δεν μπορω οσο περναει απο το χερι μου προτιμω να μην εχω χρονο οπως τωρα ουτε να ξυσω το κεφαλι μου κ να τα φτιαχνω ολα εγω παρα να δωσω ετοιμες χημειες κλπ

επειδη ρωτας για το απογευματινο εγω θα σου πω τι κανω εγω.

η φτιαχνω φρουτακια τα οποια εμενα επιτελους τα τρωει μετα απο 2 μηνες προσπαθειας αλλα μονο μαγειρεμενα κ ριχνω μεσα οταν τα βραζω σε χυμο απο στυμενο πορτοκαλι κ ενα ξυλακι κανελας κ μετα τα λιωνω κ προσθετω κ λιγο μπανανα.αλλα βαζω πολλα διαφορετικα φρουτα εκτος απο φραουλα ολα τα αλλα επιτρεπονται.αυτες τις ημερες βαζω δαμασκηνο,βανιλια,μηλο,αχλαδι,συκο κλπ ειναι που γευστικη πραγματικα αλλα μπορεις να βαλεις αν στην τρωει ωμη κ πεπονι καρπουζακι νεκταρινι τα καλοκαιρινα φρουτα δηλαδη να περνει κ διαφορετικες γευσεις,η φτιαχνω λιγο τραχανα με κολοκυθακι η ντοματουλα η καμια φορα επειδη εμενα δεν τρωει ακομα ολοκληρα τα γευματα του του ξαναδινω λιγο απο το μεσημεριανο του η βραζω αστερακι η πεπονακι η σησαμακι με λιγο ντοματουλα κ βαζω κ λιγο σαφραν(κροκο Κοζανης) κ επιτρεπεται κ το γιαουρτακι αλλα δεν συνηστω παιδικο...πολυ πραγμα μεσα...καλυτερα παρε κανονικο κ βαλε λιγο χυμο σπιτικο απο μηλο πορτοκαλι η οτι θελεις. ελπιζω να σου εδωσα κανα δυο ιδεες.

κ συγνωμη κιολας Σοφακι μου αλλα τα προιοντα νουνου εχουν ενοχοποιηθει στο παρελθον :S παρε βιολογικα καλυτερα.

Αθηνουλα αν θελεις να της βαλεις χυμο πορτοκαλι η αναλογια ειναι ενα μερος χυμο πεντε νερακι! ;)

παω για υπνο κοριτσια μου ειμαι πολυ κουρασμενη κ οπως παντα ξενυχτησμενη...αντε να δουμε θα κοιμηθει καποια στιγμη εστω ενα βραδυ χωρις να ξυπνησει τουλαχιστον 5 φορες????????

φιλια!! :kiss: κ στα λουλουδια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ! ΜΠΑΙΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΙΑΤΙ Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ :side:

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΗΜΕΡΑ; ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΗΝ ΙΩΣΗ; ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ; ΓΙΑ ΤΟ ΧΥΜΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ, ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΗΣ ΕΣΤΙΒΑ 1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΚΕΤΟ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΚΕΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ; ΘΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

STAR ANGEL, ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΟΥΦΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ :laugh: :laugh: ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ. ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΑΛΑ, ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ. ΤΩΡΑ, ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΦΙΡΦΙΡΙΚΟΥ :cheer: ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ, ΑΛΛΑ, ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΧΟΝΤΡΑ :laugh: :laugh: ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΜΕ. ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ, ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΣΟΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΥΡΜΕ ΣΥΝΤΑΓΗ :silly: :silly: ΜΟΝΟ Η ΣΟΥΠΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ;)

ΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ :unsure: ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΠΑΛΙ. ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΗΜΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας B)

τι κανετε ? επικρατει ησυχια στο σπιτι μας κοιμουνται και οι τρεις ..Για τις μεγαλες μου θα τραβηξω τα πανδεινα παλι μεχρι να ξαναμπουν στο προγραμμα του παιδικου γιατι ξεσηνηθησαν να ξυπνανε νωρις ..Το μπουλουκακι ξυπνησε στις 5 κ ηθελε το πρωινο της την ταισα και ξανακοιμηθηκε το φασολακι ..Χτες τουλαχιστον ηπιε 80μλ χωρις να την πολυζορισω σημερα το πρωι παλι το ιδιο για να δουμε σημερα... Ελπιζω να ειναι καλυτερα γιατι ηδη εχει ξυπνησει αρκετες φορες χτες την νυχτα ..

μια καλημερα σε ολες σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA TI KANETE?EGO EIMAI AKOMA STO PEFKOHORI KAI MALLON SHMERA THA EPISTREPSO STON ANTROULI MOU.FANTAZOMAI TI SPITI ME PERIMENEI KAI MENA,TA PLINTIRIA MEXRI PANO THA EINAI,XEIROTEROS APO MORO EINAI..ANYWAY AFOU M'AFHNEI NA KANO KAI DIAKOPES,XALALI,DEN BORO NA PO KAI TIPOTA!!TORA THA KANO KAI BANAKI TON THANO GIATI XTHES DEN TON EKANA GIATI EIXE PSIXROULA..XTHES TON EKANA GIOUBARLAKIA KAI TON ARESE KAPOS KALITERA APO THN MOSXAROSOUPA..BEBAIA APO MONH MOU TON EDOSA GIATI DEN EIXA TIPOTA ALLO..KAI MENA APO TOTE POU ARXISAME TIS KREMOULES ME TO ZORI PINEI 110 GR GALA TO PROI KAI BRADI PLEON..TON DINO RIZALEURO NUTRICIA,PHRA KAI GIOTHS TORA,THN TROEI ALLA H NUTRICIA EINAI LIGO PIO GLIKIA.H NOUNOU FARIN LACTE KAI TORA FROUTA DEN KSERO POIA NA PARO..EIXA PAREI THS NESTLE ME TA 5 FROUTA KAI FISIKA TON EFERE ALLERGIA AFOU EXEI KAI PORTOKALI!PREPEI KATHE MERA NA DINOUME FRESKA FROUTA?OI ETOIMES FROUTOKREMES EINAI TO IDIO?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX MAMA EVA TI GLIKES POU EINAI TA KORISTSIA SOU SKETH TRELLA EINAI!!NA SOU ZHSOUN KAI NA;SAI GERH NA TIS XAIRESAI!!THA SHNITHISOUN STO PAIDIKO,POU THA PAEI?OI PROTES MERES THA EINAI DISKOLES..GIATI SE KSIPNAEI H MIKRH APO TA XARAMATA?BASIKA KAI MENA O DIKOS MOU TA KANEI TELEFTAIA KAI AFTOS..KSIPNAEI STIS 5,PINEI TO GALA TOU KAI KSANAKOIMATAI,XTHES TON EDOSA THN PIPPILA GIATI DEN GINETAI NA KSANARXIZOUME TIS PALIES KALES SINITHEIES..KAI MIA XARA KSANAKOIMITHIKE!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουλα μια χαρα κανεις και μαγειρευεις!Εγω της φτιαχνω γλυκοπατατα-μηλο-γαλα που μου προτεινε η Μαρυλου και το τρωει!Απλα δε θελω να της δινει φρουτοκρεμα 2 φορες την ημερα και ψαχνω εναλλακτικη!Αληθεια φαριν λακτε πως μπορουμε να φτιαξουμε?Κοιτα οσο αφορα τις εταιριες ας το....πια δεν εχει κατηγορηθει και πια ειναι καθαρη?Της επερνα κρεμα βανιλια βιολογικη της frezyderm αλλα μεταξυ μας ειμαι λιγο εως πολυ επιφυλακτικη στο τι πραγματικα ειναι βιολογικης καλλιεργιας στη χωρα μας!Ειδα υπαρχει μια φαριν λακτε της holle με 3 δημητριακα θα την παρω να τη δοκιμασω!

Αθηνα χαχαχαχαχα το ιδιο καναμε και εγω την πηρα χθες στο κρεβατι!Η φαριν λακτε ειναι σιταλευρο!

dimi150 γιατι να παρεις ετοιμη φρουτοκρεμα??Να την κανεις με φρεσκα φρουτακια,σε 2 λεπτα ειναι ετοιμη και χωρις συντηρητικα!

mama eva μπραβοοοο καταφερνεις και τις βαζεις για υπνο και τις τρεις μαζι?!!!!Παντως ειναι κουκλες, να ειναι παντα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !

πολλη κουραση βρε κοριτσια σημερα ..Εκανα λιγακι το σπιτι και εχω ξεμονταρει..Παει γερασα .. :S

Κοριτσια δοκιμασαμε για απογευματινο , πεπονι στο μπλεντερ με μπισκοτο και η μικρη επεσε ξερη , το τσακισε ..Μου το ειπε μια φιλη μου ο γιος της ηταν και ειναι ιδιαιτερα ιδιοτροπος στα φαγητα του ακομα και τωρα που θα παει πρωτη δημοτικου ..Εβαζε δυο τρεις φετουλες πεπονακι στο μπλεντερ και μερικα απλα μπισκοτακια μιραντα ασ πουμε ..Το εκανα και γω για να δουμε ..Ετσι για αλλαγη της φανηκε καλο ..Οσο για τις φρουτοκρεμες , βρε παιδια υπαρχουν τοσα φρεσκα φρουτα κριμα ειναι να παιρνουμε ετοιμες :ohmy:

sophiak , χμ.. αναγκαστηκα τις βαζω και τις τρεις μαζι δεν υπαρχει αλλος τροπος ..Αν μεινουν οι μεγαλες ορθιες θα τις ακουει η μικρη και θα λυσσαει γιατι θα νομιζει οτι παιζουν και το αντιθετο ..Τουλαχιστον ετσι ειναι στα κρεβατια τους και οι τρεις και ας μουρμουριζουν καμια φορα ..

Αχ σημερα το μπουλουκακι μου γινεται 7 μηνων :silly: :lol::cheer: Δεν το πιστευω πως περναει ο καιρος ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

firfirikos έγραψε:

βραζω αστερακι η πεπονακι η σησαμακι με λιγο ντοματουλα κ βαζω κ λιγο σαφραν(κροκο Κοζανης)

Βραζεις το αστρακι με λιγο τοματουλα και τα περνας απο το μιξερακι?Βαζεις και λαδακι?Απο τη στιγμη που εφαγε φαριν λακτε μπορω να της δωσω και αστρακι, ετσι δεν ειναι?Κοιτα σε τη κατασταση μας φερνουν οι γιατροι με το κολλημα τους με τις ετοιμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΑ ΕVA ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΙΔΕΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΠΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΡΑΝΤΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΩΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΣΧΕΣΗ!! ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΘΕΤΑΙ. ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΤΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΝΝΟΩ 5-6 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΕΤΣΙ; ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑΡΡΟΣ :P:P

STARANGEL ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ ΦΡΟΥΤΑ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ, ΑΣΤΟ, ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΜΟΝΟ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανα γεια σας !

Μολις πριν λιγο ειχα ακουσει απο μια γειτονισσα μου οτι εδινε στο μωρο της αγγουρακι στο μπλεντερ !? :blink: Εχετε ακουσει εσεις κατι τετοιο?

Μου φανηκε λιγο κουφο να πω την μαυρη αληθεια γιατι πρεπει να ξερεις οτι δεν υπαρχουν φυτοφαρμακα κτλ στο προιον ...Οποια βρε κοριτσια εχει τετοια δυνατοτητα ασ μας πει πως ειναι αυτο?

Τι να πω , οσο ζω μαθαινω τελικα .... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

firfirikos έγραψε:

Βραζεις το αστρακι με λιγο τοματουλα και τα περνας απο το μιξερακι?Βαζεις και λαδακι?Απο τη στιγμη που εφαγε φαριν λακτε μπορω να της δωσω και αστρακι, ετσι δεν ειναι?Κοιτα σε τη κατασταση μας φερνουν οι γιατροι με το κολλημα τους με τις ετοιμες![/quote:1gc3vr2k]

εγω δεν εδωσα ποτε φαριν λακτε.το βραζω με ντοματουλα ναι κ καποιες φορες βαζω κ λιγο κολοκυθακι που βοηθαει κ στα κακα.εχω μπλεντερ χειρος μπιμερ νομιζω το λενε κ το αλεθω κατευθειαν στο κατσαρολακι κ μετα βαζω κ λιγο λαδακι στο μπωλακι του.

κοιτα για τα βιολογικα κ εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικη αλλα με τα ελληνικα πιο πολυ κ οχι με τα ξενα.εχουν καλυτερους ελεγχους εκει,αλλα να σου πω κατι? οπως κ να'χει σιγουρα δεν εχουν τα φαρμακα που εχουν τα συμβατικα,το καταλαβαινεις κ απ το μεγεθος αυτο αλλωστε.ολα τα βιολογικα ειναι σχετικα μικρα κ οχι τερατα οπως τα αλλα.κ οσο για τις βιολογικες κρεμες τουλαχιστον δεν εχουν ζαχαρη που μονο κακο κανει κ για εμενα που θηλαζω κ με νοιαζει δεν εχουν κ γαλα πολλες απο αυτες! ;) τεσπα...

α! κατι αλλο που μπορεις να δινεις για απογευματινο ειναι να παρεις κεχρι η κινοα η και τα δυο κ να τα βραζεις κ μετα να ριχνεις ωμο λιγο λαδακι,δημητριακα ειναι κ ειναι κ νοστιμα κ πολυ θρεπτικα! μετα απο κανα 2-3 μηνες θα μπορουμε να κανουμε κ κρεμα με σημηγδαλι κ ρυζογαλο!!! μιαμ μιαμ!!!!

Αθηνα μου σ'ευχαριστω κοπελα μου! οχι δεν την ειχε καποιος αλλος την παλιοιωση κ δεν ξερω που την κολλησε το καμαρι μου!

μαμα Ευα να χαιρεσαι την μπουλουκα σου!! κ εμεις μπηκαμε στον 7ο πριν 3 μερες! να ειναι καλα ολα τα μωρακια μας!!πολυ ωραιες κ οι φωτο σου!!

starangel γιατι κοπελα μου να δωσεις ετοιμη φρουτοκρεμα??????????? αστο μην δινεις καθολου καλυτερα θα ειναι,αυτες οι κρεμες εχεις διαβασει καθολου τι περιεχουν??? καλυτερα φρεσκα φρουτακια χιλιες φορες!!

ξεχασα ποια ειπε οτι δεν εχει καθολου καλη σχεση με την μαγειρικη? συγχωρεστε με αλλα ειναι 12.30 το βραδυ κ εινμαι κομματια... παντως γελασα πολυ!!! γκουρμε το σησαμακι με την ντοματα??? :laugh: :laugh: :laugh:

καληνυχτα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...