Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Καλημέρα σας!! Maryloo ο μικρός σου είναι φοβερός!! Το Prive βιντεάκι δεν το είδαμε! Επίσης πολύ ωραία στράτα. Τι μάρκα είναι?

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου καλησπερα!!!Σας γραφω απο την εξοχη :laugh: :laugh: ειμαι στη βεραντα μας πανω ακριβως απο τη θαλασσα!!Το λουλουδι εφαγε το μοσχαρακι της και τωρα στο παρκο απολαμβανει και αυτο τη δροσια!!!

Συμπεθερα περιμενουμε κι αλλα βιντεο!!Ασε τωρα που ειδα τον Χριστοφορο θελω και εγω να τη βαλω στη στρατα!!!Οταν επιστρεψουμε θα κανουμε και εμεις βολτουλα!!

Ελενα το παρκοκρεβατο που σου ειπα δεν ειναι μαρκας ειναι απο τα τζαμπο!Jumbo bebe λεει επανω!Δεν εχω παρει μαζι το καλωδιο της ψηφιακης να σου ανεβαζα μια φωτο!!

Φιλακια πολλα...παω να ετοιμαστω σιγα σιγα για το απογευματινο μπανακι!!!kiss kiss!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

Αθηνουλα μου καλα να περασετε!!

Σοφακι μην λες τετοια καλη μου κ ζηλευουμε χαχαχα εμεις εδω που θαλασσα???εχετε ενα δωματιο κ για εμας να ερθουμε???????? χι χι

καλα Μαρυλοο ο μικρος σου ειναι τρελα!!!! εξελιγμενο μοντελακι το μαναρι μου!!! ειδα τον εβαζες κ στην στρατα απο πολυ μικρο δεν φοβοσουν,μπραβο καλα εκανες! πλεον ξεκινησα να τον βαζω κ εγω! το βιντεακι του θηλασμου δεν το ειδα αλλα ειμαι σιγουρη πως ειναι πολυ τρυφερο...ετσι τον θηλαζω κ εγω ξαπλα μεσημερι-βραδυ για να ξεκουραζομαι κ εγω λιγο...

οσο για τον θηλασμο που λες για το βραδυ εμενα ξυπναει τουλαχιστον 5 φορες πινει 5 γουλιες κ μετα πιπιλα για πολυυυυυυ ωρα κ ενα του βγαλω το στηθος σε ενα τεταρτακι θα ξαναξυπνησει..δραμα η κατασταση..δεν λεει να το κοψει με τιποτα ο μπαγασας με εχει τρελανει!

Ιωαννα να σας ζησει κοπελα μου! καλη Χριστιανη κ να ειναι παντα στην ζωη της γερη κ ευτυχισμενη!!

κοριτσια χρησιμοποιητε βιολογικα φρουτα-λαχανικα η οχι?? ρωταω επειδη εγω περνω βιολογικα αλλα δεν τρωει ακομα κ τα πεταω κ τα λυπαμαι κιολας μετα... εσεις τι δινετε??

φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...σημερα το χασαμε το μπανακι μας και ειπα να μπω!!Η μικρη εχει τρελαθει με τη θαλασσα, της αρεσει παρα πολυ!!

Σοφουλα εχουμε χωρο...να ερθετε :):):):):):):) !Οσο για τα φρουτα που ρωτησες εγω δεν παιρνω βιολογικα!Διαλεγω απο το μαναβη και απλα παιρνω λιγα, καθε 2 μερες φρεσκα!

Φιλακια κοριτσια μου και μπεμπακια φυσικα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πιτσουνάκια!

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λογάκια! :kiss:

Ηρέμησα και με το θέμα του νυχτερινού ξυπνήματος - θηλασμού. Κατάλαβα πως ξυπνάει από την ζέστη (παρόλο που του έχω ανεμιστήρα) και το μανιακό πιπίλισμα που μου κάνει είναι λόγω των ούλων του. Πονάει το παιδάκι μου... :( Έχει ξεμυτήσει λίγο λίγο και το τρίτο δοντάκι και τώρα είναι φουλ πρησμένο και έτοιμο να σκάσει και το 4ο δοντάκι και πιθανόν είναι από εκεί.

Με την απογευματινή κρεμούλα έχουμε εντονότερο προβλημα... 3 μέρες συνεχόμενα ναι μεν τρώει 100γρ κρέμα με κόλπα και παιχνίδια και 3-4 λεπτά μετά που θα τελειώσει την κάνει όοολη εμετό. :(

Πήρα σήμερα μια άλλη από τα Βιολογικά της Hipp και είναι σκέτο ρυζάλευρο σχεδόν άγευστο και άοσμο. Να δω μηπως και δεν του άρεσε η άλλη λόγω της μυρωδιάς της βανίλιας. Το απόγευμα θα την φάμε και ευελπιστούμε να του αρέσει έστω και λίγο. Εχω απελπιστεί... είναι η 4η κρέμα που αλλάζουμε. :S

elena μου τη στρατούλα μας την έφεραν δώρο και η μάρκα είναι "tommy". Από το τζάμπο την αγόρασαν. Είναι πάντως πολύ ωραία γιατί έχει 2 ροδάκια από κάθε πλευρά αντί για ένα (έχει 8 στο σύνολο) και είναι πολύ σταθερή και έχει και τα παιχνιδάκια με την μουσικούλα και απασχολείται.

Φιρφιρίκο μου, φρούτα και λαχανικά δεν παίρνω από βιολογικά αλλά όπως και η Σοφία παίρνω από την φρουταγορά κάθε 2-3 μέρες για να είναι φρέσκα. Βέβαια ντρέπομαι που τα παίρνω όλα από 2 (πχ 2 αχλάδια, 2 κολοκυθάκια, κλπ)αλλά τι να κάνω; Νιώθω σαν τουρίστας :blink: που πάει στο μανάβη και παίρνει 1 ντομάτα και 1 αγγούρι ίσα ισα για την σαλάτα της ημέρας! Με ξέρουν βέβαια και έχω εξηγήσει οτι τα παίρνω για το μωρό. Τα φρούτα και λαχανικά που τρώμε και εμείς (νεκταρίνια, πεπόνι, καρότο, κλπ) εννοείται τα παίρνω σε ποσότητες και βάζω από εκεί και για το μωρό.

Συμπεθερούλα μου τι ωραία που ξεκουράζεστε! Μπράβο στην κοπελάρα σου που της αρέσει η θάλασσα! Εμένα ξεκίνησε ο Γιώργος τον τρύγο και μέχρι το τέλος του μήνα ξεχνάμε την θάλασσα :( Ευτυχώς έχουμε την πισινούλα και θα πλατσουρίζει λίγο το μπιχλιμπίδι μου!

Με τα κακάκια της το λύσατε το "προβλημα"; Δώσε της πολλά φιλάκια στα μπουτάκια!

Πάω να κάνω μαμ γίγαντες!

Φιλάκια σε όλα τα νινάκια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια τα αγοράζω όλα απο τα βιολογικά και κάποια επο το κήπο μας αφου έχουμε αρκετο χώρο για να φυτεύουμε και λαχανικά (μεράκι του μπαμπά μου).

Πάντως λόγω εμπειρίας, πραγματικά θεωρώ ότι τα βιολογικά προιοντα έιναι αρκετα αξιόλογα και προσεγμενης παραγωγής.

Το ξέρω ότι δεν είναι τιποτα το σπουδαίο να τρώει τώρα και αργοτερα στη ζωη του να τρώει ότι και εμεις αλλά αν μπορώ να του δωσω τώρα που είναι μωρακι το καλύτερο γιατι να μην το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Απο σημερα επιστροφη στη βαση και στην καθημερινοτητα μας!!Μακαρι να ηταν Ιουνιος παλι και να ειχαμε ολο το καλοκαιρακι μπροστα μας!!

Τα νεα μας:Απο χθες η μικρη κοιματε στο δωματιο της!Καλα τα πηγε για πρωτο βραδυ αν και ξυπνησε μια φορα με κλαμα! :( Εγω παλι ημουν χαλια...λες και πηγαινε 5ημερη ενα πραμα και τι θα εκανα τοσες μερες μακρια απο το παιδι μου....τι θα του συμβει εκει στα ξενα!!!Με γεμισε και με περισσοτερες ενοχες ο Κωστας που θεωρει οτι ειναι πολυ νωρις για να κοιμαται μονη της!!!Βρε κοριτσια εγω θελω να κοιμομαστε αγκαλια αν γινεται αλλα σκεφτομαι οτι σε 1,5 μηνα γυρναω στη δουλεια...θα λειπω καποιες ωρες απο το σπιτι και θα ειναι μια τεραστια αλλαγη συτο για το μωρο απο τη στιγμη που μεχρι τωρα ειμαστε αυτοκολλητες, γιατι λοιπον να περιμενω κι αλλο καλυτερα δεν ειναι μια μια αλλαγη??

Εχω μια υποψια οτι παμε για το τριτο δοντακι αφου εχει τρομερη φαγουρα και δαγκωνει με μανια οτι βρει!Τις τελευταιες 3 μερες προσπαθει με μανια να σηκωθει ορθια και εχει αρχισει να το καταφερνει!Με το φαι ευτυχως Παναγια μου τα παμε μια χαρα τρωει 200μλ αλλα το θεμα με τη κρεμα ξαναγυρισε!!Τι να κανω βρε κοριτσια εχω και την παιδιατρο που μου λεει φαριν λακτε στον 8ο!Εσεις τι δινεται για απογευματινο?

StarAngel καλα κανεις και παιρνεις αυτο που θεωρεις καλυτερο για το μωρο σου!Εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικη με το ποσο βιολογικα ειναι,ειδικα αυτα των σουπερ μαρκετ!Εγω ας πουμε σημερα πηρα βιολογικα κολοκυθακια,καροτα και μπανανες γιατι ηταν πιο καλα απο τα αλλα...τωρα τι διαφορα εχει η απλη μπανανα που κανει 1,74 με τη βιολογικη που κανει 2,01 δεν μπορω να ειμαι σιγουρη!Βεβαια το καλυτερο απο ολα ειναι ο κηπος...δυστυχως ομως αυτο ειναι προνομιο των προαστιων και της επαρχιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΓΡΑΦΩ ΓΡΑΦΩ Κ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΣΠΡΙΖΕΙ Η ΟΘΟΝΗ...ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΩΣΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ Κ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ...

ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...Κ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ!

ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ ΤΙΣ CHICCO AΛΛΑ ΔΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ!!!

ΑΝ Κ Η ΜΙΚΡΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ Κ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΚΩΝΑ Κ ΚΑΤΩ Κ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΣΑΝ ΙΔΡΩΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ...!

ΕΜΕΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ!

ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΕΓΩ 'Η ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ-ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!

ΑΑΑΑ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ ΑΚΟΜΗ ΤΠΤ!ΑΥΡΙΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ Κ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΣΤΡΑΚΙ!

ΤΡΩΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΑΛΑ...ΕΧΕΙ ΕΡΩΤΑ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ , ΛΙΓΟ ΑΡΓΗΣΑ ΑΛΛΑ...

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΠΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΥΤΥΧΩΣ!ΑΝ Κ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΓΚΡΙΝΙΤΣΑ...ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΡΕΜΕΙ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΝΜ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Φυσαει καπως σημερα αλλα η ζεστη ζεστη!!

Εχω ενα καλο νεο το εγκεφαλογραφημα μου ηταν οκ..ολα καλα..αλλαξα γιατρο και ηρεμησα..η αλλη ηταν απαραδεκτη!Θα κανω ενα τελευταιο, ελπιζω, απλα για τσεκαρισμα τον 10 και τελος...επιτελους!!!

Να ρωτησω μηπως εχει αγορασει καποια ή εχει δει αυτα τα παζλ δαπεδου(σαν και αυτα που εχουν οι παιδοτοποι)?Ειχε δει ο Κωστας στο ικεα και του αρεσει και θελει να παμε να παρουμε να στρωσουμε στο δωματιο της Αλέξιας για να παιζει ανετα!Δε θυμαται ομως απο τι υλικο ηταν!

Νανα θα βαλεις αστρακι,ε?Ειστε μπροστα!!Εμενα η παιδιατρος οπως ειπε και η Κικη ειναι λιγο δυσκολη με το φαι!Μου ειπε 8 μηνων φαριν λακτε και αυγο!Αληθεια ξερει καμια πως μπορουμε να φτιαξουμε μονες μας φαριν λακτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ,31 ΧΡΟΝΩΝ,ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΝΩ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΤΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΤΟΝ ΘΑΝΟ..ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΟΥΜΑΚΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ.ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΡΟΤΟ,ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΦΑΓΕ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΓΑΛΑ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ?ΚΑΝΕΙ?ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΙΡΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimi150 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ,31 ΧΡΟΝΩΝ,ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΝΩ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΤΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΤΟΝ ΘΑΝΟ..ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΟΥΜΑΚΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ.ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΡΟΤΟ,ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΦΑΓΕ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΓΑΛΑ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ?ΚΑΝΕΙ?ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΙΡΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ... :P:P

Γειά σου ρε Δήμητρα από Χαλκιδική! Τι κάνει η μπουγατσούλα μου? Δεν ξετρελάθηκε με τα φαγάκια ε? Αρχή είναι ακόμα σιγά-σιγά θα συνηθίσει μην στεναχωριέσαι. Φαντάζομαι κατάλαβες ότι είμαι η φιλενάδα σου, μόλις τώρα σε εντόπισα. Εγώ είμαι σε άλλο πόστ στις ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Νο5,θα τα λέμε και σε άλλα θεματάκια. Καλως ήρθες φιλεναδίτσα μου!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ?ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ?Η ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΜΝΟΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΠΛΩΘΕΙ..ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ..ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΤΡΕΧΑ,ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΑ,ΣΙΔΕΡΩΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ..ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΨΟΦΙΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ?ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΗΜΕΡΑ?Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙΚΟΣ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ζουζουνίτσα κοιμάται τώρα αλλά γενικά ήταν πολύ ανήσυχη σήμερα. Σε λίγο θα πάω κι εγώ για νάνι γιατί είμαι ψόφια. Παιδεύτηκα με τη φωτο στο προφίλ, ρώτησα και τα κορίτσια να μου πουν αλλά δεν τα κατάφερα και μου την έδωσε στα νεύρα και το παράτησα. Κάνω όλα τα βήματα κανονικά αλλά δεν μου βγάζει τη φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν στο κανει..και εγω ειμαι κομματια τωρα και αυριο θα κουτουλαμε!!!αυτο σκεφτομαι τωρα.φιλεναδα εγω την κανω σιγα σιγα..οκ?φιλακια πολλα σε σενα και στην ζουζουνα και θα τα πουμε αυριο,οκ?φιλακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου!

Δημητρα καλως ηρθατε στην παρεα μας και εσυ και ο Θανος!Μη σε αγχωνει σιγα σιγα θα φαει, προφανως επεξεργαζεται τις καινουριες γευσεις!Λεμονακι και κολοκυθακι δε βαζεις?

Κοριτσια ανοιξα ενα θεμα μηπως ξερει καμια να μου προτεινει καποιο εναλλακτικο απογευματινο!Να δοκιμασω γιατι δε πολυ θελω να συνεχισω τις κρεμες εμποριου...αφου δεν της αρεσουν και πολυ...για να δουμε θα καταφερω τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γοργονίτσες μου!!!!

Εχετε ξαμωληθεί όλες στις παραλίες και δεν γράφετε συχνά τα νέα σας :(

Χαχα πλάκα κάνω! Γλεντήστε τώρα που μπορείτε!

Δήμητρα καλωσήρθες να σου πω και από εδώ! Μην σε στεναχωρεί που δεν τρώει καλά ο Θανούλης σου... εμένα τρώει υποτείθεται πάνω από ενα μήνα και μόνο το φαγητό τρώει με ευχαρίστηση. Τα φρούτα ξεκίνησε να τρώει τώρα 3-4 μέρες γύρω στα 150γρ. Μέχρι προχθές έτρωγε με το ζόρι 70-80γρ. Σιγά - σιγά θα μάθουν τις γεύσεις... που θα πάει;

Όσο για την στρατούλα, δεν νομίζω πως είναι νωρις... πήγαινε στις σελίδες 67-68 να δεις κάτι βιντεάκια του μπέμπη μου! :silly:

Συμπεθέρα μου έχουμε και εμείς το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το απογευματινό. :( Εχουμε αλλάξει 4 διαφορετικά ρυζάλευρα αλλά δεν του αρέσουν καθόλου. Τις κάνει εμετό... χθες επιχείρησα να του δώσω λαχανικά για απογευματινό και δεν άνοιγε το στόμα του με τίποτα. Αν δεν έχει κατσικάκι ή κοτοπουλάκι μέσα στο φαγητό δεν τρώει ο μπαγάσας!

Πήγα να αγοράσω γλυκοπατάτα αλλά δεν βρήκα πουθενά. Αν βρεις, είναι ωραία κρεμούλα να βράσεις γλυκοπατάτα και μήλο, να τα αλέσεις μόλις μαλακώσουν και να βάλεις και λίγο γαλατάκι μέσα.

Χαίρομαι που οι εξετάσεις σου είναι καλές! Όσο για την αλλαγή δωματίου της μικρής, μια χαρά έκανες! Όταν μεγαλώσουν καταλαβαίνουν καλύτερα και είναι πιο δύσκολος ο αποχωρισμός!

Νανα μου μπράβο για την μικρούλα σου! Εμ, μεγάλο κορίτσι είναι να μην σταθεί και μόνη της; Όσο για την δουλειά... υπομονή! Μακάρι να έχεις δουλειά με τέτοιες δύσκολες εποχές και δόξα το Θεό να λές! Βέβαια θα δυσκολευτεις αν λείπεις πολλές ώρες από την μικρή σου αλλά θα είναι για λίγο καιρό. Αχ.... ζηλεύω λιγάκι! Θα ήθελα πίσω την δουλειά μου... αλλά δεν πειράζει... κάθε εμπόδιο για καλό που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν καθαρίζεις και κόβεις σε κύβους την γλυκοπατάτα (γύρω στα 100γρ) και καθαρίζεις και το μήλο και το κόβεις στα δυο. Βράσε πρώτα την γλυκοπατάτα μόνη της για κανένα 10λεπτο και μετά βάλε το μήλο. Βράσε τα μέχρι να μαλακώσουν (ή τα κάνεις στον ατμό) και τα βάζεις στο μπλέντερ μαζί με 30μλ περίπου γάλα (βάζεις γάλα ανάλογα πόσο παχύρευστο είναι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!Θα παω τωρα σουπερ να δω αν εχει και στο μαγαι με τα βιολογικα...ε, ενα απο τα δυο θα εχει!!

Δεν πειραζει φανταζομαι πρωι απογευμα μηλο,ε?Θα μου πει η αηδια η κρεμα βανιλια καλυτερη ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα καλωσήρθες και απο εμένα!

Λοιπόν, και εμένα ρε κορίτσια δεν τρελένεται για τα φρούτα. χθές προσθέσαμε και τη μπανάνα και πάλι έφαγε γύρω στα 60γρ με συμπλήρωμα γάλα. Δε ξέρω τι να κάνω.

όσο για το συζάλευρο τρωμε γύρω στα 100-120γρ.... τι να πω.

Αυτο το ρυζάλευρο τώρα που θα κλέισει τον 6ο θα το αλλάξει σε κάτι άλλο ή θα συνεχίσουμε να το τρώμε ?(ασε που το θεωρώ χαζόκρεμα!)

Κατα τα άλλα τη μικρή την βάλαμε στο δωμάτιο της 5 μηνών. Δεν αντιμετοπίσαμε κανένα πρόβλημα, τη πήρε μια χαρά την αλλάγη. Εγω είχα φρικάρει λίγο λες και αποχωριζόμουν το μωρό και ξαφνικα κάτι μου έλειπε! Αν και είναι στο διπλανο δωμάτιο έχουμε και ενδοεπικοινωνία για μεγαλύτερη σιγουριά . Παρόλα αυτα πρέπει να είναι η φύση της μάνας γιατι το παραμικρό που μπορεί να κάνει το ακούω και είμαι δίπλα της!

Ρε κορίτσια ξερεί καμία ποσό (σε γραμμάρια) είναι το φυσιολογικό που πρέπει να τρώνε (χορτόσουπα , φρουτοκρεμα και ρυζάλευρο)???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΤΑΡΑΞΕ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΑ ΔΟΝΤΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΑΦΟΥΤΕΣ?

ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΡΙΓΥΡΝΙΟΤΑΝ Κ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!

STAR ANGEL ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΓΡΑΦΕ 20-25 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΓΕΥΜΑ!

ΕΓΩ ΣΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΝΟΥΤΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΟΛΑ!!!

1 ΜΠΑΝΑΝΑ-1 ΑΧΛΑΔΙ-1 ΒΑΝΙΛΙΑ & 1 ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ! ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΑΖΩ Κ 1/4 ΝΕΚΤΑΡΙΝΙ Η ΡΟΔΑΚΙΝΟ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙ ΕΧΩ!

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΖΟΥΜΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ Κ ΠΕΠΟΝΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΚΟΜΗ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΕ Κ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΕ ΠΙΝΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ...ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ!

ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙ Κ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ...ΔΙΝΩ ΕΝΑΛΛΑΞ ΜΠΙΣΚΟΤΟΚΡΕΜΑ Κ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ!

ΜΑΡΙΛΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΟΒΟ...ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ Κ ΑΙΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ!

ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΤΑ 300ΜΛ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ!ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ!

ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ???C' EST LA VIE!

KAΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι μου κανετε?Σημερα δε θα παμε για μπανακι :( ...αυριο ομως θα παμε στο Grand Resort Lagonisi που δουλευει η μαμα μου να κανουμε τις βουτιτσες μας! :laugh: :laugh: :laugh:

Λοιπον της εκανα χθες τη συνταγη της συμπεθερας και εφαγε ανετα 150γρ!Πλακα θα εχει βεβαια οταν ανακοινωσω στην παιδιατρο οτι εκανα αυτο που θεωρησα εγω σωστο και την ψιλο εγραψα!!

Νανα αν δεις το σπιτι μου θα νιωσεις πολυ καλυτερα πιστεψε με...τα μαυρα του τα χαλια!!!!

StarAngel αν θυμαμαι σωστα γυρω στα 200γρ θεωρειται γευμα αλλα φανταζομαι οτι αυτο διαφερει απο παιδι σε παιδι!Οσο για το ρυζαλευρο συμφωνω απολυτως οτι ειναι χαζοκρεμα...για αυτο αλλωστε το αλλαξα απο μονη μου!Εμενα μου ειπε αλλαγη ρυζαλευρου με φαριν λακτε στον 8ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA SOPHIAK KAI KALOS SAS VRHKAME!!HRTHA STO ALLO PODI,STO PEFKOHORI,KAI DEN EXO TO DIKO MOU PC KAI AFTO DEN TO POLI KSERO NA ALLAKSO TIN GLOSSA.BA DEN TON EVALA OUTE KOLOKITHAKI OUTE LEMONI,LES GI'AFTO?TON EBALA SKETH PATATA ME ZOUMI APO KREAS KAI AFTO GIATI O DIKOS MOU EINAI POLI EBAISTHITOS GIATI EINAI POLI ASPROS KAI KOKKINOMALLIS SAN KAI MENA.M'ENDIAFEREI TO THEMA POU ETHESES GIA TIS KREMES ALLA DISTIXOS DEN KSERO KAMIA APO MONH MOU NA FTIAXO....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...