Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elena2201 έγραψε:

Καλημέρα σε όλες!!

Αθηνά περαστικά. Καλοκαιριάτικα να σε πιάσει έτσι? Πήγαινε για μπάνιο να περάσουν όλα!!

StarAngel δεν υπάρχει λόγος άγχους και σύγκρισης γιατί κάθε μωράκι είναι μοναδικό. Πού γεννησες?

Νανά και εμένα ο δικός μου δεν στηρίζεται ακόμη και ο γιατρός είπε οτι θα μάθει. Μου είπε να του βάζω μαξιλάρες γύρω του και να τον αφήνω και κάθε εβδομάδα να βγάζω και απο μία (μπροστά, πισω, αριστερά και δεξιά). Μήπως υπάρχει κάποιος που να μην στηρίζεται, να μην περπατάει ή να μην τρώει? Όλα θα τα κάνουν και θα τα μάθουν. Δεν είναι για ανησυχία.

Και εγώ κρέας (κοτόπουλο-μοσχάρι) βάζω 50-100 gr.

'Ελενα γέννησα στο Μητέρα.

Η μπέμπα μου έχει αρχίσει αυτές τις μέρες και ψιλοκάθεται για κανα δυο λεπτά και πέφτει. Ακομα φαίνεται να μην μπορεί να ελένξει τη μέση της.

Απο φαγητό σε βλέπω super! Το μπεμπάκι σου δε πρέπει να σε έχει παιδέψει καθόλου. Εμείς είναι η τρίτη μέρα που τρώμε το μήλο και δεν της αρέσει καθόλου!!! Κάνει γκριμάτσες απόλυτης αηδίας και δεν θέλει να κλέισει το στόμα και να καταπιέι με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

ΣΟΦΑΚΙ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΕΚΛΑΨΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ?

Nανα οχι καθολου...το απιστευτο το εκανε πριν την κοινωνια στην λειτουργια!!Ακουγε τον παπα και τους ψαλτες και νομιζε οτι ηταν τραγουδια και χορευε!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Μετα της εδωσα και λιγο αντιδωρο να φαει και εκανε σα τρελλη!! :laugh: :laugh: :laugh:

Οσο για τη στρατα της πηρε μια φιλη μου δωρο!!Την προλαβε την πεθερα!!Την πηρε απο το τζαμπο!Ο Κωστας λυσσαξε να την ανοιξουμε αλλα βεβαια ακομη δε φτανουν καλα τα ποδια της!Αυτη γινεται και κατι σαν κουνιτσα αλλα δε βρισκω το λογο να τη βαζω να καθεται εκει!

Το εφαγε το μοσχαρακι... περιπου 130 αλλα η τεμπελα βαριοταν να μασησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου, τι κανετε?Εμεις εχουμε ενα θεματακι με τα κακα!Εκει που καναμε 3 φορες την ημερα και ηταν ολα καλα τωρα μας παρουσιαστηκε μια ελαφρας μορφης δυσκοιλιοτητα!Κανει κακα αλλα λιγα και πολλες φορες ειναι σκληρα!!Βεβαια κανει καθε μερα 3 φορες,πολλες και 4 αλλα πολυ λιγα!Η παιδιατρος μου ειπε οτι απο τη στιγμη που κανει δεν υπαρχει προβλημα!!Αλλα βρε κοριτσια εγω σκαω να το βλεπω να ζοριζεται το λουλουδι μου!!Αυτο λεει που μπορω να κανω για να την βοηθησω ειναι να βαζω στο φαγητο σιγα σιγα περισσοτερα πρασινα εποχης...θα δουμε!!

Θα παω σημερα να δηλωσω τη βαπτιση στο δημαρχειο και μετα αν προλαβω(εχουμε κ κατι αλλες βαρετες δουλιτσες με τον Κωστα) θα παω στα τζαμπο να παρω καρεκλακι για τις διακοπες!Ειχα διαβασει πριν κατι σελιδες που ειχατε γραψει για αυτο!!Ειχα δει κ τον Βασιλειο τον κουκλο να καθεται καμαρωτος!Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης->οταν κλεινει πιανει πολυ χωρο και "κουμπωνει" σε ολες τις καρεκλες?

Αθηνα πως εισαι σημερα κοπελα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ. ΑΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΧΟΝΤΡΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΒΗΧΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΧΑΪΔΕΥΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΕΠΙΑΣΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΗΣ ΕΝΑ ΕΞΟΓΚΩΜΑ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΚΟΚΑΛΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΥΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΤΑ ΕΧΩ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ; ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥ ΚΡΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ; ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΟΥΜΠΙΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗ. ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑΩ ΟΥΤΕ ΛΑΔΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!

Αθηνα μου σωπα κοπελα μου τιποτα δεν θα ειναι θα δεις! τα κοκκαλακια τους ακομα ειναι οπως να ναι κ στραβα πολλες φορες.πηγαινε στην γιατρο σου για να σου φυγει το αγχος αλλα θα δεις ολα καλα θα ειναι!!

Σοφακι να χρησιμοποιεις κ αρκετο κολοκυθακι που κανει καλο στα κακακια!

κ εγω του δινω λιγο αντιδωρο καθε Κυριακη κ του αρεσει πολυ!! μονο που δεν τρωει την Θεια Κοινωνια γιατι εμεις ως γνωστον οταν βλεπουμε κουταλι σφραγιζουμε το στομα!!εχει πολυ πλακα!!

ευχαριστουμε κ για τα καλα σας λογια!!

αν θελεις καθισματακι που να μην πιανει πολυ χωρο υπαρχει παρομοιο με αυτο που ειναι μεταφερομενο αλλα ειναι υφασματινο.θα σου εβαζα λινκ αλλα κλαιει κ δεν προλαβαινω να κοιταξω.ψαξτο λιγο κ θα το βρεις!

κλαιει σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ( ΟΛΟΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΡΟΪΔΕΨΕΙ) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΕΝΑ ΣΒΟΛΙ ΣΚΛΗΡΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ, ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΕΡΑ 6.30 ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΠΩΣ ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΑΣ; ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ;;

ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ 10 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΚΕΤΕΣ :(:( ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΝΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ :(:( ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΣΤΙΣ 10 ΨΙΛΟΕΦΑΓΕ ΦΡΟΥΤΟ, ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΤΟΥ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ!!!! ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΡΙΖΙ ΣΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου ειμαι σιγουρη πως δε θα ειναι τιποτα απολυτως!Περιμενουμε και την επιβεβαιωση της παιδιατρου!Ακου τωρα κατι που τσεκαρα στην Αλεξια την ωρα του φαγητου!Η αληθεια ειναι οτι τα φρουτα τα τρωει αρκετα ευκολα αλλα δεν ειναι και το παιδι που θα φαει 250 φαγητο ή κρεμα...εκτος και αν τρωμε και εμεις!!!!Επειδη ειναι πολυ λιγουρι το παιδι μου αν τρωμε και εμεις την ωρα που τρωει οση ωρα της δινω καταπινει!!!Το τσεκαρα την Κυριακη που φαγαμε ολοι μαζι με τον κουμπαρο μου!Δοκιμασε το!!Για αυτο δεν ειχαμε θεμα στην κοινωνια ειναι τοσο λιγουρι που θα δοκιμαζε τα παντα!!!

Σοφακι θα κοιταξω για το υφασματινο που λες αν και δεν μου πολυ αρεσει σαν ιδεα και μαλλον θα καταληξω σε αυτο της fisher price που εχει και τα παιχνιδακια επανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Σοφακι μου οπως θελεις,εγω απλα στο ανεφερα επειδη ειπες για το ποσο χωρο πιανει κ σκεφτηκα μηπως σε βολευει καλυτερα το υφασματινο επειδη οσο να ναι δεν πιανει χωρο! αν θυμαμαι καλα το ειχα δει η στο ecobaby η στο gabi.gr

Αθηνακο μου περιμενουμε τα νεα απο την γιατρο σας.

κοιταξε εγω ειπα στον πατερ οτι δεν τρωει ακομα φαγητο κ ετσι δεν βαζει καθολου Σωμα Κυριου(ψωμακι) κ ιιιισα-ιιισα βαζει λιγακι στην ακρη του κουταλιου κ προσπαθει να του το βαλει στο στομα του κραταω κ εγω τα μαγουλακια κ γελαω γιατι δεν θελω να τρομαξει(οπως αλλα παιδακια που χτυπιουνται τα καημενα)κ ετσι ακουμπαει το κουταλι στα χειλακια του κ περιμενει λιγο γιατι ο Βασιλης κ λιγο να του μπει στο στομα το φτυνει κ τον σκουπιζει κ ολα οκ! αλλα επειδη το ειχα πολυ αγχος το ειπα στον παπα απο την αρχη κ ειναι μια χαρα τωρα! εχουμε κοινωνησει 5-6 φορες απο τοτε που βαφτιστηκε κ επειδη εμεις ετσι κ αλλιως παμε καθε Κυριακη εκκλησια θα κοινωνει για πολλααααααα χρονια το μαναρι μου!!

10 κουταλιες κ ειναι λιγο σου ειπε ε?? χαχαχα φαντασου να ειχε εμας!! εμενα αν φαει μια θα αναψω πηροτεχνηματα!!!!!!!!!!!! την ημερα που θα φαει 10 θα το καψουμε!!!!!!!!!!!

πλακα πλακα εχω βαρεθει να μαγειρευω κ να πεταω...

αυριο θα παω τζαμπο να κοιταξω για στρατα,δεν μπορω αλλο με πονανε ολα,πλατη μεση αυχενας εχω πιαστει..δεν μου καθεται πουθενα κ ειναι κ κοντα δεκα κιλα το θηριακι μου,ολο εμενα θελει κ ειπα μηπως με την περπατουρα απασχοληθει λιγακι αλλα θα κοιταξω να παρω αυτες που εχουν ποδαρακι απο κατω κ ετσι δεν θα μπορει να μετακινηθει απλα να καθεται λιγο κ να παιζει με τα παιχνιδακια που εχει πανω(ελπιζω δηλαδη....)

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 5 ΛΕΠΤΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΦΑΖΟΥΝ...ΜΕ ΚΑΤΑΓΧΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΑΦΤΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ 5 ΓΡΟΜΠΑΛΑΚΙΑ...Κ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΒΓΑΛΕ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΤΗ!ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!ΑΔΕΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ...Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!

ΣΗΜΕΡΑ ΒΑΛΑΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Κ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΟ ΜΑΣ ΤΟ ΦΑΙ!!!!!!!

ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!!!!!!!!!

ΚΕΡΝΑΩ!!!!!!!!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΟ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE 30 ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ Κ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΚΟΜΗ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΛΛΑΤΩΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΑ Η ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ...ΕΧΩ Κ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΠΟ 18 ΜΗΝΩΝ Κ ΜΕΤΑ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ!ΑΛΛΙΩΣ Μ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΦΕΡΑΝΕ ΔΩΡΟ!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ!ΓΕΛΑΚΙΑ , ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ!!!

ΕΜΑΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΝΟ ΚΡΑΣΑΚΙ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ...!!!ΑΝΤΙΔΩΡΟ ΔΕ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΝΕΡΟ?ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ!!!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Αθηνά εύχομαι να μην είναι τίποτα (που σίγουρα δεν θα είναι) μάλλον θα έχει να κάνει με τους αδένες της. Θα σου πει βέβαια και η παιδίατρός - περιμένουμε νέα.

Όσον αφορά τα κακά τους ρε κορίτσια έχετε και εσείς παρατηρήσει δυσκιλιότητα? Η δικιά μου κάνει τις περισσότερες φορές σκληρα κακάκια και της βάζουμε στο τελευταίο γαλα (πριν το βραδυνο ύπνο) λίγο χαμομήλι (Kinderte). Να δούμε πως θα πάει και αυτό.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.... το μήλο, στη φρουτόκρεμα, το ψήνεται? γιατί έχω ακούσει κάτι τέτοιο απο φίλες και η παιδίατρος μας μας είπε ωμο. Μήπως με το ψήσιμο γλυκίζει και το τρώνε καλύτερα γιατι η μπέμπα μου τέτοιες ξινίλες και αηδίες που κάνει δε τρώει με το ζόρι πάνω απο 4 κουταλιές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ: ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΒΟΛΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΡΟ. ΒΕΒΑΙΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ. ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ :)

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΙΔΗΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΡΕΑΤΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΗ-ΓΙΑΝΝΗ ΠΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΤΣΑΡΟΛΙΚΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ, ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ. ΘΑ ΤΗ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΧΑΖΟΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ :)

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΠΑ. ΣΩΣΤΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ.

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΞΕΓΕΛΙΕΤΑΙ :dry::dry:

ΝΑΝΑΟΥΚΑ ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΡΓΑ ΝΕΡΟ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΗΣ ΜΑΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΘΗΛΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ! ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΡΕΙ.

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ. ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΣΕ 5 ΔΟΣΕΙΣ!!!!! ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΑΛΛΑΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΜΠΕΡ. ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΛΑΜΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ :(:( ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΤΑΝ ΠΟΛΥ :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου...τι ζεστη και σημερα!!!Μα καλα ειναι δυνατον να πρεπει να παω στο ληξιαρχειο Αθηνων πρωτα για τα χαρτια της βαπτισης και μετα στο δημο??????Ελλας!!!!Αφου εχω ηδη ανοιξει οικογενειακη μεριδα!!!

Σοφουλα θα το κοιταξω γιατι δε βρηκα κατι χθες!!Δεν το θελει με τιποτα το κουταλι ε?Θα εχεις θεμα!!!!Μεμε και παλι μεμε ο Βασιλακος!!!

Αθηνα τελος καλο..ολα καλα!!!Για να καταλαβω οταν λες δεκα κουταλιες βαζεις εσυ δεκα κουταλιες απο το αλεσμενο στο πιατακι και το τρωει ολο ή τρωει δεκα κουταλιτσες "μωρουδιστικες"(ζωγραφισα :P )Εγω θα της δωσω λιγο χαμομηλακι απο σημερα μηπως την βοηθησει με τα κακα!!

Νανα και εμενα πινει αρκετο νερο!!Οποτε και να της δωσω πινει!!Σημερα στο κοτοπουλο θα της βαλω πολυ λιγο πατατα να δουμε!!

Starangel δεν εχω ξανα ακουσει κατι τετοιο για τα φρουτα!!Το μονο που ξερω ειναι οτι μπορεις να βαλεις καποια εξτρα ετοιμη κρεμα μεσα πχ μπισκοτοκρεμα για νοστιμια!!Ψητο μηλο δεν θα ειναι λιγο βαρυ?

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τι τρελα ειναι αυτα που κανει το φορουμ οεο?Συγγνωμη για την 3πλη δημοσιευση!!!

Σοφια ξεχασα να το γραψω πριν...μου εφερε μια φιλη μου δωρο απο το τζαμπο μια στρατα και εχει αυτο για τα ποδαρακια που λες!Ειχα δει μια της chicco, θα μου την επερνε η πεθερα μου αλλα την προλαβε η φιλη μου. Βεβαια και αυτη μια χαρα ειναι.Γυρνανε τα ποδαρακια και γινεται και κουνακι!Εχει και παιχνιδακια με μουσικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!

Σοφακι μην ανυσηχεις για την 3πλη δημοσιευση θα τα σβησω εγω!

εμενα πινει λιγο νερακι με το εκπαιδευτικο ποτηρακι το κραταει κ μονος του κ του αρεσει πολυ! βεβαια 1-2 γουλιτσες καταπινει οι υπολοιπες πανε στην μπλουζα μας αλλα δεν πειραζει!!

Μαρακι εγω του το βαζω το μηλο 10 λεπτα στον ατμο κ τρωει 1-2 κουταλιτσες ενω οταν ειναι ωμο δεν τρωει καμια! γινεται πιο μαλακο στον ατμο κ οχι δεν βαραινει καθολου.

Νανακο το ιδιο καρεκλακι στην ιδια εταιρια σε αλλο χρωμα (το ειδα κ εγω γιατι φοβομουν αυτο με το 18+ )εγραφε 6+ κ ρωτησα κ αλλες μαμαδες με 2 παιδακια που το εχουν κ μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα κ αυτες οπως κ εγω δεν ειχαν παρει το αλλο με αυτο τα μαγαλωσαν κ ετσι το χρησιμοποιω κ εγω δεν το φοβαμαι κ να σου πω την αληθεια μια χαρα καθεται το παιδι δεν υπαρχει κανενα θεμα!

Αθηνουλα μου χαιρομαι που δεν ειναι τιποτα...

φιλακια κοριτσια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα! :cheer:

Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 5!!!!!!!!!!! :blink:

Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια....

Δεν αντέχω να κάνει το βυζί μου πιπίλα.... :S πραγματικά με εξαντλεί. Αυτό το κάνει μόνο τα βράδια. Σήμερα για παράδειγμα, ξύπνησε στις 5 για γαλατάκι... μέχρι τις 6 πιπίλιζε και αν τυχόν του έφευγε η θηλή ορμούσε και την έπιανε και δωστου πάλι από την αρχή. Και το θέμα είναι οτι μόνο στην αρχή θήλασε για κανένα 10λεπτο. Όλη την υπόλοιπη ώρα απλά πιπίλιζε. Αν δεν του ξέφευγα μπορεί ακόμα να με ρουφούσε. Τι θα κάνω; Πως θα ξαναπιάσει την πιπίλα;;;; :huh:

Αθηνά μου μπράβο που όλα είναι καλά τελικά! :)

StarAngel όπως είπε και η Φιρφιρίκος μπορείς να το κάνεις στον ατμό! έχω και συνταγούλα για απογευματινή κρεμούλα: λίγη γλυκοπατάτα και λίγο μήλο στον ατμό μέχρι να μαλακώσουν καλά. Τα βάζουμε με λίγο μητρικό γάλα (ή φόρμουλα) και πολτοποιούμε!

Συμπεθερούλα μου και εγώ έχω μια παρόμοια στρατούλα που είναι σαν αυτοκίνητο και έχει 8 ροδάκια αντί για 4 και είναι πιο ασφαλές. Του αρέσει πολύ να κάθεται εκεί και να αλωνίζει το σπίτι!

Στο φαγάκι δεν της έβαζες από την αρχή πατάτα;;;;

Φιρφιρίκο μου, μάλλον έχουμε μπλέξει με αλητάκια! :P Όλο το βυζί έχουν στο μυαλό τους,ε; χαχα! B) Εχώ σκέφτομαι οταν έρθει η ώρα του αποθηλασμού τι θα γίνει... μάλλον θα τον θηλάζω μέχρι να πάει φαντάρος! χιχιχιχι! :lol:

Τελικά με την φρουτόκρεμα ανακάλυψα οτι δεν την έτρωγε διότι δεν του αρέσει καθόλου η μπανάνα. Την αντικατέστησα με πεπόνι και τώρα τρώει από 100 ως 140γρ! Πριν, έτρωγε γύρω στα 80γρ και αυτά με 1.002 παιχνίδια και καμιά φορά στο τέλος μου την έκανε και εμετό.

Επίσης ο μπέμπης εδώ και 2-3 μέρες πιάνει το δίχτυ του πάρκου και σηκώνεται μόνος του!!!!!!!!! :woohoo: Συνέχεια όρθιος είναι και χαχανίζει!

Αλήθεια, πως μπορώ να ανεβάσω βιντεάκι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΟΥΛΙΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ, ΙΩΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΔΑΝΑΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ, ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ! ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ; ΕΚΛΑΨΕ Η ΔΑΝΑΗ;

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΩΛ ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΕΜΙΖΩ ΤΡΩΕΙ 10 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΕΝΤΕΛΩ ΠΑΙΔΙΚΕΣ :P:P ΤΟ ΜΙΣΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ :laugh: :laugh: ΧΤΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ, ΕΦΑΓΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΛΟΙΜΑΞΕΙ!!! ΕΦΑΓΕ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ, ΣΤΙΣ 11 ΦΡΟΥΤΟ (ΚΑΚΗΝ ΚΑΚΩΣ) ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3 ΦΑΓΗΤΟ!!!

ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΗΣ FISHER PRICE! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ. ΤΟ ΑΠΛΟ ΠΗΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΪΣΜΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΑ ΒΕΝΤΟΥΖΟΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΞΙΑ.

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΤΕ;; ΕΜΕΙΣ ΣΚΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!

ΜΑΡΥΛΟΥ, ΠΡΩΤΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΚΟΣ ΣΟΥ!!! ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ!!!!ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΑΤΕ :cheer::cheer: ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΑΝ ΤΟΥ ΧΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ;;; ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΕΜΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΩ, ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ 4ΗΜΕΡΟ ΣΤΟΝ ΑΗ-ΓΙΑΝΝΗ ΠΗΛΙΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ. ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΣΕ ΡΟΥΧΟ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΣΑΣ ΛΕΩ. ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. Η ΚΑΡΤΑΡΟΜΠΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΕΧΡΙ ΜΑΓΙΟ :laugh: ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΟΟΟΟΟ,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ, ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΟΔΟ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΕΔΩ. ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΠΟΛΥ!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!Τι κανετε?Σημερα ξεμπερδεψα με τις αλλαγες απο τα δωρα και εχω χρονο να καθισω(λιγο!!!!).

Καταρχην ευχαριστουμε για τις ευχες!!!!!Τελικα η Δαναη μου δεν εκλαψε καθολου!!!!!Οταν την εβαλε ο παπας στην κολυμπηθρα η δεσποινις πλατσουριζε και ο νονος ειχε λυθει στα γελια!Τα παπακια της ελειπαν!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Βρε ουτε δακρυ?!!!!! :)

Τελικα σημερα θα παμε στην παιδιατρο....

Απο τη φρουτοκρεμα ευτυχως η Δαναη την τρωει ολη.Τωρα που θα ξεκινησουμε λαχανικα να δω τι θα γινει...

Το Σαββατο φευγουμε για το πατρικο μου.Παμε στην δυτικη πλευρα της πελλοπονησου,Αμαλιαδα.Να χαλαρωσουμε λιγο να κανουμε και τα μπανακια μας!Οσο σκεφτομαι ομως το τι εχω να μαζεψω με πιανει πονοκεφαλος!! :blink::blink:

Αθηνα μου ευτυχως δεν ηταν τιποτα αλλα λογικο ηταν να πανικοβληθεις......

maryloo και εμενα ετσι το κανει απλα οχι τοση ωρα...τρωει κανονικοτατα.Να σου πω την αληθεια πιστευω οτι ζεσταινετε και διψαει γι'αυτο ξυπναει B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Καταρχήν να ζησουν τα νεοφώτιστα!! Απλάκαι εγώ δεν μπαίνω πολύ και επιπλέον ξεχνάω (γεράματα!!).

Maryloo είστε πολύ μπροστά!!! Πολύ παίδεμα αυτό με το πιπίλισμα. Και πολύ βάρβαρη ώρα. Ευτυχώς εμένα απο τις 10 το βράδυ ξυπνάει το πρωί στις 8-9 και με το θηλασμό κάνουμε 10 λεπτά το πολύ. Όσο για τα φαγητά φρούτο σταθερά πάνω απο 250 gr, φαγητό περίπου 200 και την κρέμα φυσικά την τρώει όλη ο λαίμαργος.

Αθηνά ευτυχώς είναι όλα καλά. Και ο δικός μου είχε στον αυχένα 2 μικρά γρομπαλάκια αριστερά και δεξιά αλλά ο γιατρός είπε οτι δεν είναι τίποτα. Έχουν φύγει τώρα.

Ζηλεύω που θα φύγετε κάποιες για διακοπές. Εγώ φέτος δεν πάω ούτε στην Καβάλα :(:(:( . Καλά να περάσετε και όταν γυρίσετε να πάμε για καφέ να γνωριστούμε και να τα πούμε!!!

Φιλιά!!!

Α, έχετε πάρει παρκοκρέβατο?? Πρέπει να πάρω γιατί θα φιλοξενήσω μια ξαδέρφη με μωρό. Αν έχετε ποιό έχετε και αν είστε ευχαριστημένες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Απο το πρωι φτιαχνω βαλιτσες...πω πω πολλα τα πραγματα της μικρης!!

Ιωαννα να ειναι γερη καλοφωτιστη κ τυχερη η μικρουλα σου!!!Ο,τι καλυτερο και πολλα φιλια!!

Συμπεθερα τι γαμπρο εχω εγω!!!Αν τον βαλεις 1-2 εβομαδες στην στρατα....εφυγε!!!!!!Οσο για το πιπιλισμα θελει λιγο υπομονη και θα τα καταφερετε...λιγικα η ζεστη φταει!!Πατατα εβαζα απο την αρχη, τωρα θα την ελλατωσω λιγο μηπως τη βοηθησω με τα κακα!

Αθηνα αντε καλες διακοπες να εχουμε!!!Τελικα εγω σημερα το απογευμα θα παω να το παρω το καθισματακι.(τελευταια στιγμη)Αν εχει και σκετο...καλυτερα!!

Ελενα εμας μας εκαναν δωρο ενα απο τα τζαμπο 90ευρω εκανε και ειναι μια χαρα βολικο!Μου αρεσει και καλυτερα απο το παρκο που της ειχε φερει ο νονος της!Πηρα και ενα εξτρα στρωματακι και ειναι σουπερ!Τα ειχε ολα μεσα τσαντα, αλλαξιερα, κουνουπιερα, κρεμαστα παιχνιδια, ενα στρωμα λεπτο υφασματινο με παιχνιδακια και οταν κλεινει πιανει λιγο χωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Maryloo! Το μωρό είναι τρέλα, έβαλε σε όλα τα γυαλιά!!! Δεν θα το κρατάς με τίποτα σε λίγο!!

Ευτυχώς όσον αφορα το μηλο το συνηθησαμε και το τρώμε μια χαρά τώρα. Αυριο θα βάλουμε και το αχλάδι....να δούμε πως θα παέι και αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!

Τώρα που βρήκα πως ανεβάζουμε βιντεάκια θα βαρεθείτε να βλέπετε! χιχι!

Δείτε στην στρατούλα μας οταν ήταν 5μισι μηνών περίπου!

http://www.youtube.com/watch?v=Fkg9x2qwLmE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...