Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Εμένα ευτυχώς δεν με δαγκώνει στο θηλασμό. Όταν το κάνει καμιά φορά που έχει χορτάσει τα βλέπω όλα!! Εχει δύο δόντια κάτω και αρχίζει να βγαίνει και το ένα πάνω και καταλαβαίνετε!!

Ο δικός μου τα φρούτα τα τρώει όλα. Αυτό που δεν το πολυτρώει είναι το φαγητό κρέας με λαχανικά. Τρώει περίπου 130 gr. Εννοείται οτι του αρέσουν κάθε είδουε κρέμες και τις τρώει με μανία!

Αύριο έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο και λοιπά, να δούμε τι κάναμε αυτό τον μήνα.

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΒΑΦΤΙΖΕΤΕ; ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΑΤΡΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ; ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΓΡΩ ΣΤΑ 10-11 ΚΟΥΤΑΛΙΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕ ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΣ ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΓΑΛΑ. ΜΕ ΤΑ 10 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΓΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Α, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΣΤΑ ΛΗΤΩ, http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1259351. ΩΡΑΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΑΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρινια, γκρινια, γκρινια ατελειωτη Αθηνα!!!!! :angry::angry:

Ειμαι περιεργη την Κυριακη στην βαπτιση της τι θα εχουμε! :(:(:(

Εγω να σου πω την αληθεια σκεφτομουνα να της παρω τετοιο και για το σπιτι...Δεν το εχω ψαξει ακομα ομως.Θα παω στα mothercare που εχουμε εδω να δω μετα την βαπτιση.Οσο για τα φρουτα μην αγχωνεσαι...καποια στιγμη θα τα φαει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς βαφτιζόμαστε 19-9. Δεν έχω κάνει τίποτε ακόμη αλλά δεν αγχώνομαι.

Όσο για το φαγητό, δεν με νοιάζει γιατί συμπληρώνω με θηλασμό. Ο παιδίατρος είπε αν τρώει λιγότερο απο το μισό να δίνω γάλα. Αυριο θα ρωτήσω και λεπτομέρειες. Πρέπει και εγώ να πάρω καρεκλάκι φαγητού και δεν έχω δεί πουθενά. Έχετε τίποτα υπ'όψη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ματαφερομενο καθισματακι φαγητου κ μονο αυτο! δεν εχω παρει το μεγαλο κ ουτε προκειται αφου σε αυτο καθεται μια χαρα κ μαλιστα ειναι κ απλο το δικο μου κ παρ ολα αυτα ειναι πολυ βολικο (ασχετα που εμενα δεν τρωει!!)

αυτο εδω εχω αλλα με την διαφορα οτι εμενα δεν εχει παιχιδια επανω στον δισκο κ βαζω δικα μας!

www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e ... selcat=bgh

προσπαθησα να δω αυτο που εβαλες Αθηνουλα αλλα δεν μου δειχνει κατι η σελιδα εμφανιζεται κενη,θα ξαναδω μετα. παντως αυτο που εχω ειναι αρκετα φτηνο κ βολικο απλα σας το λεω για να ξερετε.ειναι απο τα τζαμπο κ εχει περιπου 40 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΗΡΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ. ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ! ΤΟ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟ-ΡΗΛΑΞ-ΚΟΥΝΙΑ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΣΟΤ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΪΖΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορισια μου γεια σας!!Δοξα το Θεο μας πηγαν ολα καλα με μοναδικη αναποδια τον @#$%^^& τον φωτογραφο που χαθηκε και καθυστερησε...εφτασε λιγο πριν ξεκινησουμε!!!!Ημουν ετοιμη να τον φαω!!!Το λουλουδι εκλαψε :( ειδικα την ωρα του ντυσιματος, που ετσι και αλλιως δεν γουσταρει, αλλα κυριως γιατι γρατζουνισε το ποδαρακι της στην κολυμπηθρα!!!Το καλυτερο της ηταν βεβαια οταν ηταν γυμνη....κατουρησε και το νονο!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ολα τα αλλα μια χαρα και ο στολισμος και το catering σουπερ το φαγητο και η εξυπηρετηση!!Αθηνα μου επειδη εμας οπως καταλαβαινεις τα μαζεψαν ολα οι σερβιτοροι δεν ειχαμε θεμα σκουπιδιων...φαγητων...τσιγαρων!!!Βεβαια επειδη εμειναν κ κουνιαδα μου με τα παιδια της και τα πεθερικα μου αλλα...και ενας καλος μας φιλος απο Καρδιτσα μαζι στο σπιτι υπηρχε ενας χαμος απο βαλιτσες...ρουχα..κτλ κτλ!!!

Ευχαριστω για τις ευχες..ευχομαι και εγω ολα τα μωρακια μας να ειναι τυχερα και καλοφωτιστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Τι κανετε?Που ειστε οεο? :laugh:

Λοιπον σημερα νομιζω πως καταφερα να αδειασω το δωματιο της μικρης απο τις τσαντες και τις κουτες!Πιο κουραστικο και απο το γαμο μου φανηκε!!

Ο φωτογραφος με πηρε χθες να μου ζητησε χιλια συγγνωμη για την καθυστερηση στη βαπτιση κα μου προτεινε να ερθει την Κυριακη,στο το σπιτι της μαμας μου μαλλον, να βγαλουμε εξτρα φωτο για το αλμπουμ αφου θα της φορεσω παλι τα βαπτιστικα για να την κοινωνισουμε!

Να κανω μια δυο ερωτησουλες?Αρχικα θεωρειτε πως ειναι νωρις να της δινω το νερο με το ποτηρακι(παιδικο)?Της εδωσα χθες...ενταξει στην αρχη προσπαθουσε να το πιπιλισει και της ηρθε αποτομα αρκετο νερο στο στομα αλλα μετα τα καταφερε καλυτερα!!Α, και κατι ακομη μερικες φορες μου κανει σκληρα σκουρα κακακια...απο τα φρουτα ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!

Συμπεθερούλα μου να χαίρεστε την κουκλίτσα σας!!! Πάντα γερή και δυνατή να είναι και η ευτυχία και η αγάπη να μην της λείψει ποτέ!

Για το ποτηράκι νομίζω πως το μικρό θα σου πει πότε είναι έτοιμο να το δεχτεί. Γενικότερα είμαι της άποψης πως εφόσον το ίδιο το μωρό προσπαθεί να κάνει κάτι (πχ να σταθεί όρθιο, να κάνει βηματάκι, να πιει από το ποτηράκι, κλπ) σημαίνει πως είναι έτοιμο να το κάνει και πρέπει να το βοηθάμε ανεξαρτήτως ηλικίας. Με το καλό λοιπόν το ποτηράκι σας!!!! Όσο για τα κακάκια συνήθως η μπανάνα ευθύνεται αλλά είναι φυσιολογικότατα! Καμιά φορά και του δικού μου είναι έτσι.

Φιρφιρίκο μου και εμένα μου νερούλιαζε η κρέμα μετά από λίγο αλλά αυτό οφείλεται στο μητρικό γάλα που έχει την ιδιότητα αυτή όπως είπε και η Ιωάννα.

Εμένα μου χάλασε 2 ΦΟΡΕΣ το θήλαστρο και το έχω στείλει πάλι Θεσσαλονίκη για επισκευή οπότε προς το παρόν πήρα φόρμουλα :blush: για να φτιάχνω την κρεμούλα, την οποία τρώει περίπου 90-100γρ. Πήρα από τα βιολογικά κατσικίσιο γάλα σε σκόνη σκεπτόμενη πως ίσως είναι λίγο πιο αγνό από το αγελαδινό (που ούτως ή άλλως τον πειράζει). Φιλία στον λεβέντη σου... μεγάλωσε πολύ! Γλύκας είναι!

Ελενα μου 1 φορά με έχει δαγκώσει στο στήθος και ήμουν και στην παραλία... :blink: δεν μπόρεσα ούτε ένα ΑΟΥΤΣ! να φωνάξω η κακομοίρα! Ελπίζω να μην το κάνει συχνά... :S Να σε ρωτήσω, όταν λες πως φρούτα & κρέμες τα τρώει αλλά δεν τρώει φαγητό παρά μόνο 130γρ... πόσο τρώει από τα άλλα;;; Εγώ είμαι ευτυχισμένη όταν μου τρώει τέτοιες ποσότητες! Φρούτα και κρέμα τρώει από 100γρ περίπου (καμιά φορά και λιγότερο) και φαγάκι τρώει από 120γρ ως 150γρ. Εννοείται βέβαια πως άσχετα με το τί έφαγε, μετά από μισή ωρίτσα θέλει πάντα βυζί και νάνι!

Αθηνά μου αφού βλέπεις με τα 10 κουταλάκια και χορταίνει η ζουζούνα είσαι μια χαρά! Όσον αφορά τα γραμμάρια, λένε πως ένα γεύμα (οποιοδήποτε είναι αυτό) πρέπει να είναι από 180γρ - ώς 200γρ. Εάν φάει όπως είπε και η Έλενα το μισό ή λιγότερο, συμπληρώνουμε με γάλα. Εγώ τον θηλάζω μετά από μισή ωρίτσα και όχι νωρίτερα γιατί μου κάνει εμετούλι.

Να ρωτήσω όσες κοπέλες θηλάζουν:

Τώρα που μπήκαν οι στερεες τροφές, έχετε βάλει πρόγραμμα και στον θηλασμό; Δηλαδή να δίνετε στήθος με συγκεκριμένο ωράριο; Γιατί εγώ όποτε μου ζητήσει του δίνω, άλλες φορές πίνει κανονικά και άλλες θέλει 1-2 λεπτά ίσα ίσα να νιώσει το βυζί. Αφήστε που έκοψε μαχαίρι την πιπίλα και χρησιμοποιεί το βυζί και για αυτό το σκοπό :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΚΑΙ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ!!!!! ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΗ ΖΕΣΤΗ;;;;; ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΛΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!! Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΔΕΙΧΝΕΙ 32 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!

ΣΟΦΟΥΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΨΙΛΟΑΡΑΙΩΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΠΑΡΕΙ Η ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΑΚΙ, ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΝΕΡΟ ΕΤΣΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΠΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΨΑ ΤΟΥΣ ΡΟΥΦΑΝΕ ΜΕΓΣΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΝΙΓΟΝΤΑΙ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΑΚΙ. ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΡΟΣΕΡΟ ΝΕΡΟ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΥΣΗ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΟΛΟ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΔΙΨΑΕΙ :cheer: ΓΙΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΕΡΕΕΣ. ΦΑΓΗΤΟ ΑΡΧΙΣΑΤΕ;

ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΚΕΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΕΜΕΙΣ ΕΝΕΡΓΟΥΜΑΣΤΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ :P ΤΙ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΑΙΔΙ :laugh: ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΤΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ.....

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΡΟΥΤΟ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 150 ΓΡ. ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΡΩΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!Πολυ ζεστη και σημερα!!!Παντως μεταξυ μας δε θελω με τιποτα να ερθει ο χειμωνας!!!

Αθηνα σταματησες να το βραζεις το νερο που της δινεις?Οσο για τα κακα και μενα 3 φορες τα κανει και καμια φορα αφηνει και καμια μικρουλα στο ασχετο.:P Φαγητο αρχιζουμε τη Δευτερα!!

Συμπεθερα μου λογικα το κανει για να νιωσει λιγο μανουλα...ας τον δεν ειναι κακο...φτανει βεβαια να μην το κανει κανονα!!!Φιλια στο γαμπρουλη μου!!!

Ποτε εχουμε αναχωρησεις για διακοπουλες?Ο Κωστας 99% θα κατσει 11-18...για να δουμε!!!Φιλακια ματς μουτς!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΣΟΦΑΚΙ, ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΑΖΩ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΕΔΩ ΒΑΖΕΙ Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ, ΤΟ ΒΡΑΣΙΜΟ ΜΕ ΜΑΡΑΝΕ; ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΙΜΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ....ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΛΕΝΕΤΕ; ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΛΥΝΩ. ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΟΛΟ; ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΩ. ΝΑ ΤΟ ΠΛΥΝΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ; ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ;

ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΟΥΛ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΔΕΙΑ. ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΓΥΡΝΑΜΕ. ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΕΤΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ.

ΟΣΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΟΦΙΑ, ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΑΙΑΙΑΙ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ!!!ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΡΥΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!! ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΔΕΙΑ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΦΕΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΥΧΟΥΛΙΑΡΙΚΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

Μαρυλοο μου δεν εχει ποτε προγραμμα ο θηλασμος καλη μου! μην προσπαθησεις να το κανεις αυτο γιατι τωρα με τις στερεες κιολας αν προσπαθησεις να τον βαλεις κ σε προγραμμα υπαρχει κινδυνος να αποθηλασεις! μεμε ελευθερα λοιπον για οποτε κ να θελουν!!

εγω παντως το ριζαλευρο δοκιμασα να το κανω κ με νερο ζεστο κ η αληθεια ειναι οτι πηζει πιο πολυ αλλα σε λιγα λεπτα παλι το ιδιο γινεται σαν το μητρικο! δεν πειραζει ομως τι να κανουμε...

να σε ρωτησω κατι? μπερδευτηκα!! θηλαζεις η δινεις φορμουλα? αν θηλαζεις γιατι βαζεις φορμουλα στο ριζαλευρο? καλυτερα βαλε νερακι για λιγες ημερες.αν κ το κατσικισιο ειναι καλυτερο απτο αγελαδινο!

ο λεβεντης μου σου στελνει φιλακια κ σε ευχαριστει πολυ!!

να μου φιλησεις κ εσυ τον δικο σου τον κουκλο!!

Αθηνουλα μαζι σου!!! τρελαινομαι για τον χειμωνα! δεν μαρεσει το καλοκαιρι καθολου...το μονο καλο ειναι τωρα με τα μπεμπακια που μπορουν να κανουν πιο πολλες βολτες που δεν εχει βροχες κλπ οπως τον χειμωνα.

εμενα κοριτσια συνεχιζει ακαθεκτος να κανει κακακια μια φορα την εβδομαδα οπως κ πριν.δεν θα επρεπε τωρα που τρωει λιγο ριζαλευρο κ δεν ειναι αποκλειστικος θηλασμος να εκανε πιο συχνα? να αρχισω να ανυσηχω?

πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουλα απ'οσο ξερω και εγω στον αποκλειστικο θηλασμο και μια φορα την εβδομαδα ειναι οκ...τωρα με τις στερεες βεβαια ισως σιγα σιγα να αλλαξει!Αν η παιδιατρος σου λεει οτι ειναι φυσιολογικο...θα ειναι δεν μπορει κατι παραπανω ξερει!

Αθηνα δεν εχεις καθολου αδικο...οτι να 'ναι μασουλανε τα χρυσα μας!!Τι να πεις?Δεν εχουμε κλεισει κατι γιατι τελευταια στιγμη πηρε λιγες μερες αδεια ο Κωστας!Θα παμε στη μαμα μου φυσικα...σπιτι...δρομος....θαλασσα...ουτε παρεο δεν χρειαζεται :) και αν παρει ο καλος μου την ηρωικη αποφαση να αφησει την κορη του για μια μερα στην πεθερουλα του θα παμε ενα 2ημερο στην Τζια που ειναι διπλα!!Οσο για το καροτσι...οτι μπορεις βαλ'το στο πλυντηριο, οτι δε βγαινει σαπουνισμα και νερο δεν παθαινουν τιποτα!!

Σημερα την εβαλα στο καθισματακι του αυτοκινητου 6+!Μια χαρα ηταν η πρωτη μας μικρη βολτιτσα!!Καλο βραδυ κοριτσια και μωρουλια!!Kisses :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τρεχω για την βαπτιση και εχω μερες να γραψω!Ευτυχως η μπουμπου μου δεν εχει προβλημα με τις βολτες!

maryloo28 δεν υπαρχει προγραμμα στον θηλασμο....μεμε οσο θελει...εγω τουλαχιστον αυτο κανω.

Αθηνα και εγω του χειμωνα ειμαι και πολυ μαλιστα!Τη ζεστη δεν τη μπορω καθολου :x:x:x

Εμεις στις 14 φευγουμε για μια εβδομαδα στο πατρικο μου.Το μαγαζι μεχρι τελος Αυγουστου θα το εχουμε κλειστο οποτε θα ειμαστε χαλαρα.

Την Δευτερα παμε και παιδιατρο....Να δουμε τι καναμε αυτον το μηνα και να κανουμε και το εμβολιακι μας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΑΠΟΨΕ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟΥ ΤΑΡΤΑΡΗ!!!!ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΞΥΠΝΙΟΙ ΟΟΟΟΟΟΛΗ ΝΥΧΤΑ. ΜΙΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΙΑ ΡΟΥΘΟΥΝΙΖΕ....ΧΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ...ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΤΑΡΡΟΗ :(:( ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ :(:( ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΗ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΖΕΣΤΗ.

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ!!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ 2ΗΜΕΡΟ; ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΜΠΡΙΖΩΝΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΕΔΩ ΜΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟΦΑΣΗ.

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ; ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

ΑΘΗΝΑΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ!!!

Κ ΕΓΩ ΟΛΟ ΣΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΕΧΩ....ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΨΑ!!!

ΛΟΙΠΟΝ....ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ!!!!

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΖΟΖΕΣΤΗ!

ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΙΔΡΩΤΙΡΙΑ!!!ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!!!

ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΑ ΑΡΕΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ!!!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ 6 ΜΙΚΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ 5! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΑΝΑ 4-4,30 ΩΡΕΣ ΤΩΡΑ 3 ΜΕ 3,30!

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΑΣ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ!!!ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΟΥΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ...

ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΟΠΩΣ Κ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ...ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΑΝ ΔΕ ΤΡΩΝΕ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ???ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΕΣΤΩ Κ 100ΜΛ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΗΡΕΜΕΙ!!!

ΘΑ ΜΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Κ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα ζουζούνια!

Τι κάνετε σήμερα; Εμείς με τη ζέστη δεν την παλεύουμε με τίποτα... :S

Το μωρό ζεστένεται πάρα πολύ, τον κάνω 3-4 φορές την μέρα μπάνιο, κληματιστικό δεν έχουμε και δεν πρόκειται να βάλουμε γιατί ο Γιώργος δεν το συμπαθεί καθόλου....οπότε την βγάζουμε με ανεμιστήρες. ουφ... που θα πάει, θα έρθει και ο χειμώνας! Καλό το καλοκαίρι αλλά να έχεις τις "ανέσεις" σου από θέμα δροσιάς και να είσαι στη θάλασσα συνέχεια. Αν είσαι κλεισμένος στο σπίτι όλη μέρα και ψήνεσαι και στην θάλασσα πας 1-2 φορές την εβδομάδα, κλάφτα Χαράλαμπε! Προτιμώ το χειμώνα που είναι και πιο ρομαντικός (τώρα με την ζέστη δεν ανέχομαι να με ακουμπάει κανεις :blush: ) και αν κρυώνεις βάζεις άλλη μια μπλούζα και είσαι μια χαρά (με τη ζέστη τι να κάνεις; να βγάλεις το δέρμα σου;;; ) Σκέφτομαι να πάω στο Τζάμπο σήμερα να πάρω του μπέμπη μια μικρή πισινούλα να την βάλω στη βεράντα. Ψήνεται το καλό μου και στεναχωριέμαι να το βλέπω έτσι... :(

Όσο για διακοπές... τι είναι αυτό;; Ο άντρας μου ασχολείται και με την γεωργία και την Δευτέρα ξεκινάει ο τρύγος! Όσο σκέφτομαι τον καημένο κάτω από τον ήλιο τόσες ώρες την μέρα με πιάνει κάτι... :( Τα Χριστούγεννα έχει ελιές, οπότε για "διακοπές" μάλλον μας βλέπω να πάμε κανένα 5ήμερο μετά την γαμοβάφτιση μας!

Αθηνά μου περαστικούλια σας! Ελπίζω να περάσει σύντομα. Μην νιώθεις τύψεις γιατί και εσύ το καλό της κόρης σου ήθελες και γι'αυτό την δρόσισες με το κλιματιστικό. Αλλά το άτιμο κάνει την ζημιά του... λίγο ιδρωμένος να είσαι την πάτησες. Και με τους ανεμιστήρες δηλαδή σχεδόν τα ίδια παθαίνεις αλλά με τόοοοση ζέστη τι να κάνουμε; Να τα αφήσουμε να σκάσουν σαν τα τζιτζίκια;;

Φιρφιρίκο μου θηλάζω ακόμα και μάλιστα σχεδόν με τους ίδιους ρυθμούς που θήλαζα πριν βάλουμε τις στερεες τροφές στο μενού μας. Απλά μου είχε χαλάσει το θήλαστρο και το είχα στείλει Θεσσαλονίκη για επισκευή και για 4 μέρες έφτιαχνα την κρέμα με κατσικίσιο γάλα. Δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει και με σκέτο νερό...

Νανα μου υπομονή με τη ζέστη και θα φύγει το καλοκαίρι, εδώ θα μπαστακωθεί; χαχα! Οσο για το φαγητό, εννοείται πως θα δώσουμε γαλατάκι αν δεν φάει την ποσότητα που πρέπει. Νυστικό θα αφήσουμε το παιδί; Καλά κάνεις και δίνεις! Εμένα η παιδίατρος μου είπε οτι σ'αυτήν την ηλικία μια μερίδα στερεας τροφής πρέπει να είναι από 180 ως 200γρ. Εάν φάει 100γρ ή λιγότερο, δίνουμε συμπλήρωμα. Δηλαδή τι λένε οι άλλοι γιατροί; Οτι αν φάει 70-100γρ φρούτο (που περίπου τόσο τρώει ο μικρός μου) θα τον αφήσω για άλλες 3-4 ώρες νυστικό μέχρι να έρθει το επόμενο γεύμα; Δηλαδή να είναι 7-8 ώρες μόνο με 70γρ φρούτο;;;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου....Κατ'΄αρχήν: ΣΟΦΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ....Να είναι πάντα ευτυχισμένη και να δίνει και να παίρνει μόνο αγάπη. εύχομαι κάθε καλό στη ζωή της.

Χάθηκα πάλι αλλά επειδή φεύγουμε για διακοπές την Κυριακή και στο γραφείο(κλασικά) έχει μαζευτεί πάααααρα πολλή δουλειά, δεν προλαβαίνω τίποτα. Το σπίτι μου είναι χοιροστάσιο, ίσα ίσα που προλαβαίνω ένα φαί να μαγειρέψω και να παίξω με το Γιώργο - αυτό ανελλιπώς εννοείται.

Φιρφιρίκο ο μπέμπης σου είναι άντρακλας....Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου. Καλό υπόλοιπο διακοπών. Επειδή είμαι κι εγώ χειμερινός τύπος, συμφωνώ μαζί σου.

Ιωάννα, με το καλό η βάπτιση. Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να είναι το μπεμπάκι σου καλοφώτιστο. Σου δίνω ευχές από τώρα γιατί εκεί που θα πάω διακοπές δε θα έχω υπολογιστή, θα κάνω αποτοξίνωση χαχα :laugh: :laugh:.

Αθηνούλα μου, πώς είναι το μπεμπάκι σου?? Το καημενούλι, κρίμα που αρρώστησε η γλυκιά μου. Μη νιώθεις άσχημα πάντως, δεν μπορείς να κάνεις κάτι εφόσον το σπίτι σας έχει 32 βαθμούς (όπως και το δικό μου....) παρά να έχεις ανοικτό το κλιματιστικό. Τί δηλαδή, να σκάσει το παιδί??? Απλά δεν πρέπει να το "χτυπάει" απευθείας ο κρύος αέρας. Ίσως να πρέπει απλά να ρυθμίσεις αλλιως τη ροή του αέρα. Εύχομαι να είναι περστικά πάντως και να είναι σύντομα περδίκι η φουσκαλίτσα σου.

Εμείς εχτές μέσα στο τρέξιμο είχαμε και εμβόλιο. Το τελευταίο για το 1ο χρόνο του μπέμπη...Το επόμενο 13 μηνών. Είμαστε 8050gr (δεν πήρε και πολύ αυτό το μήνα, παρόλο που τρώει καλά) και 70 πόντοι. Αρχίζουμε σουπίτσες από Δευτέρα. Στην αρχή καρότο-πατάτα- κολοκυθάκι και σέλινο, μετά από 5 μέρες προσθέτουμε μοσχαράκι και μετά από άλλες 5 κοτοπουλάκι. Μετά θα έχουμε 2 μέρες μοσχαράκι, 2 κοτόπουλο. Φρούτα άλλα μου είπε να μην προσθέσουμε παρά μόνο λίγο καρπουζάκι. Πορτοκάλι, αυγό, φαρίν λακτέ μετά τον 8ο μήνα. Έως τότε τίποτε καινούργιο (μου το τόνισε). Και ήθελα η άμυαλη να του βάλω χωρίς να τη ρωτήσω ένα νεκταρίνι στη φρουτόκρεμα. Της το είπα και μου είπε κατηγορηματικά όχι.

Από δοντάκι, ακομα φαφούτης είναι. Σοφάκι, είμαστε συνάδελφοι στη φαφουτιά ;) Αλλά αυτό που κάνει με μεγάααααλη επιτυχία είναι να σέρνεται κανονικά στο πάτωμα και να ψιλομπουσουλάει. Το μικράκι μου μεγάλωσε!!!!Προβλέπω στις διακοπές να μπουσουλάει κανονικά.

Α, να μην ξεχάσω: Καρεκλάκι φαγητού μεταφερόμενο έχω πάρει εγώ της Fischer Price και είναι πολύ βολικό. Το παίρνεις παντού και το έχεις και στο σπίτι για το τάισμα. Και δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό (40€ από Τζάμπο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!Καλημερα και στα μπεμπακια σας!!!!!

Εμεις βγαλαμε και δευτερο δοντακι!!!!!Και τρελαινομαι οταν της λεω "που ειναι τα δοντακια?" και χασκογελαει.....!!!!!! :laugh:

kokoraki ευχαριστω!Ελπιζω να πανε ολα καλα....Ευτυχως εχω τα παντα ετοιμα (γιατι τα εφτιαξα μονη μου) στην ωρα τους!

Αθηνα πως ειναι η μικρουλα σου?Καλυτερα σημερα?Τι να κανεις με αυτη τη ζεστη?????Εχουμε λιωσει!!!!! :blink::blink::blink:

maryloo28 εχω την εντυπωση οτι κανουμε την ιδια δουλεια με τον αντρα σου.Εχετε φυτωριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΦΟΥ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΧΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΩΣΕ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΣΟΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΟΣΟ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΞΥΠΝΩΝΤΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ: ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΣΕ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ!!!! ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ;;;;;

ΝΑΝΑ, ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΤΗΝ ΤΑΪΖΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ 2ΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ. ΔΕ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΦΑΓΗΤΟ. ΠΡΟΧΤΕΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ Η ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 11 ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΠΟΥ ΤΗΣ ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ!!!!!!ΜΑΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΪΣΩ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΣΟΥΠΑ....ΜΠΟΥΚΙΑ!!!!

ΚΙΚΗ ΣΑΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΣΑΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ;; ΕΜΑΣ ΑΜΕΣΩΣ ΟΛΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΚΤΑΡΙΝΙ ΓΙΑΤΙ; ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΒΑΝΙΛΙΑ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΑΡΑ ΦΡΕΣΚΟ.

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ; ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!

ΑΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΕΣ. ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΡΙΑ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ;

ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: 550 ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ, ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΡΤΡΕΤΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΣΕ ΚΑΒΑΛΕΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ "ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΟΥ" 120 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, 40 ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ, 15 ΕΞΤΡΑ ΓΙΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ, DVD ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΣΑ ΘΕΛΩ, ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ( ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ ΑΥΤΟ) ΚΑΙ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΤΙΜΗ. ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΦΟΒΕΡΟΣ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...