Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΕΙΔΑΜΕ Κ ΠΑΘΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ...ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΑΡΑΝΤΑ ΛΕΠΤΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ ΜΠΑΣ Κ ΤΗΝ ΗΡΕΜΗΣΩ...ΤΙΠΟΤΑ...ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕ!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΛΕΝΕ ΟΧΙ...ΑΛΛΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΤΑΙΖΕ...

ΔΙΝΩ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ Κ ΚΑΠΑΚΙ ΠΙΠΙΛΑ...ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ Κ ΞΑΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ -ΠΙΠΙΛΑ

ΕΧΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ Κ ΑΔΕΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΑΤΟ!

ΣΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ...ΣΤΟ ΦΑΙ Κ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑ!!!

ΣΟΦΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΡΕΖΥΛΑΚ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΙΜΗ!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΓΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΖΥΓΙΖΩ ...ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΘΟΛΟΥ 200 ΓΡ!

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!!!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΛΥΣΗ|!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ,,,,,,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ; ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΚΥΚΛΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ. ΤΟ ΖΟΥΛΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ :)

ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΔΕ ΧΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ Ο,ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΒΟΛΙΚΟΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΌΠΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ; ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ....ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΑΤΙ :( ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.

ANYWAY, ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΜΕΙΨΑ. ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ GOLDEN HALL ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΤΗΣ Η ΚΥΡΙΑ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΕΚΕΙ. ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ....ΤΣΙΜΠΗΣΑΝ ΟΜΩΣ Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΑΠΟ 1 ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΑΝ.ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ ΒΟΛΤΟΥΛΑ! ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥΝΑΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ :P

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΖΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες και κουκλάκια!

Αθηνούλι καλώς ήρθες από τις διακοπές! Μπράβο η μπουμπούκα σου μεγάλωσε! Δυο δοντάκια, κάθεται, όσο για το μαμ λυπάμαι που πάθατε αυτήν την ταραχή αλλά όσο και να προσέχουμε θα τύχει κάποια στιγμή σε όλες μας. Εγώ δεν τον πιέζω καθόλου να φάει. Μπορεί να τον έχω νυστικό επείτιδες 4 ώρες και να φάει φρουτόκρεμα μόνο 60-90γρ. Δεν την συμπαθεί καθόλου. Μετά αρχίζει να αναγουλιάζει και προκειμένου να κάνει εμετο αυτό το λίγο που έφαγε ή να τον κάνω να νιώθει άσχημα, τα παρατάω. Πολύ απλά μετά από μισή ώρα ζητάει απεγνωσμένα το μεμέ μου! Το φαγάκι το τρώει κάπως καλύτερα, γύρω στα 120 - 150γρ. Την κρέμα δεν την απαιχθάνεται σαν τα φρούτα αλλά δεν του αρέσει όσο το φαϊ. Τρώει 90 - 110γρ αλλά με πολλά παιχνίδια και τραγούδια.

Συμπεθέρα μου καλά είστε; Πως πάνε οι ετοιμασίες για την μεγάλη "βουτιά";

Όσο για την συνάντηση σας.... ζηλεύω!!!!!!!!!!!! Θέλω και εγώ :(

Εμείς ακόμα δεν λέμε "μπαμπα" ή "μαμα" αλλά δεν βάζει γλώσσα μέσα! Όλο μουρμουρίζει και λέει κουβεντούλες! Όταν είναι ξαπλωμένος δεν γυρνάει απλά ανασκελα - μπρούμυτα, αλλά όταν είναι μπρούμυτα βάζει δύναμη στυα ποδαράκια, σηκώνει τον πωπό του και σέρνεται σε όλο το χώρο που έχει! Μάλλον σύντομα θα μπουσουλίσει! Κάθεται χωρίς να ακουμπάει έστω και λίγο την πλάτη του και του αρέσει να είναι όρθιος! Κάνει κουπεπε με τα χεράκια του και προσπαθεί να παίξει παλαμάκια.

Όπως είπα με το φαγητό δεν τα πάει καλά, αλλά ας είναι καλά τα μεμέ μου!

Πάω γιατί ξύπνησε! Φιλία σε όλα τα νινάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΧΤΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ. ΟΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ: 8,500 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 71 ΠΟΝΤΟΥΣ! ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ :woohoo: ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΧΟΡΤΟΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΤΗ ΦΑΕΙ. ΑΝ ΟΧΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΙΔΗΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΗ ΑΝΕΜΙΑ.

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑ. ΚΑΤΙ ΑΚΑΤΑΛΗΠΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ, ΜΑΚΑΡΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ!ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου...τρεχω σαν την τρελη οπως φανταζεστε και σερνω και το λουλουδι μαζι...μεχρι και στην αποτριχωση μαζι!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Μολις κοιμηθει θα μπω να σας πω τα νεα μας...φιλακια σε ολα τα μωρακια και ειδικα στο γαμπρο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????????

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΡΕΧΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΕΔΩ!!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΗΝ ΑΝΑΙΜΙΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ???

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΝΕΡΟ!!!ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ...ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ ΠΙΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ!

ΘΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΤΟ ΚΥΠΑΛΑΚΙ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ!

ΕΜΕΙΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΤΕΘΕΣΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΘΑΣΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ Κ ΘΑ ΞΑΝΑΦΥΓΟΥΜΕ ΚΥΡΙΑΚΗ...ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ...ΚΤΛ!

ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΔΩ!!!

ΑΝ ΔΕ ΜΠΩ ΞΑΝΑ...

ΣΟΦΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΠΕΛΑ Κ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΑΙ!!!

Κ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

η μπεμπουλα μου είναι τώρα 6 μηνών και 5 ημερών .

Έχουμε ξεκινήσει απο 5,5 μηνών ρυζαλευρο και τώρα χορτόσουπα.

Απο τότε λοιπόν μειώσαμε κατα πολυ το γαλά.

Δηλαδή απο εκέι που έπεινε 200 γρ την φορα (5 γευματα ημερησίως) τώρα πήνει γύρω στα 150 (3 γευματα) με σύνολο περιπου 650 γρ την ημερα.

Εσας ποσο επινε αντίστοιχα σε αυτή την ηλικία?

Έχει σχέση το ότι μπήκαμε στις κρέμες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ!

ΝΑΝΑΟΥΚΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΕΙΔΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣΠΡΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΙΜΙΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΝΕΙ; ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ; ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΜΟΝΟ ΠΟΤΗΡΙ. ΤΟ ΒΟΥΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΙΣΙΑ ΤΗΣ :laugh: ΝΟΜΙΖΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΔΙΨΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ, ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.

ΣΟΦΑΚΙ, ΕΧΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ; ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΑΣ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΛΑΡΗ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΓΑΪΔΟΥΡΙΑΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ Ο,ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ :P:P ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΑΒΛΗΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ.

STARANGEL, ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΠΙΝΕΙ 210-240 ΓΡ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΟ-ΣΟΥΠΑ-ΚΡΕΜΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ 240. ΕΣΑΣ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΟΥΠΑ ΤΗΝ ΗΘΕΛΑΝ Ή ΑΗΔΙΑΖΑΝ; ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!

Μόλις γυρίσαμε από την γιατρό μας!

Σήμερα γίναμε ακριβώς 6 μηνών, ζυγίζουμε 8.200γρ και ύψος 71εκ!

Κάναμε και τα εμβολιακια μας αλλά ευτυχώς τελείωσαν για φέτος!

Τον βρήκε πολύ ξεπεταγμένο τον μπιχλιμπίδη μου! Επειδή ο μπέμπης κάθεται πλέον μόνος του σταθερά η γιατρός μας είπε οτι μπορούμε τώρα να του γυμνάσουμε και τα πόδια βάζοντας τον να στεκεται εφόσον του αρέσει κιολας!

Αθηνά μου εμένα το φαγάκι του αρεσε από την πρώτη κουταλια! Τρώει βέβαια μέχρι 150γρ αλλά δεν πειράζει! Τα φρούτα και την κρέμα δεν συμπάθησε ακόμα... :(

Πάω για ταϊσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας κούκλες και κουκλιά.... Χάθηκα αυτές τις μέρες - πάντα ενόψει διακοπών πέφτει τρελή δουλειά στο γραφείο - και παράλληλα ετοιμαζόμαστε (λέμε τώρα :P ) για τις διακοπές. Σκέφτομαι να νοικιάσω πούλμαν για να μεταφέρω τόσα πράγματα!! Παναγίτσα μου, όταν τα σκέφτομαι με πιάνει πονοκέφαλος!!!

Χαίρομαι που είστε καλά κι εσείς και τα μπεμπίνια. Αθηνούλα με γειά το 2ο δοντάκι (εμείς μασέλα ακόμα....). Στενοχωρήθηκα με τη μικρή που πνίγηκε, κι εμένα αν μου συνέβαινε κάτι τόσο χοντρό θα τα' βλεπα όλα. Μην το σκέφτεσαι πια, δεν έκανες τίποτα κακό. Εγώ να δεις τί έπαθα (η απαράδεκτη). Είχα το μπέμπη στο ρηλάξ και απομακρύνθηκα για 2 λεπτά να πιάσω μία πετσετούλα να τον σκουπίσω (έτρωγε ρυζάλευρο εκείνη την ώρα). Και έπεσε με τα μούτρα στο πάτωμα. Κλάμα να δείς.... Τον πήρα αγκαλιά, τον έψαξα να δω μήπως χτύπησε - ευτυχώς μία μικρή κοκκινίλα στο φρυδάκι είχε μόνο - και είδα κι έπαθα να τον συνεφέρω από την τρομάρα. Μετά στο καπάκι 47 τσιγάρα ήθελα (άσχετο που κρατήθηκα!!). Δεν είναι να τον αφήνεις ούτε για 10 δευτερ. μόνο του. Ζιζάνιο κανονικό. Δεν στέκεται σε μια μεριά. Προχωράει με τον ποπό, ότι βρει θέλει να το πιάσει και να το φάει, σηκώνεται να καθίσει στο ρηλάξ και πέφτει μπρούμυτα για να φάει τα πλακάκια. Προχτές τον είχα επάνω στο παζλάκι του Jumbo - φοβερό, να το πάρετε κορίτσια - και τον τσάκωσα που μάσαγε το πετσετάκι του τραπεζιού του σαλονιού. Πως τη γλύτωσε και δεν του ήρθαν τα κηροπήγια στο κεφάλι (εκατό κιλά το καθένα λέμε) ένας Θεός ξέρει. Ξήλωσα το πετσετάκι για κάθε ενδεχόμενο.

Μαριλού ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο μπεμπίνι....Να χιλιάσει τους μήνες του και να είναι γερός.

Starangel εμένα πίνει πρωί-μεσημέρι-βράδυ από 200-240ml ανάλογα τα κέφια του. Μια χαρά τρώει το ζουζούνι σου.

Κορίτσια, εμείς με το ρυζάλευρο ακόμα καλά τα πάμε αλλά με το φρούτο έχουμε ξαφνικά θέμα. Ενώ το έτρωγε, τώρα τελευταία κάνει το εξής: Τρώει τις πρώτες 7-8 κουταλιές με όρεξη και μετά σφραγίζει το στόμα. Πιθανολογώ ότι μπορεί να μην του αρέσει η μπανάνα. Σήμερα η γιαγιά θα βάλει μόνο μήλο- αχλάδι και βλέπουμε....Χορτόσουπα θα αρχίσουμε μετά το εμβόλιο (5/8). Άντε να δούμε.

Σόρι για την πολυλογία αλλά είχα μέρες να σας διαβάσω. Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΚΙΚΗ ΜΟΥ, ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΘΥΜΗΘΗΚΑ. ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΣΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ! ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΩ! ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΔΕΣΕΙ; ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΝΕΑ ΣΤΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΖΩΗΡΕΥΟΥΝ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΩΡΑ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ. ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ :S ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΤΗ ΔΕΝΩ ΚΑΝΕΙ ΧΑΜΟ!

ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ; ΑΣΕ, ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΣΟΚ ΗΔΗ.ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΛΟΥΤΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ!

ΧΤΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΡΕΤΟΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗ ΔΕΧΤΗΚΕ, ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΕΠΑΘΕ ΣΥΓΚΡΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 3-4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ, ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΑΤΡΟΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Αθηνούλα, κι εμένα άμα τον δέσεις κλαίει...Εγώ τον κακόμαθα όσο ήταν πιο μικρός. Δεν τον έενα γιατί δε φοβόμουν μην πέσει αλλά ποτέ δε σκέφτηκα ότι θα μάθει έτσι και μετά που θα πρέπει δε θα θέλει τη ζώνη. Καλά να πάθω τώρα. Ευτυχώς, ποτέ δεν τον έβαζα πάνω σε τραπέζια κ.λπ., πάντα κάτω. Πάλι καλά. Μπράβο σας με τη σουπίτσα, μια χαρά. Εμάς η παιδίατρος είναι όπως έχω ξαναπεί λίγο συντηρητική και τα φαγητά τα εισάγει πολύ σιγά. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό πάντως θέλω να βάλουμε κι εμείς κανονικό φαγητό για μεσημεριανό γιατί κι εγώ φοβάμαι για καμιά αναιμία. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη πάντως ότι θα του αρέσει - πάντα με αρνητική διάθεση ξεκινάω...

Ελπίζω να περάσατε σούπερ στις διακοπούλες. Δεν έχει άλλες τώρα? Εμείς θα φύγουμε στις 7 Αυγούστου πρώτα ο Θεός και θα γυρίσουμε 29. Φέτος μόνο στο εξοχικό, δεν είμαστε για πολλά πολλά. Μια χαρά είναι κι έτσι. Θα είναι και η αδερφή μου με το γαμπρό μου και το μπέμπη οπότε όλοι μαζί θα πήξουμε, χαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΔΕΝΑ ΣΕ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΦΕΝΟΣ ΔΕ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΤΙ ΖΩΝΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΖΟΥΛΑ ΠΡΑΓΜΑ;

ΘΑ ΞΑΝΑΦΥΓΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 12 ΓΙΑ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ. ΕΚΕΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ! ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ ΚΑΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑΡΟΜΠΑ. ΠΕΡΣΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΕ 13 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΝΩ ΚΑΤΩ ΕΙΧΕ ΚΑΥΣΩΝΑ! ΧΑΛΙΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

χαθηκα παλι... :blush:

ειστε ολες καλα απ οτι βλεπω κ πολυ χαιρομαι!

Σοφια με το καλο η βαφτιση κοπελα μου! ετσι το λουλουδι να το περνεις απο τωρα μαζι να μαθει να ειναι κοκετουλα απο μικρη!!

Μαρυλοο χιλιες ευχες για το αγγελουδι σου κοπελα μου...

Αθηνουλα 2ο δοντακι??? εμενα ακομα ειναι ουλακιας το μαναρι μου!!! :P

κοριτσια κ εμενα εδω καθε μεσημερι σχεδον, βρεχει κ πεφτει η θερμοκρασια, βεβαια ειναι πιο ψηλα απο το καρπενησι εδω που μενω εγω.3 φορες την ημερα αλλαζω ρουχα στον μαφιοζο μου το πρωι καλοκαιρινα το μεσημερι χειμωνιατικα κ το βραδυ μετα το μπανιο κατι ντεμι για να μην σκασει κ στον υπνο του επειδη τα εχω ολα κλειστα.χαλια καλοκαιρι φετος...

ειχαμε κ εμεις παιδιατρο! 9,420 κ 71 ποντους το γιγαντακι μου!!!

εμεις φαγακι δεν τρωμε ακομα προσπαθω αλλα δεν θελει κανενα φρουτο ακομα,σημερα μονο πρωτη φορα εφαγε την κρεμα που του πηρα απο τα βιολογικα με ριζαλευρο κινόα κ καρπο βανιλιας χωρις χημικα κ χωρις ζαχαρη.εφαγε σχεδον 100γρ δεν ηθελα να του δωσω καθολου ετοιμο αλλα καπως πρεπει να συνηθησει το κουταλι.κ το δοκιμασα κ ειναι χαλια βρε παιδι μου,αντι να φαει μηλαρακι μπανανουλα κλπ τι να πω?? οσο για νερο Νανουκα κ εμενα με το εκπεδευτικο ποτηρακι πινει 2-3 γουλιτσες μπιμπερο δεν επιασε ποτε.

λοιπον κοριτσια μου πηρα ενα βιβλιο κ ειναι φανταστικο εχει 200 συνταγες απο βρεφακια μεχρι κ 5 χρονων αν καποια ενδιαφερεται να της πω τιτλο να το παρει.εχει 20 ευρω βεβαια αλλα αξιζει ειναι πολυ καλο!

φιλιααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΣΤΑ ΠΕΤΑΧΤΑ Κ ΔΕ ΣΥΚΓΡΑΤΗΘΗΚΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!

ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΕΦΙΑΛΤΙΚΗ!

ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!!Κ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΟΝΤΙ!ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ Κ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΥΚΟΙΛΙΑ-ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ...Κ ΚΛΑΜΑ Η ΜΑΝΤΑΜ...ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΠΤ

ΤΩΡΑ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΟΛΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ Κ ΑΥΡΙΟ ΒΟΥΡ...ΤΑΞΙΔΑΚΙ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ....ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΧΩ ΕΞΟΠΛΙΣΤΕΙ ΜΕ ΣΙΡΟΠΙΑ , ΟΡΟΥΣ, ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΚΤΛ!

ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ???ΤΙ ΤΡΟΜΑΡΑ ΘΑ ΠΗΡΕΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!

Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΤΙΣΣΑ ΕΙΝΑΙ!ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ!!!ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΚΟΜΗ???

ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΤΑ 7500 Κ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ ...ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ 7 Κ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑ 7300...ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΤΕΘΕΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΟΓΩ ΔΙΑΚΟΠΩΝ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΟΦΑΚΙ -ΞΑΝΑ - ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ...ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεερα!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Τι μου κάνετε σήμερα; Είπα να μπω λιγάκι μέχρι να ξυπνήσει ο γιόκας μου για να πάμε στη θάλασσα! ;)

Προχθες έβλεπα στην τηλεόραση μια εκπομπή σε τοπικό κανάλι οπου ήταν μια ουρολόγος - ανδρολόγος και μιλούσε για την γονιμότητα. Γνωστό είναι οτι δεν πρέπει οι άντρες να φοράνε στενά εσώρουχα και στενά παντελόνια και εννοείται όχι καυτά μπανια και όχι laptop στα μπούτια τους πάνω. Αυτό που δεν ήξερα είναι ότι οι πάνες που φοράνε τα μωράκια μας, αυξάνουν την θερμότητα στην ευαίσθητη περιοχή εως και 3 βαθμούς! Ετσι, παρόλο που στην θάλασσα τον βάζω γυμνούλι και μετά που θα βγούμε από το νερό του φοράω παμπερς, του πήρα μαγιουδάκι για να του φοράω μέχρι να φεύγουμε από την παραλία. Κακάκια δεν φοβάμαι μήπως κάνει γιατί έχει προγραμματηστεί ο κωλαρίγκος μας :silly: και τα κάνει το πρωί με το που θα ξυπνήσει! Ε, τα τσισάκια τώρα δεν πειράζει πως θα φύγουν λίγα! :P Εξάλλου πάντα στην παραλία μέχρι να μπούμε στο νερό με κατουράει! :blush: :woohoo:

Κικίτσα μου, Παναγιά μου τι τούμπα έφαγε το μικρούλι... :( θα τρόμαξε πολύ το γλυκό μου... εγώ τον δένω και στο ριλάξ και στο καρότσι από 3 μηνών γιατί από τότε ανασηκωνόταν λίγο και φοβόμουν μην πέσει.

Δεν έχει τώρα πρόβλημα με το δέσιμο... έχει πρόβλημα μρ το καθισιό! χαχα! :lol:

Θέλει συνέχεια να είναι όρθιος, να τον κρατάω να κάνει βηματάκια και να ξεκαρδίζεται στα γέλια! :woohoo: :woohoo: Ακόμα και στο πάρκο τον βάζω όρθιο, πιάνεται από τα δίχτυα και στέκεται ολομόναχος για αρκετή ώρα. Καμιά φορά στο κέφι πάνω χοροπηδάει και λίγο! :woohoo:

Αθηνούλι μου νομίζω πως με το φαγάκι δεν θα δυσκολευτείτε πολύ! Καλή αρχή!

Νανά μου μια χαρά κομψη είναι η μικρούλα σου! Περαστικούλια και καλές διακοπές!!!!!!!! :kiss:

Φιρφιρίκο μεγάλωσε ο κούκλος σου!!! Να το χαίρεσαι το μαναράκι σου! Και εμείς πήραμε μια τέτοια κρέμα την προηγούμενη εβδομάδα, Babynat λέγετε και είναι γαλλική (ίσως έχουμε την ίδια). Αυτή σε σύγκριση με την κρέμα σιμιγδάλι της Holle και ειδικά με το ρυζάλευρο της Νουτρίτσια είναι υπέροχη! Οι άλλες ήταν άγευστες και άοσμες, ενώ η Babynat είναι πιο ωραία! Βέβαια δεν είναι τόσο γευστική όσο οι μπισκοτόκρεμες και οι φαρίνες αλλά τι να κάνουμε; Αφού ο μικρός μου δεν μπορεί να φάει άλλο γάλα εκτός το δικό μου, αναγκαστικά βολευόμαστε! Τουλάχιστον είναι πιο υγιεινή από τις απλές κρέμες του εμπορίου και παρηγοριέμαι λίγο! Ωστόσο αυτή η κρέμα πήζει με λιγότερη ποσότητα, στα 90μλ γάλα βάζω 3 κοφτές μεζούρες, ενώ με τις άλλες κρέμες χρειαζόταν 6-7 μεζούρες.

Ας πάω σιγά σιγά να ετοιμαστώ έτσι ώστε όταν ξυπνήσει το αντράκι μου να του δώσω λίγο βυζάκι και να φύγουμε για μπανάκι!

Φιλιά πολλά σε όλες και εννοείται και στην νυφούλα μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Μαρυλοο μου ετσι ειναι οπως τα λες κ γι αυτο ενα διαστημα σκεφτομουν πολυ σοβαρα να μην χρησιμοποιησω καθολου πανες τυπου παμπερς αλλα κοιταγα στο eco baby να παρω υφασματινες κ τελικα με τετοιους ρυθμους που ειχε οταν γεννηθηκε που μου θηλαζε 18 ωρες την ημερα δεν θα τα εβγαζα περα με τιποτα κ ετσι το αφησα αλλα ο αντρας μου,μου το λεει ακομα να τις παρουμε.

κρεμα ναι την ιδια εχουμε,ειναι λιγο ανοστη αλλα αφου την τρωει εστω κ λιγο παλι καλα λεω! ξερεις κατι ομως? οσο ειναι αρκετα ζεστη μενει κ πηχτη οταν λιγο αρχισει να κρυωνει αραιωνει πολυ κ δεν την θελει με τιποτα μετα την φτυνει... ολες οι κρεμες με ρυζαλευρο το κανουν αυτο?στο κανει κ σενα η δεν προλαβαινει εσας να σας κρυωσει? δεν εχω δοκιμασει αλλες.

ωραια μου ειπε το παιδι εκει στα βιολογικα ειναι κ της HOLE αυτη που εχει ριζαλευρο-κεχρί-καρπο βανιλιας αλλα αυτη που εχουμε εμεις ειναι λιγο πιο ευγευστη απ οτι καταλαβα απλα κ το κεχρι ειναι πολυ θρεπτικο.

Νανουκα ναι θηλαζω ακομα κ δεν εχω σκοπο να τον κοψω τουλαχιστον πριν τον 1,5 χρονο! θα το φουλαρω αντισωματα κ ενζυμα το μωρο μου!! :laugh: κ εαν μεχρι να παει σχολειο καταφερουμε αμφοτεροι κ σταματησουμε τον θηλασμο καλα θα ειναι! :woohoo: :silly:

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!

ΣΟΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ, ΤΥΧΕΡΗ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ!! ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΒΑΠΤΙΣΗ; ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ; ΕΚΛΑΨΕ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ; ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ; ΠΕΣ ΤΑ ΜΑΣ ΟΛΑ!!

ΜΑΡΥΛΟΥ, ΚΑΝΕΤΕ ΒΗΜΑΤΑ; ΕΜΕΙΣ ΣΤΕΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΘΑΡΥΝΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΜΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΘΑ ΚΟΩΟΜΕΣΙΑΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ. ΕΜΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΣΑΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ. ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ!!! ΣΤΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!! ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΚΟΛΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΛΕΙΨΕΣ. ΝΑΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΙΑΝΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ :laugh: ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΕΥΩ :P:P

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΓΥΡΙΣΑΤΕ;; ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ; ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΘΗΡΙΟ;;;; ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΕΧΕΙΣ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΕΙΣΤΕ; ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ ΠΟΛΥ; ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ 14 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΥΧΤΑ!!! ΘΕΛΑΜΕ ΜΠΟΥΦΑΝ!!!!! ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 1300 ΥΨΟΜΕΤΡΟ....ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΦΟ!!ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΔΩΣ ΜΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ. ΕΣΥ ΤΙ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ;;;; SOS ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aθηνουλι μου παρεξηγηση! δεν ειμαι Καρπενησι ειπα οτι ειμαι ακομα πιο ψηλα κ εχουμε κ εμεις κρυο,εγω ειμαι Κονιτσα εξω απ τα Γιαννενα αλλα γενικα να ξερεις οτι ειναι παραξενος εδω ο καιρος κ να παρεις οπωσδηποτε ζακετα κ μακρυ παντελονακι κ απο το φαρμακειο αυτοκολλητα για τα κουνουπια. την ημερα μπορειτε να φορατε το ωραιο σας καλοκαιρινο ρουχαλακι αλλα απο το απογευματακι κ μετα εμεις θελουμε χειμωνιατικο πιστευω το ιδιο θα ειναι κ εκει!

ναι βρε φυσικα κ θηλαζω ακομα γιατι να σταματησω? με βλεπω να πηγαινει δημοτικο κ να του βαζω στο παγουρινο μητρικο γαλα! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα ευχαριστω για τς ευχες σας!!!!Με δυσκολια κραταω τα ματια μου ανοικτα...ειμαι ενα πτωμα!!!

Θα μπω αυριο να σας πω τα νεα της βαπτισης μας!!!!!!Καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Καταρχην Σοφια μου να ειναι καλοφωτιστη η κορουλα σου!!! :) Πως τα περασατε στην βαπτιση?Ευχομαι να πηγαν ολα οπως ηθελες.

Και τωρα τα νεα μας......βγαλαμε το 1ο μας δοντακι!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Να ρωτησω κατι ,οσες θηλαζουν?....υπαρχει κανενα αλλο κολπο εκτος απο αυτο με το δακτυλακι για να μην δαγκωσουν το μεμε?

Κικη φανταζομαι θα τρελαθηκες απο την στεναχωρια σου.....η αληθεια ειναι οτι τωρα θελουν να πιανουν τα παντα.Εγω πλεον δεν τολμαω να την αφησω πουθενα μονη της και ιδιαιτερα πανω στο κρεββατι μου.Ειναι ικανη να κουτρουβαλησει σε χρονο ρεκορ!!!!! :x

firfiriko και εγω βαζω μητρικο στην ρυζοκρεμα και οταν περνα η ωρα νερουλιαζει γι'αυτο το λογο

Ευτυχως με τα φρουτακια τα παμε μια χαρα...με την ρυζοκρεμα ετσι και ετσι.....

Ευτυχως τελειωσα με τα της βαπτισης και αυτην την εβδομαδα θα ειμαι χαλαρη.Πιστευω οτι οσο θα πλησιαζει η Κυριακη βεβαια θα αγχωθω λιγο....ειδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!!!!!!

Σοφακι να σας ζησει το λουλουδι!!! καλη Χριστιανη κ να ειναι ολη της την ζωη γερη κ ευτυχισμενη!

Ιωαννα μεγεια!!!!!!!!! εμεις ακομα τιποτα! χι χι χι

κοιτα στο βιβλιο της Πατσουρου που εχω εγω λεει πως καθε φορα που θα σε δαγκωνει θα μιλας με αλλον τονο αποφασιστηκο κ καπως αυστηρο οχι να φωναξεις ομως αποτομα κ το τρομαξεις το μωρο κ εαν δεν σε ακουει καθε φορα που θα κανει πως δαγκωνει θα της λες οχι πονας την μαμα κ θα βγαζεις το στηθος αμεσως.οσες φορες χρειαστει θα το κανεις!

εμενα με δαγκωνει απο τωρα κ δυνατα κιολας κ συνεχεια κανω αυτο το πραγμα,εγω τον εχω μαθει με το ΜΗΗΗΗΗΗ ποναει η μαμα κ βγαζω το στηθος.εχει αρχισει κ ακουει ευτυχως γιατι οταν βγαλει δοντι φαντασου πονος....εδω ποναω τωρα!

α! επισης λεει οτι δεν πρεπει να γελασεις οταν στο κανει αυτο γιατι θα το παρει για παιχνιδι κ μετα την πατησες...

σου τρωει φρουτακια εσενα ε? εμενα καθολου δεν θελει με τιποτα!

Σοφακι περιμενουμε τα νεα σας απο την βαφτιση!

καλημερες κ φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΣΚ;

ΙΩΑΝΝΟΥΛΑ ΜΕΓΕΙΑ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ!!ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΕ Η ΔΑΝΑΗ; ΕΧΕΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑ;

ΦΙΡΦΙΚΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΤΡΩΕΙ, ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΖΗΤΗΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΙΡΑΝΤΑ; ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ 2 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗ ΣΚΟΥΦΙΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΤΡΩΕΙ. ΓΙΑ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΩ!!

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΤΕ Ε; ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΒΟΛΕΨΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΤΑ Ή ΔΕΙΝΟΠΑΘΗΣΑΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ, ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ. ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ; ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ; ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ COSYCORNER ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ. ΑΦΟΥ ΚΟΙΤΑΞΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΗΤΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ . ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟ, ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΖΑΜΠΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...