Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Άθηνούλι μου περαστικά και σε σένα!! Τι να κάνεις και εσύ αφού δεν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει. Εγώ το μωρό δεν το σηκώνω απότομα αλλά σταδίακά δηλ. σηκώνομαι σιγά σιγά απο καθιστή πιάνοντας απο κάπου. Χθες και προχθές με βοήθησε και η μαμά μου παίρνοντας άδεια και τις υπόλοιπες ώρες ο Νίκος. Σήμερα είμαι μόνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλιμερα κοριτσια!!!!

Ελενα περαστικα....ειναι λιγο δυσκολη η κατασταση με το μπεμπε.Το ειχα παθει και εγω...υπομονη!

Αθηνα επισης περαστικα!!!!

Χθες ημασταν ολη την ημερα εξω.Ψωνισαμε ρουχαλακια και παπα για την μικρη μου ,παραγγειλα και ενα στεφανακι απο το αν-αγαπας πηρα και εγω παπουτσια ,πηρε και ο μπαμπας,πηραμε δωρο του νονου ....ουφ.Με την κρεμα δεν τα παμε και τελεια ,το προσπαθουμε....

Οσο για την δουλεια που αναφερατε...ειμαι γεωπονος και εχουμε με τον αντρα μου (γεωπονος και αυτος) φυτωριο(εμποριο,κατασκευες κ.α.).Και οι δουλειες δεν ειναι και στα καλυτερα τους....ειδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνούλα περαστικά και σε σένα...Τί έγινε ρε κορίτσια?? Περονόσπορος έπεσε? Αθηνούλα, δύσκολα τα πράγματα γιατί η τενοντίτιδα θέλει ξεκούραση και με ένα μωρό στο σπίτι είναι από δύσκολο έως ανέφικτο. Αν ερχόταν κάποια γιαγια (η πεθερά σου ίσως-ξέρω ότι η μαμά σου εργάζεται) και βοηθούσε λιγάκι?? Αχ, σε καταλαβαίνω, να χεις τον πόνο σου και να μη μπορείς να ξεκουραστείς....

Αχ ο φόβος της ανεργίας. Εμείς δυστυχώς είμαστε στην ίδια εταιρεία. Αν κλείσει, μας έκλεισε το σπίτι στην κυριολεξία. Ο άντρας μου ψάχνει να πάει αλλού για να είμαστε πιο σίγουροι αλλά όπως είναι φυσικό, κανείς δεν προσλαμβάνει τώρα. Οπότε είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα κάθε μέρα και κοιτάμε να έχουμε κανα φράγκο στην άκρη για δύσκολους καιρούς. Αν και εγώ προσωπικά αν δεν μπορέσω να βρω αργότερα κάτι στο αντικείμενό μου, είμαι διατεθειμένη να κάνω οποιαδήποτε - τίμια - δουλειά. Πάνω απ΄όλα να βγουν τα προς το ζειν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!

Σοφακι ηρθε ο μαρσιπος? αν ηρθε πες μου εντυπωσεις!!

πω πω γεμισε το ποστ μας μορφωση!!!! :P :woohoo: :silly:

εγω ειμαι του καλλιτεχνικου!χαχαχαχα τεχνικος χειροποιητου κοσμηματος κ φυσικα ανεργη!!!

πολλα φιλακια απο Αλεξανδρουπολη!! μπηκα να σας πω ενα γεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ. ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ 3 ΜΙΚΡΑ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ ΜΟΥ. ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΕ ΒΕΒΑΙΑ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΕΝΩ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΣ ΜΕ 3 ΑΓΡΙΜΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΟΕΞΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΑΓΑΚΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕ. ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ

:)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ; ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΥΤΙΚΟΛΛΗΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΛΛΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ. ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ; ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕ ΣΤΕΚΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί καλές που είναι οι μαμάδες και οι πεθερές (οι περισσότερες τουλάχιστον). Έχουν τη διάθεση να προσφέρουν όσο μπορούν οι καημένες. Τώρα και για τη πεθερά σου Αθηνούλα μου, έχεις δίκιο. Κι εγώ θα τη σκεφτόμουν, με 3 παιδιά υπό την επίβλεψή της και τόσο μακριά, πού να την κουβαλάς...Δίκιο έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες μου!!!!!

Τι κάνετε;;;;

Ελενα και Αθηνά μου περαστικούλια σας!!! Εύχομαι να αναρρώσετε σύντομα!

Συμπεθέρα μπράβο για τα κιλάκια σου! Επίσης θα είναι μούρλια η μικρούλα με τα γυαλιά ε;;;

Μαρία Σ. το ρυζάλευρο της HOLLE το αγόρασα 4,90€ και της HIPP (επίσης βιολογικό) κοστίζει 5,90€. Αυτές τις τιμές έχουν στο Ηράκλειο.

Κορίτσιαααααα, χθες εβαλα πρώτη βραδιά τον μπέμπη στο δικό του δωμάτιο! Σνιφ σνιφ... :( μου έλειψε πολύ.... αλλά περάσαμε όλοι ένα υπέροχο βράδυ! Ο μπέμπης απλωσε το κορμάκι του στην κούνια (μιας που το λίκνο ήταν πλέον μικρό) και έκανε πολύ ήρεμο ύπνο! Εγω βέβαια ήμουν σε επιφυλακή με τις πόρτες ανοιχτές και την ενδοεπικοινωνία κολλημένη στο αυτί μου, αλλά παρόλα αυτά κοιμήθηκα καλά!

Το θέμα του φαγητού του μικρού Χριστόφορου με ψιλοπροβληματίζει. Δεν του αρέσει τίποτα. Όλο κάνει πως αηδιάζει :x Με 4.875 καραγκιοζιλίκια τρώει το πολύ 100γρ ρυζάλευρο και από φρούτα το πολύ 80γρ. :( Η γιατρός μου είπε βέβαια πως για να συνηθίσει τις γεύσεις ίσως περάσουν και 2 εβδομάδες. Αύριο προσθέτουμε και το πορτοκάλι και δεν ξέρω πάλι πόσο πολύ θα ξινίζει την μουρίτσα του. Είπε να μην τον πιέζω και αν τρώει λιγότερο από 120γρ να του δίνω στήθος.

Σήμερα αγόρασα ρυζάλευρο της HOLLE βιολογικό... για να δούμε αν θα του αρέσει καλύτερα.

Μήπως γνωρίζετε την εταιρεία HIPP επίσης βιολογική; Είναι καλή;;; Σκέφτομαι να του πάρω και αυτό το ρυζάλευρο αλλά δεν έχω ακούσει ξανά αυτή την εταιρεία.

Όσο για τις δουλειές... το επάγγελμά μου από τα 18 έως τα 28 ήταν τα κτηματομεσιτικά όπως η Νανα μας! Όταν έμεινα έγκυος έκλεισα το γραφείο μου, γιατί απαγορεύονταν οι μετακινήσεις με το μηχανάκι και επειδή είχε πέσει πολύ η δουλειά. Μετά άνοιξα μια κάβα λιανικής πώλησης και δυστυχώς την κλείσαμε πριν 2 εβδομάδες... :( Ευτυχώς ο άντρας μου έχει γεωπονικό κατάστημα και κάπως την κουτσοβγάζουμε. Είπα και εγώ τον πόνο μου και ησύχασα!

Παω να κάνω μαμ φακές μιας που κοιμάται ο μικρούλης μου!

Φιλάκια σε όλα τα ζουζουνάκια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα μανουλες!Σημερα ολη μερα γεμιζω βαζακια με γλυκο του κουταλιου!!Εγω ξεκινησα σχεδιαστρια(πολ.+αρχ)...αλλα οπως σας ειπα κατεληξα στα....πετρελαια. :S

Αθηνα και Ελενα περαστικα βρε κοριτσια! :(

Αθηνα παλια δεν προλαβαιναν να αναλαβουν μικρες δουλειες τωρα πανε σε ολααα!!!Δεν γινεται αλλιως και ο Κωστας κανει κ ενα 4ωρο απογευματινο στο μαγαζι του θειου του!Τι να κανεις?

Σοφακι μια χαρα ειναι!!Δεν ξερω τι κανω λαθος και μου κατεβαινει χαμηλα(οι κρικοι συγκεκριμενα) :side: Χθες ειδα ενα περηφανο μπαμπα να κραταει ενα λουλουδι σε ενα μαρσιπο της chicco...καμαρωτος καμαρωτος....μολις μας βλεπει πηρε ακριβως το ιδιο στυλ που παιρνει ο Κωστας οταν βλεπει κατι πιο designατο σε αλλο μωρο!!!!(ξερεις το θελω και εγω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: )

Συμπεθερα μου,τι κανει ο ομορφος???Του στελνουμε φιλια!! :kiss::kiss:

Κικη πως τη λενε τη γιατρο σας?

Χθες πηραμε ενα παρκοκρεβατο και αρχιζω τις προσπαθειες να την αφηνω μεσα...για να δουμε...!!!Παντως εκανα συζητηση σημερα με το Κωστα να την αλλαξω δωματιο σιγα σιγα και εκανε σαν τρελλος βρε κοριτσια!!!"Οχι...τρελαθηκες...ειναι πολυ νωρις"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ, ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ. ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΩ :laugh: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!! ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΜΑΡΥΛΟΥ, ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;; ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΩΦΕΛΗ ΤΗΣ ΑΠΛΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΓΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ;)

ΣΟΦΑΚΙ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΚΟ. ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ. ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ. ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ, ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ, ΤΑ ΜΑΣΑΕΙ...ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΘΕΤΑΙ. ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΛΠΙΖΩ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ. ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΣΑΣ!! ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και απο μενα!!!Εμενα απο εχτες κοριτσια δεν θελει να τρωει καθολου φαγητο,μονο γαλα πινει.Τι φρουτοκρεμα ,τι χορτοσουπα,τι ρυζαλευρο φτιαχνω και τα πεταω μετα,δεν θελει να τα δει μπροστα της,δεν ξερω τι επαθε ρε κοριτσια ισως τα ουλακια της να ειναι,μεχρι τωρα τα ετρωγε ολα!!!Φαση ειναι θα περασει που θα παει!!!

Εγω την εχω βαλει στο δωματιο της εδω και 1,5 μηνα.Το καημενο δεν βολευεται πια στο λικνο ενω στην κρεβαταρα της κανει τις απλωτες της και κοιμαται μια χαρα.Τις πρωτες 2-3 μερες μου κακοφαινοταν που εφυγε απο διπλα μας αλλα μετα συνυθησα,ειναι καλυτερα κα για την μπεμπουλα.

maryloo28 δεν την ξερω τη HIPP,αλλα εγω της δινω της Holle και ειμαι ευχαριστημενη,το τρωει παρ'ολο που ειναι ανοστο.

NANABIL τον πηρες τον ατμομαγειρα?Εμενα με εει καταβολεψει,σε 20 λεπτα εχω ετοιμο φαγητο!!!

Φιλακια σε ολες και στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ...ΛΙΓΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ!!!

ΦΑΓΑΚΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΜΕ ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ!!!

ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ Ο ΜΠΙΛ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΛΑ!ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΑΛΙΑ Κ ΕΚΕΙ!!!

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ Κ ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ, ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑ 2 -3 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΛΕΝΑΚΙ Κ ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΔΙΝΩ ΦΡΕΖΥΛΑΚ...ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες και μικρά κουκλάκια. Χτες ο μπέμπης είχε μία μανία να μασάει με τρελή δύναμη ό,τι έβρισκε...ιδιαιτέρως τον καρπό του και τον ώμο μου. Μου πατάει κάτι ξεγυρισμένες και τρίβει τα ούλα του πάνω στο κόκκαλο του ώμου!!! Μάλλον ετοιμάζει το δοντάκι (αλλά πούν'το το άτιμο?? οεο??).

Σήμερα τον κρατάει η πεθερά μου γιατί η μαμά μου έχει τη μέση της. Θα τα πάνε μια χαρά νομίζω.

Έλενα και Αθηνά, ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα.

Σοφία γειτόνισσα, η παιδίατρος λέγεται Ζαϊρα Τσέφλικα, είναι στη Νίκαια μόλις 5 λεπτά από το σπίτι μου (Περιστάσεως & Μπελογιάννη αν ξέρεις - είναι πολύ κεντρικοί δρόμοι). Είναι πολύ καλή, νέα, είναι συμβεβλημένη με ΟΑΕΕ (το ταμείο μου) και ΤΣΜΕΔΕ (το ταμείο της αδερφής μου). Μας γράφει τα πάντα - εμβόλια, φάρμακα, εξετάσεις και είναι εξαιρετική. Είχα στην αρχή μία άλλη γιατρό στον Πειραιά, επίσης εξαιρετική, αλλά ήταν φαρμακείο. Μου έπαιρνε χωρίς απόδειξη 70 Ευρώ :ohmy::ohmy: Θεωρώ ότι ήταν αρκετά τα λεφτά και την έκοψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σκέφτηκα και κάτι και θέλω τη γνώμη σας. Με αφορμή το θέμα παρκοκρέβατο και αν κάθονται τα μωρά μέσα : Ο δικός μου κάθεται κανα τεταρτάκι με τα παιχνίδια του και μετά βαριέται τρελά και αρχίζει τη μουρμούρα Έτσι σκέφτηκα να πάρω αυτά τα παζλάκια από αφρολέξ που έχει το Jumbo, να τα στρώσω στο πάτωμα και να τον αφήνω να κάνει τα δικά του. Στο παρκοκρέβατο δεν μπορεί να κάνει τις γνωστές κολοτούμπες (δε χωράει) και περιορίζεται. Άρα μάλλον θα το έχω μόνο για ύπνο σε κανένα ταξίδι. Τί λέτε? Τα έχει πάρει καμία σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Κορίτσια ευχαριστώ, είμαι λίγο καλύτερα σήμερα. Κοκοράκι δεν έχω εμπειρία απο αυτά αλλά μου ακούγεται πολύ καλή ιδέα.

Τον μικρό μου τον πήγα στην κούνια στο δωμάτιό του απο 2 μηνών και κοιμόμουν και εγώ μαζί μέχρι 4,5 μηνών. Καλό είναι να μη συνηθίζουν και μετά θα είναι πιο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

Σοφακι μια χαρα ειναι!!Δεν ξερω τι κανω λαθος και μου κατεβαινει χαμηλα(οι κρικοι συγκεκριμενα) Χθες ειδα ενα περηφανο μπαμπα να κραταει ενα λουλουδι σε ενα μαρσιπο της chicco...καμαρωτος καμαρωτος....μολις μας βλεπει πηρε ακριβως το ιδιο στυλ που παιρνει ο Κωστας οταν βλεπει κατι πιο designατο σε αλλο μωρο!!!!(ξερεις το θελω και εγω)

Σοφακι ετσι κοιτανε κ εμενα κ τον Κωστη μου οταν φοραμε τον Βασίλειο μας! εχουμε μονο μαρσιπους αγκαλιας κ στα Γιανεννα αλλη μια φορα μονο εχουμε δει σε μια μαμα.κατα τα αλλα εχουν ολοι αυτον τον τυπου κικο.

τελος παντων! κοιτα κ εμενα κατεβαινουν λιγο οι κρικοι,πριν βαλεις το λουλουδι σου μεσα τοποθετησε τους κρικους λιγο πιο πισω απ το κανονικο ετσι οταν κατσει μεσα που τραβιουνται πιο κατω θα ερθουν στο σωστο σημειο! δοκιμασε το εγω ετσι κανω αλλα κ παλι οταν τον φοραω για πολυ ωρα παλι κατεβαινουν λιγο κ τους ξανασηκωνω!

Αθηνουλα μου μια χαρα ειναι το μαναρι μου! εχει ξεσαλωσει! ολο τσιριζει κ δεν θελει να κατσει μεσα στο σπιτι με τιποτα...εχει πλακα απο την μια αλλα απο την αλλη....πολυ κουραση!!χι χι

εχετς στην παραλια ηταν φοβερο το νερο κ ολο το χτυπαγε κ του εμπαινε στα ματακια κ μετα τα ετριβε κ τα κοκκινιζε κ μετα ξαναχτυπαγε τα χερακια στο νερο κ ξανα στα ματακια κ παει λεγοντας...ειχε πολυ πλακα το μαναρι μου κ γελαγε κ δυνατα!!

α! δεν σας ειπα αχλαδι,μπανανα κ ροδακινο του εκαναν αλλεργια μονο το μηλο δεχεται αλλα δεν τρωει περισσοτερο απο μια κουταλια την ημερα...με τιποτα ομως...ειδωμεν...

Ελενα πως εισαι καλη μου?

Μαρακι τον πηρες τελικα τον ατμομαγειρα που λεγαμε ε? μπραβο καλα εκανες εγω δεν τον πηρα ακομα..ειναι λιγο ακριβος ρε παιδι μου κ ειναι για λιγο καιρο μετα πυ σταματαει η πολτοποιηση ειναι σαν ολους τους κοινους ατμομαγειρες κ ετσι θα παρω εναν απλο που ειναι πολυ πιο οικονομικοι τελικα.

Κοκορακι εγω δεν του εχω παρει ακομα παρκο γιατι δεν καθεται στον ποπακο ακομα απο τον αλλο μηνα θα του παρω ομως κ ελπιζω να το βολευτει!

κοιτα εγω του εχω βαλει στο πατωμα ενα παπλωμα διπλωμενο στα δυο κ οταν εχει ορεξη ξεσαλωνει! γυρναει κανει τουμπιτσες χτυπαει ποδαρακια κατω κλπ δοκιμασε το κ εσυ στον Γιωργακη σου κ εαν του αρεσει παρε τα κομματια του παζλ που λες η αστον κ στο παπλωμα που μια χαρα ασφαλες ειναι!

Συμεθερα Νανα ο γιος μου αν κ διακοπες κ με πολλους πειρασμους κ προτασεις να ξερεις ειναι κυριος!χαχαχα δεν εχει ματια για αλλη...της στελνει τα φιλακια του λεει!!!!!! κ σε ολες τις κυριες που του κανουν γλυκα ματακια λεει οχι ειμαι λογοδωσμενος!χιχι

φιλακια πολλα κ θαλασσινα σε ολες κ σε ολα τα λουλουδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΠΛΑΚΩΣΑ ΧΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣΥΝΗΛΘΑ!

ΕΛΕΝΑ, ΑΝ ΘΕΣ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ, ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ :laugh: :laugh: ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ!!!ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΙΑΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΔΥΤ. ΑΤΙΙΚΗΣ :P:P

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΖΛ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ. ΤΗΣ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗ FISHER ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΕΧΨ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ. ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ, ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ.

ΠΑΡΕΜΠΙΠΤΟΝΤΩΣ 70€ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΛΗΣΤΕΙΑ!!! ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΣ!

ΕΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ!!! ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ! ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ, ΤΖΑΜΠΑΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ, ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ; ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΡΩΕΙ ΠΙΑ. ΧΑΖΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΗΔΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ;;;;;;;;;;;;; ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!

ΠΑΡΕΜΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΧΤΕΣ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΩ ΛΙΓΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΝΕΡΟ ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΒΡΑΖΩ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΕΠΙΝΕ Η Μ ΠΟΥΜΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΦΟΥΛ!!!! ΣΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΤΑΝ. ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα περαστικουλια σας κοριτσια. τι ζεστη ειναι αυτη σημερα!!!!!!! θα σκασουν τα καημενα τα μωρα μας.

αχ κοριτσια αγχωνομαι με αυτα που ακουω για τα φαγητα εμεις ακόμη δεν αρχίσαμε λεω μεσα στο σαβ/κο να αρχίσω.

κοριτσια να ρωτησω κατι το ρυζαλευρο το βιολογικο που πηρατε ειναι κουτι ή ειναι ατομικες μεριδες??? επιπλέον το αγοράζεται απο σουπερ μάρκετ η απο κατάστημα με βιολογικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli έγραψε:

ΤΗΣ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗ FISHER ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΕΧΨ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ. ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ, ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ.

ΕΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ!!! ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ! ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ, ΤΖΑΜΠΑΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ, ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ; ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΡΩΕΙ ΠΙΑ. ΧΑΖΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΗΔΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ;;;;;;;;;;;;; ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!

Αθηνούλα μου, το καμάρι σου έχει μεγαλώσει για γυμναστήριο!!!! Δε γουστάρει περιορισμό, θέλει άπλα για κωλοτούμπες και βαρελάκια. Το ίδιο και ο Γιωργάκης, ενώ έχουμε 2 γυμναστήρια και τα ευχαριστηθήκαμε από το 2ο μέχρι τον 5ο μήνα, τώρα μας ξινίζουν. Τον αφήνω στο γυμναστήριο και σε 2 λεπτά τον βρίσκω αλλού ντ' αλλού..... :P:P:P Θα τα πάρει το επόμενο μωρό (όταν έρθει με το καλό!!!!!).

Για τη φρουτόκρεμα: Εγώ θα δοκίμαζα τον αρχικό συνδυασμό που της άρεσε. Π.χ. όταν ξεκινήσατε, τίεβαζες μέσα? Αν μόνο μήλο, τότε βάλε μηλαράκι και δες εντυπώσεις. Επίσης, μίας φίλης μου που της έκανε ο γιος της τα ίδια κόλπα έκανε το εξής παράδοξο: Έβαλε ένα θεόξινο ροδάκινο και ο μπέμπης τρελάθηκε!! Επίσης τρελάθηκε με αβοκάντο. Για δοκίμασε μήπως τα ξινά της αρέσουν περισσότερο από τα γλυκά φρούτα, πού ξέρεις? Και προς Θεού μη δει το κλασσικό πιατάκι που της έβαζες την κρέμα μέχρι σήμερα. Ξέρεις τί τσακάλια είναι αυτά τα μωρά? Θα καταλάβει ότι παίζει φρούτο και θα "το ράψει". Βάλε στο δάχτυλό σου πρώτα (δοκιμασμένο κόλπο). Πες μας για την πρόοδο της επιχείρησης "Φουσκαλάκι- Φρούτο".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου...ειπα να τα πουμε αλλα γυρισε ο Κωστας(ειχαμε και ενα καυγα το πρωι...ε!ειχαμε πανω απο χρονο να πλακωθουμε...καιρος ηταν!)

Κικη ειμαστε διπλα...εγω μενω κοντα στη δεη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά το κλείνουμε το συμπεθεριό!!! Να έχω και εγώ μια συμπεθέρα!!

Εμένα με τη φρουτόκρεμα τελευταία τρώει πάνω απο τη μισή και βάζω 1/2 μήλο, 1/2 αχλάδι και 1/2 μπανάνα, λίγο νεράκι και 1 μεζούρα κρέμα βανίλια. Όλα αυτά με τραγουδάκια, χορευτικά, ποιηματάκια και γκριμάτσες. Βέβαια την κρέμα βανίλια το απόγευμα την ξεκληρίζει αν και του φτιάχνω 200 ml με 7 μεζούρες και χωρίς μασκαριλίκια!

Αθηνά αν είστε 6 μηνών δεν υπάρχει θέμα για βράσιμο του νερού. Και εμάς ο παιδίατρος είπε να σταματήσουμε τότε. Αποστείρωση ήδη σταμάτησα στους 5,5 μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΣΗΜΕΡΑ -ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ FACEBOOK -ΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΕΣ ΕΠΑΘΑ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ!ΜΠΛΑΚ ΟΥΤ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ Κ ΕΧΑΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ...ΠΑΝΕ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ

ΦΑΓΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ-ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ!

ΑΥΡΙΟ ΦΡΟΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΣΤΟΝ ΓΥΡΙΣΜΟ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΟ???

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑΤΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ...Κ ΑΣ ΤΗΝ ΦΛΕΡΤΑΡΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΠΙΔΟΞΟΙ ΓΑΜΠΡΟΙ!!!ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣ!

ΜΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ Κ ΒΓΑΖΕΙ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ|!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ! ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΝΕΡΟ ΒΡΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ Κ ΟΧΙ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ!ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 8ο!ΑΛΛΑ ΜΗ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ!

ΠΑΡΚΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΧΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΠΑΙΖΕΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΞΑΠΛΩΝΕΙ Κ ΦΕΡΝΕΙ ΤΙΣ ΣΒΟΥΡΕΣ ΤΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν δεν κάνω λάθος η ιστορία είναι για τα άλατα που κατακάθονται με το βράσιμο και όχι για την αποστείρωση. Και πάλι δεν είμαι γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...