Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Εγώ πάντως μάλλον θα παίξω στο κλασικό σενάριο "κατσαρολάκι - βράσιμο - τάπερ" γιατί δεν αντέχω άλλα συμπράγκαλα στον πάγκο της κουζίνας. Και επειδή διακοπές θα είμαστε στο εξοχικό που έχω τις ίδιες σχεδόν ανέσεις με το σπίτι μου, πάλι κι εκεί θα μαγειρεύω σε κατσαρόλα του παιδιού. Άλλωστε, πρόκειται για μία φορά στις 2 μέρες και για όχι και τόσο μεγάλο διάστημα (ζήτημα λίγων μηνών).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΟ "ΕΙΔΙΚΟ". ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ; ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ.

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ. Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ....ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ, Η ΜΥΤΗ, ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΑΛΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ 8 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΤΗ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ, ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ, ΤΕΝΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥΓΚΡΙΖΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΧΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΝΕΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΤΗΝ ΤΑΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ...ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΥ Ο ΜΠΙΛ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ (8 ΖΩΗ ΝΑ 'ΧΟΥΝ) ΤΑ ΤΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΝ...Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ Κ ΜΙΑ ΕΔΙΝΑ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙ...ΣΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΤΗΣ ΦΡΥΖΙΛΑΚ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΙ ΕΧΕΙ Κ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ Κ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΕΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΥΣΗ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΣΥΝΙΘΙΖΟΝΤΑΙ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

ΛΟΙΠΟΝ...ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΝΤΣ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 8,ΚΑΤΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ IQ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΙ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ...

ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ Η ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ- ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΦΙΛΤΡΑ ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!ΜΕΤΑ ΤΟΝ 6ο ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ!!!ΜΑΛΛΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 6ο...!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ...Κ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ!ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΞΕΦΥΛΛΙΣΜΑ...ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΥΡΙΟ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΣΧΕΤΟ...ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ ΦΟΡΑΤΕ?ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΤΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΦΟΡΑΩ...Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ Κ Η ΟΠΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ!Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΕΧΕΤΑΙ...ΤΗΣ ΚΑΛΟΑΡΕΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝ ΠΩ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΙΨΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ!

ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Η Κ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΝΑΛΟΓΩΣ...

ΕΓΩ ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ...ΔΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ...ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΗΛ.

ΑΥΤΑ....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσιαααααααααααααααα εχασα 1,5 κιλο!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Αθηνα εμενα 2-3 μερες ετρωγε ολη το ρυζ. και αλλο να της εδινα θα το ετρωγε σημερα αφησε το 1/3 και μετα το αναπληρωσε με γαλατακι!Καθε μερα δεν ειναι ιδια...ασε που πολλα παιδια δεν τα θελουν τα φρουτα!!Τη δικια μου να δω την αλλη Τεταρτη...ειναι και με τις ωρες της...θα δουμε :unsure::unsure::unsure:

Νανα το εχω ξανα ακουσει αυτο με το ρυζ.Καν' το μπορει να το τρωει ετσι!Οσο για τα γυαλια,ξερεις, εμεις φοραμε ηδη και μας αρεσει πολυ!

Κακακια εμεις 2 φορες την ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΕΧΕΙ Κ ΖΕΣΤΗ...ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΑΡΑΧΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑ...!!!

ΤΟΝ ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑ ΕΧΤΕΣ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΡΘΕ!

Ο ΔΕ ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΣΑΚΚΟΥΛΑ Κ ΟΥΤΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΕΦΕΡΕ!ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!!!

ΕΧΩ ΕΠΑΝΩΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΟΤΑΝ ΑΔΕΙΑΣΩ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!

CIAO!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια απο που τον πήρες τον ατμομάγειρα και πόσο????

γιατι μου ειπε μαι ξαδερφη μου να πάρω γιατι ειναι λέει πιο υγιεινο

εμεις ακόμη δνε αρχίσαμε ρυζαλευρο λεω να το αρχίσω το σαβ/κο αντε να δουμε κοριτσια πια παιρνει βιολογικο ρυζαλευρο??

και ξερετε τιμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIA MOU EGW TO PAREIGEILA APO TA ALOUETTE 145 EYRW EXEI

STA LHTW EIXE K H CHICCO K STA KATASTHMATA HLEKTRIKWN EXEI DIAFOROUS ME DIAFORES TIMES

EGW DINW VIOLOGIKO RIZALEURO THS FREZYLAC - VANILIA K GALA 2is VREFIKIS EXEI-APO TO FARMAKEIO 4 EYRW EXEI

K THS HOLLE 4 EYRW EXEI XWRIS ARWMA VANILIAS PALI STA 4 EINAI STA CARREFOUR K STA VIOLOGIKA...!!!AUTA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε?Πολυ ζεστη!!!!!Ηρθε ο μαρσιπος...βρε κοριτσια νομιζω οτι ειναι μεγαλος για μενα!Πηραμε το regular αλλα μαλλον ηθελα το petite!Θα κανω τεστακια μετα που θα ξυπνησει το λουλουδι!!

Νανα μου καλοριζικο αντε και καλα γευματα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Τι δουλεια κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΟΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΕΙΣΑ ΤΑΣ ΕΞΟΧΑΣ :cheer:

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΜΑΡΣΙΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΕΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ; ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ. ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΒΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ. ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΑΝ Η ΜΠΕΜΠΑ ΗΤΑΝ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΠΡΗΞΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΜΑΘΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ. ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΑΡΣΙΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΦΗΣΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ ΓΟΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΤΗ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΪΔΕΥΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΞ ΑΦΟΡΜΗΣ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ Η ΝΑΝΑ, ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ;(ΟΣΕΣ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ).ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ, ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ. ΕΣΕΙΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Αθηνουλι τι λες??Ουτε εγω την εβαζα νεογεννητη στο μαρσιπο μετα τον 3 μηνα αρχισα και τωρα πια τον χρησιμοποιω εντατικα!Οι κλασικοι οχι, αυτου του τυπου εχουν μεγεθος!Εγω δουλευω στα ελ.πετρελαια...τιμολογηση...χαρτια...σφραγιδες....απογραφες....κτλ...κτλ....τραγικα...ολη μερα αριθμοι κ λεφτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΣΙΤΙΚΑ...!!!ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ Κ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΑΔΟΥΛΕΙΕΣ!!!

ΣΟΦΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ???ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα στο Σκαραμαγκα ειναι η δουλεια μου!Ελευσινα ειναι τα διηλ/ρια.Ασε και εχω παει μια φορα εκει και στριβω λαθος και χανομαι στη Λ.Νατο....7 μηνων και...και με λαμπακι(βενζινης).....α! και με μια γραμμουλα στο κινητο!!!!

Νανα εγω παραγγειλα μια φουστιτσα(η μπλουζα ειναι του μωρου,αν δεις το γραφει σε καποιο comment) ροζ με 2 νεραιδουλες 15ευρω + 3 τα μεταφορικα!Τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΑ ΣΟΦΑΚΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ! ΑΠΟ ΕΚΤΩΒΡΗ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ :)

ΤΟΜΑΧΤΙΚΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΟΟΟΟΟΛΑ ΜΑ ΟΟΟΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ! Ε, ΤΗ ΒΙΩΣΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΝΑΝΑ, ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΕΠΙΠΛΑ; ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΓΙΑ ΜΕΣΙΤΕΣ.....ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΙΣΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! ασε Αθηνουλι μην μου το θυμιζεις....και αυτη η κινηση!!!!Απο που να παω απο Σχιστο Κορ/λου ή΄Σχιστο Περ/τος????Χαλια και τα δυο!!!

Οσο για τα σπιτια αφηστε το κοριτσια.Ο Κωστας με το μπαμπα μου ειναι εργολαβοι ηλεκτρολογοι και περνανε τρελη κριση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ, ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΠΙΤΙΚΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΣΟΦΑΚΙ, ΔΗΛ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΓΕΝΙΚΩΣ Ή ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ ΠΑΕΙ; ΕΧΟΥΜΕ ΦΡΙΞΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΛΑΒΗ!! ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΙΣΟ ΣΠΙΤΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ ΕΦΕΡΑ ΕΝΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΦΙΛΟ 70 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΟΙ ΛΑΜΠΕΣ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΑΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΥΠΟΨΙΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Χάθηκα χτες γιατί είχαμε λίγο πυρετούλι από το Δευτεριάτικο εμβόλιο και γενικά δεν ήμασταν και στα καλύτερά μας οπότε δεν πήγα δουλειά και ήμουν όλη μέρα με το μπέμπη, τον πυρετό του και τη γκρίνια (δράμα η κατάσταση). Η παιδίατρος μας βρήκε μια χαρά, 7900 και 69εκ. Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ ψηλός ο Τζωρτζ αλλά η ντοκ είπε ότι τα παιδιά παίρνουν 25 εκ τον πρώτο χρόνο. Άλλα παιδιά το παίρνουν πιο απότομα το ύψος και άλλα πιο αργά. Εμείς μάλλον προς το αργό είμαστε :) Είπε επίσης "Βλέπω στρώνετε μπουτάκι ε?" :laugh: :laugh: Όντως κορίτσια, τον έχω ταράξει στο φιλί και τη δαγκωνιά στο μπούτι, είναι σαν μπαγκετούλα αφράτη.....

Λοιπόν, τα νέα του φρούτου είναι ότι τις πρώτες δύο μέρες αηδίαζε και αναγούλιαζε με την πρώτη κουταλίτσα. Δεν το πίεσα όμως. ΞΑΦΝΙΚΑΑΑΑ την τρίτη μέρα έφαγε ένα μήλο ολόκληρο και γλειφόταν κιόλας. Εχτές το ίδιο. Θα μας τρελάνει λέμεεεεε. Το Σάββατο θα βάλουμε και αχλαδάκι. Μετά από 1 εβδομάδα και μπανάνα. Το ρυζάλευρο πάντως εξακολουθεί να το τρώει με χορευτικά, τραγούδια, κουδουνίστρες και ό,τι άλλο βάλει ο ανθρώπινος νους. Σκασίλα μου όμως, το φρουτάκι να τρώει και το άλλο ας μην το φάει ποτέ....Σουπίτσα θα φάμε σε ένα μήνα περίπου.

Ρώτησα και για το γάλα, αν θα πρέπει να κόψουμε το υποαλλεργικό και να πάρουμε το Νο 2. Μου είπε όχι ακόμα μια και τώρα το παιδί εισάγεται σε διάφορες τροφές. Καλό θα είναι εάν εμφανίσει κάποια αλλεργία να ξέρουμε τουλάχιστον ότι δεν είναι από το γάλα. Και την αποστείρωση στα μπιμπερό μου είπε αν δεν μας προβληματίζει να τη συνεχίσουμε λίγο ακόμα. Μετά θα αποστειρώνουμε μία φορά την εβδομάδα. Μάλλον είναι λίγο συντηρητική.

Και μια και ανταλάσσουμε πληροφορίες για τα επαγγελματικά, εγώ και ο άντρας μου είμαστε Γεωλόγοι με μεταπτυχιακό στη Γεωτεχνική Μηχανική και δουλεύουμε σε εταιρεία που ασχολείται με μελέτες δημοσίων έργων (σήραγγες και γέφυρες κατά κύριο λόγο). Από δουλειές όμως τώρα, σκούρα τα πράγματα. Δεν υπάρχει κίνηση καθόλου και ήδη στην εταιρεία έχουν απολυθεί άτομα. Άντε να δούμε πότε θα έρθει και η σειρά μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα εμεις ακομη δεν αρχισαμε το ρυζαλευρο λεω να το αρχισουμε το σαβ/κο ομως δεν εχω αποφασισει αν τελικα θα παρω βιολογικο η κανονικο. εσεις τι εχετε πάρει φρουτα μας ειπε αργοτερα δηλαδη 10-15 μερες αφου βαλουμε το ρυζάλευρο.

κατα τα άλαλ ήρεμα καιμ μεις χθες τον έβγαλα βολτα στην αγορα καλα εκανε σαν τρελο δεν ήξερε που να πρωτοκοιτάξει απο την περιέργεια του εχει πολυ γελιο. οσο για τις δουλειες εγω ειμαι με συμβαση οποτε οταν ληξει σε 1 χρονο βλεπω την πορτα της εξοδου ομως το εχω παρει χαλαρα γιατι τι άλλο μπορω να κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!

Κορίτσια πονάω!!!! Με έχει πιάσει η μέση μου από την Κυριακή και δεν μπορώ να κουνηθώ. Την ώρα που έπλενα το μπουμπούκι μου που είναι 8,5 κιλά σκυμμένη στην βρύση της μπανιέρας, δεν ξανασηκώθηκα! Ο παιδίατρος είπε λόγω θηλασμού μόνω depon max και 3 φορές την ημέρα αλοιφή voltaren. Απο χθες που βάζω δεν είδα βελτίωση. Δε μπορώ ούτε το παιδί να σηκώσω ούτε να κουνηθώ!! Ο Νίκος με κοροιδεύει, μου λέει γεράματα!

Όσο για δουλειά, είμαι μηχανολόγος μηχανικός ε.μ.π., τελειώνω τώρα ένα master και λέω να αρχίσω διδακτορικό, και έχω 15 ώρες στο ΤΕΙ Πειραιά τμ. Αυτοματισμού. Άντε και αυτό το χρόνο δουλειά αλλά με τις περικοπές μαθημάτων και ωρομισθίων δε ξέρω τι θα γίνει του χρόνου. Έχουμε και γραφείο μελετών με τον αδερφό μου εδώ αλλά οι δουλείες έχουν πέσει πολύ.

Σας είπα τον πόνο μου και ευχαριστώ που με ακούσατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα περαστικά...Λουμπάγκο είναι, κατά το κοινώς λεγόμενο. Εγώ το έχω πάθει προσπαθώντας απλά να πιάσω ένα ποτήρι από το ντουλάπι.Ε, εκεί έμεινα!! Υπομονή, πρέπει να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα. Πάντωε ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι δεν βοηθά καθόλου η ξάπλα (πού χρόνος για ξάπλα αλλά λέμε τώρα....). Περπάτα και να κινείσαι όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Η ΜΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΗΜΟΥΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΥΡΜΗΓΚΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΕΝΩΝΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΨΗΛΑ..........ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΑΚΑΤΙΣΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ, ΟΠΟΤΕ.......ΔΕΝ ΞΕΡΩ.....ΘΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΤΩ :(:(

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΟΒΟΥ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ. ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΟΥ.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΑΚΙ. ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΛΟ ΒΑΖΕΤΕ;; ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ 1/4 ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΦΡΟΥΤΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΨΕΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΝΟ 2 ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...