Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

ΑΧ ΣΟΦΑΚΙ......ΤΙ ΓΛΥΚΟ!!!! ΕΓΩ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΕΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ "ΜΑ-ΜΑ" ΣΚΑΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ. ΑΛΛΑ....ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΕΙΠΕ ΜΠΑΑΑΜΠΑΑΑΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΕ ΟΜΩΣ :cheer: ΘΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΜΑΜΑ....ΔΑΚΡΥΣΕΣ 'Η ΓΕΛΑΣΕΣ; ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΙΙΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!

ΡΕΕΕΕΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΙΔΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ. ΑΜΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ, ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ! ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ. ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΩΡΕΣ..ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΤΑΚΙΑ-ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΑΓΑΓΕΙ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ καλέ τι κουκλιά είναι αυτά;;;;;

Εμένα ο μπέμπης είναι ψώνιο και όποτε τραβάω φωτογραφία ή βίντεο κοιτάει και ποζάρει!!!! :P

Αθηνά μου τρέλα είναι η μικρή σου! Τα μάτια της είναι σούπερ και το κοτσίδι της επίσης!!!! :kiss:

Για το θέμα της θάλασσας νομιζω πως τα κοριτσάκια τα βάζουν αργότερα λόγω των γυναικολογικών τους! Δεν είμαι σίγουρη αλλά αυτή την εντύπωση έχω. Εμείς πάντως από 4 μηνών μπήκαμε στη θάλασσα και την λάτρεψε κατευθείαν! Εχουμε κάνει 5-6 μπανάκια!

Ιωάννα μου η κόρη σου είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΗ! :kiss:

Μαρία μου να σου ζήσει το ζουζούνι σου!!!!

Συμπεθερούλα μου, το νυφάκι μου βλέπω πως βιάζεται να μιλήσει ε; Μπράβο η τσούπρα μας! Με το καλό να σε πεί "μαμα" και να το εννοεί!!! Εμείς ακόμα δεν βγάζουμε κιχ! Ολη μέρα του μιλάω και του λέω συλλαβιστά "μαμα" και "μπαμπα" αλλά μόνο χαζογελάει οταν τα λέω!

Κική μου σ'ευχαριστούμε!!!! Περιμένουμε φωτογραφία του μπεμπούκου σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XIXIXIXI!!!MAΡΥΛΟΥ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ SUPERAΤΗ ΦΩΤΟ!!! ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ, ΠΟΛΥ ΕΞΟΙΚΕΙΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΟ!! ΛΕΣ ΛΟΓΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΥΤΑΜΕ; ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΑΤΙ. ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΑ. Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΔΕ ΡΩΤΗΣΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΗΣ ΒΟΥΤΗΞΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗ ΘΕΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kai apo mena!!!Ta mpempakia sas einai panemorfa!!!!

Emeis ksekinisame apo extes na trwme fagaki me patata-karoto-kolokithi kai to trwme olo mas to fai.Tus ftiaxnw to fagito me ton atmomgeira pou pira.Koritsia pio voliko pragma apo auto den uparxei,i kaluteri agora pou exw kanei mexri twra einai,de 20' exw etoimo to fagaki xwris katsaroles ,mplenterakia kai istories!!!sas to sustinw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena2201 έγραψε:

Αθηνά μου Κινέτα πήγαμε και ήταν τέλεια. 9:30 ήμασταν στην θάλασσα και δεν είχε καθόλου κόσμο. Ήταν σαν πισίνα!!

ΚΑΤΑ ΚΕΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΟΥΡΝΟ ΠΟΥΡΝΟ. ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΠΑΤΕ Ή ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ;

ΜΑΡΑΚΙ85 ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΛΑΧΑΝΙΚΑ;;; ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ; ΤΗΣ ΤΑ ΕΔΩΣΕΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ; ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΡΩΜΕ ΑΧΛΑΔΙ-ΜΗΛΟ-ΜΠΑΝΑΝΑ-ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑ. ΠΟΛΛΗ ΣΑΛΑΜΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΦΡΟΥΤΑ! ΤΡΩΕΙ ΤΟ 1/4 ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΤΑΞΩ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥ ΦΡΟΥΤΟΥ! ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ; ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΥΤΟΝ, ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20/7. ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ; ΟΥΤΕ Η ΣΟΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ; ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xara ta trwei ta frouta,egw tis vazw ena olokliro portokali stimeno ,1 axladi kai 1 milo kai to trwei olo!!!nai ola mazi tis ta edwsa.kai ta xortarika ta trwei mia xara.ama to paidi einai allergiko pistevw to katalavaineis kai rin ksekinisei tis sterees trofes,apo to gala.efoson emena den exei allergiea tis edwsa apo tin arxi ola ta frouta mazi.mou eipe na tis dinw kai frouta epoxis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι εννοείς αριστερά ή δεξιά, πηγαίνουμε σε μια καφετέρια λέγεται Loubier μεταξύ πρώτης και δεύτερης εξόδου της Κινέτας. Έχει και ομπρέλες, ξαπλώστρες και καφεδάκι για όποιον θέλει (ανοίγει μετά τις 10:00). Βέβαια το απόγευμα έχει πολύ κόσμο και θα πηγαίνουμε πιο δίπλα.

Μαράκι ωραία που τα τρώτε όλα. Εμένα με το μήλο δε χάρηκε και πόλύ. Πόσο μάλλον με τα λαχανικά στις 22/7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε???Τι μουντη μερα σημερα?Τελικα οντως η καθε παιδιατρος λεει τα δικα της!Η δικια μου χθες ειπε φρουτα σε 10 μερες περιπου που θα γινουμε 6μηνων!Ενα ενα και οχι ολα μαζι!Πορτοκαλι δε στον 8ο!Επιμενει οτι ξυπναει τις αλλεργιες και δεν το θελει ακομα!Μηλο-αχλαδι-μπανανα!Οσο για την αποστειρωση θηλαστρου-μπιμπερο-πιπιλας θελει να την συνεχισω μεχρι τον 6 και μετα μια φορα την εβδομαδα!

Το γελιο...ο Κωστας εστειλε για πλακα στο διαγωνισμο του "ειμαι μαμα" :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: και κερδισε ενα μαρσιπο

SlingEZee!!Εχω πεθανει στα γελια!!Μεσα στις μαμαδες και ο καλος μου!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena2201 έγραψε:

Δεν ξέρω τι εννοείς αριστερά ή δεξιά, πηγαίνουμε σε μια καφετέρια λέγεται Loubier μεταξύ πρώτης και δεύτερης εξόδου της Κινέτας. .

:) ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΡΙΒΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ Ε.Ο. ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΕΦΥΡΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΥΣΙΑΣΙΤΚΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ, ΚΑΝΑΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ SUN. Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΗΤΑΝ Η ΔΕΞΙΑ :):) ΑΚΟΜΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ :)

ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ, ΜΕ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ :cheer: ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΜΑΣ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν διαβασες το μνμ που εγραψα πριν, τα δημοσιευσαμε μαζι :) αλλα χθες που πηγα μου ειπε φρουτα σε 10 μερες περιπου που θα γινει 6 μηνων και πορτοκαλι οχι μεχρι τον Οκτ.

Δε θελει καλοκαιρι ηταν καθετη!Να σου πω τωρα μιλησα και με την κουνιαδα μου(εχει αλλο γιατρο) και μου ειπε πως και εκεινη το ιδιο εκανε και στα δυο παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ! ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΝΤΙ ΑΛΛΩΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΜΕΤΑ..ΜΕ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ; ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟ 5,5 ΜΗΝΩΝ.

ΩΡΑΙΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΠΟ!! ΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ;;ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;; ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΙ Η ΜΕΣΗ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;; ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ...ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ; ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ;;ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον χρησιμοποιω τον μαρσιπο Αθηνα μου..για δουλιτσες γυρω γυρω βολευει!Ενταξει ποναει η πλατη...δε λεω αλλα για μια βολτα στα μαγαζια ειναι οτι πρεπει!!Στα μισα δεν μπαινει το καροτσι...πολλες σκαλες...μικροι χωροι!!!

Το εχω βαρεθει το καροτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΑΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΩΡΗΚΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ! ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ HONDO ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΨΩΝΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΟ ΡΑΦΙ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΤΗΝ ΕΔΙΩΞΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΙ, ΥΠΟΜΟΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ απο εμενα!!

Σοφια μου ο μαρσιπος που κερδισες ειναι πολυ καλος.τον χρησιμοποιω καθε μερα κ ειναι φοβερος,ειναι μαρσιπος αγκαλιας κ κανει μεχρι κ 18 κιλα ασε που επειδη εχει μαξιλαρακια στον ποπακο κ στην πλατη του παιδιου τους αρεσει πολυ! εχω 3 διαφορετικους μαρσιπους αγκαλιας κ αυτος κ το μει ται ειναι οι βολικοτεροι! δεν περνω ποτε καροτσι εξω,φοραω αγκαλιτσα το μωρο μου κ φευγω!! ;) :woohoo:

αλλα γιατι σε ποναει η πλατη σου? μηπως δεν το φορας καλα? η δεν ειναι μαρσιπος αγκαλιας?

εμεις φαγακι μολις κλεισουμε κ τον 6ο.αν κ του δοκιμασα λιγο αχλαδι αλλα τον πειραξε πολυ :( εκανε αλλεργια κ δεν θα του ξαναδωσω για αρκετο καιρο ακομα.

Αθηνουλι μου κ εμενα ετσι ακριβως ειναι ο μικρος.δεν καθεται πουθενα κ ειδικα μονος του...αστα να πανε! αλλα πιστευω ειναι κ λογω θηλασμου αφου εμενα τρωει σταθερα ανα μια με μιαμιση το πολυ! εχει συνηθησει αγκαλιτσα στην μανουλα! κανε υπομονη κοπελα μου οταν αρχισουν να περπατανε δεν θα θελουν καθολου αγκαλιτσα μετα κ θα μας λειπει :(

συμπεθερα νανουκα τι κανεις? η νυφουλα μου ειναι καλα??

καλα τι υπεροχος στολισμος ηταν αυτος στην βαπτιση? φανταστικα!

ο γαμπρουλης σου στελνει πολλα φιλακια!! :woohoo: :laugh:

κ πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΧ, ΣΟΦΑΚΙ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ...ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ...ΘΑ ΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!ΗΔΗ ΧΤΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΛΛΟ. ΕΓΩ ΑΝΕΛΑΒΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ, ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ-ΟΜΠΡΕΛΕΣ. ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙΣ ΙΔΡΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...

ΜΟΝΟ ΑΧΛΑΔΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΦΡΟΥΤΟ; ΤΑ ΑΛΛΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θελεις την γνωμη μου παρε εναν μαρσιπο αγκαλιας κ καλυτερα το mei tai που κανει μεχρι 25 κιλα κ μοιραζει το βαρος κ στους δυο ωμους κ ειναι σουπερ! δες εδω www.babywearing.gr εγω τον φοραω και μεσα στο σπιτι κ κανω δουλειες,τις βασικες βεβαια μην φανταστεις αλλα μπορω να βαλω ηλεκτρικη να κανω σφουγγαρισμα ας πουμε κ τον εχω ετσι γιατι αλλιως δεν καθεται με τιποτα,ουρλιαζει ο μπαγασας!ασε που με αυτον τον μαρσιπο οταν μεγαλωσουν λιγο ακομα τα βαζεις κ στην πλατη! εγω το καροτσι το εχω μονιμα στο σαλονι κ απλα την ημερα τον κοιμηζω εκει επειδη η κραββατοκαμαρα μας ειναι στον επανω οροφο.το εχω κανει κρεβατακι δηλαδη!!

κοιτα μου ειπε να κρατηθω απο τροφες οσο μπορω λογω του αποκλειστικου θηλασμου αλλα του ειπα εστω να ξεκινησω αυτον τον μηνα φρουτακι σιγα σιγα κ να δω αν θα φαει κ να συνηθησει κ το κουταλι κιολας κ μου ειπε οκ για αυτο κ του ξεκινησα αχλαδακι αλλα ενω προσπαθουσα 3 μερες να φαει μια κουταλια τελικα καποια στιγμη καταπιε λιγο κ τον πειραξε παρα πολυ,στεναχωρηθηκα. ισως δοκιμασω βερικοκο η καρπουζακι αυτον τον μηνα κ απο τον αλλο θα ξεκινησουμε συστηματικα να τρωμε κ λαχανικα. ελπιζω να θελησει.αηδιαζει το κουταλι πολυ το μαναρι μου,θα μαθει ομως που θα παι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aθηνα μου για του λογου το αληθες αυτη ειναι απο εχτες που πηγαμε με τον νονο στο ποταμι να ξεπλυνει τα λαδοπανα(πολυ γελιο) ειναι μαρσιπος αγκαλιας σαν αυτον που κερδισε το Σοφακι αλλα χωρις μαξιλαρακια.λεγεται ring sling εγω χωρις τον μαρσιπο με τετοιο δυσκολο μαναρακι που με θελει συνεχως ημουν χαμενη....αυτος φοριεται πιο ευκολα κ πιο γρηγορα απο το mei tai. μελετησε το σαιτ που σου εδωσα κ θα τα διαβασεις ολα. :kiss::kiss::kiss:

1000812r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι εχω κλασικο μαρσιπο της babybjorn που κανει χι στην πλατη για αυτο λεω οτι ποναει η πλατη μου!Απο τοτε που καλοκαιριασε,και δεν την ντυνω σα κρεμμυδι :) τη βαζω συνεχεια!Αν ημουν μωρακι σιγουρα θα ενιωθα πιο πολυ ασφαλεια στην αγκαλια της μαμας παρα στο καροτσι η αληθεια ειναι!Αφηστε που δεν μπορω αλλο προχθες δεν ειχε χωρο στο πεζοδρομιο να περασω και αναγκαστικα βγηκα στο δρομο...εκεινη ην ωρα στριβει ενα αμαξι και σταματαει στο τσακ!!Ο παππους που το οδηγουσε μου ειπε συγγνωμη και πως εχω απολυτο δικιο αφου δεν εχει χωρο να περασουμε απο πουθενα!

Πηραν οι κοπελες απο το μαρια-εβιτα τον Κωστη τηλ. και ειπαν πως αυριο θα μας το στειλουν :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly: :cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε??? τι κανουν τα μπεμπακια μας?????

εμεις χθες πηγαμε για εμβόλιο κανονικα επρεπε 29 ιουνίου που κλεισαμε τον 5ο αλλα λογω βαφτισης το καθυστερησαμε λίγο.

ο καημενουλης μου εκλαψε μονο λίγο στο δευτερο τσιμπιμα. καναμε για τον πνευμονιοκοκκο και το μινιγγιδοκοκκο. στον προηγουμενο παιδιατρο που πηγαιναμε μας ακουγε καθε φορα που καναμε το εμβολιο ολο το τετραγωνο τωρα στην παιδιατρο που παμε δεν βγαζει κιχ.

μας ειπε και μας για φαγητο βασικα με ρωτησε θες να βαλουμε??? βρε κοριτσια δεν ειναι υποχρεωτικο δηλαδη εγω αποφασιζω??? μηπως το ρωτησε γιατι τον θηλαζω μονο???

μου έκανε εντυπωση παντως. μας αρχισε με ρυζαλευρο και μετα με φρουτα και μενα με αχλαδι ειπε να αρχισουμε μετα μηλο και μετα μπανανα.

οσο για το ρυζαλευρο ειπε αν παρουμε βιολογικο επειδη ειναι αγευστο και ανοστο να αρχισω πρωτα με φρουτοκρεμα και μετα απο 10 μερες ρυζαλευρο στο οποιο θα βάζω και λιγη μπανανα για να ειναι πιο γλυκο. εσεις τι κανετε με αυτο?? τι ρυζαλευρο δινετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια Σ εγω δινω το βιολογικο της Ηolle και παρ'ολο που ειναι ανοστο η μπεμπα το τρωει σκετο.Αντε καλη αρχη με τα φαγητο.Εμεις ξενικησαμε και φαγακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες!Εχει λιγο δροσουλα σημερα,ε?Γραφω χθες βραδυ ενα κατεβατο...κανω copy φυσικα...αλλα τι το θες ασπρισαν ολα και παει το paste...παει!!!!!

ΜαριαΣ εγω της δινω ρυζαλευρο της nutricia!Λογικα η παιδιατρος εκανε αυτην την "ερωτηση" γιατι οι μανουλες που θηλαζουν καθυστερουν να δωσουν τροφες σε σχεση με τις μανουλες που δινουν ξενο!Οσο για τα φρουτα και η δικια μου μετα το ρυζαλευρο τα εβαλε γιατι με τα φρουτα "αρχιζουν" πολλες φορες οι αλλεργιες!Να σου πω και εγω περιμενα αυτη την εβδομαδα να την ξεκινησω αλλα ηταν καθετη, φρουτο μολις γινει 6 μηνων και φαγητο 6.5!Ρωτησα λοιπον και την κουνιαδα μου και την κουμπαρα μου και τη μαμα μου και ολες εκαναν το ιδιο στα παιδακια τους!Οποτε ειστε οκ!!

Αθηνα δοκιμασε το μαρσιπο, εγω τωρα πια τον χρησιμοποιω πολυ...ασε που αν το σκεφτεις και εμεις στη θεση των λουλουδιων μας το μαρσιπο θα διαλεγαμε!Χιλιες φορες στην αγκαλια της μανουλας να νιωθουν και ασφαλεια!

Σοφουλα οι κοπελες απο το Μαρια-Εβιτα πηραν τον Κωστα τηλ. :laugh: :laugh: :laugh: και του ειπαν πως θα ηταν καλυτερα να το δοκιμασουμε πρωτα σε μια κουκλα...ειναι τοσο περιπλοκο???Θα χρειαστω τα φωτα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...