Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Μαρία ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το βιολογικό ρυζάλευρο. Εγώ στο δικό μας Carrefour (Ρέντης) δεν το βρήκα και κατέληξα στο Nestle το οποίο δεν έχει ζάχαρη. Το δόκίμασα και είναι νοστιμότατο και ο μπέμπης το τρώει οπότε...μάλλον έτσι θα συνεχίσω.

Νανά, μην ανησυχείς...και καθόλου νερό να μην πίνουν τα μωρά σε αυτή την ηλικία, παίρνουν τα απαραίτητα υγρά από το γάλα. Σκοπός είναι να μάθουν σιγά σιγά το νεράκι, αν δεν τους πολυαρέσει δεν τρέχει τίποτα, θα συνηθίσουν.

Φιρφιρίκο με το καλό η βάπτιση...

Βρε κορίτσια, τί λέτε τώρα για επιστροφή στη δουλειά?? Μπορείτε να κάτσετε σπίτι με τα μωράκια σας για κάποιο καιρό ακόμα και το συζητάτε? Ρωτήστε και μένα που την πρώτη μέρα που μπήκα στο αυτοκίνητο να πάω στη δουλειά (ο μπέμπης 4,5 μηνών) με πήραν τα κλάματα και σε όλο το δρόμο δεν έβλεπα μπροστά μου......Τί να λέμε τώρα. Αν εσείς δεν είστε καλές μάνες που σας λείπει η δουλειά, εγώ είμαι απαράδεκτη μάνα που αφήνω το μωρό μου και φεύγω (έτσι νιώθω πραγματικά). Και προσπαθώ όταν γυρίζω σπίτι - κουρασμένη, θυμωμένη, με όλα τα προβλήματα του γραφείου - να τα κλείνω έξω από την πόρτα και να έχω όρεξη για παιχνίδι με το μωρό, γελάκια, ταίσματα κ.λπ. Είναι όμως το ίδιο? Μερικές φορές πραγματικά δεν με τραβάνε τα πόδια μου αλλά το παλεύω να περνάω όσο περισσότερο και πιο ποιοτικό χρόνο με το μωρό μου (συν όλες τις άλλες υποχρεώσεις του σπιτιού). Ευτυχώς που ο άντρας μου ασχολείται πάρα πολυ κι αυτός με το μωρό και έτσι πιστεύω ότι του προσφέρουμε πολλή αγάπη και φροντίδα. Οι τύψεις όμως δεν φεύγουν...Αν δεν υπήρχε το οικονομικό, δεν υπήρχε περίπτωση να δουλεύω και να χ...... και τα πτυχία, και τα πανεπιστήμια, και τις καριέρες και όλα. Πάνω απ' όλα για μένα είναι η οικογένειά μου.

Αθηνούλα μη στενοχωριέσαι. Καταλαβαίνω τα "πως" που σε απασχολούν αλλά προτιμότερο είναι (για μένα) να μεγαλώνει η μπουμπού με τη γιαγιά που θα της προσφέρει αγάπη ακόμα και σε ένα χώρο που δεν εγκρίνεις 100% παρά από τόσο μικρή σε σταθμό. Σίγουρα θα είναι καλύτερα. Κι εγώ τώρα σκέφτομαι ότι θα μπουσουλήσει και μπορεί να μην το δώ εγώ πρώτη αλλά η γιαγιά, θα πει την πρώτη του λεξούλα αργότερα και πάλι η γιαγιά θα πάρει την πρώτη χαρά αλλά τί να κάνω? Πάλι καλά που υπάρχουν και οι γιαγιάδες ακόμα με διάθεση να προσφέρουν στα εγγόνια. Υπάρχουν και άλλες που.....άστα. Σαν να μην υπάρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ. ΕΓΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠ'ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΕΙ ΥΠΕΡΤΥΧΕΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ 4 ΣΤΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ 1 ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ "ΑΠΟ ΠΑΝΩ". Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΩ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΩΡΤΑΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokoraki έγραψε:

Γειά σας κορίτσια.

[

Αθηνούλα μη στενοχωριέσαι. Καταλαβαίνω τα "πως" που σε απασχολούν αλλά προτιμότερο είναι (για μένα) να μεγαλώνει η μπουμπού με τη γιαγιά που θα της προσφέρει αγάπη ακόμα και σε ένα χώρο που δεν εγκρίνεις 100% παρά από τόσο μικρή σε σταθμό. Σίγουρα θα είναι καλύτερα. Κι εγώ τώρα σκέφτομαι ότι θα μπουσουλήσει και μπορεί να μην το δώ εγώ πρώτη αλλά η γιαγιά, θα πει την πρώτη του λεξούλα αργότερα και πάλι η γιαγιά θα πάρει την πρώτη χαρά αλλά τί να κάνω? Πάλι καλά που υπάρχουν και οι γιαγιάδες ακόμα με διάθεση να προσφέρουν στα εγγόνια. Υπάρχουν και άλλες που.....άστα. Σαν να μην υπάρχουν.

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Ή ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πικρα το θεμα δουλεια τελικα!Παλι με επιασε ενας κομπος και ας εχω 3 μηνες ακομα(τυχερη Αθηνα)!Δυστυχως ομως τα οικονομικα ειναι που μας κανουν να γυρναμε στις δουλειες και κακα τα ψεματα κοριτσια η δουλεια ειναι μια ασφαλεια!Πολλες φορες γινονται πραγματα στη ζωη που δεν μπορουμε να τα προβλεψουμε και ειναι σημαντικο να υπαρχει ενας 2ος μισθος στο σπιτι!Τον τελευταιο χρονο εχω δει πολλους ανθρωπους να χανουν τις δουλειες τους και παρα πολλα καταστηματα να κλεινουν!Παλι καλα λοιπον που εχουμε δουλεια!Στην τελικη τωρα πια δουλευουμε για τα μπεμπακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνούλα δεν πιστεύω να με παρεξήγησες...Το ξέρω ότι δεν πρέπει να είμαστε εντελώς από πάνω από τα παιδιά μας όπως πολύ σωστά λες και έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά κοίτα που η παλιοζωή μας αναγκάζει να δουλεύουμε τώρα που τα μωράκια μας μας χρειάζονται περισσότερο ενώ αργότερα δε θα μας θέλουν. Δε γίνεται να μη δουλέψουμε τώρα και να πάμε για δουλειά όταν θα είναι 15 χρονών μαντράχαλοι και κορίτσαροι :laugh: :laugh: Τί να πω....

Και η Σοφία έχει δίκιο έτσι όπως το θέτει. Εμένα η μαμά μου από μικρή μου έλεγε "να έχεις τη δουλειά σου παιδάκι μου, να προσφέρεις κι εσύ στο σπίτι σου και να μην κρέμεσαι από κανένα, ούτε από τον άντρα σου". Η καημένη, το έλεγε από θέμα ανεξαρτησίας και χειραφέτησης, πού να ήξερε ότι πλέον υπάρχει και ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ανάγκη από συνεισφορά 2ου μισθού στο σπίτι - κοινώς δε βγαίνει διαφορετικά.

Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είμαι η μόνη που επέστρεψα νωρίς στα καθήκοντα αλλά ρε κορίτσια ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΙΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΗΗΗΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε Κικη μου να δεις που πριν τον 8ο(οταν θα παω και εγω στη δουλεια)αρχιζουν και καταλαβαινουν τον αποχωρισμο...εκει να μας δω!!!Η μικρη καμια φορα κλαιει απο τωρα οταν την παιρνω απο τα χερια του αντρα μου...καταλαβες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να το πάρουμε απόφαση: Έτσι κι αλλιώς, στον ψυχαναλυτή πάντα το πόρισμα είναι ότι η αιτία όλων των δεινών είναι η μάνα. Οπότε, ότι και να κάνουμε - καλό ή κακό - πάλι εμείς θα την πληρώσουμε... :laugh: :laugh: :laugh:

Έτσι, για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα.

Εύχομαι σε όλες καλό Σαββατοκύριακο με πολλές βόλτες και καθαρό αέρα.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩΝ 100% ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΚΕΩΨ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗΣ :):)

ΣΟΦΟΥΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ. Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΕΣΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ. ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΟΙΚΙΑΚΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΠΟΥΔΕΝΙ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΤΕΦΕΥΓΑ, ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ. ΔΟΞΑΖΩ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ. ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 3 ΕΓΓΟΝΙΑ. ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΑΣ....ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΘΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΟΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!! ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΖΕΣΤΗ; ΕΜΕΙΣ ΧΤΥΠΗΣΑΜΕ ΕΝΑ hONDO ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΟΥΜΕ ΕΦΟΔΙΑ :):) ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ HONDO ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ!!! ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΟΛΥΒΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑ. Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ....ΚΥΡΙΑ!! ΕΙΧΕ ΑΠΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΔΑΡΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΕΛΑΓΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ :P:P ΣΑΝ ΠΑΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΘΟΤΑΝ :P ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ, ΑΜ ΠΩΣ ;) ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΛΟΥΤΣΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΡΟΣΙΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΘΑΛΑΣΣΑ! ΚΑΛΗ ΣΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!Τι κανετε?Ο καιρος ειναι για γελια!!35.5 το πρωι...συννεφια το απογευμα!Εμεις καναμε βολτες ολο το πρωι και μαζευτηκαμε αργα το μεσημερι!Κουραστηκε το λουλουδι και μολις επεσε για υπνο!

Αθηνα εγω το ιδιο παθαινω και με το hondos...με το attica...με τον tsakiri...μια στιγμη...νομιζω με τα παντα!Πλακα πλακα πρεπει να παω και εγω στο hondos καποια στιγμη για ανεφοδιασμο...αρωμα και make up!

Μαρακι εβαλες το λουλουδι σε στρατα?Κανει απο τωρα?Νομιζα καπου στον 8ο!!Παντως σουπερ οι στρατες, αν και θελουν πολυ προσοχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...Ωραίο Κυριακάτικο πρωινό. Ο μπέμπης ξύπνησε 8:30, έφαγε, ξανακοιμήθηκε κι εγώ πίνω ένα ωραίο καφεδάκι και χαζεύω (πρέπει να μαγειρέψω αλλά κάνω πως δεν το ξέρω :laugh: :laugh: ).

Αθηνούλα, σε λίγο καιρό θα σου παίρνει η μπουμπού τα κραγιόν και θα φρικάρει το μπαμπά της, χιχιχι. Τί γλυκούλια που είναι και πόσο ωραία νιώθουμε όταν τα παίρνουμε στις βόλτες και μας λένε διάφορα στο δρόμο για το πόσο όμορφα είναι κ.λπ. Η περηφάνια της μάνας.

Εμείς χτες πήγαμε από τις 6 μέχρι τις 11 στο παιδικό Allou fun park με την κουνιάδα μου, τον άντρα της και την κόρη τους που είναι 17 μηνών. Ήπιαμε τα καφεδάκια μας, κάναμε και καρουσέλ (ναι, ναι έβαλα το μπέμπη αλλά σε πολυθρονάκι στην αγκαλιά μου - μη μου φύγει από κανένα άλογο...). Περάσαμε πολύ καλά και το κυριότερο....διασκέδασε η μικρή και ο μπέμπης παρατηρούσε ΤΑ ΠΑΝΤΑ και γέλαγε με όλο τον κόσμο. Τί καλό που είναι το μωρό μου (κουκουβάγια).

Να σας πω κάτι βρε κορίτσια και θέλω τη γνώμη σας...Πέρα από τις πρωινές-απογευματινές εξόδους που δε μου λείψαν καθόλου, απο 45 ημερών βγάζω το μωρό έξω, μου έχει λείψει πολύ μια μπαρότσαρκα ξεγυρισμένη. Δηλαδη να φύγω στις 11 και να γυρίσω ΠΟΛΥ νωρίς το πρωί :laugh: :laugh: Αλλά δε μου πάει να αφήσω το μωρό με κανένα (γιαγιά, παππού) και εγώ να τριγυρνάω στα μπαρ. Μήπως είμαι κολλημένη ή μήπως πρέπει να το κάνω οπωσδήποτε??? Εσείς βράδυ έχετε βγει ποτέ μετά τη γέννα - εννοώ για ποτάκι κ.λπ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli έγραψε:

ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ, ΑΜ ΠΩΣ ;)

Εγώ που είμαι αγορομάνα, μάλλον θα του κλέβω τα ξυραφάκια :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ-ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ!!!ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ;;;

ΚΙΚΗ ΤΕΛΕΙΑ Η ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΑLOU; ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΓΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ :):) ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΡΑΔΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΕΠΕΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ...ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΝΙΖΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΛΥΓΙΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΜΑΖΙ :dry: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ....ΟΛΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ Ή ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΛΑΜΠ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 9 ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑΪΣΜΑ-ΑΛΛΑΓΜΑ-ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΖΑΝΙ;;;;;;ΟΠΟΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ;;;;;;;

ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΡΑΤΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΤΕ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ; ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΤΕ; ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ, ΜΕ ΤΗ ΣΤΡΑΤΑ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΧΑΡΑΚΙΕΣ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΟΡΑ.....ΚΑΙ...... :ohmy::ohmy::ohmy: ΠΑΝΕ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙΑ ΜΟΥ :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Αθηνά, μέσα στο μυαλό μου είσαι. Λέω "Άντε να πάμε την μπαρότσαρκα....Ποιός ξυπνάει 8:30 (καμιά φορά και 7:30) με το κεφάλι κουνουπίδι από το Southern να ταϊζει?" χαχαχα....Και μετά λέω αυτόματα "Άσε...αργότερα". Πάντως, ένας από τους λόγους που πάντα έλεγα ότιτα παιδιά είναι δύσκολο άθλημα είναι και αυτός. Πρέπει να έχεις χορτάσει μερικά πράγματα στη ζωή σου ώστε να έχεις μετά κουράγιο και υπομονή να τα στερηθείς.

Κι εγώ με τη στράτα σκέφτομαι όπως κι εσύ τα ντουλάπια μου, τα ωραία μου επιπλάκια και τους ωραίους καθαρούς (προς το παρόν) τοίχους. Έχει να γίνει το σώσε :laugh: :laugh:

Φιρφιρίκο να σου ζήσει ο μπεμπούλης, καλοφώτιστος και τυχερός να είναι πάντα ση ζωή του κι εσείς να τον καμαρώνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokoraki έγραψε:

Λοιπόν Αθηνά, μέσα στο μυαλό μου είσαι. Λέω "Άντε να πάμε την μπαρότσαρκα....Ποιός ξυπνάει 8:30 (καμιά φορά και 7:30) με το κεφάλι κουνουπίδι από το Southern να ταϊζει?" χαχαχα....Και μετά λέω αυτόματα "Άσε...αργότερα". Πάντως, ένας από τους λόγους που πάντα έλεγα ότιτα παιδιά είναι δύσκολο άθλημα είναι και αυτός. Πρέπει να έχεις χορτάσει μερικά πράγματα στη ζωή σου ώστε να έχεις μετά κουράγιο και υπομονή να τα στερηθείς.

ΚΙΚΗ 1000% ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΣ. ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΛΙΓΟ ΑΝΕΜΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ :)

ΙΔΙΟ ΠΟΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ!!!!ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΚΑΙ SPRITE ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΣΙΡΟΠΑΚΙ :P:P

ΑΣΧΕΤΟ, ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια?Τα μπεμπακια σας?

Χθες πηγαμε στα jumbo....περιττο να σας πω οτι η μικρη μου τρελαθηκε και ενω νυσταζε προτιμησε να κανει οφθαλμολουτρο!!! :lol:

Φιρφιρίκο να σας ζησει ο μπεμπουλης, να τον καμαρωσετε οπως ποθειτε :)

Κοριτσια το θεμα "ποτακι" ειναι απο αλλο εργο....Εχω να πιω ποτο απο τοτε που εμεινα εγκυος και οσο θηλαζω δεν το βλεπω ...Θα μεθυσω απο την μυρωδια οταν πιω!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Οσο να βγουμε για "αργα" ειναι λιγο δυσκολο να την αφησω ακομα...για εμενα.Η πεθερα μου ευχαριστως θα την κραταγε οπως την κρατα και το πρωι εγω δεν μπορω ακομα.Για νωρις που βγαινουμε βεβαια την παιρνουμε μαζι.Και ευτυχως ειναι κυρια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! το ονομα αυτου ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ!! Βασιλη τον φωναζουμε αν κ να σας πω την αληθεια αν δεν θυμιζε τον @#$&*$# τον Κωστετσο θα τον φωναζα Βασιλειο,μου αρεσουν τα ολοκληρα ονοματα :P

ολα πηγαν πολυ καλα,ο μικρος μου εκλαψε μονο οταν τον εβαλε στο νερο επειδη ηταν κρυο κ τσιριξε μολις το ακουμπησε το μαναρακι μου :( αλλα ηρεμησε σχετικα ευκολα! ολα πηγαν καλα Δοξα Τω Θεω! κ σημερα το αγορι μου κοινωνισε για πρωτη φορα αλλα επειδη εμενα δεν τρωει ακομα δεν θελει, του εφυγε απο το στομα η Θεια Κοινωνια αλλα δεν πειραζει εβαλε ο Ιερεας το πανακι απο κατω επειδη του ειπα οτι μπορει να το βγαλει κ ετσι επεσε εκει κ ολα οκ! αλλωστε ηταν ελαχιστο αυτο που του εβαλε στο στομα.

με το καλο ολες να βαφτισετε τα λουλουδια σας!!!

κοριτσια μου κ εγω ποτο εχω να πιω απο τοτε που εμεινα εγκυος κ τωρα με τον θηλασμο παλι δεν πινω,εχτες ηπια μια γουλια μπυρα κ μου εγιναν τα ματια ετσι :blink: χαχαχαχα

φιλια σε ολες..κ στα λουλουδακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια για πειτε μου, ποιες κρεμες ρυζάλευρο δίνετε στα μπεμπάκια σας. Η γιατρός μας πρότεινε της Νουνου γιατί αν και έχει ζάχαρη η μπέμπα μας δεν έχει πρόβλημα βάρούς όποτε και μπορέι να τη πάρει. Παρολα αυτα εμεις πήραμε της Nestle γιατι λέμε να μην μάθουμε τον οργανισμό της σε ζάχαρη. Θα ξεκινήσουμε μόλις γίνει 5 μιση δηλαδή τη Τετάρτη που μας έρχεται. Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

2 ΜΕΡΕΣ ΓΡΑΦΩ Κ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΜΟΥ ΑΣΠΡΙΖΕΙ Η ΟΘΟΝΗ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΜΝΜ ΜΟΥ!

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ!

Η ΣΙΣΣΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΚΙΛΑ Κ 67 ΠΟΝΤΟΥΣ! ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣΚΟΠΕΙΟ !2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΙΑ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕ!

ΕΚΛΑΨΕ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΟΧΙ!

ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ!ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΤΟ FREZYLAC ΤΗΣ FREZYDERM ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ Κ ΤΟ HOLLE H ΓΙΑΤΡΟΣ! ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΕΡΓΙΟΓΟΝΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ ...ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΗΠΙΕ ΛΙΓΟ ΚΡΑΣΑΚΙ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΕΙ!!! :)

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΟΤΑΚΙΑ!ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΓΕΙ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ 1-2 ΓΥΡΙΣΑ...ΕΜΕΙΣ ΞΥΠΝΑΜΕ Κ ΣΤΙΣ 7.30 ΣΤΑΝΤΑΡ!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΑΚΟΜΗ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩ ΜΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΚΤΛ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΟΥΜΕ!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΟΡΤΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΆΛΑΙΟ! ΞΕΡΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΑΝΤΡΕΣ ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ , ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΑ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ...ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΕΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΕΣ Κ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ...

Ο ΜΠΙΛ ΠΑΝΤΩΣ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΚΙ ΤΟΥ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΒΓΑΙΝΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!

ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΠΧ ΧΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 23.30 ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Κ ΗΠΙΑΜΕ ΠΟΤΑΚΙ ΜΕ ΠΑΡΕΑ Κ ΑΥΤΗ ΥΠΝΑΛΕΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΕΧΙΖΩ...ΧΩΡΙΣΑ ΤΟ ΜΝΜ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΣΒΗΣΕΙ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ , ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑ...ΣΕ ΜΙΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥ ΝΑ Μ ΑΦΗΣΕΙ Κ Μ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!!!

ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΥΑ Κ ΜΕΓΑΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ! ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΕ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ... ΕΧΩ Κ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΔΕΡΦΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΙΤΣΑΡΙΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ , ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΑ ΝΑ ΤΥΛΙΓΩ ΜΑΧΑΙΡΟΠΗΡΟΥΝΑ!!!

ΕΤΣΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ-ΣΟΦΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΑΚΟΣ ΣΟΥ!!!

ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΤΟΥ Ε???ΜΠΙΛΑΚΟΣ Κ ΑΥΤΟΣ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ HONDO KTL ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ...ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΜΟΥ, ΑΥΤΗ ΚΟΙΜΟΤΑΝ , ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΕΤΑ...ΕΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ ΚΤΛ...ΧΑΧΑΧΑ

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΣΜΟ Κ ΗΤΑΝ Κ ΠΡΩΙ ΕΙΧΕ ΚΑΘΑΡΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ...ΑΝ ΕΙΧΕ ΛΑΚ Κ ΒΑΦΕΣ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ...! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ...

ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΔΕ ΚΑΝΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΜΑΚΕ-UP ΦΟΡΑΩ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΤΣΑΚΙΡ ΚΕΦΙ ΚΑΝΑ ΡΟΥΖ...ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΟΛΛΑΕΙ Κ ΚΟΙΤΑΕΙ...Α ΡΕ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!

ΟΥΦ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΟΛΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και καλή εβδομάδα

Φιρφιρίκο να σου ζήσει ο Βασιλάκης σου...Άντε να βαφτιστούμε κι εμείς να έχουμε και επισήμως το όνομα. Εγώ κορίτσια τον φωνάζω με το όνομά του από τη μέρα που γεννήθηκε (Γιώργος) και η πλάκα είναι ότι όταν το λέω γυρίζει το κεφάλι, χαχαχα.

Αθηνούλα κι εγώ με Sprite το πίνω!!! Και έχω καταναλώσει τα τελευταία χρόνια μεγάλες ποσότητες :laugh: :laugh:

Μένω Νίκαια, εσύ?

Starangel κι εγώ Nestle του δίνω και την τρώει μια χαρά. Είμαι της ίδιας άποψης σχετικά με τη ζάχαρη γι' αυτό και δεν έδωσα ΝΟΥΝΟΥ αν και έχω ακούσει καλά λόγια. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να την ανακατεύω μια ώρα με πηρουνάκι για να μη μου κάνει σβολαράκια. Δεν ξέρω τί κάνω λάθος, το νερό είναι πάντα χλιαρό προς ζεστό και τη σκόνη τη ρίχνω σταδιακά αλλά και πάλι δεν γίνεται εύκολα ομοιόμορφη η υφή της κρέμας. Πάντως είναι νόστιμη.

Το Σάββατο το βράδυ ο μικρός έκλαιγε με λυγμούς μέσα στον ύπνο του. Δάκρυ κορόμηλο το μανάρι μου. Τον πήρε αγκαλίτσα ο μπαμπάς του, του σιγοτραγούδησε και σε 10 λεπτά κοιμήθηκε πάλι. Τί ήταν πάλι αυτό?? Δοντάκια ή κακά όνειρα? Και τί κακά όνειρα μπορεί να βλέπει ένα βρεφάκι που δεν έχει ακόμα καμία άσχημη εικόνα να φέρει στο νου του? Εχτές ξύπνησε στραβά από το πρωί...γκρινίτσα και μουρμούρα και το χέρι στο στόμα. Τέλος πάντων, εμείς μια φορά τη βόλτα μας την κάναμε και ήταν κύριος. Στο σπίτι όμως...ψόφια τα κέφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα, να μην το ξεχάσω...Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους κόψαμε το βραδυνό ξύπνημα για γάλα. Κοιμάται 9:30 και ξυπνάει 7:30. Το πρωινό είναι βέβαια λίγο βάρβαρο το Σαββατοκύριακο αλλά δε μιλάω καθόλου γιατί θα ήμουν γαϊδούρα με τόσο ξενύχτι που διαβάζω στο forum από άλλες μαμάδες. Ήθελα απλά να πω ότι μιλούσα με μία ξαδέρφη μου που έχει κόρη 20 μέρες πιο μεγάλη από το γιό μου και της έλεγα ότι ξυπνάει μία φορά ενδιάμεσα το βράδυ για γάλα. Μου απαντάει "καλά, είσαι σοβαρή?? Του δίνεις γάλα? ΑΑΑΑ, πρέπει να του το κόψεις, να του δίνεις νερό όταν ξυπνάει". Εγώ απάντησα ότι "για να ξυπνάει πάει να πει ότι πεινάει, αλλιώς δε θα κατέβαζε όλο το μπουκάλι μονομιάς. Θα το κόψει μόνος του".

Μα είναι δυνατόν να πεινάει ένα μωρό και να μην το ταϊζεις? Αν το έκανε για παιχνίδι ή καπρίτσιο, θα ξύπναγε, θα έπινε λίγο και μετά θα χαζοβιόλιζε γύρω γύρω. Έχω άδικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...