Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Επίσης, κάτι σημαντικό για την κουνιάδα σου Μαριλού: Αν θέλει μπορεί να συνεχίσει με το θηλασμό απλά αντλώντας στο νοσοκομείο τις ώρες που κανονικά θα θήλαζε το μωρό της και να πετάει το γάλα. Αυτό θα διατηρήσει την παραγωγή της έως ότου είναι σε θέση να θηλάσει ξανά. Έχω διαβάσει (και μπορείτε να ρωτήσετε σύμβουλο θηλασμού στο Parents.gr) ότι τα περισσότερα φάρμακα δεν μένουν στον οργανισμό και κατ' επέκταση στο γάλα για πάνω από 10 μέρες. Οπότε εάν την ενδιαφέρει και θέλει να συνεχίσει, μπορεί να πάρει πληροφορίες. Συγνώμη για την παρέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΠΙΖΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΗ ΓΚΡΙΝΙΤΣΑ...ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!!!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ!

ΠΑΤΣΥ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΤΙ....ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ 8200 ΣΕ ΚΙΛΑ...ΕΜΕΙΣ 6450...ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΙΛΑ...ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΛΙΓΟ!

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΟΣΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΕΤΕ!

ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΟΙΟΣ Η ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΓΙΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!

ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ Κ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΚΟΥΝΙΑΔΑ Κ ΠΕΘΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ!

ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ...ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΗΤΑΝ ΚΟΥΛ Κ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΠΤ

ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΝΟΙΕΣ (ΑΛΛΟ ΓΕΛΙΟ ΟΙ ΜΕΤΑΝΟΙΕΣ, ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ!)

ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΙΛ ΠΛΗΣΙΑΣΕ Κ ΛΕΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ- ΦΕΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΧΑΧΑΧΑ

ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!!!ΧΑΧΑΧΑ

ΕΜΕΙΣ ΠΙΝΟΥΜΕ HUMANA HA Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ...Κ ΕΓΩ ΣΚΟΝΗ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΨΑΞΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΟ ΣΕ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ!

ΕΧΤΕΣ ΤΙΣ ΕΔΩΣΑ ΝΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ, ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΑΗΔΙΑΖΕ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ!

ΤΙ ΣΚΕΥΗ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ? ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ! ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΣΕΤΑΚΙΑ ΠΙΑΤΑ - ΚΟΥΤΑΛΙΑ - ΚΟΥΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ!

ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΤΗΣΕΤΕ?

ΜΑΡΙΛΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΒΟΗΘΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!ΑΝΕΚΤΙΜΙΤΗ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

ΤΙ ΣΚΕΥΗ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ? ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ! ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΣΕΤΑΚΙΑ ΠΙΑΤΑ - ΚΟΥΤΑΛΙΑ - ΚΟΥΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ!

ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΤΗΣΕΤΕ?

Εγώ πήρα πλαστικά πιατάκια από Jumbo και κουταλάκια Nuby. Με τρία πιατάκια και τρία κουταλάκια κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Η παιδίατρος μου είπε να μην τα αποστειρώνω. Πλύσιμο κανονικά αλλά με χωριστό σφουγγαράκι (που ούτως ή άλλως έχω). Την αποστείρωση θα τη σταματήσουμε όταν μπούμε στον 7ο μήνα (σε 15 μέρες περίπου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και καλό μήνα!! Είχα καιρό να μπώ και μαζεύτηκαν πολλές σελίδες για διάβασμα! Χθες είχαμε λιγα δέκατα αλλά σήμερα είμαστε απύρετοι. Ο γιατρός είπε οτι μπορεί να είναι και από τα δόντια παρόλο που έχει βγεί και το δεύτερο δόντι. Το απόγευμα έχουμε ραντεβού για 2 εμβόλια και θα δούμε και πως πάει με ανάπτυξη.

Στο γεύμα με τη κρέμα πρώτα τον θηλάζω και μετά του την δίνω και παρόλα αυτά την τρώει όλη. Βέβαια ο γιατρός δέν είχε πεί αυτή την σειρά αλλά προτιμώ να πιεί πιο πολύ γάλα παρά να φάει τη κρέμα. Απο 7/7 ξεκινάμε και φρούτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ; ΝΑΝΑ ΜΟΥ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ...ΥΠΕΡΟΧΕΣ...ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ!!! ΚΑΛΑ, ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟ ΝΤΕΚΟΡ;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ, ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΟΣ ΠΕΣ ΤΟ ΜΑΣ ;) ΕΓΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΙΑΤΑΚΙ ΣΕΤΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ, ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΠΟΡΣΕΛΑΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ,....ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΟ ΜΠΟΛ ΤΟΥ ΠΑΓΩΤΟΥ :P:P ΤΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΦΡΟΥΤΟ. Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Εχω μερες να μπω ...ημουν συνεχεια με την μικρη μου σπιτι γιατι ελειπε η γιαγια ....

Νανα να χαιρεστε το καινουριο ονομα!Αν θυμαμαι καλα η γιατρος μου ειχε πει οτι θα σταματησουμε αποστειρωση οταν μπουμε στις στερεες.Βεβαια τα μπουκαλακια που αποθηκευω γαλα θα συνεχισω να τα αποστειρωνω.Και ευχαριστουμε για την συμβουλη!

Αθηνα βαπτιζομαστε 8 Αυγουστου και τρεχω...Τελειωσα με τα ρουχα τα δικα μου και του Νικου και μενουν μονο της Δαναης.Το Σαββατο θα μοιρασουμε και τα προσκλητηρια (cd με παιδικα τραγουδακια) που εφτιαξε ο μπαμπας :) .Οσο για φωτογραφο κλεισαμε εναν πολυ καλο 350 ευρω.Μονο φωτογραφιες(150) και αναλογικο αλμπουμ(βγαζει απλα τελειες φωτογραφιες :woohoo: ).Οσο για το βιντεο ....λοιπον ο κουμπαρος μας(αυτος που μας παντρεψε) ειναι μοντερ στον alpha οποτε θα τραβαει αυτος πλανα και θα φτιαξει ενα ωραιο βιντεακι μετα για την Δαναη μου!

Απορω βρε Αθηνα μου πως την αντεξες αυτην την μαια :angry::angry::angry: Εγω δεν εχω τετοια υπομονη θα την ειχα βουτηξει :evil:

Φιρφιρικο με το καλο να βαπτισεις τον κουκλο σου! Και τα πραγματα που εχεις φτιαξει ειναι υπεροχα!Θα "κλεψω" την ιδεα σου για το βιβλιο ευχων!

Τσελιγκα πιστευω οτι μια χαρα ειναι ο κουκλος σου.

Μαριλού περαστικα στην κουνιαδα σου και εισαι αξιεπαινη κουκλα μου!

Ελενακαπως ετσι σκεφτομαι να το κανω και εγω με την κρεμα

Και μια ερωτηση κοριτσια....τα μπεμπακια σας εχουν ηρεμο υπνο το βραδυ?Γιατι η μπουμπου μου γυρναει μπρουμυτα,γυρναει αναποδα με τα ποδια στο κεφαλι και γενικα δεν ειναι ησυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ :cheer: ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΝΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΩ. ΑΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΕΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΥΠΝΟΣ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ, ΑΦΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΟΠΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;;;;; ΤΗΝ ΚΟΡΟΝΑ ΤΗ ΒΡΗΚΕΣ ΕΤΟΙΜΗ;; ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!! ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΣΟΥ ΦΥΣΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε?Εμεις σημερα,μετα απο συμβουλιο με την παιδιατρο :laugh: ,φαγαμε ρυζαλευρο...εγινε ΠΑΤΑΓΟΣΣΣ!!!Ολο το μπολ να της εδινα θα το κατεβαζε!!Α, και με το νερο ξετρελαθηκε!7/7 ξεκιναμε φρουτα!Κοριτσια εσεις που θηλαζετε ποιο ρυζαλευρο δινεται?

Συμπεθερα κουραγιο και συγχαρητηρια!Ο αποθηλασμος για καποια παιδακια ειναι δυσκολη υποθεση!Πολλες φορες αναρωτιεμαι πως θα ειναι οταν ερθει αυτη η ωρα!

ioanna78 μια χαρα σε βρισκω με το βιντεο!

elena2201 μαλλον τα δοντακια θα ειναι!!!

Αθηνα και εμενα τα ιδια κανει βολτες μες την κουνια!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ: ΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΣΦΙΧΤΑ, ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΓΛΥΦΕΙ ΣΑ ΦΙΛΑΚΙ!!! 1 ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΧΟ, ΣΜΑΚ! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙ :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo:

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα γυρνάει μέσα στην κούνια και πλακώνει τα μούτρα του αλλά τον αφήνω. Όταν δε βολεύεται, αλλάζει μόνος του θέση. Εννοείται ότι το πρωί τον βρίσκω με το κεφάλι από την άλλη μεριά της κούνιας (μα πώς το κάνει αυτό ενώ κοιμάται ρε παιδιά??).

Ρωτάω το ίδιο με πριν (μια και δεν πήρα απάντηση). Ποιό ρυζάλευρο δίνετε? Είναι ΟΚ, διαλύεται εύκολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokoraki έγραψε:

Κι εμένα γυρνάει μέσα στην κούνια και πλακώνει τα μούτρα του αλλά τον αφήνω. Όταν δε βολεύεται, αλλάζει μόνος του θέση. Εννοείται ότι το πρωί τον βρίσκω με το κεφάλι από την άλλη μεριά της κούνιας (μα πώς το κάνει αυτό ενώ κοιμάται ρε παιδιά??).

Ρωτάω το ίδιο με πριν (μια και δεν πήρα απάντηση). Ποιό ρυζάλευρο δίνετε? Είναι ΟΚ, διαλύεται εύκολα?

ΚΙΚΗ, ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ. ΤΕΝΤΩΝΕΙ ΚΟΛΑΡΑΚΙ, ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΔΙΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΣΠΡΩΧΝΕΙ. ΜΕ 3 ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΕΣΗ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε το εθεσα σωστα!Μια φορα καθε 10 μερες με παιρνει ή την παιρνω εγω τηλ για ενημερωση...αποριες κτλ!Της ειπα λοιπον οτι μια μερα πινει πολυ γαλατακι αλλες παλι λιγο και μου ειπε αφου ετσι και αλλιως ξεκιναμε σε 6 μερες στερεες να της δωσω ρυζαλευρο για αρχη και οτι δεν θα το φαμε για πολυ!Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να αρχισω με φρουτα αφου δεν υπαρχει θεμα βαρους αλλα μολις την ειδα να κανει ετσι(οταν την ταισα) αλλαξα γνωμη και το καταδιασκεδασαμε!Επιανε το κουταλι και εκανε βουτια και το εβαζε ολο μεσα στο στομα!Οταν δε σταματησα να της δινω...στραβωσε και με μαλωνε :laugh: :laugh: !!

Αθηνα αυτες οι αγκαλιες........με εχουν κανει να λιωνω απο ευτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΝΙΩΘΩ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΩΜΕ ΤΕΛΙΚΑ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩ ΤΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ; ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΟΥΝ; ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΓΝΩΜΕΣ. ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΙΔΕΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΤΙΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΝΗΣΚΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΣΧΕΔΟΝ ΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΡΩ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοκοράκι ρυζάλευρο έδωσα για 10 μέρες Νουνού το οποίο δεν το έτρωγε. Πάντως διαλυόταν καλά. Μετά φάγαμε κρέμα που του αρέσει(Γιώτη). Το ρυζάλευρο 5 κουταλιές ζήτημα! Παντως υπάρχουν και βιολογικά τα οποία δεν πήρα αλλά θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα και για ρυζάλευρο και για κρέμα (βιολογικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena2201 έγραψε:

Κοκοράκι ρυζάλευρο έδωσα για 10 μέρες Νουνού το οποίο δεν το έτρωγε. Πάντως διαλυόταν καλά. Μετά φάγαμε κρέμα που του αρέσει(Γιώτη). Το ρυζάλευρο 5 κουταλιές ζήτημα! Παντως υπάρχουν και βιολογικά τα οποία δεν πήρα αλλά θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα και για ρυζάλευρο και για κρέμα (βιολογικά).

Εγώ δίνω Nestle επειδή είναι εμπλουτισμένο με διάφορα -σίδηρο, προβιοτικά- έχει ωραία γεύση και καθόλου ζάχαρη. Αλλά μερικές φορές, αν το νερό είναι λιγότερο χλιαρό μου σβολιάζει. Βιολογικό ρυζάλευρο δε βρήκα σε μεγάλα Super Market και δεν ασχολήθηκα περισσότερο να σου πω την αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!!

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΜΑΣ Κ ΜΑΣ ΣΕ 2 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ! ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ...

ΕΥΧΗΘΗΤΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟΥ ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΑ! ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ Κ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΜΠΟΜΠΟ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ! ;) :woohoo:

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΣ Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΣΑΣ!

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena2201 έγραψε:

Κοκοράκι ρυζάλευρο έδωσα για 10 μέρες Νουνού το οποίο δεν το έτρωγε. Πάντως διαλυόταν καλά. Μετά φάγαμε κρέμα που του αρέσει(Γιώτη). Το ρυζάλευρο 5 κουταλιές ζήτημα! Παντως υπάρχουν και βιολογικά τα οποία δεν πήρα αλλά θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα και για ρυζάλευρο και για κρέμα (βιολογικά).

Το βιολογικο ρυζαλευρο θα το βρεις απο τα σουπερ μαρκετ μονο στα carrefour τα μεγαλα και μετα σε μαγαζια με βιολογικα.Εγω αυτη της δινω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,διαλυεται και ευκολα χωρις να κανει γρομπαλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ποσες φορες την ημερα δινεται νερακι και απο ποσο?

firfiriko με το καλο η βαπτιση!Ολα καλα θα πανε!!!Περιμενουμε νεα και φωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ...ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ...

ΤΗΝ HOLLE ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΤΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ!

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΟΧΙ ΒΑΝΙΛΙΑ...Η ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΑΡΩΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΓΕΥΣΗ...

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΤΗΣ FREZYLAC...ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ!!!

ΑΠΟ ΤΙΜΗ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4 ΕΥΡΩ!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΙΝΑΤΕ ΗΑ...ΜΕ ΤΙ ΓΑΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ?

ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ!Μ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΘΑ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!

ΑΑΑΑΑ ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ...ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ Κ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ!ΠΟΣΗ ΩΡΑ...ΒΡΕ ΑΓΚΑΛΙΑ...ΒΡΕ ΠΙΠΙΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΦΑΧΤΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!

ΕΜΕΝΑ ΝΕΡΟ ΣΟΦΙΑ ΔΕ ΠΙΝΕΙ...ΑΗΔΙΑΖΕΙ...Κ ΕΝΩ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΤΟ ΕΚΟΨΕ Κ ΑΥΤΟ...ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΝΗΣΥΧΩ ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ!!!

Η ΠΑΝΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΕΓΝΗ!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΤΟΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ, ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΤΙ ΘΕΛΩ...Κ ΤΣΟΥΠ...ΤΟ ΕΚΑΝΕ...!!!

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ!

ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΕ ΤΑ ΖΑΧΑΡΩΤΑ!

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΠΙΤΙ? ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΒΡΕΦΙΚΟ Η ΠΑΙΔΙΚΟ?

ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ Κ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ...

ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2,5 ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ!

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΝΙΩΘΩ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΜΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟΣΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΩ!

ΟΥΦ...ΑΥΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!

Νανα ειχα ρωτησει εγω την παιδιατρο για τις πανες και μου ειχε πει οτι το καλοκαιρι χανουν πολλα υγρα με τον ιδρωτα για αυτο τα τσισακια ειναι πιο λιγα!!

Οσο αφορα τη δουλεια...καποιες στιγμες περναει απο το κεφαλι μου αλλα μετα σκεφτομαι το πρωινο της ξυπνημα τα χαμογελα και τις αγκαλιες και δε θελω να παω ποτε ξανα στη δουλεια!

Παντως ειναι απολυτα φυσιολογικο καποιες στιγμες να τις θελουμε για εμας!Νεες κοπελες ειμαστε!Ασε που ειναι λαθος να παρατησουμε τα παντα, ολα γινονται.....απλα παλια ειμασταν δυο...τωρα ειμαστε τρεις!!! :laugh: :laugh:

Ποτε ξεκινας ρυζαλευρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

Η ΣΙΣΣΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΡΛΙΑΖΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!!!

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ Κ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ;

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΕΓΩ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΟΠΟΤΕ ΝΑ΄ΝΑΙ, ΣΥΝΗΘΩΣ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ. ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΝΕΡΟ.

ΝΑΝΑ, ΕΘΙΞΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΓΚΑΘΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ...ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ...ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΚΕΙ; ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ, ΠΩΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ; ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ; ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΠΩΣ ΜΕ ΤΥΡΑΝΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ. Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ. ΑΔΗΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΜΑ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...