Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Ευχαριστω Νανα μου!!Καλα ο μικρος της Αννας πονηροφατσα τρελη,ετσι??Το καλυτερο ειναι το σημειο που βλεπει την μανα του και προσπαθει για λιγα δευτερολεπτα να ξαναβαλει το σουτιεν στο συρταρι!!!!!!Αχ αυτα τα μωρακια μας!!

Κοριτσια θυμαστε που σας ειπα πριν 2.5 εβδομαδες για μια ξαδερφη μας πο γεννησε?Δυστυχως 99% περναει επιλοχ.καταθληψη!Εχω καταστεναχωρεθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ!

ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ???

ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΔΩ Κ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Κ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ!!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!

ΚΑΛΑ Ο ΤΟΝΑΚΟΣ ΤΡΕΛΛΟ ΦΑΤΣΟΝΙ!!!Κ ΟΔΗΓΑΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαιει συνεχεια και εχει παραδωσει τα οπλα!Την εχει πιασει τρελος πανικος!Ξυπναει και ο μαγκας ανα 2ωρο παρ'ολο που πινει με μπιμπερο!!

Εγω, ευτυχως, ημουν οκ αν εξαιρεσει κανεις το κλαμα που εριξα στην αρχη που τα πηγαιναμε χαλια με το θηλασμο!Μετα τις 15 μερες ολα οκ!Α, και πολυ κλαμα χωρις λογο εριξα την τριτη μερα που μου κατεβηκε το γαλα!!Ορμονες..τι να πεις!!!Το γελιο το ειχε ο Κωστης που ειχε ενημερωθει απο τη μαια για το "κρισιμο" 3ο 24ωρο!Μολις εβαλα τα πρωτα κλαματα με πιανει απο το χερι με αγκαλιαζει και μου λεει "Κλαψε Σοφουκλινι μου, ειναι φυσιολογικο μου τα ειπε εμενα η Λιλη"!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΒΑΡΝΑ ΤΟΥΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΧΤΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΕΝΕ 700-800€ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ ΑΛΜΠΟΥΜ! ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...ΠΟΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 700 ΜΕ 60 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΜΠΟΥΜ ΝΟΝΟΥ. ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 650 ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ, ΘΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ. ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ;

ΝΑΝΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ! ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΛΑΜΑ;; ΤΕΛΕΙΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ!

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΧΕΙΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΚΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ. ΕΓΩ 1 ΦΟΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΖΟΥΛΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΖΟΥΛΑΓΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΕ ΞΕΣΠΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΝ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΒΟΤΑΝ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΜΗΣ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΗ ΒΟΥΤΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΘΙΜΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ...ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ; ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΑ, ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΛΟΥΣΩ, ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΕΘΙΜΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΤΙΣ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ, ΟΠΟΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΥΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Τι μου κανετε?

Αθηνα δε μιλας σοβαρα για τη μαια?????ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗκαι για πολλα χαστουκια!!!!!Το αφησες να περασει ετσι????Εγω χρωσταω πολλα στη κυρα-μαμη μου και ειλικρινα οπως προσεχε εμενα που ειμαστε "αδερφες" προσεχε και την πελατισσα της που ειμασταν διπλα διπλα στην αιθουσα οδυνων!Δεν ειναι τυχαιο που οι γυναικες την παιρνουν τηλ μηνες μετα για ερωτησεις κυριωγια το θηλασμο!

Οσο για το φωτογραφο θα σου πω το βραδακι ακριβως τιμη!Αν θελει 700 για 60 φωτο απλες για ψηφιακο ποσο θα θελει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ, ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΪ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ. ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ. ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΚΑΙ 200€ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ Ο,ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ....ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΒΟΥΡΚΩΝΩ. :(

ΓΙΑ ΨΗΦΙΑΚΟ.....ΚΡΑΤΗΣΟΥ!!!!1150 ΤΟ ΓΤΗΝΟΤΕΡΟ ΜΕ 1 ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...ΓΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ ΚΑΙ DVD......ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΕΧΤΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΑΜΒΟΛΙΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΕΚΛΑΨΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΑΛΙ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ! ΤΟΝ ΖΥΓΙΣΕ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ...9.00 ΚΙΛΑ Κ 68 ΠΟΝΤΟΥΣ! ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ!

ΜΑΡΙΛΟΥ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ Κ ΤΟ 2ο ΔΟΝΤΑΚΙ ΣΑΣ!ΕΜΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΑ ΦΑΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ!

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ Κ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ!! :)

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ...Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ...

ΝΑΝΟΥΚΟ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΣΑΣ!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ! ΓΕΡΗ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ Κ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ!!

ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ 15 ΣΑΛΟΝΙΑ ΣΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ 80 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 3 DVD Κ 1 ΜΕΓΕΝΘΥΝΣΗ ΟΠΟΙΑ ΦΩΤΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ...ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ..

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΛΠ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΕΡΟ Η ΕΥΧΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΤΑ ΘΕΟΦΑΝΕΙΑΚ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΑΓΙΑΣΜΟ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟ ΜΙΑΣ Κ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ Κ ΑΥΤΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ Κ ΤΑ ΠΕΡΙΤΩΜΑΤΑ ΜΑΣ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΑΠΛΥΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΙΛΑ Κ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ...ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ 7 ΜΕΡΕΣ!!!

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΟΥΤΙΤΣΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :(:(

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΛΥΚΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ Η ΣΙΣΟΥ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΞΕΛΑΔΩΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!

ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΩ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ...ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΣΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ?

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ?Η ΧΡΗΣΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ? ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ?

ΑΧ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 11 ΘΑ ΦΑΜΕ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ,ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 700ΜΛ!ΕΙΝΑΙ 5μ κ 8ημ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΗ.ΕΣΕΙς ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΡΕΜΕς ΠΟΤΕ ΔΩΣΑΤΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?

ΝΑΝΑΒΙΛΛ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΣΙΣΣΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια....

Νανά τη Σίσσυ τη βρίσκω πολύ πολιτισμένο μωρό (ούτε κλάμα ούτε τίποτα). Εμάς μάλλον θα μας ακούσει όλη η εκκλησία (αν και έχει τρέλα με το νερό ο πειναλάκος μου).

Φιρφιρίκο, άντε με το καλό να βαπτιστεί και ο δικός σου ο μπέμπης. Αγόραρος είναι...9 κιλά?? Εμείς είμαστε μάλλον προς το αδυνατούλι (ήταν 7400 πριν 15 μέρες που κάναμε εμβόλιο).

Αθηνά, συμφωνώ απόλυτα με τη Σοφία...Απαράδεκτη η μαία. Αντί να βοηθήσει - που είναι και η δουλειά της - σε έριχνε ψυχολογικά. Εμένα, τόσο οι κοπέλες στον όροφο του μαιευτηρίου όσο και η μαία μου με βοήθησαν πάρα πολύ με το θέμα του θηλασμού. Αφού θυμάμαι, μου έφερναν το μωρό ΟΠΟΤΕ πείναγε (ούτε λόγος για μπουκάλι) και με το που τον άκουγαν λίγο να κλαίει στο δωμάτιο, έμπαιναν μέσα να δουν αν θέλω κάτι χωρίς να τις φωνάξω. Τόσο καλές που ήταν που ο μπαμπάς μου κάθε μέρα πήγαινε στο κυλικείο και τους έφερνε καφε, χυμό, τοστ κ.λπ. Τον είχαν συγκινήσει τον φρεσκοπαππού!!!!

Εμείς με την κρεμούλα βανίλια δεν τα πάμε καθόλου καλά. Μόλις ο μικρός βλέπει το πιατάκι και το κουταλάκι σφραγίζει το στόμα. Δεν κλαίει, δε διαμαρτύρεται απλά ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ... Για να του δώσω τις 5-6 κουταλίτσες, βάζω λίγη κρέμα στο δάχτυλό μου, ανοίγει το στόμα να το γλείψει και τσακ, του βάζω και το κουτάλι. Δεν τη φτύνει, την τρώει αλλά αν δεν τον "κοροϊδέψω" δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξει το στόμα. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ????

Μαρκέλα, γεια σου κι εσένα. Μια που ρωτάς, εμείς ξεκινήσαμε την κρεμούλα ακριβώς 5,5 μηνών. Αλλά, όπως θα διάβασες παραπάνω...τζίφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ!!!! ΚΙΚΗ ΜΟΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΩΡΑ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟΝ ΞΕΓΕΛΑΣ, ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ. ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΙΠΑ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ, ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΑΠΟ 6 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΧΑΖΕΨΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ. ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ;; ΜΕ ΠΟΣΑ ΧΕΡΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΓΕΛΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΪΣΩ;;ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ; ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ, ΑΨΟΓΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ. ΑΥΤΗ Η ΣΚΥΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ.. ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ, ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;;;;;ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;;ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΩΔΥΝΕΣ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΛΕΕΙ........ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.......ΑΣΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ...ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ.

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ....ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!9 ΚΙΛΑ!!!!!ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!ΤΣΟΛΙΑΣ, ΣΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ!!ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΨΟΣ, Ε, ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΒΑΡΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΣΕΙΣ :P:P ΒΡΗΚΕΣ 600€ ΨΗΦΙΑΚΟ; ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. Η ΧΤΕΣΙΝΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 650€ ΜΕ 120 ΦΩΤΟ, 2 DVD ΚΑΙ 20 ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ. ΜΕ ΚΟΛΛΗΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΖΩΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΘΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ. ΠΩΣ ΤΗ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ;; ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, μια χαρά μου ακούγεται η τιμή για φωτογράφο με όλα αυτά που προσφέρει. Η ιδέα με το ζωγράφο μου φαίνεται Super. Πάντως, ζήτα οποωσδήποτε να δεις τη δουλειά που κάνει γιατί καμιά φορά "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι". Η αλήθεια είναι όμως πως πράγματι προσφέρει πολλά κομμάτια για 650€. Πολύ δελεαστικό το πακέτο.

Όσο για τη μπουμπού σου, καλά κάνεις και την "ξεγελάς". Ελάχιστα είναι τα μωρά που αμέσως τσιμπάνε το κουτάλι και αρχίζουν την...ορθοπεταλιά :P:P:P Κι εγώ με το κόλπο που βρήκα θα συνεχίσω, αλλιώς δε θα φάει ποτέ των ποτών και θα πίνει γάλα μέχρι να πάει φαντάρος. Κι εγώ μόνη μου είμαι όταν γυρίζω από τη δουλειά (και με ένα κεφάλι καζάνι...), τί να κάνω?

Στο Ιασώ γέννησα και έμεινα πολυ ευχαριστημένη από το προσωπικό. Το ίδιο και η αδερφή μου πριν 20 μέρες. Τί να πω για τη μαία του γιατρού σου, ίσως θα έπρεπε να κάνεις θέμα στον ίδιο το γιατρό. Άκου να τραγουδάς στο παιδί για να κατέβει....ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ. Γιατί, με το τραγούδι θα πάρει τον κατήφορο?? Τί άλλο θα ακούσω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρένθεση: Κι εγώ στο ρηλάξ τον ταίζω προς το παρόν. Αγόρασα καρεκλάκι της Fischer Price που προσαρμόζεται σε καρέκλα κανονική αλλά η παιδίατρος μου είπε να μην τον βάλω ακόμα. Το πήρα για πιο μετά (μιας και ήμουν στα Jumbo για άλλα ψώνια). Θα το πάρω μαζί και στις διακοπές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

KOΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ Η ΣΙΣΟΥ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΞΕΛΑΔΩΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!

ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΩ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ...ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΣΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ?

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ?Η ΧΡΗΣΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ? ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ?

ΑΧ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

nanabil το ρυζαλευρο ειναι της holle.Το βρησκεις στα καταστηματα με βιολογικα αλλα και στα carrefour τα μεγαλα!!!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

Ο ατμομαγειρας που παρηγγειλα εγω ειναι της beaba και αγορασα και το βαλιτσακι για να το περνεις μαζι σου στις διακοπες,γιαγιαδες κ.τ.λ.Αυτη την συγκεκριμενη μαρκα θα τη βρεις μονο στα allouette.Πιστευω να σε βοηθησα!!!Δυστηχως δεν λειτουργει με μπαταριες!!

Καλοφωτηστη να ειναι η κουκλιτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...ολες καλα ε??πειτε μου αν δεν βαριεστε μια κ ειμαστε ολες πανω κατω ιδιων μηνων ποσο ζυγιζουν τα μωρακια σας?εγω πηγα κ ειναι 7300 κ μου πως δεν παμε καλα....η μπιπ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΒΑΛΕ Ο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΦΩΤΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΣΤΟ FB...MΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!

ΜΑΡΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!

ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ Κ ΕΓΩ!

ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ ΓΡΑΨΕ ΜΙΑ Κ ΤΗΝ ΤΙΜΗ!

ΠΑΤΣΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ...?ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ!!!

ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

ΠΟΣΟ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ???

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΕΤΟΙΜΟ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΛΛΑΧΘΕΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΟΥ ΕΒΑΠΟΡΕ?ΝΟΥΛΑΚ ΚΤΛ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ , ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ!

ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...Ε...ΚΟΥΤΣΑ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ Μ ΑΥΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΒΑΛΕ Ο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΦΩΤΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΣΤΟ FB...MΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!

ΜΑΡΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!

ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ Κ ΕΓΩ!

ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ ΓΡΑΨΕ ΜΙΑ Κ ΤΗΝ ΤΙΜΗ!

ΠΑΤΣΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ...?ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ!!!

ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

ΠΟΣΟ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ???

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΕΤΟΙΜΟ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΛΛΑΧΘΕΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΟΥ ΕΒΑΠΟΡΕ?ΝΟΥΛΑΚ ΚΤΛ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ , ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ!

ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...Ε...ΚΟΥΤΣΑ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ Μ ΑΥΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselnikas mia xara einai to varos tou mpempi.emena prin 10 meres itan 6300 kai mou eipe i giatros oti einai mia xara.

nanabil exw parei to almiron no2 kai thelw na tin sunexisw kai meta ton xrono skoni giati nomizw pws einai kalutero san poiotita apo ta alla.

o atmomageiras exei 140 evrw,alla ean thes mporeis na to paraggeileis kai apo auto to site http://www.dpam.com/robot-cuiseur-p-239 ... &c=312.egw agorasa apo edw to valitsaki tou atmomageira kai mou to steilan se 3 meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα υπεεροχος ο στολισμος..ονειρο.....εβαλε 400 γρ.κ μενα καλα μου φαινεται..τους βαρεθηκα τουςω γιατρους καθε φορα αυτο το βιολι με τα κιλα του...... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα πολυ καλη δουλεια!Αψογα ολα!!Μπραβο σας να ειστε παντα καλα και να την χαιρεστε!!

tselinkas τι λεει τωρα καλε???Μια χαρα ειναι το μωρακι σου!Ποσο ειχε γεννηθει?Παντως και η δικια μου καπου τοσο ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλασε καλε μια χαρα ειναι το παιδι!

Να κανω μια ερωτηση κοριτσια μια και μας χωριζουν μονο λιγες μερες πριν φαμε τη πρωτη μας κρεμα?Πως τα πηγατε την πρωτη φορα?Εφαγαν με ορεξη ή δεν τους πολυ αρεσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΕΛΙΝΚΑΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ..ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ;; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7,900 ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ 90Η ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΑ 100. Η ΜΙΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ Η ΑΛΛΗ ΑΛΛΛΙΩΣ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΕΜΕΙΣ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ ΦΡΟΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΕΥΜΑ; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΊΣΩ ΤΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΝ ΡΙΠΗ ΟΦΘΑΛΜΟΥ....ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΩΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΕΥΜΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ;

ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΤΕΘΗΚΕ ΘΕΜΑ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΤΟ 2. ΜΑΡΑΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ 1; ΑΝ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΑΛΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ S26 GOLD ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά προέκυψαν πολλά! Θα σας πω τώρα που μπορώ!

Αρχικά τα νέα του μπέμπη:

Πήγαμε στην γιατρό και είμαστε 67πόντους και 7.650γρ. Μας βρήσκει μια χαρά! Συνεχίζουμε να ακολουθούμε την 90η καμπύλη ύψους και βάρους! Κάναμε 2 εμβολιάκια και κλάψαμε μόνο 1 λεπτό και όταν τον πήρα αγκαλιά άρχησε να γελάει! Μας είπε πως είναι αρκετά προχωρημένο μωρό για την ηλικία του! Βιάζεται λέει να μεγαλώσει!

Του έδωσα χθες 1η φορά να φάει ρυζάλευρο.... δεν το ήθελε με τίποτα! Μιά έκφραση αηδίας είχε μόνιμα στο πρόσωπο και του έβαζα μια κουταλιά και την έφτυνε... :x Προσπάθησα για κανένα τέταρτο και μετά τα παράτησα. Ήπιε τζιτζί και ηρέμησε! Το μόνο που λυπήθηκα ήταν το γαλατάκι μου που έβαλα στην κρέμα και πετάχτηκε.... :( Σήμερα θα του κάνω πολύ λιγότερη ποσότητα και αν το φάει θα του κάνω κιάλλο.

Λοιπόν.... από την Κυριακή έχω στο σπίτι μου τον μπέμπη της κουνιάδας μου που είναι 6 μηνών. Μπήκε εκτακτως για εγχείρηση και είμαι η μόνη που μπορούσα να βοηθήσω μιας και το μωρό το θηλάζει. Οπότε τον ανέλαβα εγω! Τρώει βέβαια και κρέμες και φρούτα και λαχανικά οπότε θηλασμό ήθελε 3-4 φορές το 24ωρο. Το θέμα είναι οτι επειδή πήρε ισχυρά φάρμακα η κουνιάδα μου και θα κάτσει στο νοσοκομείο καμιά βδομάδα ακόμα πρέπει ο μικρός της να αποθηλάσει. Ετσι ανέλαβα εγώ και κάθε μέρα αντικαθιστώ ένα θηλασμό με ένα μπουκάλι. Σήμερα είναι η μέρα που δεν θα τον θηλάσω καθόλου.... έκτος αν το ζητάει που δεν θα μπορέσω να αρνηθω! :P

Όπως καταλαβαίνεται επικρατεί ένας ψιλοπανικός και δεν έχω χρόνο να ανασάνω! Μου αρέσει βέβαια και τώρα καταλαβαίνω της διδυμομανούλες! Παναγία μου! Ευτυχώς έχω την μαμά μου και την ανηψιά μου που βοηθάνε την κατάσταση!

Συμπεθέρα μου να ζήσετε με τον αντρούλη σου μέχρι τα βαθιά γεράματα!!!!! Πάντα ευτυχισμένοι να είσατε και να μεγαλώσετε κιάλλο την οικογένεια!!

Φιρφιρίκο μου μεγάλωσε ο μπέμπαρος!!! Πωπω... 9 κιλάκια ε;; Ετοιμος γαμπρός!!!

Νανα μου να σας ζήσει το Σισσάκι σας!!!!!

Τσελιγκα μου μια χαρά είναι ο ζουζούνος σου!!! Ασε το γιατρό να λέει!

Αθηνά μου μπράβο στην μικρή σου που κάνει μάμ!!!! Εμας ούτε να το δει! Ελπίζω σιγά σιγά να συνηθήσει.

Όσο για τα κιλά των μωρών δεν σημαίνει πως όλα τα μωρά στον ίδιο μήνα πρέπει να είναι τα ίδια κιλά. Τα κιλά αλλάζουν σύμφωνα με το βάρος γέννησης!

Λένε οτι το πρώτο τρίμηνο το μωρό πρέπει να βάζει 750-900γρ το μήνα. Το δεύτερο τρίμηνο 600-750γρ το μήνα, το τρίτο τρίμηνο 450-600γρ το μήνα και το τέταρτο τρίμηνο 300-450γρ το μήνα.

Δεν σημαίνει πως ένα μωρό 5μηνών που γεννήθηκε 2,5κιλά θα ζυγίζει το ίδιο με ένα μωρό που γεννήθηκε 3,5 κιλά. Το λογικό είναι να ζυγίζει σχεδόν 1 κιλό λιγότερο! Τα παιδάκια νομίζω πως από 2 χρονων και μετά είναι που πρέπει να έχουν ενα στάνταν κιλών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα...Καλό μήνα να έχουμε.

Tselinkas πες στον/στην παιδίατρο ότι λέει τρίχες. Μια χαρά είναι το μωρό...Μήπως, λέω εγώ τώρα, το πάει φιρί φιρί για ξένο γάλα? Τους έχει φοβηθεί το μάτι μου. Εμένα ο μπέμπης είναι 7800 αλλά π.χ. της γειτόνισσάς μου που είναι 15 μέρες πιο μεγάλος είναι 9600 :ohmy::ohmy: Τί πρέπει δηλαδή, να λέω ότι το δικό μου το μωρό είναι αδύνατο? (θα μας πάρουν με τις πέτρες). Μια χαρά πάτε.

Μαριλού και Σοφία,εμένα την πρώτη μέρα έφαγε 4 κουταλιές ρυζάλευρο με μορφασμούς και αηδία. Τη δεύτερη μέρα 5 κουταλιές και μετά όπως έγραψα και χτες σφράγισε το στόμα. Ούτε κλάμα ούτε τίποτα, απλά ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ, χαχα. Δεν τον πίεσα. Την τρίτη μέρα για να ανοίξει το στόμα έβαζα πρώτα κρεμούλα στο δάχτυλο, έγλειφε το δάχτυλο και του έβαζα και το κουτάλι (πάλι 5 κουταλιές). Εχτές όμως την έφαγε όλη και του έκανα και άλλες 3 μεζούρες!!!! Άνοιγε το στόμα μια χαρά και γλειφόταν κιόλας!!!! Πάνω απ' όλα υπομονή και όχι πίεση (τα κόλπα επιτρέπονται, το ζόρι όχι).. Να ρωτήσω και κάτι: Ποιά μάρκα κρέμα ρυζάλευρο δίνετε? Οι εντυπώσεις σας μέχρι στιγμής (λιώνει καλά, μυρίζει ωραία κ.λπ.????)

Αθηνά, κι εγώ την ίδια απορία με σένα έχω. Μου κάνει εντύπωση πώς ένα μωράκι θα χορτάσει μόνο με φρούτα χωρίς να πιεί και γαλατάκι. Εμείς ξεκινάμε το Σάββατο και πραγματικά θέλω να το τσεκάρω αυτό - όχι ότι θα τα φάει με τη μία. Κανονικά οι παιδίατροι λένε ότι όντως η φρουτόκρεμα θα πρέπει να αποτελέσει σταδιακά ένα γεύμα. Αλλά απορώ κι εγώ. Γνώμη μου είναι πάντως, εάν βλέπεις τη μπουμπού να μην ικανοποιείται, να της δίνεις και το γαλατάκι της (λιγότερο βέβαια). Κακό δεν κάνει. Όσο για το γάλα, εγώ του δίνω προς το παρόν το S-26 HA (υποαλλεργικό) και επειδή όντως είναι από τα καλύτερα της αγοράς και το κυριότερο δε μου βρωμάει (δοκίμασα και το ΝΑΝ 1 ΗΑ...καμία σχέση), θα συνεχίσω με το S-26 Gold μια που δεν τίθεται πια θέμα αλλεργίας. Ξέρω πάντως ότι τα γάλατα σε σκόνη, αν και τσουχτερά για την τσέπη, υπερτερούν σαφώς των εβαπορέ για τον 1ο χρόνο των παιδιών. Μάλλον έτσι θα συνεχίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...