Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ '10 No2


Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες!!!Τι κανετε?Μολις κοιμηθηκε το λουλουδι και ειπα να μπω να δω τα νεα!!!

Εμενα η περιοδος μου ηρθε το περασμενο μηνα κανονικα πριν ειχα λιγο αιματακι 1-2 μερες και αν!!!Δυστυχως ομως κρατησε 5 μερες!!!!Παλια κραταγε 3! :(:(

Συμπεθερα δευτερο δοντι???!!!!!Σουπερ αναπτυξη ο γαμπρος!!!

Μαρακι85 πρωτη φορα το ακουω αυτο για τα φρουτα!Θα τολμησω να πω πως ειναι λαθος και ας μην ειμαι γιατρος!!Ολες οι μανουλες ενα ενα τα δινουν!

Το απογευμα θα φερω στην παρεα μας μια κοπελα που γεννησαμε την ιδια μερα και ειμασταν στο ιδιο δωματιο στο Λητω!!!

Α, παντρευεται καμια?Ενα γνωστο μαγαζι με νυφικα στον Κορ/λο κανει ανακαινιση και εχει 15μερο προσφορων,ολα τα νυφικα 300-500 ευρω πωληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΙ, ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ; ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΧΟΥΝ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΠΥΡΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ; ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ Η ΩΡΑ.

ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΣΑΛΙΑΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΗ ΒΓΑΖΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Τι κανετε?Τα μπεπακια σας??Εμενα η κυρια χθες και σημερα εχει πει πανω απο 30 φορες μπαμπα!Βεβαια μια φιλη μου που εινα παιδαγωγος-ψυχολογος μου ειπε οτι αυτο συμβαινει γιατι τα μωρακια ακουν συνεχεια απο εμας :angry::angry::angry: "ο μπαμπας αυτο...ο μπαμπας εκεινο..."!!!

Λεω αυριο το πρωι,αν δεν βρεχει παλι, να παρω αγκαζε την κυρα-μαμη και να παμε Πειραια να παρω ρουχα-παπουτσια-τσαντακι για τη βαπτιση!!Πειτε καμια ιδεα για δωρο της κουμπαρας μου!Μου ζητησε κατι για το σπιτι :unsure:

Αθηνα αντε καλη αρχη!Περιμενουμε νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεερα!!!!!!

Τι μου κάνετε; Εμείς τελικά το βγάλαμε το 2ο δόντι! Εσκασε μύτη χθες το μεσημέρι! Πώ πω .... ο μπέμπης ο καημένος μέσα σε 3 εβδομάδες έβγαλε 2 δόντια! Πολλά σάλια και πολλή φαγούρα!!!!

Χθες πήγαμε στον γάμο της συντέκνησσάς μου και ήταν όλα μαγικά!!!!! Στο κέντρο κάποια στιγμή μας χέστηκε και ο μπιχλιμπίδης, παρόλο που με είχε "κεράσει" το απόγευμα μια μερίδα :laugh: Δεν είχε προδιαγραφές το μαγαζί για να τον αλλάξω κάπου και έτσι ένωσα 2 καρέκλες, έβαλα το σελτεδάκι πάνω και τον άλλαξα.

Είχε ενθουσιαστεί με τα φώτα και τον πολύ κόσμο και κουνιώταν ολόκληρος από την χαρά του! Ε, κατά τις 12 δεν άντεξε άλλο το καμάρι μου και αρχισε την γκρίνια γιατί προσπαθούσε να κοιμηθει και δεν μπορούσε από την δυνατή μουσική. Ετσι φύγαμε.... :(

Συμπεθερούλα μου η τσούπρα μας είναι γλωσσού ε; Ακου κει "μπαμπα" ! Τελικά είναι αχάριστα τα μωράκια μας! :P Εμείς είμαστε όλη την ώρα μαζί τους, τα ταϊζουμε, τα περιποιόμαστε και αυτό είναι το ευχαριστώ :blink: ! Χαχα! πλάκα θα έχει η ζουζούνα σου ε;

Αθηνά μου, σχετικά με τα δόντια εμάς βγαίνουν προς το παρόν χωρίς προβλήματα. Να φανταστείς ουτε καν είναι πρισμένα ή ασπρισμένα τα ούλα του. Η γιατρός μας είπε οτι θα τα βγάλουμε χωρις ιδιαίτερη ταλαιπωρία. Συνήθως όσο μεγαλύτερο είναι το μωρό τόσο πιο επώδυνο είναι, γιατί έχουν μεστώσει τα ουλάκια του και ζορίζοντε για να βγούν. Συνήθως σ'αυτές τις περιπτώσεις ανεβαίνει πυρετός και υπάρχει γκρίνια πολλή. Εύχομαι να να βγούν τα δοντάκια χωρίς προβλήματα!!!!

Με το καλό να φάτε και τα φρουτάκια σας σήμερα!!!!!! Περιμένουμε εντυπώσεις!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες!!Τι μου κανετε???Εμεις σημερα βγηκαμε για ψωνια!Πηραμε δωρο στη νονα μας και μια νεραιδα-λουλουδι για να στολισουμε στο τραπεζακι με το βιβλιο των ευχων!!

Συμπεθερα εμεις ακομα φαφουτες ειμαστε!!! :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ Η ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ,Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΛΕΝΝΗ,Η ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ,Η ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ....Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΟΜΑΤΑ..........ΜΑΡΙΛΟΥ 2 ΔΟΝΤΙ???/ΜΠΡΑΒΟΟΟ???ΕΜΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ.....ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ..ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ....ΤΩΡΑ ΙΧΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟ...ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΘΕ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΡΘΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑΝΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΟΛΟ...ΒΕΒΑΙΑ ΧΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΣΤΗ ΣΑΛΙΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΓΛΥΦΟΤΑΝ :P:P ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ! ΕΙΝΑΙ ΛΙΧΟΥΔΩ ΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ ΤΕΛΙΚΑ :laugh:

ΣΟΦΙΑ ΨΩΝΙΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ; ΤΙ ΠΗΡΕΣ; ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ;

ΜΑΡΥΛΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΓΛΕΝΤΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ ΣΟΥ :) ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙΡΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ, ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ.

ΣΟΦΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΨΩΝΙΣΕΣ ΤΩΡΑ, ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ, ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ,ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ....ΜΙΑ ΕΣΠΡΕΣΙΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΕΤ ΓΙΑ ΤΟ ΒΕΡΑΝΤΑΚΙ ΤΟΥΣ, ΚΑΡΕΚΛΕΣ-ΤΡΑΠΕΖΙ. ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ PRACTIKER. ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!

Αθηνά μπράβο σας για το αχλάδι. Άντε και σε άλλο φρούτο!! Εμείς ξεκινάμε στις 7/7.

Σήμερα είδα και το δεύτερο δοντάκι. Φαινόταν το πράγμα, σάλια και ενόχληση. Δε μπορώ να πώ, το πήραμε αρκετά καλά. Βέβαια έχουμε ακόμη μέλλον μέχρι να βγούν και τα υπόλοιπα.

Όσο για το "μπαμπά", εμείς τους παρέχουμε ό,τι χρειάζονται αλλά μαμά δε λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΦΤΑΣΕ Κ ΓΙΑ ΕΜΑΣ Η ΜΕΡΑ ...ΑΥΡΙΟ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ ΜΑΣ!!!

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙΡΟ Κ ΓΙ ΑΥΡΙΟ ΔΙΝΕΙ ΒΡΟΧΕΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΤΣΑ!ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΤΑΟΥΛΙΑΣΜΕΝΑ!!!

ΤΑ ΤΡΙΒΕΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΟΠΟΥ ΒΡΕΙ!!!ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ , ΣΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ , ΣΤΟ ΣΤΡΩΜΑ!!!ΚΑΗΜΕΝΗ!!!ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ Κ ΑΥΤΑ!!!

ΣΟΦΙΑ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ?

ΕΝΕΝΑ ΛΕΕΙ ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ ΑΝΤΕ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙ!

ΤΩΡΑ ΚΑΘΙΣΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΑ...ΤΡΩΩ Κ ΜΙΑ ΚΡΕΠΟΥΛΑ ΜΕ ΚΑΣΕΡΑΚΙ,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Κ ΡΟΚΦΟΡ...ΓΙΑΜ ΓΙΑΜ...ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΛΙΜΠΙΖΟΜΑΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!Τι κανετε?Τα μπεμπακια? Εμεις κλεισαμε τα βαπτιστικα μας με τον νονο, ερχονται και οι μπομπονιερες αυτην την εβδομαδα, εχω να φτιαξω και τα σακουλακια.....Πολλες δουλειες....

Προχθες βγηκαμε με την μικρη μας εξω για φαγητο....Κυρια.... Υπνο πολυ!

Εμεις δωρο θα του παρουμε ενα ρολοι που του αρεσει.

Νανα με το καλο...... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ, ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!

ΙΩΑΝΝΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΒΑΦΤΙΖΕΤΕ;

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ "ΜΠΑΜΠΑ", ΤΥΧΑΙΝΕΙ Η ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ [ΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ". ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗΣ ΟΜΙΛΙΑΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ "ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΕΥΚΟΛΟΗ ΣΥΛΛΑΒΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΦΕΡΟΥΝ . ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΛΟΙΠΟΝ "ΜΠΑΜΠΑΔΙΖΟΥΝ" (ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΑΥΤΗ). ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΟΥΝ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ, ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Ή ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ "ΛΕΞΗ" ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΥΜΙΖΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ. ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΟΙΤΟΥΝ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑ, ΤΟΤΕ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝ. ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΑΥΤΙΣΗΣ ΛΕΞΗΣ-ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ Ή ΠΡΟΣΩΠΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ!! ΕΧΩ ΦΑΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ Γ...Ω ΕΙΠΕ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΑΜΑ;; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!!!Σημερα 2 επετειος γαμου!!!Ποτε περασε ο καιρος κοριτσιαααααααααα????9 χρονια μαζι και 2 married!!

Νανα να ζησει τΟ Σισσακι!!!Να ειναι γερο και καλοφωτιστο!!!Σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο!!

Αθηνα καλη αρχη εκανε το λουλουδι!!Ντε λιγες μερες μας εμεινα και εμας!!

Επανερχομαι...με φωναζει η κορη μου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή εβδομάδα από μένα..

Νανά να σου ζήσει η νεοφώτιστη, να είναι γερή και τυχερή πάντα.

Μαριλού με γειά το δόντι...Εμείς ακόμα τίποτα...

Ο μπέμπης όλο το ΣΚ ήταν βόλτες με τη μαμά και το μπαμπά. Σάββατο ήμασταν Θησείο για καφέ και μετά Jumbo και το βράδυ σε παιδικό πάρτυ. Με έκανε ποοοοολύ περήφανη γιατί ήταν άψογος, γέλαγε με όλο τον κόσμο, δε γκρίνιαξε ούτε και όταν άρχισε να νυστάζει (μόνο τα ματάκια του έτριβε) και ήπιε και όλο του το γαλατάκι εν μέσω παρτυ και βαβούρας. Οικονόμησε και ένα μπαλόνι Hello Kitty, με το οποίο έχει πραγματικά ξετρελαθεί και το ανεβοκατεβάζει μόνος του με το κορδονάκι. Αν του φύγει, γελάει και ψάχνει τρόπο να το ξαναπιάσει, χαχαχα.

Την Κυριακή πάλι συμμαζεμό δεν είχαμε, καφέ το πρωί με άλλους φίλους και μωρά στο Φάληρο και μετά τραπέζι στη γιαγιά και μετά (επιτέλους) σπίτι. Μια χαρά τα περάσαμε. Το βράδυ τα πλήρωσα όλα αναδρομικά διότι σιδέρωνα μία λεκάνη με δυσθεώρητο ύψος από ρούχα. Μου' φυγε η μαγκιά :S

Το Σάββατο δοκιμάσαμε κρέμα βανίλια. Η προσπάθεια στέφθηκε με πλήρη και παταγώδη αποτυχία. Δεν έφαγε ούτε μισή κουταλιά, έπαιζε με το κουτάλι, τα πασάλειψε όλα πάνω του και σφράγισε το στόμα. Άσε η έκφραση αηδίας στα μούτρα......Την Κυριακή έφαγε 5 κουταλιές (με λίγο ζόρι βέβαια). Άντε να δούμε σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!! ΣΟΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ, ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΕΠΑΙΤΕΙΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!! ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΣΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ,...............................................ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ!! ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΤΟ ΣΚ. ΧΤΕΣ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΡΙΧΝΕ ΕΔΩ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΗΤΑ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΓΕ ΓΕΡΑ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΥΛΑ. :( 2 ΩΡΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΑΥΤΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ ΦΑΓΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗ ΦΟΡΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΞΑΝΑΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ. ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ΝΟVA ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 4-5 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΕΧΩ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ.

ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ CHICCO ΜΕ ΤΡΙΠΛΗ ΡΟΗ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ; ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, νομίζω ότι με τις θηλές αυτές αλλάζει η ροή ανάλογα με τον τρόπο που "κοιτάει" η γραμμούλα. Δηλαδή, αν θέλεις να ρυθμίσεις τη ροή στο 2, πρέπει η γραμμούλα που είναι στο 2 να "κοιτάει" τη μύτη του μωρού. Αν θυμάμαι καλά έτσι πάει. Εγώ βέβαια δεν τη βολεύτηκα καθόλου αυτή τη θηλή γιατί μου έδινε την εντύπωση ότι η ίδια ροή υπάρχει όπως και να βάλεις το μπιμπερό και τελικά κατέληξα να πάρω μπιμπερό και θηλές NUK και σώθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ nUK ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑ. ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΚΕΙ. ΜΟΝΟ ΘΗΛΕΣ ΣΗΛΙΚΟΝΗΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ AVENT ΚΑΙ CHICCO. ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΩ ΔΙΑΦΟΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Αθηνα μου, να εισαι καλα!!!Εμεις την Κυριακη πηγαμε στη μαμα μου!!Η κυρια οπως καταλαβαινετε ηταν στα πανω της και βολτα και ολο χαδια και αγκαλιες!Εκλεισα και το catering!

Οσο αφορα το μπαμπα, εγω τουχαλιστον, το ξερω πως δεν καταλαβαινει τι λεει!Εχει σταματησει να λεει μπαμπαμπαμπαμπα και λεει μπαμπα μπαμπα μπαμπα!Αθηνα η κοπελα που εγραψε το κειμενο της βαπτισης ειναι παιδαγωγος και ψυχολογος οποτε οπως καταλαβαινεις με ενημερωνει πληρως για καθε σταδιο αναπτυξης!Στο Κωστη δεν το λεμε ομως...ας τον να χαιρετε ο χρυσος μου!! :):P:P

Αυτο που καταλαβαινει τωρα πια και το κανει συνειδητα ειναι το κουκουτσα!Κρυβεται κατω απο το σεντονι και ξεσκεπαζεται γιατι πλεον αρχιζουν και κατανοουν την μονιμοτητα των πραγματων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ, ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ "ΤΣΑ" ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΨΑΧΝΕΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΜΕ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΝΑΛΛΑΓΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΗΣ...ΧΡΥΣΗ!!!

ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΟ ΣΙΣΣΑΚΙ ΜΑΣ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!!

ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΚΙΧ ...ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΙΧ...ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΚΙΧ...

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ!!!

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ Κ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟ ΤΡΑΒΟΥΣΕ Κ ΑΥΤΗ ΤΕΝΤΩΝΟΤΑΝ ΧΑΧΑΧΑ

ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ!!!

Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Κ Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ!

ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΣ ΣΤΟ FB KAΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!

ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ...

ΑΙΣΙΩΣ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑΜΕ 250 ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΔΕΙΠΝΟ!

ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ Κ ΦΥΓΑΜΕ ΣΤΙΣ 12!

ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!

ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΧΑΧΑΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΤΕ ΤΑ ΚΟΥΚΛΙΑ ΣΑΣ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΑ Κ ΓΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σισσακι ειναι το τελευταιο μπεμπακι του Ιανουαριου αλλα το πρωτο που βαπτιστηκε!Να τις δωσεις 2 ρουφηχτα φιλακια απο εμας!!!Περιμενουμε φωτο!

Αληθεια κοριτσια τα εθιμα μετα τη βαπτιση θα τα κρατησετε?Εγω θελω να τα κρατησω ολα αν και για να ειμαι ειλικρινης με προβληματιζει λιγο οτι κατακαλοκαιρο δε θα την κανω 3 μερες μπανιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ...

ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ...Κ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΜΠΙΖΟΥ

Ε ΠΗΡΑ ΤΟ ΛΕΚΑΝΑΚΙ Κ ΠΟΥΤΑΚΙ ΚΟΛΑΡΑΚΙ ΤΑ ΕΠΛΥΝΑ

ΜΗ ΣΥΓΚΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ

ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ

Κ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 2...ΜΕΤΡΑΕΙ Κ Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!

ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 6μμ!!Ναι και εγω το ποπουδακι της θα το πλενω και θα πεταω το νερο στη θαλασσα οσο θα ειμαστε στη μαμα μου και οταν γυρισουμε σπιτι στη γλαστρα!Σωμα και κεφαλακι ουσιαστικα δε θα πλυνω!Την 3 μερα ερχεται ο νονος να το κανει μπανιο,ε?Ειδες το εκκλησακι?Το εβαλα στο fcb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...