Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσαρες μου!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Λενακι μου τι ομορφη κοιλιτσα!!!!! :kiss::kiss: Να πατε να μεινετε οπου θελετε και ασε τα πεθερικα σου να μουρμουρανε!!!! :angry::angry:

Ειρηνη μου αυτο με τους λεμφαδενες στη μασχαλη μη σε αγχωνει κι εμενα πρησμενοι ειναι και το πρωι που ξυπναω δεν μπορω να σηκωσω ουτε τα χερια μου!!!!Τωρα στην εγκυμοσυνη δεν μπορει να γινει σωστη εξεταση στο στηθος και στη μασχαλη!Εγω εχω και μια ιστορια στο ενα μου το στηθος....το ειχα και πριν την Αντωνια, με την εγκυμοσυνη και το θηλασμο ειχε γινει πολυ μεγαλο αλλα μολις σταματησα και να θηλαζω σχεδον εξαφανιστηκε!!!! Τωρα παλι μεγαλωσε αρκετα...μαλλον φταινε και οι ορμονες μας!!!! Αφου γεννησω και θηλασω με το καλο, μαλλον θα το βγαλω αν εξακολουθει να υπαρχει.....

Εχουμε ερθει Κρητη με τον αντρουλη μου (Χανια) μετα το γαμο μας και παθαμε πλακα, ειπαμε θα ξανα ερθουμε με τα παιδακια μας!!!!Τοτε θα σας γνωρισω και το Ντενης και θα γελατε ολη μερα ασταματητα!!!! ;):P:P

Μαρια μου εγω δεν ειχα πολλα υγρα....οπως παντα νομιζω!!!Κι επισης μπορεις να γραφεις οποτε θελεις κι οτι θελεις εδω!!!! ;):kiss::kiss:

Δεσποινακι καλο κουραγιο στη σκυλιτσα σου!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ mata !!!

διάβασα κάπου στο internet οτι μία από τις ενδείξεις χαμηλής προγεστερόνης είναι ο στεγνός κόλπος και καθώς βρίσκομαι λίγες μέρες πριν το πολυαναμενόμενο τεστάκι, ανησύχησα μήπως είναι προμήνυμα αρνητικού αποτελέσματος...

καλά, δεν μιλάω για τόσο στεγνό που να πονάει, απλά δεν υπάρχουν υγρά που εχω διαβάσει σε άλλες κοπέλες που δεν προλαβαίναν να αλλάξουν εσώρουχο από την έκκριση ...

ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ mata !!!

διάβασα κάπου στο internet οτι μία από τις ενδείξεις χαμηλής προγεστερόνης είναι ο στεγνός κόλπος και καθώς βρίσκομαι λίγες μέρες πριν το πολυαναμενόμενο τεστάκι, ανησύχησα μήπως είναι προμήνυμα αρνητικού αποτελέσματος...

καλά, δεν μιλάω για τόσο στεγνό που να πονάει, απλά δεν υπάρχουν υγρά που εχω διαβάσει σε άλλες κοπέλες που δεν προλαβαίναν να αλλάξουν εσώρουχο από την έκκριση ...

ευχαριστώ!

τον ΡΟΥΦΗΞΕΣ τον άνθρωπο (στην φωτο εννοαω) άστον καλεεεεεεεε!!!!

χαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

βεντουζα!!! χαχαχαχα :woohoo:

τσουπρες με το καλες εγκυμοσυνες ευχομαι και γερα μωρακια!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

ε! οχι! εδώ και η Ζαχαρένια ;;;!!!!

που είσαι βρε άτομο ;;;

ελα, πες μου και σύ !! εχω απορία! πες κατι για τα υγρά...!

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ σε κατουρλουδες!!!!

:woohoo: :woohoo: :blink: :silly:

:silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

για να μιλησουμε σοβαρα τωρα απο υγρα ρε μαναρακι δεν ξερω πολλα

απο ΣΤΕΓΝΑ ξερω ειναι παραλια στον Αρχαγγελο ΡΟΔΟΥ!!!!

αααααααααααααααααααααχαχαχα :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!ρε!Ζαχα!!!!! :P:P:P:P

Ρεββεκακι μου με το καλο να κανεις και τ'αλλα ταξιδακια σου!!!! :kiss:

Ιωαννα, μπραβο γλυκια μου, ολα καλα να πανε και παντα να κλαις απ'τη χαρα σου!!!! ;):kiss:

Φανουλα μου ολα τελεια θα ειναι θα το δεις! Και τα δυο μωρακια σου θα ειναι γερα και δυνατα!!!! ;):kiss:

Ζωουλα μαλλον αγορακι εεεε;;;; Καλα να παθεις!!! :P Αγορακι ηθελες νομιζω εεεεε!!!! ;):P:P:P

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ!!!!!!! :kiss::kiss::kiss: Κι εμεις ειχαμε τρεις μερες πυρετο την προηγουμενη εβδομαδα και τωρα μας εχουν μεινει οι μυξουλες..... :( Προσεχε πολυ μην κολλησεις!!!!! Εγω κολλησα και δεν μπορω να μιλησω....εχει κλεισει ο λαιμος μου, βηχω κι ολη μερα ειμαι μ'ενα χαρτομαντηλο στο χερι!!!!! :angry::angry:

Κοριτσαρες μου φιλακια πολλα σε ολες!!!! Τοοοοοοσα που διαβασα.....sorry αν ξεχναω και κατι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

maria+fotis έγραψε:

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ σε κατουρλουδες!!!!

:woohoo: :woohoo: :blink: :silly:

:silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

για να μιλησουμε σοβαρα τωρα απο υγρα ρε μαναρακι δεν ξερω πολλα

απο ΣΤΕΓΝΑ ξερω ειναι παραλια στον Αρχαγγελο ΡΟΔΟΥ!!!!

αααααααααααααααααααααχαχαχα :woohoo: :woohoo:[/quote:21qlnmje]

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Ματα μου!!!!! :kiss:

Ευτυχως μονο πυρετο μου κανει.Ουτε μιξουλες ουτε τιποτα.

Περαστικα και σε εσενα! Φανταζομαι τι ταλαιπωρια θα ειναι..

Πω πω και εγω ξεχασα και αλλα κοριτσια!!

Ρεββεκακι μου πως περασατε;;;; Δεν μεινατε καθολου καθολου

Καβαλα;;;Η Θασος σας αρεσε;;;; Φιλακια μικρη μου!! :kiss::kiss:

Φανουλα πηγες στον γιατρο;;;τι εγινε τελικα;;

Μαρια και εγω κανονικα υγρα ειχα πριν απο το τεστακι.

Μην το ψαχνεις τοσο πολυ! Αν ειναι να ερθει θα ερθει οπως

και να εχει! ;)

Φιλακιααααα!!! Ωρα για μαμ!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

ελα, βρε ζαχαρένια μου, αφού ξέρεις πώς είναι αυτές οι μέρες της αναμονής...

:)

ΑΝ ξερω λεειιιιιιιιιιιιιιιιιι

ενταξει το κατανοω & σταματαω τα αστειακια...δεν ειναι ωρα ...και ευχομαι τα καλυτερα πολυ πολυ συντομα!!!

σμουτς :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 περαστικά σας! Ααα και παλιά παπουτσάκια έχεις;;;; γράφε!!! Αυχενική μεθαύριο! Ουάου μια κοιλίτσα!!!!

maria+fotis φυσικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να γράφεις εδώ και εύχομαι σύντομα να μας γράφεις για άλλο λόγο. Αυτό στο οποίο κατέληξα μετά από 2 χρόνια σχεδόν είναι πως δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά οπότε το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μη δίνουμε ΚΑΜΙΑ σημασία είτε τα συμπτώματα είναι περιόδου είτε εγκυμοσύνης. Μου το έλεγαν και άλλες κοπέλες και όμως δε το πίστευα… και όμως όταν το πήρα απόφαση … όλα έγιναν από μόνα τους!!!! Καλή επιτυχία γλυκιά μου!!!!

Kimon πήγα κουκλίτσα μου! Όλα καλά! Μου βρήκαν πολλές αλλά μικρές και ακίνδυνες κιστούλες στο στήθος και ερεθισμένα αλλά πάλι ακίνδυνα λεμφαδενάκια στις μασχάλες. Εγώ βέβαια συνεχίζω να έχω την ενόχληση αλλά προσπαθώ να πίσω τον εαυτό μου πως ίσως είναι κάποιο εσωτερικό σπυράκι ή ερεθισμός από το ξύρισμά και το αποσμητικό. Αν ήταν κάτι αποκλείεται να μη φαινόταν στον υπέρηχο!

Αχ αλήθεια mata μου; Αχ ησύχασα τώρα περισσότερο! Δίκιο έχεις και εδώ βάζουν το χεράκι του οι ορμόνες!! Εννοείτε σας περιμένουμε Κρήτη όποτε θέλετε!!! Εμείς ευκαιρία ψάχνουμε για βόλτες και διακοπές! Και αυτό ισχύει φυσικά για όλες σας!!!

zaxarenia και στα δικά σου ζουμπουρλούδικό μας ζαχαρωτό!!!

Δε σας είπα … ξέρετε πότε μου έκλεισε ραντεβού το ΙΚΑ για να κάνω τις εξετάσεις του προγεννητικού;;;;;;;;;;; 18/08. Θα έχω μπει στον 5ο με το καλό… Κααααααααααλά!

Α και επίσης κάτι περίεργο ένοιωσα σήμερα στην κοιλιά μου μετά το φαγητό. Ή τα εντεράκια μου ήηηηηη…

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά σας χαιρετώ :kiss::kiss:

Μόλις τελείωσα με ένα σίδερο βουνό!! :S Είχα ανοχτό το κλιματιστικό και σιδέρωνα αλλιώς αδύνατον!! Και δεν είμαι και στα πολύ καλά μου από χθές με ταλαιπωρεί καούρα στο στομάχι. Το βράδυ έπεσα νηστική το πρωί μετά το πρωινό μου ξανά τα ίδια. Επίσης οι αμπούλες σιδήρου με έχουν πειράξει στο έντερο και όλη νύχτα με πονάει. Είχα που είχα το σύνδρομο ευαιρέθιστου εντέρου απόγινα τώρα :x τι να κάνουμε όμως υπομονή!!!

Ιωάννα μου αχ είδες τι όμορφα νοιώθεις μόλις το πρωτοδείς το μωρουλίνι εγώ μόνο τότε πείστηκα 100% ότι είμαι έγκυος :P

geozouli 6 εκ το ζουζουνάκι σου ε? από εδώ και πέρα μεγαλώνει πολύ γρήγορα!!!

aleχandra mammy καλωσήρθες στην παρεούλα μας με το καλό το νινάκι σου :)

Ειρήνη μου ελπίζω να ξεμπέρδεψες με το γράψιμο τον εξετάσεων στο ΙΚΑ εγώ ταλαιπωρήθηκα δύο μέρες με αυτό :angry:

Theodosiadou πόσο σε νοιώθω είχα και εγώ κάποτε σκυλίτσα και ξέρω την αγωνία σου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Λενάκι περαστικά στη μικρούλα σου. Είναι δράμα να παιδεύεται το πουλάκι μου με πυρετό καλοκαιριάτικα. Οσο για την κοιλίτσα τέλεια!!!

Εγώ δεν τολμώ να βάλω δική μου γιατί είμαι σα να είμαι ήδη στον 6 ο και ας μην πήρα καθόλου κιλά :blush:

maria+fotis αυτό με τα υγρά δεν είναι απόλυτο εγώ πριν το τεστ δεν είχα υγρά μπορώ να πω ήταν όπως κάθε μήνα πριν την περίοδο, δεν είχα διαφορά. Μην αγχώνεσαι και περίμενε μέχρι να κάνεις το τεστάκι σου που εύχομαι να είναι σούπερ++++++++!!!!

Καλό απόγευμα σε όλες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις ηρθα απο την γιατρο!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

το νινακι μου ειναι 6.5cm απο κεφαλι ως ποπο.

η μυτουλα μας ειναι 2.9 μια χαρα

ο αυχενας μας αυτο που μετρανε 1.4 το παχος

στομαχακι ειδαμε!!!

χερακια δαχτυλακια μουτζιτζες ειδαμε,

της εμοιαζε για κοριτσακι μου ειπε!!!χαραααααααααααα εγωωωω!!!!!!

ειμαι 12 εβδομαδων αλλα το νινι μου ειναι 13 εβδομαδων!!!

εκανα και την papp A αλλα σε μια βδομαδα θα εχω αποτελεσματα!!!!

βιταμινες μου εδωσε,ειμαι ακομα στα ιδια κιλα 51.80,πιεση 9.6

δοξα το θεο ολα πανε καλα!!!!επομενο ραντεβου με το νινι 3 αυγουστου!!!!

λενακι μου περασα τελεια ηταν υπεροχα!!!!καβαλα δεν μειναμε οχι,η θασος ηταν τελεια αλλα εβρεχε!!ομως καταφερα και εκανα 3 μπανακια!!!

καποι νεο κοριτσι μας ηρθε νομιζω!!καλως ηρθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα κκαι ευχομαι και σε ολες εσας να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη.

THEODOSIADOU ολα να πανε καλα σημερα με το σκυλακι σου.Και εμεις εχουμε ενα γατο 6 μηνων και τωρα ο αντρας μου αρχιζει να μου λεει διαφορα φοβαται για μικροβια και τετοια λεει οτι η γατες ειναι επικυνδινες στην εγκυμοσυνη και δεν ξερω τι να κανω

LENAKI περαστικα στο νινι σου ευχομαι συντομα να γινει καλα οσο για τα πεθερικα σου μην στεναχωριεσαι κανε αυτο που θες εσυ και αστους να λενε δε θα καθοριζουν αυτοι τη ζωη τους αυτοι τη ζωη τους την εζησαν τωρα αρχιζει η δικη σου.και καλε τι κοιλιτσα ειναι αυτη???2 μετρα παιδι εχεις εκει μεσα?εμενα ηταν ετσι στον 5ο με 6ο μηνα φτου φτου..

MARIA FOTIS καλη επιτυχια σας ευχομαι και μια μονο συμβουλη μη το σκεφτεσαι και μην αγχωνεσαι οταν ερθει η ωρα θα γινεις και συ μανουλα

REBBEKA ολα καλα δηλαδη με το μωρακι σου ,μεγαλωνουμε κανονικα...μπραβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!!!!!

Αλεξάνδρα καλωσήρθες!!!!!! καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!!!

Λενάκι περαστικά για την μικρούλα σου. Τέλεια η κοιλίτσα!!!!! Να χαρείτε το σπιτάκι σας και άσε τα πεθερικά να λένε ;)

Ειρήνη μου το χειρότερο ταμείο έχουμε δυστυχώς.. τι να κάνεις? υπομονή!!!

Ιωάννα το μπεμπάκι σου μια χαρά το βλέπω!!!! :):) όλα τέλεια!!!!

Ρεββέκα μου κοντά κοντά τα μωράκια μας!! μια χαρά η αυχενική!!! κοριτσάκι εσύ ε? άντε αν το σιγουρέψω για τον γιο τον άλλο μήνα, να δω με ποια θα συγγενέψω.. Ρεββεκάκι, Δεσποινούλα, ακούω τι προίκα δίνει η κάθε μία για να διαλέξω!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

φιλάκιαααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε να το σιγουρεψω και μετα θα ετοιμασω την προικα μας!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

το προσωπο σας πως ειναι???εμενα ειναι σαν να εχω παθει αναφυλαξια!!!οχι κοκκινιλες σαν απο τον ηλιο φουσκαλιτσες!!!

η ντοκτορ ειπε απο τις ορμονες ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι κοριτσια,μολις επεστρεψα απο τον μικροβιολογο με τα αποτελεσματα της χοριακης απο 13 που ημουν την πεμπτη πηγε 370 μου ειπε πωςειναι καλα.απο βδομαδα μαλιστα μου ειπε να παω και στη γυναικολογο για να δουμε το μωρο και αν η εγκυμοσυνη ειναι ενδομητρια αν και γω η αληθεια ειναι νομιζα πως θα μπορουσα να παω και αυριο...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

κατσε να το σιγουρεψω και μετα θα ετοιμασω την προικα μας!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

το προσωπο σας πως ειναι???εμενα ειναι σαν να εχω παθει αναφυλαξια!!!οχι κοκκινιλες σαν απο τον ηλιο φουσκαλιτσες!!!

η ντοκτορ ειπε απο τις ορμονες ειναι!!!!

ελα κοριτσι μου δεν ξερω εγω και στις δυο εγκυμοσυνες ειχα το πιο καθαρο δερμα που ειχα ποτε ασε το μαλλι ουτε μια τριχα δε μου επεφτε σε αντιθεση με την περιοδο του θηλασμου που μαδουσα...ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και αφου η γιατρος ειπε οτι ειναιλογω ορμονων δεν πειραζει...σου συστησε καμια κρεμα η καποια θεραπεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια δε νομιζω τετοια ωρα ναναι καμια μεσα αλλα εγω ξενυχταω απ το αγχος μου αυριο ειναι η αυχενικη κ ..καταλαβαινετε.ελπιζω ναναι γερο το μωρακι μου κ δε με νοιαζει τιποτε.Αλεξανδρα καλωςηρθες κ απο μενα φυσικα να μεινεις να σου κανουμε κ ερωτησεις αφου εισαι ηδη μαμα.

Λενακι κ εσυ αυχενικη αυριο ε πως κοιμασαι;! :(

Ρεβεκκα ηρθες κ εφυγες σα σιφουνας !

καλο βραδι σ ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια ειμαι χαλια δεν μπορω να μιλησω ποναει τρομερα ο λαιμος μου...... :(:(:( δεν μπορω να κοιμηθω κι απο το σιναχι και το βηχα....τα εχω παιξει......πινω τωρα ενα χαμομηλακι μπας και κανει τιποτα και βλεπουμε!!!!

Μαριαλενα μου μηπως αν επαιρνες σιδηρο σε χαπι αισθανοσουν καλυτερα; Εχω κι εγω αυτο το προβληματακι με το εντερο, παιρνω σιδηρο σε χαπι και δε μ'ενοχλει!Ρωτα το γιατρο σου!!! ;):kiss:

Αλεξανδρα γλυκια μου, με το καλο να μεγαλωσει το νινακι σου και να πας να το δεις και να το ακουσεις!!!! :kiss::kiss:

Ζωουλα ειμαι κι εγω εδω κι εγω νυφη λεω πως εχω!!!!! ;):P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλιω μου!!!!! Τρελαθηκες;;;; :woohoo: :woohoo: Πηγαινε γρηγορα για υπνο!!!!! Τιποτα δεν ειναι η αυχενικη!!!!Μια απλη εξετασουλα, ολα θα ειναι τελεια και τσαμπα θα εχεις χασει και τον υπνακο σου!!!!! ;);)

Αχ!!!!Και να μπορουσα να κοιμηθω........ :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thank you mata μου ειναι το πρωτο κ επειδη ακουμε τοσα αρνητικα γυρω μας για εγκυμοσυνες εχω επηρεαστει.Θα παω ομως για να μαι ξεκουραστη κ θα σας πω τα νεα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...