Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!

εχτες ηταν μια πολυ ωραια μερα εκανα ψωνια και βολτιτσες με το αντρακι μου,το βραδυ βεβαια ναυτιες κλασικα!!!

κοριτσια εσεις που κανετε τα μπανακια,τι αντηλιακο βαζετε??εμενα μου εδωσε ενα η ντοκτορ αλλα μονο προσωπου να μην κανω λεκεδες και ειναι και ακριβο!!στο υπολοιπο σωμα τι βαζω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε μου λειψατε εχω κανα δυο μερες να μπω βεβαια τοση ωρα διαβαζα τις πισω σελιδες να δω τα νεα σας.μολις εφαγα τη μπουγατσουλα μου με κρεμουλα :woohoo: κ το κακαο μου (καλα ασπρο γαλα κ γιαουρτι με τιποτα δε μπορω ) Εδω ολα καλα καιρος καλος με ζεστη αλλα απογευμα τα χαλαει κ βρεχει. Γιαυτο δε πηγα ακομη θαλασσα βρε κοριτσια κρυα θαναι με τοσες βροχες κ δε κανει να κρυωσουμε τωρα. Φιλακια σε οοολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Όλα καλά!!!

Αυτό το παιδάκι έτσι θα το κάνει … όλο θα μας κοψοχολιάζει;;;

Ούτε καν αποκόλληση δε βρήκαμε…

Είμαστε σχεδόν 5 εκατοστά … καλό είναι;;;

Προληπτικά θα καθίσω σπίτι βέβαια … τώρα για πόσο δε ξέρω.

Έκανα και τον προγεννητικό έλεγχο – τις πιο επείγουσες – σήμερα στο Μητέρα και πλήρωσα σχεδόν 300 ευρουλάκια αλλά δε γινόταν να τις καθυστερήσω άλλο…

Τις άλλες έχω ραντεβού για να τις γράψω 13/07

Αυχενική θα κάνω 15/07

Σήμερα θα πάω να κάνω επίσης έναν υπέρηχο για λεμφαδένες γιατί κάτι εντόπισα στην μασχάλη μου … ελπίζω όλα να είναι καλά!

Τι άλλα … αυτά για την ώρα.

Αίμα δεν ξαναείδα…!!!

Δυστυχώς δε δουλεύει το λάπτοπ μου και καθότι ξαπλωτή στον καναπέ πρέπει να έρχομαι στο γραφείο να σας γράφω… μας χωρίζουν και κάτι σκαλοπατάκια οπότε θα με χάσετε λίγο αλλά οπωσδήποτε θα μπαίνω να σας ενημερώνω!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλακι με στεναχωρησες δεν εχει καλο καιρο εεε???αχ και δεν θα κανω μπανακια???τι κριμα ελπιζω να ζεστανει αυτην την βδομαδα!!!δεν πειραζει μονο που θα πατησω τα ποδια μου σε πατρια εδαφη κατι ειναι και αυτο!!!

ειρηνακι μου τι καλα ολα καλα με το μπεμπακι σου φτου φτου φτου,ολες κοντα εχουμε τις αυχενικες αντε σε 2 βδομαδουλες θα χουμε να λεμε νεα.

ολα καλα πανε και θα πανε να μην ανυσηχεις!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα μου εχει καλο καιρο για μπανιο μονο απογευμα τα χαλαει. παραλιες γεματες απλα εγω φοβαμαι για κρυωμα.Αλλα θα σταματησουν που θα παει

Ειρηνη 5 εκ; μια χαρα κ εμενα πριν κανα δυο βδομαδες ηταν 5.5 εκ το νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε καλα φιλακι θα κανω το πρωι ασε που οταν βρεχει να ξερεις οτι η θαλασσα ειναι πολυ ζεστη!!!

εχω κανει μπανακι με βροχη και μετα την βροχη!!!

απλα να μην κανει κρυο εξω μολις βγεις και κρυωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσιααα!!!!!!!!!!

έχω να μπω μέρες και δεν διάβασα όλα τα νέα σας.. λίγο οι ναυτίες, λίγο το έντερό μου που σήμερα μου άλλαξε τα φώτα :angry::angry: ..

λίγο οι συγγενείς που ο καθένας έχει άποψη για το τι πρέπει να κάνω και τι όχι.. δεν ήμουν και στα πολύ καλά μου!!! Οι ορμόνες μου δεν βοηθάνε κιόλας να κάνω υπομονή και να μην δίνω σημασία.. καταλαβαίνετε.. Αγχώνομαι και με το μωρό με όλα αυτά και ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα που θα πάω για την αυχενική και θα το δω!!

ελπίζω εσείς να είσαστε όοοοολες καλά κι εσείς και τα μπεμπάκια!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα , ολές καλά ?

Εγώ λοιπόν έκανα σήμερα αυχενική όλα καλά μας έλεγε ο γιατρός , για το ένα πιθανότατα μας είπε ότι είναι αγόρι είναι 5,5 εκ πολύ καλά σε ξεχωριστούς σάκους και με ξεχωριστούς πλακούντες , φτάνει η ώρα να εξετάσουμε και το 1ο έμβρυο το οποίο μας δυσκόλεψε αρκετά γιατί κοιμότανε , τα αποτελέσματα αυχενική 1:200 και δεν φαινόταν καλά το ρινικό οστό του εμβρύου , μου ζήτησε επανεξέταση την επόμενη δευτέρα και βλέπουμε.... Από εκείνη την ώρα κλαίω δεν το πιστεύω ότι μπορεί να είναι κάτι άσχημο για το μωρό μου , ειδικά μετά από όλα αυτά που έχω περάσει .Ξέρει κάποια κοπέλα από εσάς κάτι παρόμοιο ? :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faniko μου μην ανυσηχεις ειναι πολυ νωρις ακομα για αυχενικη νομιζω που σε εβαλε να κανεις ποσο μαλλον που εχεις 2 θα ειναι δυσκολο να τα δει ολα καθαρα τοσο νωρις,ξερω οτι πρεπει να κλεισεις τις 12 βδομαδες για την αυχενικη και γω 13 του μηνα εχω αυχενικη θα εχω κλεισει τον τριτο μηνα ως τοτε!!!

ολα θα ειναι τελεια θα δεις σου ειπε να ξαναπας επειδη δεν μπορουσε να δει καθαρα ακομα!!!!ολα καλα ειναι!!!τα μωρακια σου ειναι γερα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ ρεββέκα μου από εκείνη την ώρα κλαίω δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό στα μωρά μου, με έχει πιάσει ένας φοβερός πονοκέφαλος πάει να σπα΄σει το κεφάλι μου . Στο ένα έμβρυο η αυχενική ήταν 1,30 και στο άλλο 1,80 στο ένα έμρυο το crl 48,2mm και στο άλλο 50,0mm. Τι να πω ας με βοηθήσει ο θεός να πανε όλα καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Faniko κι εγώ νομίζω ότι ήτανε νωρίς και δεν το έβλεπε καλά ο γιατρός κορίτσι μου!! μην απογοητεύεσαι και αγχώνεις και τα μωράκια σου!!!! την άλλη εβδομάδα που θα πας και θα έχει μεγαλώσει θα είναι όλα μια χαρά, θα δεις!!!! Πάντως κι εμένα στην 12η εβδομάδα μου είπε να την κάνω! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας , στεναχωρήθηκα γιατί στο ένα το έβλεπε καθαρά και στο άλλο δεν το έβλεπε, παρακαλάω και εγώ την παναγία να είναι έτσι όπως λέτε και την επόμενη εβδομάδα να το δούμε καθαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Faniko μην αγχωνεσαι, απλα δεν ηταν σε καλή θέση, εξαλλου καλά λεει η reveka, ειναι καπως νωρις!!! Σιγά, η άλλη Δευτερα κοντα ειναι! Θα δεις ολα καλα!!!!

Ρε κορίτσια να κάνω κι εγώ μια χαζοερώτηση? Την Παρασκευή θα ταξιδ'εψω με ΚΤΕΛ για Θεσ/νικη να γνωρίσω τα μελλοντικά πεθερικά. Είναι 6 ώρες ταξίδι. Καμία συμβουλη???

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!

Είμαι πάλι στο γραφείο … τόση ήταν η ξεκούρασή μου…

Τέλος πάντων αν κουραστώ και καλά θα φύγω.

Έχω πολύ άγχος με την αυχενική … μακάρι να είναι καλή!!!

geozouli υπομονή με τα συγγενολόγια … δε βγάζεις ποτέ άκρη! Καλή επιτυχία με την αυχενική! Άντε να μας πεις τα νέα!!

FANIKO δε θέλω να μου απογοητεύεσαι! Αν ήταν κάτι κακό πιστεύω θα φαινόταν. Τώρα απλά δεν είχαν κακή εικόνα! Μη κάνεις αρνητικές σκέψεις! Θυμήσου ότι εγώ είχα 0,01% πιθανότητες να ακούσω καλή καρδιακή λειτουργία … και όμως … έγινε το θαύμα!!! Θέλω να είσαι δυνατή και αισιόδοξη!!! Άσε που σίγουρε στην έκαναν και νωρίς την εξέταση.

aggeliki27 κανονικά συνίσταται στάση κάθε μία ώρα και περπάτημα για ξεμούδιασμα. Τώρα με το ΚΤΕΛ δε ξέρω … λίγο δύσκολο. Είναι απαραίτητο να πας; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να μη ταλαιπωρηθείς τόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια ομορφα!!!

φανικο μου εισαι καλα σημερα σου εφυΓε το ανχος???αν οχι να σου φυΓει!!!ολα ειναι μια χαρα μονο αυτο να λες!!!!να ελκυεις παντα το καλο με την σκεψη σου!!!!

αΓΓελικη καλητερα να ταξιδεψεις με τρενο ιντερσιτι που δεν κουναει και επισης μπορεις να περπατας ανετα οποτε θελεις και να πηΓαινεις τουαλετα οποτε θελεις προσεκτικα!!!

εΓω 6 το πρωι ξεκιναω ταξιδι με αμαξι 6 ωρες αλλα θα κανω στασεις οποτε θελω,στο κτελ δεν μπορεις να τους πεις σταματα να περπατησω!!!ποσο εισαι??

ειρηνακι σταματα να ανχωνεσε!!!να σκαιυτεστε παντα θετικα!!!!μονο ετσι θα ερχοντε τα καλα!!!καλη θα ειναι εως τελεια η αυχενικη σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουλες μου!!!!ολες καλα μου ειστε απο τ διαβαζω απλα διακρινω ανχος ε;;;;για ηρεμηστε καλε περναει κ στα μωρακια σας η κακη ψυχολογια!!!εγω ολα καλα..ανυπομονω 19 του μηνος να κανω κ γω την αυχενικη λετε να δουμε κ τι ειναι;;;καλα πανω απολα γερο να ναι κ οτι θελει ο θεος απλα εχω μια αγωνια για το φυλο...εχω βαλει στοιχημα με τον αντρουλη μου ,,εκεινος ειναι σιγουρος οτι ειναι αγοραρος ενω εγω του λεω κοριτσι,,χαχα εχουμε πολυ πλακα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια πεστε μου τι αντηλιακο βαζετε στο σωμα σας????προσωπου εχω μου εδωσε η ντοκτορ να μην κανω λεκεδες!!

απο αυριο και μεχρι την κυριακη δεν θα μπαινω διοτι θα μαι καβαλα θασσο,

το δεσποινακι πρεπει να ειναι καβαλα εχτες η σημερα θα πηΓαινε!!!!

καλλιτσα μου :kiss::kiss::kiss:

να σας πω,ειχα ξαναρωτησει τι πιεση εχετε????εΓω 9 με 7 συνηθως!!!θελω να συΓκρινω απλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

12 – 7 … κάτι τέτοιο … δε θυμάμαι …

Δε ξέρω να σου πω για αντηλιακά … εγώ και μόνο μέσα στο γραφείο ζεσταίνομαι … δεν διανοούμαι να βγω έξω … πόσο μάλιστα να καθίσω στον ήλιο.

Ενώ παλιά … δως μου ηλιοθεραπεία και πάρε μου τη ψυχή!

Τι σου κάνει η εγκυμοσύνη και οι ορμόνες …

Καθημερινά βέβαια βάζω την αντηλιακή προσώπου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλες σας!!! Δυστυχώς δεν γίνεται να μην πάω, αλλά γενικά δεν υπάρχει κάτι που να μην κάνω τωρα στην εγκυμοσύνη. Γυμναστική (τζογκινγκ χαλαρό), μπάνιο σε θάλασσα, "σαικς" (μα πώς να το πω η γυναίκα?) κλπ κλπ...

Είναι πολύ καλή η ιδέα για το ιντερσιτυ!!Κάτι θα σκεφτώ...το πολυ πολύ να κάνω βόλτες πανω κατω στο λεωφορειο χαχαχαχα (η ζουρλή απο Κεφαλονια).

Όσο για αντιηλιακό, τώρα είναι κατάλληλα ολα του Κορρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πως είστε;

Είμαι στεναχορημένη σημερα είδα λίγες καφέ βλέννες πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάρω utrogestan 4 την ημέρα και κανονικά το ραντεβού νας την Δευτέρα!!Αγχώθηκα γιατί αυτά τα χάπια γραφουν τις απιστευτες παρενεργειες!Εχετε παρει ποτε;Και επισης δεν επρεπε να μου πει να παω σημερα να με δει; Εχω νευριασει μαζι του ξερω πως οτι ειναι να γινει θα γινει αλλα δεν μετραει και η ψυχολογια μου;;;;;; :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε????

Χαθηκα εχθες και μου λειψατε πολυ.

Ειμαι Δραμα στα πατρια εδαφη αλλα η ψυχολογια ειναι ακομα

καπως περιεργη.

Ρεββεκακι μου ερχεσαι αυριο????Περιμενω τηλεφωνο για να συναντηθουμε.

Εγω βαζω κανονικο αντηλιακο αλλα με μεγαλο δεικτη προστασιας.

Ολες οι εγκυουλες που ξερω και εχω δει στη θαλασσα χρησιμοποιουν κανονικα.

Ματινακι το καψαμε το pc σου????? :silly:

Ειμαστε πολυλογουδες,ε?????Πηραν φωτια τα pc!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ιωαννα μου χαιροσουν που δεν ειχες συμπτωματα,ε???

Παρε να 'χεις κι εσυ!!!!! :P

Υπομονη,θα περασουν!!!!!!!!!!!! :kiss:

Να προσεχεις το μπεμπακι σου και μην ανησυχεις.

Θα περασει κι αυτο.

Φιλιω μου απο σημερα κανει ζεστουλα!!!!!!!!!!!!!!

Ετοιμασου για θαλασσιτσα!!!!!!!!!!!!!!

Ειρηνακι μου 5 εκατοστα εγινε το μπεμπακι σου????????????

Πωπω ποσο μεγαλωσε!!!!!!!!!!!!!Μπραβο σας!!!!!!!!!!!!

Μη μου κουραζεσαι τωρα ομως,ξεκουραση!!!!!!!!!!!!!!

Ζωουλα μου μην ακους κανεναν.Εγω εχω βαλει βαμβακι στα αυτια μου.

Κοιτα να εισαι εσυ καλα και το μπεμπακι σου.

Κανεις δεν ξερει καλυτερα απο σενα τι ειναι καλο για σενα!!!!!!!!

Φανουλα μου μη στεναχωριεσαι.Τα μωρακια σου ειναι πολυ μικρα

ακομα γι'αυτο δεν το ειδατε το ενα καλα.

Την αλλη βδομαδα θα ειναι ολα μια χαρα.

Μη στεναχωριεσαι!!!!!!!!!!!! :kiss:

Αγγελικη μου,οπως ειπαν και τα κοριτσια,καλυτερα με τρενο

για να μπορεις να σηκωνεσαι και να περπατας.

Το λεωφορειο θα σε δυσκολεψει πολυ.

Ο γιατρος σου τι ειπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως το δεσποινακι στα πατρια εδαφη!!!!

βρε μην στεναχωριεσαι θα συνηθησεις,τωρα θα αρχισεις να τα λες με το μπεμπακι σου!!!εεε θα χεις και μας

τιποτα δεν συγκρινετε με την συντροφια του αντρουλη σου αλλα τι να κανεις εισαι σε μια κατασταση που πρεπει να συνηθησεις!!!

ποτε θα δεις το μπεμπακι ειπαμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...