Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Μπουγατσουλα αν ο γιατρος σου ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο να του το πεις και δεν θα παρεξηγηθει και καθολου γιατι οι εξετασεις στοιχιζουν!!!τωρα αν ειναι και αυτος σε δημοσιο τοτε αν αυτος μπορει να στις κανει νωριτερα ααστον να στις κανει! απο κει και περα πεσ αυτο που σου ειπε και η Ειρηνη να τον ανεβασεις κιολας.. :P:P:P

Γενικα παντως οι γιατροι δεν εχουν δικαιωμα να παρεξηγουνται!

Εγω την προηγουμενη φορα που ειχα την ατυχια πηγα και σε αλλον γιατρο και μαλιστα μετα απο παροτρυνση του δικου μου που ειναι και θειος μου!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ και απο εδω κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα παλιογκαστρουλες!!!!!!!!!!!!!!

Καλο μηνα!!!!!!!!!!!! :kiss:

Ειρηνακι δεν εχω παει ποτε σε κρεβατι :blush:

Εμεις δεν το εχουμε και πολυ αυτο το εθιμο.

Εκτος απο τα λεφτα που ριχνεις εκει,κανεις και δωρο στο ζευγαρι???

Βρε Ειρηνακι ξεχναμε να παμε να κανουμε τις εξετασεις???

Που να πιασουν και οι μεγαλες ζεστες!!!!!!!!!!!!!!!

Ματα γερη να ειναι ο Ντενις σου και ας σε κανει κομματια.

Η κουραση αυτη ειναι ευτυχια ;)

Δικιο ειχε το Ειρηνακι μας.

Θα ειμαι μια εγκυος που κρυβει κινδυνους ;)

IreneValadia έγραψε:

Το Δεςποινάκι λόγω ιστορικού προφανώς θα είναι «επαπειλούμενο» αλλά όλα θα πάνε καλά τώρα … απλά θα βλέπει το μωράκι της πιο συχνά!!!

Μινα κι εσυ ενεσουλες,ε???Καλο κουραγιο.

Οι πρωτες 20 ειναι δυσκολες,μετα τις συνηθιζεις!!!!!!

Φιλακι εμενα ο γιατρος μου με αφηνει,αρκει να ειναι καθαρη η θαλασσα,να μην εχει πολυ κοσμο και να αλλαζω αμεσως μαγιο μολις βγω.

Εχω κανει ηδη 2 μπανακια!!!!!!!!!

Οι αμμολοφοι ειναι η ιδανικη παραλια για μια εγκυουλα ;)

Μπουγατσουλα(αληθεια,πως ειναι το ονομα σου?)Ρεββεκακι,Ιωαννα

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι αμμολοφοι τελεια αν και ποσο συχνα να πας εκει με τη βενζινη στα υυυψηηη!καλα εινα ζεστη αφου συνεχως συννεφια εχει μη κρυωσουν κ τα μπεμπε μας.τωρα ομως που τελειωσε η δουλεια επιβαλλεται το μπανακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρο θα κάνω μάλλον μόνο στο ένα ζευγάρι για το καινούργιο σπιτάκι τους κάποια άλλη στιγμή.

Οι γάμοι και τα κρεβάτια μου πήραν τα μυαλά και ξεχάστηκα σήμερα.

Μου ανέθεσαν να ψάξω το τραγούδι του γάμου που θα χορέψουν αύριο και ψιλοαγχώθηκα με αποτέλεσμα να ξεχάσω την εξέταση.

Το καλό είναι πως μπορώ να πάω να την κάνω αύριο.

Το κακό είναι πως όπως τα ‘κανα δεν είναι σίγουρο πως θα έχει βγει το αποτέλεσμα την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό. Όχι πως αν πήγαινα σήμερα θα ήταν σίγουρο … αλλά λέμε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομιζω να υπαρχει κινδυνος να κρυωσουν τα μπεμπακια,

εκει που ειναι εχει ζεστουλα!!!!!!!!!!

Απο βδομαδα θα βουτηξω επιτελους

κι εγω στα κρυσταλλινα νερα των αμμολοφων.

Ειρηνακι βρηκες τραγουδι??Ποιο?

Στο νοσοκομειο θα κανεις την εξεταση?

Αν ναι,σιγα μην ειναι ετοιμη μεχρι τη Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειναι οι αμμολοφοι??εχει ενοικιαζομενα εκει??η ειναι μοναχικη παραλιτσα???

καλεεεεεεεε μην ξεχνατε εξετασεις :laugh: :laugh: τρελοκομειο ειρηνακι

τα μπεμπακια δεν κρυωνουν αλλα κρυωνουν οι κοιλιτσες μας οι σαλπιγγιτσες μας και δεν θελουμε τετοια προβληματα τωρα γιαυτο προσεχουμε ;)

τι θα φατε σημερις????

φτιαχνω κοτοσουπα με λαχανικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του Ρουβά «τον χρόνο σταματώ» … τέλειο;;; υπέροχος στίχος!

Τώρα που μ' έχεις μες την αγκαλιά σου

Κράτα με όσο πιο σφιχτά μπορείς

Θέλω να ξέρεις πως ότι κι αν γίνει

δε θα αλλάξει αυτό που ζούμε εμείς

Αυτή η στιγμή είναι για πάντα να κρατήσει

Στο υπόσχομαι

Αυτή η στιγμή θέλω ποτέ να μην σβήσει

....Το χρόνο σταματάω....

Χίλιες εικόνες μας κάνουν μια λέξη

Κι αυτή ειν' η αγάπη που σου έχω εγώ

Όπου κι αν πάω για πάντα θα σε έχω

Σαν μια πυξίδα μέσα στο μυαλό

Αυτή η στιγμή κάνε ποτέ να μην τελειώσει

και θα το δεις

Τρόπο θα βρω και το κερί δε θα λιώσει...

....Το χρόνο σταματάω...

Τα ρούχα μου φοράς και μου λες μ' αγαπάς

Και ύστερα πέφτεις και κοιμάσαι...

Μα εγώ πάντα θα 'χω φως ανοικτό

Για να μην ξυπνήσεις το βράδυ και μου φοβάσαι....

....Το χρόνο σταματάω...

...Τώρα που μ' έχεις μες την αγκαλιά σου

κράτα με όσο πιο σφιχτά μπορείς....

Οι εξετάσεις ναι στο νοσοκομείο οπότε … σιγά μην είναι έτοιμες Δευτέρα! Αχ…

rebbeka τρελομομείο δε θα πει τίποτα!!!!!!!! Στον Γιάννη δε το λέω γιατί ποιός ξέρει τι έχω να ακούσω...

Ρε κορίτσια έχω χαζέψει ... είναι φυσιολογικό;;; γενικώς χάνω τον τελευταίο καιρό ... μήπως έχω κόρη και μάλιστα ξανθιά και έχει αρχίσει να εκφράζεται από τώρα;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι το μυαλο σου στο φαγητο ειναι??? :P

Εγω κανω μπουτακια κοτοπουλο στο φουρνο με πατατουλες.

Ειναι παραλια στην Καβαλα.

Δεν εχει ενοικιαζομενα εκει.Μονο beach bars.Ειναι φανταστικα.

Σαν παραλιες της Καραϊβικης!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε κοπελιτσες που θαρθετε Καβαλα σας εστειλα μην. Οσο για μαμ κανω κοφτα μακαρονακια με σαλτσουλα κ κιμα μιαμ διοτι ο αντρουλης ειναι μακαρονας τι να κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα μακαρόνια με τον κιμά τα θέλω και εγώ απεγνωσμένα αλλά θα κάνω λίγη υπομονή και θα τα κάνω παστίτσιο!!

κορίτσια πάμε Kimon ΤΩΩΩΩΩΩΡΑΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γκαστρουλιτσες μου!!! :)

Καλο μηνα να εχουμε ολες με λιγοτερα συμπτωματα ευχομαι!!

Ειρινακι ξεχναμε βρε τις εξετασεις μας; Δεν παιζεσαι!! :P

Φιλακι μου επιτελους εστρωσε ο καιρος στην Καβαλα ε;

Καιρος ηταν!! Πως σε λενε αληθεια;

Δεσποινακι και εγω μπουτακια κανω στον φουρνο αλλα με ρυζακι!

Πω πω και ειναι ετοιμα και εχω ξελιγωθει!!

Σαν να στρωσανε απο χτες οι ναυτιες μου...

Ρε κοριτσια και εμενα το μυαλο μου συνεχεια στο φαι ειναι..ηδη εβαλα 1 κιλακι.. :S

Σας αφηνω να φαω!!! Καλη ορεξη σε ολες!!! Φιλακιααααα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιμονακι ερχομαστεεεεε!!!

φιλακι εμενα μ αρεσει να σε λεω φιλακι!!!δεν αντεχω αλλο ακου εκει να βγαινει το κιμαδακι απο την τρυπουλα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

λενακι μου μπραβο μακαρι να σου σταματησαν οι ναυτιες,εγω εχασα μισο κιλακι παντως :( και στεναχωριεμαι καμια φορα οτι δεν ταιζω αρκετα το τουρκοσπορακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι οταν με δεις,θα καταλαβεις γιατι εχω συνεχεια το φαγητο στο μυαλο μου.Ειμαι λιγο ζουμερη γυναικα.

Φιλιω,μη νομιζεις οτι χρειαζομαστε ιδιαιτερη βοηθεια για να μας ανοιξει η ορεξη.

ΚΙΜΟΝΑΚΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λενακι καλη σας ορεξη.

Κι εγω περιμενω τον αντρουλη μου να ερθει

και μου εχει σπασει η μυτη απο τη μυρωδια.

Εχθες και προχθες ημουν καλα,σημερα ομως οι αναγουλες εμφανιστηκαν :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΜΕ ΞΕΛΙΓΩΣΑΤΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ.....

ΚΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΣΧΟΛΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΦΑΙ.....ΤΩΡΑ ΣΧΟΛΑΣΑ ΒΛΕΠΕΤΕ!

ΒΡΕ ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ :laugh: ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣς ΝΑ ΣΤΟ ΘΥΜΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ :P:P:P:P

ΧΑΖΟΜΑΜΑΔΕΣ ΓΙΝΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!!!!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΚΙ ΕΓΩ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...