Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Ματινακι ολα καλα θα πανε.

Απλα ειμαστε λιγο επηρεασμενες με ολα αυτα...

Περιμενουμε νεα σου!!!!!!

Κοριτσια σας αφηνω.

Θα παμε super market.

Μολις πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου και τον ρωτησα τι μπορω να παιρνω για τις αναγουλες.Priperan ενα ή δυο την ημερα,μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου εχει μεινει απο την πρωτη φορα.......

Εσεις που ειστε πολυ χαλια μην αγχωνεστε!!!Ο γιατρος μου μου λεει οταν μια εγκυος ειναι χαλια (εμετους,αναγουλες) σημαινει πως ολα πανε καλα!!!! ;) Προς Θεου εεεε!!!! οταν καποια δεν τα εχει αυτα, δε σημαινει το αντιθετο!!!!! Εγω στην Αντωνια ημουν περδικι, ουτε ναυτιες, ουτε αναγουλες, ουτε τιποτα!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

Μολις πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου και τον ρωτησα τι μπορω να παιρνω για τις αναγουλες.Priperan ενα ή δυο την ημερα,μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

πως μπορει να προκαλεσει εgεφαλικο φαρμακο gια τις αναgουλες???

Και όμως … στο τσακ την πρόλαβαν γιατί διάβασε τις παρενέργειες ένας από τους γιατρούς και του έκοψε και ευτυχώς είχαν διαθέσιμο το κατάλληλο αντίδοτο … αλλιώς θα την κλαίγαμε …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι της έστειλα πμ.

Καλά είναι τώρα και κάθε φορά που μιλάμε μου λέει: μη τυχόν και σου δώσουν φάρμακα για τις ναυτίες και τα πάρεις! Τα είδε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε παιδια δεν προκειτε να παρω τιποτα ποτε!!!

μονο στην εgκυμοσυνη συμβαινει η gενικα??

δεσποινακι υπομονη με τις ναυτιες θα περασουν μην παρεις τιποτα!!

και μενα μου πε να περνω gαβισκοβ αλλα δεν το πηρα

δεν θελω φαρμακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως εγώ κορίτσια όταν ρώτησα την γιατρό τι να πάρω για τις αναγούλες και ότι δεν μπορώ να χωνέψω μου είπε να μην πάρω τίποτα και ότι είναι καλό σημάδι αυτά ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται σωστά. Ούτε σόδα, την ρώτησα, και μου είπε όχι, τίποτα.. Ε, κάτι θα ξέρει παραπάνω, είπα, υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ηρθα!!!!!!!!!

Ευχαριστω Ειρηνακι για την πληροφορια

και ολες σας για το ενδιαφερον σας.

Με συγκινησατε βρε ατιμες γκαστρουλιτσες μου :kiss:

Πηγαμε super market,εφαγα και ενα ωραιοτατο και τεραστιο hot dog

και τωρα χαλαρωνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφαγα μελιτζάνες ιμάμ. Δεν μπορώ να πω, ήταν νοστιμότατες, αλλά κι ένα hotdog δεν θα με χάλαγε :laugh: :laugh:

αααχ πως θα ήθελα να ερχόμουνα, όχι μόνο για το hotdog.. αλλά και για μια βουτιά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα να παμε θαλασσα και θα σου φερω εκει το hot dog :P

ΕΕΕΕΕΕΕ???????????Θελεις???????

Εμενα δε μου αρεσουν οι μελιτζανες,μονο στη μελιτζανοσαλατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό θα ήταν το ιδανικό!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: με φαντάζομαι στην ξαπλώστρα, να έχω κάνει την βουτικά μου και να απολαμβάνω το hotdog μου!!!!!!! τέλεια εικόνα :woohoo: :woohoo:

να σαι καλά ρε Δέσποινα.. και μόνο με την σκέψη δροσίστηκα!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες!σημερα πηγαμε στην γιατρο, ειδαμε το μπεμπακι ειναι 2 εκατοστα και κουνιοτανε το ατιμο!αχ ποσο συγκινηθηκα... :) ομως αυτην την φορα η θεση του ειναι λιγο πιο χαμηλα απο την προηγουμενη φορα και δεν σας κρυβω οτι εχω ανησυχησει.βεβαια η γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κακο αλλα θα πρεπει να προσεχω :unsure: θα ξαναπαω στις 19 ιουλιου για αυχενικη. μηπως καποια κοπελα ειχε αναλογη περιπτωση?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Γεωργία μου!!!! Το μωράκι σου μεγαλώνει και το είδες να κουνιέται, όλα καλά!!!! αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανησυχείς, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς μέχρι την αυχενική και όλα καλά θα πάνε. ξεκούραη και όχι άγχος έτσι?? ;);)

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωουλα κι εγω απο την εικονα και μονο δροσιστηκα!!

Αχ αρχισαν ομως οι παρενεργειες,το εφαγα με μια απιστευτη λαιμαργια

και τωρα ειμαι με τις αναγουλες μου παρεα.

Το πληρωσα το τιμημα... :(

Γεωργια μην αγχωνεσαι,απλα ακολουθα τις συμβουλες του γιατρου σου

και ολα θα πανε καλα.

Ξεκουραση και οχι αγχος!!!!!!!!!!!

2 εκατοστα,ε????Μπραβο!!!!!!!!!Μεγαλωσε και το δικο σου μπεμπακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα κοριτσια, ολες καλα ? εγω πριν λιγο σχολασα και ειμαι πτωμα παω κατευθειαν για ξαπλα . Εγω εχω ραντεβου για αυχενικη 5/7 , χθες το βραδυ ειδα στον υπνο μου οτι ειχα κανει 2 κοριτσακια , λετε ? εχω ηδη ενα κοριτσακι αν κανω και αλλα 2 ποιος στην χαρη μου !!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια κ απο μενα σημερα πηγα κ εγω γιατρο το νινι μου εγινε ολοκληρα πεντεμιση εκατοστα!κουνουσε συνεχεια ποδαρακια κ καποια στιγμη καθισε κ σταυροποδι!ειδαμε κ σε 4D λιγο κεφαλακι.ο αντρουλης -που θελει γιο- φωναζε μπραβο στον τσολια η γιατρος του κανε πλακα πολυ γελιο. αυχενικη δε μπορεσαμε σε 15 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη θα εισαι η πρωτη που θα κανεις αυχενικη!!!!!!!!

2???????Θα τρελαθει ο αντρας σου με τοσες γυναικες στο σπιτι!!!!!

filaki ποσων εβδομαδων εισαι?????

Μπραβο το μπεμπακι,ολοκληρο ανθρωπακι εγινε!!!!!!!!!

Γιατι δε μπορεσατε να κανετε αυχενικη???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...