Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα φουσκωμενες κοιλιτσες.

Αχ,κοριτσια αγανακτησα το Σαβ/κο με τις αναγουλες.

Ολη μερα ξαπλα...

notou λυπαμαι.Ευχομαι συντομα να ερθει ενα γερο μπεμπακι.

Βρε κοριτσια επεσαν οι ρυθμοι μας,ε????

Φταινε οι αναγουλες ή οι ζεστες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε βρε Ειρηνη μου...αρχισα να απελπιζομαι.

Νομιζω οτι θα μπω στο μηνα μου και ακομα θα εχω αναγουλες.

Κοντευω να βγω απο το πρωτο τριμηνο

και αντι να καλυτερευω,χειροτερευω.

Εσυ πως τα πας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό … τι να πω…

Η κουμπάρα μου την έβγαλε με ορούς στο νοσοκομείο.

Άσε που της έδωσαν μια αγωγή για τις ναυτίες και έπεσα στο 1% των παρενεργειών και της προκάλεσε εγκεφαλικό επεισόδιο!

Και μη χειρότερα.

Εγώ ευτυχώς είμαι καλύτερα αλλά θέλει ακόμα πολύ προσοχή στο τι τρώω.

Εχθές με πείραξαν τα τηγανητά χορτοπιτάκια.

Οπότε Χ στα τηγανητά μέχρι νεοτέρας.

Εμένα πάντως με είχε σώσει αυτό το μαντζούνι.

Πάλι καλά που το ανακάλυψα!

Μακάρι να σου περάσουν γρήγορα!

Ίσως να ναι κοντά … ίσως να είναι και αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο δηλαδη θα συνελθω??????????

Αχ μακαρι!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια σημερα ηθελα απεγνωσμενα μπανιο στη θαλασσα,

αλλα ουτε στη μπανιερα δε με βλεπω να κανω :dry:

Ειρηνακι αυτο το ματζουνι το ξερω για τις βαρυστομαχιες,

αλλα δεν πινετε ειναι αθλιο.

Μπορει να ειναι θαυματουργο,αλλα ειναι και :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! :kiss::kiss::kiss:

Νοτου γλυκια μου ευχομαι γρηγορα να εχεις μια νεα εγκυμοσυνη και ολα να πανε καλα!!!!

Δεσποινακι υπομονη!!!! ;)

Ειρηνη μου δυστυχως παλι πρεπει να διορθωσεις τη λιστα μας......κι ευχομαι απο δω και μπρος να μη βγει καμια αλλη!!!! ;) Κλειδωσε τη, βρε παιδι μου!!!!! ;)

Κατα τ'αλλα κοριτσια μου ειχα ενα χαλια Σ/Κ!!!! Την Παρασκευη το βραδυ η μικρη μου εφαγε μια τουμπα απο την κρεβατι μας και τρεχαμε νοσοκομειο....χαμος.... τελικα τη γλιτωσαμε με ενα καρουμπαλο στο μετωπο και μ'ενα μαυρισμενο ματι :blink: .....σαν μποξερ ειναι η ζουζουνα μου.... ΑΑΑΑΑΑ!!!!!Επισης πριν πεσει εκανε και μια βολτα με το ασανσερ μονη της παρακαλω...........εγω δεν εχω παιδι, τον Ντενης τον τρομερο εχω!!!!!!! Μετα απ'ολα αυτα, δεν ξερω πως ειναι το μωρακι στην κοιλιτσα μου.....ελπιζω μονο να μην επαθε καμια συγκοπη, γιατι εγω στο τσακ τη γλιτωσα!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Κανε παιδια σου λενε μετα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU ένα δίκιο το χεις πως δε πίνεται αλλά βοηθά το ρημάδι … σε σκέφτομαι και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Θα περάσουν! Στο υπόσχομαι!

mata να την κλειδώσω αλλά πως;; και εγώ στεναχωριέμαι πάααρα πολύ … ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΩ!!!

Περαστικά στον Ντένις!!! Και πολλά φιλάκια!!!

Κατρινα Ευχαριστούμε για το κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ματινακι,μεσα στη στεναχωρια σου με εκανες και γελασα.

Πως ειναι τωρα ο Ντενης???Καλα στο ασανσερ πως βρεθηκε μονη????

Γερη να ειναι!!!!!!!!!

Ναι,βρε Ειρηνακι,να σταματησουν.

Να αρχισουμε να χαιρομαστε τις κοιλιτσες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gεια σας κοριτσακια!!!

νοτου λυπαμαι,σου ευχομαι συντομα ξανα ενα gερο σπορακι!!

κοριτσια μετα το 3μηνο θα πεταμε κοντευουμε!!!!!

ματα περαστικουλια,καλε τι παιδι ειναι αυτο!!!!και ειναι και κοριτσακι μ αρεσει που λεω ειναι πιο ηρεμα τα κοριτσια!!!

αχ ειδα στον υπνο μου οτι εκανα αgορακι και ηταν τοσο δα αλλα με φωναζε ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!

μπερδευτηκα επειδη ειχα δει οτι θα κανω κοριτσακι!!!τωρα δεν ξερω,gεροοοοοο να ναι και ας ειναι οτι θελει δεν με νοιαζει πλεον με αυτα που ακουω!!!!

κατρινουλα μου καλη :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα την αγγιξες???????

Εγω την εχω μαδισει.

Με το χερι στην κοιλια ειμαι συνεχεια. :silly:

Ξαπλωνω,καθομαι,περπαταω σα χαζη χαϊδευω συνεχεια την κοιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκε Δεσποινα ο μπαμπας μου για να φυγει και μπηκε και ο "Ντενης" φωναζοντας "τατα!!! τατα!!! μαζι!!!" Δεν εβγαινει με τιποτα! Βγαινει ο μπαμπας μου τιποτα αυτη.....της λεει η μαμα μου "θα κλεισω την παρτα και θα σβησει το φως".....τιποτα η Αντωνια "τατα!!!!τατα!!!" Κανει να κλεισει την πορτα και ειχαν καλεσει το ασανσερ στο 2 και τσουπ .................παει η Αντωνια τατα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Καλα να μη σας πω τη επαθε ο κυριος που την τραβηξε κατω!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: "Καλε τι θες εσυ εδω;" της λεει και η Αντωνια απαντα "τατα"!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Αφου συνηλθα απο το σοκ πεθανα να γελαω!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ρεββεκακι!!!!!!!!!!!!!

Α εσυ αρχισες να τρελαινεσαι!!!!!!!!! :silly:

Κανε λιγη υπομονη,σε λιγο καιρο θα μαθεις τι ειναι.

Λετε την αλλη βδομαδα που θα παω για αυχενικη

να δω τι πιπι θα εχουμε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Μπηκε Δεσποινα ο μπαμπας μου για να φυγει και μπηκε και ο "Ντενης" φωναζοντας "τατα!!! τατα!!! μαζι!!!" Δεν εβγαινει με τιποτα! Βγαινει ο μπαμπας μου τιποτα αυτη.....της λεει η μαμα μου "θα κλεισω την παρτα και θα σβησει το φως".....τιποτα η Αντωνια "τατα!!!!τατα!!!" Κανει να κλεισει την πορτα και ειχαν καλεσει το ασανσερ στο 2 και τσουπ .................παει η Αντωνια τατα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Καλα να μη σας πω τη επαθε ο κυριος που την τραβηξε κατω!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: "Καλε τι θες εσυ εδω;" της λεει και η Αντωνια απαντα "τατα"!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Αφου συνηλθα απο το σοκ πεθανα να γελαω!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σκασαμε στα γελια κι εγω και ο ανδρας μου.

Δε μπορουσα να μην του το πω.

Με εβλεπε σαν εξωγηινη να γελω σα χαζο μονη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει και να δεις δεσποινακι!!!!!

αντε κοντευεις!!!

εgω παντως το χερι μου ολο στην κοιλιτσα το χω!!!!

καλα ματα αστερι η μικρη σου!!!!

ειρηνακι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ρεββεκακι!!! :kiss::kiss: Γερο να ειναι και ....οτι θες!!! :P:P

Ειρηνουλα να τη χαιδευεις την κοιλιτσα σου, το αισθανονται το μωρουλια και ηρεμουν!!!! ;)

Δεσποινακι αν εχει καλη θεση μπορει να το δεις! ;) Εγω το ειχα δει μια επισκεψη μετα την αυχενικη νομιζω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και που να σας τα ελεγα και προφορικα....ποσο καλα να περιγραψω τη φαση γραφοντας;;;;; :laugh: :laugh: :laugh: Εγω κοριτσια αν κανω αλλο ενα τετοιο θα αλλαξω επαγγελμα.....θα γραφω βιβλια....τον Αρκα θα τον πατησω κατω!!!!! ;) :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέραααα!!!!!!!!

εγώ πρωί δεν θα καταφέρω να μπω, με τίποταααα!!!!!!! Σήμερα το παράκανα η γουρούνα!!!! Σηκώθηκα από το κρεβάτι στη 1!!!!!! :laugh:

notou ελπίζω σύντομα να έρθει ένα γερό μωράκι!!!!!

Μάτα δεν παίζεται η Αντωνίτσα σου!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Έτσι, να είναι καλά να κάνει ζουζουνιές :silly: :silly:

Δεσποινάκι, υπομονή, σε λίγο θα είσαι η πρώτη που θα σου περάσουν οι αναγούλες και όλα αυτά και θα ζηλεύουμε!!!!!!

Ρεββεκάκι, εγώ που δεν έχω δει τίποτα στον ύπνο μου τι να υποθέσω?? Σε λίγο καιρό θα μάθουμε όλες!!!! :):)

Ειρηνούλα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ θα τρελαθω,την αλλη βδομαδα θα παω να δω το μπεμπακι μου.

Θα ειναι ολοκληρο παιδακι τωρα.

Την τελευταια φορα ηταν ενα σπορακι...

Αγχωθηκα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δέσποινα τέλεια θα είναι!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άντε να μας πεις εμπειρία!!!!! Κι εγώ ανυπομονώ για την αυχενική!!!

Αν είσαι τυχερή μπορεί να δεις και το φύλο. Μια φίλη μου που είχε αγοράκι το είδε στην αυχενική!!!!! Ανάλογα σε τι στάση θα είναι το μωρό..

Μάτα όλα καλά θα πάνε!!!! Μην μου αγχώνεσαι!!! Θα περιμένουμε νέα σου!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...