Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι μου κάνετε σήμερα;;;

Κωνσταντίνα που είσαι !!!!!;;;;;

Εχθές ήταν το πρώτο απόγευμα που ένοιωθα ψιλοκαλά!

Μετά από τόσο καιρό που έχω μπουχτίσει μέσα … άρπαξα το κλαδευτήρι και βγήκα και κλάδεψα τις τριανταφυλλιές μου!!!

Τις μισές … γιατί κουράστηκα…

Σήμερα πήγα να γράψω τις ενέσεις και τα φάρμακα στο αγροτικό ιατρείο του χωριού και όπως γύριζα στο αμάξι για να φύγω … γλίστρησα σε έναν κ@λ@δρομο!!!

Ανησύχησα πολύ!!

Δεν έπεσα βέβαια αλλά η γλίστρα … γλίστρα.

Είναι που είναι χάλια οι δρόμοι και κόντρα ανηφόρες … ρίχνουν οι κυράτσες και τις σαπουνάδες.

Έχω ξαναγλιστρήσει στο ίδιο ακριβώς σημείο και δε μπορείτε να φανταστείτε πως πήγαινα … σαν κότα.

Αφού στο χωριό δε ξέρει κανείς σαν την εγκυμοσύνη και ήταν σαν να φώναζα … κοιτάτε με … είμαι έγκυος για αυτό κατεβαίνω την κατηφόρα όσο πιο κότα γίνεται…!!!

Καλά είδα και μια χωριανή που είναι λίγο ζηλιάρα … και την άλλη φορά αυτή με είχε δει και γλίστρησα!

Μετά λες να μη τα πιστεύεις αυτά…

Και της είπα και καλημέρα … φανταστείτε και να μη της μιλούσα

Αυτά … τον είπα τον πόνο μου …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο μενα κοριτσαρες μου!!!ρεβεουλα τι ωραια νεα ειναι αυτα;;;;;;δεσποινακι πολυ φαι ακουω ε;;;χαχαχαχαχ πλακα εχετε με το γεογουλι....χαχα πολυ γελασα.βρε ειρηνουλα μου προσεχε κοπελαρα μου ,,,μην δινεις σε κανενα κακο ματι σημασια..εγω πιστευω πολυ στο ματι....τωρα εισαι καλα ετσι;;;δεν κτυπησες καπου;;;;ευχομαι μνο τρανταγμα να ηταν κ τιποτε αλλο.εγω το απογευμα 7 . κ μιση εχω γιατρο κ θα δω το σπορακι μου χαχαχαχαχα..περιμενω πως κ πως.βρε κοριτσακα εχω βγαλει ενα σπυρακι στο αυτι μου κριως στην τρυπα μπροστα το οποιο δεν ξερω τι ειναι,οταν το ακουμπαω κανει σα να χει νερ αλλα δεν σπαει κ φοβαμαι να παω σε ωρλτι λετε να επαθα;;;;βαζω μπενταντιν μπας κτο ξερανω,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξεχασα να σας πω το πρωι ζυγιστηκα κ αντι να παρω εχω χασει κ 2 κλα..χαχαχαχα απο τους εμετους θα ειναι κ που εκοψα το βραδυο.οσο για τα βραχιολακια κοριτσια εφαγα τον κοσμο χθες αλ τα βρηκα κ πιστευω πως κανουνε δουλεια...μολις με επιασε η ναυτια τα εβαλα καθησα λιγακι κ μετα δεν με ξαναεπιασε,,ακομα βεβαια τα φοραω..ολο το θεμα ειναι να τοποθετηθουν στο σωστο μερος του χεριου,,ετσι μου πε ο φαρμακοποιος κ μου τα βαλε εκινος για να μου δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα στις ομορφες εγκυμονουσες....

ρεμπεκακι μου γλυκοοοο....καλε τι μεγαλλοοοο παιδακι εχεις....ολα παντα ετσι καλα να σου πηγαινουν...

ειρηνακι μου δεν επαθε τιποτα το σπορακι σου μην ανησυχεις απλα προσεχε...με τις παλιος σαπουναδες τους... :angry::angry:

κελλακκκοοοο να μας πεις νεα απο το σπορι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου … ελπίζω όντως να μη συνέβη κάτι κακό…

Ευτυχώς που λόγω μέσης προσέχω πάρα πολύ και έχω πάρει ντοκτορά σε αυτούς του κ@λ@δρομους.

Φανταστείτε να ήμουν και άβγαλτη… ξάπλα φαρδιά πλατιά θα με μαζεύανε…

Χαίρομαι Κελλάκι που τα βραχιολάκια έκαναν δουλειά…

Λες και εγώ για αυτό να μην είμαι τόσο χάλια από εχθές;;;

Μόνο την νύχτα τα βγάζω …

Λες…;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσαρες μου!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Μπραβο Ρεββεκα μου ολοκληρο παιδακι!!!!! :P:P:P

Ειρηνουλα μου προσοχη!!!Η γιαγια μου, μου ελεγε να λεω απο μεσα μου οταν καποιος με κοιταει με μισο ματι "σκορδο στα ματια σου, σκ.... στο στομα σου" 3 φορες!!!! Πιανει μπορω να πω!!!! ;) :laugh: :laugh:

Καλλη μου με το καλο να δεις το νινι σου το απογευμα!!!! :kiss::kiss:

Κωνσταντινα μου που εισαι γλυκια μου;;;;; :dry::dry:

Δεσποινακι, Ζωουλα, Λενακι :kiss::kiss:

Λευτεριτσα που εισαι;;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ΠΡΟΣΕΧΩΣ φουσκωτακια!!!

διαβαζα προχθες για ενα βραχιολι που

γραφατε...και σκεφτηκα να σας πω για

ενα μενταγιον που ειδα στο σαιτ της

ΟΛΙΒΙΑΣ (μαμολι)αν θετε λεπτομερεις

να σας πω. Θετε ή το εχετε ηδη δει στο

μπλογκακι???

Χαιρετισματα στην ΛΙΜΠΕΡΤΙ!!!!

:silly: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

νεραιδακι και καλλιτσα μου ευχαριστω :kiss::kiss:

ειρηνακι μην φοβασαι εχω τρανταχτει εχω σκονταψει σε σιδεριες και τρομαζω με το παραμικρο!!!το μωρακι δεν παθαινει τιποτα μια χαρα ειναι εκει μεσα!!!!και εχω μια θεωρια,οποιος πιστευει σε κακα ματια και διαφορα αλλα τετοια τα ελκυει ετσι!!!εσυ θα λες καλε ποιο κακο ματι εμενα αυτα δεν με ποιανουν!!!!!

να παρετε να διαβασετο το βιβλιο ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ειναι και σε dvd!!!

βρηκα και γω αυτο το βραχιολακι εδω και θα παω να το παρω!!!!

κοριτσια το βιντεακι το ειδα 15 φορες εχθες μαζι με το αντρακι μου!!!

κωνσταντινα μαααααςςς που εισαι γλυκια μου???

ματα καλημερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Pεββεκακι μου τέλεια τα νέα σου από τον γιατρό!! 3cm βρε θηρίο!!! Μας πέρασες όλες!!! "φτου" "φτου" μπράβο σου!! Εγώ να δεις poses φορες την μέρα κοιτάω την 3D photo από το μπουμπουκάκι μου!! Θα σας την βάλω να την δείτε κιόλας!! :)

Ειρηνάκi μου προσοχή με τα παλιονερα! Το μωράκι δεν παθαίνει τίποτα εκεί μέσα μην ανησυχείς.

Ζαχά για πες για το μενταγιόν..κάτι eιχa δει αλλα δεν θυμάμαι τώρα που είναι να το ψάξω.

Κάλλη μου με το καλο να δεις το νινακι!!! Να μας πεις νέα!

Mata τι κάνει η ζουζούνα σου? Ποσο είναι? δεν θυμάμαι αν σε ξαναρώτησα.

Η Κωνσταντίνα μας που είναι?

Σήμερα σηκώθηκα 7:00 τάισα την μικρή και ξανακοιμήθηκα.Είχα τρελή ναυτία.Την ενέλαβε ο μπαμπάς της μετά.Ξύπνησα στης 10:00 κάπως καλύτερα.

Έχω μαγείρεμα και βαριέμαι.Τι πράγμα και αυτό το καθημερινό μαγείρεμα... :dry:

Φιλάκια σε όλες πάω να αρχίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν μπεις στο μπλογκ της ολιβιας (ειμαιμαμα)

θα πας κατω δεξια που λεει ΘΕΜΑΤΑ και το πρωτο θεμα ειναι

on line αγορες κοιτας κανα 2 θεματα πιο κατω και το βρισκεις

το μουσικο μενταγιον...

εμενα μου αρεσε πολυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχου Λενακι!!!Το ζουζουνι σου!!!! :silly: :silly:

Η Αντωνια μου ειναι λιγο μικροτερη απο τη δικη σου και με εχει τρελανει!!! Ειμαστε τωρα 1ετους 5μηνων και 18ημερων (δες τικερακι)!!!!!!!!!! ;):P:P Χθες εκανα το λαθος και την πηρα μαζι μου στη δουλεια.......εεεεεεεεεεε!!!!χαμος που εγινε!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Δεν μπορουσα να τη μαζεψω!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα ομορφες φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!!!

Ειρηνακι να προσεχεις,αν και δεν υπαρχει φοβος απο το τρανταγμα.

Μονο μη μας χυθεις σε κανενα σοκακι. Απαπαπαπαπαπα

Λενακι τι μωρουλινακι ειναι αυτο!!!!!!!!!!!!!!

Κι εγω πρεπει να μαγειρεψω και δεν ξερω ακομα τι.

Ευτυχως τωρα ξυπνησα και εχω ακομα μεχρι να αποφασισω.

Καλλη περιμενουμε νεακια σου για το μπουμπουκακι σου!!!!!!

Κωνσταντινα που εισαι μωρε ψυχη?????

Ολες σε ψαχνουμε!!!!!!!!!!!

Φιλακια και στις υπολοιπες!!!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ευτυχως με τις ναυτιες παω καλυτερα!!! :silly: :silly:

Αχ!!!Βρε Λενακι ποσο σε καταλαβαινω.....εδω χωρις ναυτια δεν αντεχονται ωρες ωρες τα μικρουλια μας..... :woohoo: :woohoo: Ελπιζω η δικη σου να μην ειναι θηριο οπως η Αντωνια μου και να την παλευεις..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια Δεσποινακι μου!!!! :kiss::kiss: Μεχρι να ξυπνησεις εσυ τυχερουλα, εμεις βγαλαμε και το μισο μεροκαματο.... ;):P:P:P

Ειρηνουλα εμενα γιατι δε με εχεις στη λιστουλα με τις ΠΗΤ κατω απο τα τικερακια σου;;;;; :dry::dry: Θελω κι εγω!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Εγω ευτυχως με τις ναυτιες παω καλυτερα!!! :silly: :silly:

Αχ!!!Βρε Λενακι ποσο σε καταλαβαινω.....εδω χωρις ναυτια δεν αντεχονται ωρες ωρες τα μικρουλια μας..... :woohoo: :woohoo: Ελπιζω η δικη σου να μην ειναι θηριο οπως η Αντωνια μου και να την παλευεις..... ;)

Καλε ναι το τικερακι έπρεπε να δω! χιχιχί

Μπα και η δικη μου θηριάκι είναι! Όλη μέρα με τρέχει.Καλά που έχω και τα πεθερικά διπλα και περνάει πολλές ώρες εκεί.Μεγάλο πράγμα να έχεις βοήθεια! Εσένα ποιος σου την κρατάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματινακι μου ευτυχως που δε δουλευω.

Αν δουλευα,δε θα την παλευα καθολου.

Πολλη υπνηλια...................

Αλλα και να σηκωθω νωρις,τι να κανω?????

Γι'αυτο υπνο...........

Ειρηνακι βαλε και το Ματινακι μας στη λιστουλα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματινάκι 1000 συγνώμη!!!

Αμέσως θα σε βάλω.

Είναι νομίζω και άλλη 1 ή άλλες 2 κοπέλες που δεν έχω γράψει…

Απλά τα έγραψα πάνω στη φάση θρίλερ (με τον υπέρηχο) και κάπου έχασα την μπάλα…

Σε βάζω αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!Μετα απο 1000 συγνωμη........σε συγχωρω!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Μια χαρα εισαι Δεσποινακι μου, κοιμησου τωρα που μπορεις!!!! ;) Εγω εχω να κοιμηθω ολοκληρη νυχτα ξενοιαστη, απο τον Ιανουαριο του 2009!!!! :(:P:P

Λενακι η καημενη η μανουλα μου κραταει το θηριο μου!!!! :P:P Ευτυχως και η πεθερουλα μου οποτε τη χρειαζομαι δε λεει ποτε οχι!!!! Και η αδερφουλα μου ειναι ακομα ελευθερη και βαζει που και που κανα χερακι!!! :P:P Και μ'αυτα και μ'αυτα ο μπαμπακας μας ειναι ξενοιαστος κι ωραιος!!! ;):P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι εχουμε και ιδια ΠΗΤ μονο που εγω θα παω με καισαρικη και μου ειπε κανα 2 βδομαδες νωριτερα!!! ;) Κι ετσι αν ολα ειναι καλα θα γεννησω 5/1 στα γεννεθλια της Αντωνιας μου!!!! ;) 2 παιδια την ιδια μερα!!!! ;):P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω βράσει μοσχάρι και θα κάνω σούπα … μήπως και μπορέσω να φάω.

Ευτυχώς που δε κάνει πολύ ζέστη σήμερα γιατί προβλέπω ο Γιάννης να μου την έφερνε καπέλο …

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι … θα πάω στο Κιμωνάκι να φάω!!!

Μάτα να σε βάλω 5/01;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...