Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου..ποπο σμερα μπαινω στην 8η εβδομαδα!!μα ποως περασε ετσι ο καιρος;;;;χαχαχ σημερα θα ανεβω αθηνα στο μσεγειακο κεντρο να κανω την ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινη κ εχω ολοκληρο δρομο να κανω,παλι καλα που λειτουργει το μετρο αλλιως αλοιμονο μου!!!τι μου κανετε;;;ειμαι πολυ καλυτερα σημερα..τα εγραψα ολα κανονικα εκει που δεν πιανει ουτε μελανι κ να πανε ολοι να πνιγουνε,,αρκετα τωρα θα αρω την εγκυμοσυνη μου...πρεπι να σκεφτω κ το μωρο μου,,αρκετα ημουν ο μ......ς τοσο καιρο,,,ξυπνησα τωρα κ θα κοιταξω εμενα κ το σπιτι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα στις πιο ομορφες εγκυμονουσες...

καλλη μου τι ακουω?βρε μη στεναχωριεσαι με τιποτα..εχεις το σπλαχνο σου τωρα και αυτο θα εχεις μονο στην σκεψη σου!!!!

τα αλλα κοριτσακια τι κανετε?

ρεμπεκ μουυυ????? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Πως είστε;;;

Οφείλω να ομολογήσω πως μετά την Παρασκευή που ήταν χάλια, εχθές και προχθές ήμουν αρκετά καλά!

Φυσικά σήμερα που ζυγίστηκα … έχω χάσει κι άλλο … αλλά δε πειράζει … το νινί όλο και κάτι βρίσκει για να τρέφεται …

Σήμερα θα πάω στον αγροτικό γιατρό για να μου γράψει ενέσεις, χάπια και τις εξετάσεις του προγεννητικού. Μπράβο μου … νομίζω είμαι η μόνη που δεν τον έχω κάνει ακόμα …

Κάλη μου καλά έκανες και αναισθητοποιήθηκες!

Έτσι θέλει!

Αααα και μπήκες στην 9η εβδομάδα … όχι στην 8η!

Την 8η την έχεις ολοκληρώσει!!!

Άντε με το καλό για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε δε τη παλευω..αρχισαν τα ωραια...πως τα αντεξες εσυ?ποτε σου περασαν?εχω και οικογενειακα θεματα ασχημα και ολα μαζι...ασε...

οι αλλες τι κανουν?αυριο παω για καρδουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε το έχω ξεπεράσει ακόμα!

Ειδικά την Παρασκευή ήμουν ΧΑΛΙΑ!

Κάνω απλά υπομονή.

Και σήμερα που θα πάω φαρμακείο θα ζητήσω αυτά τα βραχιολάκια για τις ναυτίες να δω μηηηηηπως και κάνουν δουλειά…

Με τα οικογενειακά μη χαλιέσαι … εσύ να σκέπτεσαι μόνο το μωρό σου.

Μετά έχεις καιρό και αν αξίζει να ασχοληθείς.

Τώρα θα λες με συγχωρείτε αλλά δεν είμαι διαθέσιμη αυτόν τον καιρό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε??????

Ελευθερια μου υπομονη με τις αδιαθεσιες,που θα πανε θα περασουν.

Οσο για τα οικογενειακα θεματα,να μη σε αγγιζει τιποτα.

Τωρα προτεραιοτητα σου ειναι η ηρεμια του μωρου σου.

Ειρηνακι βραχιολακι για ναυτιες?????

Υπαρχει τετοιο πραγμα?????Πως το ζητας????

Θελω κι εγω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια πριν λιγο γυρισα ...αχ πολυ κουραση κ ταλαιπωρια φηστε...τωρα θα ανα παω εκει πανω τελος του ιουλιου να κανω κ την εξεταση για κυστικη ινωση κ μετα δεν ξαναπαω εκει επιτελους πολυ ταλαιπωρια....καλε ειρηνουλα αφου το τικερακι μου λεει οτι ειμαι 8 εβδμαδων πως ειμαι εννια;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι για το στιγμα...την ειχα κανει κ στην μικρη μου απλα τωρα μου την ξαναζητησε κ με εστειλε πανω στους αμπελοκηπους στο λαικο νοσοκομειο που μεσα εκι εχει ενα κεντρο εξιδικευμενο σε αυτα τα θεματα ...σε 20 μερες θα παρω τα ποτελεσματα ...καλη θα ειναι αφου ξερω οτι δεν εχω στιγμα...κερατσινι μενω καρδουλα μου απλα πηγα με συγκοινωνια..λεωφορεια κ μετρο αστα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε Δεσποινάκι!

Τα βραχιολάκια είναι γενικής χρήσης για ταξίδια, για εγκυμοσύνη κλπ.

Τα ζητάς ως βραχιολάκια για της ναυτίες και λένε πως κάνουν θαύματα.

Αν έχετε υπομονή περιμένετε να τα πάρω και να σας πω.

Λογικά δε πρέπει να είναι ακριβά.

Γυρω στα 10 ευρω τα κόβω.

Ελπίζω να τα βρω σήμερα στο φαρμακείο…

Καλή μου αύριο το τικερακι θα λέει 8 και 1 ημέρα σωστά;

Δηλαδή 8 ολόκληρες εβδομάδες και 1 μέρα από την 9η.

Δε ξέρω μπερδεύτηκα … έτσι δεν είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'σαι καλα βρε Ειρηνακι,θα πω στον αντρουλη μου να μου παρει!!!!!!

Αν εχεις μονο εσυ το στιγμα,δεν πειραζει.

Αν το εχει και ο αντρας σου,νομιζω,θελει ψαξιμο.

Σωστα τα λες για τις εβδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ουτε το παλικαρι μου εχει στιγμα απλα μαλλον της αρεσει να με τυπανε χααχα :) τωρα καταλαβα τι γινετε με τις μερες...ξανθια παιδι μου!!!ξανθια!!τι να σου κανω..παντως για τα βραχιολακια το διαβασα κ γω σε ενα περιοδικο απλα δυσταξα να το παρω μην ηταν καια βλακεια....ειρηνουλα να μης πεις εαν κανουν δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αντρούλης μου δεν έχει!

Με το που τον γνώρισα τον έψαξα αμέσως.

Ο νους μου από τότε στο μωρό ήταν! (… 2004)

Χιχιχι…

Αμέ θα σας πω για τα βραχιολάκια!!!

Μακάρι να τα βρω σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εδωσα ηδη την παραγγελια στον αντρα μου.

Το βραδυ ελπιζω να μου φερει.

Βγαινει σε διαφορα χρωματα και σχεδια????? :P

Αχ κοριτσια οντως περνα γρηγορα ο καιρος,

αυριο κλεινω την ενδεκατη βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για όσες παίρνουμε Ultragestan …

Προγεστερόνη

Aρχικά παράγεται από τις ωοθήκες κι αργότερα από τον πλακούντα. Πρόκειται για μια σημαντική ορμόνη τόσο για την ομαλή συνέχιση της εγκυμοσύνης όσο και για την αποφυγή του πρόωρου τοκετού. Aρχικά συμβάλλει στη χαλάρωση των μυών της μήτρας, έτσι ώστε να εμφυτευτεί το έμβρυο. Στη συνέχεια μαζί με τα οιστρογόνα συμβάλλουν στην έκκριση της προλακτίνης, η οποία είναι υπεύθυνη για την παραγωγή του γάλακτος. H προγεστερόνη παίζει και έναν ρυθμιστικό ρόλο έτσι ώστε η παραγωγή γάλακτος να μην αρχίσει πριν από τον τοκετό. Eπίσης, επηρεάζει την ψυχική διάθεση της εγκύου, ανεβάζει τη θερμοκρασία του σώματος, αυξάνει τους καρδιακούς παλμούς, προκαλεί δυσπεψία, ναυτίες και δυσκοιλιότητα.

http://www.womenonly.gr/article.asp?cat ... bid=400662

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

Ευχαριστουμε για την ενημερωση βρε Ειρηνακι!!!!!!!!

:kiss:

Τίποτα κοριτσάρες μου!!!

«κράτα με να σε κρατώ …ν ανεβούμε το βουνό ή αλλιώς … να καταπολεμήσουμε την ναυτία …»

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσακια!!

Λιμπερτακι κ εγω αυριο θα παω στο γιατρο...το μεσημερακι!! Με το καλο να την ακουσεις φιλεναδα :):):)

Ελπιζω κ εγω να την ακουσω...κ να με δει πως τα παω...

Ειρηνη μου, ωραιο αυτο το βραχιολακι, μου φαινεται θα το προμηθευτω κ εγω!!!

Δεσποινακι, 11η πωπωπωπωπωπω πως περναει ο καιρος!!!!!!! Ολοκληρο ανθρωπακι ειναι πια!!!!

Εγω,πηρα κ ταποτελεσματα του προγεννητικου σημερα...

ε καλα ειναι, μονο το στιγμα...δυστηχως ο αιματοκριτης ειναι 31,6...

Καλλι μου, εγω την κανω την ηλεκτροφορηση...το ξερω αλλωστε οτι εχω στιγμα...ειμαι Β-ετεροζυγος...Τη δικη μου βεβαια την ειχα κανει στο χωρεμειο (παιδων) που κ αυτο ειναι εξειδικευμενο κεντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κωνσταντινακι μου!!!!!!!!!!

Αχ ζηλευω,θελω κι εγω να δω το μπεμπακι μου!!!!!!

Χαμηλος,χαμηλος ο αιματοκριτης.Γρηγορα σιδηρο!!!!!!!

Ολες ενωμενες για να σταματησουμε τις ανακατοσουρες

και τους εμετους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...