Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες μου! :)

Τι κάνετε?

Εγώ από χτες είμαι χαλια σωματικά.Νιώθω τόσο βαριά που δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βραδυ..Πονάει και η κοιλια μου μάλλον από τις κύστες που έχω και νιώθω πολύ άβολα.Δεν έχω όρεξη ούτε να σηκωθώ να μαγειρέψω..Έχω και τρομερό πονοκέφαλο..αυτά τα λίγα!

Fανικο μου όλα καλά θα πάνε με τα νινακια.Μην ανησυχείς αν είναι λίγο το αιματάκι συνήθως δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Περιμένουμε νέα σας το βραδάκι.

Mpougatsoula μου μην χαλιέσαι βρε για έναν βλάκα.Στην κατάσταση σου δεν κάνει καθόλου καλο.Και το τσιγαράκι καλύτερα να το αφήσεις..δεν είμαστε για τέτοια τώρα e? ;)

Ειρηνάκη,Κωνσταντίνα,geozouli και σε όλα τα αλλα κορiτσiά φιλάκια πολλά...δεν μπορώ να συνεχίσω από τον ponokefalo..ouf!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λενακι μου, περαστικα κοριτσακι μου...αυτοι οι πονοκεφαλοι μου τι σπανε πολυ...κανε ενα χαλαρωτικο ντουσακι, πιες ενα τσαι, κανε λιγο μασαζακι πισω στον αυχενα κ στους κροταφους δεξια αριστερα...χαλαρωσε σενα μισοσκοτεινο δωματιο......

Μπουγατσουλα, τωρα τα διαβασα, ηηηηημαρτον!!!!!! Εγω λεω να χτυπησεις καμια 9μηνη αδεια, μετα παρε κ το 6μηνο του οαεδ κ μετα θα εχεις μειωμενο ωραριο...κ μετα απο ενα χρονο (που δε θα μπορει κ να σε απολυσει) κανε κ ενα δευτερο νινακι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυτο που θελω να πω ειναι..να μη σκας...γιατι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΩ....κ εμενα που με συγχισε ο βλακας στο ικα...την επομενη το βραδυ κατεβασα ψιλοαιματακι...λοιπον??????Αυτος κερδισε κ οχι εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εγραφα ποση ωρα για την καθε μια ξεχωριστα και με πεταξε εξω μολις το εστειλα :blink:

ελεγα λοιπον..

μπουγατσακι γινε αναισθητη παιδι μου σε τετοιου ειδους ανθρωπους!!!

λενακι περαστικουλια,η γιαγια μου εδενε μια πετσετα με ξυδι στο κεφαλι και αμεσως της περνουσε,αν το αντεξεις δοκιμασε το!!!

φανικο μου ολα καλα θα πανε πιθανον ειναι απο την αλαγη του μηνα η αδερφη μου καθε μηνα αυτα ειχε.

κοριτσια ξερετε καθε ποτε αλαζουμε μηνα?απο τις βδομαδες το μετραμε?εγω δηλαδη εχω μπει τριτο τωρα???

ειρηνακι υπομονη ευχομαι να σου περασουν συντομα!!!και γω περιμενω τον αυγουστο πως και πως την μανουλα και τα αδερφια μου και το ανηψι μου!!!!εχω να τους δω 3 μηνες!!!!

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!κωνσταντινα μου :kiss:

νεραιδακι :kiss: ματα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε???

Εγω χαλια...Ζεσταινομαι απιστευτα (ολη μερα με το A/C ειμαι),

εχω ναυτιες και το πρωι εκανα :x .

Ειρηνακι πως αντεχεις τοσο καιρο μακρυα τους???

Που μενουν????

Μπουγατσουλα μη χαλιεσαι για κανεναν και για τιποτα.

Πανω απο ολα το μωρακι σου και ασε τους αλλους να κουρευονται.

Ο @#$#@@# (το αφεντικο σου) δε μπορει να σε αγγιξει,

οποτε ασε τον να .....

FANIKO μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε.

Περιμενουμε νεα σου μετα το γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα οι μηνες συμφωνα με το ιντερνετ ειναι ετσι:

Πρώτος μήνας (1 έως 5 εβδομάδες)

Δεύτερος μήνας (6 έως 9 εβδομάδες)

Τρίτος μήνας (10 έως 13 εβδομάδες)

Τέταρτος μήνας (14 έως 17 εβδομάδες)

Πέμπτος μήνας (18 έως 21 εβδομάδες)

Έκτος μήνας (22 έως 26 εβδομάδες)

Έβδομος μήνας (27 έως 31 εβδομάδες)

Όγδοος μήνας (32 έως 36 εβδομάδες)

Ένατος μήνας (37 έως 40 εβδομάδες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μένουν Πελοπόννησο.

Με τους γονείς μου συναντιέμαι καμιά φορά Αθήνα.

Αλλά με την αδελφή μου και την μπουμπού … από την βάφτιση…

Και αφού δε μπορεί φέτος να πάει ο Μωάμεθ … προσπαθώ να πείσω το βουνό … χιχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δεσποινακι!!!!ευχαριστω για την λιστα δηλαδη θελω ακομα κατι μερουλες να μπω στον τριτο!!!

την τριτη που θα παω γιατρο θα κλεινω τις 9 εβδομαδες!!!

δεσποινακι το πμ το δες εεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι το ειδα το πμ.

Θα σου στειλω κι εγω το δικο μου,οταν το ερθει ο αντρας μου.

Ειρηνακι ποσο ειναι η μπουμπου σας????

Σημερα μπηκα στον τριτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περνα τελικα ο καιρος,ε??? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ειρηνακι τωρα θυμηθηκα που ρωτησες για τα κιλα.

Δεν πρεπει να παρουμε πολλα για να μη ζορισουμε πολυ το μωρακι.

Ενας μικρος κινδυνος για να ζοριστει το μωρακι

υπαρχει με τη θρομβοφιλια και τα παραπανισια κιλα τον ενισχυουν.Καταλαβες?

18 μηνων,ε???

Στην καλυτερη ηλικια ειναι τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν φταινε οι ναυτιες ή

η διαιτα που εκανα πριν την εγκυμοσνυνη,

παντως δεν εχω παρει ουτε γραμμαριο,

εχασα κιολας μισο κιλο.

Θα εχουμε περιθωριο να παρουμε αργοτερα μερικα κιλακια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια που εισαστε?????

μ εχει πιασει τρελη μανια να παω να φαω χαμπουρκερ και πατατες με κετσαπ!!!!να το φαω ρε κοριτσια?????δεν τα τρωω αυτα αλλα τωρα το θελω σαν τρελη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάε … δε πειράζει μια φορά… απλά μη σου γίνει συνήθειο …

Εγώ είμαι χάλια … σκέπτομαι να βάλω κανένα δάχτυλο να κάνω :x

Έχω απελπιστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνούλα, σε καταλαβαίνω, κι εγώ έτσι ήμουν από χθες, τώρα είμαι καλύτερα. Το πρωί έκανα :x αλλά μην νομίζεις δεν ξαλαφρώνεις μετά. Οπότε μην το προκαλέσεις, δεν έχει νόημα.. υπομονή!!! που θα πάει θα περάσουν!

ρεββεκάκι καλό είναι να αποφεύγεις κιμάδες απ' έξω, αλλά μια φορά δεν πειράζει πιστεύω..

που είναι τα υπόλοιπα κοριτσάκια?? φιλιά σε όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ειρηνακι μου μην προκαλεσεις μονη σου τον :x

εμενα μου ειπε η γιατρος να περνω γκαβισκοβ καπως ετσι το λενε μου ειπε ειναι τελειως ακινδυνο,ρωτα την γιατρο σου.

ζωουλα μπα δεν θα μου γινει συνηθειο,δεν τα τρωω αυτα!!!αλλα τα τσακισα σημερα!!!και τωρα θελω εγω να κανω :x

ουφ υπομονη τι να κανουμε αλλο,ελπιζω να τελειωσουν τα ασχημα συμπτωματα γρηγορα!!!υπομονη κοριτσακια μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Ρηνουλα!!!! :kiss::kiss:

Καλημερα και σε ολες τις κοριτσαρες!!!! :kiss::kiss:

Κι εγω χθες απο το μεσημερι και μετα ημουν ενα χαλι...... :S:S δεν μπορω να :x:x αλλα ειμαι συνεχεια ενα κλικ πριν!!!! Αισθανομαι σα να μου εχουν φουσκωσει το στομαχι με τρομπα..... :(:( και καμια ωρα θα σκασω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου ,

τα μωρακια μου πανε παρα πολυ καλα ειναι και τα 2 (2 εκ. και 25 χιλ.) ειμαι πολυ χαρουμενη , κλεισαμε για 5/7 να παω για αυχενικη διαφανεια .Εσεις πως εισται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα ομορφες εγκυουλες.

Τι κανετε?

Βλεπω τα καλα της εγκυμοσυνης συνεχιζονται απτοητα.

Κι εγω ενα απο τα ιδια,αλλα δεν το βαζω κατω.

Θα βαλω το μαγιο μου,θα παρω μαζι μου τις ναυτιες μου

και σε λιγο θα παω θαλασσααααααααααααααααα!!!!!!!!!!

FANIKO βρε ποσο εχουν μεγαλωσει τα μωρακια σου.

Με το καλο και η αυχενικη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααααα

Καλε Ματα, δουλευεις κ σημερα....? πωπω..υπομονη!!!

Κ εγω παντως, οπως ακριβως το ειπε αισθανομαι!!!εχω ενα στομαχι λες κ ειμαι σενα καραβι με νοτια!!!!

Φανικο, μπραβο καλε!!! Μεγαλα τα σπορακια!!! Η αυχενικη νομιζω γινετε γυρω στη 12η εβδομαδα...οποτε εγω για τελος ιουλη με βλεπω...Με το καλοοο

Δεσποινακι μου, θα με παρετε κ μενα μαζι σας??? Στο πορτμπαγκαζ χωραω μια χαρα!!!! Θα φερω κ τα κουβαδακια μου!!!Θελω κ εγω θαλασσα...αντε να παω στο γιατρο την τεταρτη να μου δωσει το οκ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...