Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

harap ηρθε η μεγαλη ωρα και για σενα! με το καλο κοριτσακι μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησεις με ενα γελιο! Να ενημερωσεις την Ρενα να μας πει τα νεα! Μην το ξεχασεις! Πολλα πολλα φιλια! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

harap me to kaloooo!!!!kalutera pou den exeis agxos!!!ti to 8es???tuxeroula kai esu!!!!opote niwseis kala na enhmerwseis ,na mhn to exoume ennoia..ola 8a pane kala kai na dwseis ena filaki sta mpoutakia tou mwrou sou apo mena..!!!!8a perimenoume na mas peis thn empeiria sou!!!!!filakia!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές!

Ρένα η κοιλίτσα όλα τα λεφτά! ειναι τοσο μεγάληηηηη!!! :cheer::cheer:

Η Βαλεντίνα μας και η Χαρα μπήκαν σήμερα! Όλες οι σκεψεις μας μαζί τους! Να πανε όλα τέλεια και να μη ταλαιπωρηθούν καθόλου!

Αργυρώ θές κι εσυ σα τρελή να γεννησεις? Άσε τη μπέμπα σου! αφου περνάει ζωή και κότα στη κοιλίτσα!

Κι ο άντρας μου έχει λυσσάξει να δει τη μπέμπα! Φαντάσου μου ζήτησε σεξ! Το ύπουλο καθαρματάκι! Τόσο καιρό δε με πλησιάζει και τώρα για να γεννήσω μου κανει πεσιματική! :P Αλλα όοοοοοχι! Τώρα δε κάθομαι! :P

Παιδιά έχω βγάλει σπυράκια μικρα κοκκινα πάνω στη κοιλια μου :huh:

Να πάω σε δερματολόγο ή να περιμένω το γιατρο την Πέμπτη? τς τς τς βρίσκομαι υπο διάλυση!

Φιλια σε όλα τα όμορφα κοιλουμπάκια και στις μανουλίτσες μας!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! B)

χαραπ με το καλο και ετσι χωρις καθολου αγχος!! ολα θα πανε τελεια!!!

βαλεντινα με το καλοοοοοοο!!!! παντως κοριτσια η βαλεντινα γενναει αυριο..απλα της κανουν εισαγωγη απο σημερα..ειναι μαλλον συστημα στο Ελενας γιατι και εγω οταν ειχα γεννησει απο το προηγουμενο βραδυ ειχα μπει γιατι ερχονται απο τις 5:30 το πρωι και μας ετοιμαζουνε..κλησματα και τετοια...

ρενα μου η φωτο σου ειναι τελειααα!!! :woohoo: η φωτο της χαρας ειναι οντως υπεροχη...την ειδα και εγω!!! :cheer:

χαρα δεν νομιζω να σε παρεξηγησει καμια κοπελα..εγω ισα ισα γελαω παρα πολυ!!! πλακα πλακα την αθηνα δεν εχω δει...μηπως απο το πολυ περπατημα γεννησε?? :blink::P

εγω σημερα το απογευμα εχω να κανω το καρδιογραφημα μου να τελειωνω και μ'αυτο..και ή αυριο ή μεθαυριο θα παω στο γιατρο μου..αλλα αγχωνομαι με την γενικη απεργεια μηπως και δεν θα ειναι στο νοσοκομειο :dry: παντως υπολογιζω την αλλη δευτερα να με βαλει μεσα..θα ειμαι 37+6 B)

φιλακια σε ολες τη στρουμπουλοκοιλιτσες!!! και σε ολες τις μανουλες πλεον!!! :woohoo: :woohoo: :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

Κι ο άντρας μου έχει λυσσάξει να δει τη μπέμπα! Φαντάσου μου ζήτησε σεξ! Το ύπουλο καθαρματάκι! Τόσο καιρό δε με πλησιάζει και τώρα για να γεννήσω μου κανει πεσιματική! :P Αλλα όοοοοοχι! Τώρα δε κάθομαι! :P

χαχαχαχαχα καλα μιλαμε δεν πεζεσε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

οες του δε ντρεπεσαι την κορη σου που ειναι ολοκληρη κοπελα και καταλαβαινει πλεον?? :P:P :laugh: :laugh:

οσο για την κοιλιτσα σου δεν ξερω..δεν παιρνεις τηλ το γιατρο σου καλου κακου??? μπορει να ειναι και απο τη ζεστη?? τι να πω δεν ξερω :unsure::dry: ..εγω παντως δεν βγαλει ουτε μια κοκκινιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκια!!! :laugh:

Βαλεντίνα και Harap με το καλό κορίτσια!!! :)

Ρένα είσαι τέλεια στη φωτό :) ...κουκλίτσα!!!

HaraAbel βρήκες άνθρωπο να παρεξηγηθεί :laugh: :laugh: !!! Δεν παρεξηγιέμαι με χιούμορ γλυκειά μου μην ανησυχείς...αν είναι δυνατόν...διάβασα και εγώ το θέμα με το θηλασμό και στεναχωρέθηκα πολύ για τον τρόπο που μίλησαν στην Rubela...δεν είναι τι λες είναι ο ΤΡΟΠΟΣ που το λες... ;) !!! Όσο για το Johnie Walker...αχ να γεννήσω να πιω ένα να στανιάρω!!! :P :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κικίτσα μου περπάτησα αλλά ακόμα τίποτα! Δεν μπόρεσα όμως να κολυμπήσω...το νερό ήταν "παγάκι" :blink: !!! Μόνο τα πόδια άντεξα να βάλω...η μαμά μου που τόλμησε να μπει μέσα με συμβούλεψε να μην προσπαθήσω να μπω εντελώς στο νερό γιατί το μωρό λέει θα πάθει σοκ από το κρύο :laugh: !!! Ξεκουράστηκα όμως πολύ κορίτσια...το ευχαριστήθηκα...όλα τα έκανε η μάνούλα μου και εγώ ήμουν αραχτή...τώρα στη δουλειά με έχουν πρήξει όλοι στα τηλέφωνα :angry: !!! Τεσπα καλά να είμαστε...φιλιά ρουφηχτά σε όλες :kiss::kiss::kiss: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα καλυτερα που δεν μπηκες στο νερο αφου ηταν τοσο κρυο..μην αρρωστησεις κιολας στην κατασταση που εισαι τωρα...

κοριτσια πηρα τηλ το γιατρο μου πριν να του πω για τις εξετασεις για να με δει να μου κλεισει ημερομηνια και μου ειπε οτι ειναι στην ιταλια! :ohmy: και οτι θα ερθει την αλλη δευτερα! :ohmy::unsure: εγω την αλλη δευτερα θα ειμαι 37+6..και συνηθως καισαρικη κανουν στις 38εβδ..εμενα ποτε θα με ξεγεννησει???? :dry: αγχωθηκα τωρα..μην τυχον και κανει κανα ντου η μπεμπα και ερθει πιο νωρις ποιος θα με ξεγεννησει εμενα?? :(:S:unsure::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry::dry:

Καλα δε το ξερε?

Μηπως το έχει στο μυαλό του και θα σε βάλει όταν γυρίσει?

Νιώθεις πως θα έρθει νωρίτερα ή απλά λές άμα?

...Τι να πω δε ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεω αμα..ουτως ή αλλως ειχαν δει οτι ειναι ψηλα ακομα η μπεμπα την προηγουμενη βδομαδα...αλλα ποτε δεν ξερεις...

μα μου ειχε πει να κανω υπερηχο για να δει πια μερα θα με βαλει μεσα..ουτε και αυτος ηταν σιγουρος για την ημερομηνια γιατι απο την αρχη μου ελεγε 1-7..και την τελευταια φορα του λεω..τελικα γιατρε 1-7 θα μπουμε?? και μου λεει κανε τον υπερηχο και θα δουμε.. :dry:

αναστασια θα γυρισει την αλλη δευτερα..αλλα αν γινει τιποτα δεν νομιζω να προλαβει να γυρισει απο ιταλια να με ξεγεννησει...

απλως λενε οτι αν κανεις καισαρικη την κανεις στις 38εβδ μαλλον για να μην περνανε οι μερες και σπασουν τα νερα απο μονα τους :dry:

μολις μιλησα και με τη βαλεντινα μας..ειναι στο δωματιο και ειναι ολα καλα!!! ειναι λεει καλυτερο και απο το Μητερα τα λουξ δωματια του Ελενας!! B) και θα την βαλει αυριο 8:30 το πρωι να γεννησει :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

Καλημέρα ομορφιές!

Ρένα η κοιλίτσα όλα τα λεφτά! ειναι τοσο μεγάληηηηη!!! :cheer::cheer:

Η Βαλεντίνα μας και η Χαρα μπήκαν σήμερα! Όλες οι σκεψεις μας μαζί τους! Να πανε όλα τέλεια και να μη ταλαιπωρηθούν καθόλου!

Αργυρώ θές κι εσυ σα τρελή να γεννησεις? Άσε τη μπέμπα σου! αφου περνάει ζωή και κότα στη κοιλίτσα!

Κι ο άντρας μου έχει λυσσάξει να δει τη μπέμπα! Φαντάσου μου ζήτησε σεξ! Το ύπουλο καθαρματάκι! Τόσο καιρό δε με πλησιάζει και τώρα για να γεννήσω μου κανει πεσιματική! :P Αλλα όοοοοοχι! Τώρα δε κάθομαι! :P

Παιδιά έχω βγάλει σπυράκια μικρα κοκκινα πάνω στη κοιλια μου :huh:

Να πάω σε δερματολόγο ή να περιμένω το γιατρο την Πέμπτη? τς τς τς βρίσκομαι υπο διάλυση!

Φιλια σε όλα τα όμορφα κοιλουμπάκια και στις μανουλίτσες μας!

:kiss::kiss:

ΑΧ ναι θελω σαν τρελη να ξεφουσκωσωωωω και να δω την κοπελαρα μουυυυ!!!ανυπομονωωωω σαν τρεληηηη!!! :woohoo:

Οσο για το σεξ...εμενα με πλησιαζει ολο και λιγοτεροοοο...μα γιατι??? :blink: δεν ειμαι ελκυστικηηη?μα λιγη του πεφτω? :silly: :silly: :silly:

αποτι καταλαβα...αφου μεχρι τωρα καναμε και απο τον 8ο και μετα το αραιωσε... :angry: μαλλον του φταιει η υπεροχη κοιλιτσα μου!!!ολο ερχεται και φιλα την κοιλια μου!ααααααααα..βρε ανθρωπε σεξ θελω, οχι αγαπουλες... :P θα σκασωωωωωω :angry: :laugh: :laugh: :laugh: αχαχχαχαχαχχαχαχχα

Οσο για τα σπυρακια εβγαλα κι εγω κατι μικρα σπυθουρακια αλλα ηταν απο το ξυσιμο το πολυ!εβαλα ενυδατικη περισσοτερες φορες απο πριν και ολα καλα!!!δεν ξανα εβγαλα και δεν φαγουριζει πια!βαλε κι εσυ ενυδατικη κρεμουλα και πες μας!φιλακια πολλααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΙΤΣΑ μου υπομονη!σε καταλαβαινω αλλα και αυτοι οι τρελοιατροι λιγο δεν μας σκεφτονται!!!τα 5ο αρια μας ομως μια χαρα τα τραβανε απο τις τσεπες μας!

Υπομονη κοπελαρα μου!εγω θα παω 1/7 στην γιορτη μου αλλα παω για φυσιολογικο οποτε αμα δεν εχω συσπασεις τοτε δεν γενναωω αμα δεν το πει η μπεμπα!!!παντως εδω και 2 ημερες εχω συσπασεις εντονες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου πριν λιγο γυρισα και εγω στο σπιτι! Σημερα πηγα στον καρδιολογο για καρδιογραφημα και εκανα και τις τελευταιες αιματολογικες εξετασεις! Ευτυχως πηγαμε μαζι με τον Κωστα και δεν ταλαιπωρηθηκα, αυτος γυριζε με το αμαξι και γω κατεβαινα και εκανα μια μια τις δουλειες! Το καλυτερο ηταν στην Τραπεζα!!! Σταματαμε εξω απο την τραπεζα και βλεπω μια ουρα μα τι ουρα!!! Μου λεει παμε να φυγουμε, που να περιμενουμε! Και σιγα του λεω μην κατσω να περιμενω με ολους τους κοινους θνητους, τι την εχω την κοιλια???? Μπαινω μεσα κυρια παω σε μια υπαλληλο και της λεω συγνωμη μηπως θα μπορουσα να εξυπηρετηθω λογω της καταστασης? Φυσικα μου απανταει και κανει νοημα στον ταμια! Σε 3 λεπτα ειχα ξεμπερδεψει!!! Τελικα η μεγαλη κοιλια εχει και τα καλα της!!! χαχαχα! Ο Κωστας δεν το πιστευε οτι τελειωσα τοοοοσο γρηγορα!!!!

Κικιτσα μην αγχωνεσαι βρε και γω 37+3 θα κανω την καισαρικη! Και θα λειπει και μενα απο τις 30/6 εως 5/7 εκτος Ελλαδος αλλα θα μου αφησει το τηλ ενος πολυ καλου γυναικολογου και της μαιας της οποτε αν συμβει το οτιδηποτε θα με ξεγεννησει αυτος! Να σου πω εγω δεν αγχωνομαι γιατι εχω ακουσει τοσο καλα λογια για αυτον τον γυναικολογο που θα ηταν η δευτερη επιλογη μου σαν γυναικολογος! Απλα μολις γυρισει ο γιατρος σου θα σε βαλει αμεσως μεσα!

Αργυρω τι ειπες για σεξ???? Τι να πω και γω που απο την μερα που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος επεσε ξηρασια!!!! Μια φοβοταν, μια ειχα τις αιμοραγιες και ετσι μας εφαγε η ξηρασια! Παντως κοριτσια το σεξ οσο και να γελαμε βοηθαει στο φυσιολογικο τοκετο! ;)

Χαρα κανε ενα δροσερο μπανακι και βαλε λιγη ενυδατικη! Αν εχεις πεπανθολ ακομα καλυτερα!

Αθηνα περασες σουπερ ε? Αχ και γω ειπα του αντρα μου οτι αυτην Κυριακη θελω βοοοοοοολτα οπωσδηποτε!!! Πρωτα ο Θεος θα ειναι και η τελευταια μας μιας που την επομενη θα εχω αγκαλια την ζουζουνα μου! Αυτα καλα μου κοριτσακια! Παω να την πεσω λιγακι για νανακια! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια η κοιλια εχει οντως τα καλα της!! εμενα παντςω οπου παω με προσεχουν..και στο σουπερ μαρκετ με βαζουν πρωτη και γενικως δεν εχω κανενα παραπονο :P οσο για το γιατρο μου τι να πω...νιωθω σα να με εχει ψηλογραψει?? δεν ξερω αγχωνομαι γιατι στην προηγουμενη γεννα που ειχα χασει το μωρο δεν του ειχα δωσει ουτε ενα ευρω (και ειχα κανει τη βλακεια και τον ειχα ρωτησει ποσα θελει και μου ειχε πει 2000 :ohmy: )..βεβαια οταν πηγαινα να με δει στο γραφειο του το 50αρικο το επαιρνε...και μηπως με γραφει για αυτο το λογο..γιατι δεν μου εχει δωσει ουτε τηλ ουτε τιποτα απο κανεναν αλλο γιατρο...αλλα στο δημοσιο νοσοκομειο μαλλον εφημερευει παντα για οτιδηποτε συμβει..ισως και γι αυτο...

αργυρω μου δεν ειναι οτι δεν σε βρισκει ελκυστικη απλα δεν θελει να "κανει κακο" στην κορη του..σε βλεπει αλλιως τωρα..οταν θα γεννησεις με το καλο θα αλλαξουν τα πραγματα..που οπως βλεπω θα γινει συντομα με τοσες εντονες συσπασεις που λες πως εχεις! :woohoo: :woohoo: εγω παντως την καταβρισκω που μου κανει χαδακια στην κοιλιτσα μου! :P οσο για το σεξ..εχω ξεχασει πλεον πως ειναι δεν εχω καμια ορεξη ασε που κλωτσαει το σκατοπαιδο μολις παμε να κανουμε κατι πονηρο :P λες και καταλαβαινει η ατοιμουλα μου :P και να φανταστεις σε κανα 2μηνο θα ξαναγινει κατι γιατι αν βαλεις και ποσο καιρο θα εχουμε περιοδο μετα :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για να πω την αληθεια ειναι η πρωτη φορα που την εκμετελευομαι την κοιλιτσα μου! Δεν ειχε τυχει να την εχω αλλη φορα αναγκη!

Βρε Κικιτσα μου θα τρελλαθω σου ζητησε 2000€ συν 50€ σε καθε επισκεψη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!

Καλε ελατε να γεννησετε στα Χανια! Με αυτα τα λεφτα εχεις το καλυτερο γυναικολογο και σουιτα στο πιο ακριβο μαιευτηριο της πολης! Μηπως να το σκεφτοσουν???? :silly: :silly: :silly: Προλαβαινεις!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια μου ναι 2000 και γενναω και σε δημοσιο νοσοκομειο κιολας :dry: βεβαια και τωρα δεν ειχα σκοπο να του δωσω τοσα πολλα γιατι ουτως ή αλλως μετα τη γεννα τα παιρνει τα φραγκα οποτε για κανα 1000αρικο και πολυ ειναι μην τυχον και του δωσω και λιγοτερα στο τελος..και τι θα μου πει..οχι δεν σου δεινω το μωρο σου? :lol:

πλακα πλακα να σου πω την αληθεια δεν ειναι και ασχημη ιδεα να κατεβουμε κρητη να γεννησω να κανουμε και τις διακοπουλες μας και μετα να ξαναγυρισουμε! :laugh: :laugh: :laugh:

στην προηγουμενη εγκυμοσυνη το επαιρνε το 50αρικο..σε αυτην απο οτι μου ειπαν το γραφειο του το εκλεισε και ετσι με δεχοταν στο νοσοκομειο οπου δεν μου επαιρνε λεφτα..αλλα και παλι τα 2000 δεν τα αξιζει νομιζω για δημοσιο νοσοκομειο..αλλα δεν τον ρωτησα τιμη αυτη τη φορα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μουυυυυυυυυ....μου λειψατε!!! :)

ειμαι στη μαμα μου και χαλαρωνω...ολο και καποια θα γεννησε εεε??αν ναι να ζησουν τα μωρακια μας και να ναι υγιη και τυχερα :) αν οχι υπομονη φουσκιτσες κ με το καλοοοοοοοοο!!

ειμαι τουμπανο απ το πρήξιμο και εχω κ το εκζεμα της εκυμοσυνης...δηλ.ψιλα-ψιλα σπυρακια στο κουντεπιε, στις γαμπες κ τα χερια...με τρωνεεεεεεεεεεεε :angry::dry::( υποφερωωωωωωωωω

πηγα στο γιατρο και τα ειδε...η απαντηση ηταν...υπομονη!!! :ohmy:

θα ξαναμπω συντομα στο site

xxxxxxxxxxxxxxxxx :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land μου πώς ακριβώς ειναι τα σπυράκια? κι εγω τώρα έκλεισα το τηλ με το γιατρο :dry:

εμένα έχει γεμισει η κοιλιά μου και με τρώει πολύ, έχω και λίγο στο στηθος...Επειδή γενικά έχω θέμα με δερματικά (βγάζω αυτοάνοσα) έχω τρομάξει...έκανα τη μαμακια και έψαξα λιγο στο ιντερνετ και διάβαζα για βλάβη στο έμβρυο και έχω φρικάρει βραδυάτικα... :(

Ο γιατρός μου ειπε να μην τρομάζω, να κάνω ντουζάκια μονο με κρύο νερό και να βάλω φενιστίλ για να ανακουφιστώ... άχ ρε παιδια μου ρχεται να βαλω φωτό να τα δειτε να μου πείτε αν έχετε τα ίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel ευχαριστώ πολύ!!!! :laugh:

Και εσύ να είσαι καλά...με το καλό η μπουμπούκα σου! Όσο για τα σπυράκια μην ψάχνεις στο ιντερνετ και φρικάρεις...δεν θα είναι τίποτα...ρώτα το γιατρό καλύτερα... :) !!!

Δείτε ακόμη μία φωτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα μου τελεια τα πραγματακια σας! τι αρκουδακια ομορφα ειναι αυτα? τρελλαινομαι για αρκουδακια! μια παρατηρηση εχω μονο και χωρις παρεξηγηση ε? μωρε σορρι αλλα ειδα και εχεις παρει αφρολουτρο φισαν! δεν ειναι και οτι καλυτερο! στο λεω γιατι το εχω ψαξει πολυ το θεμα! αν θες κατι οικονομικο παρε καλυτερα προδερμ ειναι πολυ πιο καλα! γενικα την φισαν μην την πολυεμπιστευεσαι! και παλι συγνωμη για την παρατηρηση αθηνουλα μου!

Χαρα μην καθεσαι να διαβαζεις στο ιντερνετ γιατι θα τρελλαθεις κοριτσακι μου! ακου βλαβη στο μωρο! βγαλε τις κακες ιδιεες απο το μυαλουδακι σου! αντε γιατι θα σε μαλωσω!!!

κικιτσα να μην τον ρωτησεις για χρηματα! για ονομα του Θεου ακου 2000€! δωστου κατι μετα την γεννα να πιει εναν καφε που λεει ο λογος και πες του αντε γεια!!!

Αχ εχω πολλες εκκεμοτητες με την δουλεια μου και βαριεμαι να κανω το οτιδηποτε γμτ! Σε λιγο οι πελατες θα με δειρουν! :unsure::unsure: Θα ρθει καποια να με βοηθησει? Αυριο πρεπει να κανω 30 τηλεφωνηματα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!!!Πάλι δεν σας προλαβαίνω......

Λοιπόν εμείς όλα καλά,κάναμε σήμερα 2η φορά καρδιοτοκογράφημα,όλα πολύ καλά!!!Μία σύσπαση έκανε η μήτρα μόνο....Που σημαίνει,αναμένουμε ακόμη!!Δεν με πειράζει όμως,που θα πάει θα βγει,το αργότερο σε 2 εβδομάδες!!!!

Αθηνά μου υπέροχο το δωματιάκι σας!!!πολύ γλυκό....με το καλό η μπεμπα σας να γτο κάνει άνω κάτω :P:P:P

Χαρά κουράγιο με τα σπυράκια,προσπαθησε να μην τα ξύνεις!!!Έχω διαβάσει ότι δεν κάνει να ξύνεις την κοιλιά στην εγκυμοσύνη.

Κικίτσα μην αγχώνεσαι μωρέ,είναι νωρίς για να γεννήσεις..Τι να κάνουν και οι γιατροί οι κακόμοιροι;Αν βλέπανε μόνο τις γέννες που έχουν δεν θα πηγαίνανε πουθενά...Ας κάνουν κανένα ταξιδάκι,κρίμα είναι :blink::blink: ,πρέπει κάπου να φάνε τα 2χίλιαρα που παίρνουν από μας!!!

Γεωργία λατρεύω τα Χανιά,αν δεν περίμενα να γεννήσω θα ερχόμουν να σε βοηθήσω!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλουμπάκια!!!!

χτες ολη μερα ειχαμε σουσουρο στο σπίτι γιατί μας εβαλαν κλιματιστιικό και γεμισε ο τοπος ψιλη ψιλη σκόνη και επρεπε μετα ο αντρας μου ο καημενος να τα καθαρίσει όλα!!!!!

Χαρα μην ξηνεσαι!!! δεν κανει!!! κανε δροσερο ντουζακι να ανακουφιστεις και παρε και μια βρεγμενη πετσετούλα και να τα ταμποναρεις από πανω!!!

Κικίτσα μην αγνωνεσαι πουλακι μου!!! δεν πειράζει και λίγο πιο μετά να πάει δεν πειράζει!!! και εγώ είμαι ήδη στην 38 εβδομάδα, αλλά ο γιατρός εχτες είδε τις τελευταιες εξετάσεις μου και εντυπωσιαστηκε από τις τιμες (ηταν όλα πολύ καλα) και μου είπε ότι ακόμα και μια μερα παραπάνω να μεινει το μωρό μεσα, κερδος έχει!!!! οπότε μην αγχωνεσαι!!!! και εμεις λέγαμε για την πεμπτη, εχω και αρκετες συσπάσεις πλεον, αλλά θα αποφασίσουμε αυριο... αν δεν χειροτερέψουν οι συσπάσεις, μπορεί να περμένουμε και ώσ την δευτερα!!!! επιμενει ότι και μια μερα πιο πολύ να μεινει μεσα ειναι κερδος για το μωρο!!!!!

Εμας κορίτσια όταν κανουμε τρελλίτσες ο μικρός είναι τόσο διακριτικος που μου εχει κανει εντυπωση!!!!! ρε δεν κουναει καθόλυ, λουφαζει σε μια γωνίτσα και όταν τελειώσουμε τότε αρχίζει τα ζουζουνίσματα... θα μου βγει πολύ διακριτικό το αγαπάκι μου!!!!!!!

Θα πάρω τηλ την HARAP σημερα να δω πως είναι και θα σας ενημερώσω!!!!!!

φιλια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω που με καθησιχαζετε..και η πεθερα μου αυτο λεει οτι με εχει στο προγραμμα και ξερει τι κανει αυτος...

ρενα και εμενα οι εξετασεις μου ηταν πολυ καλες..και απο αμνιακα και γενικως..χθες εκανα και καδιογραφημα και ολα καλα ;) σιγουρα ειναι καλυτερο να μεινει η μπουμπου μεσα στην κοιλιτσα οσο περισσοτερο γινεται B) απ'οτι βλεπω δεν πρεπει να ειναι και ετοιμη ακομη γιατι εχουμε ακομα λοξυγγακο αλλα μια φορα τη μερα πλεον..οχι 3 και 4 ;)

πλακα εχει ο αντρας μου που με οποιον μιλαει λεει εχουμε 3 βδομαδες ακομα..στις 3 βδομαδες εχει μεινει :laugh: :laugh: του λεω χθες..καρδουλα την αλλη βδομαδα μαλλον θα γεννησω..και του ηρθε ταμπλας!!! :lol::lol:

κατερινα ειχες και μια συσπαση? εγω τις προαλλες που πηγα κατω που νομιζα οτι γενναω ουτε μια δεν εκανα μεσα σε μιση ωρα :blush::lol:

αθηνα μου τα πραγματακια σας ειναι τελειαααααα!!! το φως-λουλουδακι ειναι ολα τα λεφτα με τη μπαμπουριτσα μαζι! :woohoo: τι τελεια!!! εγω δεν εχω αγορασει αρκουδακι κουρδιστα για την κουνια...πρεπει να παρω και εγω μαλλον.

γιωργια αυτο σκεφτομαι να κανω..ειναι αδυνατον με τετοια κριση που ο κοσμος πλεον δεν εχει ουτε να φαει και να ζητανε τοσα λεφτα για φακελακι!!! :angry::blink: αληθεια η fissan δεν ειναι καλη μαρκα? και εγω σκεφτομουν να παρω οχι επειδη ειναι φθηνα αλλα μου εχουν πει οτι ειναι η παλαιοτερη μαρκα και η πιο καλη...καλα που το ειπες να μην παρω αμα ειναι ;)

η βαλεντινα μας λογικα θα εχει γεννησει τωρα! :woohoo: θα την παρω κατα τις 12-1 το μεσημερι να εχει ξεζαλιστει κιολας λιγο να δω πως ειναι!! :woohoo:

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες και τις μανουλιτσες μας!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Εμας η μερα ξεκινησε λιγο περιεργα! Πολλες συσπασεις και λιγο τοσο δα αιματακι παλι! Με εχουν πιασει τα νευρα μου! Μα μολις σκεφτω να κανω καμια δουλεια τσουπ να το αιματακι! Κικιτσα μου και γω στην αρχη φισαν επερνα (το ξαναγραψα ο πρωτος παιδιατρος αυτα μου ειχε περοτεινει) αλλα μετα συζητωντας με την φαρμακοποιο μου και την δερματολογο μου μου ειπαν οτι απλα ειναι παλια μαρκα και ολοι εχουν συνδεση το ονομα της με νεογεννητα! Οταν ρωτησα τον παιδιατρο μου ειπε οτι το ξερει οτι εχουν μεσα διαφορα αλλα τα προτεινει γιατι ειναι οικονομικα! Αυτο το αφινω ασχολιαστο! Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να με εχει ενημερωσει και να αποφασισω μονη μου! Τελος παντων απο 3 μηνων μεχρι που σχεδον χρονισε ο Νικολας επερνα τα SEBAMED τα οποια ειναι ακριβουτσικα αλλα τι να κανω! Οταν αλλαξα παιδιατρο (αυτην που εχω τωρα) μου ειπε οτι τα Frezyderm τα οποια ειναι πολυ καλα και αν θελω κατι οικονομικο το προδερμ ειναι κλαση ανωτερο και πιο φιλικο απο τα φισαν! Να σου πω τι εκανα? Πηρα σαμπουαν και αφρολουτρο της Frezyderm και πηρα και ενα προδερμ μονο για να του πλενω τον ποπουδακο απο τα κακακια! Αυτο θα εφαρμοσω και στην κορακλα μου! Επισης αν ειναι του φυτικου-βιολογικου ειναι καλα και τα weleda! Μπορεις ομως να συμβουλευτεις και τον παιδιατρο που θα πηγαινεις το μωρο!

Κικιτσα μολις μαθεις για την Βαλεντινα μας ενημερωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...