Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Αθηνουλα θα μας τρελανει ο ιατρος σου!!!ποσο να περπατησω πιααααα δεν του ειπες?χαχχαχαχαχχαχαχολα καλα κοπελα μου!ειδα το νινακι σου ειναι 2900!εμενα 2700 και αρα παμε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aναστασία μου εγώ απλά περιμένω......Για φυσιολογικό τοκετο πάμε οπότε όταν θέλει η μπέμπα να βγει!!!Εκτός και αν φτάσουμε 09/07,πάρουμε 3-4 μέρες παράταση και ακόμη...θα πάμε για πρόκληση.Ε δεν νομίζω να μας κάνει τέτοια κόλπα η μπέμπα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!γεννατεεε???

Βαλεντινα με το καλο κοπελα μου!

Ρενακι στα ειπα και στο φεισμπουκ,με το καλο ο παιδαρος!!!

Αθηνουλα στη δουλεια πηγαινε με τα ποδια... :P

Εγω κοριτσια μου μου φαινεται τελευταια θα γεννησω... :(

ουτε πονακια εχω,ουτε νιωθω τιποτα...η μπεμπα μονο που κλωτσαει!!!

η μονη αλλαγη ειναι οτι δεν μπορω να σηκωθω ευκολα απο το κρεβατι και χρειαζομαι μπουλντοζα...κατα τα αλλα δεν εχει αλλαξει τιποτα... :(

ΑΧ τι να κανωω???δεν θελω να φτασω μεχρι 21/7 και να μην εχει βγει η νεραιδουλα..δεν αντεχωωωωω..θελω να τη δωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante wraia katerina mou!!!8a perimenw mnm tote!!!!!xixixi!!!!to prwto sou einia?sto prwto paizei na parei 1 mera epipleon,parapanw dne nomizw mwre..

ax koritsia den niw8w kala shmera..exw ta prwta sumptwmata ths egkumosunhs..ti epa8a?mhpws epeidh allzw mhna?mhpws ka8etai h mpempa mou se kamia arthria?ti exw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στενοχωριεσαι κοπελα μου ετσι ημουν κι εγω την προηγουμενη βδομαδα!θα περασει σε λιγες μερες και θασαι περδικι!!!πανε καμια βολτιτσα να ηρεμησεις,εγω ετσι μονο χαλαρωνα...ηθελα δροσια και αερακι να με φυσα στο προσωπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες!

μολις γυρισα απο τον υπερηχο! η μπεμπουλα βγηκε 2750 δηλαδη 10γρ πιο ελαφρια απο προχθες βραδυ..αλλα δεν με αγχωνει γιατι ο καθε υπερηχος δειχνει διαφορετικα! κοριτσια εχει τα πλεον χοντρα μαγουλακια η μπεμπα μου! :woohoo: ειναι χοντρομαγουλιτσα!!! :P :laugh: :laugh: :laugh: και μου λεει ο υπερηχογραφιστης οτι εχει και μαλλια! :woohoo: απ'οτι βλεπω μονο την τριχα θα παρει απο μενα..ολα τ'αλλα απο τον πατερα της! :laugh: :silly: μου λεει η πεθερα μου αυριο θα παω να της αγορασω κορδελες γιατι θα της πεφτουν τα μαλλια μεσα στα ματια!!! :laugh: :laugh: :laugh:

αναστασια μου ξαπλωσε και χαλαρωσε..δεν ειναι τιποτα, μεγαλωνει η μπουμπου σου και σε πιανει δυσφορια.

αργυρω ποτε δεν ξερεις ποτε μπορει να σου κανει την μεγαλη εκπληξη η ζουζουνιτσα σου!! ;)

κατερινα μου ξεκινα και εσυ να περπατας κανα χιλιομετρο μαζι με την αθηνα για να κατεβει η μπεμπα σου!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κικιτσα μου πολυ ωραια τα νεα σας!!εχει και μαλλακια το κοριτσακι σου ε?αχ εμενα στον υπερηχο που κανω στο ιατρο δεν μου δειχνει φατσουλα...

Μου δειχνει ενα κυκλακι μου λεει ειναι το κεφαλι,μου δειχνει ενα μακρυναρι μου λεει ειναι ο μοιρος και την καρδουλα.αλλα δεν φαινεται μωρο!!!μεμονομενα μονο μου δειχνει το κεφαλακι χωρις να φαινεται φατσουλα,γαμωτοοοοο...γιατι???βαριεται?ο βλακας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα στην αρχη μου δειχνει εγκεφαλο, στομαχακι και το μοιρο και μετα μου εδειχνε τη φατσουλα της..μαλιστα κοιμοτανε κιολας και ειχε βαλει το χερακι της για στυριγμα...οπως κανω και εγω! :woohoo: χιχιχι

αλλα οπως μου τα λες μαλλον θελει να σε ξεπεταξει για να παρει και τις επομενες κοπελες ισως :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα Αργυρώ μου έτσι μου κάνει!!! Βλέπουμε το μωρακι κομμάτι κομμάτι πια, μόνο κεφάλι πόδια κοιλιά κτλ.... Μάλλον βαριουνται!!!! Αλλά δεν βαριέσαι σε λίγες μέρες θα τον δούμε ζωντανά!!!!! Χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο παπα...ας..γιαυτο πρωτα ο θεος στην επομενη γεννα δεν θα παω σαυτον με τιποτα..περιμενω και 2 ωρες καθε φορα και με ξεπεταει σε 3 λεπτα,αλλα την πενηνταρα την παιρνει ο ......αντε μην αρχισω το βρισιμο...

εχεις δικιο Κικιτσα κι εγω καταλαβαινα οτι με ξεπεταει!ενταξει δεν λεω.δοξα τω θεω ειμαι καλα στην εγκυμοσυνη μου ολη δεν ειχα κανενα σοβαρο θεμα αλλα τουλαχιστον την μπεμπα επρεπε να μου την δειχνει εστω ενα λεπτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κι εμείς κομμάτι κομμάτι τη βλέπουμε πλέον. Δε νομίζω ότι φταίνε οι γιατροί μας αλλά ότι είναι πολύ μεγάλα πλέον για να φαίνονται καλύτερα στην οθόνη :) Ειδικά σε αυτό το στάδιο δεν θα μας ξεπετούσαν, έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Ρενακι μου,γιαυτο κανω υπομονη και δεν τον εβρισα ακομη...παραμενω σαυτον το ιατρο διοτι τον εψαξα απολες τις πλευρες...νοσηλευτες ιατροι συναδελφοι του ελεγαν τα καλυτερα!!!και ετσι πηγα κι εγω σαυτον αλλα εχει απιστευτα πολυ κοσμο και οπως καταλαβαινεις με ξεπεταει...

επισης ,εσεις που κανατε καρδιοτοκογραφο,σας κοιταξαν και απο κατω?θα παω 1/7 να κανω και μου ειπαν πως σε κοιτα απο κατω μετα.ισχυει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa mou uperoxa nea!!!!mpravooo sth kouklitsa sou!!!sas eipe pote 8a gennhsete??kai mena h mpoumpouka mou ston pateroulh ths provlepw na moiazei alla ka8olou den me peirazei!!!apo mena ti 8a parei???as parei ta lakakia mou toulaxiston..exei kai mallakia???wow!!!!trelainomai!!!kai h dikia mou logika prepei na exei!! :lol::lol::lol::lol::lol:

kaname kardiotokografo giati den mporousa allo na niw8w etsi.phre o antroulhs mou thl kai mas eipe na pame ekeinh thn wra.amesws mas phrane,eutuxws.oi mpempoula mou einai mia xaroula,egw den exw ka8olou suspaseis alla exw xamhlh piesh.opote auto ta prokalei ola.ekana kai mia metrhsh ston aimatokrith mou to meshmeri sto nosokomeio kai einai mia xara!ksekourash mou eipan kai oti einai apoluta fusiologiko auton ton mhna.aaa!!h maia epiase to metwpo ths mpempas mou..giati mou thn piezoun??? :angry: :silly:

kikitsa mou h pe8era mou mesa se ola einai vlepw!!!asteraki!!!

argurw mou makari na perasei!!!den mporw etsi!eutuxws to antraki mou eipe pws aurio 8a mou valei plunthrio,8a mou skoupisei,sfouggarisei kai 8a sunarmologhsei epitelous thn kounia mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

χαχαχχαχαχχα!!!αντε αυριο θα εχεις κεφια φιλεναδα!!!θα ετοιμασεις την κουνια της καραμελιτσας και θα μας βαλεις και φωτο!!!

to manari mou kourazetai toso polu sth douleia..exei kai to spiti twra..ase!!alla h kounia 8a einai ena euxaristo dialeimma!!!8a sas valw molis to ftiaksei!!!!!anupomonw na to vlepw!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπερα!

οπως σας ειπα και το απογευμα σημερα ειδα τ μπεμπουκο μου!

ειναι 3100γρ εχουμε πολυ καλο αμνυακο υγρο! εχουμε παρει θεση αλλα ειναι πολυ ψηλα!πρεπει να περπαταω πολυ κσι θα ξανα παω την δευτερα!

κοριτσια ειναι απιστευτω πλησιαζουμε στο τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ευτυχως ολο αυτο τον καιρο ειχαμε περεα η μια την αλλη!

ελπιζω να εχουμε και στο μελλον τοσο καλη παρεα!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν-ν θα γινει υπεροχο το δωματιο σας! και εμεις λεμε να το τελειωσουμε μεσα στο σκ! θα σας βαλω φωτο αμεσως!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: Κοριτσάκια μου με κάνατε και γέλασα :woohoo: !!!

HaraAbel το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πήγαινα με τα πόδια στην Αθήνα όπως είδε και η Κατερίνα στο όνειρό της :laugh: !!!

Όσο για τα ωραία πόδια...χλωμό το βλέπω γιατί είμαι λίγο μπουτού :blush: ...μακάρι βέβαια με το περπάτημα να φύγουν τα μπουτάκια...χαχαχα!!!

Περπατάω σε ένα χωματόδρομο και οι κάμερες είναι λίγο δύσκολο να με εντοπίσουν :P:P !!!

Αργυρώ μου έκανα καρδιοτοκογράφο την Τετάρτη αλλά από κάτω μου είπε την άλλη εβδομάδα θα με δει.

Αύριο φεύγω για Σαββατοκύριακο στο εξοχικό...όχι ότι περιμένω να κάνω μπάνιο με αυτό τον καιρό αλλά για να ξεκουραστώ περισσότερο.

Βαλεντίνα και Ρένα με το καλό κορίτσια!!! Όλα να πάνε καλά σας έυχομαι!!! :):)

An-n μου περιμένουμε φωτό από την κούνια....και εγώ θα είμαι έτοιμη από εβδομάδα να σας δείξω!!! Αυτά κουκλάρες μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthi mou mpravooo kopela mou!!!!teleia ta nea tou mpempako sou!!!!!palikaraki oloklhro!!!!!!molis sunhdeitopoihsa pws den prepei na exei parei 8esh to nini mas alla kai na exei katevei gia na gennhsoume xwris idiaiterh talaipwria e?kai gw xairomai pou sas eixa parea mou olo auto to diasthma kai pisteuw pws kai sto mellon prwta o Theos me ta mpempakia mas 8a sunexizoume na milame to idio.den 8a ths ftiaksoume dustuxws dwmatiaki ths karamelitsas mas giati zoume sto ekswteriko kai noikiazoume ena spiti to opoio apagoreuetai na peiraksoume ta ntouvaria.opote 8a koimatai mazi mas.alla 8a sas valw thn kounia mas foto!

athina mou 8a sas valw foto alla perimenoume kai apo sena!!!na peraseis uperoxa sto ekswxiko sas!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλα καλη ξεκουραση στο εξοχικο αν και σε βλεπω με αθλητικα να περπατας συνεχεια...χαχαχαχαχχαχα

Ανσια αυριο περιμενουμε φωτο ε?μην κανεις σαν εμενα που ελεγα θα βαλω κι εβαλα μετα απο κανα μηνα...χαχχαχαχχαχα

φιλακια σε ολες κοριτσακια μου και πιστευω πως θα συνεχισουμε να κανουμε παρεα οταν με το καλο γεννηθουν τα νινακια μας παλι θα χρειαζεται η μια την αλλη για συμβουλες ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα

Τα νέα απο τον γιατρό χθές είναι τα εξής. Μια χαρά είναι το νινί, έχει κατέβει λίγο, αλλά λόγω του οτι πονάει το πόδι μου και δεν περπατάω, δεν έχει κατέβει όσο θα έπρεπε. Ετσι λοιπόν, την Δευτέρα 28/6/10, στις 7 το πρωί, αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τότε, έχουμε ραντεβού στο Ιασώ. Κατά σύμπτωση είναι και τα γενέθλια του γιατρού μου εκείνη την ημέρα. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Απο την ώρα που μου το είπε, με έπιασε άγχος. Τις άλλες δύο φορές ήταν διαφορετικά, γιατί έσπαγαν τα νερά ξαφνικά, οπότε δεν είχα χρόνο να συνειδητοποιήσω τί γινόταν. Τώρα όμως, είναι αλλιώς. Αν και την έχω ξαναπεράσει τη διαδικασία των τεχνητών, μου έρχεται κάπως. Ισως επειδή έχω 3 μέρες να κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες. Να μαζέψω λίγο τοσο το σπίτι, να ετοιμάσω τα παιδιά να μην ψάχνουν οι γιαγιάδες και οι παππούδες ρούχα παιχνίδια κλπ. Στη σκέψη ότι θα είμαι 4 μέρες χωρίς τη Μαριλή και τον Κων/νο, τρελλαίνομαι.

Ρένα θα σου στείλω pm με το κινητό μου, αν βρεθείς στο Ιασώ την άλλη εβδομάδα, να περάσεις να με δείς. Πλάκα θα έχει να γεννήσουμε μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

harap έγραψε:

Κοριτσάκια καλημέρα

Τα νέα απο τον γιατρό χθές είναι τα εξής. Μια χαρά είναι το νινί, έχει κατέβει λίγο, αλλά λόγω του οτι πονάει το πόδι μου και δεν περπατάω, δεν έχει κατέβει όσο θα έπρεπε. Ετσι λοιπόν, την Δευτέρα 28/6/10, στις 7 το πρωί, αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τότε, έχουμε ραντεβού στο Ιασώ. Κατά σύμπτωση είναι και τα γενέθλια του γιατρού μου εκείνη την ημέρα. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Απο την ώρα που μου το είπε, με έπιασε άγχος. Τις άλλες δύο φορές ήταν διαφορετικά, γιατί έσπαγαν τα νερά ξαφνικά, οπότε δεν είχα χρόνο να συνειδητοποιήσω τί γινόταν. Τώρα όμως, είναι αλλιώς. Αν και την έχω ξαναπεράσει τη διαδικασία των τεχνητών, μου έρχεται κάπως. Ισως επειδή έχω 3 μέρες να κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες. Να μαζέψω λίγο τοσο το σπίτι, να ετοιμάσω τα παιδιά να μην ψάχνουν οι γιαγιάδες και οι παππούδες ρούχα παιχνίδια κλπ. Στη σκέψη ότι θα είμαι 4 μέρες χωρίς τη Μαριλή και τον Κων/νο, τρελλαίνομαι.

Ρένα θα σου στείλω pm με το κινητό μου, αν βρεθείς στο Ιασώ την άλλη εβδομάδα, να περάσεις να με δείς. Πλάκα θα έχει να γεννήσουμε μαζί.

harapppp μαζι γενναμε χχαχααχα 28 μπαινω μεσα 29 γενναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!

Χαρα τι ομορφα νεα ειναι αυτα πρωι πρωι! Να μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου να σκεφτεσαι οτι θα χεις αγκαλια το μπεμπακι σου σε λιγες μερες! Την Δευτερα ειναι και η γιορτη των Αποστολων Πετρου και Παυλου! Αντε να σε βοηθησουν να ρθει το μπεμπακι σου με ενα γελιο!!!

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Harap βεβαιως κοπέλα μου!!!! στειλε μου μυνηματακι και αν ειμαι στο ΙΑΣΩ για υπερηχο δευτερα και τριτη θα περασω να σε δω!!! θα χει πλάκα να δω και τα δωματιακια!!!! εγώ μάλλον πεμπτη μπάινω μεσα!!! και εγώ νιωθω πολύ ανυπομονησία να δώ το μωρό μου, αλλά και αγωνία για την όλη διαδικασία μιας και ειμαι και πρωταρα!!! ελπίζω να πάνε όλα καλα για όλες μας!!!! περιμένω pm Χαρά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργία μου σε ευχαριστώ πολύ. Μια χαρά θα είναι το μπεμπέ, δεν έχω άγχος γιαυτό. Είμαι σίγουρη. Αν μπώ στη διαδικασία, χάθηκα.

Όσο για την γιορτή, την Τρίτη είναι Πέτρου και Παύλου και την Τετάρτη τον Αποστόλων. Δεν πειράζει όμως, θα έχει γενέθλια μαζί με τον γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...