Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

κοριτσακια σας ευχομαι σε ολες με το καλόοοοο. Καλέ μπραβο madrio για τον φυσιολογικο τοκετο να σου ζησουν κ να ναι καλοριζικα.

Κ εγω φυσιολογικά θα γεννουσα αν δεν μ επιανε η ηλιθια οξεια γαστρεντεριτιδα κλαψψψψψ. Τελος παντων. Τελος καλό ολα καλά. Ιδού το δικο μου αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
madrio ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ.

2002 εσύ πως τα πας με τα μπεμπέ;; πες μας, πες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; Εγώ έχω να μπω πάρα πολύ καιρό στο ίντερνετ, τα αγόρια είναι πια 3 μηνών και 4 ημερών κι έχουν στρώσει αρκετά. Εσείς τι κάνετε; Η Ζετούλα; Η Αλίκη που γεννήσαμε την ίδια μέρα; Γράφουν για μεγαλύτερα δίδυμα σε άλλο τόπικ;

Καλή συνέχεια στις κοπέλες που περιμένουν μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
καμια φρεσκοεγκυουλα με διδυμακια δεν μπαινει;

Ελα ρε Dolfin με τα αγορακια σου!!!!! Εμεις εχουμε κοριτσακια.....!!!!! Τι λες;;; Θα συμπεθεριασουμε;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας,

επιστρέψαμε από την κλινική χθες 10/10 που είχαμε ΠΗΤ και αντικρύσαμε τα μουτράκια μας στις 7/10.

Η μπέμπα ήρθε στα 2.650 και ο μπέμπης 2.250.

Το πρώτο βράδυ στο σπίτι ήταν λίγο εφιαλτικό, αλλά ποιος νοιάζεται σήμερα;;

Φιλιά σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, έχω ένα θεματάκι

κάθε πότε ταίζετε τα μωρά σας; εμείς δεν καταφέραμε να θηλάσουμε και δίνω ξένο.

και σχετικά με το μπάνιο, κάνετε καθημερινά; γιατί εμάς δεν μας βγαίνει το καθημερινό αλλά μέρα παρά μέρα. τα μπεμπάκια ξυπνάνε σαν λυμασμένα κατοχικά ανθρωπάκια και τρώνε τα χεράκια τους, κι έτσι όταν βλέπουμε τέτοια κατάσταση τους δίνουμε φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaloy στο διδυμομανουλες που γεννησαν το 2010 θα μας βρεις ολεςςςςςςςςςςς.

Να ναι καλα τα μωρουλινια σου κ με το καλο στις κοπελες που περιμενουν.

Σας ευχομαι να απολαυσετε την εγκυμοσυνη σας κ να ξερετε οτι ζειτε ενα θαυμα. Με το καλο να τα κρατησετε αγκαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα και εγω στις διδυμομανουλες , περιμένω δίδυμα , ενα αγόρι και ενα κορίτσι περίπου 27-30 δεκέμβρη. Ξέρει κάποια από εσάς να μου πει πως εξελίσονται τα πράγματα από εδώ και πέρα, είμαι στην 27η εβδομάδα και έχω αρχίσει να φοβάμαι λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μην φοβασαι κι εμεις εκει ημασταν και εδω που ειμαστε θα ερθεις

βασικα τωρα ειμαστε στις διδυμομανουλες που γεννησαν το 2010 εκει θα μας βρεις!

ηθελα να σου πω λοιπον εγω απο την δικια μου εμπειρια να μην κουραζεσαι πολυ, γενικα οχι πολλες δουλειες, ξαπλωνε οσο μπορεις και να κοιμασαι πολυ. ολα τα αλλα θα παρουν το δρομο τους.

και προς Θεου μην σηκωνεις βαρη!

φιλια και ευχομαι με το καλο να γινεις μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin σ' ευχαριστώ για τις ευχές, να' σαι καλά με ότι ποθείς.

FANIKO άκου τη new mammy, ξέρει πολλά αυτή. Εγώ δουλειές σπιτιού δεν έκανα καθόόλου, ήμουνα ρέκλα κι αραχτή, απλώς δούλευα μέχρι τελευταία στιγμή (στο γραφείο και σε κομπιούτερ) και μόλις γύρισα από την κλινική πάλι δούλεψα την επόμενη μέρα (έχω δεύτερη δουλειά από το σπίτι).

Όσο πιο χαλαρά μπορείς και πολύ πίστη σ' αυτό που κάνεις.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Συγνώμη για την παρέμβαση. Δίνουμε το καρότσι μας το aria twin peg perego (http://www.agora.net.gr/index.php?page= ... Itemid=112).

Είναι σε άριστη κατάσταση, σαν καινούργιο.

Αν ενδιαφέρεται κάποια μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosobal να ρωτησω γιατι το δινετε? οχι τιποτα αλλο αλλα τωρα πριν λιγο καιρο μας χαρισαν ενα τετοιο κ αναρωτιεμαι αν υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι υπέροχο καρότσι πραγματικά. Πανάλαφρο, θα το διαπίστωσες, πολύ βολικό και τα μωρά ξετρελαίνονταν με την μπάρα μπροστά όπου ακουμπούσαν, έπαιζαν κτλ.

Το πρόβλημα όμως είναι ότι οι δίδυμοι πλέον δεν κάθονται μαζί. Όλη την ώρα ξεμαλλιάζονται, δαγκώνονται, αρπάζει ο ένας τα παιχνίδια του άλλου, τις πιπίλες, ότι βρουν. Σε όλο το δρόμο ουρλιάζουν και τσακώνονται.

Οπότε τέλος τα διδυμοκαρότσια για μας. Έχω το καρότσι του πρώτου μου γιου κι ένα μπαστουνάκι από τα mothercare και τα πηγαίνουμε βόλτες 2 μαζί. Έτσι κι αλλιώς περπατάνε και πρέπει να είμαστε 2 να τα κυνηγάμε.

Πάντως είναι ολοκαίνουργιο, κρίμα τα λεφτά μου, τί να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa ωχ καταλαβα τι με περιμενειιιιιιιιιι κ το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλον εγω για να τους κυνηγαμε μαζί κλαψ κλαψ κ η μεγαλη μου θα τους δινει καλά μαθηματα. Πραγματικά παρολο που τωρα μας το πηραν βλεπω οτι ειναι πολυ ευκολο στο ανοιγμα κλεισιμο κ πολυ πολυ ελαφρύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλημερα κοριτσακια!ειστε ολες καλα?δεν μπαινω συχνα στις διδυμομανουλες, αλλα εχω καποιες αποριες..ειμαι στην 31 εβδομαδα και περιμενω 2 αγορακια.εκει που ολα ηταν καλα το σαββατο ειδαμε οτι οενας μαλλον πιεζεται απο αποψη χωρου και δεν παιρνει πολυ βαρος,ο ενας ειναι 1580γρ και ο αλλος 1304γρ.ο πλακουντας οκ,το αμνιακο οκ.μου ειπε οτι ειναι συχνο στα διδυμα αλλα θα το δουμε και αν το αλλο σαββατο συνεχιζουν τα ιδια θα τα παρουν για να τα ταισουν στη θερμοκοιτιδα..εχει συμβει σε καμια να γεννηθουν τα διδυμακια με διαφορετικο βαρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...